Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) MPowerPH válasza Zewa (#22000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Komoly, de nem kizarolag a fogyasztas miatt.(bar teny, hogy azonos, avagy jobb menetteljesitmeny meglehet majd fele annyi anyagbol, de ez most mellekes...) Sokkal inkabb az, hogy 2000-3000RPM kozott ott van az a 740NM.(remap utan ez akar 880NM ) 381 lo nem is erdekel ebben az esetben, nem porgetnem 3500 fole. :N

Szoval ahogy irtam, nem a £, hanem a nyomatek. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22002) Zewa válasza MPowerPH (#22001) üzenetére


Zewa
senior tag

M4 3 literes turnyó motorja is gyárilag 500 nm felett van, ami azért már finoman elnyögi az a bódét. Tuning itt is ugyanúgy játszik. Nem fer egy M-es összehasonlítani egy 50d-vel de az áruk már igen csak közel lennének egymáshoz. 4er bodéba a stock 35i is 400 nyúlmókus, bár a fiktív 50d ára közelében inkább az Alpina D3 lenne ami 350nyihával és dupla ekkora nyomatékkal tépi ki maga alól az aszfaltot. :U

Alternatívák bőven vannak bár az is tény hogy belülről már közel nem az a kerregés hallatszik ezeknél a csúcs dízeleknél mint egy SDI esetén. (A5 3.0TDi-vel van csak tapasztalatom, de moovieról az 50d is igen finom)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#22003) CharlieDrop válasza Zewa (#22002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyúlmókus szöveget honnan szedted, heló? :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22004) Zewa válasza CharlieDrop (#22003) üzenetére


Zewa
senior tag

Jókat tudsz kérdezni.= D Emlékezetből Snoop-y -nál láttam tán' először az ferdeszemű topityban?!

ps.: Hello neked is. :D

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#22005) MPowerPH válasza Zewa (#22002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Benzin es diesel nyomatek karakterisztika kozott van kulonbseg. Meg az 500 az nem 740. :N Nekem csak 100NM tobbletem van a remap utan, megis brutalis a kulonbseg.
4er nalam a 35D-vel jatszik ismetelten, 630NM ott is megvan.(de ugye ez meg nincs, es minimum 3 evesen vennem meg, addig jelentos az ertekvesztes) Nezegettem a 6er-t is, akar nyaron at is tudnek ulni egy 2010 kornyekibe, ugyan ugy 35D-be. Ez nagyon bejovos...
Majd meglatom, most mas a prioritas. Az biztos, hogy maximum 2 evig tervezek meg ezzel az autoval, utana mindenkeppen cserelem.

Errol jut eszembe...ha minden igaz, holnap viszem meretni a kocsit, az emlitett hiba miatt. Majd beszamolok, mi lett a vege. Remelem tenyleg csak az ottani pad, es a DPF kevert bele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22006) CharlieDrop válasza Zewa (#22004) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ah, jó, mert nem errefelé lett kitalálva, pár elmeháborodottal találtuk ki anno, mikor egy másik autós témával foglalkozó oldalon a NM-t NYM-nek írta, azota az mindig nyúlmókus nekünk :D
De látom itt is elharapódzott :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22007) hdman válasza CharlieDrop (#22006) üzenetére


hdman
őstag

Kerj uj rangot: memgyaros :))

Sopron city :)

(#22008) CharlieDrop válasza hdman (#22007) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nein, danke :D
De nagy buli volt, azt hittem ő is onnan van, álnéven :DD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22009) Shadowbull


Shadowbull
addikt

na ezzel is megvolnank :K

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22010) CharlieDrop válasza Shadowbull (#22009) üzenetére


CharlieDrop
veterán

áh, legalább egy videot vártam volna hanggal :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22011) Shadowbull válasza CharlieDrop (#22010) üzenetére


Shadowbull
addikt

annyira nem akarom fenykepezgetni, majd talan maskor. Meg aztan vagy vezetek, vagy videozgatok. Egy masik topikba ezt irtam:

egy allat. fasza lett, sokkal jobb mint amire szamitottam. nehez kimondani, mert nekem nagy kedvencem, ill. A Kedvencem az S65, de ez jobb. Nyomatekosabb, agresszivabb, es lehet hogy kimerve rosszabb a gazreakcioja, de en nem vettem eszre ebbol semmit. 200-nal olyat lep hogy csak lesel. Es kanyarodni is tud, sokkal konnyebb mint az E92.

