Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) paprika válasza paprika (#6846) üzenetére


paprika
aktív tag

Erre valaki vélemény ? :B

(#6852) Xero válasza paprika (#6851) üzenetére


Xero
nagyúr

Részemről ha fej és komolyabb hangot akarunk kifacsarni belőle akkor Alpine, Pioneer, Clarion, Kenwood.

(#6853) migabi24 válasza Xero (#6850) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm a felvilágosítást, kifogom próbálni :K

(#6854) paprika válasza Xero (#6852) üzenetére


paprika
aktív tag

Azért gondoltam erre mert az ára az igen komoly ... DE akkor nézek valami mást :R

(#6855) Joe fiú válasza paprika (#6846) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azok alapján amit írnak róla még olcsónak is mondanám.Biztos kell lennie valami turpisságnak a dologban,habár magát a márkát nem ismerem.

Amúgy fejegység tekintetében valóban Alpine,Pioneer,Kenwood a tuti.Esetleg JVC

(#6856) paprika válasza Joe fiú (#6855) üzenetére


paprika
aktív tag

Fusion az elég jó márka és minőségi cuccokat gyárt.. De szerintem ezt alátámasztják majd többen is akik jártasak több márkában :R Nem tudom egy 60 ezres fejet miért adnak 25 ért . H mi ebbe a biznisz nem tudom ?! Minden esetre nekem bejön a cucc . 100 ezreket meg nem adnék fejre Maximum 50 ezer .

(#6857) orbano válasza paprika (#6856) üzenetére


orbano
félisten

vegyél használtan. 50k.ért simán kapsz csúcs hanggal aktív fejet (9855,9853,9887 ha épp mákod van mint Wierrának, pio p88rs)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6858) G.Zs. válasza orbano (#6857) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az 55-öshöz meg a 87-eshez azért nagyon nagy mák kell, hogy ennyiért megkapja. :U
Alpine 9833R/9853R vagy Pio P88RS-I viszont általában van ennyiért a használt piacon. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6859) wierra válasza orbano (#6857) üzenetére


wierra
senior tag

Paprika: Kársztájlingon érdemes nézegetni, sokan 9853/55-ért pár héttel ezelőtt 60-at kértek, azóta valamelyest visszavettek az igényekből, Meg érdemes alkudni is természetesen;) :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6860) orbano válasza G.Zs. (#6858) üzenetére


orbano
félisten

9833-hoz nagyobb mák kell, az azért jobb fejnek mondják, mint a 9855-öt, amit töbször láttam 50-55k-ért, 9833 meg inkább 60-70, egyszer láttam csak jobb áron. persze rág nem néztem aprók felé...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6861) G.Zs. válasza orbano (#6860) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hát az igazság az, hogy a 33-ast nehezebb beszerezni, 55-ösből rengeteg kóvályog a használt piacon. Az 55-ös nagyobb tudású, újabb fej, a 35-ös utódja.
Sokan nem szeretik a 985x-es szériát, mert az érintőgombos csúszka sokaknak kezelhetetlen.
Állítólag a 33-as a legjobb hangú Alpine fej, de én ezt nem jelenteném ki, amíg a 87-essel össze nem hasonlítottam a saját rendszeremben.
50k körül reálisan az 53-ast lehet beszerezni, de tény és való, hogy elvétve annyiért 55-ös is akad.
Mindenesetre reálisan a 9833R használt piaci ára 55-60k, a 9855R pedig 60-65k. Ennyiért lehet karcmentes, újszerű darabokat beszerezni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6862) orbano válasza G.Zs. (#6861) üzenetére


orbano
félisten

60-65k körül akkor már inkább RSII, vagy akár 9887 :K nyár elején legalábbis RSII minden sarkon volt ennyiért.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6863) G.Zs. válasza orbano (#6862) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az RSII árát leverték, ez tény és való. 87-eshez viszont megint csak nagy szerencse kell, hogy 60k körül megkapja az ember.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6864) orbano válasza G.Zs. (#6863) üzenetére


orbano
félisten

na akkor máris van egy best buyunk, csak figyelni kell. ok, hogy jó a 9887, de 60-65-ért az rsII szerintem itt sokaknak egy jó alternatíva, kevesen raknak itt össze olyan high-end rendszert hogy nagyon számítson szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6865) G.Zs. válasza orbano (#6864) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez mind ok, de kitől szerzik be? :F
Sehol nem láttam egy darabot sem mostanában.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6866) migabi24


migabi24
nagyúr

Na kipróbáltam ezt az időkorrekciót, hát ez valami brutális mit lehet vele művelni, olyan egységes lett a hangkép, ha kikapcsolom elmegy az egész teljesen külön életet él a mélyláda, még a hangja is szebb lett, eltüntek a zavaró zugó búgó mélyek, egyébként nem tudom jól csináltam-e, de én úgy csináltam a mérést, hogy a fülemtől kinyújtottam a mérő szalagot egyenesen a legrövidebb úton a hangszóróig és azt az értéket lőttem be :B

