Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) footy válasza vilmaboy (#32000) üzenetére


footy
addikt

high/low konverter kell neked

(#32002) kavics325i válasza Something_ (#31994) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez egy kalap sz&@€r esetleg valaki olyat amin tényleg lehet színpadot hallgatni??

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32003) PiciPeti válasza kavics325i (#32002) üzenetére


PiciPeti
őstag

IASCA lemez...

(#32004) gabber01 válasza kavics325i (#32002) üzenetére


gabber01
addikt

1 :D
2
3

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32005) vilmaboy válasza footy (#32001) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi :)) nem tudtam mi a neve :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#32006) KonzolKartel válasza kavics325i (#32002) üzenetére

Gregorian album losslessben. Nekem ezzel lőtte be a srác.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#32007) opeter70


opeter70
senior tag

Van egy nagy dilemmám, tanácsra lenne szükségem.

Van egy monoblockom, amiről jelenleg 1 db 4 ohmos mélynyomót hajtok.
Namármost az erősítő 4 ohmon csak 160 W RMS-t ad le, ami valljuk be elég karcsú.
A következőn gondolkoztam:
Beszerzek még egy ugyanolyan mélynyomót mint a mostani, beteszem egy dupla ládába, 2 ohmra párhuzamosítom és úgy kötöm az erősítőre (mert 2 ohmon már 240W-ot tud).

És itt jön a dilemmám:
Az igaz, hogy dupla akkora membránfelületem lesz, mint előtte volt, viszont a 240W megoszlik a mélynyomók között, így egyre csak 120W jut. Ha a 160W nem tudta eddig meghajtani rendesen, akkor a ráeső 120W még úgy sem tudja.

Szerintetek mit tapasztalnék?
a., lényegesen nagyobb lenne a hangnyomás
b., kisebb lenne a hangnyomás (mert a 120W kevés nekik)
c., ugyanakkora lenne a hangnyomás és kidobok feleslegesen pénzt a második mélynyomóra. :)

Mondjuk az üdvözítő megoldás az lenne (ezzel tisztában vagyok), ha egy 2x2 ohm tekercselésű mélynyomót használnék 1 ohmra párhuzamosítva, mert 1 ohmon már 480W RMS-t tud a vas.
Csakhogy ilyen mélyet elég nehéz beszerezni jó minőségben, megfizethető áron, úgyhogy egyelőre maradjunk a fenti verziónál.

(#32008) PiciPeti válasza opeter70 (#32007) üzenetére


PiciPeti
őstag

SPL V300D2, ~20 körül kapsz ládában, és elég ütős tud lenni. Ma kötöttem rá a hifo-ra, hát egész látványosan megemeli a szélvédőt/tetőt. :DD

Amúgy milyen erő, és mi a cél? Zenélni nem biztos hogy 1 ohm-on kellne... :U

(#32009) opeter70 válasza PiciPeti (#32008) üzenetére


opeter70
senior tag

Massive P500.1

Zenélés a cél, nem falbontás, de a 4 illetve 2 ohmon leadott teljesítménye kicsi (mint írtam 160 és 240W).
Ha már van egy 1 ohm stabil erősítőm, akkor miért ne használjam ki?
Egyébként a Massive meglepően zenei, a hangzásvilága is tetszik, csak ki kellene csalogatni belőle a benne rejlő potenciált.

Ez az SPL nem is rossz ötlet. A hangja menniyre zenei?
Ezen kívül még az Impact 5712-ről tudok, ami 2x2 ohmos.

[ Szerkesztve ]

(#32010) gabber01 válasza opeter70 (#32009) üzenetére


gabber01
addikt

Azért nem "illik" 1 Ohmon zenélni, mert ekkor az erők csillapítása már jóval kisebb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32011) PiciPeti válasza opeter70 (#32009) üzenetére


PiciPeti
őstag

Csodát nem kell várni az SPL-től sem, de ár/értékben sztem jó. Kicsit bubbogós, lebegős a hangja. De csak reflexben hallottam eddig. Zártban nem tudom mit mutatna... :)

(#32012) opeter70 válasza gabber01 (#32010) üzenetére


opeter70
senior tag

Sajnos nem volt pénzem p3000.1-re :D

Na jó, akkor nem zenélek 1 ohmon. :)
Maradjunk a 2 ohmnál. Megelégszem 240W-al is. :)

Megfordítanám a kérdést:
2 db 4 ohmos mély dupla ládában, vagy 1 db 2x4 ohmos dupla tekercses???
Ez itt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#32013) gabber01 válasza opeter70 (#32012) üzenetére


gabber01
addikt

Hát próbáld ki 1 Ohmon, aztán majd meglátod milyen. De azért lehet találni normális monoblockot jó áron.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32014) opeter70 válasza gabber01 (#32013) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem próbálom, hiszek nektek. :)
Annyi pénzem nincs, hogy "próbaképpen" vegyek egy 2x2 ohmos mélyet.

