Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) dreizwanzig válasza Osynho (#34999) üzenetére


dreizwanzig
tag

Gyarilag igy nez ki a dolog: labnal 13mas melykozep, ajtoban csipogo es egy 8cm-es kozep, kalaptartoban egy melykozep es egy csipogo. Ezt en ugy varialtam at, hogy a labterben levot egy koaxra csereltem mert megserult a membranja, a kalaptartoban levoket pedig egy koax ovalra csereltem, mert szinten serult volt a membran. Most pedig az ajtoban levot akartam volna kicserelni mert azt gondoltam, hogy jobb lesz, de semmi nem valtozott sztem. Hogy hogy van bekotve, nem tudnam megmondani, mert full gyari a kabelezes, nem nezegettem eddig. Van egy becker 4769es fejegysegem es egy gyari blaupunkt erositom. Majd keresek vmi kapcsrajzot, hogy hogy van bekotve a hifi. De akkor most foglalkozzak ezzel a kozeppel vagy hagyjam benne a gyarit?

[ Szerkesztve ]

(#35002) Osynho válasza dreizwanzig (#35001) üzenetére


Osynho
addikt

Első hozzászólás. A hangszóró dzsungel megszüntetése és 1pár korrekt komponens szett előre. Ez a legjobb megoldás. Ehhez jöhet mélyláda, ha igényled, illetve az ajtót érdemes kiszigetelni.

(#35003) Joe fiú válasza gabber01 (#34991) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nevetni fogsz..de a haveroknak, meg a legtöbb embernek aki hallotta az autómat, akkor tetszett a legjobban mikor tele volt szarva hangszórókkal, volt benne 8 db, meg egy mélyláda..és a "hozzá" nem értők ezt élvezték, az tény, hogy discó előtt a parkolót bezenéltem vele, jobban lehetett hallani mint a zenét, de ahogy beraktam az első normális komponens szettet rendes mélyládával az senkinek nem tetszett, de hát nem vagyunk egyformák :)

Osynho: Nekem most pl. már egy hete benn van autóban az ipod, néha csinál olyat, hogy nem ismeri fel a fej, akkor csak simán lehúzom és visszadugom, aztán meg minden tovább, mondjuk nekem Nano3G van.

[ Szerkesztve ]

(#35004) dreizwanzig válasza Osynho (#35002) üzenetére


dreizwanzig
tag

oké, akkor mondd, mit tegyek?
A gyári kinézethez ragaszkodok, ezért semmi látható helyen nem fogok furkálni, faragni kivágni.
A következő helyek vannak az autóba:
- lábnál 1 pár 13cm-es hangszóró
- ajtóban 1 pár, kb 3 cm csipogó
- ajtóban 1pár, kb 8cm-es közép - ide nem fér be semmi más, kizárólag az előbb említett Hertz hangszóró
- hátul 6*9-es ovál, vagy 10cm-es kerek hangszóró.

(lehet, hogy hülyeségnek hangzik, bár úgy tudom, hogy mostanában gyakran alkalmazzák -de majd ti eldöntitek- az ülés alatt lenne hely 1 pár 10 cm-es hangszórónak és akkor az ajtóban lévő hagszórókat kikötném és az ülés alá tennék be helyettük valamit)

És akkor ahogy mondtad, lesz egy erősítő is, mélyláda talán, még nem biztos.
Hova milyet tegyek? Annak fényében, hogy az ajtókban lévő hangszórókat nem igazán tudom cserélni, max arra a típusra, amit írtam.
Várom az ötleteket!

(#35005) Osynho válasza dreizwanzig (#35004) üzenetére


Osynho
addikt

Ha nem akarsz alakítani semmit, akkor 13-as komponens szettet tudsz betenni. 13-as mélyközép a mostani 13-as helyére, a magas meg a mostani magas helyére. Ennyi.

"ülés alatt lenne hely 1 pár 10 cm-es hangszórónak"

Ülés alá hangszórót? Ezt te se gondolod komolyan. :D

Joe fiú: Nekem csonttá fagyott a menü. Nem reagált semmire. Resetelni kellett. :)

(#35006) k-feri65 válasza Osynho (#35005) üzenetére


k-feri65
senior tag

a 8 as hangszóró likat meg le kell zárni valamivel...

értem én de le sz@..m

(#35007) footy válasza k-feri65 (#35006) üzenetére


footy
addikt

Ki kell tömni tesco-s táskával

(#35008) dreizwanzig válasza Osynho (#35005) üzenetére


dreizwanzig
tag

Oke, es miert rosszabb egy 13mas koax, mint egy komponens?

