Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) SpeedR válasza dragonfx (#7500) üzenetére


SpeedR
őstag

Nézd meg BMW honlapját, vagy legújabb ETK-t.
Költségcsökkentés miatt van ez a motor más-más teljesítménnyel a különböző tipusokban.
325i 218le
328i 233le
330i 272le (USA-ban ez csak 259le)

[ Szerkesztve ]

(#7502) dragonfx válasza SpeedR (#7501) üzenetére


dragonfx
veterán

jajj sry én a 20as és 25ös közé akartam bepozicionálni benéztem...aza 23 lenne.

hát lehetne egy tizesseltöbb....így egy chippel a 25ös ugyanezt tudja.sőt...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7503) Voyage válasza dragonfx (#7502) üzenetére


Voyage
aktív tag

De a 328-at is lehet chippelni. :)
De ne köss bele. :P
Aki megvesz amerikában egy új, 0km-es bmw-t, maximum egy őrült lehet, ha chippeli... :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7504) SpeedR válasza Voyage (#7503) üzenetére


SpeedR
őstag

Jah, főleg hogy 4 év garit adnak, és ezen idő alatt a kötelező szervizeket is ingyen elvégzik, és nem csak a munka van ingyen, hanem az anyag is. Tehát 4év/50e mérföldig gyakorlatilag nincs karbantartási költség.

(#7505) tibi666 válasza SpeedR (#7504) üzenetére


tibi666
senior tag

más kérdés, hogy amerikában 50 ezer mérföld nem távolság. 80 ezer km? az még magyarországon sem sok, nemhogy az usa-ban.

(#7506) gamerkiller válasza SpeedR (#7497) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen, ez így van! Mondta hogy USA-ba mennek az autók.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7507) SpeedR válasza tibi666 (#7505) üzenetére


SpeedR
őstag

Magyarországon ki ad ingyen karbantartást 80e km-ig? Senki... Lehet szépen csengetni a kasszánál, ha nem akarod hogy elvesszen a garancia.

(#7508) tibi666 válasza SpeedR (#7507) üzenetére


tibi666
senior tag

most mondjam, hogy engem nem boldogít, hogy amerikában a bmw ingyen karbantartást ad az autóira? :D

(#7509) SpeedR válasza tibi666 (#7508) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem boldogít, de attól még jó dolog. El tudnám képzelni ezt itt Európában is. (Meg egy 335i-t $40,300-ért)

(#7510) Integra


Integra
titán

ma mentem egy 2004-es 320d-vel, 150 lovas 5 sebességes sedan.
szép, jó utazó autó. bejövős pár dolga ellenére is.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7511) SpeedR válasza Integra (#7510) üzenetére


SpeedR
őstag

E46 vagy E90 volt? A 20d szvsz kicsit kávédaráló feeling a 4 hengeres dízel miatt, de nem rossz gép.

(#7512) Integra válasza SpeedR (#7511) üzenetére


Integra
titán

nem nagyon vagyok otthon a bömös kódokban, de asszem e46.
ez nagyon szép forma még, a legújabb hármas egy okádék szerintem, de ez szubjektív.
trakesz volt erősen, hidegen különösen, de utazni és az 1600kg-hoz viszont megfelelő a motor teljesen, az 5.3-as átlaggal meg pláne. bemelegedve már nem volt annyira vészes, menet közben pedig egyáltalán nem hallani, szépen húz. jól csillapított, tompa puffanásokkal, a 16-os felni ellenére megfelelő tapadása van és még nem rázza szét a kasztnit, nem is kell rá nagyobb felni, így jó ahogy van. nekem túl puha volt a kuplung, picit furcsa volt a pedálrend és a hozzá tartozó üléspozíció, de csak utólag tűnt fel. a váltó megfelelő, de kíválót semmi képpen sem adnék rá, nem erőssége. berakni ötösbe és ledarálni vele 1500 km-t, na erre való. inkább ezzel járnék külföldre mint az intivel.. :DDD
ez egy nagyon patent autó volt 166e km-rel, szép metálezüst fénnyel, gyári mindenhol, jól felszerelt, vigyáztak rá, jó kezekben volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7513) SpeedR válasza Integra (#7512) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor az E46 volt, a Bangle korszak előtti egyik utolsó BMW.
Futómű hangolásban hagyományosan erős a márka, a jó úttartás mellett elég komfortosak is a futóműveik. A kuplung lehetne keményebb, viszont az üléspozíció az nagyon jó. Lehet hogy picit fura először, de könnyen megszokható. (az integra meg nem igazán autópályás gép [link] )

[ Szerkesztve ]

(#7514) Integra válasza SpeedR (#7513) üzenetére


Integra
titán

ez van, nincsen két autóra pénzem... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7515) Eagl3 válasza Integra (#7512) üzenetére


Eagl3
veterán

Én régebben egy M pakettos E46 320D vel mentem, utaztam napi szinten sok száz kilométert és a futóműve abszolút nem passzolt az autóhoz, elvesztette a kényelmét az autó pedig egy 320D inkább a komfortos utazásra való szvsz. Minden szaron pattogott, ütött.

