Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) tboy93 válasza Rastary (#52000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem ugy remlik, mintha Rodolpho pont azon a kornyeken dolgozna.

(#52002) Rastary válasza tboy93 (#52001) üzenetére


Rastary
csendes újonc

és vele hogyan tudom felvenni a kapcsolatot ?

(#52003) tboy93 válasza Rastary (#52002) üzenetére


tboy93
nagyúr

Face-n biztosan, Tibor Rudolf a neve.

(#52004) Rastary válasza tboy93 (#52003) üzenetére


Rastary
csendes újonc

Köszönöm !

(#52005) freelanced válasza kacsa7 (#51995) üzenetére


freelanced
addikt

Elnézést akkor nem volt egyértelmű. Tehát az a kérdés, hogy a kábelek sorrendje mindegy, hogy hogy van bekötve az autó oldali ISO csatlakozóba? Mert egy kicsit más az elrendezése mint a fejegységé. Vagy ez nem számít, nem lehet gond belőle? Előzőleg volt bent egy rádió de annak kicsit más a táp része, de az is ISO csatlakozó.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#52006) simi811118 válasza tboy93 (#52001) üzenetére


simi811118
aktív tag

Rodolpho nem Szeged hanem Baja.

(#52007) Ear001 válasza freelanced (#52005) üzenetére


Ear001
addikt

Tápnál az állandó és kapcsolt 12 volt nem minden autónál van azonos helyen, ezek még cserélhető, és lehet még plusz drót bekötve antenna erősítőnek. A többinek stimmelnie kell.

(#52008) bojti175 válasza kacsa7 (#51993) üzenetére


bojti175
csendes tag

2550 Hz környékén vágja. A fázisok fordítgatása ennyire jó eredmény hozhat?

(#52009) t.kristof válasza The DJ (#51971) üzenetére


t.kristof
senior tag

Ha ki pattintod az előlapot akkor nem fog áramot kapni, ergo nem szívja le az akksit.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#52010) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. :)
Rég jártam itt. Lenne egy kis problem. A nagyobb erősítő elkezdett egyre nehezebben bekapcsolni, mikor, hogy van, hogy hamar de van, hogy már egyátalán nem kapcsol be. Néha rca kihúzás megoldja. Most bevittem szobába, a 2. akksira kötöttem és telefonra, teljesen hibátlan. Autóban az akkuról kapott kapcsolószállal sem jó.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#52011) The DJ válasza MunezXBK (#51988) üzenetére


The DJ
addikt

Na már megörültem, hogy megvan a megoldás és fogtam a fejem, hogy ennyire sügér vagyok. Ugyanis kertes házban lakom, az udvarba állok be mindig és általában nem szoktam kivenni a kulcsot, mert képes vagyok elhagyni vagy elfelejteni, hogy hova tettem le. Szóval mindig benn volt és ma kipróbáltam, hogy mi van ha kiveszem. Hát nem tudtam bekapcsolni a fejegységet :) Örültem is magamnak, gyorsan visszapakoltam mindent, beszigetelőztem a szétbarmolt csatlakozókat és boldogan jöttem volna befelé, amikor meghallottam, hogy minden hangszóróm nagyon halkan, de még éppen észrevehetően sistereg :((( Akkor is, amikor ki van véve a kulcs és amikor a Piot se tudom bekapcsolni. Hát nem voltam túl boldog. Úgyhogy ott vagyok, ahol a part szakad. Fogalmam sincs mi van már...

Tehát eljutottam addig, hogy a kulcsot kivéve a fejegység nem kap áramot, nem tudom bekapcsolni, tehát nem merítené az akkut (a beállításai viszont megmaradnak), de a sistergő hangszórók bejöttek a képbe (valószínűleg korábban is ezt csinálták, csak nem vettem észre a külső zajok miatt).

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#52012) MunezXBK válasza The DJ (#52011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én már elvesztettem a fonalat, gyári rendszer + utólagos fej?

