Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) orbano válasza whited (#6236) üzenetére


orbano
félisten

már megvan a drága fejed, lassan lesz 6 csatornányi erpsítőd, ládád, első szetted és még mindig úgy érzed el kell b*szni az egészet az ovállal... öcsém te nem vagy semmi. Remélem nem gyújtod magadra a kocsit tákolás közben... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#6252) Lokids


Lokids
addikt

Valaki azt árulja el, hogy ezt hogy csinálták a wagonR+-ban:
http://www.oktuning.hu/11.php?cmd=view&id=17

Nem a teljesre gondolok. De a lenti képek egyikén látszik az első szett a műszerfalon. AZT hogy a fenébe rakták oda?
Hogy fért el az oda? Beáldozták a kesztyűtartót/légzsákot?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6253) Tufa_ válasza Lokids (#6252) üzenetére


Tufa_
aktív tag

ignisben is ott van a hangszóró. kivágták nagyobbra és kész.
A légzsák egy 15x10 centis kis doboz szerű

(#6254) Tufa_ válasza megema (#6248) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ha gyárilag be van kötve akkor nem kell szenvedni vele. Bár én a helyedben még ott helyben dobnám ki az autóból az oválokat

(#6255) Lokids válasza Tufa_ (#6253) üzenetére


Lokids
addikt

Ez egy Wagon nem ignis. És látszik, hogy a gyári hely ott van mögötte érintetlenül.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6256) orbano válasza Lokids (#6255) üzenetére


orbano
félisten

üvegszál, gitt és kész. sok kocsiba tesznek oda előre hangszórót, ha kell akkor kicsit kiemelve, az utas felé fordítva.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6257) Xero válasza orbano (#6249) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam kivitelezhetetlen a szép tető szigetelés a hülye tetőkárpit miatt, ezért is hagytam ki! :D

(#6250) orbano: Nekem kb 2-3 éve van fent bitumen az első ajtókon, azon kívül, hocs kicsit kemények lettek, nem sok bajuk van. :)

(#6258) orbano válasza Xero (#6257) üzenetére


orbano
félisten

nálam van hely bőven szerencsére, úgyhogy még hőszigetelést is fog kapni, hátha segít valamicskét :) viszont jó dolog valahogy csillapítani a tetőt, mert az erősíti fel az összes többi zajt a kocsiban

A vér nem válik VAZZE!™

(#6259) Xero válasza orbano (#6258) üzenetére


Xero
nagyúr

206 klubban már próbálkoztak hasonlóval, elég kevés sikerrel. Olyan elbaszott tetőkárpitunk van, hogy szinte lehetetlen szépen megcsinálni. A zene oltárán ezt viszont már nem áldozom be. :(

(#6260) BBéci válasza megema (#6248) üzenetére


BBéci
titán

Hatcsatornás beépített erősítővel rendelkező fejegységről nem tudok, értelmetlen lenne, akárcsak az általad vázolt hangszóróelrendezés. Köze nincs az autóhifihez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6261) BBéci válasza megema (#6248) üzenetére


BBéci
titán

Segíteni akarok, nem bántani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6262) BBéci válasza megema (#6248) üzenetére


BBéci
titán

Tripla volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6263) megema válasza BBéci (#6260) üzenetére


megema
őstag

Valóban igazad van. Google ebben az esetben nem volt a barátom. Az apróhirdetésben, amit behozott gyári 6-os hangszórószettet olvastam. Lehet én néztem el, de meglepődnék, ha így lenne... Inkább elírás és valamiért úgy is emlékeztem van a hátsó ajtókban is.

A lényeg, hogy a hátsó ajtókban nincs hangszóró. Csak az első ajtókban és a kalaptartóban van egy-egy pár. Így már tárgytalan a dolog. Clarion CZ200ER lesz a vége, hacsak le nem beszéltek róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#6264) whited válasza orbano (#6251) üzenetére


whited
addikt

össze lesz rakva és ha nem jó az ovál összképben akkor az megy a háztól :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6265) BBéci válasza megema (#6263) üzenetére


BBéci
titán

Szokott lenni hátsó ajtókban hangszóró, Passatomban is van, de totál feleslegesen, ugyanis amilyen gyorsan csak lehetett, kikötöttem őket. Kalaptartó ügyben már sokszor kifejtettem a véleményemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6266) orbano válasza whited (#6264) üzenetére


orbano
félisten

összképed akkor lesz, amikor a 2 erősítővel az első szettedet és a mélyládát aktívba rakod. vagyis rakatod valakivel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6267) whited


whited
addikt

a mac audio z2100 chrom edition erősítőröl mi a vélemény?
Azt hogy mikor jön el az ideje 1 kondi beszerelésének azt miből tudom?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6268) orbano válasza whited (#6267) üzenetére


orbano
félisten

nem kell a cuccodhoz kondi. egy jó minőségű akksit kell venni (majd a többiek írnak típust). én az eddig elhangzottak alapján a komplett mac audio márkát kerülném biztos ami biztos alapon :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6269) BBéci válasza orbano (#6268) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek! :K
Akksiból én Stingert vennék, bár kissé drágák. Az Optimák és az Exide Maximák is jók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6270) Tufa_ válasza orbano (#6268) üzenetére


