Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) kacsa7 válasza Joe fiú (#53000) üzenetére


kacsa7
őstag

A 3539 kb. feleakkora. Teljesítményre ugyanaz. A 3539-en csatinként van gain poti, a 3544-en csak 1 van. Én a 3544-et használom szub hajtásra. Soha nem kéne más helyette. Hídban ~600W-ot tud. Gombi mondta, hogy erősen A osztály felé húz, mert az áramfelvétele nyugalmi állapotban is 2A körül van.
Ha nem számít a hely, akkor a 3544-et választanám szubhoz, mert a 3539 gain potijaival szokott probléma lenni. Nekem is van egy 3539, az is zajosodik, valószínűleg azért, mert az előző tulaj megszakította a gain potikat...

(#53002) Peti66 válasza Joe fiú (#53000) üzenetére


Peti66
senior tag

Ha,most én állnék e dillema előtt akkor a 3544-re tennék én is...ahogy kacsa is mondja :K
pedig 3539-em(is) van...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#53003) G.Zs. válasza Joe fiú (#53000) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Plusz egy szavazat a 3544-re. Sokaig hasznatam es elegedett voltam vele.
Koltseghatekony megoldaskent tokeletes sub hajtasra.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#53004) Joe fiú válasza G.Zs. (#53003) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Urak, köszönöm a válaszokat, egyöntetű döntés volt. Ismét kifogtam egy makacskodó Dragstert, szóval visszanyargalok az Alpine vonalra. Egyenlőre még kérdéses ugyan a szub szekció is, de sose lehet tudni. Ha már duplán van kábelezve az autó akkor kihasználom a külön erősítő lehetőségét.

(#53005) Joe fiú válasza Joe fiú (#53004) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Valamivel olcsóbban lenne Rodek 2180a. Valaki ismeri? Lehet olyan jó mint a 3544?

(#53006) tboy93 válasza Joe fiú (#53005) üzenetére


tboy93
nagyúr

A rodek bele se néz ki rosszul, de az alpiról én eddig több jót hallottam.

(#53007) vendingo


vendingo
veterán

Golf 4-be tudnátok ajánlani valami olcsó lehetőleg aktív subot, ami nagyon kevés helyet foglal? Korábban volt nagy láda meg erősítő, de nem sok hely maradt a csomagtartóban.
30-40k a keret. Tudom, ennyiért nem lesz hájend, de nem is az a cél.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53008) Osynho válasza vendingo (#53007) üzenetére


Osynho
addikt

25-ös sub + erősítő + kábel kijön ennyiből használtan és akkor normális hangja is lesz. Haver Rockford Fosgate ládája 36x21x30 cm.

(#53009) G.Zs. válasza Joe fiú (#53005) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha tudod probald ki mindkettot. En a Rodek-et is batran betennem a sajat kocsimba. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#53010) Osynho válasza Joe fiú (#53005) üzenetére


Osynho
addikt

Rodek 2180A2-m van. Szeretem, de nincs összehasonítási alapom.

(#53011) vendingo válasza Osynho (#53008) üzenetére


vendingo
veterán

Ragaszkodok az aktívhoz, kábel van, hifiből a használt cuccokat kerülöm. Valami szolíd ládára gondoltam. Legjobb az ülés alá szerelhető lenne, de azok borzalmasan szólnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53012) Osynho válasza vendingo (#53011) üzenetére


Osynho
addikt

Keress akkor egy Blaupunkt Gtb 8200-at mondjuk.

Egyáltalán nem rábeszélésből kérdezem, de mi előnye van az aktív ládának a külön komponensekből álló mély szekcióval szemben?

(#53013) Joe fiú válasza G.Zs. (#53009) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sajnos nem tudom, messze van tőlem, csak postán jutna el. Hülye döntés, de lehet azért lesz a Rodek, mert az még nem volt. 3544-m volt már, és akkor nem győzött meg, igaz akkor szub sem volt amin igazán tesztelni tudtam volna.

Osynho: Milyen szubbal használod? Ha egyáltalán arra használod.

