Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Newlachka válasza Xero (#43988) üzenetére


Newlachka
őstag

ha esetleg Miskolc felől jössz, Hatvanban meghívlak egy kv+süti kombóra, ha megmutatod az új autód:)

(#44002) NoZoli válasza Newlachka (#43985) üzenetére


NoZoli
tag

"pl az új leaf elég szép már, 400km-t tud elméletben,és 0-a értékvesztéssel kalkulálnak az okosok."

400? Max. lejtőn, lefelé. Talán, a Model 3 ami éppen tudja azt a gyakorlatban. Az értékvesztés pedig, nettó hülyeség. Már csak az akksik állapotának romlása miatt is. És akkor, a technikai fejlődésről nem beszéltünk.

"a 2 éves Leaf-et 0-a értékvesztéssel tudná eladni most."

Ez sem felel meg a valóságnak, főleg, hogy már kijött az új Leaf.

(#44003) Xero válasza FIREBLADE78 (#43998) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem állt össze a kép, éppen egy ruhavásárló körúton asszisztáltam. :DDD

(#44004) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ma voltam egy előadáson, ahol a dolgok szuper menetét szemléltették fotóval :)
A megbízható motor szinonim képe egy N-es motor volt :D
Nem akartam lelombozni az előadót :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44005) cOxeR


cOxeR
Ármester

Első helyzetjelző izzó javaslat?
6000K-es a xenon van bent, Osram 66240CBI.
Osram Cool Blue Intense 2825HCBI W5W 4000K
vagy ledből
Osram LEDriving Premium 2850CW W5W 6000K
mondjuk, 1,7k vs 4,5k-ból kiindulva az első...

(#44006) Ummon válasza lali81 (#43996) üzenetére


Ummon
csendes tag

Szeretem ezeket a "bölcs" megállapításokat. Végül is el lehet krúzolgatni fáradt lengéscsillapítókkal is. Még az se biztos, hogy felrobban tőle az autó és még be is kanyarodik.

De azért érezni, hogy pl. nem nyeli úgy az úthibát, bizonytalanabb irányváltásokkor, tempós kanyarnál "ráesik" a terhelt kerékre. Ez lehet az átlagos sofőrnek nem tűnik fel, mert nem hirtelen a romlás, hanem fokozatos és hozzászokik. De kicserélve elég kontrasztos tud lenni a különbség.

(#44007) Xero válasza Newlachka (#44001) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha gondolod szívesen. Valószínűleg ilyesmi leghamarabb karácsony környékén lesz. Ha sikerül is megvenni a vasat, még a bewilligungomat nem kaptam meg, így csak utána lesz rendszámom amit felpattintsak rá. Ez sajnos minimum 2-6 hét lesz még.

(#44008) KAMELOT válasza H.Ezredes (#43999) üzenetére


KAMELOT
titán

Szép munka! ;)

Látod milyen szép olajos a kocsim alja? :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44009) Newlachka válasza Xero (#44007) üzenetére


Newlachka
őstag

egyáltalán nem gond. mi valószínűleg ilyen autó közelébe képeken kerülünk:D
van itt egy jó cukrászda, süti,kv egyebek van, ez pályától kb 2-3km-re van.
ha jársz erre és nem felejtenéd el akkor barátnőm nagyon örülne neki:) na meg én is :)

(#44010) Skimaster válasza H.Ezredes (#43999) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez melyik motoros?Mi volt a gondja?A végeredmény szép!(és biztos jó is) :D

[ Szerkesztve ]

(#44011) Xero


Xero
nagyúr

Ezredes szama megvan esetleg valakinek? Megerezte az oreg e46, hogy lassan megcsalom es hirtelen felindulasbol eltepte a hosszbordas szijat. Szoval most Pesten se elore se hatra. :W

(#44012) Newlachka válasza Xero (#44011) üzenetére


Newlachka
őstag

ment pm

(#44013) Newlachka válasza Xero (#44011) üzenetére


Newlachka
őstag

bocsi a dupláért.
Xero van már elképzelésed az e46 sorsáról?
Pm-ben megírod mi lesz vele?mit kérsz érte,és egyéb

