Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Drago1 válasza Chrys_ (#47998) üzenetére


Drago1
tag

Burkolatot leveszed ott van minden EGR ,EGR hűtő,turbó,részecskeszűrő szívósor elég egy kupacban lógnak egymáson ,bele nem látni ,de ha pl ott elszakad a mágneses szelep csöve ott is folyhat a hűtővíz azt egyből látni .... inkább a fanatikusok foglalkoznak ennyire mint én vagy sokan mások ,legtöbben nem mennek bele .....

Én olajat szűrőket stb mind magam csinálom ,érdekel ,inkább hobbi kikapcsolódás ,kertes háznál van hely és idő is rá :)

(#48002) H.Ezredes válasza szabi325 (#47999) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Van gyári láncfeszesség mérő célszerszám amit a láncfeszítő helyére lehet berakni de ezzel csak a felső láncot lehet nézni.... Igazából kb teljesen felesleges mert 4 hengeres dízelen 150-200E Km között le kell cserélni 6 hengeres dízeleken meg 200-250E Km között kell cserélni. 1 olyan autó nem volt még amiben a futásteljesítmény az intervallumon belül volt és ne lett volna a szerszámmal kimutatható a nyúlása... Gyakorlatilag teljesen felesleges mert LE KELL CSERÉLNI ha futásteljesítmény eléri a leírtakat... Egyébként a középső láncot nem is tudják nézni pedig nem csak a felső láncra jellemző a szakadás... Igazából ez egy mese habbal,hogy kézzelfoghatóan lehessen rémisztgetni a tulajokat.... :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#48003) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#48002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az újabb B széria is ilyen gáz?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48004) SeniorTilla válasza H.Ezredes (#48002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Voltak olyan hírek, hogy a későbbi gyártású N-es motorokban már más, erősebb láncot használnak, mint a legelső évjáratokban (a sok láncszakadás miatt). Tudsz erről valamit, vagy ugyanaz van mindegyikben?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48005) Shadowbull válasza FIREBLADE78 (#47986) üzenetére


Shadowbull
addikt

Épp itt állok előtte. Egész pofás szerintem.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#48006) CharlieDrop válasza Shadowbull (#48005) üzenetére


CharlieDrop
veterán

képekről nem jön át annyira, de majd élőben megnézem :)
Nem tudom ez az elsőkerekezés mennyit veszít az élményből, de ha majd lesz elmegyek tesztvezetésre :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48007) Chrys_ válasza CharlieDrop (#48006) üzenetére


Chrys_
addikt

Én sosem vezetek kilinccsel előre, nekem kb. mindegy, hogy elől vagy hátul hajt. De az xDrive a legjobb :)

(#48008) Shadowbull válasza CharlieDrop (#48006) üzenetére


Shadowbull
addikt

Az M135i az összkerekes.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#48009) Anubris válasza CharlieDrop (#48006) üzenetére


Anubris
őstag

Ebben a méretben mindegyik kis autó olyan hasonlóan jellegtelen kívülről. Hyundai i30, de az új Merci A is.

(#48010) CharlieDrop válasza Shadowbull (#48008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyilván nem csak az M verzióra gondoltam :)

@(#48007) Chrys_

Nem csak akkor jó az ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48011) SeniorTilla válasza Chrys_ (#48007) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hogy lenne már mindegy. Sem ez, sem a tömegelosztás nem mindegy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48012) CharlieDrop válasza SeniorTilla (#48011) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, anyósék nézték az autót a hétvégén, mutatom, hogy ebben nincs pótkerék, mert ott az akksi (is), erre: elől már nincs hely? :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48013) kissusuly


kissusuly
csendes újonc

Sziasztok. Nemsokara akarok E90 330D-t venni es van par kiszemelt. Az lenne a kerdesem hogy szerintetem mekkora problema az ha nincs benne navi? Mennyire hasznos a ccc az E90-be?

