Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) b.janko válasza orbano (#5950) üzenetére


b.janko
tag

Az RS és az RS-II között van valami lényei különbség a korukat kivéve?

www.marinero.hu

(#5952) orbano válasza b.janko (#5951) üzenetére


orbano
félisten

pontosan nem tudom. az RSIInek még jobb hangja van azt mondták, én ezért vettem azt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5953) Lokids


Lokids
addikt

Asszem mégsem lesz ajtópanel.
Rákérdeztem a paradoxautóhifinél mibe kerül az oldalukon megtalálható WagonR panel:
Az oldalunkon látható panel oldalanként 18.000 Ft-ba kerül. Tehát a 2 oldal összesen 36.000 Ft.

Ennyit nem szánok rá. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5954) b.janko válasza orbano (#5952) üzenetére


b.janko
tag

Jól láttam ki lehet vele íratni az akkufeszültséget? Mennyire pontos?

www.marinero.hu

(#5955) BBéci válasza b.janko (#5949) üzenetére


BBéci
titán

Audiban és Opelben hallgattam Bose hifit, egy rakás szart ért. Mazdás emberrel beszélgettem, akinek az autóhifijéről írtam cikket, első dolga volt kihajítani a Bose-t és normális rendszeret építtetett az autójába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5956) orbano válasza b.janko (#5949) üzenetére


orbano
félisten

hallgattam mazda 6 sportot én is, p*csafüst... egyébként pedig igen, az gyárilag be volt konfigurálva. annál ezerszer jobbat fogsz összerakni most.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5957) b.janko válasza BBéci (#5955) üzenetére


b.janko
tag

Konkrétan mi volt vele a bajod? Talán nem tudtam volna megmutatni hogy melyik hangszer pontosan honnét szól, de valahogy mégis kellemes hallgatni, még nagy hangerőn is. Nincs túl sok mély, se túl sok magas. Vagy ennyire bot fülem van?

www.marinero.hu

(#5958) BBéci válasza b.janko (#5957) üzenetére


BBéci
titán

Önmagukban a Bose termékek nem rosszak, de az autóhifihez köze nincs annak, amit produkálnak. Talán surround rendszerként, DVD-lejátszóval és monitorral jók lehetnének, de nem annyiért, amennyibe kerülnek.
Az nem is lenne jónak nevezhető, ha bármiből, mélyből, középből magasból túl sok lenne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5959) G.Zs. válasza b.janko (#5949) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ebből 25k-ért tudok egyet. A szettről csak annyit, hogy tavaly konkrétan ezzel a darabbal, amit szereznék, nyertek magyar hangminőség bajnokságot. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5960) Lokids


Lokids
addikt

Felfigyeltem egy kis érdekességre.

http://www.hifivar.hu

nézzétek meg a trükkük fület.
Majd a paradoxautohifi-nél szintén.

mintha szóról szóra ugyanaz a szöveg lenne.

Közös a tulaj? Vagy csak valaki lopta a szöveget?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5961) Xero


Xero
nagyúr

Van egy érdekes kérdésem. :U
Számomra mindíg furcsa volt, hogy a színpad mértani közepe elvileg az autó mértani közepénél kell hogy legyen a verseny kiírások szerint.
Így ugyebár szinte mindenkinek eltolva érzi kicsit a dolgot, senkivel nem áll szemben az énekes.
Nekem mind a mai napig kicsit felém van húzva a színpad, de nem az igazi a fej kevéske képessége miatt (gondolom én) meg az elhelyezések miatt!
A kérdésem az lenne, hogy valaki próbálkozott már hasonlóval? Vajon megoldható lenne, hogy a teljes színpadot eltoljam balra a vezető pozíció felé? Tehát a színpad bal széle az autón kívül, míg a színpad jobb széle inkább az autó közepénél?
Megmondom őszintén én tojok az utasaimra, magamat akarom szórakoztatni a hifivel! :DDD
Tehát, ha át lesznek pakolva a magasak normálisan, a mély/közepek kiemelővel előre hozva és aktívvá teszem a hajtás, van rá lehetőség hogy ezt elérjem?

