Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Nescafé válasza orbano (#5546) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem monoblockom van Kenwood KAC-PS811D meg egy JBL GT5 2402BR,meg mondtam elől gyári helyen 10 centisek,hátul kalaptartó 16 centis sony ovál,kiemelővel persze.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#5552) orbano válasza migabi24 (#5550) üzenetére


orbano
félisten

bármiylen tisztességes hifiműhelyben szerintem. elvileg ajánlottak itt a környékeden egyet emlékeim szerint. De ha gondolod érdeklődhetek én is valakit a közeledben, hátha.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5553) orbano válasza Nescafé (#5551) üzenetére


orbano
félisten

jesszus annak a monoblokknak az árából egy aktív hajtásra elegendő erősítő kijönne :Y csodálom, hogy nem tépte ki a kalaptartóból a mélyládád az oválokat. ennyi pénzből olyan hangod lehetne a kocsiban, hogy lef*sod a lábad szárát :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5554) Nescafé válasza orbano (#5553) üzenetére


Nescafé
őstag

Monoblockot használtan vettem még garis volt 40 be.
De amugy jó kis cucc ez szól rendesen.

 iPhone 15 Pro

(#5555) orbano válasza Nescafé (#5554) üzenetére


orbano
félisten

szólni szól, azt nem kétlem, csak nagyon egyensúlytalan a hifid. nem mondom, hogy jó példa egyelőre az enyém, de elég óvatosan összeállított rendszer, költséghatékonyságot szem előtt tartva némileg:
első szett 30e (használtan 20k)
erősítő első szettnek 34e használtan
mélyláda 17e (a ládát grátiszban kaptam a hangszóróhoz)
mélyláda erősítő (folyamatban, 20e alatt ki kell jöjjön. addig a 4 csatis erősítő hajtja a ládát).
a cucc még nem szól aktívban, de már így is alig hallani hogy a mélyláda dolgozik, a basszus erős pontos és előről hallatszik (persze azért halaltszik a késés, de bőven élvezhető).

ebből kiindulva, ha megvenném a helyedben az első szettet, az első dolgom tuti az lenne, hogy a monoblokkot lecserélem egy négycsatorná erősítőre, vagy ha van pénzem megtartaném és vennék előre egy tisztességes 2, vagy méginkább 4 csatornás erősítőt (persze ez már fejegység kérdése is).

A vér nem válik VAZZE!™

(#5556) kisboxi


kisboxi
tag

Na, nézelődtem egy kicsit a témában. Ezt találtam : VW MDF hangszóró gyűrű

Ez mennyire lenne jó megoldás?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5557) BBéci válasza Nescafé (#5551) üzenetére


BBéci
titán

Iskolapéldája annak, milyen a rosszul, szakértelem nélkül összeállított hangrendszer. Hifinek nem nevezném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5558) BBéci válasza kisboxi (#5556) üzenetére


BBéci
titán

Jó. Hasonló van az én Passatomban is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5559) kisboxi válasza BBéci (#5558) üzenetére


kisboxi
tag

Akkor meg is rendelem.

Úgy látszik lassan összeáll az első ajtó. Az első szettet sikerült ma megvennem. Már csak idő kérdése a dolog.

A múltkoriban lebeszéltetek a magnat erősítőről, és ez : Mac Audio Z4100 ?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5560) G.Zs. válasza kisboxi (#5559) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Arról főleg lebeszélnélek.
Alpine, Steg, Audio System, uDimension, DLS, Soundsteram beszerezhetőek hasonló árban használtan. Nagyságrendekkel jobbak.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5561) orbano válasza kisboxi (#5559) üzenetére


orbano
félisten

messze elkerülném az ilyen vackokat. Van 18ért carstylingon egy u-dimension Element A54 eladó, az pl. egész tűrhető állítólag. Vaterán is van egy 4 csatis alpine v12, azt is megnézném lehet, bár abban nem vagyok biztos :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5562) G.Zs. válasza kisboxi (#5559) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mihez kell az erősítő, ládát, vagy szettet hajtani? Milyen zenét hallgatsz rajt?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5563) kisboxi válasza G.Zs. (#5562) üzenetére


kisboxi
tag

Eddig úgy terveztem, hogy 2 csatornáról a szettet, a maradék kettővel pedig hidalva egy ládát.

