Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Tsebacsi válasza cOxeR (#62999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem értek egyet (ez egy másik topicban látszik is :B) de már kipuffogtam magam, így csak annyit mondanék: Megint egy csoport hibás autóhasználati szokása miatt szívnak mások (én).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63002) CharlieDrop válasza cOxeR (#62999) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértünk. Meg kell húzni egy határt. Pár év és az elektromosok is fizetni fognak :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63003) FIREBLADE78 válasza cOxeR (#62999) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szegeden meg mindenki fizet ;]. Nincs vita. Kell a pénz Botkának,ha már orsós nem ad,csak elvész :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63004) cOxeR válasza Tsebacsi (#63001) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, ha tényleg elektromosan közlekednének a városba, úgy mint Te, akkor nem lenne miről beszélni. :K

(#63005) cOxeR válasza CharlieDrop (#63002) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez is így van, idő kérdése ez csak.

(#63006) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#63003) üzenetére


cOxeR
Ármester

Balaton szinten zenész… ott lassan éjjel is fizetni kell. :U Nálunk meg leszereltette a polgi a pályázati pénzen telepített töltő, mert drága volt a fenntartása. (kiváncsi lennék hova került a töltő :U - feleségének elektromos autója van)

[ Szerkesztve ]

(#63007) KAMELOT válasza cOxeR (#62995) üzenetére


KAMELOT
titán

LPG-s kocsitól nem láttál semmit? Mi volt a gond?

PumaK: 10-15L/100km gázzal jártam. Akkor 0.47-0.60€ volt a gáz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63008) Puma K válasza KAMELOT (#63007) üzenetére


Puma K
veterán

Előbb jutna eszembe egy Suzukit gázosítani mint egy BMW-t.... ha a fogyasztás/km/ár számít akkor meg biztos, hogy nem BMW-t vennék. Még csak feszíteni sem ha gázzal akarnám használni.

A dízel Bömös olyan mint egy mozdony: megy és nem kérdez.
A benzines Bímer olyan mint egy versenyautó: lehet pörgetni és teper mint állat.

De egy gázos BMW inkább csak PNV :DDD :D

Nekem az E39 520i a 170 paci dupla VANOS-os verzióval, 5-ös kézi váltóval úgy hogy használom is ahogy jólesik és forgalomhoz mérten dinamikusan gyakorlatilag csak városban használva (néha megyek vele vidékre, de nem jellemző...) télen 11,2 litert fogyaszt.

Most hogy rájöttem egy Pest megye autópálya-matrica nem árt még ha nem is nagyon használom ki, de már 11,1-re le is ment a fogyasztásom amit már meg nem mondom mikor nulláztam le. Pedig csak az M0-án pár kört mentem különféle teendők miatt.

Menne ez még lejjebb is ha valóban arra használnám mint amire kitalálták... azaz városból-városba autópályáznék vele.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63009) KAMELOT válasza Puma K (#63008) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak ne felejtsük el a paramétereket.
E65---2.1t súly, 3.6 V8....ezzel mentem 10-15 fogyit. Semmi hátrány nem származott abból, hogy gázzal jártam.
Ha meg benzinnel jártam akkor 11-12L/100km voltaz átlag. Annyi mint a te 520i.

Gondolkoztam, hogy teszek lpg a Lagunába. Gyors számolás után 40.000km környékén hozza vissza az árat. Sajnos ez nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63010) kardkovacsi válasza szabi325 (#62998) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Megrendeltem a nem defekttűrő változatot. Majd nyilatkozom a különbségről :). Ugyanazon az autón, ugyanazon a felnin. Annyi, hogy nem Sottozero 2-est vettem hanem Bridgestone LM005-öt. Tesztekben ez volt vízen a legjobb, a hóban sem rossz, de az nem nagyon számít már nálunk.

