Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) arthropod válasza Xero (#6747) üzenetére


arthropod
tag

Köszi :R
Csak nekem olyan ellentmondásosnak tűnt a dolog, hiszen az ajtóborítás ami rezeg, hibog, rezonál...

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6752) G.Zs. válasza orbano (#6749) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ezt öt perc alatt raktam össze, a megadott árból kijön, és minőségi darabok. ;)
Természetesen lehet még kutatni, hátha talál jobb vételeket. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6753) orbano válasza G.Zs. (#6752) üzenetére


orbano
félisten

a megadott árból vond le az ajtó megfelelő előkészítését. különben gyakorlatilag pénzkidobás ezt a cuccot összevásárolni. Te tudod a legjobban ;] :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#6754) orbano válasza arthropod (#6746) üzenetére


orbano
félisten

a hangszóró résén be lehet nyúlni egy hengerrel/ecsettel, stb, az ablak helyén pedig be lehet engedni a bitumenlapot. szóval no para, az egészet le lehet szigetelni ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6755) G.Zs. válasza orbano (#6750) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha neki ez így megoldható, akkor természetesen az első körben én is ezt a felállást javasolnám.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6756) orbano válasza arthropod (#6751) üzenetére


orbano
félisten

hát nem is a kárpitra kell ragasztani a szigetelést, hanem a belső fémlemezt kell cuppra beborítani, hogy a fennmaradó kis hézagok is eltűnjenek. így nem lesz luk amin keresztül a hangszóró keltette légnyomás, illetve rezgés energiát adna át a kárpitnak. persze a hangszóró beépítésére is oda kell figyelni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6757) G.Zs. válasza orbano (#6753) üzenetére


G.Zs.
senior tag

És te tudod a legjobban, hogy szól a rendszerem panel nélkül. :P
Persze hamarosan lesz. Talán már a jövő hónapban, ha végre lesz időm.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6758) #25954560 válasza G.Zs. (#6748) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez az alpine v inkabb a pio 88RSII-t? vagy nem egy kategoria?

(#6759) G.Zs. válasza #25954560 (#6758) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hasonló kategória, a Pio a jobb, de most nem láttam ennyiért sehol. Nem nagyon szabadul tőle senki, amióta leverték az árát.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6760) arthropod válasza orbano (#6756) üzenetére


arthropod
tag

Ez így nekem világos, csak láttam a neten képeket,hogy belül nem szigetelik! Csak a kárpit alatt! Ezért kérdeztem van-e értelme! Mármint hogy csak a kárpit alatt lehet beborítani teljesen! Egyébként most meg nem mondom milyen autónál, de láttam már olyat hogy csak a zárnál volt egy fikarci hely. Szóval onnan nehéz benyúlni. Arról nem beszélve hogy érdemes az ajtóról a dzsuvát is előtte letakarítani, zsírtalanítani...

[ Szerkesztve ]

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6761) orbano válasza G.Zs. (#6759) üzenetére


orbano
félisten

hasonló kategória? muhahaaa :) azonos áron egyértelműen a pio szvsz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6762) G.Zs. válasza orbano (#6761) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mitől lenne más kategória a Pio? :F
Egy csúcskategóriás Alpine fejről beszélünk. (A 9853 ra gondolok.)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6763) orbano válasza arthropod (#6760) üzenetére


orbano
félisten

abba az autóba viszont vagy nem az ajtóba teszik a hangszórót, vagy vágnak neki egy lyukat. elvégre valahova tenni kell a hangszórót :) ott meg máris lesz egy lik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6764) orbano válasza G.Zs. (#6762) üzenetére


orbano
félisten

mert "állítólag" százezercsilliószor jobb a hangprocesszora? :U én nem tom, nekem csak úgy mondták :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#6765) Xero válasza orbano (#6764) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért egy imprint-el megküldött 9887 sem piskóta!