Közben találtam ezt : Audio System ADS 350. (egy kicsit lelakottnak néz ki, de ki tudja) erről vélemény.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5564) G.Zs. válasza kisboxi (#5563) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ezzel már lehetne próbálkozni. Sorry, de ha ennél kisebbet veszel, az nem fog tudni egy normális ládát meghajtani. :( Szerintem egy kicsit lehet belőle alkudni. :K
Az általad írt erősítőt sajna nem ismerem, így nem tudok véleményt mondani róla. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5565) kisboxi válasza G.Zs. (#5564) üzenetére


kisboxi
tag

Hát nem tudom, így elsőre egy kicsit sokknak hangzik az ára.

Egyébként az általam mondott erősítővel egyébként mi a probléma??

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5566) G.Zs. válasza kisboxi (#5565) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Lehet, hogy az a régi AS is jó, de én még nem hallottam, szal nem tudom. Megpróbálni meg lehet. :K
Később utánanézek, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5567) kisboxi válasza G.Zs. (#5566) üzenetére


kisboxi
tag

Azt megköszönném, mert én semmit nem találtam róla.

Egyébként én a Mac Audiora gondoltam

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5568) orbano válasza kisboxi (#5567) üzenetére


orbano
félisten

mac audiot felejtsd el. egyébként még az u-Dimension jr. 4.300-at tudom ajánlani, nekem erről megy a cumó. mondjuk nem a legolcsóbb, használtan ilyen 35k körül mozog, de mellé nem nyúlhatsz vele. De én adnék egy esélyt az elementnek is, le kell alkudni 15k-ra, ha nem jön be, még mindig eladhatod.
G.Zs.: azért ládája válogatja, hogy mekkora erő kell hozzá. Nyilván egy 17 literes láda meg se nyikkan egy kisebb erősítő alatt, de egy 25 liter körüli zártra még az enyém is lazán elegendő, ha nem akarsz falat bontani a hifivel. Tényleg vasárnap nem hívtál!
Ha pedig teheted, "6 csatornányi" erősítőt vegyél és egy aktív fejet. Leírhatatlan a különbség :) árban pedig nem egy nagy ugrás, a plusz erősítő 15-20k körül megvan, egy jó aktív fejegység meg 45-60k között mozog.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5569) G.Zs. válasza orbano (#5568) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az erősítőd egy érzékenyebb 25-ös mélyhez talán elegendő.
Nálam az X-Ion 10-hez zárt ládában a STEG 75.4 két csatornája hidalva kevés volt, a 105.4 éppen elegendő. Reflexhez már a 75.4 is nagyjából jó volt. Zárt ládánál nagyobb a ládaimpedancia, így nagyobb erősítőt is igényel ugyanazzal a nyomóval, mint a reflex.
Régebben voltak 30-as nyomóim, Audio System HX-12SQ és Alpine SWR-1242D. Ezekhez az Alpine 3544 volt a minimum, amivel kulturáltan szóltak. Az SWR igazából akkor szólt marha jól, amikor rátettük a PDX 1.1000-t. És nem azért mert nagyot szólt, hanem mert volt tartalék bőven az erősítőben. Sokkal dinamikusabb, pontosabb hangja volt.

El vagyok úszva. Lakást vettem.Nem tudom, mikor érek rá legközelebb. Majd csörgök.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5570) Nescafé válasza BBéci (#5557) üzenetére


Nescafé
őstag

Mert nállad mi nevezhető hifinek?

