Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) orbano válasza s4tch (#10000) üzenetére


orbano
félisten

már jelentelek is egy modinak ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10002) Peti66 válasza orbano (#9998) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia Orbano! Ha nem veszed zokon,én esetleg tudnék néhány infót adni,de persze lehet már Te is tudod ezeket ;)
Tehát, tételezünk fel, - 1 átlag nem szedán középkategóriás gépest, ami meg van tömve fincsi puha ülésekkel, emberekkel stb.ehez jönnek+ a fémek, üveg stb, na meg a bezárt tér.Mivel kis bezárt területről van szó a terjedési sebbeség, hullámkülömbség fázisalakja megváltozik és a hangerő nővelésével intermodulációs torzulások lépnek fel.ezen csak részben segítenek a fázis tolók, késleltetők stb.
Az igazi nagy gond amit sokan kihagynak a számításból az nem más mint a szűrő meredekség :) Nagy vonalakban ősszefoglalva ha,18db-el vág a kaszni, annyival emeljük a szűrő meredekségét.A 12 db-es passzív váltók véleményem szerint semmire nem jók, külőnősen,ha az autó már gurul is :D
De, 1 agyon bituzott :K gépesnél lehet hogy 24 db-el kell emelni :Y (aktívba)
Amit használsz(fej) van ilyesmi állíthatóság? Mert, jó ha van :K
És ez, nem csak a sub-ra igaz. :)
Az alul felül áteresztő szűrők tudom mire valók,de elhiheted,hogy akármelyik tartományú hangszóró tud olyan tranzienseket kelteni,termelni ami a mükődési tartományán kívül esik,és itt van sokaknál az az érzet, hogy a mély rámászik a mid.-re
A microfonos spektrum analizátor jó dolog, de nem mindenre jó(de, nem is beszélnék le róla senkit, hanem inkább rá) ;) :R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10003) orbano válasza Peti66 (#10002) üzenetére


orbano
félisten

24 és 6db között tudok vágni mindent, kivéve a mélyládát, azt asszem 36 és 12 között. az új fejjel nem tudom mennyi lesz.
amúgy köszi, hallottam már ezekről, csak még nem sikerült a gyakorlatban is hasznosítanom ezt a tudást :N

mikorfonolás szerinted mire jó? ez mondjuk érdekel, egy gonon kis manó a fejemben folyamatosan ezzel b*sztat :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10004) Peti66 válasza orbano (#10003) üzenetére


Peti66
senior tag

5 ajtós corollád van , ha jól tudom :U
Én, de persze ez csak az én privát véleményem, szóval így kezdeném
Sub kikapcs Eq szintén, késleltetés ki valamilyen test cd berak fader ki balansz értelemszerűen teljesen jobbra vagy balra
De, mi a legfontossabb a mid bass ill a twetwer vágását(emelését) megejteni.
Téves az a nézet,hogy elég a 12db-es passzívszűrő meredekség(1 csuklós buszba talán jó lenne) :) De, ugye sokunk nem ilyennel furikázik :U
Tehát az első lépések között belövőd 18 db.re
Ezt követően a teszt cd-n levő anyagot meghallgatód külön a jobb, majd külön a bal oldalon, egysszere a midd bass-nál és a tweternél.Tehát nem külön- külön, mert abba csak belegabalyodsz :K Na amikor ez megvan:
Következő lépés sub szintén 18 db.es vágással ráenged ,de csak fokozatosan, kiemelés nélkül
Amikor úgy érzékeled, hogy már együtt fut vagy hallod a freki sávokat, vagy nem, itt jön a képbe a fázistoló( egyelőre még csak a subnál a többi-hez még ne nyúlj)
A fázist 0- 180' addig hangolod, míg együtt nem fut vagy hallod a zenét.
A sub kiemelést csak addig erőltesd amíg rá nem mászik a hang képre
Mikkor ezek-kel megvagy végső stádiumként jöhet a magas beállítása úgy magassági elhelyezésre8,vmi. tapadó szalaggal) mind kiemelésre, ha alapból nagyon kiemelve enyhén az üvegre célszerű irányítani így mérsékelhető a szúró hatás

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10005) Peti66 válasza Peti66 (#10004) üzenetére