(#6766) G.Zs. válasza Xero (#6765) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem a 9887R most a legjobb a megfizethető kategóriában. :K
Csak valami balfácán tervező lehagyta róla a motoros előlapot. :W

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6767) Xero válasza G.Zs. (#6766) üzenetére


Xero
nagyúr

Én csak vágyom rá.... :(

szerk: Egy hiba lehetőséggel kevesebb! :C Legalább senkinek nem tűnne föl ha fejet cserélnék! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6768) G.Zs. válasza Xero (#6767) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem hiányozna a 9833 után. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6769) Xero válasza G.Zs. (#6768) üzenetére


Xero
nagyúr

Amennyi CD-t én hallgatok... :DDD iPod után utálatos dolog a CD. :U

(#6770) orbano válasza Xero (#6765) üzenetére


orbano
félisten

nem is a 9887-hez hasonlítottam, hanem a 9812 és 9853-hoz :U 9887-et én is sunáznám.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6771) Xero válasza orbano (#6770) üzenetére


Xero
nagyúr

A P88RSII tudtommal ezzel van kb egy árban... :U

(#6772) G.Zs. válasza Xero (#6769) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én má' csak ilyen régi vágású vagyok. Nincs iPod-om, nem is tervezem, hogy veszek.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6773) Xero válasza G.Zs. (#6772) üzenetére


Xero
nagyúr

A baj az, hogyha ugyan ilyen minőségben szeretnék ilyen nagy mennyiségű zenét a kocsiba, alsó hangon 20 CD-vel kellene bűvészkednem nap mint nap. Ez több mint kényelmetlen! :(

Arról nem is beszélve, hogy a MBP-m írója már réges régen meghalt, az asztaliban a Pio pedig betegeskedik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6774) arthropod válasza orbano (#6763) üzenetére


arthropod
tag

Igaz :R Viszont most már járjuk körül a témát, csak hogy jól tudom-e? Tehát egyszer a szigeteléssel csökkentem a légnyomás által keltett rezonanciát, lemez zörgést, hibogást...

Másrészt szigetelve nem tudja átvenni a kasztni, lemez, a hangszórók által keltett rezgéseket!? Illetve egy korrekt szigeteléssel gyakorlatilag egy ládát alakítok ki a hangszóróknak!? Mondjuk itt megint érdekes a dolog, mert sokan teszik, csavarozzák a hangszórókat simán lemezcsavarral a gyári helyre, lyukba. Mondjuk én tettem alá körbe ilyen giliszta bitumencsíkot :D

Tehát itt megint felvetődik a kérdés. Ha nem lehet az ajtóborítást belül szigetelni, bármi miatt, van-e értelme kizárólag a kárpit alatt bitumenezni?

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6775) szijartg válasza Xero (#6773) üzenetére


szijartg
senior tag

énis áldom az eszem mikor sikerült megvennem az adaptert. így a cd-től meg is váltam...
legalább nem foglalják a helyet a kocsiban :C

(#6776) #25954560 válasza orbano (#6761) üzenetére


#25954560
törölt tag

vartam h hozzaszolsz :D akit lehu..ozott a pio fej :DDD
mindegy, szoval ez is jo valasztas, csak esetleg alatta van az rsII-nek. mondjuk mindketto japan marka, szoval ez nem segit a dontesben :D

mod: jah, ipod nalam sem szempont. es en is a 985x-re gondoltam, mikor feltettem a kerdest.

[ Szerkesztve ]

(#6777) G.Zs. válasza Xero (#6773) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Elég sokba lenne az átállás. Annyit nem ér nekem.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6778) szijartg válasza G.Zs. (#6777) üzenetére


szijartg
senior tag

ez igaz, ha nem találtam volna meg régi minim szerintem még énis cd-ről nyomnám.

(#6779) orbano válasza arthropod (#6774) üzenetére


orbano
félisten

van.
1.: fele lemezfelület fog kongani
2.: nem fog beremegni a kárpit annyira, illetve javul a hangszóró hatásfoka (nem a levegő oda-vissza kavarására megy el az ereje)
3.: rendes dobozolást (folytást) kap a hangszóró, amitől asszem javul a hangja is. ehhez nem értek.

