Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) G.Zs. válasza Tufa_ (#6299) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A nem zenefüggő a reflex - zárt kérdés. Autó- és fülfüggő. :K
Nekem 25-ös zárt van elektronikus zenéhez. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6302) wierra válasza Tufa_ (#6299) üzenetére


wierra
senior tag

Hát kb. ott körül (50-60k) van a fájdalomküszöböm. Akkor gyüvő héten pénteken a Lurdynál ütközet, legalább több megvalósítást is le tudok csekkolni :C .

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6303) orbano válasza wierra (#6302) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem tornázd fel 100-ig fej nélkül és akkor már korrekt cuccot össze lehet hozni szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6304) whited válasza wierra (#6288) üzenetére


whited
addikt

én a P7200sd-t tudom ajánlani fejnek, de biztos irnak még pár félét
ipod,usb.sd kártya :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6305) Tufa_ válasza orbano (#6303) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Annyiból már tényleg :)

(#6306) Tufa_ válasza Tufa_ (#6305) üzenetére


Tufa_
aktív tag

ja elhoztam a kicx pro6020at. durva... 8kg egy hangszóró :o

(#6307) Tufa_ válasza Tufa_ (#6306) üzenetére


Tufa_
aktív tag

A hangváltó meg kb akkora mint egy kisebb 2 csatornás erősítő :DDD

(#6308) wierra válasza orbano (#6303) üzenetére


wierra
senior tag

Meglátjuk. Ha lehet stage-ekre bontani a megvalósítást, akár annyi is lehet. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6309) orbano válasza wierra (#6308) üzenetére


orbano
félisten

Persze hogy lehet :) első körben pl. kereshetsz egy olcsó aktív fejet. Ha kitartó vagy, jó áron vehetsz pl. Pio p88rs-t, 35-45k között. (érdemes ilyen 5-10 ezreket megfogni a tételeken különben hamar 200k fölött kötsz ki mint én :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6310) Tufa_ válasza orbano (#6309) üzenetére


Tufa_
aktív tag

szerintem abban az árban jobban járhat egy 9855R-el talán, ma raktak fel egyett CS-re, irányáron 55e ft-ért. A régebbi RS-nek van egykét gyermekbetegsége, a P88RSII meg 65 körül szokott menni (legalábbis amikor én meghirdettem 67-be, pillanatok alatt jelentkeztek rá és ez kb 2 hete lehetett).

Én egyébként a saját ízlésem alapján úgy kezdeném az építést hogy fej, láda+erő és utána első szett, mert bár meglepő de nekem közel 3-4 hónapig gyári első szettek voltak és mellé egy kisebb DLD láda, sokaknak ez is elég aztán amíg összegyűlik annyi pénz hogy egy komolyabb 30-40ezres szett kifussa, akkor vennék azt.
Persze a legjobb az egészet egyben :D

(#6311) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Ja bent van az új hangszóró. Volt vele meló az kurvaélet, nem is lett feltétlen túl szép de addig amíg eljutok a panelezésre, addig jólesz.. :)

Ilyen volt(Kicx PRO 62D)

Ilyen lett(Kicx PRO 6020)

Mindkettő 16os :DDD

(#6312) orbano válasza Tufa_ (#6310) üzenetére


orbano
félisten

a pioRS-t azért ajánlottam, mert ahhoz jó eséllyel hozzá lehet jutni 40 alatt, ha türelmes vagy. annyira meg nem lehet sz*r, főleg nem egy alsó-közepes aktív rendszerbe. gyermekbetegségek ide vagy oda. azt a megspórolt 5-10-20 ezret pedig költheti sokkal hasznosabb dolgokra is szerintem (vegyük figyelembe a maximális költségkeretet, ami kvázi 150e forint, és nem ártana ennyiből aktív rendszert összehozni, ami azért nem kis projekt)
Én tuti a ládát venném utoljára, nehogy már a kabátot igazítsd a gombhoz. ráadásul simán el tudom képzelni, hogy megelégedjen egy mélyláda nélküli rendszerrel, ha nem akar rá még annyit költeni.
Azt meg ne firtassuk szerintem, hogy egy gyári első szett + mélyláda hogy szól egy tisztességesen összerakott aktív első szetthez képest :) sokaknak lehet hogy elég, hogy valami visítson elölről, hátulról meg jöjjön a dübörgés, de szerintem a fordítottja az egészségesebb. sovány basszussal még mindig élvezhetőbb a zene, mint zenei hangok nélkül. szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6313) Tufa_ válasza orbano (#6312) üzenetére