Mondjuk a mostani 156 -ban is ültetett gyári sport rugók vannak, de ennek a karakterisztikájához azért jobban passzol szerintem. Igaz nem megyek vele közel sem annyit mint anno mentünk a 320D -vel.

(#7516) tibi666 válasza SpeedR (#7513) üzenetére


tibi666
senior tag

ezen akadtam ki az 530d-t vezetve... 235/45 R17-es gumi, mintha sínen húznák az autót, de a rossz utakon se ráz. rossz úton az enyém kényelmesebb, de nem egy sínautó.

(#7517) dragonfx válasza SpeedR (#7509) üzenetére


dragonfx
veterán

nem lenne csekély.
80e km.ig gari és ingyen műszaki ..ami ugye 1 db.ot takar mert 3 évig van az első ha jól tudom.

a modellfrissi utáni értsd 2002 utáni 3asok nagyon jol néznek ki.
a 320d mindig egy etalon bmw marad.és tényleg nem eszik semmit.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7518) Voyage válasza dragonfx (#7517) üzenetére


Voyage
aktív tag

Amerika picit másképp működik mint ez az ország.
Nézz utána. ;)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7519) gamerkiller válasza Voyage (#7518) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ez így van, de az USA-ban egy új autóba cirka fél év alatt belehegesztenek 80.000km-ert.. Még a wc-re is kocsival járnak..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7520) Voyage válasza gamerkiller (#7519) üzenetére


Voyage
aktív tag

Hmmm, attól függ hol, ismerős pl New Yorkban 3 év alatt tett bele kb cirka 100k mérföldet, azaz durván 160k km-t. És potom pénzért vette a 300+ lovas vadi új V8-as chevrolet, vagy dodge-t, vagy mittudomén milyen SUV-t. :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7521) SpeedR válasza gamerkiller (#7519) üzenetére


SpeedR
őstag

Azért ne túlozzunk, az napi 438km-t jelentene. Ha csak munkanapokat nézünk akkor meg bőven 500 fölött... Régebben olvastam erről egy cikket, ahol 15e mérföldet (~24e km) írtak évi átlagos futásnak.

(#7515) Eagl3
M-es futóművet nyilván nem a kényelme miatt szoktak rendelni...

(#7522) Integra válasza Eagl3 (#7515) üzenetére


Integra
titán

magyarországra nem kell több, mint ez a sima futómű, az m-es cucc csak tönkremegy idő előtt és semmi élvezet nincsen benne, mert nincsen hozzá aszfalt.
ha osztrákoknál vagy németeknél él az ember, oda már lehet nyugodtan m-es futómű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7523) Gebriel


Gebriel
veterán

(#7524) dragonfx válasza Gebriel (#7523) üzenetére


dragonfx
veterán

teljesen rendben van, messze sincs érdemes megnézni élőben.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7525) Eagl3 válasza Gebriel (#7523) üzenetére


Eagl3
veterán

Szép, de én biztos nem adnék ennyit egy tíz éves autóért...

(#7526) SpeedR válasza Gebriel (#7523) üzenetére


SpeedR
őstag

Képről jónak tűnik.

(#7525) Eagl3
Egy normális (korai) E46-nak kb ennyi az ára. Senki nem kényszerít rá, hogy vedd meg...

[ Szerkesztve ]

(#7527) Eagl3 válasza SpeedR (#7526) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ennyi az ára mert sokan képesek kiadni érte ennyi pénzt.
Ennek az autónak a reális ára ez lenne:

[link]

És lehet jönni, hogy nem Németországban vagyunk hanem Magyarországon és itt ennyi, de egy 10 éves "alap" BMW ért 2,2M igenis kurv@ sok.
Ha már ennyit kiad valaki autóra inkább rakjon még hozzá és vegyen pár évvel fiatalabbat\felvarrottabbat.