(#48014) lali81 válasza kissusuly (#48013) üzenetére


lali81
tag

CCC? sokra nem jó, de anélkül kb eladhatatlan lesz, ha egyszer úgy döntesz :(((

(#48015) kissusuly válasza lali81 (#48014) üzenetére


kissusuly
csendes újonc

Sok helyen olvastam meg en is ugy gondolom hogy talan csak a kinezeten dob

(#48016) Gabesz25 válasza lali81 (#48014) üzenetére


Gabesz25
tag

azért ezt nem mondanám, hogy nem sokra jó a CCC. én építtettem be MULF2 modult és usb aljzatot így megy mp3 zenehallgatás. iDrive-ról meg kormányról simán vezérelhető, kijelzőn ID3 tag is tökéletes.
CCC Navigációja természetesen már elavult, van 2018as gyári roadmap dvd-m, de kb 1x használtam.
persze a CCC-nek is megvan a maga baja, nálam is előjött, kicsit drága is volt a javítás, de azóta jó.

(#48017) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Egy online realtime GPS alkalmazás nélkül a gyári navik nem jók semmire. Ha igazán jó navigációt és trafi/dugó/forgalmi infót szeretnél kapni ebben a rendkívül elmaradott országban (bocs, tudom, jól teljesítünk), akkor mobiltelefont kell használnod. Egész EU-ban sok-sok éve megy a forgalmi helyzetjelentés, amire ezek a gyári navik is épülnek, csak itt nem. De lehet románba, ukránba, litvánba se megy, nem tudom. :)

Na nekünk balkániaknak találták ki a waze-t, traffihunter-t, és a többit. Eddig nem jött olyan megoldás, ami gyors, egyszerű és tuti működik is a kocsi szétbarmolása nélkül a gyári navin. Akkor meg minek? Szépen mutat, navigálni is tud, ennyi. Sose használom, mindig megy a telóba a cím, a teló meg fel a szélvédőre. Külön teló van rá, mert nem tétel, csak parkoláskor le kell venni, nehogy emiatt törjék fel a kocsit. Hiába prosztó, a pohártartóban nem volt jó helye, máshová meg egyszerűen nem lehet betenni. A gyári hely egy vicc, bele se fér egy telefon. Évekkel van a BMW (is) elmaradva ilyen téren.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48018) ittakary válasza SeniorTilla (#48017) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezzel egyetértek, telefonon navigálok mindig, mindig legfrissebb térkép, realtime forgalmi adatok, stb

annyi hátránya van hogy töltőre kell rakni a telefont, és így viszont hűteni is kell, főleg ha süt a nap (de mivel a felfogatók elég nagy százaléka pont a kifúvónyíláshoz rögzít, így ez is adott)

amúgy pont emiatt nem fogok beépíteni multimédia állomást az E46-ba, mert ha ott navigálnék, akkor jóval többet néznék le, és mivel ezek érintőképernyősek, bármit akarok csinálni (rádió csatornaváltás, stb) oda kellene néznem

[ Szerkesztve ]

(#48019) szabi325 válasza SeniorTilla (#48017) üzenetére


szabi325
tag

A Waze egy határ fos :) Ha átmész a határon a gyári navihoz van TMC meg RTTI, szóval nem a BMW van elmaradva hanem az ország és/vagy az itteni márkaképviselet mert nem fizetett elő a frekire :)

(#48020) Drago1 válasza SeniorTilla (#48017) üzenetére


Drago1
tag

Entrynav német connectedrive regisztrációval ,megy minden Magyarországon is IC netes forgalom valós idejű jelentés ,vannak online csomagok ha német CD oldalon veszed akkor működik Magyarban ,csak a magyar reggel nem megy semmi :/ vissza reggeltem a német -re azóta megy megint minden bmw online ,store stb .

(#48021) Drago1 válasza Drago1 (#48020) üzenetére


Drago1
tag

RTTI na :)

(#48022) SeniorTilla válasza szabi325 (#48019) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Amíg nem megyek át a határon, addig alkalmanként 30-300 közötti összegektől ment meg ez a fos, plusz néhány órás dugóban állástól is. Nagyon sokat megyek pályán. Van amikor meghülyül (illetve rossz felhasználói visszajelzések alapján javasol alternatív útvonalat), és felül kell bírálni az igaz, itt is érvényes a ne-bízz-vakon-a-kütyüdben elv. Ne úgy, mint a barom román kamionosok, akiket bevitt a szántásba 2 napra :)