Tufa_
aktív tag

RCA forrasztási hibák annyira nem kis problémák, kettővel is találkoztam amiben eléggé macerás és költséges javítások voltak :)

A mélyláda téma, egészen addig jó mindenkinek láda nélkül amíg nem hallgatja meg ládával.
Lehet valakinek elég, de azon felhasználó akinek elég, valószínűleg olyan igényei vannak mindössze hogy reggel a rádióban a műsorvezetők hangja ne torzítson nem pedig normális hangzás :)

Házimozi is izgalmas mélynyomó illetve basszus nélkül bizonyára ;)

Meg kellett volna hallgatnod hogy szól egyébként a gyári első szett + láda, hatalmasat változik a színpadkép. Plusz mivel a mély terhelés lekerül az első szettekről, ezáltal sokkal tisztább hangzás jön ki, ugyanúgy a te mostani szettednél is ez lenne. Lehet szól, lehet tetszik neked, de nem mélynyomóként kéne hajtani :)

Szerintem egyébként ilyen árkategóriában felesleges aktív rendszerben gondolkozni, egy normális passzív rendszer ennyi pénzből szól ugyanekkorát. Jobb az aktív, de annyira nem hogy egy teljesen kezdő abba vágjon bele, nagyon nagyon sokára fog jó lenni és élvezhető.
(plusz később is van rá lehetőség hogy aktívra váltson ha már tudja hogy mi az ami jó neki)

[ Szerkesztve ]

(#6314) orbano válasza Tufa_ (#6313) üzenetére


orbano
félisten

Leveszi az első szettről a terhelést? Mihe? Első szett nomrál esetben 50-60hznél vágódik, és itt kezdődik a mélyláda. Erősítő nélkül 100-120hz alá engedni az első szettet teljesen fölösleges és marhaság. A hiányzó 60hz-es sávot mivel pótolod? Felengeded a mélyládát 120hzig? Az előbb még színpadképről beszéltél (amihez nem tudom mi köze van egy 60hz alatti, jó esetben behatárolhatatlan helyzetű hangforrásnak), amit kissé üt a hátulról röfögő, mindent elnyomó "basszus" :U
amúgy pedig igen, végigmentem a szamárlétrán:
-gyári hangszóró
-element első szett fejegységről 100hz-ig
-első szett erősítőről 60hz-ig
-plusz láda 60hztől
-plusz egy erősítő az ajtív hajtáshoz, vágás 50hznél (12/18db-es vágással). innentől volt élvezhető a hifi mélyládával, 60hz-es vágásnál elviselhetetlen volt a röfögés. de nélküle is bitang erős, sok házimozi hangfal nem rendelkezik olyan jó mélyátvitellel, mint az első szettem.

amúgy ha gondolod hallgasd meg enyime, vagy G.Zs. rendszerét, mindketten "mélynyomóként" használjuk az első szettet, mint a többi sok barom, aki zenét akar a kocsijába :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6315) Tufa_ válasza orbano (#6314) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egy JÓ zárt láda simán 80hzig fel van engedve.

"amit kissé üt a hátulról röfögő, mindent elnyomó "basszus""

Viszont már értem miért vagy ennyire antimélynyomós. Szerintem érdemes lenne neked is meghallgatni egykét zárt ládás vagy nem kocsiszétrázós normális mélynyomós autót mert egy normális rendszerben a mélyládát nem a csomagtartóból érzed hanem az első szettek helyéről. Ha neked úgy volt hogy érezted honnan jön, az a rossz beállítás miatt volt.