Horog, fujtat, mindenfele mechanikus zajokat ad ki, gazelvetelnel visszadurrog a kipufogoba, hangos, nagyon gepszeru. Nincs az a szintetikus mellekize, mint az M5-nek. Persze nem is lehet vele 200-zal csendesen utazgatni. Ez egy sportkocsi, es odabasz.

Kivancsi leszek az elso tesztekre.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22012) MPowerPH válasza Shadowbull (#22011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyi az ossztomege manualis valtoval?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22013) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Sziasztok. Szombaton mennénk egy 530d-ért, 2004-es 245 ezer km, vezetett szervízkönyves, tényleg patika a vas. Mire érdemes odafigyelni? Első komoly autó leszna családban, én egy octaviat öröklök. :R

Iphone 7

(#22014) Stukker1987 válasza FET-MEN (#22013) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Diagnosztika mindenek felett,olyan szerelőnél aki ismeri a típushibákat.

Leömlő,Szívósor,Főtengely szíjtárcsa tipikus BMW betegség.
Porlasztókat diaggal megnézni. Turbóhoz aránylag könnyen hozzá lehet férni és a kotyogásából azért pár dolgot már le lehet szűrni.
Izzítók és relé cseréjére is rá lehet kérdezni.

Ha touring akkor a csomagtér ajtóba futó kábelköteggel szokott szakadás hiba lenni.

Sokat azt mondják,hogy az automata váltó nem bírja olyan jól 30d-be. Esetleg meg lehet kérdezni,hogy volt-e új korától kezdve benne olaj cserélve.

Én a motorolaj csere periódusra szoktam még rákérdezni.

IDrive-ot is végig kell nyomkodni. A haldokló példányok sokszor újraindulnak,ha terheli őket az ember(gyors menüváltások stb...). PDC-t is ki kell próbálni ha van,mert zárlatos tud lenni 1-1 szenzor.(nekem most pont ez van :D ) Ülésfűtés,állófűtés,kanyarkövető mind próbás.

Egyébként pedig tipikus használt dízel,tehát jobb ha marad pár 100k a zsebedben javításra,vagy megelőzésre.

Ja és ami a legfontosabb: KÉPEKET KÉRÜNK :DDD

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#22015) Shadowbull válasza MPowerPH (#22012) üzenetére


Shadowbull
addikt

DIN szerint 1497, EU 1576kg.

kabe 80 kiloval konnyebb mint az E92 M3.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22016) CharlieDrop válasza Shadowbull (#22011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, így el tudom képzelni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22017) FET-MEN válasza Stukker1987 (#22014) üzenetére


FET-MEN
veterán

Köszi. Azért ezt vesszük mert frissen szervizelt, kettős tömegű is cserélve lett. Sedan persze bmw-ből csakaz :DDD és manuális :)

Iphone 7

(#22018) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnap elmentem bemeretni az autot... Vittem magammal az elozo meres eredmenyet, legyen mibol kiindulni. Itt 341 Le-t(@4000RPM) es 670NM-t(@3200RPM) kapott. NM gorbe nagyon erdekes. 2100-nal eri el a 600NM-t, es egeszen 4000-ig a folott is marad. A maximum(660-670) kisebb elteressel 2400-tol 3500-ig tart. (mondjuk ahogy neztem, a gorbe egyezett az elozo meressel) E-mailben remelhetoleg megkapom ezt is.

Csavo mutatott tobb 35D grafot is. Enyem az alapkat teteje. A legerosebb egy 635D volt, 404Le, 762NM. :Y DPF out, nagyobb cooler -el persze, de az barati.

Beszeltuk, hogy ha gondolom akkor alakit rajta, hogy a maximalis Le 4500RPM kozeleben jelentkezzen, £150-ert megcsinalja. Ez csak vegseb miatt lenne jo... Ertelmet nem latom, maximum nemetben lehetne kihasznalni.
Szoval a lenyeg, hogy valamiert a nyari meresen nem ugy ment az auto, ahogy kell mar gyari beallitason is. Most ugye hideg van, akkor 35 fok volt. Biztos van erre is magyarazat, majd egy szaki talan megmondja.

