Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) G.Zs. válasza kisboxi (#5598) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nah, akkor máris van egy jófajta első szetted. Hasonló kaliberű komponensekből jó kis hifit tudsz összeállítani.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5602) orbano válasza G.Zs. (#5601) üzenetére


orbano
félisten

ja télleg. 3544-et azért nem ajánlotta nekem Szakáll, mert 2V-os a max bemeneti érzékenysége. A pio fej meg ugye 6volt ki, amit a micro erősítő kajol. emellé nem éppen passzolna, nem lenne ereje. visszafogva a fejet 2voltra meg eléggé féllábas konfig lenne.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5603) G.Zs. válasza orbano (#5600) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt a fórumon hugi0 foglalkozik ládatervezéssel, ha jól tudom. Érdemes a nyomóhoz való profi ládát készítetned vele. Nem hiszem, hogy drágán dolgozik.
Egyébként azt hiszem zártban kb 20l lenne az ideális ahhoz a nyomóhoz.
Én is tervezem, de nálam ez lesz az utolsó, mert a gyári zárt mdf is egyelőre megfelelő.
De egy jól megtervezett reflex láda szerintem visz mindent, bár ez nyomótól és hallgatótól is erősen függ. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5604) orbano válasza G.Zs. (#5603) üzenetére


orbano
félisten

meg autótól és első rendszertől is függ (szakáll is győzködött, hogy ne vessem el a reflexet). a 20L lehet már túl szűk. a gyári ajánlás 17L, de ahhoz már brutál erősítő kéne, hogy pontos legyen. meg szakáll azt mondta ők próbálták, és veszít a pontosságából a láda, ha túl szűkre veszik. én ehhez már nem értek. ha kész minden, akkor majd foglalkozok a ládával, most még nincs mihez igazítani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5605) G.Zs. válasza orbano (#5604) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem fordítva van. ;)

Túl nagy térfogat esetén veszít a pontosságából, túl kicsi esetén viszont nem megy elég mélyre, így nagyon kopogós hangja lesz. A kettő között kell eltalálni. Ehhez jön még hozzá reflexnél a cső hossza is, amivel - ha jól tudom - meg lehet határozni, hogy a láda mekkora frekvencián emeljen ki.
De ehhez már én sem értek, szóval majd egy hozzáértőtől kell megkérdezni.
Amúgy kisebb ládatérfogat esetén nagyobb a ládaimpedancia, így nagyobb erősítő kell, hogy ugyanolyan hangerőn szóljon.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5606) orbano válasza G.Zs. (#5605) üzenetére


orbano
félisten

igen, papírforma szerint így van, mégis azt mondják Szakállék egy bizonyos méret alatt már nem áll fenn ez az összefüggés. a reflex ládánál nem csak a cső hozza, hanem az átmérője is számít (a térfogat mellett). helmholtz rezonátornak hívják a rendszert, van egy meghatározott jelleggörbéje, amit ezzel a három paraméterrel lehet nyújtani/tolni, hogy a kiemelése minél szélesebb és laposabb legyen és igazodjon a hifi komponenseihez, a zárt láda ezzel szemben ugye szép egyenletes lankás, és ahogy mondod a láda méretével arányosan egyre hamarabb "leér a lanka" :) de gyanítom, ha túl zárt a láda, már egy nagy, jó erősítő sem tudja rendesen megküldeni, mert gondolom az erősítőből kijövő jel meredekségének vannak fizikai korlátai. persze lehet ez hülyeség, de logikusnak hangzik :B majd hugi0 megmonnya ha egyszer erre jár :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5607) G.Zs. válasza FreestyleR (#5587) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Van néhány jó Mac is azért. :K
Ez például.
A CFX szett, Select és Alliante subok.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5608) G.Zs. válasza orbano (#5606) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én még nem terveztem ládát, de szerintem az átviteli karakterisztika egy SQ ládánál akkor ideális, ha 20 és 50Hz között vízszintes, aztán letörik, mint a bili füle. :D
De ezt majd egy hozzáértő megmondja, mert nem tom igazam van e.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5609) orbano válasza G.Zs. (#5608) üzenetére


orbano
félisten

jól elokoskodunk :D (pénteken se jössz?)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5610) G.Zs. válasza orbano (#5609) üzenetére


G.Zs.
senior tag

De szerintem megyek. :K Azért mondtam, hogy ha szerencséd van, meghallgathatsz pár frankó autót. Wackond full Alpine rendszerét még mindenképp ajánlom. Az iskolapéldája annak, hogyan lehet multimédiás fejjel SQ rendszert építeni. Nagyon komoly.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5611) orbano válasza G.Zs. (#5610) üzenetére


orbano
félisten

na majd szénné fikázom ;] főleg ha beteszi az a gyilkos manson számot :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#5612) FreestyleR válasza kisboxi (#5596) üzenetére


FreestyleR
csendes tag

Bőven el lesz az Ms az Mxel... ha nem akarsz SPL-ezni vele...zenére tökéletes.