(#6316) Tufa_ válasza orbano (#6314) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Következő héten ha kint leszel lurdynál akkor összefuthatunk. megmutatom hogy milyen amikor zene van a kocsiban :DDD

(#6317) orbano válasza Tufa_ (#6315) üzenetére


orbano
félisten

igen, rossz beállítás miatt volt: 60hz-en volt a vágás 50 helyett :)
az összefutásban benne vagyok, lehet mást értünk Zene alatt :D

amúgy egy Junior 1004-em van zárt ládában, Szakáll nemrég befejezett SQ Leonjából lett asszem kipaterolva, mert kapott két 30-as elementet. Ha pedig értetlenül állsz az 50hz-es vágás előtt, beszélgess el Szakállal, ő állította be nekem a vágásokat első körben. Ő okosabb és jobban el tudja magyarázni, mint én.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6318) G.Zs. válasza Tufa_ (#6316) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Tudja ő is milyen, amikor zene van a kocsiban. Jó rendszere van, és hétvégén nagyjából be is állítottuk. A finomhangolás már az ő feladata.
Ha az kész, profi módon fog szólni. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6319) G.Zs. válasza orbano (#6317) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nálam is 60-on van. Láda és első szett függő, hol vágod. Na meg ugye a füled. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6320) orbano válasza G.Zs. (#6319) üzenetére


orbano
félisten

szerintem majd Te is 50-nél fogod ha meglesz a panel :) de itt az előbb a 80hz-ről, meg a 100-120hz-es tartomány kipótlásáról volt szó :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#6321) G.Zs. válasza orbano (#6320) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Valószínűleg igen. De ez majd akkor kiderül.
80-at még el tudom képzelni,hogy jó,de a 100-120Hz az tutira túl magas.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6322) Tufa_ válasza orbano (#6317) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Lehet hogy más tetszik nekünk, nekem így áll a fülemre. :)
Az első szett 55-60hz-ig van leengedve (40ig lehetne ezt) a láda pedig 65-70ig felengedve.
Nem érezni hogy honnan jön a nyomó csak azt hogy ott van és szól :)

Jövőhéten majd diskurálunk :)

(#6323) orbano válasza Tufa_ (#6322) üzenetére


orbano
félisten

na, de akkor Neked sem a mélyláda helyettesíti 120 és 60hz között a mélyhangokat, csak kiegészíti az első szettet némi erővel

A vér nem válik VAZZE!™

(#6324) Tufa_ válasza orbano (#6323) üzenetére


Tufa_
aktív tag

most igen, csak amikor elkezdtem akkor így volt és amig nem hülyültem meg addig tökéletes volt pl, egy gyárihoz képest. Mármint láda nélküli gyári cucchoz képest.

Azért mondtam ezt a megoldást mert egy kezdőt pl nem biztos hogy érdemes meggyőzni hogy vágjon bele egy 100-150ezres építésbe amikor lehet hogy kevesebből is kitudja hozni azt amire ő vágyik kezdésnek. Hondába nem tudom milyen a gyári hangszóró(lehet valamiben gyengébb mint más autóban és lehet hogy ezért fura az hogy azzal is lehet viszonylag hallgatható zenét összehozni), kolléga civicjében nem emlékszem mi volt, a mostani S2000esében meg amikor hifit raktam bele azelőtt nem volt benne semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#6325) BBéci válasza Tufa_ (#6322) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalataim szerint egyáltalán nem szerencsés átfedéssel vágni a frekvenciatartományokat. El tudom képzelni, hogy a Te autódban jobb úgy, de általános tanácsként semmi szín alatt nem ajánlható.
Az összes komolyabb - netán díjnyertes - rendszerben alacsonyról indulnak a szubok, még a 70 Hz is ritka. SQ versenyeken egyre több autóban nincs mélyláda!!!
Házimoziban valóban elengedhetetlen a mélynyomó, (nálam, itthon 40 Hz alatt dolgozik) de nem szabad összehasonlítani az autóhifivel, ahol sztereót hallgatunk. Rengetegen élvezik a zenét apró monitorsugárzókon, amik meg sem mukkannak 50 hertz alatt, mégis csodálatos élményben van részük. Ezt high-end show-kon magad is megtapasztalhatod.

Aktív rendszert én sem javasolnék kezdőknek, nem az az egyetlen célravezető út. Pláne nem 150000-ből. SQ EB-t is nyertek már passzív rendszerrel.

