Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Az-X


Az-X
őstag

Ennyit a hőn imádott... problémamentes Hondákról... :P

Honda Accord VIII (CL, CM) 2.2 i-CTDi 140 LE kettős tömegű lendkerék: 221000 FT
Motorkód: N22A1

Amúgy találtam ebay-en sokkal olcsóbban mint itthon. De megvárom míg szétesik :)

:)

(#15002) orbano válasza Az-X (#15001) üzenetére


orbano
félisten

Ezeket a dízeleket csak a hülyéknek fejesztik, mert ilyet akarnak. értelmes ember benzinessel jár, ott nincs ilyen probléma :P régen TD + volvo párti voltam, de szerencsére megjött az eszem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#15003) k-feri65 válasza orbano (#15002) üzenetére


k-feri65
senior tag

Volvót csak kamiont szabad venni,,,vagy ha van sok pénz a fenntartásra:)
És mi a helyzet a hifi-vel??

értem én de le sz@..m

(#15004) Joe fiú válasza orbano (#15002) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem értek veled egyet,de ez nem az a topik :)

(#15005) cicmanyek válasza orbano (#15002) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nincs igazad , olyanoknak csinálják akik 150k-nál cserélik az autót...azoknak nincs is baja vele.... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15006) rooland válasza k-feri65 (#15003) üzenetére


rooland
senior tag

hifit is csak akkor szabad venni, ha van pénz a "fenntartásra". :DDD

(#15007) cicmanyek válasza Az-X (#15000) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nem a nagy dízelek kiváltsága csak , hanem a kis dízlik is ilyenekkel futkosnak...a BMW már 95-ben is rakta a nagy benzinesekbe is.De azok nem mentek tönkre , míg a mostaniak kivétel és márkafüggetlenül szétesnek.
Ehhez jön még a kettőstömegű főtengely ékszíjtárcsa , és már kész is a baj...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15008) Joe fiú válasza cicmanyek (#15005) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azoknak sincs baja velük,akik 300+k-nál cserélik...tapasztalat :) Érdekes módon nálunk a családba 90%-nak dízel van és soha senkinek nem volt semmi komoly baja vele,és nem egy autó 200k-nál jár :)

[ Szerkesztve ]

(#15009) Typhoon47 válasza Joe fiú (#15008) üzenetére


Typhoon47
őstag

persze hogy nincs : ) csak a buta ember szidja a dízelt, meg az akinek nem volt még... :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15010) orbano válasza k-feri65 (#15003) üzenetére


orbano
félisten

kivágtam a cat6-ot másodjára is a kocsiból, beraktma átmenetileg a 321-et a kicknek, kezd végre hangja lenni. 1-2 hét és jön a ks1440 a szetthez és bekerül az XT3 egy feketére eloxált alugömbbel, plusz ha minden jól megy új panel épül az xm6-nak, hátha attól megjön a mélye. januárra már talán értelmes hangja lesz. tavasszal meg kap egy kis szigetelést a kasztni, illetve egy normális akksit a kocsi. ezzel talán készen is lesz a hifi végre :D ja és rca persze a szokásos, hacsak nem mutatnak valami jobbat azonos áron vagy olcsóbban: [link]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15011) orbano válasza Joe fiú (#15004) üzenetére


orbano
félisten

pedig mindent megtettem, hogy vita kerekedjem ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15012) k-feri65 válasza orbano (#15010) üzenetére


k-feri65
senior tag

kivágtad a cat6-ot???? miért is?:)) Akkor most a neo figyel bent? Mert akkor nem megyek érte

értem én de le sz@..m

(#15013) rooland válasza orbano (#15010) üzenetére


rooland
senior tag

Neked meg van 'Szakállasítva' az ajtód ha jól emlékszem. Mit takar az új panel, amitől több mélyet vársz?

(#15014) orbano válasza k-feri65 (#15012) üzenetére


orbano
félisten

szétb*szta a középtartományt. szétfolyt tőle minden, kivehetetlenek voltak a hangszerek. lehet valami kiemelés amit a kocsim nem szeret, vagy nemtom. pedig napokat szenvedtem csak a kick állítgatásával, és nem sikerült megjavítanom. aztán próbából betettem a neotechet és hopsz, minden hangszer visszakerült a fülemből a műszerfalra. ha egy-két hetet tudnál várni a kábellel, annak nagyon örülnék :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#15015) orbano válasza rooland (#15013) üzenetére


orbano
félisten

Szélesebb és befelé szélesedő lesz a "kürtő". plusz ha lehet akkor kicsit még emelek is rajta fél-egy-két centit. de újragondoljuk a dőlésszöget is, bár az lehet rendben van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15016) Az-X válasza orbano (#15010) üzenetére


Az-X
őstag

Azokat az RCA-kat kipróbáltad amiket a múltkor adtam?

