Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) FIREBLADE78 válasza Ck. (#60999) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kaján múlik minden. Sokkal több,mint az edzés. De vannak csoda genetikák akik ránéznek a súlyra és izmos lesz :)

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61002) Ck. válasza FIREBLADE78 (#61001) üzenetére


Ck.
addikt

Nem.

(#61003) FIREBLADE78 válasza Ck. (#61002) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hát? Koxon is,de az más tészta ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61004) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#60998) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki 4x8 csinál saját súllyal hát gyakorlatot ( felhúzás állhoz), az nem dagadt! :) trapéz gyakorlat 200kg-val. Sorolhatok párat :) Tiszta vizet iszok napi 6 liter környéke.
Munkahelyen sajnos nincs mozgás, anyagcsere lelassult!
Soha nem volt alkohol, drog, cigi és nem is lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61005) FIREBLADE78 válasza KAMELOT (#61004) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor te kemény legény lehetsz :D.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61006) Puma K válasza FIREBLADE78 (#61005) üzenetére


Puma K
veterán

Én meg lábtoló gépben 280kg-ot kitolok 8x ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#61007) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok!
B58B30 (640i) vs B57D30 (630d). Azonos ár, azonos felszereltség. 2018-as autók. Eddig tartottam, hogy modern, nagy BMW-böl csak dízelest, de manapság a nagy ellenhadjárat, eladhatatlanság miatt nem biztos, hogy ennyi pénzt tennék egy üldözött motortípusba. “Csakazelektromoshibrid” megy most nagyon. Éves futás 12-15 ezer km, jelenleg 50% pálya 50% autóút/város. Benzinárat ne nézzük a képletbe, ha úgy van inkább tankolok többet mint hogy 4 év múlva ne tudjam eladni csak “2 milláért átveszem fönök” embernek.
Milyenek ezek a benzinmotorok manapság? Mennyire problémásak? Mennyivel drágább a karbantartása mint a dízelnek? Napi szinten járnék a kocsival, nem lenne jó szervizbe járkálni.

[ Szerkesztve ]

(#61008) KAMELOT válasza Tamas1982.1 (#61007) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt csak az EU 5 alatti dízelekről beszélnek, hogy ki lesznek tiltva. EU 5-6 nyugodtan vehetsz!
6-hoz a benzin illik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61009) cOxeR válasza Tamas1982.1 (#61007) üzenetére


cOxeR
Ármester

B58B30 mindenképpen, okkal van a G29-ben is, meg a suprában. Illetve X5-ben is.

(#61010) Ck. válasza KAMELOT (#61008) üzenetére


Ck.
addikt

Én ma már nem vennék dízelt.

(#61011) tasiadam válasza cOxeR (#61009) üzenetére


tasiadam
veterán

Lenyegeben a kozvetoen befecskendezes miatt nem lepodnek meg ha a HF is ugyan az lenne mint a dizelnek :D :D
Amugy ja. N54 jogutodja.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61012) KAMELOT válasza Ck. (#61010) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért írtam, hogy benzint vegyen csak ha nagyon a dízel felé hajlik akkor veheti azt is. Jól utána kell nézni milyen motorral szerelt kocsit vesz az illető!
Találni jó kocsikat, de természetesen megkérik az árát.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61013) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hülye kérdés, de létezhet, hogy egy 330xd nem tudom pontosan melyik széria de tippre nem túl rêgi, illetve most egy e90 320si re is azt mondták, hogy tök jó a fogyasztása,
330 nál konkrétan 7 liter âtlagot, 320 nál meg 9 liter város, azon kívül 7? Nekem ezek az adatok olyan kevésnek tűnnek

Xbox One: bandymnc

(#61014) Tamas1982.1 válasza KAMELOT (#61008) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi mindenkinek.

Ja tudom hogy humbuk az egész de az egyszeri emberek most is azzal jönnek, hogy “hát mondták a tévében hogy ezt betiltják, németbe ezzel már nem is mehetek ki jövöre”. Fél éve nem tudom eladni emiatt a kocsit, pedig ár alatt tettem ki.

cOxeR azokban az M utótagú, elég nagy módosításokat kapott verzió van sajnos. Ezért félek, ha az alapverzió olyan jó volt, akkor a “nagytestüek” miért kaptak ennyi változtatást? A 2020-tól jött 6-osban is az van már.