[ Szerkesztve ]

(#53014) Osynho válasza Joe fiú (#53013) üzenetére


Osynho
addikt

Korábban Mac Absolute 300-al, most pedig Audio System HX12SQ, mind a kettő zárt ládában. Érezhetően pontosabb, jobb, mint az előtte használt Hifo TX880 két hidalt csatornája. Emellett baromi erős, tulajdonképpen feleslegesen, mert nem a hangnyomás a lényeg, de azért jó a tartalék, meg nem is erőlködik. :)

(#53015) Peti66 válasza Joe fiú (#53013) üzenetére


Peti66
senior tag

ez a fajta rodek,-em is van...ha, így és most kérdeznéd ...rodek:)
25-ös clariont hajt per. pill zárt 19 l-ben...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#53016) Peti66 válasza Peti66 (#53015) üzenetére


Peti66
senior tag

viszont ventit azt be kell kalkulálni...kb.3500ft egy
szuper csendes nagy toló erejű beqinqet...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#53017) vendingo válasza Osynho (#53012) üzenetére


vendingo
veterán

Kevesebb madzag, könnyebb elhelyezhetőség.
Amikor külön erősítőm volt, akkor sok helyet foglalt, meg tekeregtek a kábelok.

Ezeket az aktív ládákat ki/be lehet kapcsolni? Ha kutyával utazok, akkor nem használnám, mert nem bírja az erős zajokat.

Na meg jobban át kell gondolni ezt, hogy akarom-e magam szívatni az amúgy is kicsi csomagtérrel.

A legjobb az ülés alá helyezhető lenne, csak azok rettenetesen szólnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53018) Osynho válasza Peti66 (#53016) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, az nálam is cserés volt, a csomagtartóból is hallottam a régit. :-D

vendingo: Miért kellene kevesebb kábel? Ugyanúgy kell neki táp, remote, rca. Egyedül a hangszóró kábel a plusz, de ha a ládára csavarozod az erősítőt, az se lesz útban. Viszont egy aktív ládánál mindig ott fog tekeregni az összes kábel az útban és nem tudod bármikor kikapni, mint egy passzív ládát. Nálam a pótkerék felett vannak az erősítők, a csomagtartóban csak egy hangszórókábel látszik, szép letisztult. Ez eleve ugrik egy aktív láda esetében.

[ Szerkesztve ]

(#53019) PiciPeti válasza vendingo (#53017) üzenetére


PiciPeti
őstag

Berakod az egyik első ülés alá az erősítőt, így kb fele annyi táp, és RCA kábel kell, és azt se kell bevezetni a csomiba. Csomiba elég ha egy hsz kábel megy be, végén egy speak-on csatival. Ha ki akarod venni a ládát, egy mozdulattal megteheted, és zárlat, egyéb veszélyektől mentesen...

Ha már az egyszerűségnél tartunk... :U

(#53020) Osynho válasza PiciPeti (#53019) üzenetére


Osynho
addikt

Kivéve, amikor hátul van az akksi. ;]

(#53021) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Most zárt ládám van és sokan mondják hogy jobb mint a reflex. Nem tudom botfülű vagy, de disco zenére rappre én jobbnak érzem a reflexet. Néha olyan érzésem van a zártnál, hogy hangerő emeléssel elfogy a mély kifullad. Olyan mintha nem lineárisan emelkedne a hangereje, ez persze nem minden zenére igaz. Beraktam a kocsiba a korábbi ládámat. Egy reflex focal sub P 30 db dupla tekercs 300W RMS. Az nagyon jól szól. Minden hangerőn minden tartományban. Tudtok még mondani hangszórót ami tud ilyen paramétereket 2 ohm-os (dupla 4) csak nagyobb terhelhetőségű. Reflex ládába gondoltam... Van 600W Rms-em 2 ohmon.

[Focal sub P30 DB]

(#53022) userxy


userxy
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!

Jelenlegi tervem az, hogy a kis Renault megane sedanomba hangrendszert cserélnék.

Ami fix az egy MAC MPX 4500 erősítő és egy Magnat reflex láda. Ezeket ingyen kapom :)

Emellé a kiszemeltek:

Pioneer MVH 180UI fejegység ~ 22k
És egy Kicx ICQ-6.2 set előre ~ 25k

A setet az erősítőröl szeretném megszólaltatni.
A fejegységről a kalaptartóba szól még két 16 centis 2 utas clarion ezt egyenlőre még nem cserélném. Kb a 10 ezres árkategóriából.