(#63011) kardkovacsi válasza cOxeR (#63004) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Elmondom szerintem ez hogy van. Vannak a britek. Ott pl. egy sima ötös BMW-re ilyen 80-100e forint havonta az adó (nem, nem olvastad el, havonta ennyi). Ellenben a pluginra meg közel nulla. Az angolok imádják ezt a nyomi sorházas építkezési módot ahol nincs garázs, semmi csak utcán parkolás. Az adó olcsó, tölteni meg nem tud.
Másik oldalról meg ott van a legnagyobb és legmocskosabb bulvár média ami kb. ezen csámcsog mióta bevezették a CO2 adózást és megjelentek a plugin hibridek. Részben jogosan mert sokan tényleg nem töltenek.
Na és akkor a harmadik. Az itthoni autós újságírás, élen a villanyautósok.hu-val akiknek már egy Totalcar-al megegyező olvasottságuk van. Ők ugye a sok klikkelés miatt szépen áthozzák ezek a cikkeket és jól felhergelik a népet. Totalcar a másik, ott ugye még saját pejoratív jelzőt is kitaláltak, adócsaló hibridek. Politikus meg elolvassa és meg is van a döntés.

A poén az, én senkiről de senkiről nem tudok széles ismerősi körben aki ne töltené a pluginját (pedig van sok). Két emberről hallottam, akik bevallották a nem töltést. BMW 330e facebook csoport, na honnan valóak? Igen, britek.

A dolog legnagyobb paradoxona, hogy az itthoni villanyautós facebook csoport, mikor még ingyenes volt a töltés, állandóan tele volt, hogy a "köcsög pluginek" miért foglalják a töltőt amikor úgyis tudnak benzinnel menni. Persze ha most is kimész mondjuk a városba akkor a már fizetős töltők 80%-án plugin tölt. Akkor most töltenek vagy sem?

Amúgy meg miért ne töltené? Otthon töltve 800 forint 100 km, oszlopon 2e, ugyanez egy 8 literes fogyasztással meg 4e (ha van napelemed akkor meg 12-13 forintos napelem áramárral számolva 250). Itthon meg vannak cégek ahol van plugin mellé legtöbbször korlátos benzin kártyát meg korlátlan töltő kártyát adnak. Erről is volt cikk már.

Nekem pl. ~40e km után ezek a fogyasztási adatok: 2.4l és 13.8 kWh.

(#63012) KAMELOT válasza kardkovacsi (#63011) üzenetére


KAMELOT
titán

300eu / hó az adó egy 5 bömbire UK-ban? Ezeknek elment az eszük?
Ja tudom, nyomni kell az ECO hülyeséget, hogy vegyen mindenki villany kocsit. Az vesz villanykocsit akinek van családi háza és tud otthon tölteni, úgy okés is a dolog. Ameddig kevés a EV, addig a töltőknél sincs gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63013) aero. válasza KAMELOT (#63012) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

600/ev euroban kb

irorszag rosszabb, ott egy regebbi eu besorolasu autora 2000 eurot is fizethetsz / év

[ Szerkesztve ]

(#63014) KAMELOT válasza aero. (#63013) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért volt nekem fura. Így már rendben van.
Régebbi besorolású EURO hányast jelent az?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63015) Gsx-rr válasza aero. (#63013) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A 600 euro meg a havi 80-10000 amit irtak kicsit mas kategoria.
Ez szerintem nem veszes
En is fizetek a cegesekre adon kivul ennyi illeteket a transzferengedelyekre.

[ Szerkesztve ]

(#63016) kardkovacsi válasza KAMELOT (#63014) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Havi összegekről volt szó. Amúgy nem értem miért olyan meglepő. Itthon is 22e forint a cégautó adó, havonta (zöld rendszámra nulla). Briteknél meg CO2 alapú van, amit gyakorlatilag a fogyasztással arányos így a nagyobb autók többet fizetnek. Illetve van egy olyan, hogy minél öregebb egy autó akkor is többet kell fizetnie.

Persze lehet, hogy valaki nagyított a facebook csoportban, de én nem tartom valószínűtlennek mivel kint a 3-4 éves használt autók ezért a töredék árukra esnek.

[ Szerkesztve ]

(#63017) kardkovacsi válasza kardkovacsi (#63016) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Közben utána olvastam, tényleg volt egy kis nagyítás benne. Ilyen 100-120 font körül van az összeg per hó. 120 font az 52e forint a mai áron. Bocsi :) akkor 50e és nem 80.