(#61015) FIREBLADE78 válasza Tamas1982.1 (#61007) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Baromság. X5,X6 új autók 95%-a dízel. Akkor azok is szart sem fognak érni? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61016) tasiadam válasza FIREBLADE78 (#61015) üzenetére


tasiadam
veterán

itt fognak, meg ideig óráig külföldön is. De mire lesz euro7, afölött a 8 már értelmetlen lesz ha minden is elektromossá válik. Ha meg a városokból kitiltják, akkor jönnek ide. BP-n kitoltják, majd kimennek vele külső városrészekbe, meg utazó autónak. Majd megy romániába, onnan ukrajna, onnan afrika. Szokásos

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61017) bulikavagyok válasza bandi0000 (#61013) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem nagyjából stimmelnek ezek az adatok! A 330-as 7 literes fogyasztása mondjuk inkább egy fél literrel többre tippelném. Nyilván lábfüggő is. :)

FIREBLADE78: Annyira nem baromság. Van több kereskedő haverom is, már két-három éve megfigyelhető az a folyamat, ahogy az "egyszerű vásárlók" elfordulnak a dízel autóktól. A legtöbben már félnek megvenni. És ezt a folyamatot csak gyorsította az idei budapesti bejelentés. A "szart sem fognak érni" azért túlzás, de pár év múlva elég nyomott áruk lesz majd. Ezeket a 30M pluszos dízel SUV-kat a legtöbben tartósbérlik, az üzemanyagot elszámolják, szval pont leszarják a várható értékcsökkenést - ezért merik "bevállalni. " X5,X6 új autók 95%-a dízel": - ez biztos, h nem igaz. A 2020-ban értékesített BMW-k alig 30%-ka volt dízel motorral szerelve. Audinál meg alig 20% ez az arány. A nagyobb modelleknél ennél valószínűleg jóval nagyobb a dízelek aránya, de szerintem ott sem éri már el az 50%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#61018) molnarpeter válasza bandi0000 (#61013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Spritmonitor.de
Összkerék fölösleges nyűg (fogyasztás és fenntartás is), hacsak nem hegyen laksz :R

(#61019) Anaren91 válasza bandi0000 (#61013) üzenetére


Anaren91
senior tag


Hogy a viharba ne lenne igaz XD E60 535d @330-350 ló (nem mérettem még le, előző tulaj elmondása alapján 350)

Történethez hozzá tartozik, hogy kb 1500 felett nem volt a fordulat a 130 km alatt. Valós fogyasztás városban 10-11, pályán 7.5-8.5 attól függően mennyire nehéz a lábam.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#61020) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#61015) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyre tobb benzinest latok

(#61021) tasiadam válasza Anaren91 (#61019) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyis akkor eszik, amikor porog es gyepalod. Es olyan 3500tol van, amikor boldogan tolt a 2 turbo

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61022) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hello,
E91 M47 20d 2006 az alany,
görgők, feszítők, olajpumpa, vízpumpa, csapágyak, gyűrűk, főtengelyszíjtárcsa, önindító, olajcsere, tömítések. Nagyjából mindent cserélni kellene, a 3 fő alkatrész kivételével. (dugattyú, hajtókar, vezérműtengely) Körülbelül 1 millióból meg lehet csináltatni egy motorfelújítást ezen a motoron?
koszonom a valaszt

(#61023) CharlieDrop válasza BUZZLGHTYR (#61022) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mostani árakat nem tudok, de anno megvolt ennyiből bőven

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61024) KAMELOT válasza BUZZLGHTYR (#61022) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott még mást is fog neked cserélni. Porlasztók, turbó stb.
Megéri neked felújítani?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61025) BUZZLGHTYR válasza KAMELOT (#61024) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Vezerlest es nagynyomasut felejtettem meg oda irni, turbo 1 eves, porlasztok nemtusom milyen allapotuak, az auto fogyasztasat nezem akkor jo allapotu, mert nem fogyaszt sokat az auto, be kell vizsgaltatni es aztan johet a tobbi matek.
megeri e vagy sem, ez jo kerdes, de ha veszek 3millioert egy masik autot (f30at nem lehet meg kapni ennyi penzeet, vagy csak nagyon lefingottat), arra is kapasbol kell egy 7-800 ezres szerviz, akkor mindegy ha erre koltom ra es megmarad a 3 misi. Vagy 2,5. Arrol nem is beszelve hogy a motor “szinte” uj lesz, es mar csak a sallangjaival kell foglalkozni, de ugyan ugy foglalkozni kell az ujabb auto sallangjaival is. Ugyhogy nehez dontes, de talan ez az okosabb megoldas. Csak kivancsi vagyok hogy 1 misibol a motor reszet nagyjabol renebe lehet e hozni, nyilvan megbontas utan szokott meg meglepetes elojonni, es igazabol megjosolni nem lehet hogy eleg e az 1 misi ra.

