Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) kisboxi válasza orbano (#5636) üzenetére


kisboxi
tag

Ezt az autóhifi gyorstalpalót elküldenéd nekem is? Címem az adataimnál.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5652) migabi24


migabi24
nagyúr

Audio System X--ION 12-800 BR ezt a mélynyomót néztem ki, a teljesítménye így van megadva RMS: 2x400W, Max: 2x600W ez azt jelenti hogy duplatekercses? ez akkor most 400W-ot bír vagy 800-at, ez az erősítő elég hozzá steg aq 120.2 ??

(#5653) G.Zs. válasza migabi24 (#5652) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna az a STEG elvileg csak 4 ohm stabil hídban, így valószínűleg nem tudod meghajtani vele a 2 ohmos ládát. Teljesítményben is kevés, nem ahhoz a nyomóhoz való. Minimum egy Radion 180.2, amivel már próbálkoznék, de istenigazából kihajtani egy X-Ion 280.2-vel vagy F2-500-al tudnád. Milyen kocsiba lesz? Lehet, hogy kisebb, olcsóbb is sub is elég lenne, bár tény és való, hogy az egy nagyon eltalált nyomó.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5654) G.Zs. válasza migabi24 (#5652) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Közben megnéztem az oldalukat. Radion 180.2 elvileg nem 2ohm stabil.
Van nekik viszont X-Ion 160.2, vagy ha nagyon jót akarsz, STEG K2.01. Egy, biztos, ha ki akarod használni azt a subot, akkor annak nagy erősítő kell. :K
Egyébként csak pénzkidobás lenne. Valószínűleg elég lesz a HX12SQ is, amit az olcsóbb Radionnal is tudsz hajtani. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5655) orbano válasza migabi24 (#5652) üzenetére


orbano
félisten

mi a francnak akarsz ekkora b*szom nagy állat mélynyomót? harmada ennyiből is lehet tisztességes basszust. persze ha az utcának akarsz zenélni, az más :U
milyen zenéket hallgatsz? lehet már kérdeztem de elfelejtettem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5656) migabi24


migabi24
nagyúr

Szeretem ha van tartalék, de az erősítő már megvan akkor kisebb nyomó lesz, ez a kis tesó megfelelne hozzá? Audio System X--ION 12 Plus BR ez már 4ohm 600W RMS

[ Szerkesztve ]

(#5657) orbano válasza migabi24 (#5656) üzenetére


orbano
félisten

ettől nem lesz tartalék. ettől szörnyű hangzavar lesz a kocsiban basszusok helyett :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5658) G.Zs. válasza migabi24 (#5656) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha megvetted a STEG 120.2-t, az egy nagyon jó választás volt. Ne rontsd el egy hozzá nem illő nyomóval.
Az X-Ion 12-höz is nagyobb erősítő kell, abból a sorozatból legalább a 220.2.
Ha Audio Systemet akarsz,akkor a következők közül kellene választani meghallgatás után: MX 12, Radion 12, X-Ion 10, HX 10SQ, HX 12SQ. Ezek közül bátran tudom ajánlani mindegyiket ahhoz az erősítőhöz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5659) orbano válasza G.Zs. (#5658) üzenetére


orbano
félisten

ja amúgy a mélyládám gyengeségéről: alátéve a pioneert olyan hangja lett a mélyládának, hogy ihajcsuhaj :) mint ha eddig nem kapott volna áramot :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5660) G.Zs. válasza orbano (#5659) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hát akkor be kell szerezni azt a fejet. Most úgyis leverték az árát. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5661) orbano válasza G.Zs. (#5660) üzenetére


orbano
félisten

ááááh. a legolcsóbb amiért valaki adja 60k, vaterán meg fent van 65k és 75 a villámár. tegnap este meg felkerült egy másik használt, fél éves 130ezerért. hülyék ezek :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5662) G.Zs. válasza orbano (#5661) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Lehet, hogy újat kell venned.
Szerintem nem fogja most senki olcsóbban adni használtan sem. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5663) orbano válasza G.Zs. (#5662) üzenetére


orbano
félisten

akkor várok... még nem szokták meg az új árát :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5664) BBéci válasza orbano (#5657) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod azzal a hangszóróval?
Attól eltekintve, hogy hagnyomásra és nem zenére szokás használni??? :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5665) orbano válasza BBéci (#5664) üzenetére


orbano
félisten

ó ha én szavakba tudnám önteni a véleményem a hangnyomás-autókról... :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#5666) G.Zs. válasza orbano (#5665) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pedig az egy nagyon jó hangú sub, csak felesleges, ha elöl nem egy Helon van valami combosabb erősítővel. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5667) Pörp


Pörp
senior tag

Ha minden jól megy, akkor az első ajtókba bekerül egy-egy valamilyen mélyközép, illetve az oszlopokra egy-egy magas. Szettben véve. Hátul a kalaptartóban egy-egy ovál van. Ezek szintén mélyközepek ha jól gondolom, de rájuk van építve a magas is gyárilag. Olvastam olyat, hogy érdemes? levágni róluk a magasat? Nincs erősítőm, mélyládám, egy jó ideig nem is lesz sajna...

