Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) s4tch válasza sgery (#37999) üzenetére


s4tch
veterán

Elvileg nincs kizárva. A gyári adaptereken túl a brit ebayen is van egy valagnyi átalakító, ha rákeresel az 'autómárka'+kenwood szavakra, biztosan találsz adaptert. Némelyik forgalmazó cseregaranciával árul, érdemes tőlük vásárolni: így ha mégsem működik a cucc, csak egy visszapostázás költségét kockáztatod.

[ Szerkesztve ]

(#38002) sgery válasza tboy93 (#38000) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm :R

Ha jól értem, akkor [ez] kell hozzá és már megy is :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38003) tboy93 válasza sgery (#38002) üzenetére


tboy93
nagyúr

véleményem szerint, igen :K tippre 15-20k HUF

[ Szerkesztve ]

(#38004) sgery válasza tboy93 (#38003) üzenetére


sgery
őstag

5 font, postázva 8. Szerencsére ép ésszel mérték pár pici kábelnek az árát.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38005) tboy93 válasza sgery (#38004) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mo-n drágán mérik ezeket a kiegészítőket, külföldről ezek szerint olcsóbb jóval :U

(#38006) sgery válasza tboy93 (#38005) üzenetére


sgery
őstag

Ez szinte mindennel így van.
Teszek ülésfütést is a kocsiba ha már bütyölök sokat mostanság. Itthon a szénszálas 45e. Ebay-en 14e házhozszállítva. Csak az a sok idö míg ideér...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38007) footy válasza sgery (#38004) üzenetére


footy
addikt

Nem hiszem, hogy eleg lesz a kabel az interfesz nelkul. CAW-CANUN1

(#38008) sgery válasza footy (#38007) üzenetére


sgery
őstag

Ez a kettö között mi a különbség?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38009) footy válasza sgery (#38008) üzenetére


footy
addikt

Nem a kulonbseget kell keresni, egymast kiegeszito dolgokrol van szo. Az interfesz vegzi a jelforditast, hogy a fejegyseg megertse a jelet amit az auto kuldd (mert ez szinte mindig gyartospecifikus). A kabel amit rendeltel arra jo, hogy roncsolasmentesen beepitsd az interfeszt.

Ha a kabel alatt ramesz a details-re ott is van alatta az interfeace a kompatibilitasi listan.

(#38010) sgery válasza footy (#38009) üzenetére


sgery
őstag

Értem. Akkor végülis csak az kell amit Te linkeltél vagy a kettö egészíti ki egymást?
Mert nekem nem derül ki, hogy az általad linkelt csak egy dekóder vagy az a kábel és dekóder egyben?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38011) PiciPeti válasza tboy93 (#37998) üzenetére


PiciPeti
őstag

És milyen jó hangú az a kenwood fej. :K

Sony 7750-el összehasonlítva:

CD:
Meleg, részletező, kick tartománya megfogottabb, középtartomány kb ugyanaz, de a sonynak élethűbbek a beszédhangjai. Magasai szépek, csilingelős kicsit, de egyáltalán nem bántó, sőt...

Rádióban viszont veri a sony, ezen meg is lepődtem.

(#38012) footy válasza sgery (#38010) üzenetére


footy
addikt

Nyilvan kell mindketto, mert a "fordito modul" nelkul biztos nem megy, a specifikus kabel pedig azert kell hogy ne kelljen a kocsi kabeleibe beforrasztani. (Ez amugy sem egy nagy osszeg)

Egyebkent altalaban ugy van, hogy eleg megvenni egy adaptert es ha autot valtasz akkor csak a kabelt kell cserelini.

(#38013) sgery válasza footy (#38012) üzenetére


sgery
őstag

oké, köszönöm az infókat :) :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38014) imi314


imi314
senior tag

2 erősitőről szeretném kikérni a véleményeteket

1. HIFONICS Merlin Maxxsonics(18k)-egy crunch szubhoz kéne reflex ládában

2. Hifonics Zeus Zxi-4400(30k) -első szett hajtására alkalmas lenne? (Kicx 6020 PRO,fej pio p88rs)

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#38015) PiciPeti válasza imi314 (#38014) üzenetére


PiciPeti
őstag

A Merlin szerintem nem lehet rossz, ennyiért erősebbet/jobb minőséget nem nagyon találsz.

Viszont a Zeus helyett Nemesis NX880, vagy Titan TX880-at keresnék (belül ugyanaz a kettő), kb ilyen áron már lehet jót találni.

Feltéve, ha hifonál akarsz maradni.

