Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) k-feri65 válasza kavics325i (#32999) üzenetére


k-feri65
senior tag

küldtem egy albumot wav ban nem tudom átment-e,,,van rajta minden,,nem csak a bizonyos zenét szerető hangszórók tesztelésére alkalmas....

értem én de le sz@..m

(#33002) k-feri65 válasza PiciPeti (#33000) üzenetére


k-feri65
senior tag

van...mégpedig,,,ha az oldallap köré van építve a többi,,,az oldallapot egy picit beljebb csavarozod,,,akkor könnyebb megfogni felemelni kivenni a ládát...mert ott egy fül keletkezik:)))))

értem én de le sz@..m

(#33003) kavics325i válasza k-feri65 (#33001) üzenetére


kavics325i
őstag

Valami hozzáférést kell adnod hozzá,vagy mi

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33004) kavics325i válasza k-feri65 (#33002) üzenetére


kavics325i
őstag

nem habarcsos láda ez :))
bár ha ki veszed belőle a hsz-t akkor még könnyebb megfogni

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33005) k-feri65 válasza kavics325i (#33003) üzenetére


k-feri65
senior tag

öhhh na azt keresek akkor

értem én de le sz@..m

(#33006) PiciPeti válasza k-feri65 (#33002) üzenetére


PiciPeti
őstag

Csavarozok rá fiókfület... Az kifejezetten igényessé tenné... :D

Azt a hanganyagot el tudnád küldeni nekem is? Priviben küldök mail címet. :)

(#33007) opeter70 válasza PiciPeti (#33006) üzenetére


opeter70
senior tag

Dupla előlapon nem gondolkoztál még?
Akkor meg lenne oldva a merevségi probléma (legalábbis az előlapé, amelyben a hangszóró van).
Nekem is ilyen megoldású a ládám.
A külső "réteg" pár mm-el nagyobbra van kivágva, mit a kosár külső átmérője, a hangszóró ebbe "beleül" és csak a belső rétegre van felcsavarozva. Ennek többek között az is az előnye, hogy a hangszóró nem lóg ki a láda síkjából így védettebb az esetleges sérülésektől.

(#33008) PiciPeti válasza opeter70 (#33007) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát ha csinálok, akkor azt csak komolyabb anyagból...
Igazából nem érzem szükségességét. De ahogy ismerem magam, idővel úgyis rámjön a csinálhatnék... :U

(#33009) STC Speed


STC Speed
őstag

#32989
Erre valaki? :( :O

(#33010) k-feri65 válasza STC Speed (#32989) üzenetére


k-feri65
senior tag

én ha az enyém lenne megragasztanám,,,

értem én de le sz@..m

(#33011) kigoi válasza PiciPeti (#33008) üzenetére


kigoi
senior tag

Vagy megcsinálod 25 vagy 28mm vastag MDF lapból,az bitang merev lesz.

(#33012) STC Speed válasza k-feri65 (#33010) üzenetére


STC Speed
őstag

Palmatex?probat meger mielott kidobom

(#33013) Graphics válasza shteer (#32870) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beszereltem, beszartam. :D

Hát hűhh meg ha, eszméletlen tisztán szól, van mély is rendesen, de persze nem mélyláda kalapálás.

Azt hiszem bőven megérte azt a pár ezer többletet, és ez még csak a belépő szint..

Rockford Fosgate R165x3 ajánlott, részemről maximálisan

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33014) gabber01 válasza Graphics (#33013) üzenetére


gabber01
addikt

:)) :K
Úgy látszik nem véletlenül használja ezeket (is) Steave Meade :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33015) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, egy Alpine 3528 és egy 3552, 38 Euróért a két darab megéri? Külsőleg picit "lelakott" de egyébként állítólag működnek.

Jövőben valszeg egy DSK165-öt hajtana..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#33016) k-feri65 válasza STC Speed (#33012) üzenetére


k-feri65
senior tag

én inkább valami szalaggal ragasztanám,, nagyobb felületen fogjon,,,klímások használnak erős szalagot, a csövek összetoldásánál,,könnyű is és nem lehet lerobbantani..van belőle szövetbetétes is.....

szerintem,,,de aztán lehet valaki tud okosabbat...