A nyugati határon túl már más világ van, de aebességmérőt ott sem jelölnek, nekem még sosem írta ki a navim ott sem trafit. Úgyhogy megy a waze. Főleg most már egyre több helyen van átlagsebesség mérés, a waze ezt is jelzi.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48023) SeniorTilla válasza Drago1 (#48020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

itthon sosem ment a TMC

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48024) Drago1 válasza SeniorTilla (#48023) üzenetére


Drago1
tag

A TMC nem, de az RTTI az a bmw online connectedrive-on keresztül megy ami a kocsiban van sim kártya fogadja

Nekem a német regisztráción megy az időjárás ,store stb .... RTTI csomagot még nem vettem 45 eu körül van ,de ha csomagban veszed akkor 100 eu 1 évre,abban elég sok minden van,mondjuk a telon meg ingyen van ,nem éri meg a 100 eu-t ,mert alig használom ,meg inkább Pesten hasznos M0,M1,M7 máshol nem nagyon történik semmi esetleg Balaton északi part nyáron .

Autóban az osztott kijelzőn mutatja az időjárást ,ha elő van fizetve rá ,éppen amerre vagy vele milyen idő van .
Magyar regisztrációval semmi nem megy ,csak némettel.

(#48025) Drago1 válasza Drago1 (#48024) üzenetére


Drago1
tag

Ott írja németül pl az autómra hogy az autó SIM kártyáján keresztül elérhető,nem kell hozzá okos teló

(#48026) Drago1 válasza SeniorTilla (#48022) üzenetére


Drago1
tag

Előző autómnál peugeot 508 GT -nél volt olyan hogy jelezte a fix trafik adatbázist az autó meg a lehetséges helyeket ahol mérni szoktak a jagellók ,ezt ingyen le lehetett tölteni és pendrive-ról fel lehetett tölteni a gyári rendszerre,szólt és mutatta a térképen hol van fix és hol van lehetséges hely ,ha közel jártál akkor csippant egyet meg ha elhagytad akkor is .

BMW-nél nem láttam ilyet ,bár lehet hogy van ,ez hiányzik .

Magyar srácok meg folyamatosan frissítették a Magyarországi trafi adatbázist ,ingyen letölthető volt .

(#48027) Gsx-rr válasza ittakary (#48018) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pedig rajonnel milyen jo! Egy atlag autoban is az ember lefele nez mikor valamit matat legyen az akar a futes.
Csatornavaltas es hasonlok miatt le se kell venned a kezed a kormanyrol!

(#48028) Chrys_ válasza SeniorTilla (#48017) üzenetére


Chrys_
addikt

Én használom az autó naviját, egész jónak találom, kivéve a sebességmérők jelzését. Az ugyanis nincs :D Valamint még nem jöttem rá, hogyan lehet a kijelzett érkezési időt és távolságot a következő köztespontról a végcélra átállítani.
A telefonon meg mehet a Blitzer.de Plus, vagy Traffi Hunter stb.

(#48029) SeniorTilla válasza Drago1 (#48026) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tavaly októberben mentem a Fest-re Münchenbe, vasárnap reggel beálltam egy Porsche 911 mögé a labancoknál a pályán. 100-as tábla mindenütt. Egyszercsak fékez a 911, de addigra már jóval előttem volt, mert beálltak közénk, csak a féklámpáját láttam, és ugyanakkor azonnal szólt Csilla, hogy rendőrségi ellenőrzés várható. Fék. A polizei az út szélén a leállósávban (!) állt gyalogosan, és pisztolyozott. Ja ez autópálya természetesen. Megúsztam. Ha nincs a waze, beleszaladok az tuti. Ezt nem hiszem, hogy a gyári rendszerek jelezték volna. Bár úgy lenne, én is örülnék neki.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48030) Drago1 válasza SeniorTilla (#48029) üzenetére


Drago1
tag

Előző gyári rendszer úgy jelezte hogy kiírta " lehetséges sebességmérés a közelben " a térképen meg mutatta hol és lassítottam ,mert tudtam hogy ott szoktak mérni azért írja,persze ezt a fajta rendszert mindig frissíteni kell,fél évente .