(#38016) imi314 válasza PiciPeti (#38015) üzenetére


imi314
senior tag

sajnos ezek közül nem találtam eladót, nem feltétel a hifo, csak kaptam rá egy ajánlatot, de előtte gondoltam kikérem a véleményeteket. mit ajánlasz első szettre ami nem hifo? esetleg eladót tudnál linkelni?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#38017) PiciPeti válasza imi314 (#38016) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha minőség kell: DLS
Dragster
Denon
Helix

Bár ahhoz a szetthez kellene a power szerintem. Szóval a fenti Hifok, vagy Emphaser EA490/475, PG ZX450, ESX Signum SE4120.

Kb ezeket hallottam, amik erősek is, és jó minőségűek.
De van még 100 más jó erősítő... :K

(#38018) PiciPeti válasza PiciPeti (#38017) üzenetére


PiciPeti
őstag

Most nézem, biampolható a hangváltó.
Így még képbe jön: PG

Hangban talán ezek lennének a legjobbak. ;)

(#38019) Shokkolo válasza PiciPeti (#38017) üzenetére


Shokkolo
addikt

azok a denonok :Y
volt egy 3500-asom, gyönyörű a hangja...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38020) Fluo válasza Shokkolo (#38019) üzenetére


Fluo
csendes tag

Ezt a Denon erősítőt a rangsorban hová lehetne belőni? A Genesis Dual Monónál jobb vajon?

(#38021) Shokkolo válasza Fluo (#38020) üzenetére


Shokkolo
addikt

ez egy jó kréds, nincs összehasonlítási alapom. :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38022) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

voltam a MM-be és meghallgattam több 16cm-es front szettet. Döbbenet mennyire máshogy szólnak egyes gyártók hangsugárzói. Leginkább a magas terén különböznek. Melyik volt jó az gőzöm sincs. Tuc-Tuc zene szólt rajta. Semmi énekhang szóval egyik így szólt másik úgy. Persze lehetett érezni melyik volt a disco zenére hangolva, alacsony hangerőn is sivított a magas.

Feldobok képeket a Hivi D620-ról. Ez zenére való, hangerőt nem tud a 86db-el, és 60w terhelhetőséggel. Érezhetően halkabb ez előző szettemhez képest, viszont SQ-ra jobb.



[L:/dl/upc/2014-08/27/226063_ufnq1mhet236oeew_2014-08-18_14_24_38.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/27/226063_ufnq1mhet236oeew_2014-08-18_14_24_38.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-08/27/226063_bnz3hrpkfj2i1o1c_2014-08-18_14_25_08.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/27/226063_bnz3hrpkfj2i1o1c_2014-08-18_14_25_08.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-08/27/226063_t9cduczrb9wyul5m_2014-08-18_14_25_49.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/27/226063_t9cduczrb9wyul5m_2014-08-18_14_25_49.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#38023) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Lehet előbb nem sikerült az összes képet feltöltenem.

A magast körülményes volt berakni mert nagyon nagy a mélysége. Még tervezem jobb minőségű hangszóró kábel behúzását, mivel a az otthoni HIVI Swans Diva magas sugárzója (TN28) részletgazdagabb.

(#38024) gabber01 válasza Khaosz55 (#38022) üzenetére


gabber01
addikt

Mivel hajtod?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#38025) PiciPeti válasza Khaosz55 (#38022) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha eladó lesz szólj... :U

Nagyon kíváncsi vagyok rá...

(#38026) Khaosz55 válasza gabber01 (#38024) üzenetére


Khaosz55
addikt

Phase Linear TB Two . Szerintem kevés kicsit alá ez a vas azért néztem valami erősítőt 4 csatornás-t hidalva vagy Krüger@matz KM1002-t. Viszont a Krüger digtális és ha jót tudom a D osztályú erősítőknek nem olyan jó a hangja, Mármint az A+B osztálynak szebb melegebb hangja van.

Alapból az olyan hangszórók aminek ilyen nagy átmérőjű cséveteste van nehezen hajthatók mint pl dynaudio.

(#38027) Khaosz55 válasza PiciPeti (#38025) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez 35K volt az új ára külföldön 100K körül van. Igaz hozzá teszem, hogy szerintem kb 5-6 éves lehet raktárkészletről megmaradt, de ez egy hangszórónál nem sokat számít. kb 20 éve tudják már mi a jó hang egyes hangszóró gyártók.

Én úgy látom, hogy az autóhifibe nagyon sok pénzt kell bele ölni, hogy megközelítse a home hifi hangját. Alapvetően én úgy érzem a legnagyobb problémát az jelenti, hogy fém dobozba vagy hiába bitumenlapozol, a másik meg, hogy kicsi a légtér és közel vagy a hangszóróhoz így nem tud teret képezni a hang. Meg persze az hogy nem középen ülsz.

