Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Auto erosito szobai tesztelesehez milyen tapot szokas hasznalni? Egy Steg QM45.4-hez kellene.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#57002) #28001792 válasza G.Zs. (#57001) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ha van izmosabb Pc tápod az is elég,max nem tekered ki nagyon(nem hosszútávú megoldás),vagy aksi töltő aztán mehet a próba.

(#57003) #28001792 válasza pengusz77 (#56995) üzenetére


#28001792
törölt tag

Lehet rosszul fogalmaztam.. De attól mert egy fej tud aktívot,nem kell feltétlenül úgy mennie..

(#57004) PiciPeti válasza kacsa7 (#57000) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem tényleg eddig az EA490 hozza azt, amit leírt a kolléga. A SS Reference-ek is hasonlók, a Ref 500 pl még mindig szerelmem ilyen tekintetben.

Ha kicsit bővíteni kell a kört, akkor a régi EA475, PG MPS, Audison VRX-ek, ezeknek van egy olyan meleg, kicsit színezett, de rock-ra tökéletes karaktere sztem. :K

(#57005) PiciPeti válasza G.Zs. (#57001) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha csak tesztre kell, akkor a legtutibb egy jó akksi... Ha használni akarod, akkor pl egy ipari led tápegység is jó lehet, nekem az irodában egy 15A-esről megy a kis Hifo Mercury, sose volt gond vele. :)

(#57006) zsolt19900


zsolt19900
őstag

vásároltam (kb garázsvásár szinten) egy kis össze vissza hangszórót csipogót stb stb.

az lenne a kérdésem (gyanítom, hogy egyben használta a srác akitől vettem, de ebben nem vagyok biztos), teszek fel ide képeket a cuccokról esetleg tudtok abban segíteni, hogy merjem-e összekötni őket kipróbálás és/vagy használás erejéig?

van 2 csipogó amire harman van írva van egy pár hangváltó ami egy velocity vmx 12 hangváltója és van egy pár ask 16cm hangszóró (ennyi van írva a hátára)

igazából próbaképp vettem mivel van ez-az még a pakkban amiből visszajöhet az ára, de ha ez egy akár működő alternatíva is lehet, akkor ezt megtartanám magamnak

használhatta így összekötve a srác? valamit "tönkretehetek" ezzel ha összekötöm őket?

köszi előre is ha tudtok segíteni :)

továbbá volt még a pakkban egy olyan erősítőcske féle dolog ami rózsaszín és az van ráírva, hogy: car hifi power by alfatec és 2 ch és 100W, nekem úgy tűnik hogy ez ilyen kis szobai hangszórónak használatos erősítő, gondolom kellene hozzá kötnöm szereznem egy 12v-os adaptert és már életre is kelne? van erről is fotóm innen-onnan esetleg valami útbaigazítást tudtok adni, hogy mit hova lehet kötni rajta?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57007) Reneolus válasza PiciPeti (#57004) üzenetére


Reneolus
tag

Köszi! Signat és a Hifonics?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#57008) Reneolus válasza G.Zs. (#56999) üzenetére


Reneolus
tag

Ok, köszi!

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#57009) PiciPeti válasza Reneolus (#57007) üzenetére


PiciPeti
őstag

Signat megfogottabb, pontosabb karakter, RAM szériában érdemes gondolkozni. A RAM 2 kapcsolása u.a mint az EA 490, mégis tök más karakter...

Hifóból inkább a 7-8genben van meg ez a fajta booge, az újabbakban valahogy nincs meg az a dög, kicsit szárazak, és magasba húznak sztem.

(#57010) opeter70 válasza G.Zs. (#57001) üzenetére


opeter70
senior tag

"Auto erosito szobai tesztelesehez milyen tapot szokas hasznalni? Egy Steg QM45.4-hez kellene."

Jesszusom! Ugye nem az akarod mondani, hogy csak most akarod tesztelni a Steget, amit egy fél éve vettél tőlem? :DD

Ha csak rövid ideig, működésileg akarod tesztelni, akkor egy tisztességes PC táp is megteszi. Lehetőleg ne "Vargáné és társa"! :)
Valami normális minőségű legyen és ha lehet, akkor ne legyen 2 felé osztva a 12 Voltos ága.

(#57011) olahpal82


olahpal82
csendes tag

Sziasztok!