értem én de le sz@..m

(#33017) Samus válasza k-feri65 (#33016) üzenetére


Samus
addikt

Palmatex, FSB vagy valami kétkomponensű epoxy. Ezek nagyon szívós ragasztók, az epoxy-t könnyű vékonyan felvinni, és szinte láthatatlan, ja, és öt perc után már használható a cuccos. Az első kettő 24 órás ragasztó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#33018) k-feri65 válasza Samus (#33017) üzenetére


k-feri65
senior tag

de gondolom ezt élt az éllel kéne ragasztani...arra meg kéne valami ami átfedi a repedést.

értem én de le sz@..m

(#33019) STC Speed


STC Speed
őstag

Köszi srácok!

Szerintem FSB az tömít..vagy a palmatex is? bele a résbe aztán kívül belül erős ragasztószalaggal.

(#33020) PiciPeti válasza STC Speed (#33019) üzenetére


PiciPeti
őstag

FBS, amire gondoltok, és az ezt tutira nem fogja meg...

Én hátulról megragasztanám valami jó minőségű szalaggal, szemből pedig egy pici pillanatragasztót, vagy palmatexet csorgatnék a repedésbe. Így az élek is ragasztva lennének egymáshoz, és össze is lenne tartva az egész.
Talán nem is lesz nagyon csúnya, ha ügyesen csinálod.

(#33021) shteer válasza PiciPeti (#33020) üzenetére


shteer
titán

Palmatex otvar. Ketkomponensut neki!

..szerintem jónak tűnik

(#33022) kavics325i válasza PiciPeti (#33020) üzenetére


kavics325i
őstag

+1
KFerinek is

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33023) STC Speed


STC Speed
őstag

Koszi
Megprobalom ragasztószalag hátul + repedesbe vmi folyékonyat,majd írok milyen lett

(#33024) tib-bee válasza tib-bee (#32996) üzenetére


tib-bee
tag

Addig eljutottam, hogy ha csak az egyik csatornáról hajtom a ládát (nem hídban), akkor működik, a másik csatorna az néma.
Ezt lehet javítani?

(#33025) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!
Segítség, ötlet kellene! Általános hangszigetelés fog következni az autómban. Az ajtókra bitulap, a kárpitra valami szivacs (erre jöhetne öltet) és így ráfeszítve csavaroznám vissza a helyére.

Aztán, mivel az autó elég hangos (1.9D), gondolkodtam a motortér, tűzfal, kerékdobok csillapításán is. Sajnos sok pénzem nincs, de rátaláltam a HB Body 950, 951-re. Ezek elvileg gumiszerű, hangelnyelő réteget képeznek. Kérdés, hogy a gyakorlatban is van-e valami hasznuk. :F

(#33026) opeter70 válasza tib-bee (#33024) üzenetére


opeter70
senior tag

Akkor ez a megoldás.
Meg kell javíttatni a másik csatornát és jó lesz hídban is.

(#33027) tib-bee válasza opeter70 (#33026) üzenetére


tib-bee
tag

Köszi, akkor holnap elviszem egy szerelőhöz.

(#33028) footy válasza Osynho (#33025) üzenetére


footy
addikt

Arra szamits, hogy rengeteg munka lesz, foleg hogyha elsore csinalod. Leirast mindenkepp keress, hogy hogyan kell szetszedni az ajtodat. Szivacsnak Sinus Live DSM-et vettem, ez eleg jo, de osszhasonlitasi alapom nagyon nincs. A butizashoz az ADM kifejezetten jo, vagy az STP Silver is nagyon ajanlott. A szivacsnal az elegge cumi tud lenni, hogy hiaba osszenyomhato, picit lehet hogy akkor is kitartja a karpitot, vagy az egyik rogzitobolha nem ugrik vissza miatta.