 iPhone 15 Pro

(#5571) orbano válasza Nescafé (#5570) üzenetére


orbano
félisten

Ne sértődj meg, a véleménye jogos: össze nem illő komponensekből van összeállítva a "hifid", és ezt bosszantó látni. Nem azzal van a "baj", ha valaki olcsó hifit épít, hanem ha adott pénzből a lehetőségek töredékét sem képes kihozni. nálad a hibák, úgy sacc per kb (nem értek azért annyira a hifihez):
egy átlagos, tisztességes hifi három utas: van egy magassugárzó, egy mélyközép, és kiegészítésképpen egy mélynyomó. A hallható zenei hangok 99%-át az első kettő adja ki, a mélynyomó pedig lényegében csak erőt, testet ad a hangoknak.
Ezen felül fontos szabály, hogy a hangok előről szóljanak. Az emberi fül felépítése, illetve az a tény, hogy konerten is az előadó előttünk van is ezt követeli meg. Minélm magasabb egy hang, annál jobban meg tudjuk mondani az irányát (pontosan nem tudom, de olyan 60hz.ig kb mehatárolható a hangforrás, az alatt nem hallani ezt).
Nézzük ezek fényében a hangrendszeredet:
Van elöl egy tíz centis valami, a mélyközép helyett, tehát mélyhangjaid lényegében nincsenek. Hogy ezt pótold, egy bizonyos logika mentén jogosan pótoltad egy hátsó ovállal. Így ugyan már kilóra megvoltak a frekvenciák mélyközépig, de a lehető legrossabb felosztásban, a színpadképet (minden előről hallatszódjon, mint ha tényleg előtted zenélnek) rombolva. ehelyett a legolcsóbb 16os komponens szett is dimenziókkal szebben szólt volna.
Ezt az egészet pedig megfejelted a létező legnagyobb pénzkidobással: beraktál egy komplett hifi áráért a nagy büdös semmibe egy mélynyomót, ami három dolgot tehet ebben a rendszerben:
-egy óriási szakadékot képezve a frekvenciaátvitelben a nem létező mélyhangoknak segít a maga helyén. értelme nem sok, olyan mint turbót rakni egy 1.2cdi motorra.
-ezt a szakadékot kipótolva röfög 120-80 herztől, totálisan megsemmisítve a rendszer zeneiségét
-Ezen felül elintézted, hogy a láda és az oválok kvázi konkurenciái legyenek egymásnak: ugyanabban a légtérben egymást lökdösve működnek. pontosabban szólva a mélynyomó lökdösi az ovál membránját, végképp megsemmisítve annak bármiféle megfelelő működését.

egyszóval iskolapéldája a "rendszered" annak, hogy mi lesz, ha nem rendszerbe gondolkodva épít valaki hifit. a hifi nem alkatrészek sokasága, hanem egy rendszer, amiben minden egyes komponensnek megvan a helye, harmóniában van az összes többivel. nem mindegy milyen mélyhez milyen magasat, hogyan, hova, milyne erősítővel, milyen kábellel, ehhez milyen mélyládát, a mélyládához milyen erősítőt, mindehhez milyen fejegységet. mindezt persze a kocsihoz, és a hallgatni kívánt műfajokhoz igazítva.
és ez a fajta átgondolás nem drága. sőt, így pont hogy olcsóbban jön ki az ember fia, mert egyetlen egy alkatrész sem túl gyenge, hogy rontsa a drágább alkatrészek vals értékét, vagy éppen túl drága a többi cucchoz képest, hogy fölösleges pénzkidobást jelentsen.

Ezek után érthető remélem, hogy miért kap a rendszered némi negatív minősítést. itt mindenki szereti a zenét, a hifit, lelkünk beleadjuk egy jó rendszerbe, és ezek után bosszantó látni, ha valaki minden íratlan szabályt áthágva pazarolja a pénzét. ez olyan, mint hogy egy építő mérnök sem tud szó nélkül elmenni egy roskadozó, hanyagul megépített ház mellett. mondhatni szakmai ártalom.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5572) orbano válasza orbano (#5571) üzenetére


orbano
félisten

a stilisztikai és nyelvtani hibákért elnézést, nagy nyüzsgésben pici laptopról írtam :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5573) BBéci válasza orbano (#5572) üzenetére


BBéci
titán

Tökéletesen összefoglaltad a lényeget.
Annyit teszek hozzá, hogy a négy hangszórót a fejegység hajtja, ami eleve komolytalan minőségű, dinamikátlan, erőtlen, teljesen alárendelt szerepet játszanak a combos erősítővel hajtott mélyláda mellett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5574) kisboxi


kisboxi
tag

Én már csak félve kérdezem. Esetleg egy ilyen erősítő: Solid Audio MS42.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5575) G.Zs. válasza kisboxi (#5574) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem rossz darab az árkategóriájában, de mélynyomót hajtani kevés lesz az is. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5576) kisboxi válasza G.Zs. (#5575) üzenetére


kisboxi
tag

Nem akarok "falat bontani" a hifivel, csak hogy a gyárinál valamivel jobb hang legyen.