Ha 40 (vagy bármennyi) hertzet adnak meg egy hangszóró alsó határfrekvenciáját, az szinte soha nem jelenti azt, hogy odáig le lehet engedni. Ezt mérésekkel és próbálgatásokkal tapasztaltam, de a szakirodalom is ezt mondja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6326) orbano válasza BBéci (#6325) üzenetére


orbano
félisten

"SQ EB-t is nyertek már passzív rendszerrel"
milyen hangváltó volt abban a rendszerben?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6327) BBéci válasza orbano (#6326) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs. Talán az EMMA honlapon megtalálod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6328) paprika válasza G.Zs. (#6275) üzenetére


paprika
aktív tag

Hát erősítőre van kb 24 ezrem... Tudom ebből nem lehet + váltani a világot... Kondi nem is annyira lényeges... Leírom miket néztem ki . Első ajtókba >> Ground Zero GZTF-130MK2

Mélynyomó > Ground Zero GZTW 12MK2 . Vagy: FLI Audio Frequenci 15 38 Cm 400W RMS .

Erősítő: Titan Tax 102 ..

Kaptam haveromtól egy ajánlatot is . Audiobahn mélynyomó + láda 37 ezer.. 500 v 600 RMS .

A hangszóróknak a láda ingyenbe van ismerősöm megcsinálja nekem .. ezekhez persze

érkezik megfelelő kábel szett is .. Magas sugárzók vannak.. MNC 80 W .. .

Ti mivel egészítenétek ki a rendszert? Esetleg kábel szettből milyet vegyek? Linket ha lehet dobjatok :)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6329) BBéci válasza paprika (#6328) üzenetére


BBéci
titán

Ne haragudj, de ez valami borzalom.
13 centis koax és MNC magassugárzó?????? :W Mi a túrónak??????

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6330) orbano válasza paprika (#6328) üzenetére


orbano
félisten

nem elég egy olcsóbb, és egyszerűbben meghajtható 25-ös mély? kevesebb pénzből lenne jobb minőséged szerintem. Mélynyomó meg láda együtt 37e? ha belegondolok hogy én ládástól vettem 17ért a udimension jr. ládát...
Erősítőből meg nézhetnél valami korrektebbet, steg, roki, mikro vagy mittomén.
25ös uDimension element mélyet pl. dícsérték, de volt itt szó jófajta audio systemről is elérhető áron. az ilyen titan, meg 600 gigawattos szaroktól a helyedben tartózkodnék. ugyanebből a pénzből minőséget is kaphatsz. gondolod egy ilyen legalja csontsovány erősítő tud bármi értelmeset kezdeni egy b*szomnagy 38as (és tök felesleges) ládával?
Alsó értelmes kategóriában ott van pl. uDimension Element A54 és A52 erősítők, egy 25-ös element mélyhangszórót egy jól igazított reflex ládával biztos jól ellennének a kocsidban. De ez csak egy példa az ezer értelmesbe hajló lehetőség közül, amiket apróhirdetésekben találhatsz.
24 ezerből meg meglehet váltani a világot, láttam annyiért 4 csatis második szériás rockford erősítőt vaterán. a Titan-nál minden esetre biztosan találsz jobbat ennyiért. Ha más nem, DLS CA sorozatú erősítők kreingenek mindig valahol, a Titan.nál felteszem jobbak, így látatlanban :)

hmm látom első szett téren is hadilábon állsz. na jó, szóval az orbano-féle jól bevált megaszondás következik :)
-legalább 2 pár RCA-val ellátott fejegység
-16os komponens szett
-4 csatis tisztességes erősítő
-25ös reflex láda (lehetőleg építtetve, csak a hangszórót megvéve)

Ezekkel batyogj be egy tisztességes, nemlenyúlós autóhifishez, és szereltesd be. kábeleket fog ő neked adni, olyat, ami a rendszerhez passzol. az első szettet is beszereli korrekt módon, és épít egy a rendszerhez illeszkedő ládát is.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6331) Xero válasza orbano (#6330) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezzel nagyon egyet kell hogy értsek! Nekem is bent figyel a ba*zom nagy JBL láda, de a felét sem használom ki. Egyszerűen kis autóba felesleges a 30-as láda (pláne a reflex), hacsak nem akar az ember fejet röpíteni. Nekem pl az első szetthez képest a láda kb a jel 3/4-ét kapja meg csak.
Nem hiába akarok egyszer én is 25-ös zártat!