[ Szerkesztve ]

(#44014) Xero válasza Newlachka (#44013) üzenetére


Xero
nagyúr

Koszi szepen, kozben mar le is fixaltuk. 😉
Az E46 megy garazsba. Van egy zsak alkatresz garazsban amiket be kell epiteni (gatlok,fekek, stb egyszeruen nem tudtam megallni vele honapok ota egy egybefuggo hetre), utana tartalek auto lesz vagy edesanyam “ujratanulos” autoja. Eladni tuti nem fogom, megtanultam hogy mindig kell backup. :DDD

(#44015) Xero válasza Xero (#44014) üzenetére


Xero
nagyúr

Meg is gyogyitva az ut szelen! :R

Legalabb par egyeb turpiszsagra is feny derult es az is eldontodott kihez viszem teljesen rendberakatni mielott leteszem!

[ Szerkesztve ]

(#44016) cOxeR válasza Xero (#44015) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na kihez? ;] :DDD :))

(#44017) Newlachka válasza Xero (#44015) üzenetére


Newlachka
őstag

persze hogy Ezredeshez!

Ez nem volt kérdés.Aki ismeri itt őt, az tudja,hozzá viszi, vagy egy BMW szervizbe.én nem voltam nála, és lehet soha nem is leszek,de tudom,hogy jó szerelő,és biztos szívvel tudom ajánlani mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#44018) CharlieDrop válasza Newlachka (#44017) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44019) Newlachka válasza CharlieDrop (#44018) üzenetére


Newlachka
őstag

be kéne fejezni a puncsolást mi? :D :))

(#44020) CharlieDrop válasza Newlachka (#44019) üzenetére


CharlieDrop
veterán

minimum :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44021) cOxeR


cOxeR
Ármester

Elütöm egy képpel... :D

[ Szerkesztve ]

(#44022) MPowerPH válasza Xero (#43988) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem banod meg... Szvsz e mellett a C Merci mellett a 3er elbujhat. En az elozo gen. -bol akartam C63 AMG -t az F10 helyett. Aztan mashogy alakult, de tudtommal az a motor kategoria elso, foleg egy M -es eroforras mellett, amik ezer+1 sebbol vereznek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#44023) Mhalacka


Mhalacka
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis off

[link]

:U

(#44024) H.Ezredes válasza Xero (#44015) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:R :R

(#44017) Newlachka

Nagyon szépen köszönöm :B :B

(#44020) CharlieDrop

Jövő héten te jössz.... ;] ;]

(#44021) cOxeR

Jöhet még :D

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#44025) MPowerPH válasza Mhalacka (#44023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez pedig csak 3l -es diesel lehetett. :U

Don't Tread On Me

(#44026) Xero válasza H.Ezredes (#44024) üzenetére


Xero
nagyúr

Jelentem BP-Miskolcot kibírta gond nélkül, pedig kapott egy órás dugót és idegből 180-t is. ;]
De azért nem cibálom a bajszát a kelleténél jobban. :N

(#44022) BMW001: Nekem is tetszett az előző széria. Valahol írtam is, hogy mielőtt tavaly megvettem az E46-ot amikor totálra törtek az előzővel, az eredeti terv egy FL-es W204 volt. Csak akkor egy hét alatt kellett valami megoldás, az pedig drága móka lett volna így és rizikós.
Utólag nem is bánom a dolgot, mert most agyalhatnék, hogy valahogy importálom a gépet Svájcba, vagy eladom, bukok és kint veszek megint egyet.

A 63-as motor szép meg jó lenne, de azt képtelen vagyok kifizetni sajnos egy levegőre. A V6 pont elég lesz nekünk, ez is nagyon durván fogcsikorgatós összeg, de életemben először szeretnék valami igazán fiatal és kulturált autóban ülni. :K

[ Szerkesztve ]

(#44027) cOxeR válasza H.Ezredes (#44024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Reggelt...

[ Szerkesztve ]

(#44028) KAMELOT válasza Newlachka (#44017) üzenetére


KAMELOT
titán

Az tuti, hogy jó szerelő én is hozzá vinném ha a közelben lenne.