Tufa_
aktív tag

nem hülyeség a kondi - ha nem lehet sokkal nagyobb akksit belerakni mint a gyári.
ha hozzám beférne a motortérbe egy 60ah-s akkor én is kihagynám de 47es(gyári 35) mellé muszáj sajnos. Máshova nem tehetek, azt a szabályzat tiltja a versenyeken :(

(#6271) orbano válasza BBéci (#6269) üzenetére


orbano
félisten

én is gondolkodtam a drágábbikon, de félek, hogy egyszer hülyeségből lemerítem és magamhoz is nyúlok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6272) orbano válasza Tufa_ (#6270) üzenetére


orbano
félisten

whited-nak nincs akkora rendszere, hogy szükséges lenne hozzá kondi. nekem is messzemenőkig elég az, amit az akksi bír, nem villog se a műszefal se semmi. amit meg versenyre betenne az ember, az felteszem nem az a kategória, amit whited kifizetne a rendszerébe.
egyébként mi köze az akksi kapacitásának a dologhoz? úgy tudtam a pillanatnyi maximális terhelhetőség miatt kell a jobb akksi. vagy a 60Ah-sok abban is sokkal jobbak?
amúgy hasonló cipőben járok, nekem is mini méretű akksi kell a Hondába sajnos.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6273) paprika


paprika
aktív tag

Sziasztok. Kínáltak nekem 20 ezerért 1 db Sal kondit és egy Mac Audio MPX 2000 erősítőt. Az erősítő enyhén melegszik. ez nem gond? Kipróbálásra volt csak rátéve egy Sal ládára ami RMS 250 et bír... Viszont én egy Audiobahn ládát akarok vele megtolni ami 600W RMS -t tud. Na már most ha hídba kötöm és küldöm vele a ládát akkor forrósodni fog mint a fene..Iigazából félek használtan megvenni de erre van pénzem :W :R

(#6274) orbano válasza paprika (#6273) üzenetére


orbano
félisten

a láda "tudhat" akár 600000000000000W RMS-t is, az erősítő attól még hídba kötve 140 wattot ad le. az erősítők "dolga" meg az, hogy enyhén melegedjenek. ha nem melegednének az két dolgot jelentene: nem működik az erősítő, vagy esetleg a Max Audio mérnökei megdöntötték az összes eddig elfogadott fizikai modellt, és 100%-os hatásfokú erősítőt építettek.
a 20 ezres ajánlatot csak akkor fogadnám el, ha azt nekem fizetik, amiért átveszem a cuccokat :) pénzt biztos nem adnék érte, pláne a kondiért.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6275) G.Zs. válasza paprika (#6273) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Inkább idd el a pénzed, minthogy ezekre költsd. Boldogabb leszel tőle, hidd el. :D
De inkább gyűjts hozzá egy kicsit, és vegyél egy normális erősítőt.
Mennyi pénzed van most? Biztosan tudunk ajánlani valami normálisabbat. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6276) Bubee82


Bubee82
őstag

Üdv!

Az Eonon márkáról mi a véleménye a hozzáértőknek? Hová rangsorolandó?

(#6277) Xero válasza Bubee82 (#6276) üzenetére


Xero
nagyúr

Eddig 1 fejegységükkel találkoztam. Elég gyenge Alpine másolatnak tűnt. Én hanyagolnám..

(#6278) orbano válasza G.Zs. (#6275) üzenetére


orbano
félisten

20 ezerért már lehet kultúr 2 csatis erősítőt venni, sőt kevesebbért is, amint hallhattad vasárnap :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6279) Xero válasza orbano (#6278) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagy a szád mióta megcsípted a sajátodat! :DDD

(#6280) orbano válasza Xero (#6279) üzenetére


orbano
félisten

:DDD naná, hetekig sz*ptam és mentem Szakáll agyára, mire meglett :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#6281) Bubee82 válasza Xero (#6277) üzenetére


Bubee82
őstag

Pedig elég korrektnek tűnik. De akkor maradok az ismertebb márkáknál, mert igazából ez az Eonon fejegység amit kinéztem olyan árkategóriában van, ahol az ismertebbek alsó kategóriás termékei. Kb.