(#35009) Joe fiú válasza dreizwanzig (#35008) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Alapvetően azért, mert nem tudod normális elhelyezni, így nagy eséllyel a magas hang valahonnan a lábtérből jön, vagy oldalról, de semmiképp nem szemből, a fülre irányítva.

Osynho: Egyszer-kétszer nekem is volt már fagyás, de reseteltem és kész..nem nagy művelet, viszont sokszor a kocsiban hagyom, lusta vagyok lehúzni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35010) dreizwanzig válasza Joe fiú (#35009) üzenetére


dreizwanzig
tag

Okes. Akkor azt mondjatok meg, hogy a hatul ulok mit fognak hallgatni? Hozzanak maguknak "walkmant"? :D :D

(#35011) aneda válasza Osynho (#34992) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem bent van az autoban egy 5th gen. iPod kb. 3 eve, telen nyaron, ejjel nappal.
Semmi baja, pedig hasznaltan vettem.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#35012) dseres


dseres
tag

Ígértem, hogy jelentkezem, ha van valami fejlemény.
Szóval tegnap berakattam az új fejegységet. Végül is a JVC KD-R90BT mellett döntöttem. A régihez képest szenzációsan szól, de még csak ismerkedem vele, sok részletet nem tudok mondani róla.

(#35013) MunezXBK válasza dseres (#35012) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én tudok, pár hónapja használom. :D

(#35014) footy válasza dreizwanzig (#35010) üzenetére


footy
addikt

Milyen auto az hogy akkora zaj van benne hogy a hatul ulok nem halljak? Valami zetor?
Vagy le van valasztva a hatsoresz mint egy limoban?

(#35015) Osynho válasza dreizwanzig (#35010) üzenetére


Osynho
addikt

Ültél már olyan autóban, amiben ez a felállás és korrekt elemekből áll a hifi?

(#35016) dreizwanzig válasza footy (#35014) üzenetére


dreizwanzig
tag

mindegy, nem írok semmit.
inkább akkor mondjátok meg, hogy a ti általatok elképzelt felálláshoz milyen erősítőt ajánlotok?

(#35017) Osynho válasza dreizwanzig (#35016) üzenetére


Osynho
addikt

De miért nem írsz? :) Ez egy fórum. Megtárgyaljuk a dolgokat, mindenkinek lehet véleménye. Footy teljesen jogosat kérdezett. A hang hátramegy. Itthon se teszek be plusz hangfalat a szoba hátuljába (ha sztereóról van szó). :)

Mennyi pénzt szánsz erősítőre? Használt is játszik (jobban megéri).

[ Szerkesztve ]

(#35018) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok.

Két hónapja vásárolt auto kalaptartójában van két 6x9" MNC DevilX ovál hangszóró.
Gyakorlatilag kis hangon is ciripel, recseg az egyik ,csereérett lett...
Van egy jvc 4 csatornás fejegység a kocsiban 4x 50w,ami valójában 4x 19w.
Tudom nem valami sokra valóak az ovál hangszórók, de egyenlőre csak cserélni szeretném. Nincs lehetőségem mást beleépíteni. Csak beletennék egy másikat a helyére
Egy Renegade Rx 693 mkII többet tud az mnc hangszóróknál? Nem leégetni szeretném,de hangosan szoktam hallgatni, lehet a mély sok volt az mnc hangszórónak. 6 - os skálán 3-4- esre szoktam állítani a mélyet a fejegységen Viszont mélyládát se szeretnék szerelni.

(#35019) dreizwanzig válasza Osynho (#35017) üzenetére


dreizwanzig
tag

nem egy mai darab a kocsi és autópályán nagy a szélzaj benne valamint szeretem kinyitni a napfénytetőt is és ilyenkor hátulra már nem sok hang jut a zenéből....
Nekem az a véleményem, hogy szeretnék hátulra is hangszórókat, ha nem ajánlotok ovált, akkor legyen valami szolid komponens, de szeretnék.....
hogy mennyit szánok erősítőre... látom, hogy 10000-től a határ a csillagos ég... de nem tudom, hogy egyáltalán mire jó az, hogy egy erősítő 2 vagy 4 vagy x csatornás. Ti hány csatornásat ajánlanátok?