A tartossagrol... Itteni E90 forumon a tobbseg chippeltette, mind hasonlo erteken van. Van aki a chip ota beletett 100k merfoldet, es teljesen hibamentes. Se turbo, se valto gond. Lancrol senki sem ir, pillangokrol sem. Szoval ugy nez ki en is meguszom ezeket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22019) BeZol válasza MPowerPH (#22018) üzenetére


BeZol
őstag

Nyomatékra pakolhatnál még, mert csak 10%-kal több mint a 30d-mben, a lóerőd viszont 27%-kal több.
231 le --> 269 le = +16,45% ; 286 le --> 341 le = +19,23%
Ez teljesen korrekt érték, mégiscsak 2 turbo van a tiedben, és mindkettőnknek alap tuning van, nem az extrém, viszont:
500 nm --> 609 nm = +21,8% ; 580 nm --> 670 nm = +15,51%
Nem tudom a hajtás mennyit bír még, de a helyedben ha már annyira akarsz módosítgatni, akkor nyomatékon pofoztatnék még, a lóerőkkel ritkán érvényesülhetsz. Szerintem felesleges a nagyobb végsebesség, a nagyobb nyomatékot ezerszer gyakrabban használnád ki, kérdés persze, hogy +37 nm ér-e bármi nemű további költekezést, mert szerintem totál felesleges, hagyd így a kocsit ahogy van, így is lenyomsz vele 99%-ban mindenkit ha kell. Kellemes autókázást :K

ui.: korábbi kérdésedre válaszolva, gyári M-paketom van, és egy utólagos pici hátsó szárnyacska, ami megszünteti az enyhe jobbra-balra szitálást 230 felett :U , cserébe 263 helyett 261 a vége :DDD Persze csak mutató alapján, tehát valóságban kitudja, 255? Gyárilag 243 vagy 245 volt megadva. Ilyenkor 4400-on pörög, kéne egy hetedik fokozat :F

(#22020) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Valakinek van e46 bluetooth-szal tapasztalata?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22021) FET-MEN


FET-MEN
veterán

E60 in da house. Gyerekek ez állat. Szavam elállt.

Iphone 7

(#22022) MPowerPH válasza BeZol (#22019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem sem eri meg tobb anyagi raforditas erre. Na meg mivel a ket motor/hajtas hasonlo teherbirasu, igy azert a biztonsagos nyomatek hatar veges. Persze, tudna joval tobbet is, de az mar stage 2, amihez mindenkeppen DPF levetelt ajanlanak, mert elkezd iszonyat mertekkel kormolni.(mondjuk itt mar nem gyari a csiga)

A kis M szarnyat ma en is felraktam volna, ha vegre meghozta volna a postas az alkoholt, amivel letudom oldani a waxot. Szoval addig ez varat magara.

Kozben meg irtam egy sracnak, aki wrappingal foglalkozik. 3 ora az egesz, es a belso trim -eket lefoliazza. Maig nem tudom eldonteni, hogy ez a fekete bor+karpit+muanyag okes e a zongoralakkal. Ezek a mintak. Talan ezustben kicsit emeszthetobb a full fekete belso.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22023) CharlieDrop válasza FET-MEN (#22021) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Múltkor mentem egy 35d-vel, automata, nagyon :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22024) FET-MEN válasza CharlieDrop (#22023) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ez 530d manuális, 230 lovas verzió. Nagyon baba a gép :R

Iphone 7

(#22025) lorcsi


lorcsi
veterán

az egyes bmw-ről miylen tapasztalatok vannak?
használ iylet valaki ?

(#22026) Z0mbi válasza lorcsi (#22025) üzenetére


Z0mbi
senior tag

egyes beemvek tok jol mennek ;)
Viccet felreteve 116i m van es azt tutdom elmondani amit en tapasztalok ill mas forumokon irnak az 1es ekrol.

En nagyon szeretem, 2008 asom van advantage csomag nagyon franko dolog ha van. (mar csak a hifi vegett is)

Ha van egy obd szkennered nem art rarakni. Sajnos az egyesek (ill e90 ek) gyujtotekercsei eleg gazok. 2008 as gepembe egy hengeren 3x volt cserelve, most lesz mind a 4 en. (es mindegy hogy bosch vagy delphi tipusu) sajnos ez az egyik tipus nyugje. (az obd ki kellene ezesetben dobni a gyujtas hiba kodot)

egyebkent jol megy szerintem. 1.6 szivo benin 122 paci nem egy autobahn jargany de azert 210 ig ki lehet huzni :D egyebkent 160 al teljesen normalisan lehet vele kozlekedni.
Ha a fogyi szamit: 7.2l/100km. ez nagyon vegyes. nekem kb 15000 el ezelott lett nullazva es ennek 70% a autobahn 160 al. ami nem rossz. Ha ovatosan orszaguton kozlekedsz 6 ala is lehet menni.