Peti66
senior tag

folyt. 1. balance-t beállítani, itt már korrigálhatsz a tweter időkésleltetésével, de csak ésszel :K Azt még nem tudom ,hogy a kalaptartód mennyire foglalt, de ha igen akkor gondold át :U Persze, ez ízlés kérdése :R
A microphon-os kérdésedre csak azt tudom válaszolni, hogy ott nem csak a teljes hangspektrumot analizálják ill. mérik hanem az oldal küszöb értékeket és ezek összehasonlító értékeit.De a tejes frekvencia menet is látható lesz, amely világosan megmutatja, hogy hol vannak kiemelések ill. beszakadások amik korrekcióra szorulhatnak. (Voilá vágási pontok) Bár, hozzáteszem, amire már nem képes 1 adott hangszóró szett, én azt csak minimálisan, vagy inkább nem erőltetném
Ez után nem marad más hátra, mint 1 jó minőségű(felvételű)zenét bedobni a torzított max. fél-ig csavarni és menet közben is ellenőrizni, hogy minden fránya hang a helyén maradt-e

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10006) orbano válasza Peti66 (#10004) üzenetére


orbano
félisten

no ezt majd kipróbálom ha megemésztettem :). mondjuk szubom egyelőre nincs, illetve egy 4 ajtós civicem van :) a kalptartóm nem nagyon foglalt, egy kalap szokott rajta lenni. mire kéne?

A vér nem válik VAZZE!™

(#10007) Peti66 válasza orbano (#10006) üzenetére


Peti66
senior tag

Lehet, 1 pár comment-el ezelőtt néztem be a corrollát :U Akkor Sedan?
Hát ha az, akkor ez így jó ahogy van( sub és oválok nélkül) :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10008) orbano válasza Peti66 (#10007) üzenetére


orbano
félisten

szub az lesz majd, azért hiányzik az alja... egy 20 centis ~10 literes zárt láda lesz az utastérben, ha találunk neki helyet. oválokat sose szerettem volna, talán még az autóhifizés legelején, de gyorsan le lettem beszélve róla :D
szerintem s4tch kollégával kevertél kocsi ügyben, neki van corollája.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10009) Peti66 válasza orbano (#10008) üzenetére


Peti66
senior tag

Az utas térbe ne rakj sem zártat sem semifélét. Volt nekem is ilyen kialakítás(zárt 20-as Bumper/10 liter) utastérben :( Nem jó, bármit állíthatsz- össze fog folyni az egész
Az ok: a távolságban van. 1 folyamatos fluktálás(lüktetés)lesz belőle
Ha tényleg hiányzik az alja,(mert mié ne) ;) a megoldás és ez tényleg jó is a Free AIR rendszerű sub ezek nagy térfogatra vannak méretezve nem érinti drasztikusan, hogy most 100l vagy 300liter van mögötte egy 25-ös Velocity, bár a típusát meg nem mondom,de mindjárt megnézem.Na az, mosolyt csalna az arcodra,de szerintem még sok sok teszter arcára is.Brutál mélyre megy,érzékeny és nagyon együtt van a zenében(zenei)
Nekem ugyan nem volt,de hallotam is ezt aFree Air rendszerű Velo-t
Röviden:sok félét volt már alkalmam kipróbálni-meghallgatni,de ez mindent vitt. :R :Y
Ja, nem írtam ezt a kalap tartóra-ba rakják.Volt belőle úgy tudom dupla tekercses is 2x2 ohm-os ill. 2x4ohm-os kivitelben is,de ennek már jó pár éve :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10010) orbano válasza Peti66 (#10009) üzenetére


orbano
félisten

japán autó révén a kalaptartóm nem egy erős konstrukció, és nincs kedvem átalakítani és azzal is egy csomót vesződni. viszont az udim rm208 zárt ládába utastérbe kombináció kipróbált kostrukció, eddig mindenki dícsérte. bár tény, hogy haujan is megszenvedett vele, mire sikerült belőnie a szetthez. mivel már megvan a hangszóró, így biztosan teszek egy próbát. ha jól sikerül majd jövök dicsekedni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10011) Peti66 válasza orbano (#10010) üzenetére


