Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Xero válasza BBéci (#6199) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért a Rainbow CS sorozatot nem hiszem hogy megfizeti! :DDD

(#6202) Lokids válasza BBéci (#6199) üzenetére


Lokids
addikt

250K-t nem költök 10-esekre. Annyiból nagyon jó hifit lehet autóba csinálni kárpitozással szigeteléssel. :_D

Bár jelenleg ott tartok, hogy már nemtudom mivan. Annó úgy teveztem, hogy 50 a fejjel együtt. Rájöttem ez nem fog menni, szóval 50 fej nélkül.
Most erre elémraktok egy egyszerű 10-est 50-ért és még nincs is beszerelve.
A 16-os-nak csak a szerelése rohadt drága. :(
Asszem hifi helyett autót kéne vennem, amibe már benne van. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6203) Xero válasza Lokids (#6202) üzenetére


Xero
nagyúr

50-ért már nagyon korrekt első szette lehet kapni beszereléssel, még ha kiemelőzni is kell! :U Múltkor ment el egy Hertz DSK-165 9e-ért. Ez is bőven lelépi a 30-50e-s 10-eseket! :C

szerk: Amúgy lassan új ipodot kell vennem. A 30-at már nagyon kinőttem! :C :DDD
Itunes Lossless anyagaim :C

[ Szerkesztve ]

(#6204) Lokids válasza Xero (#6203) üzenetére


Lokids
addikt

Én sajna lemaradok az ilyen akciós árakról. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6205) orbano válasza Xero (#6203) üzenetére


orbano
félisten

De jó ez az új Yello album... ráadásul sz*patja a hifit rendesen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6206) orbano válasza Lokids (#6202) üzenetére


orbano
félisten

25 ezer alatt megúszod a beszerelést itt Pesten (ajtópanellal együtt), ha meg tudod oldani hogy felgyere 1-2 napra. Csak határozd el, hogy veszel egy használt 16os első szettet. Itt kapsz pár típust amit nézegethetsz carstylingon meg itt-ott, és ha találsz, akkor veszel. 2-3-4 hét alatt ha szorgos vagy, biztosan akad egy jó vétel. 15ből meg tudod úszni így szerintem az első szettet (ha ügyes vagy és türelmes még kevesebből), akkor szereléssel 40-ből megvagy, a maradék 10-est meg elköltheted kábelekre. Így ráadásul egy olyan alapod van, amihez 10-20ezer egy jó erősítő, és máris nagyságrendekkel brutálisabb rendszered van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6207) Lokids válasza orbano (#6206) üzenetére


Lokids
addikt

Pestre én szabájosan félek kocsival menni. Igaz csak 1x vezetett át az utam pesten, de akkor GPS-el sikerült eltévedni.
És az az itt az pontosan hol? Melyik üzlet?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6208) BBéci válasza Lokids (#6202) üzenetére


BBéci
titán

Én is végighaladtam a lépcsőfokokon, mire eljutottam a mostani szintig. Innen már nem vágyom feljebb, pedig lenne mit fejleszteni, de rengeteg nulla lenne az összeg végén.
Erről szoktam álmodozni, ezzel a fejegységgel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6209) Lokids


Lokids
addikt

Ilyent találtam carstylingon 30-ért. :P
Infinity Kappa 65.7cs
Erről valakinek valami infó?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6210) Xero válasza Lokids (#6209) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha te nem veszed meg, lehet megveszem én. Igen jó ár! Én anno drágábban vettem a Referencet ami ez alatt van. :)

(#6211) Lokids válasza Xero (#6210) üzenetére


Lokids
addikt

Szívemszerint megvenném, mert néztem és tényleg jó ár érte, de nem tudom, milyen minőség.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6212) Xero válasza Lokids (#6211) üzenetére


Xero
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy én imádom a referencet! Ez elvileg minden szempontból jobb nála. Nagyon érzékeny, így fejről is könnyedén hajtható!
Én imádom a h/k termékeket, szóval kissé elfogult vagyok, de egy Infinity Kappa-ban nem nagyon lehet csalódni! :)

(#6213) Lokids válasza Xero (#6212) üzenetére


Lokids
addikt

Kérdés, hogy ennyiért egy új darab mennyire hivatalos...
Gondolom gari nincs rá, ha esetleg tönkremegy 30K ment a kukába...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6214) Xero válasza Lokids (#6213) üzenetére


Xero
nagyúr

Ennek az új ára ahogy rémlik 50e körül mozgott. Még a reference is drágább volt újonnan. Már annyira nem fogsz máshol kapni újat, mert a magyar forgalmazó sem hoz belőlük! (absolutsound.hu)