A hangszóró alá minimum egy kiemelő mdf gyűrűt szokás tenni, megfelelő fumiszigeteléssel természetesen. ugyanaz a biznisz, mint hangdoboz készítésekor.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6780) Patrick válasza BBéci (#6702) üzenetére


Patrick
addikt

Jó dolog, igaz nekem az ablaktörlő bajuszkapcsolóm alatt van a másik bajuszkapcsoló, amivel a hangerőt, csatornát stb-t lehet állítani, tényleg jó dolog, hogy nem kell a középkonzolra lenyúlni, hanem csak a kormány mögött egy mozdulat. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6781) Joe fiú válasza BBéci (#6702) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én nem mondtam,hogy rossz,csak azt mondtam,hogy a Kenwoodhoz az amit biztosan lehet használni.Én is gondolkodom amúgy a beszerzésén,habár menet közben nem nagyon szoktam a fejegységet babrálni.

(#6782) BBéci válasza Joe fiú (#6781) üzenetére


BBéci
titán

Én nem mondtam, hogy Te azt mondtad, hogy rossz a kormánytávirányító, csupán leírtam a véleményemet. :DD
Szövegértelmezésből korrepetálást vállalok. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6783) action294 válasza orbano (#6716) üzenetére


action294
csendes tag

Szia!

BMW 525TDS E34, nem kombi.. Érdemes beruházni új akksira is?
Kössz a tippeket, asszem a G.Zs. féle dolgok után nézek.. Nem probléma ha használt a rendszer, csak ne kelljen csalódnom.

(#6784) orbano válasza action294 (#6783) üzenetére


orbano
félisten

Ha biztosra akarsz menni, hallgass meg pár rendszert különböző árkategóriákban. Jobb úgy kiindulni, hogy tudod minek a hangja tetszik.
Nem az új akksi a lényeg, hanem a jó akksi. De ezt hagyd a végére, egyelőre nefoglalkozz vele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6785) action294


action294
csendes tag

Nem tudom hallottatok-e már GYÁRI Avensis (2006) hangrendszert.. Azt ami a felső, full extrás kategóriában van. Valami eszméletlen számomra mit produkál kicsivel diszkóhangerő alatt.. hangzásra, mélyekre gondolok. De sajnos ahogy hangositom, egyszerűen elfogy a mély, pedig gyönyörűen adná.. A magnó maga ratyi, kazettás adapterrel használtam, de ha valaki hallgatta, akkor az tudja: olyasmit szeretnék viszonthallani, csak a mélyhang legyen egyenesen arányos a hangerőhöz..

(#6786) #25954560 válasza action294 (#6785) üzenetére


#25954560
törölt tag

fura amit mondasz. a kazettas adapter nem szokott tudni jo minoseget. egyebkent az is lehet az oka a melyek elfogyasanak. probald meg a forrason lejjebb tekerni a hangerot es ugy probalni a radion.

(#6787) arthropod válasza orbano (#6779) üzenetére


arthropod
tag

Hasznos hsz volt, köszi szépen :R

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6788) G.Zs. válasza action294 (#6783) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Még annyit, hogy ha lehet, akkor inkább a 9853R-t válaszd fejnek. Később jobban tudod bővíteni. Ennek a beszerzésében is tudok segíteni, ha nem megy.

Ha teheted, akkor 2 részletben vedd meg a hifit. Első részletben vedd meg a fejet, a négycsatornás erősítőt, az első szettet. Ezt vidd el egy normális hifi szerelő műhelybe, ahol bekábelezik az autót, és építenek egy ajtópanelt (a BMW ajtajában tudomásom szerint sajna nem szabványos méretű hangszórók vannak, így erre mindenképp szükséged lesz), és beszerelik a cuccot.