(#52013) pengusz77 válasza Adonimus (#52010) üzenetére


pengusz77
senior tag

Test jó?

(#52014) kacsa7 válasza The DJ (#52011) üzenetére


kacsa7
őstag

A hangszóróknak van erősítője, vagy csak a ládának? Ha van, akkor lehet a fej kikapcsol, de az erősítő valamiért nem, ezért szólnak a hangszórók.

(#52015) The DJ válasza MunezXBK (#52012) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, teljesen gyári BOSE hangrendszer + be szeretnék tenni egy Pioneer fejegységet, mert nem hangerő hibás gyári Concertet találni lehetetlen feladatnak tűnik.

(#52014) kacsa7: A gyári hangrendszer része a hátsó erősítő + mélyláda a csomagtér jobb oldalában. Fogalmam sincs, hogy ez most működik-e vagy sem, mert amikor bekötöttem az új fejegységet, akkor egy autóból jövő piros köteg kimaradt, nem tudtam sehogy se összepasszítani a Pioneer és az átalakítók kábeleivel. Ebben a kimaradó piros csatiban 2 szál van mindössze és nem tudom mire szolgált ez a kettő a gyári rádió esetében.

Annyit tudok majd még megnézni esetleg holnap, hogy bekötöm megint a fejegységet, hátramegyek és lehúzom a gyári erősítőről a kábelt. Ha megszűnik a sistergés, akkor ez lesz a probléma és akkor lehet kinyomozni, hogy miért nem kapcsol ki és melyik szál tartja ébren.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#52016) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Vettem egy JVC KD-X 330BT fejegységet, amit 3 napon belül kicseréltem, mert időnként kikapcsolt majd vissza, illetve néha lefagyott (szólt a rádió, de semmire nem reagált, csak a reset gomb segített)
A csere készüléknek ugyanezek a hibái vannak!
Létezik, hogy ugyanolyan hibájú készüléket kifogok, vagy előfordulhat, hogy a szakműhelyben rosszul szerelték be és ezért jönnek elő ezek a hibák?
Köszönöm

(#52017) PiciPeti válasza Zsocy155 (#52016) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ilyen gond nem nagyon fakadhat szerelésből... Lehet kiment egy hibás széria, és pont belenyúltál 2 darabjába...

Eredeti, bontatlan csomagban kaptad az újat?

(#52018) Adonimus válasza pengusz77 (#52013) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ha egyszer bekapcsol utána nem hallanám, hogybármi gond lenne, döbörögnek az amperek. :F

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#52019) Zsocy155 válasza PiciPeti (#52017) üzenetére


Zsocy155
őstag

Igen, mind a kettőt előttem bontották ki. Fólia stb. minden rendben volt.
Akkor most vihetem a szervizbe, egy darabig megint nem lesz zene a kocsiban.

(#52020) footy válasza The DJ (#52015) üzenetére


footy
addikt

Ha tudsz németül, akkor szerintem EZ segít.

(#52021) freelanced válasza Ear001 (#52007) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Egy utolsó kérdésem lenne, a rádió már bent van, működik. A probléma annyi lenne, hogy az autó régebbi és nem áll valami masszívan a kis fém keret meg maga a rádió, a képeken is látszik a "foglalat" ahova megy a karosszérián belül. Nincs ami tartja. Nincs erre valami megoldás, esetleg valami műanyag keret vagy ilyesmi? Vagy, hogy lehet ezt rögzíteni biztosan? Mert így útközben rezeg remeg és nem túl stabil. Elgondolkodtam csavarokon de nem nagyon van annak sem helye.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#52022) The DJ válasza footy (#52020) üzenetére


The DJ
addikt

Az a gond, hogy nem tudok németül, a Google fordító pedig nem sokat segít jelen esetben. Viszont látom pár helyen a CAN bust és ez egy A4 B6 nekem pedig A6 C5-öm van, ami még nem Can busos, tehát valószínűleg nem lenne jó nekem ez az útmutató. Kár, hogy a képek már nem jelennek meg azért, megnéztem volna, hogy hogy építette be.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#52023) KRISSTUS válasza The DJ (#52015) üzenetére


KRISSTUS
tag

Először is meg kellene nézni a gyári fejegység csatlakozójának a pontos lábkiosztását, majd ez alapján bekötni a Pio.-t. Neten körbenézve 2 típust találtam, az 1DIN-es Concert-ből. A két fejegység bekötése között is van eltérés.