:)

(#15017) orbano válasza Az-X (#15016) üzenetére


orbano
félisten

igen, itthon most az van bent. kicsit éles, magasba húz, nem igazán passzol a technich "műanyag" hangjához. kocsiban érdekes lenne, csak oda még rövid, át kell raknom majd a procit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15018) k-feri65 válasza orbano (#15014) üzenetére


k-feri65
senior tag

Annyira nem sűrgős, mert úgyis csak itthonra kellett volna, de itthon amennyit hifizek, az kb az egy óra/év szinten mozog

értem én de le sz@..m

(#15019) rooland válasza orbano (#15015) üzenetére


rooland
senior tag

Értem.
Lehet egy ilyen fejlesztésnek én is örülnék. A mélyet kicsit hiányolom, bár az a baj nem tudom mi az a szint amit tudnia kéne a szettnek. A saját képességei határán van-e vagy a panel/ajtó képességein!? :F

(#15020) Az-X válasza orbano (#15017) üzenetére


Az-X
őstag

No nekem az a Gotham lesz a kocsiban. A lila Kácsa kábel jó, finom részletező hangja van, főleg az MB magasakhoz volt jó mert elvesz a magas éléből. Viszont nekem ez a Gotham kiegyensúlyozottabbnak tűnik. Illetve ugyanez a márka lesz a sugárzóknak is bekötve. Van 4x2,5-ös és 2x4-es kábel. Mindkettőt próbáltam, mindkettő nagyon jó.

:)

(#15021) orbano válasza Az-X (#15020) üzenetére


orbano
félisten

Azért rendszere is válogatja, hogy hogyan szerepel egy adott kábel. A neo 321 pl. most jobban tetszik, mint eddig, be is fogom lőni vele a rendszert, aztán fejlesztek csak kábel téren. Csak jussak el már odáig. Kocsid mikor kapod már végre vissza? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15022) Az-X válasza orbano (#15021) üzenetére


Az-X
őstag

Nem tudom, remélem jövő hét elején most már meglesz.

A 321 alapvetően rendben van de egy teljesen alsó kategóriás kábel. Nyilván menet közben ennek nincs jelentősége. Viszont ha versenyre szeretnél menni akkor ami részletet az "átereszt", szerintem az kevés lesz (a rendszered többi komponenséhez képest ő lesz a gyenge láncszem). De majd elhozod Kácsából a másikat és úgyis meghallod. Vagy beteszed a Gotham-et amit adtam.

:)

(#15023) orbano válasza Az-X (#15022) üzenetére


orbano
félisten

az még odébb van, hogy a kábel legyen a szűk keresztmetszet. az meg pláne, hogy el tudjam dönteni milyen kábel illik a rendszerbe. bakker még a magassugárzóm sincs a helyén, ami azt sem tudom hol lesz, plusz a mélyközép is át lesz szabva... amíg ilyen félkész a rendszer, nincs értelme drága kábelekre költeni. ez most jó, hallgatható vele a rendszer, lehet vele hangolni, aztán majd meglátjuk. egyelőre a sovány kick jobban aggaszt, mint a finom részletek hiánya :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15024) cicmanyek válasza Joe fiú (#15008) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Tudnék neked mesélni...oyan helyen dolgozom... :)) 55k-nél csere és nem volt hajtva mert 0km-es kora óta 1tulaj , ráadásul ismerem is elég jól , mert a főnököm...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15025) cicmanyek válasza orbano (#15023) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Na végre idáig is eljutottunk , hogy minden egyes szavaddal a hozzászólásodban egyetértek.... :DD :C :R

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15026) cicmanyek válasza orbano (#15014) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

lehet valami kiemelés amit a kocsim nem szeret
Na ott a megoldás , mert pont nem ez kéne hogy legyen vele...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15027) orbano válasza cicmanyek (#15025) üzenetére


orbano
félisten

:DDD :B :R

#15026: jaja, otthon a hifivel és a fejhallgatóval is kiválóan muzsikál a cat6 :K