Kellemetlen rezgések nagy része megoldódott hátul, egy műanyagelem volt laza...

[ Szerkesztve ]

(#5668) BBéci válasza Pörp (#5667) üzenetére


BBéci
titán

Oválok esetében a lehető legjobb megoldás kihajítani és mélyládára cserélni azokat.
Második legjobb amit említettél. a magassugárzók lekötése. Hajrá! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5669) Xero


Xero
nagyúr

Orbano-val beszélgetünk privátban, meg várom a hifisem (Husy) véleményét is, de azért ide is bedobom az ötleteimet ki mit gondol róla!?

Szóval ami most van és ahonnan indulok:
Fej: Alpine CDE-9850Ri
Erősítő: SPL DK4-680
Szett: Infinity Reference 6520cs
Láda: JBL GT5 1204br

Ebből kiindulva az alábbi elképzelésem van:
Fej: csere 9855-re
Erősítő: marad ez (vagy ha indokolt akkor ez is csere, bár nem tűnik rossz motyónak) és mellé egy mono vagy stereo a ládának (ebben vagyok igazán tanácstalan hogy mit kéne..)
Szett: marad
Láda: csere Vibe Audio BlackAir 10 MK II-re zárt ládában, vagy Infinity reference 1050w zárt ládában

Így lenne természetesen aktív hajtás.
A kérdés az lenne, hogy ki mit variálna az erősítőn, illetve hasonló áron milyen 25-ös mélyben gondolkozzak zárt ládához? A cél a minőségi zene természetesen.

Most csak infokat gyűjtök, hogy mit adjak el, mit vegyek mire gyűjtsek! :U

[ Szerkesztve ]

(#5670) orbano válasza Xero (#5669) üzenetére


orbano
félisten

szerintem várd meg a fejegységet, és hozd ki a maximumot az első szettből. addig nincs miről beszélni az erősítőcserével kapcsolatban.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5671) Xero válasza orbano (#5670) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha ki akarom hozni a maximumot aktívba kéne őket pakolni... :D ördögi kör..

(#5672) G.Zs. válasza Xero (#5671) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem alapvetően jó ez a cucc. Van a sztájlingon egy AS Radion 180.2. Azzal meghajtanám a nyomót, és kész is. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5673) Xero válasza G.Zs. (#5672) üzenetére


Xero
nagyúr

Mire gondolsz azzal hogy jó ez a cucc? Láda maradjon vagy csere? Erősítőt már nézem is! :)

(#5674) orbano válasza Xero (#5671) üzenetére


orbano
félisten

és az aktívba pakoláshoz miért kell a mostani erősítődet lecserélni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5675) Xero válasza orbano (#5674) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván ahhoz csak egy plusz erősítő kellene.

(#5676) orbano válasza Xero (#5675) üzenetére


orbano
félisten

igen, a mélynyomóhoz. az pedig független választás az első szettől (ugye felvetetted annak a cseréjét, és én csak arra mondtam, hogy felesleges amíg nem tudod mit lehet kihozni belőle)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5677) Xero válasza orbano (#5676) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez jogos. :)
Na akkor vadászom tovább a pénzt a fej-re. De ettől függetlenül várom az ötleteket! :)

(#5678) G.Zs. válasza Xero (#5677) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azt csak te tudod eldönteni, hogy a láda maradjon. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5679) G.Zs. válasza orbano (#5676) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Majd legközelebb meghallgathatod az enyémet is, most úgy is így marad egy darabig. Ennél jobb már csak panellal együtt lesz. Gondolom az Alpine cucc azért kárpótolt. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5680) orbano válasza G.Zs. (#5679) üzenetére


orbano
félisten

kárpótolt :) de egyelőre még mindig a pio van nyerőben :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5681) G.Zs. válasza orbano (#5680) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mikro rendszerben a Pio szólt jobban akkor is ,amikor mi teszteltünk. Igaz, más rendszerben meg fordítva volt.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5682) orbano válasza G.Zs. (#5681) üzenetére


orbano
félisten

péntekre megpróbálom kicsalni xcbikert, hogy meghallgathasd Te is a difit :) szerintem komálni fogod, ahogy hallottam, neked is a melegebb hanzásvilág jön be jobban

A vér nem válik VAZZE!™

(#5683) orbano válasza orbano (#5682) üzenetére


orbano
félisten

no ez nem fog összejönni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5684) G.Zs. válasza orbano (#5683) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sajna nem leszek pénteken. :(
Céges rendezvény lesz, mert végeztünk egy projekttel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5685) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Szakik az miért lehet,hogy a fejegység(Kenwood KDC 3021) nem kapcsolja be az erősítőt?
Zsír új,minőségi kábelek vannak behúzva.