"Fogalmam sincs, hogy ez most működik-e vagy sem, mert amikor bekötöttem az új fejegységet, akkor egy autóból jövő piros köteg kimaradt, nem tudtam sehogy se összepasszítani a Pioneer és az átalakítók kábeleivel. Ebben a kimaradó piros csatiban 2 szál van mindössze és nem tudom mire szolgált ez a kettő a gyári rádió esetében."

Ha "össze-vissza" kötözgeted valami el fog füstölni.

[ Szerkesztve ]

(#52024) The DJ válasza KRISSTUS (#52023) üzenetére


The DJ
addikt

Ebben az autóban Concert 1 volt még, ilyen: [link]

A kiosztása elvileg ez: [link]

Ahogy látható a képen 4 csatlakozótömb ment bele a Concertbe, ebből 3-at tudtam bedugni az ISO-Audi átalakítóba, amit vettem a Pio fejegységhez. Semmihez nem nyúltam, nem gányoltam, mindent oda dugtam, ahova passzolt.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#52025) drunkyboy válasza freelanced (#52021) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Kihajtogattad a füleket a kereten? Azzal lehet stabilan rögzíteni, nem kell csavar, semmi más.

(#52026) freelanced válasza drunkyboy (#52025) üzenetére


freelanced
addikt

Igazából nem tudom hova kéne rögzülnie. Mert kisebb a keret mint ahova berakod. Mármint nincs se fölül se alul se oldalt szinte semmi, de talán a mellékelt képen látszik is. Mármint a "műszerfalon" ( :F ) belül ahol a rádió helye van. Tehát hiába hajtogatom ki nem sokat érek el vele mert lebeg a cucc.

Ilyen belül: [link]

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#52027) kacsa7 válasza freelanced (#52026) üzenetére


kacsa7
őstag

Akkor lehet kell hozzá még egy autó specifikus beépítő keret.

(#52028) pengusz77 válasza kacsa7 (#52027) üzenetére


pengusz77
senior tag

Neki szerintem az a keret is hiányzik, amibe a autóspecifikus beépítő keret menne.
(az enyémet is ki lehetett szedni, egy csavar tartotta, ebbe passzolt a gyári 2 dines fej, aztán ebbe ment az átalakító)

[ Szerkesztve ]

(#52029) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok. Szeretnék venni az autóba (Honda Civic 1.7 CDTi Sport 2004) egy usb-s fejegységet, max 20.000 Ft-ig. Nézegettem Pioneer-t, JVC-t... De tanácstalan vagyok. Az meg lehet tudni valahonnan, hogy egy adott fejegységnél mi a legnagyobb pendrive méret amit még felismer? Tudnátok esetleg valami jót ajánlani? Előre is köszi! :)

(#52030) tomic


tomic
addikt

Elvégeztem a kábelek felcserélését a magas hangsugárzóknál.Egy picit jobb lett,így már elviselhetőbb ,de valószínűleg keresek másik magasat.
Beállítással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni mert összezavarodtam miután elolvastam a használatit.
Az autóban csak két első hangszóró van és csak ketten ülünk benne legtöbbször. Tehát a referencia pont az köztünk van középen ugye.
Na már most mikor a hangbeállítások-detailed-setup-car type adjust menü résznél a távolságot mikor meg kell adnom,akkor az ugye nálam 0cm lesz.Ugye azt írja,hogy számítsa ki a legtávolabbi hangszórónak megfelelően. Ez ugye nálam nem áll fent mivel csak két hangszóróm van és mindkét hangszóró a ponttól egyenlő távolságban van. Jól értelmezem?
A másik a hallgatási pozíció kiválasztása. Position-DTA. Itt ugye azt a távolságot kell megadni ,hogy a jobb és a bal hangszóró a referencia ponttól milyen messze van. Vagy?
A fejegység egy Kenwood BT 61U