Második körben egy kétcsatornás erősítő és egy mélyláda kell. Szerintem abba a BMW-be leginkább egy 30cm-es reflex láda fog a legjobban szólni, de azért érdemes próbálgatni. Az általam linkelt AS MX elég közkedvelt darab, nem nagyon lehet vele mellé nyúlni, és olcsó is.
Erősítő terén egy hídban 250-300W valós RMS teljesítményű rendesen meg tudja hajtani, mert elég érzékeny. Mondjuk innen a Steg 75.2 -vel már lehet próbálkozni.

Ha ezt az építkezést követed, olyan minőségű rendszered lesz, hogy azt el sem bírod most képzelni. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6789) Joe fiú válasza BBéci (#6782) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Elvileg nem lenne szükségem rá,gyakorlatilag meg az iskola előtti stressz teszi :DDD

(#6790) arthropod


arthropod
tag

Üdv!
Keresgetem magamnak a mélyládát, közben eszembe jutott egy nem elhanyagolható apróság. A rögzítése! Ti hogy szoktátok megoldani? Gunipók :C

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6791) Xero válasza arthropod (#6790) üzenetére


Xero
nagyúr

Lerakod és pont. Nekem a JBL és most az Infinity sem mászik semerre!, pedig kap itt-ott kanyarsebességet a pofájára! :DDD

(#6792) orbano válasza arthropod (#6790) üzenetére


orbano
félisten

hacsak nem valami csúszós cucc van a csomagtartóban, nem fog ez semerre sem mozogni. egy normális ládának van súlya bőven

A vér nem válik VAZZE!™

(#6793) s4tch válasza arthropod (#6790) üzenetére


s4tch
veterán

Csak akkor kell külön rögzítésen gondolkodni, ha a láda borítása és a csomagtartó alja nem tapadnak egymáshoz (pl. olyan csomagtértálca van bent, amin csúszkálna a láda). Az általános "szőrös" borítások gyönyörűen megfogják egymást. Ha nem bízol mégsem ebben, tegyél fel tépőzáras csíkot, és kész.

(#6794) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érhet egy zárt láda 2db Phoenix Gold Xenon X12D2 méllyel?
Alig bejáratott darabok.
Akadna hozzá egy helix dark blue 1000.1 monoblock is, aminek szintén nem tudnám megsaccolni az eladható árát. (gar már nincs, de hibátlan, javításmentes)

előre is köszi

(#6795) G.Zs. válasza AndrewTdi (#6794) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én ezektől nem nagyon szabadulnék... :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6796) AndrewTdi válasza G.Zs. (#6795) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Őszintén szólva én sem, csak már más a szempont. családi kocsi, kisgyerekkel. így az komplett rendszerem feleslegessé vált. :-s

(#6797) orbano válasza AndrewTdi (#6796) üzenetére


orbano
félisten

asszony/gyerek hangját mivel fogod akkor tudni elnyomni? :F ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6798) wierra


wierra
senior tag

Hali!

Ezeket ajánlotta egy ótóhifis kolléga:
- uDimension Element comp 6
- Hollywood HX 6 Comp

- Hollywood HXA 45 erölködő

Vélemény-tapasztalat?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6799) G.Zs. válasza wierra (#6798) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A uDimension nagyon jó választás, ha aktív rendszerben használod, passzívba viszont én személy szerint Audio System Radion-t választanék abban az árkategóriában, mert az elementnek gyenge a hangváltója, és nem tudod testre szabni a hangját. A Radion hangváltóján a magas jelszintjét és a vágási meredekségét is tudod állítani.
Milyen fejegységed van? Mennyiből szeretnéd megépíteni a rendszert?

A másik márkát nem hallgattam még sajna.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6800) wierra válasza G.Zs. (#6799) üzenetére


wierra
senior tag

Alpine 9887R, elvileg aktívra van tervezve a renccer. És minél olcsóbban :DDD
Amit kaptam ajánlatot, abban a kellékanyagok, beépítés, ajtópanel etc. szumma 100k magassága, mivel nincs viszonyítási alapom, így nem érzem, hogy ez fajlagosan sok vagy kevés. (Feltételezve azt, hogy a kellékanyagok is minőségi cuccok).

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.