(#6867) orbano válasza G.Zs. (#6865) üzenetére


orbano
félisten

várni kell. jobban megéri, mint venni 60ért egy új fejet, ami sz*rt sem ér.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6868) orbano válasza migabi24 (#6866) üzenetére


orbano
félisten

teljesen jó. érdemes persze azért még próbálgatni kicsit igaítani, hátha tudsz még rajta javítani (1-2 centis pontosságot tudnak a fejek, legalábbis a pio mindneképpen, ennyi tévedés simán lehet a mérőszalagos mérésben, ha nem lenne a szakik sem füllel mérnek)
holnap asszem már tényleg én is lemegyek és belövöm :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6869) Xero válasza migabi24 (#6866) üzenetére


Xero
nagyúr

Grat! :C

(#6870) G.Zs. válasza orbano (#6867) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Annál biztosan. :K
Jó lett a magas? Mert nekem mégsem. Elektronikus zenével szépen szólt, de hangszerelten rájöttem, hogy hiányzik belőle az élet.
Nah, most mentettem öt különböző sémát, 3,2 - 4 - 5 - 6,3 - 8kHz-es töréspontnál 18dB-lel vágva, mélyközepet mindig egyel alatta szintén 18dB-lel. A héten nekiesek, és végig hallgatom a lemezeimet mindegyikkel. Most elsőre úgy tűnt, hogy a 4kHz-esnél lesz az igazság, de ez még messze nem biztos.
Nálad mi a helyzet? Hallani már azt, amit a Citroenben hallottál? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6871) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném kicserélni az autómban (Passat 2002) legalább az első pár hangszórót, gyári van benne (16,5cm), egy ilyen fejegység van most bent: link tudom nem nagy szám de ehhez mérten kellene egy pár hangszóró, nem szeretnék über rendszert csak legyen egy kis basszus azért :) Erősítő nélkül ez megvalósítható ezzel a fejegységgel? Mit ajánlotok?

(#6872) BBéci válasza Sandormaster (#6871) üzenetére


BBéci
titán

Jó basszust mélynyomóval tudsz legkönnyebben előállítani, de akkor sem elhanyagolható az ajtóba szerelt mélyközép hangszóró minősége!
Ha nincs szubláda, akkor sem reménytelen a helyzet, de minőségi 16-os szett, zaj és rezgéscsillapítás, erősítő feltétlenül szükségesek.
Szerintem azzal az elgével nem jutsz messzire.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6873) orbano válasza G.Zs. (#6870) üzenetére


orbano
félisten

egyelőre tetszik, sokkal élénkebb, mint 4-en vágva. de most nagyon kusza minden, újra be kell lőnöm a késeltetéseket, addig nem tudok nyilatkozni. Talán utána olyan lesz mint a Citroen :DDD

Bbéci: olyat nem szoktak, hogy előre 18-as mélyközép plusz egy csipogó? esetleg 3 utas kivitel? persze mélyláda nélkül. 'desktop' hifiben szokás 18-asra épülő kétutasokat tervezni, bár nem tudom azokat zártra tervezik-e, vagy bass-reflex kialakítású kalitkát kap a mélkyözép...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6874) orbano válasza Sandormaster (#6871) üzenetére


orbano
félisten

erősítő nélkül a basszust, mint fogalmat nyugodtan elfelejtheted. a basszushoz erő kell (a mélyhangokhoz kell a legnagyobb energia), erőt pedig egy 8-10 watt körüli "erősítő" nem fog produkálni (kb. ennyit tud reálisan egy fejegységbe épített tákolmány).