(#6282) Xero válasza Bubee82 (#6281) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább márkás használt! :K

Más: Sikerült "megszereznem" a Sztereo magazin 4 teszt CD-jét. Úgy néz ki sikerül szereznem egy Alpine 9887-es fejet. Jöhet lassacskán a tesztelés! :C

[ Szerkesztve ]

(#6283) Tufa_ válasza orbano (#6272) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ahogy néztem általában a nagyobb Ah-s aksik nagyobb teljesítményt bírnak, legalábbis amikor én kerestem akkor ez az exide premium volt a legjobb ami befért a gyári 35ös helyett.

Átlag zenehallgatáshoz egyébként szerintem tényleg mindegy, de akik javarészt aksiból a 10e ft-os kategóriával szemeznek és azt is sokkalják, egyszerűbb megoldás a kondi.

Nekem a versenyre kell a kondi, érezhetően gyengül az eredmény ha nincs bent. Jó lenne megnézni hogy egy erősebb aksival mit tudnék kihozni de sajnos sehogy nem sikerül bepaszirozni, a spirál pedig magasságra nem fér be sehogy

(#6284) Tufa_ válasza orbano (#6272) üzenetére


Tufa_
aktív tag

kétszer küldte el

[ Szerkesztve ]

(#6285) Tufa_ válasza orbano (#6280) üzenetére


Tufa_
aktív tag

megjött az ajánlat a panelre. 1 szett esetén 30e, két szett esetén 45e fényezéssel.

Még nem tudom hogy építsem az újat, az a gond hogy utcai B-be már kijön a kis autó hátránya, bár most 141et nyomok 200W-al, gyári ládával, 600W-al pedig a 143at kell megdönteni és jóvagyok. Arra gondoltam hogy a mostani kap47es átkerülne akkor a két első szettre és egy kap29 kerülne a ládához, de nem tudok hova elrakni mégegy erősítőt.

(#6286) kisboxi


kisboxi
tag

Üdv.
Van ezzel az erősítővel valakinek tapasztalata: ORION 2150SX? A mélynek kevésnek bizonyult az erősítőm, és így néznem kell valami erősebbet.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6287) orbano válasza kisboxi (#6286) üzenetére


orbano
félisten

papíron nem tűnik erősebbnek, mint a másik. mekkora ládába gyömöszölted bele azt a 30-as membránt hogy nem akar szólni?
egyáltalán mit jelent az hogy kevésnek bizonyult? max. gain mellett sincs hangereje? hány voltos az RCA kimenete a fejegységnek? jól be van lőve a LPF? gyanúgy nekem ez az egész.

Tufa_ : Nem tűnik vészesnek. Szakálltól kaptad ezt az ajánlatot?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6288) wierra


wierra
senior tag

Tisztelt Urak!

Tudásotokra és tapasztalatotokra van szükségem. Orbano mester okított pár dologban már, a zautóhifivel kapcsolatosan. Mégis tanácsotokat kérném több fej több ötlet címén. Meghát nem is akarom újra feltalálnia a spanyolviasztot :B .
A helyzet: adott egy '99 sedan Civic, amiben gyári (avagy első forgalomba helyezéssel egyidős) Pio KEH-P3700R fej van, 6-os CD tárral, gyári méretű (13cm?) első, valamint kalaptartó zajszóróval.

Ami biztos, az az Orbinál meghallgatott uDimension Jr. komponens szett, a többi alkatrész kérdéses.
Fej tekintetében: hátsó USB kapu, 3 pár RCA preout, iPod támogatás kell, max. 50 000,- HUF-ot szánnék rá. Alpine, Kenwood, Pio márkákra gondoltam, akár használt cuccok is.
A többiről (erősítő, kábelezés stb.) lövésem sincs. Jellemzően elektronikus zenét szoktam volt hallgatni.

Akár bármiről is meggyőzhető vagyok, talán még egy kedvezőbb ár/érték arányú komp. szettről is.

Várom a további kérdéseket. :K

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6289) kisboxi válasza orbano (#6287) üzenetére


kisboxi
tag

A láda méretét nem tudom pontosan, de nem egy kis darab (fél csomagtartómat el is foglalja :) ) Szólni szól, nincs azzal probléma, csak érezhető hogy azért van még abba a hangszóróba több energia is, mint amit használok. A fejegységem kimenete az elvileg 2 volt, és az erősítőnek is ekkora a max jele. Lehet megpróbálok játszani az LPF-el.
Amúgy itt egy kis teszt az erősítőről.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6290) Tufa_ válasza wierra (#6288) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nálam a kicx+dld párosítást megtudod hallgatni, elektromos zenére szerintem tökéletes, bár sok minden másra is. Szerintem még kedvező ajánlatot is tudok adni neked ha ez irányba is lépsz, nem csak fej.. :)
Ugyancsak elektromos zenére leginkább a Pioneerokat javasolják, de többnyire az Alpine és Pioneer fejek szoktak a legjobbak lenni.