A motorhangot nehez elszigetelni az utastertol. A VW es Audi is dupla tuzfalat hasznal ra. Nekem a fabiam tuzfala volt belulrol szigetelve a kerekjarati ivek aljaig, de ez nem sok valtozast hozott.
A motorteret en nem bantanam, mert ott ha rossz helyre megy a cucc, akkor eleg nagy galibat tud okozni.
A kerekjarati ivre viszont jo lehet az anyag amit kineztel,de ez csak a futomuzajat fogja csillapitani.
Egyebkent a gyartok sem mindig a szuntetik meg a zavaro hangokat, sokszor csak elhangoljak a zajt olyan tartomanyba ami mar nem zavaro. Jah es ha szigetelsz, akkor az idot es a penzt sem szabad sajnalni, mert a feleredmeny semmit nem hoz.

(#33029) Drago1


Drago1
tag

Hello mindenkinek :)

Uj vagyok meg itt a forumon kerdezni szeretnek,eleg laikus vagyok a temaban!
Tehat van egy adott utangyartott skoda octavia 2 -be valo fe CAN-BUS os fejegyseg/mindenfele teren kompatibilis es kommunikal az auto szamitogepevel/ o az:

http://www.automultimedia.info/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=58&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Szakszervizbe lett bekotve elso problemam hogy varoson kivul recseg a radio,ez valoszinu fantomtappal megoldhato,bar erdekes elvileg lennie kene erositonek ha gyari kompatibilis na mindegy!

A masik a hangminoseg ,kopog a mely es nem igazan ugy szol mint ,az elozo buta gyari magno vagy elotte egy kenwood DDX3023 2 din -ES FEJEGYSEG!
Valami rosszul van bekotve vagy tenyleg ilyen gyatra a minosege amit azert nem hinnek hogy meg az alap minoseget sem hozna amit mar minden fejegyseg tud!Igazabol a mellyel van a bajom hiaba teszem fel allitgatom 1-+7 ig csak csak nem az igazi!Ugyanazok a hangfalak meg minden ugyan az mint elotte volt kiveve persze a fejegyseget!
Van otletetek esetleg egy hangszoro +- forditva van bekotve vagy nem tudok mire gondolni vagy egyszeruen ilyen azt kesz?
segitsegeteket elore is koszonom!

(#33030) Osynho válasza footy (#33028) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi a választ!

Igen, tudom, hogy szívás, lehet, hogy kérek hozzá segítséget. Az ajtót emlékezetből is szétszedem, volt hogy napi 3x ment fel-le, amikor a hangszórót operáltam a helyére (13-16cm bővítés, mdf karika, stb). :D

Szivacsnak valami olcsóbbat néztem ki, pl tojástartó alakút. Bituzáshoz Sinus Live ADM a szimpatikus, kb 14 lap kellene, ha jól számolom, az ajtó kb 75x50 cm-es. Te mennyit használtál el összesen?

(#33031) footy válasza Drago1 (#33029) üzenetére


footy
addikt

Sajnos beleszaladtál a kínai multimédák csapdájába. Forgathatod a plusz-mínuszt, de nemigen fog segíteni.
Ha fejegységet veszel, akkor Alpine, Clarion, JVC, Kenwood, Pioneer. Mástól hiába vársz hangminőséget.

(#33032) footy válasza Osynho (#33030) üzenetére


footy
addikt

Fabia 2 első ajtó (kvázi) telibe=> 3 lap STP silver
Mazda 6 2 első ajtó csak a kritikus részekre=> 6 lap ADM

(#33033) Osynho válasza footy (#33032) üzenetére


Osynho
addikt

6 lap a 2 ajtóra? :Y Az ajtónként 60x50cm. Nem kevés az? Ezek szerint eléggé fölé lőttem a 14 lappal, :) STP Silverből is 4 kellene a teljes fedéshez.

(#33034) opeter70


opeter70
senior tag

Asszem régebben már kérdeztem ezt, de még azóta sem vagyok biztos a dologban:

Kb mennyi lehet egy tápkondi élettartama?
Az évek múlásával mennyivel csökkenhet a kapacitása (mert valamennyivel csökken, az biztos)
A hosszú idejű állás, vagy a folyamatos használat csökkenti jobban az élettartamát?