(#5962) b.janko válasza Xero (#5961) üzenetére


b.janko
tag

Tetszik a hozzáállás :)

www.marinero.hu

(#5963) BBéci válasza Xero (#5961) üzenetére


BBéci
titán

A tér/idő processzor pontosan erre való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5964) Xero válasza BBéci (#5963) üzenetére


Xero
nagyúr

Győzelem! :DD
Na akkor még jobban gyűjtök arra a fránya 9855-re :C

(#5965) orbano válasza BBéci (#5963) üzenetére


orbano
félisten

nem korlátozza be valamelyest a színpad két szélét az, hogy a bal oldali hangszórók aránytalanul sokkal közelebb vannak a fülhöz? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#5966) BBéci válasza orbano (#5965) üzenetére


BBéci
titán

Persze, hogy korlátoz. A lehetőségekhez képest lehet tologatni a színpadot.
Hangminőség bírálatnál szempont a színpad szélessége is, az már jó, ha a külső visszapillantókig ér.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5967) orbano


orbano
félisten

Mi lett a láda alá bibibiiiii :B [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5968) mindkilla válasza orbano (#5967) üzenetére


mindkilla
tag

De szép neve van. : )

(#5969) #25954560 válasza mindkilla (#5968) üzenetére


#25954560
törölt tag

es a szine is beh gyonyoru!
grat, sztem zsenin fog szolni.

(#5970) G.Zs. válasza orbano (#5967) üzenetére


G.Zs.
senior tag

El is hoztad már a rokit? Hogyhogy ezt választottad? Mondjuk az ára alapján jó vétel volt. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5971) orbano válasza G.Zs. (#5970) üzenetére


orbano
félisten

azért választottam, mert azt mondta szakáll, hogy ez jó erősítő :) egy ideje mindig linkelgettem neki a 20k alatti 2 csatornás erősítőket. erre rábólintott, főleg nevetséges 10 ezerért, így hát elhoztam. de még nincs nálam, majd póstázódik, szakáll meg jövő hét után szereli be.

jössz ki ma? villognék a fejjel :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5972) G.Zs. válasza orbano (#5971) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna nem hiszem. Meló van ezerrel. :(
Hétvégén rád csörrentek, aztán összeülünk egy kis hallgatózásra. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5973) orbano válasza G.Zs. (#5972) üzenetére


orbano
félisten

hétvégén Prágában leszek úgyhogy majd utána :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#5974) b.janko


b.janko
tag

Valaki meg tudná nekem mondani hol találom a DIN szabvány értékeit. Tehát hangszórók külső, belső átmérői, furatelhelyezések, stb...
A legfontosabb, hogy mekkora lyukat kell vágnom a 16-os szetthez, Nekem itthon van 2 hangszóróm, azok között 1mili különbséget mértem. Tapaszalat alapján mekkora szórások vannak?
A "gyári" beépítő keretben lötyög 3-4milit is. Arra gondoltam amit keményfából csinálok az 100%-ban illeszkedjen.

www.marinero.hu

(#5975) orbano válasza b.janko (#5974) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ahhoz a hangszóróhoz méretezd amit veszel :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5976) zso2113


zso2113
csendes tag

Helló!
van nekem egy axton c409 erősítőm
2csatornás 2x30A 1x350w rms/4ohm
Szerintetek mekkora tápkábel-t vegyek hozzá?
10-es re gondoltam, szerintetek elegendő neki ?
üdv.:Zsolt

(#5977) G.Zs. válasza zso2113 (#5976) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem elég sajna. Ahhoz legalább 20-as kábel kell 80A-es biztivel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5978) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést az ide nem illő kérdésért,de nem tudtok esetleg valakit akinek kellene Skoda Octavia gyári kazettás fejegység?(2005/2006 modell) ő lenne az

Iletve tudnátok ajánlani nekem olyan fejegységet max 30ezer forintig,ami USB-s,legalább 2 pár rca kimenet van rajta?Nem kell se ipod,se bluetooth támogatás.Rádióvétele legyen jó,és legyenek benne szűrök.Alpine,Kenwood,JVC,Pioneer fejegységekre gondoltam.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5979) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

üdv mindenkinek!