(#35020) orbano válasza dreizwanzig (#35010) üzenetére


orbano
félisten

otthon ha leültök 3-an TV-t nézni, mindenki elé raksz 2-2 hangszórót? :D :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#35021) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#35019) üzenetére


dreizwanzig
tag

ha számít, akkor ilyen rádióm van:

(#35022) dreizwanzig válasza orbano (#35020) üzenetére


dreizwanzig
tag

tudod mit? challenge accepted! :D segítsetek abban, hogy hogy kéne megcsinálnom úgy, hogy van a kalaptartóban is hangszóró, de ki fogom próbálni, hogy kiveszem és ha tényleg jobb úgy, akkor megvolt a tanulópénz és tiétek a dicsőség! :D :D

(#35023) orbano válasza dreizwanzig (#35019) üzenetére


orbano
félisten

ha retek elől a hangszóró, akkor nyilván nem tudod felhangosítani. egy tisztességesen beszerelt és erősítővel ellátott első szettet letekert első ablakokkal is élvezhetően hallgatsz mindenhol a kocsiban.
persze ha előre szokol rádiót építesz be, mert elcseszed a pénzed hátra is szokol rádióra, akkor magadra vess.
erősítőből annyi csatornás kell, ahány csatornás a hangrendszered :) ha utasonként akarsz hangszórót, esetleg még a csomitartóba is a kutyának, meg a melletted álló kocsiba is, hogy ők is kifogástalanul hallják az olcsó hangszórók recsegését, akkor kell vagy 20 csatorna ;]
egy normál passzív hifibe 4 (3) csatorna kell. 2 a szeterónak és a másik kettő hidalva a mélyládának. ha mélyláda nuku, akkor elég kettő, mint otthonra.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35024) orbano válasza dreizwanzig (#35022) üzenetére


orbano
félisten

én fordítva csinálnám: beépítenék egy (komponens) első szettet úgy ahogy kell (mdf karikára, bitumenezve az ajtót, meghajtva egy két csatornás erősítőről, csipogók az a oszlopba, vagy a tükör3szögbe), és ha úgy érzed hátul rossz a zene, bármikor ráköthetsz egy lepkefing generátort ami ellátja a hátsó utasokat :K
de akár le is nézhetsz a lurdyba valamelyik pénteken és meghallgathatsz egy-két autóhifit (ha még van ilyen dolog, jó rég nem voltam)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35025) dreizwanzig válasza orbano (#35023) üzenetére


dreizwanzig
tag

becker traffic pro 4769-em van. Szted az egy csövedék sokol?

(#35026) dreizwanzig válasza orbano (#35024) üzenetére


dreizwanzig
tag

azt elfelejtetted, hogy számomra fontos a gyári kinézet és nem akarom az A oszlopot vagy a tükörháromszöget kifurkálni.
az előbb azt jrtad, ogy 4 csatornás erősítőt vegyek. Most akkor 2 vagy 4?

[ Szerkesztve ]

(#35027) footy válasza dreizwanzig (#35026) üzenetére


footy
addikt

Gyarilag van magassugarzo a kocsidban?

(#35028) orbano válasza dreizwanzig (#35026) üzenetére


orbano
félisten

egyáltalán milyen kocsid van?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35029) dreizwanzig válasza orbano (#35028) üzenetére


dreizwanzig
tag

bmw e36 coupé

(#35030) dreizwanzig válasza footy (#35027) üzenetére


dreizwanzig
tag

így néz ki a gyári rendszer:

Lábnál(nem ajtóban) 13cm mélyközép
ajtóban kb 3cm magas
ajtóban kb 8cm közép
kalaptartóban 10cm mélyközép
kalaptartóban 3cm magas
+ gyári blaupunkt erősítő

(#35031) dseres válasza MunezXBK (#35013) üzenetére


dseres
tag

Veszélyes üzem új rádióval vezetni. A kezem folyamatosan a menüben matat. :)

Wav-t szoktál vele hallgatni? Szeretném majd a flac albumokat áttenni wav-ba, hogy veszteségmentesen is hallgathassak rajta. Van-e valamilyen trükk, apróbb beállítás a konverzióban, ami szíváshalmazt okozhat?

Más téma: összeállt a kép, hogy melyik hangszórót szettet fogom betenni. A Focal PS 165FX mellett döntöttem, de ez még nem végleges. Jövő hónapban fogom megvenni. Gladen Zero-t már ajánlottak, de szívesen veszek még más ötleteket is.

(#35032) MunezXBK válasza dseres (#35031) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1x próbáltam, lemezről, de nem játszotta.

