Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) $lash


$lash
csendes tag

Hello,

Lenne néhány kérdésem Hozzátok, akik kicsit jártasabbak, mint én:

- USA-ban vettem egy Pio DEH-3100UB fejet, amiről az eladó elhitette velem, hogy lehet rajta engedélyezni a páros frekiket is. Akkor nem is törődtem vele, mondván majd itthon két gombnyomás, és megvan. Viszont sajnos csak numerikus gombsorral is rendelkező fejekhez találtam csak leírást. Tudtok rá valami megoldást?

-A másik dolog amiben segítséget szeretnék kérni, hogy 50-60k +kábelezés/szigetelés árkategóriában milyen komp. szettet + 3/4/5 csatis erősítőt tudnátok ajánlani? Egyelőre ezeket szeretném beszerezni, hogy a mélyet majd a "kész" rendszerbe tudjam belepróbálni. Tudom, hogy ebből nem lesz hi-end cucc.

Zenei stílusba majdnem minden benne van, egy kevés klasszikus zene, kis Vangelis féle elektronikus, 'majislágerek', DnB, némi régi heavy metal :)

Köszi

(#5202) orbano válasza Joe fiú (#5200) üzenetére


orbano
félisten

Nem mondtam, hogy költs sokat rá, csak azt próbáltam meg mondani, hogy nem hallottál még tisztességes sztereót kocsiban. nem drágát mondtam, tisztességeset.
milyen erősítőd van amúgy? nem emlékszem már mid van :)
27 ezer pedig sok pénz ládáér, abból nem nehéz jót építeni. Nekem spec a mély 20e forint körül lesz + a láda hozzá.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5203) Joe fiú válasza orbano (#5202) üzenetére


Joe fiú
senior tag

konkrétan egyenlőre kenwood kdc 3021 fej,sal x pro 130első szett,és kalaptartóban blau gtx 20-as szett.
Nos első elgondolásom az lett volna,hogy ha a blauk alá rakok egy kétcsatis erősítőt és akkor az kiszolgálna.Ez a terv befuccsolt,mert nagy valószínűséggel nem bírnák a hangszorók az erősítőt.
Második ötlet az lett volna,hogy van otthon ovál,esetleg azt bevetni erősítőkkel.
Aztán most vaterán találtam az általam linkelt Infinity cuccot,amely megintcsak mellékvágányra csúszott.
Egyenlőre most szintén vaterán bizniszelek egy négycsatornás Magnat erősítőre+kábelezés+MNC nyomó trióra.Tudom,hogy az MNC elég gagyi,de olyan potom összegért hirdeti a srác,hogy csupán az erősítő+kábelek miatt megéri.

20ezer a plafon amit rászánnék.Aztán későbbiek folyamán sor kerülhet szigetelésre,esetleg bővítésre,cserére.De mivel egyenlőre csóró érettsigéző vagyok,aki egyetemre készül,ezzel kell beérni :DDD

(#5204) G.Zs. válasza Joe fiú (#5200) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha már megvan, és neked tetszik, akkor no para. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5205) orbano válasza Joe fiú (#5203) üzenetére


orbano
félisten

mi az a potom összeg?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5206) Joe fiú válasza orbano (#5205) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Konkrétan ezt nézegetem.Nem tudom mekkora jövője van,hogy meg tudok egyezni a sráccal,de én ezzel bőven kiegyeznék :)

G.Zs.:csak majdnem tetszik :D kevés a mély.ezért is írtam,hogy két minőségi ovál vajon tudna-e több mélyet adni,mint két 20cm-es Blau erősítő nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5207) BBéci válasza Joe fiú (#5206) üzenetére


BBéci
titán

Szubcsövet csak akkor tegyél az autódba, ha piszkosul ki akarsz tolni magaddal!
Közelébe nem jöhet egy ládának.
A mélyhangok nem csak hangszóró mérettől és erősítő teljesítménytől függenek.
A membrán, a pille anyaga, kialakítása, a teljes felépítése, kivitele más egy szubbasszus hangszórónak, mint egy mélyközépnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5208) G.Zs. válasza Joe fiú (#5206) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az egyetlen dolog amit javasolni tudok, hogy most ne költsd el a pénzedet, hanem gyűjts egy picit hozzá. Ha lesz még egyszer ennyid, akkor szerintem találunk neked használható megoldást. Ezek közül egyik sem az sajna. Sorry, de ez van.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5209) orbano válasza Joe fiú (#5206) üzenetére


orbano
félisten

nézz szét carstylingon, olcsón bármikor lehet szart venni. van 10k alatt erősítő is, meg mélyet is tuti tudsz. láttam vadi új mnc bandpass ládát erősítővel 17ezerért, szóval nem maradtsz le semmiről, ha ezt a vackot nem veszed meg. abból a 20-25ből, amennyiért nézegetted a dolgokat, simán kijössz valami használhatóval. de inkább úgy csináld, hogy vedd meg az erősítőt külön, köttesd be szépen, vegyél hangszórókábelt, és kezd el nézegetni olcsó mélyládákat. aminek tetszik a hangja azt szépen megveszed.

mittomén milyen erősitő 8k.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5210) Joe fiú válasza BBéci (#5207) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged.Volt,sőt van is szerencsém szubcsőhöz,szóval,egy ládához képest akkor elenyésző a teljesítménye?