"-legalább 2 pár RCA-val ellátott fejegység" ezt kiegészíteném azzal, hogy normális fej legyen! :K

Saját hibámból tanulok én is. Anno nem hallgattam Topbank-ra beleugrottam a 9850ri-be azóta is csak szopok miatta. Szép és jó, hogy már akkor kezelte az ipodomat, de ezzel ki is merült a képességek tárháza! :DDD Az ára meg annyi volt mint egy használt csúcs fejé ami kis utána járással ugyan úgy ipod kompatibilis lett volna... :U

[ Szerkesztve ]

(#6332) paprika válasza orbano (#6330) üzenetére


paprika
aktív tag

Az elfelejtettem írni hogy Kisbuszom van.. 6 M hosszú és az 250es mély lókakkert szólt benne.... :K Fejes megvan.. 2 RCa-s Mosfetes 4* 53 W LG LAC5900RN

(#6333) rekid


rekid
addikt

Hello!
Van egy autóm (citroen xsara picasso) amibe szeretnék egy kellemes hangrendszert pakolni. (Normalis fejegység és a gyári hangszorok cseréje). nem akarok diumdisun zenét faluvégéig üvöltetni. Egyszerűen szeretnék normális minőségben zenét hallgatni. Már amennyire azt egy autoban lehet. :) Szóval igényeset szeretnék nem pedig hangosat.
tudtok mondani egy megközelítő árat amiböl ez megoldható (mondjuk 100e ig megoldható?). Vagy rendszert ajánlani? Nagyon nem vagyok otthon az auto hifi témában. Hifiben inkabb :) Estleg műhelyt Bp-en akik ezzel korrekten foglalkoznak?

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6334) orbano válasza paprika (#6332) üzenetére


orbano
félisten

azzal a titan lófinggal a 38-as láda mégannyira sem fog szólni. felteszem 25ös ládából sem egy direkt a kocsihoz igazítottat hallgattál meg. de ha nem vagy benne biztos, a komplett mélyáda dolgot hagyhatod a végére, hogy döntse el a szaki szerinte mi szólna abban a kocsiban tisztességesen. bár hat méter megtétele alatt egy mélyhang nem sokat gyengül szvsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6335) orbano válasza rekid (#6333) üzenetére


orbano
félisten

otthon mid van? úgy könnyebb mondani valamit :)
mint elégedett vevő én ide küldenélek

A vér nem válik VAZZE!™

(#6336) rekid válasza orbano (#6335) üzenetére


rekid
addikt

NAD-3020A egy kis alisca-s tuningal meg egy pár sonido ANT. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6337) Tufa_ válasza orbano (#6330) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Őőő a titan pont nem a többezerwattos ráírom mert szupi kategória :)
Abban az árkategóriában szerintem nagyon jó, meglepő hogy annak ellenére hogy mennyire kicsik és olcsók, mit tudnak. Ugyanott gyártják ahol a KicX-et, ami pedig azért nem rossz

(#6338) Tufa_ válasza Tufa_ (#6337) üzenetére


Tufa_
aktív tag

(sőt pont Tax102esem volt anno, egy megfelelő érzékenységű nyomót vigan hajt. 500/1000es DLD-t pl elég durván megszólaltatja, úgy hogy látatlanban nem vennéd észre hogy mi hajtja. Sinus Live SL500A-nál pl sokkal durvább. Sokkal sokkal! tapasztalat)

(#6339) orbano válasza rekid (#6336) üzenetére


orbano
félisten

használt cuccoktól mennyire zárkózol el?

Tufa_: a durván megszólaltatás mit jelent? szép, vagy hangos? továbbra is félek nem ugyanarra gondolunk basszus alatt :P

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6340) BBéci válasza rekid (#6333) üzenetére


BBéci
titán

Igényes zenét szerintem nem lehet 100e forintból kihozni. Esetleg használt alkotóelemekből, de még úgy is nehezen. Sajnos többet kell rá kiadni, mint az otthoni hifire.
Bár egy jobbfajta CD-játszó/erősítő páros sem áll meg 120e alatt, plusz a hangdobozok, kábelek, szóval az is legalább 2 kiló és nem lesznek igazi mélyhangjaid, mert állódobozok nem férnek bele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6341) Tufa_ válasza orbano (#6339) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mit nevezünk szépnek és amit talán kihagytunk az eddigi beszélgetésből, milyen zenéhez? :) Az a DLD huszonezer ládával, zártban nem hallottam azzal az erősítővel, nekem reflexben volt. Hangosnak hangos és a hangja is korrekt. Nagyonis.

