Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) KRISSTUS válasza Czimby (#49999) üzenetére


KRISSTUS
tag

Én gyári rádiókretet kerestem.
bontott: 4e-6e Ft (magánszemély, bontó)
új: 3500Ft (márkakereskedésben)
Persze azt nem mondom, hogy ez minden alkatrésznél így van.

(#50002) lautnermark válasza Czimby (#49999) üzenetére


lautnermark
aktív tag

(#50003) opeter70


opeter70
senior tag

Érdekelne, hogy valaki hasonlított-e már össze Neotech KHS-321-et Kácsa KCE-250-el!
Pro és kontra vélemények érdekelnének.
Érdemes lenne a Kácsáról a Neotechre váltani?

(#50004) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok! :))

Fejegység vásárlása előtt állok.

- Melyik fejegységet ajánljátok Pioneer vagy JVC 30 - 50e ft között ?

- az RCA kimenete a fejegységen, hogy hány voltos az számít valamit /2 vagy 4 vagy 4,8 V/

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50005) tboy93 válasza Bálint85 (#50004) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szamit az rca jelszintje. Minnel magasabb annal kisebb a zaj, kevesebb gain kell, nagyobb dinamika, alacsonyabb torzítás.

(#50006) Bálint85 válasza tboy93 (#50005) üzenetére


Bálint85
senior tag

ezeket néztem ki:

JVC KD-R961
JVC KD-R90BT

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50007) lautnermark válasza Bálint85 (#50006) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Az R 90-t hol kapod meg 30 és 50 között?

(#50008) Bálint85 válasza lautnermark (#50007) üzenetére


Bálint85
senior tag

később nézegettem aztán már nem tudtam javítani az irányárat.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50009) tboy93 válasza Bálint85 (#50008) üzenetére


tboy93
nagyúr

A jvc r90bt-rol csupa jot hallottam, en is azzal szemezek, tavasszal le akarom cserelni a mostanit erre. Van losless lejatszas, jo a BT-je es a hangjarol se mondanak rosszat. Szvsz nem jarsz rosszul vele.

(#50010) Bálint85 válasza tboy93 (#50009) üzenetére


Bálint85
senior tag

ok. köszi. :R nekem a rádió is fontos, hogy jól fogja, mert sokszor járok dimbes dombos helyeken és utána olvasva ennek a legjobb a vétele.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50011) tboy93 válasza Bálint85 (#50010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyi otletem van meg, hogy ha sok neked a jvc ara, akkor tudok elado hasznalt kenwood bt92sd-rol. Bele elvileg kb ugyan az, van benne sd, viszont nem jatszik csak cd-rol loslesst. Ha erdekel, kuldok kontaktot priviben.

(#50012) Bálint85 válasza tboy93 (#50011) üzenetére


Bálint85
senior tag

köszi nem érdekel. :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50013) LógaGéza válasza tboy93 (#50011) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem küldhetsz egy árat :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50014) moed


moed
csendes tag

Sziasztok,

kérdésem az, hogy a márkás(JVC,Kenwood,Sony...stb) autórádiok mp3 lejátszásnál megjegyzik-e, hogy hol hagytad abba a lejátszást a USB pen drive-rol, ha kihuzod, és késöbb ujra csatlakoztatod ugyan azt?

(#50015) tboy93 válasza LógaGéza (#50013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Arat nem tudok, nem az enyem, csak haver mondta hogy eladna. Irok privit.

(#50016) MunezXBK válasza moed (#50014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az R90BT tuti, ami JVC.

Tboy: Flac csak CD-ről, WAV csak penről, ha ez számítana.

[ Szerkesztve ]

(#50017) tboy93 válasza MunezXBK (#50016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wav is losless, ugyhogy nem banom ha csak azt tudja usb-rol :N Atkonvertalom pikk-pakk. Hdd-t dugtal mar ra?

Pont azert szemezek a jvc-vel, hogy a CD-zest abba tudjam hagyni. Elegem lett belole, hogy neha nem olvassa, neha nehezen adja ki, konnyen karcolodnak stb.

Emellett biampot is tervezek, szoval a tavaszi hifi projekt eleg nagyvolumenu lesz :C

(#50018) MunezXBK válasza tboy93 (#50017) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Yep, de csak valami kis méretűt.