Nem ragaszkodom a monoblockhoz, ez alkalmi vétel volt, a hangja is tetszik, ezért vettem meg.
Csak jól hangzott papíron az a 480W 1 ohmon.
Akkor inkább eladom és veszek egy izmosabb 2 csatisat.

(#32015) kavics325i


kavics325i
őstag

opeter70 Nem,nem kap feleannyit a hsz-ek darabja.A teljesítmény adott erősítőnél megadott ohmnál nem nő-csökken ha több hsz-t kötsz rá ha az ohm azonos. Ha lentebb illeszted akkor tud nőni mivel kisebb az ellenállás,de veszít az energiájából ezért nem tudja kontrolban tartani annyira. Épp a múltkor írtam ezt le,de ha nem érdekel Titeket szóljatok.

Más.Kösz Gabber,+ mindenki,de nem igazán tudom ezekről a zenékről elhinni,hogy egy színpad előtt ülök. Van ahol hihetetlen,hogy előttem 1 méteres vonalban a színpad szélén két fószer gitározik egy középen énekel,meg néha valahol közbe nyúl a kórus.(Eugene)
Aztán.Sokszor,és egyébként pont emiatt tettem fel a kérést, hallom sőt még nem nagyon hallottam ahol nem,hogy van vagy tíz dobos. Mert hát amikor megy a dob is az jön vagy tíz helyről. Tehát akkor legalább tíz dobosnak lennie kell. Yello is jó a maga műfajában,de ott sincs színpad. Kferi amit amott küldött talán az áll a legközelebb,de bár fáradt voltam ott se hittem a fülemnek.
Konklúzió.(Részemről)
Költ mindenki(épp amennyit gondol,vagy akar,vagy tud) az autóshifire(de egyébként szobai hifin ütötte meg a fülem ez a kérdés sok milliós rendszeren) keresve mindenki a magáét:
--hangzáshű(sicc) hangok
--tér(????) :))
--színpad,nahh ez a legjobb :DD
úgy,hogy közeben nincs fogalma arról,hogy mi is az valójában. Ha egy,dob nem egy helyről szól és itt a dob összes elemére gondolok,akkor az több dobos több helyen. Ha egy színpad két szélén ül egy-egy ember és középen egy énekel az számomra hihetetlen. Nem láttam még olyan színpadot. Zongoránál a magasabb oktávok az egyik részen a mélyebbek a másik részen vannak. Stb. stb.
Tehát,a rögzítés módja sem a valóságnak HŰ módján történik,akkor mit várunk egy rendszertől????Ha a forrás,a mixmaster már eleve bele nyúl,mert nem mono mikrofont tesz a dobhoz,a zongorához vagy éppen sztereó mikrofont,hogy minél jobban rögzítse a forrást amit utána mono-sít addig nincs miről beszélni.
És ameddig karmesterek,zenészek ezzel így megelégszenek addig nem lehet vita tárgya,hogy valami,hogy szól. Szerintem.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32016) gabber01 válasza kavics325i (#32015) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, ezt már én is észrevettem. Gyakorlatilag a hangmérnökök meg stúdiótechnikusok mindig belenyúlnak a rögzítésbe, vagy már eleve nem megfelelő módszereket használnak. Gondolom úgy sokkal drágább lenne. Amíg nincs rá valódi igény a konzumer piacon, addig ez lesz az általános, nekünk pedig ebből kell kihozni a maximumot.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32017) PiciPeti válasza kavics325i (#32015) üzenetére


PiciPeti
őstag

IASCA-t nem próbáltad? Direkt színpad tesztelésre van benne vagy 4 hangszeres szám. Meg az innen-onnan-sehonnan szól a hang, 7 dobütés.