Kíváncsi vagyok ez ezüstözött hangszóró kábel mit hoz rajta még. Otthon azt használom.

(#38028) gabber01 válasza Khaosz55 (#38026) üzenetére


gabber01
addikt

Mondjuk RMS-ben pont egyeznek, de tény hogy nem túl érzékeny, cserébe pontosabb és az ilyeneknek jellemzően lágyabb, de testesebb mélye van. Valószínűleg nagyobb erősítő teljesítményt is elviselnek és akkor a hangerővel sem lesz gond.

Ha van lehetőséged, egy jobb mikivel felvenni, hogy mit tud, szívesen meghallgatnám. :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#38029) mortalwombat válasza Khaosz55 (#38027) üzenetére


mortalwombat
tag

Van az már 40-50 év is! ;)
No, hogy ON-t is írjak, lehet lesz egy Emphaser EA475 eladósorban. Ilyen komoly hangszóróhoz azt a Krügerizét hanyagolnám, az tuti.

(#38030) Khaosz55 válasza mortalwombat (#38029) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lehet hídba leterhelem majd az erősítőt és meghajtom az egyik oldalt, hogy akkor mi a helyzet.

Sajnos nincs jobb mikrofonom, meg szerintem nem hozza elő, hogy milyen valójában mivel más hangszórón hallgatod meg. Ahogy nézegettem egyes gyártóknak vannak 400-500K fornt hangsugárzói. Hát mit mondjak az már elég elvetemültség....

(#38031) kigoi


kigoi
senior tag

Fiúk valaki világosítson fel.
Haver kocsijában van egy 1 farados kondi voltmérővel szerelve.
A srác mikor lekapcsolja a kondit,leállított autó stb a feszültség le megy az óra szerint 7,5Voltig aztán nem hogy tovább esne felmegy 8,5ig.
Nagy granz kapcsoló van bent amivel áramtalanítja a kondit.
Ilyenkor mi van?
Elvileg sehonnét nem kaphat áramot.

(#38032) Shokkolo válasza kigoi (#38031) üzenetére


Shokkolo
addikt

egy multimétert rakjatok már oda.
elég érdekes...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38033) kigoi válasza Shokkolo (#38032) üzenetére


kigoi
senior tag

Azt mondnod az óra rossz?
Ez nekem is eszembe jutott de akkor az óta honnét kapja az áramot hogy világítson?
Azt mondja órákig is elvilágít a volt mérő.

(#38034) MunezXBK válasza kigoi (#38033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A kondi tartja a naftát, onnan.

(#38035) gabber01 válasza Khaosz55 (#38030) üzenetére


gabber01
addikt

Óh, van annak a duplájáért is, meg triplájáért is. Focal, Morel, Eton, stb. háza táján pl.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#38036) kigoi válasza MunezXBK (#38034) üzenetére


kigoi
senior tag

Jaaa,hát én ezt nem tudtam,engem a kondik nem izgatnak mivel hogy feleslegesek így aztán nem is néztem utánuk,én úgy tudtam hogy a kondik relatíve rövid idő alatt teljesen kisülnek ha nem kapnak áramot.
Akkor ha jól értem ez teljesen normális dolog hogy 8,5re vissza megy és tartja.

(#38037) Shokkolo válasza kigoi (#38036) üzenetére


Shokkolo
addikt

alap esetben a kondi "lassan" töltődik, de hirtelen ki tud adni magából nagy mennyiségű töltést.
a feleslegest vitatom,
nekem pl arra van h. az erő( k) ne az akkut rángassák direktben, hanem a kondint, és az relatíve egyenletesen terhelje az akkut, ezzel kitolva annak élettartamát.
az elismerem h. ez csak egy bizonyos teljesítményig játszható megoldás.

viszont igen, a konditól kap áramot a kijelző h. világítson bár nem értem h. órákig ?!
attól hamarabb ki kellene sülnie !

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38038) kigoi válasza Shokkolo (#38037) üzenetére


kigoi
senior tag

Majd szólok neki hogy valamikor mérje le hogy mennyi ideig világít.

