Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Lokids válasza orbano (#6149) üzenetére


Lokids
addikt

Talán valami ilyesmi:
http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-21726295/

De ez még csak elméleti. Egyenlőre az első set legyen meg...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6152) orbano válasza Lokids (#6151) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom milyen lehet ez az erősítő, egy véleményt hallottam róluk, az negatív, de egy vélemény ugye nem mérvadó. de 10-20k között reális, hogy kapsz értelmes 4 csatis erősítőt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6153) Boci_83 válasza Octi (#6150) üzenetére


Boci_83
őstag

300 mm-es a láda, és nem akarok rá sokat költeni, csak hogy épp valami böfögjön. Amúgy sincs hozzá nagy erősítőm, szóval felesleges lenne. DLD 500+ -ra jöhet egy ár ha tudsz olyat. :R

**********

(#6154) kisboxi válasza Xero (#6148) üzenetére


kisboxi
tag

Hát ezt inkább kihagynám. :DDD

De, ha valaki tudna nekem ehhez a hangszóróhoz egy normális zárt ládát, az érdekelne.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6155) BBéci válasza Boci_83 (#6153) üzenetére


BBéci
titán

Az, hogy a ládán 30 centis a lyuk, még nem elegendő a tanácsadáshoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6156) orbano válasza BBéci (#6155) üzenetére


orbano
félisten

"böfögni" mindegy is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6157) BBéci válasza orbano (#6156) üzenetére


BBéci
titán

Ez igaz, hiszen egy autóhifi rendszerben a mélyláda egészen másra való. Sajnos ezzel még mindig sokan nincsenek tisztában.
Házimoziban és autóhifiben az nevezhető jó hangú rendszernek, ha észre sem lehet venni a mélynyomó jelenlétét, csak a zenét (filmeket) halljuk egységesen kellemesnek, nem hiányzik belőlük semmi.
Remélem Boci is így gondolta, csak másképp fejezte ki magát!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6158) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Adott egy 406-os Peugeot gyári Clarion hangrendszerrel (kazetta + 6-os CD váltó hátul). Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek arra, hogy MP3-akat hallgathassak iPhone, memóriakártya vagy pendrive hármas egyikéről?

Siemens bluetooth kihangosító van a kocsiban, de másik kocsiban (VW Passat) már kipróbáltam másik telefonnal (Nokia N82) MP3-at bluetooth-os kihangosítóval (Nokia CK7W) lejátszani és elég rossz volt a hangminőség.

FM Transmitteres navigációs kütyüben vagy egy külön FM Transmitterben is gondolkodom, de nem tudom mennyire szólnak ezek jól. Főleg elektronikus zenéket hallgatok (techno, trance, house) és nem mindegy mennyire jön ki a basszus.

Kazetta adaptereket is láttam, amikre jack kábellel bármit rá lehet kötni, de ezek nem tűnnek túl jó megoldásnak.

Esetleg cseréljem ki a fejegységet? Biztos, hogy ez lenne a legjobb megoldás, viszont esztétikai aggályaim vannak. Most egy síkban van a középkonzol (nem saját kép), viszont egy szabvány fejegység (szintén nem saját kép) eléggé megbontaná az egységességet.

Előre is köszi az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6159) orbano válasza megema (#6158) üzenetére


orbano
félisten

fekete fejegység kell a fekete konzolba nem ezüst, és akkor máris nem bontja meg az egységességet :)
kazi adapter szar, FM transmittert nem tudom, nem próbáltam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6160) Xero válasza megema (#6158) üzenetére


Xero
nagyúr

Vegyél egy Alpine belépő fejet és kész. Van belőle fekete, sőt van ami harmonizál a pug a színekkel és 6e +-ért bármelyikre lehet ipodot/iphonet kötni. Ettől kényelmesebb és olcsóbb megoldás nincsen!

(#6161) Xero válasza orbano (#6159) üzenetére


Xero
nagyúr

Az ott felsoroltak közül mind szar! :D

(#6162) megema válasza Xero (#6160) üzenetére


megema
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Esetleg létezik olyan fejegység, ami kezeli a CD tárat is? :F Nem gond, ha nem, csak ha már egyszer van, akkor előfordulhat, hogy használnám is.

(#6163) megema válasza megema (#6162) üzenetére


megema
őstag

És emellett a gyári rádió kormány mögötti karjával irányítható?