Egyébként, használtan mennyit lehet adni egy ilyenért?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5577) orbano válasza G.Zs. (#5575) üzenetére


orbano
félisten

elég lesz az....

A vér nem válik VAZZE!™

(#5578) orbano válasza BBéci (#5573) üzenetére


orbano
félisten

Ohh igen azt ki is felejtettem :) Ez is tipikus tévhit, hogy az erősítő csak azért van hogy hangos legyen a hifi. Mondjuk becsapós is, hogy ráírják egy felejgységre, hogy 2x50watt, a szerencsétlen vásárló meg nem tudja ezt megkülönböztetni egy rendes erősítő 50 wattjától. Elvégre miért is feltétlezné mindenki, hogy becsapják... :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#5579) G.Zs. válasza kisboxi (#5576) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Milyen nyomót akarsz hajtani vele?
Csak azért kérdezem, mert ha alul méretezed az erősítőt, nem fog jól szólni a láda, és akkor kidobtál egy csomó pénzt.
A nagyobb erősítő nem falbontásra kell, hanem hogy egyáltalán megszólaljon a sub.
Azzal az erősítővel egy nagyon érzékeny nyomót reflex ládában talán meg lehet hajtani, de ebben sem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5580) kisboxi válasza G.Zs. (#5579) üzenetére


kisboxi
tag

Hát, az eredetileg kiszemelt az egy Audio System MX 12 Plus. De, így most már nem tudom. :O

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5581) orbano válasza G.Zs. (#5579) üzenetére


orbano
félisten

naaa azért Szakáll is szó nélkül ráengedett hídban 2x75 wattot a zárt junior 1004-re és szól, nincs vele gond :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5582) G.Zs. válasza orbano (#5581) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szól, de emlékeim szerint szinte tökig kitekertük, hogy bírja a lépést tartani az első szettel szal abba tartalék nem maradt. :(
Jön egy az átlagnál erőteljesebb basszus, és be fog torzítani, ha nem bírja az erősítő. Tapasztalataim szerint sokkal jobb egy nagy erősítőt félig feltekerni.
Ha majd ráteszel egy nagyobb erősítőt, akkor meghallod, miről beszéltem. ;)
Ideiglenes megoldásnak természetesen megfelelő, de a nagy Juniornál vagy a Steg 120.2-nél alább ne add, ha erősítőt veszel a nyomódhoz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5583) G.Zs. válasza kisboxi (#5580) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Arra majd azért figyelj, hogy ládát mindig csak meghallgatás után veszünk. Az MX jó választás lehet, vagy egy erős alternatívaként még van egy JBL nyomó, amire az van ráírva hogy JBL 1000W (pontos típust nem tudok). Az árkategóriájukban ezek verhetetlenek. A carstylingon mindkettőből árulnak használtat olcsón. Ezekkel talán meg lehet próbálkozni azzal az erősítővel, de nem biztos, hogy elég lesz. :(

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5584) orbano válasza G.Zs. (#5582) üzenetére


orbano
félisten

vissza van most tekerve, és még így is erősebb egyelőre a basszushangoknál, és pont annyit tesz hozzá, amennyire szüksége van, sőt, múltkorjában már túl lett kicsit tolva, nagyon búgós lett a mély. messze fel lehet ezt úgy tekerni, hogy kihalld a mélyládát. torzításról meg szó sincs ebben a rendszerben :P
ami plusz mély kéne nekem, azt az első szett adná, ha külön tudnám választani a mély jelszintjét végre és variálni a meredekségeken... ott van a hiány, nem a ládában.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5585) orbano válasza G.Zs. (#5583) üzenetére


orbano
félisten

Én még vadásznék a uDimension jr. 1004-re, illetve a 25-ös elementre. ez utóbbi olcsón beszerezhető. ha pedig hallottad volna szólni a 30asokat Szakáll nemrég elkészült Leonjában... áááááá. felgyújtanád a hifidet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5586) kisboxi válasza G.Zs. (#5583) üzenetére


kisboxi
tag

Erre a JBL-re gondolsz?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5587) FreestyleR válasza orbano (#5568) üzenetére


FreestyleR
csendes tag

És teljesen felesleges is az aktív rendszer annak aki mac-ban gondolkozik. Viszont kidobott 1 csomó pénzt.