Menüben ne sokat matass, jobban bele fogsz keveredni. :D

(#35033) Osynho válasza MunezXBK (#35032) üzenetére


Osynho
addikt

(#35034) footy válasza dreizwanzig (#35030) üzenetére


footy
addikt

Ez nem egy egyszeru tortenet. A 3utas rendszerek altalaban eleg dragak. Az Audio System-nek es a Gladennek van E46-hoz kesz szettje, de E36-hoz nem tudok.

(#35031) dseres
A FLAC frontend-del ki tudod tomoriteni wav-ba.

[ Szerkesztve ]

(#35035) MunezXBK válasza Osynho (#35033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

USB-vel kicsit hadilábon állok. Hátul van csak és nem vezettem ki sehova, a fej pedig beszorult, időm meg 0. :(

(#35036) danczer


danczer
csendes tag

Sziasztok,

Most tervezem lecserélni a gyári autóhifit az Octavia-ban, de még új vagyok az témában ezért jól jönne egy kis segítség.

Három kört tervezek:
1. Fejegység(~40k)
2. Mélynyomó(~60k)
3. Hangfalak+tömítés(~40k)

Nem szeretnék egy vagyont rákölteni. Az árban nem túl magas, de mégsem gagyi, pénzkidóbós, olcsó húsnak híg a leve kategóriát próbálom megcélozni. A fenti irányárakból ez kivitelezhető?

1.
Fejegységnek a Pioneer MVH-X560BT néztem ki, mivel nekem nincs szükégem CD/DVD lejátszásra és van rajta 3 RCA kimenet ami a későbbiekben jól jön majd.

Milyen márka a Pioneer? Megbíthatónak mondható?

Az RCA kimenetek 2V-osak, ez mennyiben befolyásolja a hangminőséget? Láttam 4V,5V de még 6V-akat is.

2.
Infinity 1262w(4Ohm 300W) + CARPOWER HPB-1502(4Ohm 1x500W), ezt egy autohifi oldalon árulják(~50k).
Infinity és a carpower mennyire megbízhatóak mint mélynomó és erősítő? Azt olvastam több helyen, hogy az erősítőből jobb ha erősebb van. A +200W nem túl sok?

3.
Itt bármi szóbajöhet.

Ui.: Van esetleg győr közelében olyan megbízható autohifi saküzlet, ahol értenek a témához? Esetleg szerelést is vállalnak?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#35037) gabber01 válasza Joe fiú (#35009) üzenetére


gabber01
addikt

Nem csak a magas elhelyezése a gond, hanem hogy a membránfelület is kisebb a középrészen. 13asnál meg aztán pláne, eleve kicsi, de még abból is lejön a magas miatt.
Amúgy nem értem minek kellett mindenből koax neki, francnak lábhoz annyi magas, úgyse hallani, elöl meg amúgyis van neki magas pár...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#35038) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

Az eredeti kerdesemre tud valaki valaszolni? Miszerint megeri veszodni nekem azzal, hogy berakjam nem kis szivas aran a hertz 87.3-mas hangszorot a regi nokia helyere vagy sem? Most igy a gyari erositorol hajtva semmi kulonbseg nincs, de majd ha berakok egy masik erositot akkor vajon jobban jarok vele?

(#35039) Harsonás válasza dreizwanzig (#35038) üzenetére


Harsonás
tag

Én azt mondom, hogy nincs értelme.

(#35040) dreizwanzig válasza Harsonás (#35039) üzenetére


dreizwanzig
tag

köszönöm a válaszod!

(#35041) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

na, közben utánanéztem kicsit az erősítő témának.
szóval, tekintsünk el attól, hogy nem ajánljátok, hogy a kalaptartóban legyen hangszóró.
Ha jól értem a dolgokat, akkor nekem ahhoz, hogy az első és a hátsó hagszórókat külön tudjam szabályozni (fader) egy 4 csatornás erősítőre van szükségem. Ha ehhez még erősítőt is szeretnék akkor vagy egy 5 csatornás, vagy 6 csatornás kell hídban, vagy egy külön 2 vagy 1 csatornás erősítőt berakok csak a woofernak?

(#35042) Harsonás válasza dreizwanzig (#35041) üzenetére


Harsonás
tag

Nem kell feltétlen 4 csatornás erősítő, mivel az első szettet kötheted erősítőre még a hátsó szett marad a fejen. Így is működni fog a fader. Vagy továbbmegyek: Veszel egy 4 csatornás erősítőt amire rákötöd az első 2 db-ot + hídban a mélyládát és a fejegységen rajtahagyod a hátsó hangszórókat.