Szert tettem egy Clarion 900SEQ -ra. Keresek hozzá egy manualt, ha valaki tudna segíteni megköszönném!
Kíváncsi vagyok véleményetekre, mit lehet kihozni belőle.

Ami eddig megvan:
Clarion DXZ928
Clarion 900SEQ
Magnat RX44 és RX22
Hertz HSK 3 utas szett

(#57012) Reneolus válasza PiciPeti (#57009) üzenetére


Reneolus
tag

A Signat RAM 1 MARK II milyen? Abból a szempontból jó lenne, hogy 6 csatornás, így aktívban az első szett és a mélynyomó is hajtható lenne róla, bár tartok tőle, hogy kevés a 4x40W az első szettnek. Dinamikában sokat segített, amikor az Audison MP4-gyel, ami szintén 4x40W, hídban hajtottam meg passzívban az Elementet. Vagy egy SOUNDSTREAM REFERENCE 405S, de ez még soványabb...

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#57013) G.Zs. válasza opeter70 (#57010) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azota egy dobozban pihent Budapesten, most erkezett ki Londonba az RSII-vel egyutt. Csak egy rovid probat akarok, amolyan kivancsisagbol meghallgatni hogy szol a Dali Zensor1 errol az erositorol. Van itthon egy Chieftec tapom elfekvobe, ugyhogy akkor azzal lesz kiprobalva.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#57014) PiciPeti válasza Reneolus (#57012) üzenetére


PiciPeti
őstag

A hirdetésben szereplő erőt én nem merném megvenni, szanaszét van kókányolva, oldala kifurkálva, stb...) Signatot kevésbé ajánlom rockra mint az Emphasert. Itt is igaz, hogy kb ugyanaz a kapcsolás mint egy EA490-200, de utóbbiban jobban megvan a dög sztem. Ráadásul Lite fórumtárs pont egy ilyet árul...

Ref 405 jó választás lehet még, de érzékenyebb motyót kell hozzá keresni. Hangban viszont nem lenne hiányérzeted sztem. ;)

(#57015) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Kedves fórumlakók!

Ünnepélyes bejelentés következik: Megszületett az 1. hsz. :C

Köszönöm a segítséget Siminek, és Kacsa7-nek, sokat tettek hozzá, hogy megszülethessen az írás. Sok minden benne van, sok viszont nincs, egyszerűen nem lehet összesűríteni ennyi infót egy helyre, ha mindent részletesen leírnánk, azt könyvnek kellene hívni. :D

Olvassátok át, ha hibát/elírást találtok szóljatok pls. Kiegészítéseket, ötleteket szívesen fogadok, megpróbáljuk belesűríteni. :K

(#57016) tboy93 válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elég korrekt lett :K

(#57017) #28001792 válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


#28001792
törölt tag

Egész jól sikerült,természetesen a nagyon kezdőknek szól. Pont ezért csak néhány dologhoz írnék kiegészítést. A hannohoz odaírnám,hogy ez a legjobb komprumisszum,és több különböző termék variálása jobb eredményt hoz.A kiírt mennyiség is csak egy alap szigetelésre elég. A második a hifis kábelek. A hegesztő is csak kompromisszum,természetesen jobb mint az mkh,vagy rezezett alu,de a negatív ág aksiról történő lehúzása helyett inkább hifis tápot raknék.(ennek feltétele a jó kaszni,és a testpontok megerősítése)Abban részben egyetértek,hogy nem minden a minőségi komponens,de sokkal egyszerűbbé is teszi a dolgokat,jobban beállítható,stb.. Természetesen nem egy teljesen kezdő számára.A hangszóróvezetékek eltérő méretében én sok rációt nem látok,szetten belül legyen minden egyforma. Ettől függetlenül gratula,egész jól összefoglaltátok egy autóhifivel ismerkedő számára :)

(#57018) kacsa7 válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


kacsa7
őstag

És aki ezek után kérdez valamit, ami le van írva, annak kickban ;]

[ Szerkesztve ]

(#57019) Möhe válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


Möhe
addikt

:C

Nekem (nagyon vizuális vagyok) hiányzik a bekötési rajz. Gondolok itt RCA 2/4/sub csatorna bekötés esetén. Esetleges bolt/kiegészítő csatlakozó ajánló. :U Részemről ennyi észrevétel, és leültem.