A fejegység és a set jó választás ? Mit várhatok ettől a rendszertől elfogadhatóan fog szólni?
Illetve ha vannak jobb megoldások hasonló áron szívesen fogadom az ötleteket tanácsokat.

(#53023) PiciPeti válasza userxy (#53022) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kalaptartóból dobd ki az oválokat, és szigeteld ki az első ajtót. Úgy elfogadható lesz. ;)

(#53024) Peti66 válasza Khaosz55 (#53021) üzenetére


Peti66
senior tag

ground zero...?
gzhb 30xbt...? 800w rms
2x2ohm 35-100hz reflex
45l...powerfull és preciz
így jellemzik...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#53025) Lite


Lite
őstag

Helló to All!

Úgy tűnik, hogy fejegységet kell cserélnem egy eredetileg 2 din-es helyen. Az alábbi típusok szimpatikusak:

JVC KW-R920BT (2 din-es)
JVC KD-R971BT
JVC KD-R871BT
JVC KD-DB97BT (Ez DAB-os, de az nem kell).

Mi a véleményetek? A 2 din-es verzió minek a szintjén van? Illetve árkategóriában valami legjobb javaslat? Eredetileg a cd is fontos lett volna, de egyre inkább azt hiszem, nem lesz döntési kritérium...

Ami a lényeg, hogy a fej hajtja a hangszórókat, erősítő nincs...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53026) MunezXBK válasza Lite (#53025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor is mondtam, amikor nálam voltál, hogy 1Din-nel sokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#53027) Lite válasza MunezXBK (#53026) üzenetére


Lite
őstag

Ezért is nézem őket.... A 80 PRS kicsit drága lenne nekem, de mondjuk a mostani és a 80PRS között nézem... Ezek a JVC-k tűntek jónak, a többi márkában nem vagyok járatos.

De az tény, hogy a cucc jól szólt és TÉNYLEG volt színpad... :)

(#53028) PiciPeti válasza Lite (#53025) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én ebből a 40-45e ből inkább vennék egy alap fejet (kmm-122 pl), és egy kis erősítőt+kábelezés. Ha még belefér akkor ajtószigetelés.

SOKKAL jobb eredmény érhető el így... Már ha a hangminőségre hegyezzük a dolgot. :U

(#53029) MunezXBK válasza Lite (#53027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az én JVC-m kellett volna neked, de ragaszkodtál a 2Din-hez. :(

PiciPeti: az lenne a lényeg, mert a mostani borzalom nála.

Lite: :R Pedig még messze nincs beállítva. Jövő héten jön a másik Gladen, utána lehet, hogy aktív lesz. Ha lesz rá időm, energiám, stb.

(#53030) olahpal82


olahpal82
csendes tag

Sziasztok.

Tanács kellene. Adott egy AS X-ion szett FWX hangváltóval. Hogy a hangváltó másik szub kimenetét kihasználjam, arra gondoltam, hogy felteszek egy középsugárzót(HERTZ HL 70.4 ) az A oszlop aljába. Szerintetek működne? Lehet egy felüláteresztő szűrőt kellene rakni a középhangszóró elé? Elméletileg működne? Vagy butaság lenne? Esetleg mire figyeljek, ha bővíteném a rendszert egy középsugárzóval?

Köszönöm, üdv!

(#53031) pengusz77


pengusz77
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Passzív fejegység equlizer-ében a Q érték mit jelent?

(#53032) GIhe


GIhe
tag

Meg tudná valaki mondani úgy 20 K körül milyen 1 din autorádió Mechanika nélküli USB MP3 lejátszós fejegységet érdemes venni ?
Fontos erős rádióval rendelkezzen !
Ehhez mit szóltok : Kenwood KMM-122

(#53033) pengusz77


pengusz77
senior tag

[link]

Megtaláltam :)

(#53034) simi811118 válasza olahpal82 (#53030) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nem megoldható. Egy háromutas váltóra van szükséged a művelethez, ha középsugárzóval bővítenél.

(#53035) simi811118 válasza pengusz77 (#53031) üzenetére


simi811118
aktív tag

Parametrikus EQ résznél kell olvasódni :)

EQ alapok

(#53036) simi811118 válasza GIhe (#53032) üzenetére


simi811118
aktív tag

Jó választás! :)

(#53037) Lite válasza PiciPeti (#53028) üzenetére


Lite
őstag

Mit javasolsz? (Akár priv, ha így nem ildomos...)
(Konkrétan a mostaninak a cd része ritka sz***l szólt, a rádió még elment...)