(#61026) KAMELOT válasza BUZZLGHTYR (#61025) üzenetére


KAMELOT
titán

1M felett lesz az.
Inkább egy ilyet vennék. [link]
Erre semmit nem kell költeni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61027) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Ennyit nem szanok ra egy ingazos autora, meg nincs is 6 milliom :DDD sokkal jobban jarok hosszutavon a motorfelujitassal, es egyre jobban erosodik bennem, mert a jelenlegi autom nagyon jo allapotban van, kasztni, fekek, futomu, kulso-belso allapot, kiveve a motor, az csak irdatlanul falja az olajat :D

(#61028) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ma jöttünk Siófokra. Kurva nagy sugo stb. Jó pár bömöst láttam,de egy sem volt benzines. Talán egy jelzés nélküli 4-es lehetett az.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61029) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#61028) üzenetére


Gsx-rr
veterán

ok akkor nezd meg a Merciket!
Ott alig latok dizelt!
350 benzin/hybrid es a masik fele Amg
Porsche is befejezte a dizelt, nem vetette vissza a Cayene-Panamera vasarlasi kedvet.

Amugy meg az Eu kis szelet. Csak menj at a szomszedba Ukrajnaba ,dizelt semmibol se latni, Oroszokat ,Eszak-Delamerikat ,Azsiat is ideveheted.

Multkor volt itt nalam valaki, nezte mennyi Amerikai auto van. miert nincs Prius? Kivancsisagbol rakerestem ,1-et talaltam a neten.

[ Szerkesztve ]

(#61030) KAMELOT válasza BUZZLGHTYR (#61027) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is, így voltam, de aztán be kellett látnom, hogy egy 100k km környéki autóval kevés/semmi gond! Még 100k simán lemész vele, gond nélkül! EU6 úgyhogy még a dízel mizéria sem érinti!
Árból szerintem engedne max 1000eu.
Átszámoltam papirozással együtt 5.5M. Nyugodtan beülsz és mész egy 6 éves majdnem új kocsival.
Jön ezredes elmondja neked mennyi lesz az komplett! Miért nem hívod fel?

Természetesen, ha költséghatékonyság a cél akkor a felújítás a legjobb!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61031) CharlieDrop válasza KAMELOT (#61030) üzenetére


CharlieDrop
veterán

20d, ha nyugodtan akarsz aludni és nincs semmi baja, akkor erre is rá lesz locsolva kis pénz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61032) Anaren91 válasza tasiadam (#61021) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ha jól tudom 2500 ig tol a 2 turbó együtt, onnantól csak a nagy megy.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#61033) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Nyilvan a kolcseghatekonysag is szamit, meg tenyleg nagyon jo allapotban van az auto. Ez a dizelbotrany meg mar annyira durva hogy nem lehet bemenni dizel autoval kis vagy nagy varosba kulfoldon vagy mi?

(#61034) KAMELOT válasza BUZZLGHTYR (#61033) üzenetére


KAMELOT
titán

Külföldön nagy városokban vannak zónák és oda csak EU3-4 feletti kocsival léphetsz be. Ezt akarják BP-n is bevezetni!
Régi dízelek kiszorítása a cél.

Ha jó állapotban van a kocsi akkor Ezredeshez vidd el. Szépen megcsinálja neked.

CharlieDrop: Inkább egy 2.5 v 3.0 benzin [link] 325i szintén kevés km

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61035) szimi57 válasza BUZZLGHTYR (#61022) üzenetére


szimi57
őstag

Az egyetlen jó megoldás a számodra a motor rendbetétele és a hűtőrendszer, ha szükséges. Mivel a blokkot nem kell megbontani emberi számítás szerint belefér 1 millióba. Viszont nem mindegy a tartalom, amit ki lehet vitelezni profi módon vagy csak úgy ahogy. Keresd H.Ezredes-t.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#61036) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Valoszinuleg a blokkot is bontani kell a csapagyazas miatt, mert ha tolom neki 170-180as tempoval folyamatosan 200km utan irja a muszerfal, hogy ontsek ra egy liter motorolajat, ugyhogy a motorban mar nagy baj lehet, de ez az en velemenyem :D

(#61037) KAMELOT válasza BUZZLGHTYR (#61036) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem valószínűleg, hanem komplett szét kell szedni. Átnézni mindent, kitisztítani, tömítéseket kicserélni. Majdnem új motort fogsz kapni.