Peti66
senior tag

OK ;)
Ha mégis a zárt mellett döntesz és együtt méreted- (megéri) :K
De, ne feledd jóval nagyobb erősítőt kell szerválni, mert a zártnál elmelegíted a teljesítmény 40%-át(nem vicc)
1 jó Free Air-nak nagyon szép hangja van ám :K :K :K
Nem kell hozzá komplett Door panel elég 1 gyűrű alulra, így nem rontasz az összképen
Ennek az udim rm 208-nak vannak TS adatai? :U , mert ez alapján meg lehet mondani, hogy milyen konstrukcióba szánta a gyártó
Dobsz egy linket erről a szubról? :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10012) migabi24


migabi24
nagyúr

Elkezdtem kísérletezni a generátorzaj ügyben, vázolnám az eredményeket, hátha így rávágja valaki a megoldást, szóval RCA-kal kísérleteztem, 3 félével próbálkoztam connection, neotech, meg valami nevenincsel, mindnél ugyanaz a hang volt, ezek mind bevoltak fűzve a helyükre csak cserélgettem őket, aztán hátra dobtam egyet, simán az utastérbe szabadon, ugyanaz a zaj, kihúztam az összes rca-t a fejről csak a magas volt bedugva megszünt a zaj :F tanácstalan vagyok

(#10013) Peti66 válasza migabi24 (#10012) üzenetére


Peti66
senior tag

My help? :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10014) migabi24 válasza Peti66 (#10013) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát nem tudom, hogy most a generátort szedessem szét, vagy húzzak be az aksirol minuszt?

(#10015) Peti66 válasza migabi24 (#10014) üzenetére


Peti66
senior tag

Veled diskuráltam azt hiszem,de igen elsőként a legcélszerűbb 1 minuszt is hátra húzni :K Ha rám hallgatsz,de persze nem muszály.Az a neve a jelenségnek, hogy földhurok.
Nem mindig és nem minden autónál jön elő, általában az idősebb gépeknél fordul elő(de nem mindig) Az ok a réz szalag kábel ami a testet viszi át a motorblok aljáról a karoszériára meggyengül,úgy anyagában, mint kontaktban :Y
2. lehetséges ok a generátor
3.Az erősítőd tápszűrése nem kielégítő,bár ennek a valószínűsége igen csekély
az Rca-k, már nagyon jó árnyékoltak, persze olyan min.15cm-re illik távolabbra tenni az áram vezetékektől,de ne gondolj nagy hókusz- pókuszokra :) :K Ja, a fejről megy a magas is gondolom.Azt már meg azért nem hallod, mert a fej a kapcsoló tábláról veszi a delejt+ ott közös föld pont van, ami szintén direktbe jön az aksitól :)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10016) migabi24 válasza Peti66 (#10015) üzenetére


migabi24
nagyúr

Erről a földhurokról már hallotam, csak azt nem értem 1 rca-val miért szűnik meg a jelenség?

(#10017) Peti66 válasza migabi24 (#10016) üzenetére


Peti66
senior tag

Milyen fejegységet használsz? hány volt-os az előerősített kimenet? :U
2x2+1x4v vagy milyen a felállás?
full fém RCA dugók vannak? Volt már olyan, hogy hátul a fémdugó nekifeszült a fej mögött a fémtartónak és emiatt sípolt. :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10018) cicmanyek válasza Peti66 (#10002) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Na jól van , látom ahány ember annyi féle megoldás , de annyit mindok csak itt én soha nem vágom 18dB-el , többel meg pláne nem , mert felkeményedik a hangzás.
A szettet 6dB-vel általában és a magasat nem a woofer vágásától indítom , hanem magasabbról , így nem szól össze a woofer a tweeterrel.
És így sokkal természetesebb lesz a hangzás.
Szívesen meghallgatnék egy ilyen 18-24dB-el vágott szettet , lehet , hogy én nem vagyok eléggé képben... :R

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10019) Peti66


Peti66
senior tag

10016-ra kapacitás eltérés a válasz az 1rca-ra. 1-nél még nincs akkora terhelő ellenállás,hogy gerjedjen a kimenet. kettőnél tehát párban ez már létrejön, mivel összeadódik :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10020) Peti66 válasza cicmanyek (#10018) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez, autó függő :K Ferde hátú-ban más mint szedan-ban vagy esetleg kombiban
A felkeményedés a sub-tól és csakis a sub.tól származtatható, persze ha az első szett 2 utas-ra értve helyesen van megnyesve
Milyen géppel csapatsz?