(#6164) whited


whited
addikt

hy
kis helpre lenne szükségem, szóval bekötöttük a hifit és az a gond
összedugtuk, kapta az áramot az erősítő, utána rádugtuk hogy kapjon jelet, ment 2mop-ig és puff, kivágta a bisztit az erősítőbe.
A vicc az hogy ha fejre kötögettük a hangszorókat ugy jó.
Lehet hogy zárlatos az erősítő? :F
audison srx4

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6165) BBéci válasza whited (#6164) üzenetére


BBéci
titán

Nézesd meg egy hozzáértővel, távgyógyítással nem érdemes próbálkozni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6166) Xero válasza megema (#6163) üzenetére


Xero
nagyúr

Minden megoldható, de csak a távirányító csatolása, legalább a fej árának a duplája lenne. Én is inkább hagytam a francba és nem használom (pug 206).

(#6167) megema válasza Xero (#6166) üzenetére


megema
őstag

Megvan a 3 kiszemelt. Kenwood KDC-BT40U, KDC-BT50U és Alpine iDA-X311RR. Áruk 40 és 55 ezer közé esik. Kormány mögötti "távirányítóra" kötéshez szükséges kütyü + 20 ezer mindhárom modellhez.

Mindegyik kezeli az iPhone-t, pendrive-ot és van rajtuk jack dugó. Bár az Alpine-on el vannak dugva hátulra és egy kábellel kéne kilógatni valahova. :F A Kenwood-ok rendelkeznek Bluetooth-val és mikrofonnal, valamint teljes mértékben használhatók telefonálásra. Elvileg tárcsázni is lehet... A Kenwood-okban van CD lejátszó, az Alpine-ban nincs, viszont kezeli a CD tárat (legalábbis papíron, ezt nem tudtam típus szerint megnézni).

Sajnos olyan modellt nem találtam hasonló áron egyelőre, ami kezelné a CD tárat és BT is lenne benne. Melyiket ajánljátok a fentiek közül?

Fő felhasználása iPhone-ról zenehallgatás lenne. A CD tár kezelése nem olyan fontos, csak ha már egyszer van a kocsiban, akkor jó lett volna használni. BT kihangosító is van a kocsiban igazából. Szóval még gondolkodom, hogy ne nézzek-e inkább valami olcsóbb modellt.

[ Szerkesztve ]

(#6168) BBéci válasza megema (#6167) üzenetére


BBéci
titán

Clarion CD-tárat KIZÁRÓLAG Clarion fejegységgel tudsz vezérelni, használni.
Feleslegesnek tartom a fejegységben a Bluetooth-ot, 14 éve vezetékes vagy fülre akasztható kihangosítóval telefonálok, mindenhol, nem csak autóban. Az összes autós eszköz összeszedi a környezeti zajokat, ráadásul a beszélgetőpartneredet mindenki hallja, nem csak Te.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6169) megema válasza BBéci (#6168) üzenetére


megema
őstag

Értem, köszi. Majd kiderül még, de átgondoltam és valószínűleg egy Kenwood KDC-4547UW lesz a győztes. Kb. ugyanaz, mint az előzőleg linkelt Kenwood-ok, csak nincs benne BT. Egyébként az említett Siemens BT kihangosító nagyon jó minőségű hangot produkál. Egyedül akkor nem jó, ha a klíma a mikrofonra van irányítva (milyen meglepő :) ).

Egyébként olyan szempontból is előnyös ez a Kenwood fej, (meg kb. az összes USB-s) mert így nem kell külön autós töltőre költenem az iPhone-hoz és szivargyújtó elosztóra sem, ha PNA-t használnék navigálni az iPhone helyett. Bár arra egyébként sem lesz keret egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#6170) dirkam


dirkam
tag

Eladó pár minőségi cumó, hátha érdekel innen valakit...
[link]

(#6171) Boci_83


Boci_83
őstag

Nah újra itt vagyok egy jó kérdéssel. Nekiugrottam és egy kisebb átalakításon esik át a kocsim puttonya. Írtam korábban hogy az egyik szettemnek a magas csipogója elszállt, most ez után érdeklődnék, hogy milyen magas csipogót ajánlotok. Mac Audio 2.16 os szetthez lenne.