G.Zs.:Magnat erősítő is ennyire gyatra lenne?Alpine 3541-ről vélemény ennyi pénzért?
Vagy Sherwood erősítőről tapasztalat valakinek?nagybátyámnak lenne elfekvőben kétcsatis 2X75W RMS 4 ohm-os.

orbano:akkor egyenlőre csak erősítőt rakok az eddigi hangszórók alá,és meglátom későbbiekben hogy változnak az igényeim,esetleg mehet egy láda is a kocsiba.

(#5211) orbano válasza Joe fiú (#5210) üzenetére


orbano
félisten

mennyiért adja a sherwoodot attól függ. de mondjuk kipróbálni kipróbálhatnád, az nem kerül igazából semmibe :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5212) G.Zs. válasza Joe fiú (#5210) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Vedd meg az Alpine-t. Szívem csücske az a széria. Az még Japánban készült minőségi alkatrészekből. Elképesztően jó hangja van. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5213) orbano válasza G.Zs. (#5212) üzenetére


orbano
félisten

Ráadásul az eladó is megbízható, én is tőle vettem az erősítőt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5214) Joe fiú válasza orbano (#5211) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nagybátyám,szóval nem hiszem,hogy nagyon zsidóskodni akarna velem :DDD
Akkor kipróbálom ezt,ha ez nem jön be,akkor marad a G.Zs által is ajánlott Alpine.
Köszi szépen a segítségetek,majd tájékoztatlak bennetek,hogy igazából mi is lett.

(#5215) BBéci válasza Joe fiú (#5210) üzenetére


BBéci
titán

Nem a csövek teljesítményével van baj, ez nem is mérhető, nem szempont. A hangminőségük nem éri el a ládákét, mert nem elég merev, vastag a faluk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5216) G.Zs. válasza BBéci (#5215) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Gyakorlatilag papírból vannak. :W

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5217) Joe fiú válasza BBéci (#5215) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Most már világos.Köszi

(#5218) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Üdv a szakiknak!
Van nekem egy frankó kis B6- os 2002-es Passatom, de nincs benne rádió, így kellene bele egy alap cucc, én ilyenre gondoltam: Link ebben a max 20k-s kategóriában szeretnék maradni, igazából nem tudom mi kellene a gépbe, minden gyári, nem is kell nekem nagy hang cucc, szóval szívesen veszek minden segítséget. Illetve kérdezném hogy ezt milyen bonyolultságú beszerelni? :D Jelenleg csak lógnak a kábeleim, egy jó széles meg egy antenna kábel.

(#5219) BBéci válasza Sandormaster (#5218) üzenetére


BBéci
titán

5 perc beszerelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5220) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Van valakinek tapasztalata ezzel a szettel? Xsara-ba kéne gyári helyére, a fej egy LG LAC-7900RN.

(#5221) BBéci válasza Alvin_ti4200 (#5220) üzenetére


BBéci
titán

Még nem találkoztam vele, viszont a képe és a leírása alapján figylemreméltó, komoly szett.
LG fejegységet semmi pénzért nem vennék, közük nincs az autóhifihez. SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5222) orbano válasza BBéci (#5221) üzenetére


orbano
félisten

nagyon jól néz ki :) bár ahhoz az LG izéhez tényleg kicsit groteszk.

egyébként tegnap raktam be téisztességesen alacsony jelszintű (en mtudom mi a szakkifejezés erre) gyári audio CDt, és WOW. fel tudtam tekerni 20-21-ig a hangerőt (átlagban edig max 15-17 ment), és húú. nagyon nagy tartalékok vannak még a hangszóróban, alig várom már hogy alákerüljön az erősítő :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5223) G.Zs. válasza orbano (#5222) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Este Lurdy?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5224) orbano válasza G.Zs. (#5223) üzenetére


orbano
félisten

priv

A vér nem válik VAZZE!™

(#5225) G.Zs. válasza orbano (#5224) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jövő héten meghallgatom én is a tiéd. Hogy tetszett a hifi?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5226) orbano válasza G.Zs. (#5225) üzenetére


orbano
félisten

Meglehetősen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5227) G.Zs. válasza orbano (#5226) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Tegnap este még állítgattam egy kicsit, Volt még mit finomítani a színpadon. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5228) orbano válasza G.Zs. (#5227) üzenetére


orbano
félisten

Viszont basszus lemaradtál (legalábbis remélem) arról, hogy meghallgasd csupaszon a hifim. Ha minden igaz, jövő héten már a komplett hifivel jövök :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5229) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Volcano ládákról van valakinek tapasztalata? Most a Hyundai erősítő az mellékes.Gondolom az nem egy nagy szám.A láda érdekelne engem.