Budapesti vagyok, ha gondolod még ma is összefuthatunk :)

(#6291) orbano válasza wierra (#6288) üzenetére


orbano
félisten

nekem u-Dimension element szettem van :) ennyi pénzből fejnek az alábiak lehetnek:
-Pio P88RS,RSII
-Alpine 9855
Mondjuk ezekhez kell adapter az ipod támogatáshoz. A piohoz ez úgy 15-30e között szerezhető be, türelem kérdése.

Az egész rendszerre mennyit költenél? Következő (nem mostani) pénteken gyere ki, most hallgasd meg a rendszerem, már benne van minden, sokkal jobb, mint volt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6292) Tufa_ válasza orbano (#6287) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen korrekt, ő adta. :)

Most a filó hogy Pro 62D ismét vagy Pro6020 legyen :) Utóbbinál kb 2cm-el nagyobb a hangszóró mágnese, bár a Pro 62D-é sem kicsi, szerintem simán van 13as átmérője a mágnesnek is :))

(#6293) wierra válasza Tufa_ (#6290) üzenetére


wierra
senior tag

Köszönöm a felajánlást, élni fogok vele. :K :C
Leginkább ilyen pénteki Lurdy házas meetekre vagyok kalibrálva :) egyeztetünk.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6294) orbano válasza wierra (#6293) üzenetére


orbano
félisten

van a túloldalon a lurdynál hifis meeting is péntekenként, van miből válogatni :) G.Zs.-t környékezd meg, neki villanyos zenére nagyon korrekt kis cucca van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6295) wierra válasza orbano (#6291) üzenetére


wierra
senior tag

Tudtam én, hogy rosszul emlékszem :U .
Mivel nem tudom, mit-hogyan akarok, nem tom, mi kell a "teljes rendszerhez".
Amit biztos nem akarok: hangnyomás versenyt nyerni, rezgő rendszámtartót hallgatni stb.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6296) orbano válasza wierra (#6295) üzenetére


orbano
félisten

a tételek amikre oda kell figyelni:
-fej
-első szett
-ajtók szigetelése, panelozás
-kábelezés
-erősítő (mélyláda és aktív hajtás függvénye, hogy hány erősítő, összesen hány csatornával)
-mélyláda (ha tényleg kell. akár ezt is meghallgathatod pl. nálam, hogy elég-e az első szett, nem mindenkinek hiányzik. szerencsére ilyen szempontból jó a kocsink, nagyon szépen ösze lehet hozni az első ajtókat, szereti a hangszóró).

A vér nem válik VAZZE!™

(#6297) Tufa_ válasza wierra (#6295) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Attól hogy mélynyomót raksz a kocsidba, nem feltétlen hangnyomás versenyre kell gondolni hogy abból csak az lesz és csak arra jó :) Az szerintem azért hogy egy normális hifi mélynyomó nélkül kevés, nem vitás. Lásd házimozik, vagy akárcsak az SQ autók zárt ládás mélynyomói, vagy gyári prémium autók gyári mélynyomói. Mindben van pedig valószínű mindben sokkal komolyabb hangszórók vannak mint egy általunk favorizált akár többszáz ezres.. :)

Attól hogy én versenyzek, szerintem sokan meglepődnének hogy milyen kellemes a zenehallgatás zenére belőve, bár ami nekem benne van hifi, épp tegnap számolgattam és alulról nyaldossa a 400ezret :O

[ Szerkesztve ]

(#6298) wierra válasza Tufa_ (#6297) üzenetére


wierra
senior tag

Félre érteted, nekem a nagy hangerő nem hiányzik ;) . Mélynyomó jöhet akár. Amúgy se (most se) ordíttatom a high-endem ;] :DDD. A lényeg, hogy szépen szóljon...ahogy kell.
Na, ilyen magasságokba, amit írtál 400k nem szeretnék merészkedni.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6299) Tufa_ válasza wierra (#6298) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mi kéthetente szoktunk kint lenni lurdynál, a következő pont következő héten lesz majd pénteken, ha jól tudom akkor lesztek ti is kint. :)

Egyébként azt kéne tudni hogy mennyit szánsz rá a fejegységet leszámítva, de mondjuk egy plusz 50-60e körül már normálisabb hangzást ki lehet hozni (ebbe belefér egy kisebb zárt láda, egy 2 csatis erősítő, egy kábelszett és egy jobb első szett. Bár elektronikus zenéhez egy reflex szerintem jobb)

(#6300) orbano válasza wierra (#6298) üzenetére


orbano
félisten

no igen, a költségkeretet valóban jó lenne tudni

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.