(#7528) gamerkiller válasza Eagl3 (#7527) üzenetére


gamerkiller
senior tag

És ha valakinek ennyi pénze van és nem tud többet hozzárakni? Ennyi az ára, és reális is érte ha tényleg kitűnő állapotban van.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7529) Eagl3 válasza gamerkiller (#7528) üzenetére


Eagl3
veterán

Nincs ezzel semmi gond, ha valaki mindenáron ilyet szeretne venni és "csak" ennyi van rá, akkor nincs sok választása... :)
Én csak leírtam a véleményem, hogy indokolatlanul sokat kérnek itthon a BMW ért főleg az "idősebbekért".

(#7530) Voyage válasza Eagl3 (#7529) üzenetére


Voyage
aktív tag

Figyelj, én pl megvennék egy bmw 7-est mondjuk 30m-ért, fullosan, 10 év múlva el kell adni, 2M-t ér, agybajt kapnék, hogy 28-at kidobtam az ablakon.
Ha 10-ért veszek egy 320i-t, akkor 10 év múlva ne az 1/10-ét érje már. Mert akkor egy 10 éves swift kb 250.000-et kell érjen, egy 10 éves mondeo 500.000-et... :U

Németek megtehetik, 1-2 millió mit sem számít, nem érdekes, hogy 5.000, vagy 10.000 eurót ér az autójuk.

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7531) gamerkiller válasza Voyage (#7530) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Na jó, ez megint túlzás.. Nem szívesen dobna ki senki milliókat, százezreket az ablakon.. Jobb az élet németbe, nem kérdés, de ott sem kolbászból van az a bizonyos...

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7532) Eagl3 válasza Voyage (#7530) üzenetére


Eagl3
veterán

Miért dobtad volna ki?
10 évig használtad. :)

(#7533) Vandit.


Vandit.
addikt

Ilyet láttatok már? Én még nem.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7534) Eagl3 válasza Vandit. (#7533) üzenetére


Eagl3
veterán

Valami tuning cég körbefaragta... :)

(#7535) Eagl3


Eagl3
veterán

Én ezt kergetném meg :)

(#7536) dragonfx válasza Eagl3 (#7527) üzenetére


dragonfx
veterán

teso rosszul látód teljesne reális az ára ennek az e46nak.
nálunk ennyit ér mert nem "hazai" autó a németeknél meg hazai és annyit csak.mertott ugye 3-5 év után elég rendesne elértéktelenedik a kocsi mert olyna színvonal van ami miatt lazán annyi alatt tud venni ujjat a tulaj.
így utána mit se ér.nálunk egy 5 éves bmw még igencsak luxus.

Az e46 ára is annyi lett 10 éves korára mint az e36é volt anno.

alfával mi van?jó már a váltó?mikor lesz ujra bömid? :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7537) dragonfx válasza Vandit. (#7533) üzenetére


dragonfx
veterán

te jó ég ez mi??
tuningcég ja mert ilyen nincs.vga yilyne lesz az egyes valamikor.
ez tulajdonképpen micsoda??
1es compact??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7538) Voyage válasza Eagl3 (#7532) üzenetére


Voyage
aktív tag

Hmmm, akkor felvilágosodtam, a suzuki jobb autó, mint a BMW.
Megveszed a suzukit 3M-ért, 10 év múlva eladod 1M-ért.
Megveszed a BMW-t 30M-ért, 10 év múlva eladod 1M-ért.
De ha másképp nézzük:
én veszek egy 5 éves BMW-t, mert arra van pénzem, mondjuk 5M-ért, használom 3 évig, eladom 2M-ért, buktam 3M-t, megint veszek egy 5 éveset, megint 5M-ért, megint bukok rajta 3-at, stb.
Míg aki megveszi a suzukit, ha ingyen adja, akkor bukik annyit, mint én az 5 éves BMW-n.
Szóval ez szerinted így megy?
Igen, szerinted így megy, ezért van az, hogy egy 10-12 éves BMW annyit ér, mint egy suzuki.
Azért tudom eladni 500k-val kevesebbért a fél évig használt Opel Astrámat, mert szerinted így megy.
Hát elmesélem, kultúr országokban nem így megy.
Német megteheti, cég megveszi az autót, majd 5 év után aki használta, cégtől fillérekért megkapja, használja még pár évig, eladja potom pénzért, cég vett másikat... :U
Azaz egy 10 éves szép BMW 1M ft-ot ér szerinted. Hadd gratuláljak. ;)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7539) Voyage válasza dragonfx (#7537) üzenetére


Voyage
aktív tag

Régi E36 compact E46 lámpákkal, és gagyi körbespoilerezéssel.
Eagl3-nek szerintem egyhamar nem lesz BMW-je, azért jön osztani az észt, hogy bmw nem ér semmit, multkor is valakit csak lebeszélt a bmw-ről.
Megfertőzte az alfa láz...
Csak nem értem, akkor mi a fenét keres még itt... :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7540) Eagl3 válasza dragonfx (#7536) üzenetére