(#52031) kacsa7 válasza tomic (#52030) üzenetére


kacsa7
őstag

Listening position: front seat
Ehhez kell beállítani. A Front L és R távolság pedig a referencia ponttól mért távolsága a hangszóróknak. Ebben az esetben valahol az autó középvonalában van ez a pont. Innen méred a hangszórók távolságát és ezt adod meg, bár ennek az eredménye az lesz, hogy mindkettőtöknél szar lesz az időkorr. Ha magadnak beállítod, akkor mondjuk az anyósban még rosszabb lesz.
Nálad 0 soha nem lesz, mert akkor a hangszórón ülnél. Az Alpine számítási rendszerénél van olyan, hogy az egyik hangszóró 0.

(#52032) simi811118 válasza treck1985 (#52029) üzenetére


simi811118
aktív tag

Egy 8gb-s penre nekem több mint 11 óra zene fért, 90% -a flac formátumban. 8-16-32 gb-sakat mind elviszi, sőt, legtöbbje akár egy ssd-vel is elboldogul.
Jvc, kenwood, pioneer. Ebben az árban sztem csak ezek közül érdemes választani.

[ Szerkesztve ]

(#52033) tomic válasza kacsa7 (#52031) üzenetére


tomic
addikt

Na most aztán végképp nem értem.
Listening position: front seat Ezt mire írtad? Gőzöm nincs tényleg és nem is látok sehol ilyet.

Akkor az egyiknél az autó középvonalától számított távolságát kell megadni? Tehát ha az autó pl. 3 méter széles akkor 1,5-re.
A másiknál meg a referencia pont és a hangszóró távolságot?

(#52034) LógaGéza válasza treck1985 (#52029) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hali!
Ha csak USB kell, és nem kell BT, akkor Pioneer MVH-180UB-t nézegess. Ebben az árkategóriában amúgy szinte mindegy mit nézel a nagyobb márkákból (Pio, Kenwood, JVC stb), hang szinte mindnél ugyanaz, csak a plusz funkciók számíthatnak, na meg szín.
Ha gyári fejegység van benn, akkor kelleni fog egy beépítő keret is, arra figyelj, hogy másmilyen van az automata és a manuális klímáshoz. Ne lepődj meg, ha megveszed a keretet, és nem fog stimmelni, nekem se ment be normálisan, kicsit meg kellett reszelni a sarkokat.
Ezen kívül kelleni fog még egy Honda - ISO átalakító, amivel szabványos csatikat varázsolhatsz a gyári csatlakozókból. Ilyesmi - de nem vagyok benne biztos, hogy ilyen, ha érdekel meglesem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52035) kacsa7 válasza tomic (#52033) üzenetére


kacsa7
őstag

38. oldal
Ez alapján tudok neked segíteni. A többit te látod a fejen. Be lehet állítani az időkorrt vezető ülésre, anyós ülésre és az első ülésekre egyben. Neked Nyilván az utolsó, tehát front seat kell.
Ezen felül be lehet állítani a hangszórók távolságát, amit elvileg egy referencia ponthoz képest kell beállítani. A referencia pont az, ahol ülsz. Vezető ülésnél nyilván a vezető ülés, anyósnál az anyós, míg a front seatnél valahol a 2 között. (Legalábbis nálam a JVC-nél így kell, és teljesen hasonló) Megfogsz egy mérőszalagot és leméred pl a két ülés között, hogy onnan hány cm-re van az egyik és hány cm-re a másik hangszóró. Ez kiindulásnak jó. Utána meg tekergetheted, hogy hallod jobbnak.