(#5613) FreestyleR válasza G.Zs. (#5603) üzenetére


FreestyleR
csendes tag

És hugi tudja is miről és mit beszél..!

(#5614) G.Zs. válasza orbano (#5611) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egyébként rock zenére jobb szettet eddig még nem hallottam, mint az ő Alpine SPX-177R-je.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5615) Pörp


Pörp
senior tag

Hali!

Kalaptartó alatt van nekem kettő ovál. Sajnos valami nagyon idegesítő mellékrezgést lehet hallani hátulról. Mit lehet tenni ellene? Nem tudom mi kelthet zajt, annyi bizbasz van...

(#5616) orbano válasza Pörp (#5615) üzenetére


orbano
félisten

az ovál kelti a zajt :) normálisan szerintem az oldaná meg, ha a kalaptartót merevítenéd úgy ki, hogy ne adhasson át sok rezgést a környezetének (mdf lappal, vagy rétegelt lemezzel megerősíthetnéd)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5617) Pörp válasza orbano (#5616) üzenetére


Pörp
senior tag

Kösz az infót!

(#5618) orbano válasza Pörp (#5617) üzenetére


orbano
félisten

egyébként még a támlalenyitó bovden szokott rezegni tudtommal erősen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5619) Pörp válasza orbano (#5618) üzenetére


Pörp
senior tag

Most megnéztem. Van a két ovál között kereszbe egy egy fekete acélpálca. Ez valami gyári merevítés lehet? Minden esetre elég lazák. Ezen kívül a hangfalok egy nagy acéllemezbe vannak becsavarozva, és szerintem ez a lemez is rezonál.

(#5620) BBéci válasza G.Zs. (#5608) üzenetére


BBéci
titán

Hú, de szeretnék egy olyan mélyládát, aminek a frekvenciamenete 20-50 hertzig vízszintes. Attól tartok, a 18 colos hangszórók közül is kevés képes erre a produkcióra.
Igazából nem is tudom, létezik-e ilyen. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5621) G.Zs. válasza BBéci (#5620) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mármint ideális esetben ilyen. :B
Gondolom a ládatervezésnél valahogy ehhez kellene közelíteni, nem?
Úgy kellene megtervezni a ládát, hogy ahol a nyomó görbéje letörik, ott kellene a ládának kiemelni.
Gondolom én, de lehet nem így van.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5622) orbano válasza BBéci (#5620) üzenetére


orbano
félisten

:DDD tényleg efölött elsiklottam :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5623) migabi24


migabi24
nagyúr

Na sikerült beszerezni a komponenseket Alpine CDA-9887R fejegység lett, Audio System X--ION 165 első szett, hétfőre kaptam időpontot a helyi autóhifi műhelybe, ahol beépítésre kerülnek a dolgok ajtó szigeteléssel fa beépítőkerettel természetesen, nagyon kíváncsi leszek majd hogy fog szólni, köszönöm a tanácsokat és a türelmeteket, ja és kérdezni akartam, olvastam hogy ennek az X-ion szettnek olyan hangváltója van amin rengeteg beállítás van, ha ez be lesz építve elég nehéz lesz állítgatni, van valami alapbeállítás és azt nem kell piszkálni? vagy ne foglalkozzak vele?

(#5624) G.Zs. válasza migabi24 (#5623) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha aktívra lesz kötve a 9887-re akkor nem kell hangváltó.Milyen erősítőid vannak hozzá?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5625) orbano válasza migabi24 (#5623) üzenetére


orbano
félisten

nem kell belpíteni az ajtóba a hangváltót. Mehet pl. a kesztyűtartóba, vagy az ajtó alá... legjobb ez utóbbi, mert később az erősítőt is be lehet ide kötni, és az aktív hajtásra átváltani kábelezés nélkül. ezeket említsd meg a műhelyben, hogy ennek megfelelően kábelezzenek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5626) orbano válasza G.Zs. (#5624) üzenetére


orbano
félisten

meghallgattam a pio-t... ANYÁÁÁÁÁÁÁÁD!!! :Y remélem vasárnap lesz módom összehasonlítani egy jobbfajta Alpine-nal, bár egyelőre nyerésre áll még a szar menüje ellenére is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5627) G.Zs. válasza orbano (#5626) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha tudok, viszek neked egy 9833-ast. ;) Pio nálad van még?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5628) orbano válasza G.Zs. (#5627) üzenetére