Amúgy nem lehet, hogy nálad is az a baj, mint nálam? A színpad két széle, meg a közepe megvan, de a kormány, és a kesztyűtartó fölötti rész hiányzik. Ezért érzed szerintem túl szélesnek a színpadot...

(#32018) footy válasza PiciPeti (#32017) üzenetére


footy
addikt

Ilyen nekem is volt mikor rosszul volt belove az idokorrekcio.

(#32019) vendingo


vendingo
veterán

Vettem pár napja egy JVC 731BT fejegységet.
2 probléma is van vele.
Ipod touch 4g-t rádugva folyamatos háttérsistergés van. Mintha FM transmitterről menne.
Másik gond, hogy 1-2 adót hoz csak be a rádió, az is osztrák.
Lehet, hogy a hozzá vett antenna fordító lesz a hibás?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32020) footy válasza vendingo (#32019) üzenetére


footy
addikt

Fantomadapter kell neked. A sistergest nem tudom mitol lehet. Masik ipoddal probaltad mar? Masik ipod kabel?

(#32021) vendingo válasza footy (#32020) üzenetére


vendingo
veterán

Mi a bánat az a fantomadapter? Ilyenről még nem hallottam.

Este megpróbálom i4-el + másik kábellal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32022) footy válasza vendingo (#32021) üzenetére


footy
addikt

Fantomtap antennahoz. A vw csoportnal altaban szokott kelleni mert az antenna ellenallasa mas mint a standard.

(#32023) kavics325i


kavics325i
őstag

Nem, a probléma nem az én készülékemben van, de mindegy is....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32024) MunezXBK válasza footy (#32022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább mindig.

(#32025) footy válasza MunezXBK (#32024) üzenetére


footy
addikt

Ilyet nem merek irni, mert jon egy troll es megmondja, hogy a mexikoba gyartott bogarhoz pl nem kellett. :D

[ Szerkesztve ]

(#32026) vendingo válasza footy (#32022) üzenetére


vendingo
veterán

A plusz madzagot hova kell kötni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32027) footy válasza vendingo (#32026) üzenetére


footy
addikt

Ha jól emlékszem a készülék házára kell testelni. Viszont használati útmutató kell hogy legyen mellette, abban biztosan leírják.

(#32028) kavics325i válasza footy (#32027) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem +12 kell neki?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32029) footy válasza kavics325i (#32028) üzenetére


footy
addikt

Így hirtelen most nem tudom, meg kellene nézni a használati utasítást. Egyébként így visszagondolva, a Fábiámba volt két alpine fej is és azokhoz mintha nem kellett volna a fantomtáp.

Szerk.
Gyújtás+ kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#32030) kavics325i válasza footy (#32029) üzenetére


kavics325i
őstag

Háá nem mindegy :C :DD

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32031) footy válasza kavics325i (#32030) üzenetére


footy
addikt

Valóban :B
Ezért van a használati utasítás :P

(#32032) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy 4 csatornás erősítőnél az működőképes megoldás, hogy az első szettet, egy-egy csatornán, 2 ohm-on hajtod, és a másik két megmaradt csatornán pedig hidalva, egy 4 ohm-os nyomó van?
Erre az erőre gondolok egészen konkrétan?
Gladen One 120.4

[ Szerkesztve ]

(#32033) Joe fiú válasza cOxeR (#32032) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Persze, hogy megoldható, csak vigyázz, hogy a szellőzés megfelelő legyen, mert így "járatva" lesz az erősítő rendesen, egyébként én is használtam így a Steg 75.4-et.

(#32034) PiciPeti válasza cOxeR (#32032) üzenetére


PiciPeti
őstag

Fordítva, de meg. A szett 4-4ohm, a nyomó meg 2ohm hidalva. (feltéve, ha 4ohm-os a nyomó)

(#32035) Joe fiú válasza PiciPeti (#32034) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jól írta, csak te nem értetted jól a kérdést :) Gondolom 2ohmos szettet akar hajtani ami csatornánként 2 ohm a hátsó csatorna hídalva 4 ohm, amire megy a szub.

(#32036) kavics325i válasza PiciPeti (#32034) üzenetére


kavics325i
őstag

kevés erő bír hidalt 2 ohmot 4 csatisként

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32037) PiciPeti válasza kavics325i (#32036) üzenetére


PiciPeti
őstag

Tudtommal, ha egy erősítő 2 csatornáját hidaljuk 1 csatornára, és ráakasztunk egy 4 ohm-os nyomót, akkor az az erősítő oldaláról 2 ohm terhelés.