(#63018) KAMELOT válasza kardkovacsi (#63016) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt nem írtad, hogy céges autó. Itt gondolom a többségnek saját autó van. Azt gondoltam valamiféle adót jell külön fizetni :U
Én csak kötelező biztosítást fizetek évente 70€.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63019) kardkovacsi válasza KAMELOT (#63012) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Amúgy nézz szét a UK használt piacon és meg fogsz lepődni. Pont a magas és folyamatosa növekvő adó miatt nagyon olcsók a nagy teljesítményű használt autók. Nem véletlenül látsz itthon jampizni jobb kormányos coupé mercikkel sokszor ilyen kétes fejű alakokat. Kint megveszi gombokért a nagy teljesítményű idősebb autót itthon meg menőzik a jobb oldalról :)

(#63020) kardkovacsi válasza KAMELOT (#63018) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Itthon több mint a felét adják az új autó eladásoknak a céges eladások. Ha meg kicsit recesszió van akkor simán felkúszik 60-70%-ra is.

(#63021) KAMELOT válasza kardkovacsi (#63019) üzenetére


KAMELOT
titán

Biztos nem engedélyezném a jobb kormányos kocsikat EU-ban. Abszolút nem látsz semmi, ha közlekedsz, mármint hogy előtted mi történik.
Ezeket hívják csóróknak, akik 3500ft tankolnak és mennek 2 kört a városban. Sok ilyet látok :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63022) negro válasza kardkovacsi (#63019) üzenetére


negro
őstag

na igen, ez sokan elfelejtik, hogy ezekben a kormany rossz oldalon van, (innentol kezdve eladhatatlan az auto uk-en kivul kb) ezert fele, harmad annyiba kerulnek.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#63023) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Feltettem a kérdést régebben,hogy mivan ha plug int használok és városban csak akksival megyek. Viszont ha ritkán nem város,akkor hibrid módban avagy csak benya. Jót tesz e a belsőégésűnek,hogy havonta esetleg több hónap után egyszer röffen be a rendes motor?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63024) KAMELOT


KAMELOT
titán

Akkor nézzünk egy kis tesztet [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63025) nincsnév007 válasza KAMELOT (#63024) üzenetére


nincsnév007
őstag

videó végén a 6 literes fogyasztást azt "benzin"-re érthette?

(#63026) CharlieDrop válasza nincsnév007 (#63025) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mondta közben, hogy a töltési költség, kb. hat literes fogyasztásnak felel meg. Mivel most minden 480, mindegy benzin, vagy gázolaj.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63027) cOxeR válasza KAMELOT (#63007) üzenetére


cOxeR
Ármester

A szokásos volt a gond, füstöl mint a szar az egész utcába nem látsz a fehér füsttől. Hetente látok ilyeneket, mert karbantartás már luxus…

(#63028) KAMELOT válasza cOxeR (#63027) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja hát így már más. Akkor azt mond, hogy nincs pénze rendzsrere szervizre vinni, ami 2 évente van. Ott már nem jó az égés sem. Szomorú, hogy a rendőrség ilyeneket nem ellenőriz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63029) cOxeR válasza CharlieDrop (#63026) üzenetére


cOxeR
Ármester

Úgy felel meg 6 literesnek, ha nem otthon töltöd, otthon töltve, egyből 2 liternek felel meg. :) Pl ha csinálsz egy 500km-es napi etapot, egy otthoni egy fizetős töltőn, más a végeredmény.

(#63030) cOxeR válasza KAMELOT (#63028) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az a baj, hogy az összes lpg-s onnan indul, hogy fillerbaszó, ezért nem ritka, hogy nincs karbantartva… innentől kezdve az egész lpg egy nagy ostobaság.
Nem tudja tankolni vegyen gazdaságosabb autót.

[ Szerkesztve ]

(#63031) KAMELOT válasza cOxeR (#63030) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondjuk nálunk nem éppen. Költség mindennel együtt.
4 henger---1300€
6 henger---1900€
8 henger---2500€
12 henger---3000€
Nagyon régóta ennyi. Ezért írtam múltkor, hogy inkább nagy kocsiba éri meg belétenni. Ott durván 20.000km alatt visszahozza.
Haver H2-ben 10 éve van gáz, rendzszeresen karbantartva. Itt már azért nem mindegy, hogy 23L benzin vagy 28L gázzal mész.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63032) chess001 válasza cOxeR (#63030) üzenetére


chess001
aktív tag

Általában lehet, de nem mindig. Van, aki használtan vesz kocsit lpg szettel. Azért az nagy előnye, hogy gyak dupla tankod is lehet, dupla hatótáv. Az összes dízelmotorosról is mondtál amúgy véleményt...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#63033) KAMELOT válasza chess001 (#63032) üzenetére