Én ezzel is megelégednék .Azért használom a gyári navit mert kényelmes az autó része HUD mutatja merre ,nem kell a telóra se néznem,persze a csúcs az lenne ha telót pl waze tudnám tükrözni a gyári navira de hát....... majd egyszer,ha másik autót veszek :)

(#48031) Gsx-rr válasza Chrys_ (#48028) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Aki nincs rabuzulva erre a Waze-val vezetessre ,tehat egy atlag autosnak akinek heti vagy csak havonta van szuksege a-b be eljutni, van helyismerete annak egy E90 navija nagyon is megfelelo. Birom mikor valaki beul az autoba azonnal pakolgatja ossze akar a navi celeszkozt mert a Vaci ut egyik vegebol a masikba mar navi nelkul el se talal :D

Amugy biztos nem vennek nagynavi nelkul egyik autobol se. Mivel mindenki azt nezi eloszor annelkul pl egy E90 alapban fapadnak tunik!

[ Szerkesztve ]

(#48032) Chrys_ válasza Gsx-rr (#48031) üzenetére


Chrys_
addikt

Nálam is autókereséskor alap volt a nagy navi. Amint megláttam egy hirdetésnél a kicsit, már zártam is be, nem érdekel.

(#48033) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#48031) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem érted. Nem a tájékozódás miatt kell a waze, hanem azért, mert megment a szívástól. Elég heti egyszer beszopni a dugót fél órára, vagy 2 órára. Aztán amikor végre mehetsz, a kint hagyott 30-as tábla mögött mérő sünök bemérnek, merugye útépítés van. Egyből kiugrik egy 30-as, és pár büntetőpont.

Amikor levisz a pályáról, mert 15km-es dugó van egy baleset miatt, látom, jönnek le előtte sokan velem is amerre a waze visz. De a 90%-a megy bele ész nélkül a dugóba, mert nem tud róla. 1 ilyen alkalom elkerülése is megéri ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48034) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#48033) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De ertem! Azert irtam a helyismeretet! Alapban tudom Pesten mikor merre kozlekedjek.
Persze ismeretlen helyen biztos jo, hasznaltam is de annyi macerat nem er,hogy masik eszkozt hasznaljak,vagy fusson allandoan meg pofazzon mindig.

(#48035) chess001 válasza Gsx-rr (#48034) üzenetére


chess001
aktív tag

Én pl. pont a miatt szívtam. A budai rakpartot elkerülte a Waze, átvitt Pestre, gondoltam szar a progi. Erre kiderült, hogy le volt zárva, azért került...
Sose lesz egy gyári rendszer ennyire naprakész, a tükrözést kéne inkább erőltetnie mindegyik gyárnak szvsz.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#48036) Gsx-rr válasza chess001 (#48035) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akinek ez fontos es nincs navi pl E46 E90 biztos vennek Androidos fejegyseget.
Dodge-ban nekem van, nagyon szeretem igaz ritkan kell a navi.

(#48037) Chris0321 válasza Gsx-rr (#48036) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem e46-om van, de nem vennék bele androidos fejegységet mert gyárilag nincs benne elég hely és át kellene alakítani a dolgokat plusz a kinézete sem tetszik. A telefon úgyis mindig nálam van, vettem hozzá egy tartót amit felrakok a szélvédőre és ígyis-úgyis oda fogom tenni, így mindegy ha már azon megy a navi is. Plusz a Telekomnál ingyenes a Waze adatforgalma így nem kerül a navigáció semmibe de teljesen naprakész.

(#48038) Gsx-rr válasza Chris0321 (#48037) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hogyne lenne hely? :) Markaspecifikus fejegysegek kozul valaszhatsz!

Semmit sem kell atalakitani, klimavezerlo kerul lejjebb max oda kell masik keret. Van vagy 5000 forint!

Birom,mikor tapasztalat nelkul mondtok velemenyt!

Na a szelvedore kirakott navi+telefon paros az valami gyonyoru! Es idealis kormyezet a telefonnak nyaron a 40 fokban!