(#5230) G.Zs. válasza orbano (#5228) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Úgyis az a lényeg, hogy majd akkor jól szóljon.Ládát is veszel most, vagy csak az erősítőt kötöd be?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5231) orbano válasza G.Zs. (#5230) üzenetére


orbano
félisten

most csak erősítő+panel+padló hangszigetelés lesz. ezután döntök majd, hogy a köv. lépés az aktív hajtás, vagy a mély lesz-e. de az még odébb lesz azt hiszem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5232) $lash válasza $lash (#5201) üzenetére


$lash
csendes tag

Kicsit pontosítom a kérdést konkrét típusokkal, hátha vannak tapasztalatok. A költségvetés is úgy néz ki kicsit feljebb kúszott:

Erősítő: JBL GTO 75.4 - 50k [link]

Első szett: Kicx ALQ 6.2 30k
igazából ez az egyetlen szett amit hallottam autóba is beépítve, de baromira bejött. Nagyon dinamikusan szólt, sokkal pontosabbnak hallatszott, mint a többi szett (igaz azok falban voltak.)

Ezekről mi a véleményetek?

(A pio deh-3100 erópai frekire átalakítás kérdése még szintén nyitott)

(#5233) G.Zs. válasza $lash (#5232) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ezt az átalakítást hogy gondoltad? :F Én nem hiszem, hogy ilyet lehetne.

A cucc, amit kinéztél, elég jó, de ennyiért a használt piacon lehet, hogy kapsz jobbakat is.
Pl:
uDimension Jr 4.300

AudioSystem Radion 90.4

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5234) $lash válasza G.Zs. (#5233) üzenetére


$lash
csendes tag

Elvileg ugyan az a vevő van az EU ill USA fejekben is, de Amerikában csak a páratlan tizedes frekiket használják, ezért a párosak software-esen tiltva vannak. A Pio numerikus gombsorral ellátott fejein a SRC+1+5 gombokkal lehet váltani a szabványok között. Ezért kérdeztem, mert nekem nincsenek számaim :)

A Jr. erősítőt még régebben néztem, mert sok jót hallottam róla a kategóriában, de a bolti ára (65k+) elrettentett, ennyiért viszont igazán baráti, ha tényleg bontatlan.

A Kicx szettől akkor nem kell félni, mert nem egy agyonmagasztalt cucc? Mondjuk a hangja tetszett (és ez a lényeg), de nem emlékszem mi volt mögötte.

(#5235) orbano válasza $lash (#5232) üzenetére


orbano
félisten

Én is a jr. 4.300 mellé tennék egy voksot, amint megláttam ap ostod, nekem is G.Zs. által linkelt hirdetés jutott eszembe. Használtan még olcsóbban be lehet amúgy szerezni, én 34-ért jutottam hozzá. a különbségből majdnem futja egy ajtópanelra :)
Jövő héten (remélem most már tényleg) bent lesz nekem egy ugyanilyen erősítő, ha van kedved gyere le lurdyhoz pénteken és hallgasd meg, hogy szól a zenéiddel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5236) Xero válasza orbano (#5222) üzenetére


Xero
nagyúr

"egyébként tegnap raktam be téisztességesen alacsony jelszintű (en mtudom mi a szakkifejezés erre) gyári audio CDt, és WOW. fel tudtam tekerni 20-21-ig a hangerőt (átlagban edig max 15-17 ment), és húú. nagyon nagy tartalékok vannak még a hangszóróban, alig várom már hogy alákerüljön az erősítő "

Ezen így visszanézve mindig mosolygok! :) Ha bent lesz az erősítő és minden normálisan be van állítva, hidd el nem lesz olyan, hogy eddig tudtam tekerni. Nekem pl 35-nél elfogynak a lépések de még mindig nem torzít. Igaz akkor már nem nagyon lehet/érdemes megmaradni a kocsi közelében. :D :C

(#5237) csakkcsikk


csakkcsikk
csendes tag

üdw..