Más: Lemértem két telitankolás között a kocsim fogyasztását. 12 liter / 100km LPG. Ez valami csodálatos. Mi lesz ha végleg rendben lesz a motor? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44029) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#44024) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezazzz :DD

Aztán majd tavasszal is :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44030) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

finomsááááág.... :DDD







►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#44031) Xero válasza KAMELOT (#44028) üzenetére


Xero
nagyúr

Az könnyű. Rohadj le Pesten vagy környékén és egyből a közeledben lesz. ;] :P

(#44032) KAMELOT válasza H.Ezredes (#44030) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez micsoda pontosan? Jól be volt rakódva!

(#44031) Xero: Van trailer, úgyhogy inkább hazavinném! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44033) H.Ezredes válasza KAMELOT (#44032) üzenetére


H.Ezredes
őstag

N57-es szívósor

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#44034) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Letezik egy akkumulator ugy doglik meg,hogy kb annyi elojele van,hogy elozo nap mar ereztem inditaskor,hogy lassabban teker, es masnap reggel mar nem indul es a toltest se veszi fel mar akkutoltorol se?
Eddig ha mar gyengelkedett egy akksi csak csak feltoltottem es meg jo volt

(#44035) Xero válasza Gsx-rr (#44034) üzenetére


Xero
nagyúr

Simán lehet, hogy az ólom levált és beadta a kulcsot. Zárlat ugyebár már nem alakul ki, hiszen el vannak szigetelve műanyaggal egymástól, de attól még beadhatja a kulcsot. Vagy simán a szulfásodás elérte a kritikus szintet.
Plusz simán lehet, hogy ha megfelelő ampert nem tud már kiszedni belőle a rendszer, akkor egyszerűen a computer letilt és kakukk. Ha van töltőd, akkor rádobod, majd valamilyen bikább fogyasztóval szimulálva nézd meg mit ad ki magából.

(#44036) KAMELOT válasza H.Ezredes (#44033) üzenetére


KAMELOT
titán

Mitől lett ilyen retkes a belseje?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44037) szőröscica válasza KAMELOT (#44036) üzenetére


szőröscica
addikt

Burokban élsz? :DDD Legalább 15 éve, de inkább 20 éve ilyenek a dízelek a kipufogógázvisszavezetés miatt. Amióta közvetlen benzinbefecskendezés van, azóta a benzinesek is elkormolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#44038) KAMELOT válasza szőröscica (#44037) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs, de még nem láttam ilyet azért kérdeztem! Nem szoktam szétszerelni motort és volt dízelem, de ilyen gondja sosem volt 5 évig. Gondolom mert additívot raktam bele vagy piros naftát! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44039) MPowerPH válasza KAMELOT (#44038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott volt az a lerakodas abban is, azon nem segit semmi additive, es semmifele taltos diesel. Ez egyszeruen normalis ezeknel a motoroknal...

Don't Tread On Me

(#44040) KAMELOT válasza MPowerPH (#44039) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom....csak nyomtam viccet! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44041) CharlieDrop válasza KAMELOT (#44038) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én már több ilyet láttam és még nem is ez a legdurvább...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44042) KAMELOT válasza CharlieDrop (#44041) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt mindig tanulok valamit. Azért is van a topik! Még jó, hogy benzines van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44043) RedDot


RedDot
tag

Sziasztok!

Adott egy F30-as 2014-es BMW 318d (N47D20 - 105Kw), 8 sebességes automata, melyben 46000 km van. Az elmúlt hetekben remegést lehetett tapasztalni nála. A jelenség az autópályán jött elő, amikor is apróbb remegés jelentkezett nála a 1200-1400-as fordulatszámtartományban, de ha leváltottam egy alacsonyabb sebességfokozatba és felment a fordulatszám pl. 2000 vagy afölé akkor a jelenség megszűnt - ugyanazon sebesség mellett. A jelenség egyre jobban erősödött, annyira, hogy több órás autópályás vezeztés mellett egyre zavarobb volt a remegés és felkúszott egészen 2000-es fordulatig. Nem tudtam már 130-nál 8-asba kapcsolni mert annyira remegett, de 7-esben 2000-es fordulat felett nem volt észlelhető.