(#5588) FreestyleR válasza kisboxi (#5574) üzenetére


FreestyleR
csendes tag

Milyen jellegű autóban hajtanád az MX-et az MS42vel?

(#5589) G.Zs. válasza orbano (#5585) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Milyen 30-asok voltak? Lehet, hogy már hallottam olyanokat. ;)

A mély azért volt búgós, mert elfogyott az erősítő, és nem volt már benne dinamika. Ezt könnyen le tudjuk tesztelni a dobszólós CD-vel, amit mutattam, illetve van még egypár finomságom ami elő csalja a hifi hibáit. ;]

A kiemelés a mély-közép és a magas találkozásánál pontosan a torz hangok miatt van. Ha aktívra kötöd, és megvágod rendesen, eltűnnek a torz hangok. Ekkor olyan érzésed lesz, mintha a hangerő is kisebb lenne, pedig csak a felesleget tüntetted el,ami bántotta a füledet. Mély és mély-közép találkozásnál ugyanígy. Ilyenkor ha már csak annyi hiányzik a tökéletestől, hogy ezek után tekernél egy picit még az erősítőn, de nem tudsz, mert elfogyott, az nagyon rossz érzés tud lenni. :K

Önmagában nincs baj a cuccod hangjával, mert egy félig kész rendszer, mint ahogy az enyém is. Annyi pénzből amiből összehoztad, jobbat nem igazán lehetett volna. De az, hogy nincs benne torz hang, az azért erős túlzás.
Az enyémben is van sajna, és tisztában is vagyok vele, hogy miért. Amint időm lesz rá, meg is csináljuk Wackonddal az ajtókat. :K
És ha már egyszer jó irányba indultál el, ne rontsd el egy rosszul megválasztott, alul méretezett erősítővel. Inkább várd ki, amíg lesz egy junior jó áron. Én kb. egy éve várom, hogy valaki rakjon fel egy Steg 220.2-t az aprók közé.

Az általad említett nyomók természetesen jók, de azért nem írtam őket, mert jelenleg nincs eladó belőlük a sztájlingon, a másik kettőből meg igen. :K

Szakáll nagyon jó autóépítő, de csak egyetlen szakember véleményére nem alapoznám a hifim építését. Négy-öt helyről gyűjtsd az infókat.
Neki és neki van egynéhány kupája és papírja is arról, hogy miért az övüké az egyik legjobb SQ hifi az országban. Hasznos infókat lehet tőlük gyűjteni.

Ezt nem kioktatásból akartam írni, hanem segíteni akarok a továbblépésben, és mások is okulhatnak belőle.
Ezek olyan körök, amiket én már megfutottam. (Le sem merem írni, mivel kezdtem de majd egyszer elmesélem :D ) Ha gondolod pénteken kint leszek, aztán tesztelhetünk. Ha szerencsénk van, akkor a két linkelt autót is meg tudod hallgatni. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5590) G.Zs. válasza kisboxi (#5586) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Igen, arra. Elég érzékeny darab. Egy évvel ezelőtt próbálgattuk, és elég meggyőző volt.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5591) G.Zs. válasza G.Zs. (#5589) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ja, még valami. Ha jól megnézed a második autót, olyan erősítő van benne, amivel Szakál elküldött a csába. Gombi azért nyert vele egykét oklevelet európabajnokságokon... :U
Ezért írtam, hogy több helyről kérj infót. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5592) orbano válasza G.Zs. (#5589) üzenetére


orbano
félisten

2 szakember állította be a kocsit, nincsenek torz hangok. jómagam hallása is kiváló, szintén mondhatom, hogy nincsenek torz hangok. az észlelt jelenségek:

-magas torzítás: a fejegység emel ki 17-18khz környékén, mert nem éri el a 20khz-et és ezzel kompenzál
-A középtartományon lévő kiemelés több részből áll:
1: fáziseltérés van a két hangszóró között, a keresztezési freki körül emiatt "terjengős" kicsit a hang és nem elég tiszta, plusz az aplitúdón is emel.
2.: kiemel az autó akusztikája

A mély azért búghat, mert:
1.: túl hangos, túlszólja az első szettet
2.: fáziskésésben van az első szetthez képest, ez szintén terjengőssé, röfögőssé válik (lehet nem ezek a legjobb szavak).