(#57020) Reneolus válasza PiciPeti (#57014) üzenetére


Reneolus
tag

Tetszik az EA490-200, végre egy 5 csatis, amiben van erő is :) Megkérdezem Lite-ot! Köszi!

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#57021) kacsa7 válasza Möhe (#57019) üzenetére


kacsa7
őstag

Milyen bekötésre gondolsz? Nekem már biztos triviális minden, azért nem világos, mit is kellene feltüntetni bekötési rajz címszó alatt.
Kiegészítő/csatlakozó alatt szintén mire gondolsz?

(#57022) Möhe válasza kacsa7 (#57021) üzenetére


Möhe
addikt

Gondolok itt (nekem mint eléggé alapfokú ismeretekkel rendelkező) esetlegesen a tápellátásra. Az erősítők teljesítménye - a kocsi aksija közötti összefüggésre. A pótaksi/kondi kell(milyen esetben)/nem kell.
A csatlakozók meg a RCA dugók,tápelosztók, ilyenek. Vagy valami minimálisan ajánlott kategória/termékvonal hogy mit érdemes keresni/kerülni.

(#57023) kacsa7 válasza Möhe (#57022) üzenetére


kacsa7
őstag

Erősítő-akksi párhuzam szerintem triviális. Minél több a fogyasztó, annál nagyobb akksit célszerű bedobni, és egy jól töltő generátor nem hátrány. Ez megint autóspecifikus mit lehet, mit nem.
Tápkábel, biztosítékház témakört érinti amennyire kell. Tápelosztó ugyanez a kör kb, abból nehéz igazán szart venni. Rendszere válogatja, kinek mi kell.
RCA dugó szerintem azért is felesleges, mert aki alapoknál kezd, nem fog nekiállni kábelt csinálni. Ha igen, akkor Kácsáék ajánlanak hozzá dugót. Ez is olyan, hogy 700Ft környékén már nem lesz gond, alatta meg nem sok minden van.
Pótakksi-kondi esetleg megérhet néhány sort.

(#57024) Julot válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon köszönöm - a kezdők nevében is - a kitartó, kemény munkátokat, segítőkészségeteket!

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#57025) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Köszi az észrevételeket, a tápkábel részt kiegészítem. (Az inkább hifis kábel, mint negatív akkuról dologgal nem értek egyet, és a tapasztalatom se ezt támasztja alá.)
A kondi-pótakksi dolog jó ötlet, sokszor merül fel, azt még hozzáírom majd. :K

Bekötésbe nem szeretnék belemenni, az még 2 oldal lenne kb, ha kifejtjük. :N

(#57026) I'am Dony válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez Nagyon Jó Lett! Hasznos és jól összeválogatott segítség. Gratula.
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#57027) zsolt19900


zsolt19900
őstag

egy mosconi gladen one 120.2 vagy inkább egy u-dimension pro-z 4-110 képvisel jobb minőséget?
eltekintve attól, hogy az egyik kettő a másik négy csatis mert a felhasználás szempontjából mindegy, első szettre lenne, de ha a pro-z t mondjátok jobbnak akkor a kettő csatija első szettet simán a 3 és 4 es hidban egy kisebb subot hajtana, vagy maga a pro z sorozat az jr hez képest mit képvisel úgymond mikróéknál?

valahogy így van, hogy element-junior-pro z- pro x és xt? ez lenne a sorrend nagyjából?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57028) #28001792


#28001792
törölt tag

Na nem zavarok tovább köreitekben,jó hifizést mindenkinek. Pápá :)

(#57029) Huawei válasza Huawei (#56927) üzenetére


Huawei
tag

Lécci, ehhez valaki? Lenne egy ilyen eladó. Én próbáltam vele egy Axton AB25-öt, de hurka volt hozzá. Nyiláván nem hozzá találták ki. Mást nem tudok róla, de kinézetre teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#57030) PiciPeti válasza #28001792 (#57028) üzenetére


PiciPeti
őstag

:F

(#57031) PiciPeti válasza Huawei (#57029) üzenetére


PiciPeti
őstag

Itthon szerintem 25-30 között lehet kb eladni, ha valaki éppen ilyet keres...