Az ulesek talan kicsit szukek, az uttartasa szerintem brutal jo. Foleg mivel kialakitasabol adodoan a sulyelosztasa is franko. (a ket tengelye kozott van a teljes suly 80% szerintem)

hat roviden ennyi. en imadom.

(#22027) CharlieDrop válasza FET-MEN (#22024) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, írtad, gratulálok és sok problémamentes km-t kívánok hozzá :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22028) FET-MEN válasza CharlieDrop (#22027) üzenetére


FET-MEN
veterán

Köszi. Imádjuk nagyon. Más világ mint a Skodák :) de nem nekem való, 18 leszek májusban, fél éves múlt a jogsim, szerintem második autómnak már nagyon baba egy 2006-os Octavia aminek első tulaja vagyunk, van benne 87 ezer km :D

Iphone 7

(#22029) CharlieDrop válasza FET-MEN (#22028) üzenetére


CharlieDrop
veterán

teljesen, én egy 1.2-es Fábiát cseréltem egy 170 lovas e36-ra anno :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22030) FET-MEN válasza CharlieDrop (#22029) üzenetére


FET-MEN
veterán

Azigen :D

Iphone 7

(#22031) BeZol válasza MPowerPH (#22022) üzenetére


BeZol
őstag

Még alternatívának ezt ajánlanám, legalábbis nekem ilyen és nálad is passzolna biztosan, de ebből is két fajta van, ez a rücskösebb a szép, nem a sima: [link] [link] [link]

(#22032) BeZol válasza FET-MEN (#22030) üzenetére


BeZol
őstag

Elmondom neked, hogy én is még 17 évesen letettem a jogsit, 2 évig vezettem egy Honda Jazz-t 1.2-es motorral, és utána kaptam a 330D-t, és lehet hihetetlenül hangzik, de sokkal könnyebb vezetni, ezerszer bolondbiztosabb.
Édesapám ment egyszer a Jazz-zel, előzött egy passatost, a rohadéknak nem tetszett, hogy egy kisautó előzi, és rágyorsított, közben jött a kanyar és szemből is jöttek, és utolsó pillanatban tudott visszafékezve bebújni a passatos mögé, de így is megcsúszott az autó és kicsit lement a padkára vele és majdnem baleset lett.
Én is tudnék nem 1-2 helyzetet említeni, ahol a kis hondával már rég balesetet szenvedtem volna, mert kis könnyű virsligumis erőtlen vakarék minimál elektronikával a bmw-hez képest, és még köcsögök is veled az autósok, mert csak kisautóval vagy. Igenis vannak helyzetek, amikor jól jön az erőtartalék.
Múltkor húgom Toyota Yarisával mentem, chipelt 115 lovas 1.4-es diesel, nagyon megy ha kell, még 140ről is gyorsul rendesen, viszont annyira nincs respectje utakon, hogy mindenki köcsögül, bejön eléd, nem enged ki, nem udvariasak, semmi. Fel is idegesített, és egyben emlékeztetett, hogy a hondával is ez volt anno, és x tempó felett igenis balesetveszélyes szitukba kerül az ember mások miatt.

(#22033) FET-MEN válasza BeZol (#22032) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát igen. Bár nekem nincs gondom. Az octavia nagyon szépen megy. Visszakapcsol az ember már el is húzott. Ahol fater előzött a bömössel, már kapcsoltam is vissza és mentem utána. Annyi hogy a futómű 1000x jobban ott van az úton a bmw esetében. Tehát mindegy hol mennyivel megy. Ahol ő 150-el vissza tudott húzódni a nyomvájun át engem ott visszalökött szembe :D

Iphone 7

(#22034) CharlieDrop válasza BeZol (#22032) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom, most 18d-m van, az is 116 lovacska, bőven elég, nem mondom 20d 150 lova jobb lenne, de ha nagyon keveslem, kidobom a turbót, meg a befecskendezőket...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22035) MPowerPH válasza BeZol (#22031) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, ez az. Csavo is ilyennel dolgozik. Annyi, hogy szerintem csak az ajtokon levo diszcsikot, es a muszerfalon vegigfutot csinaltatnam meg, a valto korul maradna feketeben.(avagy oda feketes folia menne, bar annak sok ertelmet nem latom)

Don't Tread On Me

(#22036) Hikvision válasza BeZol (#22032) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ne félj, ha neked kellett volna megdolgozni a honda jazz-ért jó lenne az, én miért nem kaptam senkitől 330D-t?
Bocs, de kurv*ra irritál, ha valaki fater kocsijával osztja az észt, h melyik autónak mekkora respektje van az úton.