(#35043) MunezXBK válasza dreizwanzig (#35041) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy spórolsz és első szett/láda/4 csatis erő felállást preferálod.

(#35044) dreizwanzig válasza Harsonás (#35042) üzenetére


dreizwanzig
tag

azt olvastam valahol, hogy az a legjobb, ha törekszünk arra, hogy minden hangszóró erősítőn legyen

(#35045) Osynho válasza dreizwanzig (#35044) üzenetére


Osynho
addikt

Persze. És arra is érdemes törekedni, hogy ne 20 féle hangszóró legyen betéve véletlenszerűen. ;] Egyébként erősítőről értelmesebben szól minden.

A másik kérdésedre: a 8cm-es egy középsugárzó volt anno, tehát egy 3 utas rendszer része. Bár valószínűleg naivitás ezt feltételezni egy gyári hifiről, de megtervezett módon összeállított rendszert alkotnak együtt. Tehát nem véletlenül volt az úgy. Erre te vettél egy nem tudom mi alapján kiválasztott koax hangszórót (tehát magas is van), amit a gyári helyére tennél be. A hifi nem így működik. :) Szóval ne tedd be. Inkább iktasd ki az egészet és tegyél be előre egy komponens szettet (mélyközép + hangváltó + magas). Ezek együtt szólnak jól, gyárilag így van tervezve a szett, nem csak bekötsz valamit, hanem talán még szólni is fog valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#35046) dreizwanzig válasza Osynho (#35045) üzenetére


dreizwanzig
tag

értem!
Akkor magyarul legyen a lábnál egy mélyközepem, az ajtóban egy magas és a gyári helyen lévő közepet, meg kikötöm (mert ugye mást nem tudok berakni a helyére)
Így gondoltad?

(#35047) Osynho válasza dreizwanzig (#35046) üzenetére


Osynho
addikt

Így. :) A 8-as helyét meg be kell tömni, mert minél kevesebb luk van az ajtón, annál jobban szól a cucc. Legjobb lenne szigetelni, de az már egy komoly lépés, főleg, hogy jelenleg még mindig 4 hangszórónál tartunk. :P

(#35048) dreizwanzig válasza Osynho (#35047) üzenetére


dreizwanzig
tag

okés, elfogadom a tanácsotokat. De a hátsó hangszóróból nem engedek :D
szóval a tervem az az, hogy most veszek egy 4 csatornás erősítőt, a mélyláda majd egy következő projekt lesz.
Na, akkor mi is kell nekem?
- Kell egy csati a fejegységre, amiből jönnek ki majd az RCA csatik. zugló környékén tud mondani valaki ahol árulnak mini ISO - 5 RCA csatit?
- Az RCA-tól milyen vezeték menjen az erősítő felé és az erősítőtől milyen menjen a hangszórókhóz? (inkább csak a vastagságra vagyok kíváncsi, mint márkákra)
- milyen erősítőt vegyek? mivel a hertz-eket vissza tudom vinni és levásárolni az árukat, ezért itt kéne vennem valami erősítőt. Melyiket ajánljátok? Én nem tudom, hogy mit kell nézni... mint márka nekem a JVC szimpatikus, de kérdés, hogy kell-e nekem az, vagy elég egy olcsóbb darab is?

(#35049) Osynho válasza dreizwanzig (#35048) üzenetére


Osynho
addikt

Nem tudom ebből hogy és mennyiért lesz rca kimenet, valamint, az milyen minőségű lesz. :U Illetve maga a fej, se biztos, hogy valami jó hangú. Ha sokba kerül az átalakító, én inkább a cserében gondolkoznék.

Az rca-tól rca kábel megy az erősítő felé, a hangszórókhoz meg hangszóró kábel. :D Utóbbiból valami nem leggagyibb 1,5-es elég szerintem ehhez a rendszerhez. + kelleni fog tápkábel + biztosítékház az erősítőhöz.

Erősítőbből én csak használtat vennék. Inkább akkor jobb fejet vegyél a spórolt pénzből. A levásárolható összeget tedd bele egy komponens szettbe.

(#35050) dreizwanzig válasza Osynho (#35049) üzenetére


dreizwanzig
tag

hát mivel ez egy becker rádió, biztos nem egy szar... Ismerősöm ilyennel járt hifi versenyekre is. Lehet, hogy ma már lehet jobbakat is kapni, de azért nem egy gagyi darab. Lecserélni biztos nem fogom, mert nagyon számít a gyári kinézet számomra

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.