(#38039) footy válasza Khaosz55 (#38022) üzenetére


footy
addikt

Nem biztos hogy alacsony az erzekenyseg, lehet hogy csak nem hazudik akkorat a gyarto. ;)

(#38040) mortalwombat


mortalwombat
tag

No, a csomagtérajtó burkolatának bitulapozása felhozott egy nem várt problémát: a teleszkópok már gyengék, hogy felnyissák az ajtót :( Így meg kell próbálnom lekaparni a bitulapot-vagy kereshetek egyet bontottan :W

(#38041) gabber01 válasza mortalwombat (#38040) üzenetére


gabber01
addikt

Az a pár kiló ennyit számítana? Hány réteget pakoltál fel? Erősebb teleszkóp?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#38042) PiciPeti válasza mortalwombat (#38040) üzenetére


PiciPeti
őstag

Keress erősebb telót. Csak a hossznak kell egyeznie, ha gömbcsuklós alul-felül. A gyártók megadják N-ban az "erejét".
Nehogy lekapard... :N

(#38043) mortalwombat


mortalwombat
tag

Egy réteg ment fel csak, a csomaiajtóra kb összesen fél nm 3mm-es PF830as.
Peti: köszi a tippet! :R

(#38044) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv mindenkinek. Van egy alapvető dolog ami még mindig nem tisztázódott bennem. Hogyan kell sorban és párhuzamosan kötni és hogyan lehet variálni az ohm-okkal? Pl, 2-4 ohmos erősítőre, hogyan tudok 2 db 4 ohmost vagy 2 darab 2 ohmos esetleg 1 darab 2 ohmos hangszórót kötni?
Köszönöm válaszotokat előre is.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#38045) Shokkolo válasza Adonimus (#38044) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ez relatíve egyszerű :)
Milyen hangszóród van ?! És hogy szeretnéd kötni ?

Sorbakötés: 2 db 4 ohm -os = 8 Ohm összesen

Párhuzamos kapcsolás, 2db 4 ohnmosból 2 ohm -ra kötés (vagy a kép szerint 2*2 ből 1 ohm)

kicsit bonyolultabban, 2 db duplatekercses (2*4 ohm) -osból 1 ohm

Ha bármi más kell szólj és adok kapcsolási rajzot :)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38046) Shokkolo válasza Shokkolo (#38045) üzenetére


Shokkolo
addikt

Srry már nem szerkezsthető:

ahogy nekem van kötve:
2 db duplatekercses (2*4 ohm) nyomó "normál" 4 ohm-ra kötve:

Arra vigyázz, hogy alap, standard esetben az erősítők 4 ohm -os terhelésre vannak tervezve.
Köthetsz rá 2 ohmot, általában bírják, de a gyengébb erősítők nem túl sokáig.
Ha ilyen terveid vannak, akkor ajánlott a megfelelő erő beszerzése (2ohm // 1 ohm esetleg 0,5 ohm STABIL )

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38047) B-enji válasza Adonimus (#38044) üzenetére


B-enji
tag

(#38048) Adonimus válasza Shokkolo (#38046) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszönöm mind kettőtöknek, így akartam, hogy egybe lássam a dolgot. Végülis jelenleg jól van, 2-4ohmos erősítőm van rajta egy 4 ohmos láda hídban de kezdem gyengének érezni a rendszerem (vagy csak süketülök) és tervezek majd fejlesztéseket. Végülis a kérdésem régebben az volt, hogyan tudok a Crunch Ds-4002 erősítőmre JBL Gt5 2402br ládát kötni ami gyári adat szerint 2 ohm... gondolom hangszórónként 2 ohm de nekem ugyan ez a hangszóró van most és 4 ohmos... a lényeg, hogy akárhányszor kérdeztem itt a fórumon azt a választ kaptam, hogy a jelenlegi erősítőm nem vinné. De esetleg ha valami komolyabb dupla tekercses hangszórót vennék azt sem akarom, hogy minden tud 2 ohmot és én bekötöm mondjuk 4 vagy 8 ohm-ba.
Esetleg az említett dupla ládához tudnátok ajánlani megfelelő erősítőt? És még, hogy telhetetlen is legyek, olyat aminek az összes csatlakozása alul van, mint a jelenleginek? 20.000ft körül gondolkoznék (használtan).

Köszönöm. Bocsi a sok kérdezősködésért. :B

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#38049) zsolt19900


zsolt19900
őstag

jóbarátom keres egy Hertz EBX-300r2-t 500/1000 meghajtására valami normális erősítőt.... 20-30k a legmagasabb ár, amit ki szeretne adni érte.... eddig egy kárpóówer 750es cuccos hajtotta, de az tönkre ment

mit ajánlotok neki? jöhet használt is természetesen

hátra olyan 20-25ös tápkábel megy neki

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#38050) Norbi14


Norbi14
senior tag

DLS Ca40 vagy magnat rx44 lenne jobb választás? Első szett meg dld500 menne róla!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.