- motor controll lámpa NEM világit

1.) Elvittük egy BMW-s szakihoz, aki computerre rakva semmi hibát nem észlelt. Frissítette a váltó szoftverét, de semmi egyéb.

A jelenség csökkent, a vibrálás kisebb és csak 1200-1400 között van jelen.

2.) Elvittük a BMW szervízbe, hogy tárják fel a hibát. Átnézték és ők azt mondták, hogy a szívósor oldali ház cseréjére van szükség, mert nagyon levan kokszosodva. (#44030 H.Ezredes által belinkelt egység)

Hazaérve leszereltem az EGR szeleppel együtt, kormos és kokszos volt de nem tragikusan. Kitakaritottam minden részét, az EGR szelep nem volt csak kormos. A blokk szívó torkát is kitakaritottam és mindent tisztán összeraktam.
Kipróbáltam, de változás nem volt, a remegés megmaradt.

3.) Mások a kocsi kerekeire, gumijaira gyanakodtak - na de a remegés nem sebességhet kötött, ahol a rezonanciafrekvencia érvényesül, hanem a fordulatszámhoz kötött, 1200-1400 között. Mindegy mennyivel megyek 60-nal vagy 100-al. De legyen, egyébkéntis most jön a hideg, le lett cserélve másik gyári felni+téli gumira (kicentirozva).
A jelenség változatlan. Szépen ment az előző kerekekkel is és ezzel is, mert ha nem 1200-1400 között vagyok akkor hibátlanul gurul.

4.) Megint mások váltóolajra vagy motortartó gumibakokra gondolnak. Most motortisztítóadalékot és lerakodáscsökkentő adalékot öntöttem a motorhoz/üzemanyaghoz. Most ennek az eredményét várom...

Minden ötletet véleményt meghallgatok. Ha esetleg tudna valaki valami hasznosat vagy érdemlegest vagy valakit ajánlani azt nagyon megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#44044) MPowerPH válasza RedDot (#44043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt F10 forumon hasonlo egy 20D -vel. Neki motortarto bakok voltak a ludasak. Az a gond, hogy ezek a marka, igen kulturalt motorok olyan szepen, csondesen es egyenletesen jarnak, hogy eszre sem veszed a 4 hengeres traktor mivoltat. ;]
Az igazsag persze az, hogy borzalmasak... Szetrazzak az egesz autot, meg ha Te nem is erzed, es azt hiszed, egy hipermodern diesel dohog elol.

Don't Tread On Me

(#44045) szabi325 válasza H.Ezredes (#44033) üzenetére


szabi325
tag

Ezt N57 -nél hány Km futás után érdemes tisztítani?

(#44046) KAMELOT válasza MPowerPH (#44044) üzenetére


KAMELOT
titán

46 000km-él már a dízel be lenne rakódva?
Hát igen...ez így van még ha nem is érzed te bent meg kintről is éppen, hogy hallani azért van ott rendesen rezonancia sajnos. Itt most eszembe jutott a régi jó kis FORD 1,8D. Ott még a kaszni is rezegett rendesen. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44047) Gsx-rr válasza KAMELOT (#44046) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azert a 46.000 kilometert fenntartasokkal kezelnem ,hacsak nem 0 kilometeres kora ota naluk van az auto

(#44048) aero. válasza KAMELOT (#44042) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egyet se félj, a tiéd is közvetlen befecskendezéses, szépen kormol. Lehet lesz majd mit nézni, ha egyszer tényleg eljutsz a felújításhoz. :D

(#44049) KAMELOT válasza aero. (#44048) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát most eltaláltad....enyémen tuti lesz mit felújítani. Kormolni nem kormol! :) Csak marha szúrós szaga van főleg amikor alaphelyzetben ketyeg. Tudod benzin + olaj keverék! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44050) szőröscica válasza aero. (#44048) üzenetére


szőröscica
addikt

Az N62 tudtommal nem kozvetlen befecskendezeses.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.