JBL GT5-A604

PIONEER GM 4200

a két erősitő közül melyik lenne jobb szerintetek egy dld ládához?
kétlégterű kocsiba lenne,és igazából rap műfajhoz..
vagy esetleg valami hasznos infó más erősitőről ami jó lenne?

(#5238) orbano válasza Xero (#5236) üzenetére


orbano
félisten

igen tudom, hogy így lesz, pont ebből kaptam egy kis ízelítőt, és ezért várom már nagyon :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#5239) orbano válasza csakkcsikk (#5237) üzenetére


orbano
félisten

most lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, de azért bátorkodom:
-miért kell 4 csatornás erősítő a mélyládához?
-ha nem csak ahhoz kell, akkor miért pont a mélyládához igazítod az erősítőt, miért nem fordítva?
-felteszem nem minden DLD láda pont ugyanolyan, így nem feltétlenül jelenthető ki olyan megállapítás, hogy "egy DLD ládához XYZ erősítő illik"
-az, hogy milyen felépítésű egy autó, önmagában nem dönti el, hogy mi szól jól benne. próbálkozni kell a ládákkal tapasztalati úton. pont ezért fura, hogy a ládához keresel erősítőt, ahelyett, hogy erősítőt keresnél, ami jól muzsikál rap zenére, majd ehhez keresnél egy olyan ládát, ami a Te audtódban szépen szólaltatja meg az általad szeretett zenéket.
Elnézést, ha esetleg túl okoskodóra vettem a figurát, nem áll szándékomban ilyesmi, csak próbálom ütköztetni a véleményem, abból is tanulok.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5240) csakkcsikk válasza orbano (#5239) üzenetére


csakkcsikk
csendes tag

A láda adott...500-as hangszóróval...
úgy gondolom hogy ha már veszek erősitőt akkor elfér a négy csatorna,hisz leadja hidba a kellő erőt a ládához...és ki tudja mi lesz később,lehet jobb beruházás a 4 csatorna mint a 2....vagy tévedek?
Olvasgattam fórumokon hogy ilyen meg olyan erősitő ezt meg azt a ládát hajtja ki jól....
De hogy a témánál maradjak melyik a jobb vétel....a JBL vagy a Pioneer?

[ Szerkesztve ]

(#5241) orbano válasza csakkcsikk (#5240) üzenetére


orbano
félisten

mid van elöl?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5242) csakkcsikk válasza orbano (#5241) üzenetére


csakkcsikk
csendes tag

Magnat szett..

(#5243) orbano válasza csakkcsikk (#5242) üzenetére


orbano
félisten

milyen erősítőről megy? (gondolom megy valamiről, ha a 4 csatornás erősítő +2 csatornáját tartaléknak szánod)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5244) G.Zs. válasza csakkcsikk (#5242) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jó lesz a négy csatis. Két csati hajtja az első szettet, a másik két csati meg a szubot hidalva. Sajnos a Pioneer-t még nem hallottam, így hát nem tudom megmondani, melyik lenne a jobb választás.
Ha van lehetőséged rá, hallgasd meg őket, és döntsd, el melyik a jobb. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5245) orbano válasza G.Zs. (#5244) üzenetére


orbano
félisten

jövő héten lesz csak a hifi beszerelve :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5246) gazfickooo


gazfickooo
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan subot ami hangzásra van kihegyezve és nem kocsibontásra,max 40ezerig.30-as legyen,Egyedi zárt ládában lenne ami 28liter körül van.Nézegettem audio systems radion és as hx szériát,de hallani még nem hallottam őket.Persze más márka is lehet csak szépen szóljon,.Köszi

[ Szerkesztve ]

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#5247) G.Zs. válasza gazfickooo (#5246) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem volt HX 12 SQ. Ha teheted olyat vegyél. Itt van néhány eladó.
1
2

Milyen erősítővel lesz hajtva?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5248) orbano válasza gazfickooo (#5246) üzenetére


orbano
félisten

bár én nem értek hozzá, de aki igen, az gyanítom kíváncsi lenne az erősítőre is, ami hajtaná.
no a kolléga megelőzött :)

G.Zs.: nem b*ssza meg. de nem baj, türelem rózsát terem. addig sem megyek anyagilag csődbe :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5249) G.Zs. válasza orbano (#5245) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Csak nem akar beszerelődni az a hifi. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5250) gazfickooo válasza G.Zs. (#5247) üzenetére


gazfickooo
tag

Szia!
MacAudio Z2100 ,bár lehet ezt is cserélem majd.
Most egy mac Fire van de nagyon nem tetszik a hangja,hogy mondjam nagyon kopogós,ezért szeretnék váltani valami minőségibbre.

Gateway P-7805u FX/ Note3

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.