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10021) cicmanyek válasza Peti66 (#10020) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nincs is subom... :DD
Most éppen E36 coupeval , de volt már komoly zeném F Astra sedanban , Swift II-ben , Grande Puntoban is.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10022) cicmanyek válasza Peti66 (#10020) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A legutolsó zeném a Grandéban egy Clarion 928-as fej , egy Morel HCW mélyközép , Element magas , egy Morel crossoverrel , és egy Sonido szobai sub 8 Ohmos zárt ládában egy Dragster DAB 4110-ről hajtva az egész , elég jól szólt , verseny szinten is.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10023) Peti66 válasza cicmanyek (#10021) üzenetére


Peti66
senior tag

Akkor, alul kell megvágni és nem hallgatni azokra akik a woofer saját induktivitását hangoztatva("van neki induktivitása nyesegesse az a szaporább frekiket") :DDD
Nekem is volt már jó pár gépsárkányom,DE a 18db-es vágást csak és kizárólag subnál és azon belül is ferde hátú-nál Zárt ládá-nál ajánlott vagy Isobaric megoldásnál Én már vagy 8 éve nem építettem, de azért nem felejtettem :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10024) cicmanyek válasza Peti66 (#10023) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Én azt hittem , hogy a szettre érted a 18dB-es vágást mert azon nagyon meglepődnék... :K
Subnál lehet jó , azzal nincs is gond :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10025) migabi24 válasza Peti66 (#10017) üzenetére


migabi24
nagyúr

Alpine 9887r fejem van

(#10026) Peti66 válasza cicmanyek (#10024) üzenetére


Peti66
senior tag

De, autója válogatja, meg sub-ja 2db 2x2ohm-nál(zárt láda) sedant feltételezve lehet jó a 24db-es vágás

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10027) cicmanyek válasza Peti66 (#10026) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Na azt hiszem megint elbeszéltünk egymás mellett , subot vegyük ki , csak a woofer meg a tweeter van a rendszerben , ott a kettő között nem jó a 18dB szerintem .
Lehet így már érthetőbb miről írok... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10028) Peti66 válasza migabi24 (#10025) üzenetére


Peti66
senior tag

Az, ott van a szeren :C
Annál már úgy tudom, hogy 4 vagy 5 voltosak a pree out-ok :U Tehát valószínűtlen,hogy a fej-ben volna a hiba :)
A tőbbit nézd át abban a sorrendben, ahogy írtam, ha nem ezzek volnának, amit erősen kétlek ,írj vissza. Ide szoktam nézni délutánonként :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10029) orbano


orbano
félisten

na, okosodik itt az ember titeket olvasva :)
mondjuk Győri Laci nekem 18db-vel vágta a kicket és 6-tal a csipogót. máshol is olyan infókat szedtem össze, hogy kick 12/18, tweeter 6/12 a kocsiban jó eredményt hozó. ezt vehetem ökölszabálynak? egyébként ha a meredekséggel gond van, és variálni kéne, arra miből jövök rá?
illetve egy másik kérdés, amire érdekelne a válasz: beraktam a CAT6-ot az említett 1kábel = 4 csatorna felállásban, és az xm6-tal is ugyanazt hallom tőle, mint amivel a jr.nál szenvedtem: a középtartomány teteje összemosódik, terjengős lesz (nem tudom ez-e rá a jó szó), belemászik a fülembe (női ének, zongora, fúvósok). Ez mitől lehet? Emellett mondjuk ebben a felállásban a mélyek részletei is elvesznek elég nagy mértékben. Remélem a 2 csatorna / kábel felállással javulni fog a dolog, mert amúgy egész jó "hangja" van ennek a kábelnek, olyan kiegyensúlyozottság érzetet adott így mindenféle állítgatás nélkül, szívesen dolgoznék vele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10030) Peti66 válasza cicmanyek (#10027) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez így igaz ahogy írod.Simán csak első kéttutas szetnél nem jó a 18,de a 6db sem jó.
12db-es az optimális függetlenül,hogy aktívban vagy passzívban vágod
A vágás meredekség még csak első szett-et feltételezve is autó függő
Az Mb Quart-nak volt régen csúcs szériás 3 utas szettje ami a Mid bass-t 18db-el a közepet 6-al a magassakat 12-vel nyeste sub nélkül, agyonverték a fél világ komponenseit ;)
1 barátomnak volt ilyen értett is hozzá, meghallgattam tetszett, és azért nem beszélek plágiumokban, mert úgysem hinnéd el :K
A 6 db-es Tweter vágást akkor alkalmazzák ha kiemel a felső közép :R