Ennek semmi köze nincs az erősítő torzításához. Az teljesen másmilyen hang. Itt csak azonos frekvenciás hangok rezegnek össze és produkálnak borzalmas hangokat. Tudom, az elmúlt két hétben a szobám okozta kiemeléseket tanulmányoztam, megszokta a fülem milyen az, amikor összelebeg "önmagával" egy hang :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5593) orbano válasza G.Zs. (#5591) üzenetére


orbano
félisten

Megnéztem, a márkáról még csak nem is hallottam, így biztosan nem küldött el vele senki a csába :)

A Leon pedig: Ezüst, Jr. comp 6 mélyközép, proxt2 (ezeket nem tudom mi hajtja), a két 30as elementet meg prox-ek hajtják. régebben az én ládám volt benne. ja és persze p88rs2-ről szól az egész.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5594) G.Zs. válasza orbano (#5593) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A fekete Alpine-ról van szó. Az 5510-ben írtad. Ez a 35xx sorozat, aminek nekem baromira bejön a hangja.

A torz hangoknál természetesen pont arra gondoltam, amit te írtál, nem recsegő ropogó kattogásra, félreértettük egymást. Ha olyen szintű torzítása lenne, nem a beállításokkal lenne a baj.

Nah, akkor itt az ideje meghallgatni egy element nyomót a kocsimban.

Ha kiemelésektől mentes lesz a hifid, lehet, hogy veszíteni fogsz a hangerőből is (vagyis úgy fogod hallani). Ekkor lehet, hogy kevésnek érzed majd a mélyet, és tekernél rajt még egy kicsit. Persze, lehet, hogy jó lesz, ezt innen nem tudom megmondani látatlanban, de én erre felkészülnék.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5595) G.Zs. válasza orbano (#5593) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Neki van még egy nagyon komoly rendszere. Ez full tuningolt mikro tuningolt RSII-vel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5596) kisboxi válasza FreestyleR (#5587) üzenetére


kisboxi
tag

Viszont, egy fórum arra való, hogy amit nem tudunk, vagy amihez nem értünk, azt megkérdezzük/megbeszéljük.

Egyébként az autó egy Golf IV.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5597) G.Zs. válasza kisboxi (#5596) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt pedig segíteni is fogunk, akin lehet.
De előbb kérdezni kell, utána vásárolni. ;)
Mivel ha jól emlékszem, te még nem vettél semmit, így az első lépés a jó hifi felé kipipálva. :D
A következő lépés, az, hogy meghallgatod azokat a dolgokat, amiket itt javaslunk, és eldöntöd, hogy jó vagy nem jó. Aztán lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5598) kisboxi válasza G.Zs. (#5597) üzenetére


kisboxi
tag

Már, az első szettet sikerült megvennem.(Hertz DSK 165)

Azért is kérdezgettem erősítő ügyben hülyeségeket, mert nem ismerem őket.
A javaslatokat meghallgatom, és úgy próbálom összerakni a a motyót. (nem akarok beleesni az olcsó, és sz*r hibába, ha már egyszer belefogtam) A tanácsokat pedig köszönöm.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5599) orbano válasza kisboxi (#5596) üzenetére


orbano
félisten

igen, ezt írni is akartam, hogy Te legalább bejössz és megtudakolod jó-e az, amit jónak hittél :) elvégre honnan kéne tudnod, hogy sz*r.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5600) orbano válasza G.Zs. (#5594) üzenetére


orbano
félisten

vannak olyan számok a tesztCDmen, amiken nincs sok magas/közép, és szét lehet bontani a kocsit :) csak ha belép egy szaxofon, halláskárosodok. nem félek én attól, hogy ez kevés lesz. persze értem amit mondasz, amiatt én is örülnék a nagyobb erőnek, hogy kisebb ládát tudok alkotni. bár asszem 25l-nél megállok a mostani 30 helyett.

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.