20 éve a PH-n.

(#22037) BeZol válasza Hikvision (#22036) üzenetére


BeZol
őstag

Én nevem van :P Érettségire kaptam :B De ha megnyugtat, a gazdasági válság óta nekünk sem megy a szekér, a közeljövőben biztos nem várható költekezést, mert nem engedhetjük meg. Remélem ez csökkenti az irritációt :U

(#22038) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Inkabb ne melegedjetek bele... :U

Saycz: Mai vilagban, koztuk Mo.-n is egyre gyakoribb, hogy valaki autot kap, akar szulinapra, akar Karacsonyra, erettsegire, diplomaosztora. Nekem az osztalyombol volt olyan, aki a 18. szulinapjara 3. gimi vegen egy Volvo S60 -at kapott, szalonbol. Erettsegire a 32 fos osztalybol 10-en kaptak autot. Volt csoportombol diplomahoz 10-bol 6-an. No nem egy 10+millios verdat, de nah...
Barmennyire is keseregnek otthon az emberek, azert van penz. Es akik megengedhetik...miert ne?!

Don't Tread On Me

(#22039) lorcsi válasza Z0mbi (#22026) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, ez jól hangzik, bár én valamivel azért erősebb motorút gondoltam..1.8 minimum

(#22040) Shadowbull válasza Hikvision (#22036) üzenetére


Shadowbull
addikt

"én miért nem kaptam senkitől 330D-t?"

Hmm. Mert rossz helyre szulettel? Van ez igy.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22041) Xmodule


Xmodule
őstag

Hello. Ma az a furcsa es egyben idegesítő jelenség jött elő reggel 5kor hogy a touring(e46,2000 évjárat) hátsó ablaka magátol nyílik totál random. Becsukom ülnek be az autóba megint kinyílik es igy tovabb. Ha éppen szerencsém van akkor zárva marad amíg elindulok mert menet közben szerencsére nem nyílik ki de ha a kocsi álló helyzetben van akkor kinyílik de mondom teljesen véletlen szeruen es amikor mar nyitva is van lehet hallani hogy meg akkor is kattog nyitogatna. Ez valami kontakt hiba lehet szerintem de hol? Valami kábel lehet megtörve? Ötlete valakinek? Koszi (most csak abban renenykedek hogy parkoló lezárt állapotban nem nyílik ki mármint amikor be van riaszzozva. Nem azert mert ellopnák hanem mert a világítás leszivna az aksit.)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22042) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nem azzal van a bajom, hogy valaki autót kap, hanem azzal, amikor nyíltan dicsekszik vele, és közben fikázza a kisebbeket. Egyáltalán nem születtem rossz helyre, sőt, csak sikerült megtanulnom, hogy mindenért meg kell dolgozzak. Nyilván ezért van még csak egy 99-es 318-as Touringom amit a saját vállalkozásomhoz használok, hogy hátha egyszer sikerül majd feljebb jutni. De itt le is zártam, mindenki legyen boldog azzal amije van.

20 éve a PH-n.

(#22043) whitezo88 válasza Hikvision (#22042) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor nem csak szerintem túlzás érettségire többmilliós autót kapni, jól van :) barátnőm volt o. társa anno E90-est kapott úgy, hogy éppen meglett neki a kettes. motiváció, jutalmazás? á.... én az 5-s érettségire kb egy kézfogást kaptam pedig mi sem éltünk rosszul szerencsére. bár ez inkább a lányoknál látom, hogy ilyenek után semmit se becsülnek meg és mindent könnyen akarnak. legyen ez 14-5 évesen kapott iphone 5s, autó, lakás akármi. utóbbira friss példa a környezetemből: leányzó, kb 23 éves nem volt hajlandó lejjebb adni egy újépítésű, Lurdy közelében lévő lakóparki lakásnál, 47 nm, 18M ft. egyedül él ott, és nincs komoly szakmája se, se képesítése. mert neki nem jó első lakásra egy feleannyiba kerülő jó állapotú panellakás. de hát neki "jár", mert bátyó (aki 5-sre diplomázott mérnöki szakon és jól fizető állása van) is kapott egy lakást. nem az irigység beszél sokunkból csak a nemértés.

(#22044) Shadowbull válasza whitezo88 (#22043) üzenetére


Shadowbull
addikt

" ilyenek után semmit se becsülnek meg és mindent könnyen akarnak"

Nekik lesz bajuk tole ha igy lesz. Semmi kozunk hozza.