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10031) cicmanyek válasza Peti66 (#10030) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Így van , sok volt a felső közép , ezért kellett 6dB-el vágni...csak egyről beszélünk na... :D

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10032) cicmanyek válasza orbano (#10029) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Onnan jössz rá , hogy kipróbálod mind a kettőt és amelyik jobb az marad... :) :)
Most majd könnyen megtudod különböztetni a kettőt mert lesz memoryd :C

[ Szerkesztve ]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#10033) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Tudnátok erősitőt ajánlani egy Pioneer TS-SW2501S4 mélynyomóhoz?

1 csatornás kellene, viszonylag kisebb méretű (vezető ülés mögé lenne mk1 vw caddy be)
Árban 50 körül gondolkodom, fejegység alpine iDA-X305S.Első szett hivi f1600.

Köszi

Én vagyok M3nyus!

(#10034) G.Zs. válasza orbano (#10029) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez a vágási freki és meredekség dolog teljesen szett és autó függő. Előre nem lehet megmondani, melyik lesz a helyes. Nálam 4KHz 6dB a magas alja és a woofer teteje is. A gyártó is ezt ajánlja. Kipróbáltam az összes lehetőséget, tényleg így lett a legjobb.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10035) Peti66 válasza orbano (#10029) üzenetére


Peti66
senior tag

A 18 db-es Kick vágáshoz kell ám jó Kick bass driver is :K -na meg aktívba, mert itt már a passzív váltók tekercsei elmelegednek, tök mindegy mekkorák milyen anyagból hogy készültek stb.itt jön a TS par. vagyis a teljes jósági tényező
Kevés szóró van ami ebben az igen szűk tartományban tartósan bírja nagy hangerőn leégés(tekercs)nélkül[link]
A CAT -6-ból az E jelűt használód vagy a simát,mert az E az a gigás :) De etől még nem lesz mosott ;)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10036) az isten válasza Peti66 (#10030) üzenetére


az isten
csendes tag

és a közepet fázisfordítva kérte a hangváltó.

(#10037) orbano válasza cicmanyek (#10032) üzenetére


orbano
félisten

a mai napig nem tudom felfogni, hogy a pioneernál ezt milyen elgondolásból hagyták ki... :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#10038) orbano válasza Peti66 (#10035) üzenetére


orbano
félisten

persze, itt csak aktívról beszélünk :)
AudioQuest CAT6-ot használok. Reménykedem benne, hogy csak az egy érpár/csatorna okozza a gondot...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10039) Peti66 válasza orbano (#10029) üzenetére


Peti66
senior tag

Akku milyen nem a tipus vagy inditóárama érdekel, hanem milyen kapacitású
Azért bátorkodom ezt kérdezni, mert itt szokott elvérezni az amúgy jó rendszerek tőbbsége
Az esetek 80-90%-ban a nem megfelelő(rendszer áram felvételéhez méretezett) akku kapacitás a ludas.Hiába írják oda, hogy 10.5 volt-ig stabilizált a fej tápja. Ez, egy mese-mese mátka pillangós madárka. :DDD
Indoklás amikor leesik a kimeneten fesz vissza csattól és innentől kezdve a harmónikus torzitás ugrás szerűen megnő. kb 12.1 volt-ig lehet stabil kimenőfeszre számítani
Csóró hangszórónak meg, + változik az ellenállata kb. 3.2-3.6 ohmra
Tehát nemcsak a pillanatnyi kraft számit, hanem az egyenletes. tartós leadása is,ahhoz,hogy 2 órányi állítgatás után is a helyén maradjon minden :K (Berga akku)
A generátor után- töltése sem mellékes.vagyis képes-e annyit visszapumpálni amennyit kiveszünk belőle :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10040) orbano válasza Peti66 (#10039) üzenetére


orbano
félisten

egy 45ös norauto akksim van kitűnő állapotban. tervben van egy komolyabb akksi is a csomagtartóba, de ezzel is minden a legnagyobb rendben szerintem. egy komplett világításfennhagyós barkácsolós zenehallgatós hifitali után is pöccre indul a motor. a kocsim meg honda, a generátora (is) természetesen kiváló állapotban van :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10041) Peti66 válasza az isten (#10036) üzenetére