(#6215) Lokids válasza Xero (#6214) üzenetére


Lokids
addikt

Küldtem neki egy mailt, majd megnézem válaszol-e rá.
Azt megtudakolom mennyit enged a feléből. :D

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6216) whited válasza BBéci (#6208) üzenetére


whited
addikt

nekem az unokaöccse van:D
1 p88rsII személyében és eléggé jó, csak kár h ahhoz hogy az ipoddal tudjam használni 30e az adapter :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6217) Tufa_ válasza orbano (#6190) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Azt a frekitartományt már pont nem szettel kéne hajtani. Tudom hogy a te szettjeid valahol 20-22hz körül kezdődik, de akkor sincs értelme. egy darab 16os úgysem tudja kiadni azt amit kell. Főleg hogy azért lebeg mert ott szólna, de annyi tudás nincs benne hogy hangot is adjon ki (vagy zajt, kinek hogy..)
Nyilván kinek mi az igénye, és kinek mi tetszik, ki mit tart hifinek, de mélynyomó nélkül azért az messze van még :)
Nekem a mélyhez, mélynyomó kell, nem elsőszett kínozva.

Ami bent van kicx pro62 pl 80hz-től van engedve mert engem pl zavar a hullámzása meg hogy feleslegesen erőltetem hogy szólaljon már meg 50hzen :)

(#6218) Tufa_ válasza orbano (#6194) üzenetére


Tufa_
aktív tag

kiadja, az már nem annyira mély hogy nehéz legyen.
Ha jól emlékszem E34es BMW-ben is vagy 10es vagy 13as van és egy hi-end kicxet hallgattam, elég meglepő ahogy szól annak ellenére hogy kicsi

(#6219) Tufa_ válasza orbano (#6206) üzenetére


Tufa_
aktív tag

ajtópanel alatt a rendes panelt érted vagy a kiemelőt? Ha előbbit, küld már el pm-be hogy merre csinálják ennyiből :) Akiket én kérdeztem 35-40e a kettő (legutóbb amit kérdeztem az 40e volt bár az mindkét oldalon dupla mélyközép)

(#6220) Lokids válasza Tufa_ (#6218) üzenetére


Lokids
addikt

A baj az, hogy a kicsiből a high end sem olcsó. :(
Lehet végül a legolcsóbb megoldás lesz, hogy előre valami 10-es 10 körül...

Amúgy miért jobb a külön szett mint a sima hangszóró?
Annak a tetején ugyanúgy rajtavan a magassugárzó. Így 1 felöl jön a hang, ami azért mégiscsak természetesebb, minthogy 2 irányból hallom.
Pont egy hertz dsk165-t hallgatta mmeg, és valahogy furcsa volt, hogy 2 irányból hallom ugyanazt. (és itt nem a stereo miatti 2 irányra gondolok)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6221) Xero válasza Lokids (#6220) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne a térdednél/lábadnál legyen már a színpad. A magas sugárzó jól behatárolható irányú hangtartományt sugároz, míg a mély/közép iránya kevésbé behatárolható. Egy jó rendszerben nem mondod meg honnan jön a hang, csak azt, hogy előtted van egy színpad!

(#6222) orbano válasza Lokids (#6209) üzenetére


orbano
félisten

teljesen felesleges ilyet venned. eleve nem a legjobb ár/érték arányú cucc, annyira azért nem szól jól állítólag, viszont biztos nem lesz olyan rendszered, amin ez "kiszólja" magát. Rendszerben gondolkodj! egy ilyen cumóhoz egy erősítő van vagy 100e, és minimum aktív hajtás kell, amihez egy fejegység használtan 50-60e forint. nyugodj meg a seggeden és keress valami reális megoldást 20e alatt ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6223) orbano válasza Lokids (#6220) üzenetére


orbano
félisten

vaze hallgass már meg valami közeli hifi találkozón egy értelmes rendszert! nem szól 2 felől a hang, 1 felől szól, és annak köze sincs a hangszórók elhelyezkedéséhez! (mármint van, csak a térbeli elhelyezéssel nem ennyire analóg)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6224) orbano válasza Tufa_ (#6219) üzenetére


orbano
félisten

fú olvass vissza linkeltem képeket is (be vannak ágyazva) :) nem tudom hivatalosan hogy hívják, ahol készült ott panelnak. Gulácsi hifire keress rá.
Ez Lokids-nek is szól. Gyálra kell csak eljönnöd, az nem a belváros, nem kell rettegned.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6225) Tufa_ válasza orbano (#6224) üzenetére


Tufa_
aktív tag

oké, köszi :)

