Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Reneolus válasza pengusz77 (#62997) üzenetére


Reneolus
tag

Á, köszi! Kipróbálom.
Közben azt olvastam a JVC oldalán, hogy ne közvetlenül csatlakoztassuk a pendrive-ot, hanem hosszabbító kábelen keresztül. Ezt is érdemes lesz kipróbálni.

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63002) Reneolus


Reneolus
tag

Genesis SM100 mennyire komoly cucc?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63003) krisi08 válasza Sub-ZeRo (#62996) üzenetére


krisi08
tag

De, hibátlanul működik csak van hogy a telefonon navi megy olyankor jó lenne ezzel irányítani a kormányról.

Szóval a kérdés még mindig adott

(#63004) krisi08 válasza krisi08 (#63003) üzenetére


krisi08
tag

Na, fejlemény jackes beltéri egység külső infravevőjével nem hajlandó működni.

Szóval szerintem eladó egy vadonatúj csak kipróbált CD-SR110 7.500ft. Holnap akár Pesten átvehető.

(#63005) evo87 válasza spiky03 (#62999) üzenetére


evo87
őstag

A titok nyitja: app indít a telón és utána a fejen a nagy gombot hosszan nyomni... akkor fog kapcsolódni.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#63006) hugi0 válasza Reneolus (#63002) üzenetére


hugi0
őstag

Az alairasodban szereplo termekek kozt, siman megallja a helyet. ;)
Az Pioneer a kakuktojas ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#63007) Sub-ZeRo válasza evo87 (#63005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a fejegységen az src on-on van akkor nem kell appot inditani, mert magától elindul... 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#63008) krisi08 válasza evo87 (#63005) üzenetére


krisi08
tag

Ez így igaz! Már egyszer megtárgyaltuk.

(#63009) spiky03 válasza evo87 (#63005) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót, majd akkor újra felrakom a telóra az appot és így is kipróbálom. :R
Mert eddig én csak úgy csináltam, hogy elindítottam az appot meg a fejegységet bekacsoltam, és utána nem történt semmi sem. :) Nem jöttek elő azok a plusz lehetőségek, hogy a hangszórókat tudjam állítani meg ilyen, csupán a telón található zenéket játszotta. :D

@(#63007) Sub-ZeRo
Köszi neked is.
Szerintem az most be van kapcsolva, mert a múltkor véletlenül bekapcsoltam, kérdeztem is Petit, hogy ez mi lehet. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63010) Reneolus válasza hugi0 (#63006) üzenetére


Reneolus
tag

Nem nagyon van más feljebb, max. a 80prs, de akkor inkább már egy proci..

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63011) Reneolus


Reneolus
tag

Ha már proci, a Mosconi 4to6 sp-dif mennyire jó? Van valakinek itt?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63012) tboy93 válasza Reneolus (#63010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pedig egy 80prs 70-80 között jó deal :K

(#63013) Ear001 válasza bajnokpityu (#62983) üzenetére


Ear001
addikt

Gyuri, vagyis a gm Audio váltója érdekes darab. A legelső deszka modell, akarom mondani próba nyák itt van nálam, az én nagy uDim erősítőmben, a gyári erősítés szabályzó, szűrő rész helyén. Ez eredetileg opampokkal van, de nagyon hasonló a felépítése a csüöves változatnak is. Igazából nem is az aktív váltó képessége az egyedi, hanem az, hogy bekerül plusz egy erősítő fokozat. Az autóhifiben ugye ez nem megszokott, van pár opamp, ami jó sok voltot ad ki a fejegységnél, de nem ez van a fókuszban, hanem inkább a funkciók, meg a D/A rész, A végfokokban is van valami opamp, ami ezt feldolgozza a kapott jelet, de ott sem ez van a középpontban, hanem a táp és hozzá a végfok rész. Pedig a hifiből ismerős lehet, hogy egy jó előfoknál kevés van, ami jobb tud lenni.

Na ez a keresztváltó, azon kívül hogy könnyebb vele vágni, impedanciát illeszt, és az extra erősítő fokozatból kifolyólag növeli a felbontást, a dinamikát, az életszagúságot. Hogy csővel, extra felharmónikusokal, vagy IC-vel, tranzisztorral kicsit hidegebben, az már ízlés dolga, de ügyes szerkezet.

(#63014) Reneolus válasza tboy93 (#63012) üzenetére


Reneolus
tag

Egyesek szerint nem túl "zenei" a 80prs...