(#52036) treck1985 válasza LógaGéza (#52034) üzenetére


treck1985
tag

Köszi!!! A bt nem fontos. Emag-on találtam egy Kenwood fejegységet meg manuális klímához való beépítő keretet is. Már csak az az átalakító kellene. Tudnál segíteni, hogy pontosan milyen kell?

(#52037) kigoi válasza tomic (#52030) üzenetére


kigoi
senior tag

Még ha középre is akarod állítani az énekest akkor is kell mind két oldalt késleltetni mert a legtávolabbi hangszóróhangjához kell igazítani.
Az pedig elvileg a nyomó hangja lesz a csomiból.
De oda kell figyelni a vágás meredekségekre,fázis forgatásokra mert azok bele szólnak,ezért sem lehet csak úgy mérőszalaggal távolságokat mérni.

(#52038) kacsa7 válasza kigoi (#52037) üzenetére


kacsa7
őstag

De pont ezaz, hogy nincs neki nyomó. Az ajtóban van egy szett és befejeztük.

(#52039) Rastary válasza treck1985 (#52029) üzenetére


Rastary
csendes újonc

Hello
Én egy JVC KD-X220-at használok 32gigás pendrive-ot viszi meg a 250gigás külső hdd-t is és szerintem egy nagyon nagyon jó fejegység.

(#52040) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Egy 98-as audi a4-be szeretnék venni egy normális fejegységet. A legfontosabb az lenne, hogy legyen benne egy jó minőségű és használható bluetooth-os kihangosító. Persze az sem lenne gond, ha szépen szólna. Árban 20-30 ezer forint között gondoltam. Ti mit ajánlotok?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52041) LógaGéza válasza treck1985 (#52036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha már eMAG, akkor szerintem ez jó lesz, de délután megnézem neked.

alienpapa
Ha fontos a BT, akkor Pioneer MVH-X380BT-t nézd meg, ezekbe Parrot BT kihangosító van beépítve.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52042) alienpapa válasza LógaGéza (#52041) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Ezek a fejegységek bekapcsolt bluetooth-nál ugye automatikusan csatlakoznak a telefonhoz?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52043) LógaGéza válasza alienpapa (#52042) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, ha pl épp csörögsz, és bekapcsolod a fejegységet, akkor a bejövő hívást is átveszi.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52044) kigoi válasza kacsa7 (#52038) üzenetére


kigoi
senior tag

Jaj,azt nem tudtam.

(#52045) tomic válasza kacsa7 (#52038) üzenetére


tomic
addikt

Így igaz.
Sikerült beállítanom. Egyenlőre egy kicsit felém, a vezető ülés felé korrigáltam be,hiszen többnyire csak én használom a szekeret.Majd még kísérletezem vele,de egyenlőre tetszik így is.
Köszi a segítséget.

(#52046) freelanced válasza pengusz77 (#52028) üzenetére


freelanced
addikt

Tehát akkor lehet, hogy lenyúlták belőle? Hmm.. Megnézem egy bontóban hátha találok alkatrészt hozzá.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#52047) pengusz77 válasza freelanced (#52046) üzenetére


pengusz77
senior tag

100% nem tudom, de nekem is ki kellett szednem a gyári fém keretet, mert a gyári csatlakozók abba voltak belepattintva (az antennához is kellett átalakító), és amikor azt kivettem, akkor úgy nézett ki mint neked.

(#52048) lautnermark válasza treck1985 (#52029) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nem a pendrive mérete számít, hanem a rajta levő file-ok és mappák száma van maximalizálva. A gyártó weboldalán utána tudsz nézni. Pontos típus?

(#52049) lautnermark válasza tomic (#52030) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"Elvégeztem a kábelek felcserélését a magas hangsugárzóknál"
Egyszerre mindkét oldalon felcserélted?

(#52050) tomic válasza lautnermark (#52049) üzenetére


tomic
addikt

Igen. Mindkét ajtó kàrpitot levettem.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.