(#6226) Lokids válasza orbano (#6224) üzenetére


Lokids
addikt

Jó, de neked volt előre kialakított hely az ajtóban. Nekem nincs. +munka. Többe kerülne mint 25. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6227) orbano válasza Lokids (#6226) üzenetére


orbano
félisten

sokkal nem lesz attól több szerintem, annyira nem nagy meló. A kárpitot nekem is meg kellett vágnom, hogy most előtte megflexelik az ajtót... szvsz nem oszt nem szoroz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6228) Lokids


Lokids
addikt

Valaki tudja mi a különbség a Hertz ESK 165 és a 165.3 között?
A Hertz honlapján sem látok csak 165-st. Nincs ".3"

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6229) BBéci válasza Lokids (#6228) üzenetére


BBéci
titán

Hol találkoztál a 3-assal?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6230) Lokids válasza BBéci (#6229) üzenetére


Lokids
addikt

Googleben keress rá. Csak azt találtam, hogy 165.3.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6231) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ahhoz hogy leszigeteljem a kocsit, mm hogy amikor szól a láda ne legyen olyan érzés h szétesne :D , mit kell tenni?
Amugy erősítővel kiderült h tulnagy jelet kapott ezért vágta ki a biztit most nem vágja ki de hol szól hol nem tehát megy vissza garba, val h a bemenetnél szállt el valami :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6232) Xero válasza whited (#6231) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell megküldeni a sub-ot annyira! :DDD
Viccet félre téve, mindenhova mehet a bitulap. Első ajtók külső-belső oldala, csomagtartó alja, ha van pénz és idő akkor a teljes utastér alja (én most tervezem :) ). Ha ez megvan mehet a "bolhavadászat". Ami törött bolha azt cseréld. A zárakat állítsd be, ne feszüljön, de ne is lógjon, mert bizony ott szeret menekülni a hang és remeg a lemez. Esetleg a csomagtér ajtóba is bitulap és némi purhab vagy gyapot szerű cucc. Ezek után nem illene "szétesős" hangokat produkálni. :U

(#6233) whited válasza Xero (#6232) üzenetére


whited
addikt

Jóvanna :D
Remélem nem kezdenek el ge***zni a szervizesek,elvégre csak 1 110e-s erősítőröl van szó
Most gondolkodom ennek a 2csatornásán hogy 1 olyat is be és akk arról menne a láda, a 4esről meg a hangszorók

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6234) Xero válasza whited (#6233) üzenetére


Xero
nagyúr

Milyen autó egyébként, csak hogy nagyjából be tudjam lőni mennyire kell rajta "tompítani".

(#6235) Tufa_ válasza Xero (#6232) üzenetére


Tufa_
aktív tag

a bitulap jóaz :) Nekem is benne van úgy 50 kilónyi :) tető, végig körbe mindenhol, műszerfal.. :)
A komfort érzetet is megdobja ha normálisan van megcsinálva, csendesebb lesz az autó is

(#6236) whited válasza Xero (#6234) üzenetére


whited
addikt

Citroen xantia
A hifi
m a 2.16 meg 69.2
Audison srx4 4.1
m a stx 110 láda asszem :D per pill

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6237) Xero válasza whited (#6236) üzenetére


Xero
nagyúr

Hmm franszia. :) Sorstárs. Bár az a gép eléggé egyben volt anno. Bitulappal kitömöd nem lesz sok gond vele! :C

(#6238) whited válasza Xero (#6237) üzenetére


whited
addikt

bocsi de ehhez hülye vagyok pontosan mi is az meg mennyi kell belőle meg hogy tömjem ki? :DDD
am neked mid van? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6239) Xero válasza whited (#6238) üzenetére


Xero
nagyúr

Sima egyszerű bitumenlap amiket festék boltban lehet kapni nm áron. Van ettől drágább is, spéci cucc ami jobb, de azok általában elég emelt áron mennek(3-30e/nm-re gondolj). Ennek nm ára olyan 1500-2500 körül szokott maximum mozogni. Ehhez kell még egy hőlégfúvó egy kis görgő amivel rá tudod nyomni a lemezre és jó sok türelem. Ezt kell rárakni az ajtók lemezeire. Tehát leveszed a kárpitot benyúlsz a réseken vagy a hangszóró nyíláson és először a külső lemezre viszed fel a lapokat. Ha ez megvan hangszóró vissza és beborítod a belső lemez kárpit felöli részét is.
A padlónál és a csomagtartónál simán felszeded a kárpitot és mehetnek be a bitulapok. :)
Hirtelen találtam neked egy linket: http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=00464

Amúgy nekem Peugeot 206 van, szóval tudom mi az a lego :DDD és zajcsillapítás. Ráadásul nekem tetézve van a baj egy sport futóművel és 16-os peres gumikkal. Szeretnek a műanyagok muzsikálni, de irtom őket! :P

[ Szerkesztve ]