Beolvasásnál lassú, akár pen, akár vinyó.

(#50019) tboy93 válasza MunezXBK (#50018) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#50020) Czimby válasza lautnermark (#50000) üzenetére


Czimby
addikt

Ha ugy csinálnám meg mint ahogy a bmw-ben van. Akkor 18-20cm a max nyomó ami elfér.
Síléc alagut nincs, ezért keresek hátsó ülést. Mert nem akarom a gyárit szétvágni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50021) Bálint85 válasza tboy93 (#50009) üzenetére


Bálint85
senior tag

az mennyire gáz, hogy az erősítőmön /crunch mxb 4200i/ max 4V az input level , de a JVC KD-R90BT -n az RCA vonalkimenet 5 V?

lehet hülyeséget kérdezek, de nem értek annyira hozzá.

A másik kérdésem, hogy a jövőben venni akarok majd egy BMW E91 -t, és a gyári fejegységet ki lehet cserélni vagy valami hátrányom lesz belőle? / hibát ír ki majd a kocsi stb stb/ mert akkor nem fektetem be a pénzt feleslegesen JVC KD-R90BT -be.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#50022) lautnermark válasza Bálint85 (#50021) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nem gond, lejjebb tekerheted a gaint.

(#50023) lautnermark válasza Czimby (#50020) üzenetére


lautnermark
aktív tag

És a kalaptartós megoldás?

(#50024) moed válasza MunezXBK (#50016) üzenetére


moed
csendes tag

Köszi

(#50025) kigoi


kigoi
senior tag

Lehetséges hogy egy kondi miatt hangosodik egy magassugárzó?
Tegnap be kötöttem egy brax e-cap 1F kondit,mikor utána bekapcsoltam valahogy hangosabbnak tűnt a magas.
Még arra gondolok hogy lehet a szokatlan hideg miatt van ez,az erősítőket kb lehetetlen bemelegíteni,25perc zenélés után is jéghideg a ház.

(#50026) Peti66 válasza kigoi (#50025) üzenetére


Peti66
senior tag

nem a magas hangosodik...a mély frekvenciák halkulnak... a felfüggesztőelemek "bekeményedése" miatt...az arányok változnak
tehát ezért érezni a hangosodást...

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#50027) kigoi válasza Peti66 (#50026) üzenetére


kigoi
senior tag

Értem.

(#50028) simi811118


simi811118
aktív tag

SQ autóból árulódnak cuccok; egy Audio System HS28 magas pár van még (nem az enyém)
Akit érdekel, priviben adok elérhetőséget.

(#50029) simi811118 válasza kigoi (#50025) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ne is mondd, a helix nekem még nyáron is 10-15 perc alatt lesz "használat-kész". Most meg kb mire beérek dolgozni (25-30km), akkor kezd magához térni. ...

(#50030) TheProb


TheProb
veterán

[link] :DDD Van baj

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50031) opeter70 válasza TheProb (#50030) üzenetére


opeter70
senior tag

Azért megadta a módját az Alpine type-R szériás mélynyomóval.
A "rendszer" többi része ultragagyi, de a mélynyomót azért "kikukáznám" belőle. :)

(#50032) PiciPeti válasza simi811118 (#50028) üzenetére


PiciPeti
őstag

Tomié?

A Vifa gondolom hamar elment...
Hogyhogy eladja? Abbahagyja, vagy más lesz?

(#50033) simi811118 válasza PiciPeti (#50032) üzenetére


simi811118
aktív tag

Igen, az övé. Nem hagyja abba, csak most másra kell neki a pénz. Egy darabig minimalizál.

(#50034) opeter70 válasza simi811118 (#50033) üzenetére


opeter70
senior tag

Anno vett tőlem egy PG erősítőt. Azt is eladta? A párjával együtt?

(#50035) Ragadozó válasza moed (#50014) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ha kihúzod, akkor a legtöbb újra olvassa, akkor nem jegyzi meg.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#50036) karesz86 válasza Megamen (#26073) üzenetére


karesz86
tag

Sziasztok keresek Blaupunkt velocity vpa 11500, akinek van ne tartsa magában.