[ Szerkesztve ]

(#48039) Chris0321 válasza Gsx-rr (#48038) üzenetére


Chris0321
addikt

Tisztában vagyok vele, hogy mi kell az átalakításhoz. Mint írtam, nekem nem tetszik mikor bekerül oda az a nagy kijelző plusz eltűnik miatta a tároló ahol trudom tárolni a napszemüvegem.
Évek óta használom úgy a telefonom, hogy a műszerfalra/szélvédőre van feltéve. Egyrészt nem kell keresgetni ha hív valaki (kocka Ladában nem volt kihangosító, csak a telefon sajátját tudtam használni) plusz nekem nem mindig elég, hogy a hangutasítás után megyek mert van amikor téved a navi és nem kell annyira le néznem a telefonra mint a navira kellene ezért biztonságosabbnak érzem. Plusz ha valamelyik tárolóba tenném a telefont és nem a szemem elé biztos otthagynám párszor az autóban, így kevesebb rá az esély. Mivel klímás az autó így szerintem nem lesz gond nyáron sem abból, hogy oda van téve a telefon a szélvédő mögé főleg, hogy a klíma nélküli Ladában gond nélkül bírta ahol azért elég meleg volt hiába engedtem le az ablakokat.

(#48040) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#48034) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:W :W :W Wazze, neked szövegértési problémáid vannak, nem tájékozódási.

Hoppá, meg is van az alkalmazás neve. Szigorúan mellőzve a sok felkiáltójelet!!!

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48041) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#48040) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen,szovegertesi es azon keves emberek koze tartozom akiknek nem kell segitseg a kozlekedeshez es nem izgulunk a trafipaxtol! De ugy latom ezt meg te nem tudod felfogni!

(#48042) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#48034) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát, ez stimmelt, 10 évet jártam be nap, mint nap Szigetszentmiklósról Csepelre 3 darab út van, kicsit több lehetőséggel. kb. 5 éven át minden reggel megnéztem merre induljak, hiába ismerem az összes utat :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48043) Möhe válasza Gsx-rr (#48041) üzenetére


Möhe
addikt

Nem a térkép a lényeg! Hanem hogy egy forgalomtól viszonylag kevésbé leterhelt, jól/zökkenömentes haladást biztosító úton menjem az ember!

(#48044) Ck. válasza SeniorTilla (#48029) üzenetére


Ck.
addikt

Szerencséd volt. A waze egy hígfosch. Külföldön egy megbízhatatlan hulladék. Bevitt a francia fizetős autópálya kapukhoz annak ellenére, hogy mindenféle fizetős, ill díjköteles út ki volt kapcsolva. 40 eurómba került a cuki kis waze eme mutatványa.
Emellett gyakran előfordult, hogy leszakadt a netről, múltkor volt vmi szerverhiba is, amikor másfél óráig nem is tudott egyáltalán visszacsatlakozni.
Hát én erre nem bíznám rá a nyaralásom, köszönöm szépen, bármennyire szexi is Csilla hangja.

[ Szerkesztve ]

(#48045) KAMELOT válasza Ck. (#48044) üzenetére


KAMELOT
titán

Sygicet használok. Pontosan oda visz és mutat mindent. Ja és a teló lent van nekem, hogy nap ne érje.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48046) molnarpeter válasza Ck. (#48044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Waze újratervezéskor nálam is felejtette el, hogy nem akarok útdíjat fizetni. Maps ilyen szempontból megbízhatóbb volt, ha nincs matrica, inkább azt is elindítom a háttérben.

(#48047) Silent77


Silent77
veterán

Urak!

Megrendeltem a K+Dcan diagot, de sajnos nem kommunikál a kocsival.
A cd-n valami kínai hülyeség volt, szóval beszeretem máshonnan az Inpát, többet is próbáltam.
Telepítés rendben ment (win 10), de hiába dugom kocsira, INPA nem látja. :(
Néztem sok videót, több oldalt átolvastam, de nem lettem okosabb.
Most mikor a linket kerestem, akkor láttam a leírásba: E90,E91,E92,E93 after 3/2007
Létezik, hogy 2006 E91 330D-hez nem jó?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#48048) KAMELOT válasza Silent77 (#48047) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy lehet simán a kábel xar.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48049) FIREBLADE78 válasza molnarpeter (#48046) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

De jó,hogy nem vagyok pesti és nem kell semmilyen program navigáláshoz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#48050) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#48049) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hidd el aki Pesti es tapasztalt annak tobb alternativ utvonal van a fejeben, nem kell hozza semmi!

Amugy meg a Google Maps is tudja mar a trafikat!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.