(#6240) whited válasza Xero (#6239) üzenetére


whited
addikt

amugy mit gondolsz a szettemről?
és franc 4ever:D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6241) Xero válasza whited (#6236) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac Audio-t nem kedvelem, plusz tudtommal a 2.16-ból is van egy pár fajta, így arról nem mondok semmit. A coax-ra meg pláne mert a 2.1 híve vagyok! :DDD
Az stx 110 meg ha jól rémlik bandpass láda, ami szintén nem a szívem csücske, viszont piszok nagyokat szólnak. :)

Hogy őszinte legyek én homlok egyenest más irányban gondolkozom! :U :D

[ Szerkesztve ]

(#6242) Tufa_ válasza Xero (#6239) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kapható egy olyan cucc ami könnyebben, hőlégfúvó nélkül felvihető pl, én mostanában azzal dolgozom csak, a vevők elégedettek és a meleget nagyon nagyon jól bírja, durva ragasztója van.
Soudaband. 3nm-es tekercs 9,5e ft

(#6243) Xero válasza Tufa_ (#6242) üzenetére


Xero
nagyúr

Hmm ennek már korrekt az ára, de még mindíg a bitu a költség hatékonyabb. Sajnos nálam ez az elsődleges szempont. :)
Egyébként jó lenne látni egyszer valahol egy ilyen tesztet is. Mármint mi mennyit segít milyen frekiken milyen áron. Dynamat-nak volt anno ilyesmi táblázata, de arra végképp nincsen pénzem. :D Bár egy teljes dynamat xtreme és dynaliner "csomagolást" én is el tudnék viselni! :C :R

(#6244) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Felmerült egy újabb probléma. Mint már korábban is írtam egy Peugeot 406-osba keresek fejegységet. Találtam két nekem megfelelő modellt is (Clarion CZ200ER és Kenwood KDC-4547UW), de kiderült hogy a kocsiban 6 hangszóró van. :U Meg lehet valahogy oldani, hogy a fent említett fejegységekkel működjön mind a 6 hangszóró? RCA elosztó esetleg? :F

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de ez lesz első autóm és nem igazán vagyok járatos hangtechnikai téren. :)

(#6245) Xero válasza megema (#6244) üzenetére


Xero
nagyúr

A 6 hangszóró valószínűleg egy pár első mély/közepet egy pár hátsó mély/közepet és egy pár első magasat jelent. Ezt a felállást bármilyen fej meghajtja. Nem kell hozzá RCA lévén a fej "gyengítője" fogja hajtani őket!

(#6246) megema válasza Xero (#6245) üzenetére


megema
őstag

A pontos felállás: egy pár az első ajtókban, egy pár a hátsó ajtókban és még egy pár a kalaptartóban. Hogy milyen tartományban dolgoznak, azt sajnos nem tudom. :(

(#6247) Xero válasza megema (#6246) üzenetére


Xero
nagyúr

Magas hangszóró van elöl? Így már érdekesebb lesz a dolog...

(#6248) megema válasza Xero (#6247) üzenetére


megema
őstag

Nem tudom sajnos. Csak kedden-szerdán lesz meg a kocsi, de előre szerettem volna megvenni a kütyüt hozzá, viszont mint kiderült nem lesz egy egyszerű eset. :U No majd kiderül... Ha megtudok valamit, írok.

Mik a lehetőségek egyébként? Mármint, ha nem az általad előzőleg vázolt eset állna fenn, csak más elhelyezéssel, akkor mi lenne a teendő? Másik fejegységet kéne nézni? :F

A gond az, hogy már néztem és nem igazán találtam elfogadható árban levő 6 csatornásat.

[ Szerkesztve ]

(#6249) orbano válasza Xero (#6232) üzenetére


orbano
félisten

a legfontosabbat kihagytad: a tetőlemezt is le kell szigetelni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6250) orbano válasza Xero (#6239) üzenetére


orbano
félisten

Soundabandot érdemes használni, öntapadós. Előtte portalanítani, zsírtalanítani a felületet, és felülettől függően 2-3 réteget felvinni. tartósabb és jobb, mint a sima bitulap, viszont nem drága.
beszélgettem amúgy Szakállal erről a hangszigetelés dologról (engem első körben lebeszélt, mert elég drága): dynamat, meg ilyesmi iszonyat drága, és egyáltalán semmivel sem tud többet, mint egy soudaband. A sima bitumenlappal meg az a gáz, hogysz*r vele dolgozni, és hosszútávon állítólag nem a legjobb, le szokott "olvadni" (megereszkedik, elválik itt ott, bekeményedik és letöredezik). Ez főleg a tetőnél okoz ugye gondot, illetve az ajtóknál.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.