orbano
félisten

Niincs, xcbiker fórumtársunk szedte ki átmenetileg a kocsijából. De megkérdezem, kölcsönkérhetem-e egy kicsit, bár nem akarom már szegényt ennyit nyaggatni.
Látnod kellett volna amúgy a pofámat, amikor beraktam a teszt Cd-met, úgy mosolyogtam, mint akit a Gubacsi úton három örömlány kényeztet :D Tökig tekertem a hangerőt és tomboltam. Pontosan azt kaptam, amit akkor vártam, amikor kész lett Szakállnál a kocsi.
És érdekes rohadtul: amikor visszatettem az Alpine-t, nem tudtam azonnal és egyértelműen beazonosítani a harsányság okát. Azt hittem, hogy b*zi mód meg fog mutatkozni, de nem. Hiába analizálom agyon a hangját, nem tudom mi okozza: feltekerem a hangerőt és nem tetszik, a Pio meg igen.
Mondjuk az viszont kitűnik, hogy sokkal erőteljesebb a basszus. Gondolom a 6V preout teszi a hatását...

ja izé: előre is köszönöm, nagyon kíváncsi lennék :B

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5629) migabi24 válasza G.Zs. (#5624) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az első szettet a meglévő JBL erősítő hajtja, a mélyládához ott fogok venni 1 monoblokk erősítőt, mivel megvettem a komplett szettet amibe a hangváltó is benne van, ezért be lesz építve, gondolom ártani nem fog :B

(#5630) orbano válasza migabi24 (#5629) üzenetére


orbano
félisten

pontosan milyen JBL? Sok jót felőlük még nem hallottam, bár ez nem teljesen releváns. Viszont 25ért eladó egy 4 csatornás infinity kappa, hugi0 elvtársunk is jó véleménnyel volt a szériáról, ha most nulláról építkeznék tuti egy próbát tennék. Én is épp gondolkodom a 2 csatornáson, csak túl drága nekem 30ért, még alkudva belőle is :(
amúgy ha 4 csatis az erősítőd, a hangváltót be ne tedd úgy, hogy nem tudod kiszedni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5631) migabi24 válasza orbano (#5630) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ilyen az erősítőm http://www.procinema.hu/termek/erosito-4-csatornas/jbl-cs-60-4 Ronthat a hangváltó a hangzáson?

[ Szerkesztve ]

(#5632) orbano válasza migabi24 (#5631) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy ront. még egy drágább szetthez adott hangváltó is vacak. nem véletlenül találták ki az aktív rendszert, ahol a magas és a mélyközép hangszóró között a (fejegységbe épített) hangprocesszor (DSP) osztja szét a jelet. Így tökéletesen finomhangolható a rendszer, és nem egy alacsony költségvetésből elkészített, fix beállításra vagy rákényszerítve. a különbség meg... ég és föld, nem is érdemes róla beszélni :) persze ez szigorúan a gyári hangváltókra értendő, egy minőségi, rendszerbe illesztett passzív váltónál nincs jobb. de az másik dimenzió.

Amondó vagyok ezt a JBL-t tartsd egyelőre meg, építsd fel vele a(z aktív) hifid, vegyél egy tisztességes kétcsatornás erősítőt a mélyládádnak, és a végén próbálj bele egy sokkal jobb erősítőt, hogy érezd a különbséget. Még az is lehet, hogy nem fogod, ezt sosem tudni, és akkor nem pazaroltál el semennyi pénzt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5633) migabi24 válasza orbano (#5632) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor nem rakatom bele, tehát ha jól értem külön vezeték megy a magasnak és a mélyközépnek?

(#5634) migabi24


migabi24
nagyúr

Nyitott vagy a zárt mélyláda szól jobban? miért

(#5635) orbano válasza migabi24 (#5633) üzenetére


orbano
félisten

igen: a fejegységből 2-2 RCA megy a magasnak és a mélynek, amik az erősítő 2-2 csatornáján keresztül hajtják majd meg a hangszóróidat. innentől kezdve hangszórónként állíthatod a késletetést, a jelerősséget és a vágási frekcenciát. persze nem árt majd, ha ezt olyas valaki állítja be, akir ért hozzá, nem egy egyszerű dolog :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5636) orbano válasza migabi24 (#5634) üzenetére


orbano
félisten

mielőtt chatté alakítva a topikot válaszolok minden alap kérdésedre, küldj priviben egy emailcímet, amire elküldhetek neked egy autóhifi gyorstalpalót, hogy tisztában légy az alapokkal. onnantól kezdve egy nyelvet beszélünk majd :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5637) migabi24 válasza orbano (#5636) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elolvastam, tanulságos volt és abszolút magamra ismertem az elején, kicsit okosabbnak érzem magam, de azért még biztos lesz kérdés ;)

(#5638) Joe fiú válasza orbano (#5636) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezt az autóhifi gyorstalpalós dolgot szerintem a topik elejére be lehetne helyeztetni egy modival,és akkor sok feles kérdést meg lehetne spórolni,és sokak számára akár még hasznos is lehet.

off-off :D Surányi-féle gyorstalpalóra gondolsz?