Ezt az egészet csak azért kérdezem, mert van egy Dietz 1F-os kondim (feszültségkijelzős, kapcsolóelektronikás). Évek ót a szekrényben áll, de most kedvet kaptam bekötni.
Csak éppen nem vagyok biztos benne, hogy jó állapotú-e még.
Kb 8 éves lehet.
Vélemény?

Egyébként az ilyen nagy kapacitású kondik kapacitását mivel lehet mérni? Mert a kézi multiméter erre nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#33035) k-feri65 válasza kavics325i (#33022) üzenetére


k-feri65
senior tag

halgattad a lemezt? szar vagy fos?

értem én de le sz@..m

(#33036) PiciPeti válasza Osynho (#33030) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kárpitok pereme alá/illeszkedésekhez tudom ajánlani a lidl-ben kapható 3M öntapadós szivacsszélt.
Most csináltam meg az ajtóimat, és baromi jó cucc. Ugyanaz az anyag, mint amit a Toyota használ gyárilag az ilyen helyekre. :)

Kárpit hátára meg ugyanúgy bitulap sztem.

(#33037) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Nálam most van soron a tápkábel bekötése. 35mm2-est vettem, mert az erősítő doksijában is írták, hogy max akkora belefér, de mint kiderült max 10mm2-es megy bele. (Persze, mert a doksiban egyszerre három erő leírása szerepel :(( )
Szépen szeretném megoldani a bekötést, ezért nem tartom valami jó megoldásnak, hogy a kábelt megnyirbálom. Így gondolkodtam tápelosztó blokkon is, de közben találtam egy ilyent a neten: Impact CP 1081

Ilyennel még nem találkoztam, erősítsetek meg légyszíves: ez olyasmire való, hogy a 35ös kábel végére szerelem, majd bedugom az erőbe, rögzítem és kész?

(#33038) Drago1 válasza footy (#33031) üzenetére


Drago1
tag

A navigacio vegett vettem meg hogy pont oda illik ahova valo teljes oszhangban az auto elektronikajaval es belterevel ,a terkep gyors pillanatok alatt muholdat talal,csak mondom nem ugy szol mint a kenwood DDX3023 -as szolt :( na mindegy kovetkezo autommal majd okosabb leszek mar nem varialok !
Ez a fantom tap a radio antennahoz bonyolult muvelet?

(#33039) kavics325i válasza k-feri65 (#33035) üzenetére


kavics325i
őstag

Hallgattam,de csak futva mer én is görcsölök nem csak ti.Bekötöm a magasaknak a Harmann Kardont.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33040) kavics325i válasza drunkyboy (#33037) üzenetére


kavics325i
őstag

Igen arra való.De ha kicsi esélye is van,hogy fejlessz akkor tápelosztó.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33041) footy válasza Osynho (#33033) üzenetére


footy
addikt

Nekem az ADM valami 20X50-esnek remlik, de amugy a mazdanal csak a kritikus helyekre raktam. Hangszorofeszek, nyitott reszek athidalasa, stb.

(#33038) Drago1
Sajnos 200 alatt nehez talalni olyan fejet ami jol szol es navi is megy rajta. Talan azoknal erdemes nezelodni ami tudja a mirror-link-et, MHL-t , vagy az iphone-nal osszekotheto. Viszont a gyari kinezet itt is felejtos.
Garancia van a tiedre? Csak azert kerdem, mert eleg hamar meg szoktak makkani ezek a kinai noname fejek.

[ Szerkesztve ]

(#33042) Osynho válasza footy (#33041) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, 50x20-asok, de te 6-ot írtál, ami 3 ajtónként, ami 50x60 cm. :) Inkább rendelek többet, mint hogy koppanjak. :B

Más:
Ma a hifi elkezdett puffogni, majd elment a hang és csak géppuskaszerű zajt ad, miközben izomból ugrálnak a membránok. Ez mi? Erősítő halál? :(((

(#33043) footy válasza Osynho (#33042) üzenetére


footy
addikt

Jah ertem :) Nem art kicsit tobbet rendelni, mert mondjuk en a hangszorofeszeknel ket retegben szoktam rakni.