Peti66
senior tag

Ne köss belém :) Annyit tudok. hogy fél aktív váltója volt.Nem én kötöttem be a cuccot :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10042) orbano válasza az isten (#10036) üzenetére


orbano
félisten

tényleg, ha már itt tartunk: fázisfordítás? az is ilyen próbálom, aztán meghallom kategória? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10043) az isten válasza Peti66 (#10041) üzenetére


az isten
csendes tag

na és miért van fordítva????? találós kérdés

(#10044) G.Zs. válasza orbano (#10042) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez a része engem is érdekelne a dolognak. Honnan veszem észre mondjuk egy magasnál, hogy fázist kéne fordítanom?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10045) orbano válasza G.Zs. (#10044) üzenetére


orbano
félisten

próbáld ki, neked van memóriád.:D állítsd át a két magasat külön-külön, aztán együtt is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#10046) az isten válasza G.Zs. (#10044) üzenetére


az isten
csendes tag

Ha időkorral eltolod a magasat a kick-hez képest az is olyan mintha fázistfordítanál.

(#10047) Peti66 válasza orbano (#10040) üzenetére


Peti66
senior tag

Ne érts félre, nem fikázni akarok,csak kiváncsi :B voltam menyi delej áll rendelkezésre
A puffer kondiknál is jóval fontosabb a stabil tartós áramellátás
Pót aksit ne tégy be, legyen 1 de az tényleg tartósan nagy ingadozástól mentesen szolgálja az autót ill. komponenseit hacsak nem DB Drag versenyre készül :)
Valódi 100 watt-nak, ami elképzelhetetlenül sok én egy 75 amperes Berga munkaaksit választanék,de ez csak 1 ötlet.
Volt nekem is két akkum 1 elől 1 hátul, de ez már 4db erősítőnél volt(rockford)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10048) orbano válasza Peti66 (#10047) üzenetére


orbano
félisten

az a baj, hogy elöl nincs hely csak ilyen lófing kisméretű akksinak. ezért javasolta Szakáll, hogy hátra vegyek egy rendes hifi akksit, attól a hangja is javul és problémáim se lesznek soha a táp résszel.
Az első szettet egy (valódi) 4x50 wattos erősítő hajtja (2x25A bizti), a mélyet ennek a félbevágott kistesója fogja (csak hogy válaszolja a szubos kérdésedre is: nem lesz gond a kis zárt doboz meghajtásával, 4ohmon 200 színtiszta origi hamisítatlan wattot ad ki magából hidalva az ST100)

ja és nem értettelek félre, nem vettem fikázásnak, csak gondoltam egy kis hondasovinizmus belefér a topikba :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#10049) Peti66 válasza orbano (#10048) üzenetére


Peti66
senior tag

Nézz szét a Berga.de oldalon ezek élvonalbeli aksik és az áruk sem vészes itthon
A munkaaksik jóval többet bírnak tudnak, mint akármelyik hifi aksi,azonos méretek mellett. Na meg jóval tartósabbak
Genesis? :Y

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#10050) G.Zs. válasza az isten (#10046) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez rendben van. Engem igazából az érdekelne, hogy honnan tudom azt kideríteni, hogy mikor szól pontosan ellentétes fázisban? Mélynél azt az egyszerű trükköt szoktam alkalmazni beállításnál, hogy megfordítom a fázist, és elkezdek játszani az időkorrekcióval addig, amíg pontosan ellentétes lesz a fázisa a mélyközéppel. Ilyenkor ugye a mélyközép és a mély egy jelentős frekitartományban kioltja egymást, és azt veszed észre, hogy érzed a mélyet, de nem hallod. Nah, ekkor a fázist visszafordítva a láda tökéletesen együtt szól a szettel.
Ezt szívesen eljátszanám a magasakkal is. Melyik hangszer hangjánál lesz egyértelműen hallható a 4 khz körüli tartomány szinte teljes hiánya?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.