Szval a kérdésem:

mélynyomóval kívánom kiegészíteni a meglévő audio rendszert. A kérdésem, hogy az erősítőn kívül milyen plusz kiadásokkal jár mindez? (kábel, stb mennyi kb hozzá?)

Előre is kössz!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#5980) migabi24 válasza sosperecek18 (#5979) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát ha nem tudod magadnak megcsinálni akkor a bekábelezés legalább 10000ft + kábelszett ennek az ára minőségfüggő 5000Ft- indul de azt nem ajánlom, erre is legalább 10-15-öt lehet számolni sztem ;)

(#5981) Entryy


Entryy
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Korábban részleteztem már a rendszert,most erre nem térnék vissza. A lényeg,h van RCA bemenetem a feje-be (több is és Sárga piros fehér, szal nem csak audio)
Ide keresnék olyan médialejátszót ami:

-USB van rajta
-RCA kimenet (sárga, piros, fehér)
-távirányítós
-Mp3,wma stb fájlokat lejtszik

és/vagy esetleg
-winyót tud fogadni
-memóriakártya olvasóval rendelkezik.
-avi,mpg stb fájlokat játszik

Gondolom mindenkinek összeállt a miértre a válasz.

Tippeket előre is köszönöm!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5982) Entryy válasza Joe fiú (#5978) üzenetére


Entryy
aktív tag

Hupps nem ide :D

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5983) Beri válasza G.Zs. (#5812) üzenetére


Beri
addikt

Nos, ha tényleg megbízható a forrás, vevő lennék egy fejre. Az az alpine kicsit túl csiricsáré, de ha annyira jó hangja van, elviselem :DDD
Beszéljünk a részletekről.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5984) nacant


nacant
csendes tag

Sziasztok! Ma építettem be az autómba, a kalaptartóba JBL GTO 963-as oválokat, amit használtan vettem.Szomorúan tapasztaltam, hogy az egyik hangszóró a közép-mélyközép tartományban torzít cd-nél is, de rádiónál jobban hallható, különösen a beszédhangok! Ha picit megfogom a membránt ez a jelenség csökken! Hangszóró teljesen ép (ránézésre). Mi lehet a gond?

(#5985) kisboxi válasza nacant (#5984) üzenetére


kisboxi
tag

Jé, egy ovál. :DDD

Ha a kábelezés rendben van, akkor nagyvalószínűséggel szét van hajtva a hangszóró. :K
Megvétel előtt nem hallgattad meg?

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5986) nacant válasza kisboxi (#5985) üzenetére


nacant
csendes tag

Nem beépítve nem mutatkozik ez a jelenség, és úgye mikor megvettem beépítve sajna nem volt módom meghallgatni... :(

(#5987) whited


whited
addikt

sziasztok
1 kis segítségre lenne szükségem
pioneer p88rsII
ehhez kellene kábel amivel a ipodot meg a fejet összetudom kötni :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5988) orbano válasza whited (#5987) üzenetére


orbano
félisten

ehhez nem kábel kell, hanem egy adapter: "Pioneer CD-IB100ii"

A vér nem válik VAZZE!™

(#5989) orbano válasza nacant (#5986) üzenetére


orbano
félisten

ha csak beépítve produkálja ezt, akkor nem lehet, hogy a beépítés a rossz? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5990) whited válasza orbano (#5988) üzenetére


whited
addikt

27e ft? :Y :Y
Olcsóbban nem is lehet megoldani? :Y :Y :Y
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5991) orbano válasza whited (#5990) üzenetére


orbano
félisten

ahogy néztem sajnos nem :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#5992) nacant válasza orbano (#5989) üzenetére


nacant
csendes tag

Na erre még nem is gondoltam. Holnap körbenézem, mint lehetséges okot.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5993) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Esetleg fejegység kérdésben tudna valaki segíteni?Kezd aktuális lenni a dolog.
Szemezgetek a JVC KDR 412-vel,ez már bevált,esetleg ha tudna valaki max 30ezer ft-ig jó áron Alpine-t illetve Pio-t azt szívesen venném.