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15028) gabo01 válasza orbano (#15027) üzenetére


gabo01
senior tag

Eladod az Pro XT 2-eseket? Engem lehet érdekelne! :U :DDD

(#15029) orbano válasza gabo01 (#15028) üzenetére


orbano
félisten

:K

A vér nem válik VAZZE!™

(#15030) gabo01 válasza orbano (#15029) üzenetére


gabo01
senior tag

Küldtem privát-ot! :DDD

(#15031) rooland


rooland
senior tag

Megoldódott a sedan csomagtartó feat. mélyláda hátulról hallatszódik probléma. :)

A megoldás ez lett:

Phase Linear Aliante 12'

:))

[ Szerkesztve ]

(#15032) codilandi válasza rooland (#15031) üzenetére


codilandi
tag

:DDD :DDD

jól kiírtad a problémát :DDD Grat hozzá :K

(#15033) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

Keptam egy új céges autót egy Pioneer DEH-2300USB fejegységgel, a két hátsó ajtóban két ismeretlen eredetű hangyszóróval, a két elsőben pedig lecseréltem a gyárikat két Sony XS-F1337SE típusúra.

Tudom hogy ez a cucc mind alsó kategóriás, és a hangszórók is csak 13 cm-esek. Ennek ellenére azr kell mondjam hogy a cucc olyat szól kb. mint egy Sokolrádió, tehát önmagát is alulmúlja.

Az alapból gyatra hangminőséget jellemzi hogy nincsenek mély hangok, vagy ha vannak akkor abban nincs köszönet (dobozhang, amiben biztos ludas a sok műanyag) ami viszont a legfurább, hogy már 1/3 hangerőn felkopogósodnak a dobok, majd kb. fél hangerőtől erősödő torzulás jelentkezik a mélyeknél.

A végeredmény az tehát, hogy egy alapvetően halk autóban 110 fölött ahol még csak némi szélzaj van, csak úgy lehet zenét hallgatni, hogy vagy nincs basszus, csak fülsértő közép és magas, vagy ha ráadom, akkor hallgathatom a jó öreg thunderdome-ból megismert torz dobokat, minden stílusban.

Megint írom, tudom hogy ezek ratyi olcsó cuccok, nem JBL, nem Bose, de faterom Sencor fejegysége két Videoton hanszóróval az ezer éves Skoda Formanjében szebben szól esküszöm. Az autó egy Clio Grandtour, és ami érdekes, hogy az elődjében, egy sima kis 2007-es Clio-ban a gyári fejegység és a gyári hangszórók messze lesöpörték ezt az új összeállítást.

A fejegységen minden beállítást átnéztem, és egyszerűen tanácstalan vagyok. Ha valakinek van tippje (azon kívül hogy vegyek valami "értelmes cuccot") azt szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm! :R

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#15034) orbano válasza marcus.fenix (#15033) üzenetére


orbano
félisten

88db-es az érzékenysége, ne várj tőle túl sokat. Nézz helyette valamit ami 90 fölötti és máris jobb lesz. egyszerűen megmakkan a fejegység gagyi "erősítője".

A vér nem válik VAZZE!™

(#15035) marcus.fenix válasza orbano (#15034) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Köszönöm a tippet, meg fogom nézni mit tehetek. Sajos limitál az, hogy a jobb teljesítményű, komolyabb 13cm-es hangszórók nem férnek be az ajtóba, mert akkor meg belelóg az ablakba lehúzáskor. Mindenesetre már látom hogy mindenképp költséges lesz ha legalább az "épphogy hallgatható" kategóriába szeretnék kerülni.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#15036) orbano válasza marcus.fenix (#15035) üzenetére


orbano
félisten

mdf kiemelő gyűrű, esetleg valami spéci flat hangszóró? Auio System gyárt pl. ilyeneket.
Esetleg megoldás még egy olcsóbb, de nem túl gagyi használt erősítő beszerzése, az minden hangszórón sokat segít. pl. régi kétcsatis alpineokat 5e forint körül kapni.
egyébként mennyi a keret, amit még elfogadhatónak tartasz az egészre?