Egy kis villany cikk [link]

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61038) szimi57 válasza BUZZLGHTYR (#61036) üzenetére


szimi57
őstag

:Y

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#61039) Ck. válasza FIREBLADE78 (#61028) üzenetére


Ck.
addikt

Mi is ott vagyunk, majd figyelem a gépedet a környéken. :)

(#61040) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, van a csoportba i3 tag :)?

(#61041) Newlachka válasza papp_no1 (#61040) üzenetére


Newlachka
őstag

coxer?

[ Szerkesztve ]

(#61042) cOxeR válasza papp_no1 (#61040) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jelen. :) - nyugodtan kérdezz

[ Szerkesztve ]

(#61043) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok srácok! végre vettem bmw-t. az első bmw kocsim. E60 530i (N52B30) 258 hp 2006 évjárat,automata váltós. az lenne a kérdésem,hogy mire figyeljek mindig? mennyi km után érdemes cserélni olajat. mik a tipikus hibái?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#61044) negro válasza KAMELOT (#60976) üzenetére


negro
őstag

Itt mar kicsit tultoltak :D (diffuzor, hokotro elol, 4 auspuff) de nem lenne rossz a szin miatt. Nem sok BMW van aminek jol all a piros de ez az.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#61045) malacka87 válasza Casanova* (#61043) üzenetére


malacka87
senior tag

Ezredes egy régebbi írása E60 kapcsán.
"N52
Láncnyúlás komplett vezérlés csere 250ekm fele esélyes lehet az automata váltó is (használatfüggő) ( Turbina leginkább és a perselyek a váltóban kikopnak ezeket is cserélni kell )
Esélyes lehet az időszakos csere:
Szijak, gorgokkel, szijtárcsával, vízpumpaval, ha olyan állapotú, futómű, szilentek, toronycsapagyak, kartergazszuro, akkumulátor, fékek ellenőrzése,
X-esnél váltótartó bak , féltengelyek / féltengely gumiharang"

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#61046) ittakary válasza Casanova* (#61043) üzenetére


ittakary
nagyúr

Első körben azt hogy ettől a topiktól kb ne várj semmilyen segítséget. Ha mégis kapsz, akkor tekintsd magad nagyon szerencsésnek.

ez a topik nem a hagyományos értelemben vett autós topik - itt nem nagyon adnak segítséget és már nem is nagyon kérdeznek emberek - itt 4-5 ember hol békésen dumcsizik - hol vérfolyásig szájkaratéznak - de alapvetően csak az ideológiai viták zajlanak, amik rajtuk kívül nem érdekelnek kutyát se, lásd pl most #61028 hogy miből van több, benzinesből vagy dízelből :D

A javaslatom az hogy Facebookon BMW E60 csoportokba regisztrálj, azok a leghasznosabbak, maximum pár órán belül mindig választ kaptam mindenre.
Ha nincs facebookod akkor regisztrálj egy kamut, ha azt sem akarsz akkor így jártál, ott zajlik a hasznos információ csere 99%-a. Én az E46ommal többet tanultam azokon a csoportokon, mint bárhol máshol.

(#61047) Casanova* válasza malacka87 (#61045) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! most elvileg 186 ezer km van benne. mindent kicserélek benne,amit kell.
ebbe van tolótető,navi,minden. kap majd egy kis optikai tuningot. kb. így fog majd kinézni,mint a képeken. csak nem lesz így leültetve. két oldali kipufogó csövekkel. m5 dízájn lökösökkel. brutál jól néz ki! :Y a képeken 528i van. videó: [Johnne Sou's Bagged e60 528i]


#61046ittakary: oksa! :) fészen regisztráltam a csoportba.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#61048) tasiadam válasza Casanova* (#61047) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem ez a "tegyük le a fődbe" annyira nem jön be. Értem én h airride, de ennyiben kimerül

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61049) Casanova* válasza tasiadam (#61048) üzenetére


Casanova*
veterán

nekem se jön be. ez olyan gyerekes dolog már. nagyon picit fogom csak ültetni. jobban nem is lehet ilyen szar magyar utakra. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#61050) KAMELOT válasza Casanova* (#61043) üzenetére


KAMELOT
titán

Vidd el Ezredes-hez átnézi neked vagy egy BMW szakihoz! Géppel nézzétek át.
motor / váltó olaj + filter csere, szilentek, esetleg fékek ha már kopottak.

Kocsiról tegyél be ide képet. Külső, belső, motor!

negro: Szerintem nincs túltolva. Szépen megcsinálták, imola piros meg nagyon szép!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.