**********

(#6172) BBéci válasza dirkam (#6170) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül melyik a high-end?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6173) BBéci válasza Boci_83 (#6171) üzenetére


BBéci
titán

Csakis ugyanolyan magassugárzóval helyettesítsd, mint amilyen tönkrement!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6174) Boci_83 válasza BBéci (#6173) üzenetére


Boci_83
őstag

Az a baj vele hogy ez egy elég régi szett még 2004-ben vettem, pont most találtam meg a gari papírt, és olyat már nem fogok kapni, meg amúgy is, az volt vele mindíg a bajom, hogy a 16.5 -es hangszórók még simán bírták, mikor a magas már rég elfogyott, és vagy torzított, vagy a hangváltó védelem lekapcsolta a hangszórót. :((( :(

**********

(#6175) Kickass válasza Boci_83 (#6174) üzenetére


Kickass
őstag

keress hasznaltat, en regebben lattam kulon elado csipogot meg hangvaltot is, lehet most is talalsz, vagy egyszerubb ha lecsereled az egeszet, nekem is ez a szett van jelenleg elol de mar keresem a minosegibb utodot

(#6176) Boci_83 válasza Kickass (#6175) üzenetére


Boci_83
őstag

Á nem költök rá, nem vagyok hajlandó 20-30K-ért venni egy szettet, jó nekem ez is amíg viszi.

**********

(#6177) BBéci válasza Boci_83 (#6174) üzenetére


BBéci
titán

Valami nagyon nincs jól a rendszeredben, én még sosem találkoztam olyan jelenséggel, amit leírtál.

Ha nem egyforma a két magassugárzó, az nagy gáz, de ha kettőt vennél, az sem biztos, hogy illeszkedni fog a hangváltódhoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6178) Boci_83 válasza BBéci (#6177) üzenetére


Boci_83
őstag

Ugyan ilyen típusú szettje van a haveromnak is. Neki mind a 2 magas sugárzó elszállt már. Jóval gyengébb a magas ebben a rendszerben, mint amit bír a mélyközép.
Természetesen párba nemmém a magasokat is.

**********

(#6179) orbano válasza Boci_83 (#6178) üzenetére


orbano
félisten

91db, 80 watt terhelhetőség. ezt hogy lehet széthajtani halláskárosodás nélkül? :) nem lehet hogy az erősítőt terhelitek túl?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6180) BBéci válasza orbano (#6179) üzenetére


BBéci
titán

Jó kérdés, bár a makkaudióknál semmin nem csodálkozom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6181) Lokids


Lokids
addikt

Elmentem egy másik autóhifishez.

Na ő megpróbált lebeszélni a 16-ostról.
Azt mondta azért az árért amibe az ajtó szétbontása kerülne, inkább vegyek egy jó minőségű 10-est (valami két utas külön hangváltóst vagy mit mondott), és erősítő + bass. Jobban járok, mint csak a 16-os settel. :P

Erről mi a véleményetek?

Azt hozzátenném, nem tagadta, hogy a 16-os set jobb lenne, de akkor vágjak bele, ha drágább rendszerben gondolkodom, különben nem éri meg.

Amúgy autókban nem lehet kialakítani az 5.1-es (2.1 4.1 7.1-es) hangfalrendszerekhez hasonlót? Mint pl a házimozi?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6182) Xero válasza Lokids (#6181) üzenetére


Xero
nagyúr

Ki lehet, csak még több a szopás. :)

(#6183) Boci_83 válasza orbano (#6179) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem tudom, de szerintem az a teljesítmény az egész szettre vonatkozik. Ha az erősítőt terhelnénk túl akkor nem csak a magas halkulna el szerintem, hanem a mély-közepek is.

Lőttem egy képet a kocsi csomagtartójáról, 3 délután készült. A gyári ládán is lehet át kell húzni a szövetet, mert igy nagyon nem jól néz ki. :( [link]

**********

(#6184) orbano válasza Lokids (#6181) üzenetére


orbano
félisten

a mélyláda árát pont ráköltve a 16os szettre jobban jársz. a mélyládával nem tudod helyettesíteni a 10-es szett 16-os képesti "lukát" a frekvenciaátvitelben, mert rettenetesen fog szólni. inkább ne legyen mélyláda egy rendszerben, hanem 16os szett minthogy 10.es szett legyen mélyládával.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6185) orbano válasza Boci_83 (#6183) üzenetére


orbano
félisten

igen, az egész szettre, tehát a leggyengébb komponens névleges terhelhetősége. ha elfogy a kraft az erősítő alól, tudtommal a magasakat öli meg először. :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#6186) BBéci válasza orbano (#6185) üzenetére


BBéci
titán

Így igaz, ezért szokás a magasak elé valami védelmet építeni a keresztváltóba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6187) Boci_83 válasza orbano (#6185) üzenetére


Boci_83
őstag

Tehát mi a megoldás?