2 Ohm-os első szett? :Y

(#32038) kavics325i válasza PiciPeti (#32037) üzenetére


kavics325i
őstag

Te írtad nem én:
Fordítva, de meg. A szett 4-4ohm, a nyomó meg 2ohm hidalva. (feltéve, ha 4ohm-os a nyomó)

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32039) PiciPeti válasza kavics325i (#32038) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hja, értelek. Bár még nem láttam olyan erősítőt, ami ne bírná a hidalást. Azért a 4 csatisok nagy részét így használják, nem? Első szett+mély.

(#32040) gabber01 válasza PiciPeti (#32039) üzenetére


gabber01
addikt

Persze, hogy bírják, de ahogy te fogalmaztál "2 Ohm hidalva", hogy az a nyomókon lép fel, vagyis ebból mindenki arra gondol, hogy az eredő ellenállás 1 Ohm!

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32041) cOxeR válasza Joe fiú (#32035) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pontosan így. még mindig a Gladen SQL165 szetten pörgök... de most már megveszem

(#32042) Joe fiú válasza cOxeR (#32041) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hgabornak van itt a fórumról Sql 165, vele is konzultálhatsz szerintem, jo kis szett amúgy.

(#32043) cOxeR válasza Joe fiú (#32042) üzenetére


cOxeR
Ármester

Na ezt nem is tudtam.... ezek szerint elkerülte a figyelmem, pedig read only üzemben próbálok követni mindent ;) Már írtam is Neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#32044) PiciPeti válasza gabber01 (#32040) üzenetére


PiciPeti
őstag

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉtem... :D
Erősítő oldalról néztem a dolgot, de tényleg félreérthető...
Sorry. :B

Amúgy a 2 ohm-os első szettben mi a jó? Hangosabb/erősebb tud lenni ugyanazzal az erősítővel?
Nem lesz kontrollálatlan a mély közép tartomány?

[ Szerkesztve ]

(#32045) gabber01 válasza PiciPeti (#32044) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem ott annyit nem számít, hogy kisebb a csillapítás, mert jóval kisebb tömeget kell kordában tartani egy mélynyomóhoz képest. Ez persze erősítőtől is függ, de sejtésem azért mégsem ilyen szetteket fognak audiofil rendszerekkel összeereszteni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#32046) footy válasza cOxeR (#32032) üzenetére


footy
addikt

A gladen one 2ohmon gyengen produkal, 4Ohmra van allitolag optimalizalva.

(#32047) cOxeR válasza footy (#32046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt még akkor körbejárom.
Mondjuk a Zero családból az első szett, tényleg nem 2 Ohm-os, hanem 3 Ohm. :))
Most légy okos domonkos, hogy mi is a koncepció. :)

(#32048) footy válasza cOxeR (#32047) üzenetére


footy
addikt

Ha megy a nemet ITT olvasgathatsz.

(#32049) kavics325i


kavics325i
őstag

A tegnapi mondani valóm lényege amellett, hogy meghallgattam a 2013-as SQ-pa lemezt és egy Isaac belővős lemezt is a következő :
Nem készítenek tényleges színpadi zenét, mert szerintem el veszne az átlagos(és nem csak az átlagos) hallgató által ismert sztereó varázsa. Mer' milyen jó, hogy egyik oldalt egyfajta cintányér másikon pedig másfajta. Stb. De a teszt lemezeken amit meghallgattam is ugyanezen hibák megvoltak. Szintetikus színpad tesztet meg senki nem hallgat.
Tehát, ezzel azt akarom mondani, hogy teljesen felesleges azért választani kábelt, hangszórót, fejegységet, erősítőt, mert annak jobb a tere, színpada. Ugyanis nem készülnek olyan felvételek (vagy csak elenyésző mennyiségű, de legalábbis hallgatói szemszögből nem) ami teret és úgy összességében tényleges színpadot tartalmaz. Ezért ami szerintem lényeges, a felbontás és itt a sávszélre gondolok, az energia és a harmónia ami lényeges.
Szerintem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#32050) cOxeR válasza footy (#32048) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem gond a német, nekiesek, amint időm engedi.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.