(#57032) PiciPeti válasza zsolt19900 (#57027) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha vennél a Mosconi mellé egy hasonló minőségű 2 csatist a subra, akkor inkább azt a felállást gondolom jobbnak.
Ha nem tervezel ilyesmit, akkor a mikrodim is jó választás. :K

(#57033) zsolt19900 válasza PiciPeti (#57032) üzenetére


zsolt19900
őstag

igazából az a terv, hogy vagy nekem veszek valami jobbat mint a jr4300+a 2.370 és asszony megkapja a 4 csatist és lehet építkezni, vagy asszonynak veszek valami mást :) azért kérdezem, hogy a mosconi jó cucc az element első szettemnek akkor ráaggatom azt ha sikerül megcsípni és nem tervezem az aktívozást, vagy legyen inkább a proz és arra építkezzek asszonynak

azért tartom elegendőnek a 4 csatist, mert lupóba is azzal kezdtem az ipart úgymond és teljesen elégedett voltam vele, beszólta az autót és neki g3a van ami szintén egy nem nagy légterű autó, a jr1004 em ugye meg még megvan érintetlenül az lenne a sub és egy normálisabb első szett plusz egy négycsatis + az ajtót rendesen megcsinálnám természetesen, és tennék neki is bele egy alap zenét, mert hát annyira szereti a passatba is a meglévő rendszert és gondoltam lassacskán meglepem vele a saját autójába is :)

csak most vívódom, meg ha úgy jön lehetőség picit fejleszteném az enyémet, azért kérdezek bele néha-néha ilyen szempontból a fórumba, mert jó az enyém és legalább tudom hogy jó minőséget ültetnék bele az autójába, csak azért nem szeretném megbontani az enyémet sem ha nem tudom azt biztosan, hogy egy minimum olyan vagy picivel jobb alkotóelemet teszek be a kivett erősítő elsőszett stb. stb. helyére magamnak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57034) MunezXBK válasza zsolt19900 (#57033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

120.4-em van, láda kapott egy 2 csatis Audio System erőt, sokkal jobb így az eleje.

(#57035) pengusz77 válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nagyon jó lett ez a "kis" összefoglaló. Egy kezdőnek nagy segítség. A bekötésről meg elég sok cikk van fent, nem eldugott helyen. Nagyon jó lett a fejegységes összefoglaló! :)
(A nyelvtannácik majd kijavítják a helyesírási hibákat, ha erretéved egy :D )

(#57036) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,

Nézegettem a fejegység kínálatot, s láttam, hogy szinte az összes képes USB Androidos telefont kezelni.
Ez elsőre jól hangzik, de vajon csak összedugom, és működik; vagy külön alkalmazás kell hozzá? Utóbbi nem jó, mert nem csak offline, hanem online zenét is (Google Play, Tune In) is hallgatnék rajta.

CD nem kell, elég, ha USB-n keresztül lejátszik mp3, flac formátumot, és megy a Google Play zene is.
Néztem BT-s modelleket is, ha nem sokkal drágább, akkor lehet olyat vennék.

(#57037) sbazsi


sbazsi
veterán

Erdeklődnék, hogy a kínai, andoridos fejegységek terén történt-e valami fejlődés?
Régebben azt olvastam, hogy lassú és vagy gyatra a hangminőség. Van ezen a téren valami fejlődés?
most nem nekem lenne, viszont ez a kiszemelt áldozat. Vélemény? :U

(#57038) Osynho válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


Osynho
addikt

Jó! :)

Esetleg ki lehetne még térni a forrásra is. Hiszen onnan indul az egész és hiába van jó motyó, ha 128-as mp3-at etet vele a júzer. :) Sőt, egy normálisabb rendszer sokkal jobban ki fogja hozni a forrás hibáit. Szóval, aki elindul ezen a lejtőn, az próbáljon meg fejleszteni a "gyorsan rádobok valami kicsi mp3-at a pendrive-ra" (rosszabb esetben youtube-ról lopott zenéket) eljáráson. Csak egy ötlet. :B

(#57039) Möhe válasza #28001792 (#57028) üzenetére


Möhe
addikt

Hmm? :F

(#57040) Ear001 válasza opeter70 (#57010) üzenetére


Ear001
addikt

Arra megteszi egy PC táp, hogy kiderüljön bekapcsol-e az erősítő, szól-e egyáltalán, de semmi több. Nekem itthon egy 50A-es lineáris tápom volt hifit tesztelni, akkora méretben, mint egy méretesebb porszívó, de amikor egyszer próbáltam a helyére egy 100A-eset, igen jól lehetett hallani, hogy nőtt a dinamika, több szín jelent meg, több élet.