Eagl3
veterán

Rendben van a kocsi, jövő hónapban viszem olajcserére.
Nemsokára teszem, fel használt autóra kicsit áron felül ha kell valakinek viheti és utána lehet, hogy BMW lesz, de csak ha ki tudok fogni egyet liciten mert nekem tényleg nem ér ennyit egy 10 éves E46 újabbra meg nem lesz pénzem szerintem. Persze ez még messze van. :)

(#7541) Voyage válasza Eagl3 (#7540) üzenetére


Voyage
aktív tag

Úristen, veled komoly problémák vannak ott fent.

Szóval azért, mert neked van egy 156-os alfád, ami durván 1M-t ér, el akarod adni, mert ugye a bmw jobb kocsi, nyilván azért cseréled le.
De, azért, MERT NEKED, EAGL3-NEK, CSAK 1M-d VAN, EZÉRT EGY 10 ÉVES E46 ANNYIBA KERÜLJÖN, AMENNYI PÉNZED NEKED VAN?

Azt meg gondolom nagy ivbe leszarod, hogy a másik, amelyik megvette 1 éve, 2M-ért pl, 1M-t bukik rajta. Ha igy van, akkor tipikus politikusnak való vagy, akit csak saját maga érdekel, de hogy-hogy nem vagy még a parlamentbe? :U

Ilyen sötét embert is ritkán látni...Szerencsére. :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7542) Eagl3 válasza Voyage (#7538) üzenetére


Eagl3
veterán

Mivan :F
Örülök, hogy ilyen élénk a fantáziád...

(#7543) Eagl3 válasza Voyage (#7541) üzenetére


Eagl3
veterán

Te valami ritka buta ember vagy.
Nem elég, hogy szövegértelmezési problémáid vannak,még spanolod is magad folyamatosan a beképzelt hülyeségeiden. :DDD
Azért valami kezelésen remélem részt veszel mert így elég közveszélyes lehetsz.

(#7544) dragonfx válasza Eagl3 (#7540) üzenetére


dragonfx
veterán

alfát áron felül nem fognak elvinni, még bmw.t is nehezen.
de 2.2 nincs áron felül egy e46 320i.ért.
m54es dual vanos motor 7-8as fogyi.
a moci elvisz ha nem gányolták 300e.t.
még az se látszik törve lenne.

nagy helyes bmw coming soon..várunk vissza ha megtaláltad a gyógyszered :C ;) ..de persze bmw vírus ellen nincs gyógyszer :))

itt egy milliót érő bömi...mégegy...még1...
ezeket egytől egyig megnézném ha most akarnék venni...és valszeg valameliyket ki si válazstanám.

Ha meg e46:
ez speciel gyanúsan olcsó

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7545) Voyage válasza Eagl3 (#7543) üzenetére


Voyage
aktív tag

Sebaj, elvagy magadban. :)
Érjen szerinted 1M-t az E46, annyit mint egy 156-os alfa, csak legalább ne hangoztasd.
Tudod, olcsón venni jó dolog, de olcsón eladni... :U

Mindegy, hagyjuk békén egymást, önző, beképzelt, hülyékkel nem foglalkozok...

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7546) Eagl3 válasza dragonfx (#7544) üzenetére


Eagl3
veterán

****

E36 1misi és alatta korrekt. Régebben is ezt írtam, hogy nem tudom hova gondol az aki 1.5 ér árul e36ot.
Az az E46 meg nem gyanús, csak szerintem el is szeretné adni még az idén. ;)

Amúgy igen... amire kevés az igény azt nehéz eladni főleg most.

[ Módosította: 7 ]

(#7548) dragonfx válasza Eagl3 (#7546) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát nem tudom én gyanúsnak vélem az e46ot túl olcsó....

egy 97-98as final szériás e36 328i...full extrával..m-pack.kevés km.rel....és amin minden rendben van 1.5et simán megér...még 1.8at is.2öt már nem.annyiért van e46...szal amennyiért az eggyle fitalabbat megkapod annyit nem ér az elöző szerintem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7549) Vandit.


Vandit.
addikt

Akkor ez sem ér 1.8-at.
A komoly az, hogy 1 éve is ennyire tartotta, azért elgondolkodhtana, hiába van karban tartva stb. :U
Ez sem ócsó'

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7550) Gebriel válasza Eagl3 (#7529) üzenetére


Gebriel
veterán

Igazad van.
Sajnos :(((
Reális ár kb az lenne amit dragonfx linkelt..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.