(#5686) orbano válasza Joe fiú (#5685) üzenetére


orbano
félisten

a remote kábel is be van kötve rendesen?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5687) whited


whited
addikt

hello
1 72aH-s akksi elég 1 hifi szetthez?ha kell leirom mik lesznek benne, és az csak akkor számit hogy mennyi amperes amikor nem jár a motor?
vagy akkor is? (citroen xantia amiről szó van)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5688) orbano válasza whited (#5687) üzenetére


orbano
félisten

nekem 45ah-s gagyi akksim van és nincs vele gond. majd egyszer lecserélem egy minőségibbre. a hifid már tökéletes? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5689) whited válasza orbano (#5688) üzenetére


whited
addikt

holnap v holnapután megyek érte és lesz bekötve de azt hittem kevés lesz alá az akksi :F :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5690) orbano válasza whited (#5689) üzenetére


orbano
félisten

mid lesz/lett végül?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5691) whited válasza orbano (#5690) üzenetére


whited
addikt

Audison srx4 erős
Mac super audio 2.16 komp szett
A láda még nem biztos de esélyes hogy ez
[link]
pioneer 7200sd fej, egyenlőre ennyi :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5692) orbano válasza whited (#5691) üzenetére


orbano
félisten

ezt már mind megvetted? (a ládán kívül)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5693) Joe fiú válasza orbano (#5686) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Természetesen be.Érdekes,hogy az aktív szubcsővet kapcsolja :F

(#5694) BBéci válasza whited (#5687) üzenetére


BBéci
titán

Az indítóáram nagysága (no meg a belső ellenállás) sokkal fontosabb, mint az amperóra.
Ki hallgat kikapcsolt motornál zenét??? Esetleg halkan, háttérzajnak, de akkor sem hosszú ideig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5695) orbano válasza BBéci (#5694) üzenetére


orbano
félisten

Én szoktam gyakran, akár 10-20 percig is :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#5696) G.Zs. válasza whited (#5691) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ládát csak meghallgatás után vegyél mindenképp. :K
Látatlanban nem tudhatod, hogy mi fog jól szólni a kocsiban. Milyen autóban lesz?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5697) orbano válasza G.Zs. (#5696) üzenetére


orbano
félisten

xantia

A vér nem válik VAZZE!™

(#5698) Entryy


Entryy
aktív tag

-Audivox 9510TS
-MacAudio CRX 2.16
-MacAudio Z4200
-MacAudio Absolut 304
-Mac kábel sett
-Dietz 1F os kondi
-Exide Premium 64Ah
-Rover 220TC

Nem mai szett, de mind a mai napig frankón kiszolgál. Én ezt szeressem.

Tervek:
-PIONEER TS-A2503ia

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5699) orbano válasza Entryy (#5698) üzenetére


orbano
félisten

ha van egy komponens szetted és egy mélyládád, akkor mi a büdös reteknek akarsz bele egy ilyen koax szart, ráadásul egy valag pénzért? :F pláne ha elégedett vagy a mostani rendszereddel. vagy ha mégsem vagy, inkább azt írd le mi hiányzik a hangjából.

Valaki hozzáértő el tudja nekem mondani amúgy mi ez a kondenzátor mánia? :U

"Mac Absolute 304 mélynyomók készen állnak, hogy kiüssék a legnagyobb teljesítményt."
ez eddig a legjobb :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5700) Entryy válasza orbano (#5699) üzenetére


Entryy
aktív tag

Az én autóm coupe. Az első szett lennt van az ajtóban a szokott helyen. A hátsó fotelben ülők viszont csak a mélyládát hallják, illetve érzik.
Eddig azt mondogattam,h az én verdám, úgy van,h nekem jó legyen, nah de azért...

A kondit én csak az akku és a kocsi elektronikája kímélése céljából tettem be.

Jah a pio pedig nem sok, 30körül szokott lenni edigitalban is.
Talán a közép hiányzik,de ez az én zenei stílusomat- legalábbis autóban- nem igazán érinti.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.