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63015) bajnokpityu válasza Ear001 (#63013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

látod ezen agyalok én is, hogy mi a rosszabb, opa a jelútban, vagy egy fölös ad-da, vagy tök mindegy, kb ugyanaz lesz az eredmény.

pár éve, amikor még dacos topicba rendszeresen jártam, Schawo csinált olyan tesztet, hogy ADDA közé berakott 40m mikrofonkábelt, és ezt a loop felvételt megismételte.
6-8 ilyen karika( tehát 6 AD és 6 DA meg 240m mikikábel) környékén lehetett egyáltalán észlelni valamit, némi dinamikacsökkenést. De 1 ilyen karika után semmit. És ez tök furi, mégis lélekben azt gondolnám, h ez rosszabb megoldás, mint opákon keresztül vinni.

mert ugye a legtöbb dac chipen belül élből ott egy opa, buffernek. tehát mindenképp több alkatrészen megy át a jel külső DSP esetén. Visszont az már megvan :) láncom sem éppen jól átgondolt highend cucc.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63016) krisi08


krisi08
tag

Valaki tudna segíteni, hogy most az mvh-x580bt-nek mi lett/lesz az utódja ebben a kategóriában?

(#63017) tboy93 válasza Reneolus (#63014) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt a fassagot ki mondta? :D Hallottam mar par fejet, nem veletlenul vettem 80prs-t. Baromi jo hangja van, termeszetes es reszletezo. Az enekhangok szerintem kegyetlen jok rajta. Amikor lecsereltem a kenwoodomat ami szinten egy felso katos darab volt csak meg a regebbi idokbol, na akkor az elso par szamnal kb letettem a hajam.

(#63018) tboy93 válasza krisi08 (#63016) üzenetére


tboy93
nagyúr

ha tippelnem kene x590bt lesz a kovi :P

szerk: voila

[ Szerkesztve ]

(#63019) bajnokpityu válasza tboy93 (#63017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a 99el van 1 tapasztalatom, ami mindenki szerint egy piszok jó cucc, nekem az se volt éppen természetes. hifizni nagyon tudott, szó se róla, de a természetes jelző soha nem jutott volna eszembe :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63020) tboy93 válasza bajnokpityu (#63019) üzenetére


tboy93
nagyúr

P99RS-t is nagyon sokat hallgattam havernál, az is bitang jó cucc. Igaz nálam is és nála is Phoenix Gold MS, MPS erősítők vitték a szettet, jó kábelekkel stb.

(#63021) >Deego..


>Deego..
senior tag

Rendelkezem egy Alpine UTE-72BT fejegységgel.
Az istenért nem tudom a megkeresett rádió állomásokat lementeni.
Minden indításnál újra rá kell keresnem vagy manuálisan be kell állítanom a csatornát.

Hogy tudom normálisan menteni és fixálni a csatornákat?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#63022) G.Zs. válasza >Deego.. (#63021) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Meg kell cserelni a piros es sarga kabeleket a csatlakozojan. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#63023) Möhe


Möhe
addikt

Srácok!
Pg jelszint erősítővel lehet gyári szarból várat építeni?

(#63024) >Deego.. válasza G.Zs. (#63022) üzenetére


>Deego..
senior tag

:R

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#63025) hislah


hislah
aktív tag

Sziasztok!
Kb 30e hozzászólás elolvasása után végére értem a topicnak. :)
Nagyon régóta hifizek már szobai és autós vonalon. Az olvasottak alapján az én autós "install"-om merőben más mint amit Ti használtok. 😉 Érdeklődnék, hogy mikor lesz Pesten valami mini tali, ahol tudnék hallgatózni, tapasztalatot cserélni.

(#63026) krisi08 válasza hislah (#63025) üzenetére


krisi08
tag

Írd le mi a te installod kíváncsiak vagyunk :)

(#63027) troll81 válasza Reneolus (#63014) üzenetére


troll81
addikt

ezert hasznalsz pioeert....... az hasonlo alpine t kidotam a kocsibol :K mit vennel helyette ?ilyen arban? :F ha mar proci Helix mindenkeppp :K

[ Szerkesztve ]

(#63028) hislah válasza krisi08 (#63026) üzenetére


hislah
aktív tag

Már évek óta szélessávú hangszórókat használok, passzív hangváltó nélkül. Igen az autóban is. Most éppen az A oszlopon csücsül egy pár. Ha kell aktívan vágom alulról fejről és téridőt is módosítok.
Színpad, tér, hangszer hangok, részletek és érzelmek jellemzik a hangját. Nagyon eltudja varázsolni az embert.
Más világ, mint a 2 út. Sokkal testesebb hangja van a magas tartományban.

Kicsi 20as zárt 8 literes subom van, amit sok száz wattal hajtok. Rendkívül gyors és pontos, ha kell hangos. :)
Az autó egy Toyota Yaris Verso. ;)

(#63029) PiciPeti válasza hislah (#63028) üzenetére


PiciPeti
őstag

Péntek este szokott lenni a Lurdy parkolóban valami összeröffenés, de még én nem jutottam el oda, szóval passzolom.

De csinálhatunk egy fórumos, Bp környéki találkát ha van rá igény, amíg még nincs nagyon hideg... :U

(#63030) hislah válasza PiciPeti (#63029) üzenetére


hislah
aktív tag

Pont erre gondoltam én is. ;)

(#63031) Reneolus válasza troll81 (#63027) üzenetére


Reneolus
tag

JVC R981BT - t használok most.
Régi Helix DSP-k is jók? Pl. Helix P DSP?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63032) krisi08 válasza PiciPeti (#63029) üzenetére


krisi08
tag

Csináljunk, de arra remélem már nekem is bent lesz a cucc Peti :D

Lurdyba jár valaki? Milyen arcok járnak oda?