KAMELOT
titán

Az meg a másik, hogy kormol és nem látsz tőle. Hogy ment át a műszakin?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63034) Anaren91 válasza KAMELOT (#63033) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ha jól van megírva akkor nem kormol. Legalább is nem úgy mint a csatatuningos Volkswagenek meg Alfák... Enyém se fújja a vastag fekete füstöt, pedig DPF sincs alatta...
Valamelyik nap ment előttem egy Astra, láttam nagyon meg akar indlni, mert visszaváltott és lőtte a fekete füstöt. Csak menni nem ment a szerencsétlen... inkább kimentem a külsőbe, és félgázzal elhúztam mellette. Imádom az ilyen alakokat, amint beállok mögéjük elkezdik túráztatni, lövik a fekete füstöt, amikor meg menni kellene akkor nyomják de nem megy.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#63035) KAMELOT válasza Anaren91 (#63034) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék 6 hengeres csóróknak :) [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63036) Anaren91 válasza KAMELOT (#63035) üzenetére


Anaren91
senior tag

Feljött nekem is ez a videó reggel youtubeon. Első gondolatom az volt, hogy mekkora faszság, mert egy használt E46 minden csak nem csóróknak való mulatság. Egyáltalán nem olcsó fenntartani úgy, hogy megbízható is legyen.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#63037) Chris0321 válasza Anaren91 (#63036) üzenetére


Chris0321
addikt

Teljesen igazad van, én is ráköltöttem már 2 és fél év alatt többet mint az ára volt. Persze ha az előző tulaj kicsit többet költött volna rá, nekem nem kellett volna.

(#63038) Anaren91 válasza Chris0321 (#63037) üzenetére


Anaren91
senior tag

Gondolom. Alkatrész árak nem csökkennek azonos mértékben a kocsi értékével. Nem csak megvenni kell tudni, fenn is kell tudni tartani. Csóró egyetemistáknak egy 1.0 Swift kell ami igénytelen, meg gombokért hozzád vágnak mindent. Komplett első féket cseréltem + olaj+olaj szűrű, levegő szűrő 45k ért. Ehhez képest most csak egy tárcsa 80k előre nekem.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#63039) Puma K válasza KAMELOT (#63035) üzenetére


Puma K
veterán

Ez a Winkler egyre lejjebb van.

Úgy tűnik, hogy mostanra senki sem kíváncsi a stílusára. Mindig is egy bunkó embernek tartottam és most még ezekkel a saját videókkal még lejjebb is teszi magát.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63040) Gsx-rr válasza cOxeR (#63030) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Van ahol teljesen megszokott a gaz.Nalunk az osszes Kia K5 (Optima)
Es Hyundai Sonata gyari gazos. Ez a nepauto.
5 kilometere korzetben mindenhol van gazkut. Mondjuk a sajat otthoni palackot is ujratoltik.

Puma K: Nem nezem de a regi baratjat egyszeruen mar ki nem allom(Bazso)
Tuleroltette o is ezt az elektromos vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#63041) KAMELOT válasza Anaren91 (#63036) üzenetére


KAMELOT
titán

Én ezt tudom, nem is értem hogy adhatnak ilyen nevet neki. 330i is fogyaszt főleg városban. Ott a Szegedzi Szabi. Belémentek hátulról. Meg lehet nézni mennyi is volt költsége és csak elemeket cserélt + szerelés + festés. 1M feletti összeg.

Puma K: Azelőtt faxa volt, jól bemutatta, csak idővel elszállt az agya, ahogy Karotta haverjának is. Együtt jók voltak.