(#5639) G.Zs. válasza orbano (#5632) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egyszer régebben a kezem ügyébe akadt egy Alpine SPX-177R szett hangváltója. Nézegettem a leírást, mit hova kell kötni, stb. Egyszer csak eljutottam egy olyan részhez, hogy mérjem meg a hangszórók fülemtől való távolságát, és állítsam be a jumpereket a mellékelt táblázat szerint. Na ott dobtam egy hátast, mert rájöttem, hogy ebbe biza időkorrekció van.... :U

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5640) kisninja


kisninja
őstag

Nemrég javítottam egy Panasonic cy pad1003 végfokot hát eszméletlenül jól szól.
Illetve megjavítottam egy 150w scherwood ot milyen subot ajánlanátok, vagy jobban járok ha építek egyet.

Igénytelen vagyok vegyük úgy hogy ez lenne a rendszer kezdete ha beválik lecserélem a többit is.GT420U

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#5641) orbano válasza Joe fiú (#5638) üzenetére


orbano
félisten

arra gondolok. nem tudom ütközik-e szerzői jogokkal, ha kitennénk :U bár már nem hifiznek, az oldaluk sem működik... meg kéne kérdezni egy modit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5642) orbano válasza G.Zs. (#5639) üzenetére


orbano
félisten

szokott lenni erősítőkben is, de mint ha valahol azt olvastam volna, az nem az igazi. no majd utánajárok, kíváncsi vagyok hogy oldják meg az ilyet. hangváltóépítéssel kapcsoaltban sehol nem találkoztam idő/fáziskorrekcióval (bár gondolom van, mert hangdobozoknál is merül fel ilyen probléma asszem).
de egy ilyen komponens még nem biztosíték arra, hogy a többi alkatrészen nem spóroltak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5643) Kickass


Kickass
őstag

Üdv a szakiknak!

Fejegység cserére lesz szükségem, eddig egy JVC KDG-402 volt.
És a mostani jelöltek:
- Clarion DXZ 379RMP
- Alpine CDA 9847R
- JVC KD-SH9101

mind használtan lenne, 25k körüli kategória +/-3k, melyik lenne a legésszerűbb választás? zeneileg elsősorban rock/metal vonalhoz kellene közel állnia

esetleg más javaslat?

(#5644) Lokids


Lokids
addikt

Hi.

Megvettem végül az ajánlott Pio 2220-as fejegységet. Tetszik. Bár a gyári 10-esel csodákat nem tud tenni.
Viszont eszembe jutott, hogy mikor vettem a kocsit, volt hozzá 2 db Sony XS-693E hanszóró hátul. Bár elég szarul belehegesztve egy fatokba ami le is törte a kalaptartó fogóját...
Bár még nem próbáltam, hogy működnek-e, de ránézésre semmi bajuk.
Ezek jónak számítanak(vagy számítottak 8 éve)?
Ehhez kell erősítő? Vagy rá lehet kötni a Pio-ra valahogy? Hátravezetve a kábelezés is megvan, a kocsi előző tulaja szerintem csak az erősítőt tüntette el.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5645) orbano válasza Lokids (#5644) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy rá lehet. ugyanúgy ahogy az első szettet is (bár gondolom az iso csatin keresztül megy, ehhez meg a kábelt oda kellvezetni, ha nem gyári megoldás).
az ovál hangszórók szerintem semelyik világegyetem semelyik korszakában nem számítottak jónak :D
tisztelet persze a kivételeknek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5646) Lokids válasza orbano (#5645) üzenetére


Lokids
addikt

Ha nem jók, minek gyártják őket?
Gyári 10-esnél csak jobban szól majd hátul. :P Bár még ötletem sincs hogy kéne behegeszteni a kocsiba.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5647) Joe fiú válasza Kickass (#5643) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én személy szerint ezek közül a JVC-t venném.Előnyére szól,hogy nekem tetszik illetve a 4v-os aranyozott rca+sok-sok hasznos apróság.

(#5648) orbano válasza Lokids (#5646) üzenetére


orbano
félisten

a kínai cackokat amiket az orczy piacon megvehetsz mindek gyártják? mert megveszik :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5649) orbano válasza Kickass (#5643) üzenetére


orbano
félisten

milyen erősítő lenne alá?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5650) Kickass válasza orbano (#5649) üzenetére


Kickass
őstag

egyelőre egy Ultimate T2 5450
később ebben is lehet upgrade (sőt...)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.