Ha az ember nem elegedett a helyzetevel, akkor lasson neki es valtoztasson rajta. Az elet nem igazsagos, felnott fejjel illene mar tudomasul venni.

Nehogy mar ne lehessen leirni egy forumra hogy valaki szereti az autojat, mert tortenetesen ajandekba kapta. Es? Inkabb oruljunk hogy neki jol megy. Tipikus magyar vonas, hogy csak az allando panaszkodas az elfogadott.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22045) NyalokAA válasza whitezo88 (#22043) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Ebbe a témába sohasem jó belemelegedni :D , de ha már benne vagyunk .
Nálunk se ment rosszul az elmúlt 10-20 évben ennek ellenére 19 évesen , hogy meglett a jogsim egy 1.3 as 1997 es Ford fiestát kaptam , majd rá 3 évre tudtam cserélni 1.4 es Cordobára. Igaz most már f30 van , de sok mindent nem értek manapság . Pár kilométerre laknak tőlem [link] 17. születésnap??? ( Nővére 20 éves X1 van neki )
Rég nem az irigység , de miért van szüksége egy 17 éves kislánynak egy ilyen kocsira ? Egyáltalán mit kezd vele ? Ilyet odadobnak neki csak úgy később mit fog megbecsülni az életben ??

(#22046) whitezo88 válasza Shadowbull (#22044) üzenetére


whitezo88
nagyúr

panaszkodik a fene, nekem is van minden amire szükségem van, adósság nélkül. csak el van kurvulva a világ.

na jó, a munkahelyem fizethetne többet azért :DDD

volt évf. társam mesélte, hogy volt barátnőjét akkor rakta ki, mikor szinte követelte, hogy vegyen neki egy 1er BMW-t...

ja és lehetne most jönni hogy a most 94 éves nagyapám megjárta az orosz frontot, évekig rabságba volt, hazajött nulla pénzzel, szó szerint két kezével felépített egy családi házat (addig egy fészerbe laktak) és aztán családot alapított, de hát az más ugye. de hát aki sikeres vállalkozó az is maga építette fel. vagy nem, ismerve Abszurdisztánt.

[ Szerkesztve ]

(#22047) Shadowbull válasza NyalokAA (#22045) üzenetére


Shadowbull
addikt

lehet hogy annak a csaladnak ez az auto akkora anyagi megterheles, mint mashol egy olcso belepo szintu okostelefon. Nem szamit, nem nagysagrend, akkor miert ne?

Gondolod hogy ennek a lanynak aki ilyen korulmenyek kozott no fel, majd pont ugyanolyan ertekrendje lesz mint egy olyannak akinek apja ketkezi melos, anyja munkanelkuli, es naprol napra elnek?

Nyilvan nem lesz ugyanolyan es ez igy termeszetes. De miert is kene ugyanolyannak lenni?

whitezo88

es gondolod hogy az koveteli az 1er BMWt, aki 17 evesen Mercit kapott a szulinapjara? Dehogy. Az koveteli aki szar anyagi korulmenyek kozul jon, es nem birja feldolgozni hogy vannak korulotte olyanok akik nem. Lehet neki sokkal nagyobb lelki gondjai vannak mint a Mercis kiscsajnak.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22048) Hikvision válasza Shadowbull (#22044) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ezek szerint te is kaptad az autód ;]

20 éve a PH-n.

(#22049) Shadowbull válasza Hikvision (#22048) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem.
Erettsegire egy olyan aranylancot kaptam a szuleimtol, amit a regi szakadt aranylancaikbol csinaltattak, filleres tetel volt 94ben is. Az elso automat 25 evesen 2001-ben vettem a sajat megtakaritott penzembol, addig buszberletem volt.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#22050) rabtibus


rabtibus
tag

Ahogy a monacói herceg (ha jól emlékszem és jól idézem) mondta :
"...Születni tudni kell..."

Szerintem minden családnak, embernek más és más az értékrendje, ezt megszabni senki nem tudja a másiknak hogy mit is kövessen.
Mindenki azt ad meg a szeretteinek amit gondol és amit szeretne, van akit érdekel a gyermek személyiségfejlődése, van aki csak " .. megveszem neked és ne halljam a hangod egy ideig..." nevelést folytat ...

Én biztos hogy minden autómat megbecsültem eddig (Trabant, Fiat Uno, Opel Corsa, E46 318i ) mindegyikért megdolgoztam, megküzdöttem.
Van aki ezt megkapja alapból ... ezért én nem haragszom, kinek mi adatik meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.