A vér nem válik VAZZE!™

(#15037) cicmanyek válasza orbano (#15036) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A Carpowernek is van flat hangszórója és az még jól is szól... :DD

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15038) orbano válasza cicmanyek (#15037) üzenetére


orbano
félisten

:B

A vér nem válik VAZZE!™

(#15039) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy szeretnék még 1 erősítőt a kocsiba. Ezáltal 2 erősítő lenne a kocsiban. 1 fixen hajtaná a 2 hátsó hangszórót, a másik erősítő pedig a mélyládát. A probléma ott kezdődik, hogy gyakran ki kellene vennem a mélyládát, de csak a mélyládára tudom felszerelni a 2. erősítőt. Ezért nekem kellene 1 megoldás, vagy valami gyors csatlakozó szerű dolog amivel a tápkábelt letudom gyorsan szedni az erősítőről. Valószínűleg most már bekerül a kondi is a kocsiba, szóval onnan fog jönni a 12V. Remélem értitek, hogy mit szeretnék. A segítségeteket előre is köszönöm.

(#15040) rooland válasza codilandi (#15032) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi! :)

Hát ha egyszer ez volt a probléma 'pontos' leírása. :P

(#15041) rooland


rooland
senior tag

Valakinek nincs tapasztalata / infója? Az Aliante-nek kis zárt, vagy nagyobb reflex köll?

(#15042) rooland válasza rooland (#15041) üzenetére


rooland
senior tag

Most nézem Qts 0,29. Ami elvileg refire utal.

(#15043) cicmanyek válasza rooland (#15041) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Volt nekem aliantém , de nem akartam elvenni a kedved... :K
Zártban 10 liter , de nem megy mélyre , reflexben 23-24 liter , úgy mélyebbre is megy , de szvsz nem elég mélyre...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15044) rooland válasza cicmanyek (#15043) üzenetére


rooland
senior tag

:Y Hát ezek elég kis méretek.
10 liter? A hangszóró azért befért, vagy kilógott valamelyik része? :D
A nem ment elég mélyre az mit jelent kb?

Nem bunkózok amúgy félre ne érts, köszönöm az infót/tapasztalatot. :R

(#15045) orbano válasza rooland (#15044) üzenetére


orbano
félisten

azt jelenti, hogy a nagyo mély hangok hiányoznak lényegében belőle, üstdob, orgona legalja pl. viszont cserébe följebb iszonyatosan pontos és zenei tud lenni, ha szereti ahol van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15046) cicmanyek válasza rooland (#15044) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ezek netto méretek , tehát ami belelóg a hangszóróból azt le kell vonni.
orbano meg ismertette hogy ez mit jelent...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15047) fury71


fury71
aktív tag

Ha most vennék fejet ezt igencsak megfontolnám. :Y

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#15048) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hy
Hangszóró vásárlás előtt vagyok,véleményeteket szeretném kérni.
Mit érdemes 20.000ft-ból
-előre lesz
-13cm
4x50w-os a radio
a fő kérdésem hogy 3 utas vagy 2+külön az a kis csipogó....
köszi
üdv.

(#15049) cicmanyek válasza dragonfire44 (#15048) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Előre ne rakj , sok utas hangszórót , csak egy kétutas szettet.
Azaz egy pár kis csipogó és egy pár kis 13-as hangszóró.
Audiosystem Mx vagy Hertz DSK lehet a befutó...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#15050) lajosx


lajosx
őstag

SZiasztok

A segitségetek kellenne,hugomnak szeretnék venni karácsonyra a kalaptartóba egy pár 2vagy 3 utas sugárzót,mit ajánlotok?auto hifi terén nem vagyok képbe,:)
Erösitö van a kocsiba de szerintem csak mono, azon van egy dld mélyláda igy csak 4x50w lenne a magnó teljesitménye ide kellenne valami,,(de persze még megnézem pontosan,mert ha több utas akkor nagyobb teljesitményü sugárzók is szóba jöhetnek).A pontos méretet nemtudom de szerintem16cm.es kell(ezt is megnézem).Jbl Sugárzókat nézegettem, pl ezt JBL GTO 6528S de ez nem csak 2 ohmos? mert a magnó 4 ohm akkor az nem igazán jó ugye?Várom a választ,kb merre nézelödjek,aztán ha megvan a méret és hogy mi hajtaná akkor már gondolom tudtok pontosabb tipust is ajánlani:)

Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.