(#5994) Beri


Beri
addikt

Najó, ennyi volt, vége. Elegem van a barkácshifiből. Minden amihez nyúlok, csak rosszabb lesz. Legszívesebben visszaraknám a gyári hangszórókat, mert ennél még az is szebben szólt, csak nem bírtam ennyire hajtani.
Egy Harman/Kardon CA280-assal hajtok egy JBL GTO 6506C-t és borzalmas magasai vannak. Egyszerűen nincs rá szó. Minden egyes sz betűnél, vagy magas cinnél feláll a hátamon a szőr.
Az vígasztal, hogy a másik ág (JBL GTO 75.2 és egy GTO 1024BR) hibátlanul teszi a dolgát. Viszont kell a hely a csomagtartóban, tehát a ládának mennie kell, úgyhogy ez a kis örömöm is véget ér nemsokára.
Most ott tartok, hogy nem tudom, merre induljak, mit vegyek. Meghallgatni 250-300 eurós szetteket nincs lehetőségem vásárlás előtt, anélkül meg már nagyon félek egy ugyanilyen melléfogástól. Ráadásképp végszóra a magnóm is beadta a kulcsot (úgy néz ki, rámegyek egy olyan alpine-ra, amit G.Zs. ajánlott, de még mindig agyalok rajta, hogy érdemes-e, bár igazából csak a kinézetével van bajom, az egyszerűbb megoldásokat jobban szeretem). Olyan tehetetlennek érzem magam... ráadásképp csak bukhatok mindenen... Én vagyok az az ember, aki pénzt vert az autóhifijébe, aztán kapott a végére egy olyan rendszert, amit nincs kedve hallgatni. Odaadnám a fél karomat egy olyan komponenses szettért, ami úgy szól mint a hétezer forintos ozaki wr450-em :O

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5995) orbano válasza Beri (#5994) üzenetére


orbano
félisten

van ilyen, hogy nem passzolnak a dolgok. az én sztorim is hasonló volt, mondjuk most sem vayok 100%-ig elégedett az eredménnyel, de kivárom a végét, hét elején megyek át aktívba, akkor meglátom mi lesz. de félek, hogy a magasak akkor sem lesznek a helyükön. majd meglássuk, lehet Te is kamatoztathatod a tapasztalataimat, ha már egy cipőben járunk :)

ui.: azt hittem hirtelen CA260-asod van, kár...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5996) Beri válasza orbano (#5995) üzenetére


Beri
addikt

Nem passzol? Hát egyszerűen torzak a magasak, ezen nincs mit szépíteni. Ha levágnám a tetejét mittoménhány kHz-nél, csak azt érném el, hogy hiányoznának...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5997) Xero válasza Beri (#5996) üzenetére


Xero
nagyúr

Minden hangerőn produkálja? Ahogy nézegetem, kicsit túl sok kakaót kap az az első szett. Ne feledjük hogy a harman szettek általában 2 ohmosak!

(#5998) Beri válasza Xero (#5997) üzenetére


Beri
addikt

Igen, mindenhol, csak följebb jobban idegesít :D . Egyébként a mélyei, közepei tetszenek a szettnek nagyon, csak a magasa borzalmas (legalábbis az én fülemnek).

Egyébként (nem tőled kérdezem, csak úgy általában) itt a "3-Position HP/LP Crossover Control (12dB/Oct)" tényleg használható hangváltót takar?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5999) Xero válasza Beri (#5998) üzenetére


Xero
nagyúr

Hangváltóval próbáltál már játszani?

(#6000) Beri válasza Xero (#5999) üzenetére


Beri
addikt

Nincs rendes hangváltóm (még), egy clarion dzx558rmp-m van (ami helyett keresek épp fejet), ott meg csak EQ van. Ha legfölül letekerem csöppet a magasat, nem bántja annyira a fülem, viszont hiányzik a magas.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.