(#50037) simi811118 válasza opeter70 (#50034) üzenetére


simi811118
aktív tag

Igen, azt hiszem, hogy azokat eladta...

(#50038) hukhl


hukhl
csendes tag

Sziasztok!

Az autómba a gyári rádió helyett melyik éri meg jobban szerintetek?

JVC KD-X320BT - 27k
Kenwood KMM-122Y - 20k

Mindkettő 2 RCA-val rendelkezik a későbbi fejlesztés miatt. A JVC beépített bluetooth-al rendelkezik, ami előnyös a telefon kihangosítása miatt.
Valakinek valami tapasztalata ezekkel a típusokkal kapcsolatban? Hangminőség, kezelhetőség stb. mennyire használható a JVC BT kihangosítása?

Audi A6 C5-ről van szó, amiben gyárilag 8 db hangszóró van. Egyenlőre csak fejegységet, akarok venni, hogy ne csak a rádiót tudjam hallgatni és később majd tovább tudjam fejleszteni a rendszert.

Esetleg tudtok más alternatívát ajánlani 30k alatt, ami jobban megéri? Nem kell bele CD mechanika, de jó lenne, ha kilehetne hangosítani a telefont. Hangminőségre nincs nagyon viszonyítási alapom. Eddig, ami nagyon tetszett autóba hangminőségre az a BMW E60 gyári Harman Kardon rendszere a maga 10+ hangszórójával, nagyon szépen tisztán szólt szerintem. A későbbiekben, egy hasonló kaliberű hangrendszert szerintetek mennyiért lehetne összeállítani?

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#50039) tboy93 válasza hukhl (#50038) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ha hangminosegre mesz, akkor felejtsd el ezeket a also kategorias fejegysegeket. Minimum egy kenwood bt92sd vagy jvc kd r90bt, ha feljebb mennel akkor pioneer 80prs. Hasznaltan joval olcsobban vannak jo hangu fejek, 20-30 kozott van egy csomo regi alpine (9855), pioneer, de ezeken nincs usb, csak CD.

Hasznalt kenwood bt92-t tudok eladot, ha erdekel.

(#50040) szekra


szekra
őstag

Hali! Mi az ami árban legolcsóbb, hdmi kimenettel rendelkező fejegység ami még ajánlott kategória? Igazából olyat keresek amin ki lehet tükrözni a telefon képét a képernyőre. Köszi.

(#50041) szekra válasza szekra (#50040) üzenetére


szekra
őstag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő. Ennél pl. azt írják, hogy iphone vezérlés. Ez azt jelenti, hogy ki tudom rá dobni a képét? Ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#50042) Ummon válasza Bálint85 (#50021) üzenetére


Ummon
csendes tag

BMW E91:
A fejegység az egy rendszer része. Ha kiveszed, akkor nem fog működni több dolog. Ezért nem is igazán jellemző ennél és az újabb szériáknál, hogy a rádiót cserélik nem gyárira.

Ha mindenképpen mennie kell a gyári rádiónak, akkor is az meg van tartva csak át van költöztetve a csomagtartóba. Ez már azért megbonyolítja a dolgokat annyira, hogy alap hangon ne érje meg vele foglalkozni.

(#50043) kigoi


kigoi
senior tag

Pioneer fej-helix hxa400 erő és focal 165kr2 mélyközép /csak közép/.
Valaki halott már hasonló felállást?

Nemrég kérdeztem másik topikban hxa40-et,az gyengébb ettől,le is szólták.
A 400 már erősebb,de még nem halottam focal mélyközepet helix erővel.

(#50044) opeter70 válasza kigoi (#50043) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem vált be a Focal erősítő?

(#50045) kigoi válasza opeter70 (#50044) üzenetére


kigoi
senior tag

De hogy is nem,nagyon jó de lassan azért lépegetni kell feljebb a ranglétrán,bízok benne hogy részeltesebb lesz.
Ennek alapból kisebb a torzítása valamint az fp egyik hibája az az hogy 4ohmon sokkal kisebb torzítással dolgozik,az én közepem meg 2ohmos.
Helix a4-et nézegettem,arról találtam grafikont,hát az még 2ohmon is bitang durva,0,007 %ot nem éri el még 60-70W nál sem 2ohmon.
A class.