Holnap felveszi a futár a Signat-ot. Van boldogság :))

(#63033) hislah válasza krisi08 (#63032) üzenetére


hislah
aktív tag

Lurdyba régen sokat jártunk. De ott a hifi mindig háttérbe szorult sajnos. Jobban örültünk, ha valaki elrúgta valamelyik durrogós, szuszogós autónak. ;)

(#63034) spiky03 válasza PiciPeti (#63029) üzenetére


spiky03
veterán

Támogatom én is.
Nekem a múltkori hely tökéletes, a Fogarasi Tesco parkolójában a mosó előtt. :)
Igaz a jövő héten délutános leszek, hétvégén meg nem leszek a városban...Remélem nem akkora szervezitek. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63035) G.Zs. válasza hislah (#63033) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Kb 4-5 evvel ezelott rendszeresen szerveztunk PH hifi talalkozot a Lurdy parkoloban. Jottek is az emberek szep szammal. Ugy latom az akkori tarsasagbol mar senki nem ir ebbe a forumba, aki esetleg szervezhetne ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#63036) PiciPeti válasza G.Zs. (#63035) üzenetére


PiciPeti
őstag

No, látom van érdeklődés, legyen akkor a Fogarasi úti Tesco parkolóban, az autómosó környékén. ;)

Írjátok be kit érdekelne, és melyik alkalom lenne neki a megfelelő:

PH-s hifis találka

Többség dönt elv érvényes. ;)

(#63037) G.Zs. válasza PiciPeti (#63036) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Viszont a magam reszerol nem mukodik a dolog. Kb 1500km-re lakom a Fogarasi úti Tesco-tol. :)
Csak azert vetettem fel a dolgot, mert regen rendszeresen volt topik tali, es kulonosebb szervezes sem kellett hozza. Fixen pentek este volt a Lurdy parkoloban. Aki tudott, jott.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#63038) Reneolus


Reneolus
tag

JVC music play appot használja valaki? Hogy kell működésre bírni? USB-n összekötöm a fejet a telóval, de semmi...

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63039) ZoZó001


ZoZó001
csendes tag

Üdv CarTársak! :)
Nemrégiben hozzánk került,és a párom használatában lévő 2/b Puntóban szeretném a gyári zenét lecserélni. Fejegységben egy JVC kd-x342bt -re gondoltam,első szett Gladen alpha 165 vagy Hertz dsk 165.3 , az első szett a fejegységről menne,és a rendszer a gyári punto mélyládával egészülne ki (ez már megvan,a másik puntónkból kerülne át,így később abban is elindulhatna a hifi fejlesztése :) ).
Valakinek személyes tapasztalat eme termékekkel kapcsolatban,esetleg ebben az árkategóriában más ajánlat?
Köszi a válaszokat! :)

(#63040) s4tch válasza Reneolus (#63038) üzenetére


s4tch
veterán

Megvolt mindhárom lépés? [link]

(#63041) Reneolus válasza s4tch (#63040) üzenetére


Reneolus
tag

A 2. lépest nem tudom aktiválni, hiába nyomkodom az 5-ös gombot, nem reagál sem a fej, sem az app.

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63042) troll81


troll81
addikt

mejött ez ertékes csomag nehezen de kaptam lefogatot :K

(#63043) spiky03 válasza PiciPeti (#63036) üzenetére


spiky03
veterán

Szavaztam is. :)

Azért ide is írjátok be a fejleményeket, mert nem biztos, hogy mindenki követi a szavazást.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63044) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Mac Protector 2.13
vagy Galden Audio Alpha 165 a jobb választás, hangminőség szempontjából?

(#63045) pengusz77 válasza ginola (#63044) üzenetére


pengusz77
senior tag

Gladen Alpha.

(#63046) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Pioneer avh-x5800dab lenne a kérdésem. mi a véleményetek róla? Vagy helyette másikat ajánlotok? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#63047) troll81


troll81
addikt

hello Ground Zero GZIC 16X a gyaritol jobb lehet? :F persze jobb fejegyseggel

(#63048) ginola válasza pengusz77 (#63045) üzenetére


ginola
addikt

Ez komoly?
Gladenhoz milyen fej ajánlott?
(Ha később lenne erősítőre, zárt subra pénzem miket nézzek?

(#63049) Lite válasza ginola (#63048) üzenetére


Lite
őstag

Hangszeres zenére Alpine-t inkább ne. Talán leginkább JVC-t...

(#63050) ginola válasza Lite (#63049) üzenetére


ginola
addikt

Ismerősöm szólt, hogy van egy feles Clarion 558 RMP, ami neki nem kell. Érdemes elkérnem, anno ez milyen fejegység volt?
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.