(#53038) pengusz77 válasza simi811118 (#53035) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ja a másik cikkben elolvastam már, de szuper amit küldtél. Mennyire érdemes visszavenni egy frekvencián? Olvastam, hogy sokat nem szabad, mert akkor ott más gond is van, viszont nálam nem kell sok szerintem.

(#53039) vasi89


vasi89
addikt

hali!

valaki szedett már ki ebből a fajta csatlakozóból csavart? hogy a legegyszerűbb? van egy elnyalt csavarom és cserélni kellene...

http://amp-performance.de/images/big/dscf0020_35.jpg

(#53040) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ismét firkantok.

Benn az autómba már régóta a mély-erősítő gyári fejegységre kötve, napokban hallgattam meg haveromnak az új hangrendszerét és most már elhatároztam, hogy kell nekem is valami új fejegység.

Tudnátok ajánlani valamit? Golf 4-be kellene 2 din sem lenne gond. 30-40-50-nél többet nem nagyon szeretnék rá költeni.

(#53041) MunezXBK válasza -secret- (#53040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha minőséget szeretnél, 2Din-t felejtsd el.

Ebből az összegből fényévekkel jobb minőséget kapsz 1Din-ből.

Kezdésnek Alpine UTE 92BT? 45 az új ára.

(#53042) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv Urak.

JBL Gt5 2402Br, 2ohm, 550 W rms-hez, milyen erősítőt ajánlanátok?

Még egy kérdés: Hogyan kell bejáratni ezt (vagy bármelyik) a mélyládát ha újonnan veszem?

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#53043) -secret- válasza MunezXBK (#53041) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem rossz, lehet megrendelem. Még egy kicsit gondolkodom. :))

(#53044) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Volkswagen Caddy (2002) szeretnék komplett hangrendszert cserélni, mert a gyári az elég gyatra. Szeretnék bele új hangszórókat, fejegységet, majd később mélyládát és erősítőt. Kezdő vagyok a témában, úgyhogy kellene egy kis segítség. Ha jó minőségben szeretnék zenét hallgatni, akkor mennyit kellene rászánnom? Nem a legdrágább érdekel természetesen. Mit tudnátok ajánlani bele?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#53045) -secret- válasza -secret- (#53043) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meg is rendeltem MM-ből 45-ért.

(#53046) Robyka


Robyka
aktív tag

Hali!

Mennyit ér egy használt Kicker SoloX S18X és egy Kicker Warhorse wx10000.1?

(#53047) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Van egy kis B corsám, amiben a gyári hangszórók recsegnek ropognak már. Hátul van 2 db kis 10cm-es.

Ezeket szeretném lecserélni. Elvárásaim nem nagyok, csak adjon egy relative normális hangzást :U 10-15k körül nézegetek 2 utas 10cm-es hangszórópárokat.

Ebben a kategóriában mit érdemes venni? Most első körben a Hertz DCX 100.3-on akadt meg a szemem, ez megfelelő, vagy van esetleg jobb választás is?

Előre is köszi a segítséget :R

(#53048) PiciPeti válasza Robyka (#53046) üzenetére


PiciPeti
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y :C

Csilliók... :DDD

Amúgy tényleg, sztem itthon nem érdemes eladni, ez már komoly érték, amit itthon nem, vagy csak nagyon kevesen fognak megfizetni.
Lehet németeknél, osztrákoknál hamarabb pénzednél lennél velük. :K

(#53049) pengusz77 válasza kew (#53047) üzenetére


pengusz77
senior tag

Küldtem privátot

(#53050) Lite


Lite
őstag

Uraim,

kérem, írjátok meg, mik a legjobb hangú, 1 din fejegységek, kb. 200 EUR-ós új árig (nem feltétlen hazai ár).
A flac lejátszás feltétel, ha cd van benne, nem sértés,de ne szóljon rosszabbul, mint a többi bemeneti jel (rádió, usb). Bluetooth kihangosító kell. A több soros kijelző is előny, hogy a könyvtárszerkezetet jól jelenítse meg.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.