(#50046) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ahogy korábban írtam a kocsimba rakatok be hangrendszert, kedden beszélem le a részleteket. Passat sedan.
Előre 16-os kompones szett csomagtartóba meg 2X25 vagy 2X30-as mély zárt ládába.

Jelenleg van egy HIVI D620-as front szettem a korábbi kocsimba ez kikerül belőle. [HIVI D620]
Ahogy látható ez nem hangnyomás versenyre termett hangszoró a 86dB érzékenységével, nem is ez a cél.

Ehhez szeretnék mély hangszórót 2 db 25-os vagy 30-as ami zárt ládába kerül majd.
A hivi-vel mit márkával elégedett vagyok. Az otthoni hangrendszerem is HIVI Swans Diva, és ennél jobb nem kell.
Atc eléggé akciózza a cuccait már régóta és van náluk autós mélynyomó. F12S és F10S ami kifejezetten zárt dobozba való. Persze ezek sem hangnyomásos hangszórók a 2.83v/1m 89dB és 86dB érzékenységgel.
Valaki halott vagy látott már ilyen hangszórókat?
[F10S]
[F12S]

Így egy komplett Hivi rendszer lenne a kocsimba persze az erősítőket leszámítva.

Ha WinISD hangfal tervezőbe berakom ezeket a hangszórókat zárt doboz tervezése terén, akkor 1,31 Qtc érték jön ki amit egyes oldalakon semmiképpen nem ajánlanak. Persze igazán nem tudom mi ez az érték, viszont a HIVI tuti nem baromságokat gyárt.

A két hangszoró között elenyésző az árkülönbség. Teszteket írásokat nem nagyon találok róla, csak hogy elég drágák és elég olcsón lehet hozzá jutni.

(#50047) kacsa7 válasza Khaosz55 (#50046) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem értek a Thielle Small paraméterekhez, de azt látom, hogy zárt létére nem kicsi láda kell nekik. 25cm-es nyomónak 35literes ládát ajánl :Y Egy normálisabb nyomónak refiben elég ennyi, egy csomó értelmes 25-ös nyomó pedig 15literes zártban is már jól elmuzsikál.
Ráadásul abból az érzékenységből levehetsz 3db-t, ha 1W/1m-re akarod megkapni. Mondjuk ennek a kapott hanghoz sok köze nincs.

(#50048) Czimby válasza kacsa7 (#50047) üzenetére


Czimby
addikt

Ezekről a HIVI cuccokról azért eléggé megoszlanak a vélemények, mert az oké, hogy drága, de made in china és érdekes módon olcsóért sem kell senkinek, mert már lassan egy éve árulják a magyar készletet töredék áron és nem nagyon fogy...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50049) Khaosz55 válasza Czimby (#50048) üzenetére


Khaosz55
addikt

A jó cuccok elfogytak, egyébként amcsi cucc amit Kínában gyártanak. Swans Divam eléggé partiba van azért sok hangfallal. Amit meg most árulnak az meg gyakorlatilag már nem a célközönség meg inkább pusztán hangszórók. Hifi terén ez az első hangfalam amivel már nem tervezek tovább lépést.

(#50050) lautnermark válasza szekra (#50040) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ez egy kicsit kesze-kusza kérdés lett!
"hdmi kimenettel rendelkező fejegység"
Filmet akarsz lejátszani egy külső HD monitoron?
Tükrözés? Az bemenet és usb.
A szifon és android vezérlés pedig azt jelenti, hogy a telefonról történő zene lejátszásakor a fejről tudsz mappát/számot váltani és keresni.
A tükrözéshez ennél jóval komolyabb fejre van szükséged. Az ilyen olcsó noname vackok amúgy jó ha pár hónapig bírják, utána kuka. A hangminőségéről már ne is beszéljünk. A tükrözésnél nagyon fontos még:
1. a teló típusa
2. az op.rendszer verziója
3. a fejegység firmware verziója
Tükrözéses fejet csakis kipróbálás ( miután letesztelted a telóddal) után vegyél!!!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.