(#33044) Beretvás


Beretvás
addikt

Üdw..

Még új vagyok a témában és hallottam olyat , hogy autóban a 4x45 wattos rádiónál ha a két hátsó hangszóró kábeleit összekötöm pozitívat a pozitívval és negatívat a negatívval akkor nagyobb hangszóró is köthető rá.. nekem ez gyanúsan hangzik.. hogy megy ez valójában...

(#33045) Drago1


Drago1
tag

Igen 1 ev garancia van ra!A kenwood DDX3023 -as iphon-nal kommunikalt a gps is csak is iphon-rol ment hat az a terkep amit az iphon fejlesztett az valami szanalmas :(
Legkozelebb olyat amihez az iphonnak koze van soha ,de ezt leszamitva nagyon jo kis fejegyseg volt!
Olvasgattam forumokat valakinek mar 4 vagy 5 eve ilyen kinai utangyartott van az autojaba semmi baja mukodik rendesen!Majd meglatjuk....mindig tanul az ember!
Vannak durva fejegysegek rendes GPS-el hat ja 230 tol a csillagos eg a skoda gyari RNS-510 meg 190 beszerelessel egyutt ,hat gyujthettem volna meg egy kicsit ... :(
Mindegy tanultam belole ,bebizonyosodott ,hogy ami dragabb az jobb nem veletlen dragabb!

(#33046) Samus válasza Beretvás (#33044) üzenetére


Samus
addikt

Ezt fejnél megcsinálni...kitől hallottad? Két csatornát összekötni sztereó módban...
Te szerintem a hídba kötésre gondolsz (ilyenkor kér csatorna hajt egy darab hangoskodót), általában bal pozitív és jobb negatív a kötése módja, de ez jelölve van az erősítőn. Rátehetsz bármekkora hangszórót a gyári fejre, -ami 4x45 watt papíron, valójában jó, ha 20 megvan csatornánként (a fej kézikönyve végén a Specifikációk résznél RMS output néven szokták emlegetni)-, csak nem fogja tudni rendesen meghajtani, ha feltekered a hangerőt, torzítani fog, stb. Ha több kakaót akarsz, akkor oda erősítő kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#33047) Beretvás válasza Samus (#33046) üzenetére


Beretvás
addikt

lehet hogy a hidra gondolt akitől régen hallottam.. tehát fejnél meglehet csinálni? kicsivel jobban meghajtaná a hangszórót?

(#33048) burgatshow


burgatshow
veterán

Sziasztok!

Előre is bocsánat, de nem értek az autóhifihez viszont segítségeteket szeretném kérni. Adott egy JVC KD-X250BT fejegység (4x50W), ehhez keresnék jobb minőségű hangszórókat egy (halkan röhög) Fiat Pandába.

Mivel a gyári cuccot szeretném lecserélni és nem megsüketülni a kocsiban ezért nem kell audiofil minőség, csak valami normális.

Ja igen, a hangszoró méretek (bár nem mértem még le, de a net szerint) 16,5 cm. Legalább is az elsők mindenképpen, de este lemérem pontosan.

Szóval, kérlek ajánljatok valami ár/érték normális hangszorókat.

Szerk: a fejegység adatlapja ha kell más infó is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#33049) Samus válasza burgatshow (#33048) üzenetére


Samus
addikt

Legjobb tudomásom szerint és az összeszedett infóim szerint erősítő nélküli első szettnek Audio System MX165 Plus az ajánlott (20k), esetleg a Hertz DSK165.

Razer6666: nem, a fejek nem tudnak hídkapcsolást. De még egyszer leírom. Hídnál kettő csatornából egy lesz. Mélynyomó hajtásához használják.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#33050) footy válasza Beretvás (#33047) üzenetére


footy
addikt

Akkor hidald, ha fel akarod gyujtani a kocsit.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.