Most rakom össze az otthoni autóhifi rendszerem, abba egy 200A-es ipari kapcsolóüzemű táp lesz. és csak reménykedem, hogy nem az lesz a szűk keresztmetszet. ;]

(#57041) Ear001 válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


Ear001
addikt

Jó lett, én egy dolgon módosítanék. A hangszórók mérete egy kicsit szűkmarkúan van megadva. Vannak bőven nagyobb magasak, mint 25 mili, mélyközépben van 100-as is, (tudom-tudom, de bizonyos környezetben bizonyos hangszórók mélyközepek), aztán vannak 180-asok is kombinálva csak magassal, szubból viszont én 200 alá nem mennék, felső mérethatárt viszont nem írnék, mert az a csillagos ég....

(#57042) simi811118 válasza Ear001 (#57041) üzenetére


simi811118
aktív tag

:K

A közép nálam is 87mm, a mély meg 165, tehát lehetnek átfedések, attól függően, hogy milyen rendszerről beszélünk

[ Szerkesztve ]

(#57043) Lite válasza PiciPeti (#57015) üzenetére


Lite
őstag

Királyság! Nagy gratula hozzá!!!!!!!! :)

Egyetlen dolgot hiányolok, ami a saját, botladozásokkal teli utam egyik kiinduló alapköve volt: a 2 DIN fejegységekről is érdemes lenne megemlékezni... :R

(#57044) zsolt19900


zsolt19900
őstag

még sosem találkoztam ilyesmivel: belefutottam egy 8ohmos hangszórós mélyládába, ennek van valami különlegessége vagy hajtható 4ohmon "mezei" hidalással bekötve pl. az én erősítőmmel? komolyan nem találkoztam még sosem 8ohmos ládával ezért kérdezem, hogy valami különleges erő kell hozzá vagy hajtható-e 4ohmon is? lesz valami baja stb. stb. az erőnek vagy a ládának?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57045) kacsa7 válasza zsolt19900 (#57044) üzenetére


kacsa7
őstag

8ohm-os láda az szobai hangszóró. Autóhifiben 4ohm vagy alatta van inkább, a könnyebb hajthatóság végett. Egyébként felfelé lehet akasztani hangszórót az erősítőre, csak sokkal több kakaó kell hozzá. Minden autóhifi erősítő sztereó 2ohm stabil minimum. Amelyik hidalható, az híd 4 ohm-ot tud minimum. Minél kisebb az impedancia, annál stabilabb táp kell hozzá, ezért szokott a híd 2ohm vagy akár híd 0,5ohm! is már extra lenni. (Mert pl. a Soundstream Reference A Class erősítők sztereó 0,25 ohm és híd 0,5 ohm stabilak) Tehát a lényeg, hogy a 8ohm-ot de akár 16ot is ráakaszthatsz, viszont egy erősítő ami tud 4 ohm-on pl. 100W-ot, 8ohm-on kb. a felét fogja tudni. Nem ördögtől való a dolog, de autóban nem szokás.

(#57046) kacsa7 válasza Lite (#57043) üzenetére


kacsa7
őstag

Ezt a részt meghagyjuk Neked! Én már a 2din-t át nem nyálazom :D Mellesleg a fejegységet keresők közül szerintem minden 20. keres 2 din-t. Nincs rá hely egyszerűen.

(#57047) kacsa7 válasza sbazsi (#57037) üzenetére


kacsa7
őstag

Van egy örök mondás, ami nagyjából mindenre igaz. Olcsó húsnak... Nekem már a képeken sem tűnik egy túl minőségi darabnak, ha már csak a házát nézem is. Csoda pedig ritkán van. Persze itthon sokan szeretnek álmodozni, az álmok viszont ritkán találkoznak a valósággal.

(#57048) zsolt19900 válasza kacsa7 (#57045) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57049) pengusz77


pengusz77
senior tag

[link]

5000-ért Bluetooth-os 2 pár rca-s usb-s fej? ;] ;] ;] ;]

(#57050) Gyumadár


Gyumadár
tag

Üdv!
Itt is megkérdezem!
Tanácsot szeretnék kérni, mivel a megrendelt Pioneer 80 PRS nem akaródzik megérkezni két Alpine között őrlődöm. CDE-193BT és CDA -137BT.
Véleményetek szerint megéri a szinte dupla árat a drágábbik, vagy sem.
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.