A vér nem válik VAZZE!™

(#6875) G.Zs. válasza orbano (#6873) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha jól emlékszem hugi0-nak van elöl 3 utas az ajtóban 20 cm-es méllyel. Ha erre jár, biztos elmeséli a tapasztalatait.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6876) BBéci válasza orbano (#6873) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy G.Zs. írja, léteznek 20-as méllyel "megáldott" szettek, de azok háromutasok, esetleg dupla 16-ost is lehet építeni az ajtóba, melyek közül az egyik csak kick-ként üzemel. A 18 centis és a 25 mm-es magassugárzó között nehezebb összhangot teremteni, ha a dóm képes lemenni 2500 Hz tájékára, az már jó lehet.
Sokan nem kedvelik a háromutas szetteket, mert iszonyú nehéz eltalálni a beállításokat. Szerintem a Pioneer DEQ P9 négycsatornás szerkentyűje nem árt hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6877) orbano válasza BBéci (#6876) üzenetére


orbano
félisten

home hifiben is azt mondják, hogy jó mnőségű magassugárzó kell hozzá, 6-700hz-es Fs értékkel, akkor összejöhet az általad is említett "etalon" 2.5k-s vágás. viszont cserébe elvileg jobb színpadképet és jobb mélyeket kaphatunk. vagy ez csak elmélet? szoktak ilyennel kísérletezni? létezik egyáltalán olyan csipogó, ami minőségi hangot produkál ilyen alacsony frekvencián?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6878) BBéci válasza orbano (#6877) üzenetére


BBéci
titán

Mostanában, amióta nem írok autóhifiről, nem vagyok naprakész a termékeket illetően, de korábban többek között a Focal Audiom TLR és a Morel Supremo feleltek meg az általad leírtaknak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6879) orbano válasza BBéci (#6878) üzenetére


orbano
félisten

muhaha :) lelki szemeim előtt nekem egy morel atomerőmű lebegett. na majd a következő autómba...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6880) BBéci válasza orbano (#6879) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam teszten Supremo, később Havasi Zoli Audijában hallgattam (Rainbow Reference-t is) mielőtt rátalált a Scanspeak Revelatorra. Nem tetszett annyira, hogy vágynék rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6881) orbano válasza BBéci (#6878) üzenetére


orbano
félisten

amúgy ilyen frekvenciaátvitel-mérést hol lehet készíttetni, amit az ilyen kategóriájú hangszórókhoz alapból adnak? kezd a tököm telelenni a fülelésből, gyakorlatilag 0 referenciával (életemben nem volt még igazán jó saját hifim) úgy érzem az életben nem fogom rendesen összerakni a hifit egy alapos mérés nélkül.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6882) Xero válasza orbano (#6881) üzenetére


Xero
nagyúr

Told be inkább néhány SQ versenyre, és ott úgyis elmondják hol a hiba! Én többre becsülöm az emberi fület egy műszernél, persze ez csak az én véleményem! :)

(#6883) BBéci válasza orbano (#6881) üzenetére


BBéci
titán

Barátom és egykori főszerkesztőm néha rászánja magát ilyen mérésekre, de bérmunkában biztosan nem vállalja.
A Lurdys találkozókon nincs elég referencia?
Mérni nem árt, minden komoly autóhifis műhely rendelkezik ahhoz szükséges eszközökkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6884) wierra


wierra
senior tag

Hi!

Ismét megpróbálok zavart kelteni az Erőben. :DDD
Használt (a komponens szetthez való) erősítő beszerzése a jelenlegi projekt, ebben kérem segítségetek.
Eddigi setup: Alpine 9887, Element Comp6 vagy Hollywood HX6 Comp. Beépítés során a subláda csak elő lenne készítve (erősítő és láda csak később kerülne beszerzésre).
- Vannak ajánlott/nem ajánlott márkák/típusok?
- Mire érdemes igazán odafigyelni?
- ~25k HUF lélektani határig (efelett már nem igazán lenne logikus választás a használt, hiszen újból Hollywood HXA 45 lett ajánlva, az meg ~35k körül megáll)

Köszi a helpet!

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6885) orbano válasza BBéci (#6883) üzenetére


orbano
félisten

10 perc hallgatózás után nem biztos, hogy fülre meg fogom mondani, hogy hol lehet az enyimmel a gond. gondoltam kiindulási alapnak jobb, ha az ember tisztában van a hangszórók képességeivel. na majd megkérdezem a hifisemet mér-e.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6886) orbano válasza wierra (#6884) üzenetére


orbano
félisten

az azért lett ajánlva, mert újonnan olcsó/jó. Szakáll is bármikor azt mondja, hogy hobban jársz, ha használtat veszel, bármennyit is költenél...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6887) wierra


wierra
senior tag

Lenne itt egy félig off kérdés is; van nekem egy Jazz J9940 házimozi szettem, aminek ládába integrált erősítője van. Ez sajnos búg alapjáraton. Van-e erre a problémára valamiféle megoldás, vagy senem?
Mellesleg nagyon fasza mélye van, nem puffog, de az ablakok rendesen rezonálnak, igazi "szomszédkedvence" :DDD.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6888) :-I


:-I
tag

Sziasztok!