Gsx-rr: Puzsér írt egy cikket a EV-ről. Ott van egy szép hosszú mondtad, hogy mi a gond ezekkel. Beszélünk az ECO-ról, aztán szénerőművekből van a villany.
Múltkor volt egy tanulmányi cikk, ha mindent lekapcsolnának egész EU-ban akkor 10%-al járulna hozzá a CO csökkentéshez. Többi 90% akkor honnét jön?!? :)
Sajnos ez egy álom kergetése. H. András is aszondja 27M a kocsi, de feltornászta 35M, meg hogy 300k a könyökfűtés! :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63042) KAMELOT válasza Gsx-rr (#63040) üzenetére


KAMELOT
titán

Már kifutottam a szerk:
Nálunk összes taxi Fabia combi, Hyundai i30 combi, Dacia mind LPG-s.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63043) CharlieDrop válasza cOxeR (#63029) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Stimt.

@Kamelot:
”hogy 300k a könyökfűtés! ”
nem csak könyök, hanem a felületfűtés. Fűt még az pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63044) KAMELOT válasza CharlieDrop (#63043) üzenetére


KAMELOT
titán

Totál felesleges fícsör. Nekem a kocsiban 15p után meleg volt minden, pedig volt -10C éjjel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63045) negro válasza Puma K (#63039) üzenetére


negro
őstag

En amugy birom v birtam de ez inkabb mar nosztalgia hisz a 2000-es evek elejetol kovettem a TC-et (ma mar egyre jobban hanyagolom, na nem azert mert felmondott ott) mikor meg azt se tudtak letezik ilyen autos portal... de o mindigi is bmw fricskazo volt es triggerelt.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#63046) Chris0321 válasza Anaren91 (#63038) üzenetére


Chris0321
addikt

Azért jobb lenne egy biztonságosabb autó, általánosban volt osztálytársam olyanban halt meg egy frontális ütközésben.
Nemrég volt egy baleset, BMW áttért a másik oldalra (22 éves fickó vezette) és egy nő meghalt a kocsiban amivel ütközött, azon is karácsonykor kopott nyári gumi volt.
Én sem szívesen fizettem ki ennyi pénzt még javításokra, új nyári gumira de ki tudtam mert egyébként nem tartottam volna meg az autót még ha sokat buktam volna rajta akkor sem.

(#63047) KAMELOT válasza Chris0321 (#63046) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez sajnos a hatóság szégyene is. MO-is sofőrök!
-mindenféle nyikhaj kap jogsit
-gumira, fékre nincs pénz
-féket nem sokan ismerik és főleg nem a táblákat
-index az távoli jövő
-nem érdekli őket senki, majd lehúzódik a másik
-legkedveltem a gyilkossági ksérlet "büntető fékezés"
-legjobb....3000Ft tankolunk 50.000 euros mercit Prada ruhában :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63048) kardkovacsi válasza KAMELOT (#63041) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

"Gsx-rr: Puzsér írt egy cikket a EV-ről. Ott van egy szép hosszú mondtad, hogy mi a gond ezekkel. Beszélünk az ECO-ról, aztán szénerőművekből van a villany. " - egyrészt nem szénerőműből jön az áram, itton sincs már lassan egy sem. Inkább gázból. A másik a hatékonyság különbözet simán kiadja a CO2 mérleget így is. A harmadik, hogy lokálisan nem szennyez egyáltalán a villanyautó, a maradék szénerőműre meg simán rá lehet és rá is akasztják a szűrőket, mert ott nagyban sokkal gazdaságosabb mint egyenként rakni bele a katalizátort ami így sem tökéletes. A negyedik, ami szerintem a lokális nulla szennyezés után a legfontosabb, hogy ennek megvan a esélye, hogy megújulóval menjen a másiknak meg egyáltalán nincs. Tavasszal, nyáron simán termelnek/termelhetnek a napelemek annyit amivel a közlekedést is el lehet látni árammal.
Szóval ez csak egy ilyen Puzséros faszság.

[ Szerkesztve ]

(#63049) kardkovacsi válasza KAMELOT (#63044) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

"Nekem a kocsiban 15p" - 15 perc. Akkor mégse felleges feature az, ha a másik esetben meg 1p után az lesz minden. Sőt mivel minden tölthető BMW-ben van távolról indítható fűtés így akár nulla is lehet.

(#63050) CharlieDrop válasza KAMELOT (#63044) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen. Mert az benzines. Ez elektromos, nincs maradékhő. Kevesebbet fogyaszt, ha így fűtöd magad.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.