200W RMS-t tud és 18e ft az új ára.
Messze nem egy MAC, SAL, MNC kategória

Lehet kölcsönkérem majd kollégától, neki most az S2000esben van bent az én volt TAX102esem és bemérem hogy kijön-e belőle hasonló eredmény mint a KAP47ből :) (bár az azthiszem 260W körül ad le hidalva két csatiról)

[ Szerkesztve ]

(#6342) orbano válasza BBéci (#6340) üzenetére


orbano
félisten

ahogy elnézem az a kis doboz sem lehet egy mélyhangbajnok, ha elhagyja a mélyládát, talán össze tud dobni valami értelmeset használtan 100 körül. bár egy ötvenest valóban rádobhatna, annyiból azért egy élvezhetőt csak össze lehet tákolni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6343) BBéci válasza orbano (#6342) üzenetére


BBéci
titán

Igen, 150-ből lehet kapni olyan használt cuccot, amit szakértelemmel beépítve már kellemes hallgatni. Újonnan ennek dupláját kell rákölteni. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6344) orbano válasza BBéci (#6343) üzenetére


orbano
félisten

egyet kell értsek

A vér nem válik VAZZE!™

(#6345) rekid


rekid
addikt

Hmm értem.
Nem tudom, igazabol elhiszem hogy minosegibb alapanyagok mennyibe kerulnek. (Otthoni hifi illetve audiofil temakor sem 2 filleres dolog.) Viszont itt nagyon furkál a kivancsisag hogy erdemes e befektetni. Azert "igényes" - es itt az igenyes tenyleg high-end- zenehallgatashoz, megfelelő tér kell, melyhez megfelelő hangrendszer és a hangrendszert szerteszejjel lehet szedni az erositotol a tűhegyekig amin a komplett cucc ál...
Szoval autoban rengeteg olyan dolog van ami élből nagyon ronthatja az ember fulehez jutó muzsikát értsd a millio beltéri dolog amirol masképp verodik vissza a hang a külso beszűrődő zajokig hogy a kocsi rezgeserol ne is beszeljunk... és a többi..
Szemleletem szerint autoban kaphatunk egy "jol" szolo rendszert -itt ertem azt hogy nem tortyogo, valami közepfrekin duruzsolo dolog, hanem azert mar minden freki tartományból kapunk- amiben örömünket lelhetjük. Kerdes hogy ez kerul e 150-200e ftba es az megéri e nekem.
Jol latom a helyzetet? Hozzáteszem sohasem volt auto hangrendszerem sot meg csak kiállításon sem hallgattam "profi" rendszereket. Pusztán elmélet. úgy hogy nyugodtan javítsatok. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6346) orbano válasza rekid (#6345) üzenetére


orbano
félisten

jól látod. de pesti vagy, gyere le lurdyba, hallgass meg ilyen kategóriát, és meglátod. szerintem tetszeni fog, amit hallhatsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6347) Tufa_ válasza rekid (#6345) üzenetére


Tufa_
aktív tag

azért a picassoban van tér hozzá rendesen :)

Szerintem is érdemes meghallgatnod egykét rendszert, többféle árkategóriából, többféle összeállításban.

(#6348) rekid válasza Tufa_ (#6347) üzenetére


rekid
addikt

Mindenkepp hallgatozas lesz a vege :) Anelkul kb olyan mint vaknak képet mutogatni..
Addig is hogy nézelődjek tájékozódjak kicsit, markak tekinteteben tudtok olyat mondani amit erdemes nezni illetve amit érdemes kerülni?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6349) Tufa_ válasza rekid (#6348) üzenetére


Tufa_
aktív tag

milyen árkategória, milyen zenéhez?

[ Szerkesztve ]

(#6350) rekid válasza Tufa_ (#6349) üzenetére


rekid
addikt

Metal, rock trance. :) Ezzel kb olyan mintha semmit nem mondtam volna. :D Első körben 100e -ig.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.