Nemrégiben tönkrement a régi, ám de kedvenc fejegységem (Sony CDX-S2050) és e helyére keresek másikat.
A maximum keret 10e Ft. (Többet nem áldoznék rá... :( )
Lényeg, hogy mp3-at tudjon, akár cd rész nélküli is jöhet.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#6889) migabi24 válasza wierra (#6887) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem értek hozzá, de nálam is volt ilyen gond, ha nem megfelelő szigetelésű az RCA kábel ami a jelet szállítja a ládához, az okozta ugyanezt a jelenséget nálam, jobb kábellel megszünt a hiba ;)

(#6890) s4tch válasza migabi24 (#6866) üzenetére


s4tch
veterán

Ha a mérőszalaggal lemért értékeket beállítva jó (mármint nem az eredetinél jobb, hanem valóban jó, fázishibától mentes) beállítást kaptál, az leginkább oltári mázli. Vegyél egy lottószelvényt. :)

(#6891) s4tch válasza wierra (#6884) üzenetére


s4tch
veterán

Elementhez szépen passzol a mikro Jr4.300 erősítője. Ebayről szállítással együtt 18 ezresért vettem.

(#6892) G.Zs. válasza wierra (#6884) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amiket én személy szerint vennék:
- uDimension jr4300
- Alpine 3554
- Alpine MRV F300 vagy F400
- Steg QM 75.4 vagy 105.4 (jómagam ezekből építkezem)
- Audison Millenium Power4
- Audio System F4-260 vagy F4-380
Én ezeket ismerem, mint megbízható, jó hangú, és megfizethető darabok, de természetesen még rengeteg alternatíva létezik pl. Soundstream, Rainbow, stb. amiket sajnos még nem volt alkalmam meghallgatni.
A fent felsorolt erősítők mindegyike kis utánajárással általában beszerezhető, és biztosan kiszolgálja a szettedet. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6893) BBéci válasza :-I (#6888) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért inkább vennék pár üveg finom bort. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6894) szijartg válasza s4tch (#6891) üzenetére


szijartg
senior tag

akkor mákod volt, mert most semmi ilyent nem találok, pedig énis beneveznék egyre :DDD

(#6895) orbano válasza s4tch (#6891) üzenetére


orbano
félisten

menj a p****ba én dupla ennyirt vettem :) mondjuk pécsről vettem és kiderült hogy szakállnál garis még két évig :D
amúgy én centi nélkül, kartávolsággal mérve sacc/kb lőttem be a távolságokat, majd finomhangoltam kicsit csak a jobb/bal csatornát hallgatva és meglepően jó lett az eredmény. úgyhogy én is bízom a mérőszalagban meg a rózsazajban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6896) :-I válasza BBéci (#6893) üzenetére


:-I
tag

Nézd, nem vagyok hi-fista, nekem nem kell a jó hangzás, csak egy lejátszó, ami tudja a mai formátumokat és ennyi. :)

Sal hangszórókhoz tokéletes az olcsó, gagyi szar is nekem. :)

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#6897) orbano válasza :-I (#6896) üzenetére


orbano
félisten

A nővérem hasonló kategóriában teljesen jól elvan valami tizenezer forintos írországból hozott noname vacakkal. telójáról BTn lejátszik, pendriveról lejátszik, mindent minden probléma nélkül. szóval szerintem nagyon nincs mit tanácsot kérni ebben a kategóriában. legalábbis itt nem. itt mindenki hifibuzi, aki esetleg nem, annál meg elintézzük, hogy az legyen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6898) :-I válasza orbano (#6897) üzenetére


:-I
tag

Értem, köszönöm. :R

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#6899) arthropod válasza orbano (#6897) üzenetére


arthropod
tag

"legalábbis itt nem. itt mindenki hifibuzi, aki esetleg nem, annál meg elintézzük, hogy az legyen "

Ebben van valami ;)

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6900) s4tch válasza orbano (#6895) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor mit szólsz az 50 eurós kétcsatis Jr-hez, amit ma végre kézbe vettem? :DDD Mélyhez elég lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.