**********

(#6188) orbano válasza Boci_83 (#6187) üzenetére


orbano
félisten

elmondod milyen erősítőd van :) amúgy passz, nem értek a lovakhoz

A vér nem válik VAZZE!™

(#6189) Tufa_ válasza orbano (#6184) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Te milyen alacsonyról indítod az első szettjeidet?
A normálisabb 10es hangszórók is simán kezdenek 70-80hz közt... Az alá meg első szettet engedni...

(#6190) orbano válasza Tufa_ (#6189) üzenetére


orbano
félisten

az alá meg első szettet engedni? 70-80hz alatt kezdődik az a kategória amit már lehet hifinek hívni :) az enyém spec most 50ig van leengedve, de itt már nagy hangerőn (amin sosem hallgatom) elkezd belebegni (nem torzítani), de ennek megoldása már másik kategória, amibe nem akarok belemászni. de láda nélkül és bivaly ereje van, nagyon szépen, tisztán szól.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6191) Lokids válasza Tufa_ (#6189) üzenetére


Lokids
addikt

Ezt lefordítanád pls magyarra is? :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6192) orbano válasza Lokids (#6191) üzenetére


orbano
félisten

megvan hogy a mélyközép sugárzó hány hz-től hány hz-ig bírja. pl. 5khz-től egészen lefele 60hz-ig, ahonnan átveszi a stafétát a mélyláda. nyilván némi átfedéssel. ezeket a váltásokat "irányítja" a hangváltó az első szettben a csipogó és a mélyközép között egy fix értéken (nekem pl gyárilag 5khz, 12db/oktáv meredekségű átmenettel), illetve az erősítő alul- vagy felüláteresztő szűrője (az aluláteresztővel szűrik meg a mélyládát, hogy túl magas hangokat ne adjon. ezt a fejegység, vagy az első szett erősítőjének felüláteresztő szűrőjével kopperációban működtetve állítják be, hogy a mélyközép és a mélyáda hol találkozzanak egymással (ez általában 60hz-től lefele kezd el egészséges hangokat produkálni).
illetve aktív rendszerben ezt az egészet a fejegységbe épített aktív keresztváltó hangszórópáronként kezeli: mindkét oldalon állíthatod a csipogó-mélyközép és a mélyközép-mélyláda közötti átmeneteket, hogy melyik hangszóró hány hz-től hány hz-ig kapjon jelet, és utána milyen hirtelen (milyen meredekséggel) legyen megvágva. ezek nagyban befolyásolják, hogy hogyan szól az egész rendszer együtt

A vér nem válik VAZZE!™

(#6193) Lokids válasza orbano (#6192) üzenetére


Lokids
addikt

Szóval akkor pl a 10-es lemegy 70-ig de a mély 50-től kezdene, akkor zavaró lenne az a 20-as rés? Vagy valami hasonló?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6194) orbano válasza Lokids (#6193) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk nem hallgattam még 10-es hangszórót, de valahogy nehezemre esik elképzelni, hogy értelmes hangnyomást tud produkálni 70-80hz-en :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#6195) Lokids


Lokids
addikt

Akkor már csak az a kérdésem, hogy mi számít jó minőségű 10-esnek. (pontos típus ha lehet ne csak márka)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6196) Xero válasza Lokids (#6195) üzenetére


Xero
nagyúr

Mondjuk a DLS C4-et hallottam már. Nem annyira gáz, de gáz! :D

(#6197) orbano válasza Lokids (#6195) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk egy ilyenről el tudom képzelni, hogy nem szól túlzottan rettenetesen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6198) Lokids válasza orbano (#6197) üzenetére


Lokids
addikt

Azta... Van ára...
Ennyiért jobb 16-os settet lehet venni. mi kerül ezen ennyibe?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6199) BBéci válasza Lokids (#6198) üzenetére


BBéci
titán

Ha már 10-es, én erre szavazok, de alá és a szub közé kellene valami. A 10 centiseket nem engedném 100 Hz alá, mert nincs értelme.
Ilyen volt nálam teszten, valamint több autóban hallottam szólni. Kellemes darab, de nem a világ legjobbja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6200) orbano válasza Lokids (#6198) üzenetére


orbano
félisten

gondolom az hogy meglehetősen rétegtermék, mert tényleg csak az elvetemültek vesznek 10-es szettet, ráadásul felteszem a lehetőségekhez képest a legtöbbet kihozták a dologból. a 16os tesója egy tizessel drágább.

egyébként mennyi az a pénz, amit az első szettre + a beépítésére áldozni vagy hajlandó?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.