Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Joe fiú válasza Lokids (#6100) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem még mindig egy Audio System,illetve Hertz szett lenne a legjobb választás.Mondjuk ezzel sem lőhetsz nagyon mellé.Fejről,vagy erősítőről hajtanád?

(#6102) Lokids válasza Joe fiú (#6101) üzenetére


Lokids
addikt

Fej. (Pioneer 2200)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6103) Tufa_ válasza kisboxi (#6099) üzenetére


Tufa_
aktív tag

neeeeeeeeeeem.
Ha nincs neki kialakított csatlakozó akkor az aksitól először a kondira, aztán az erősítőre!!
Különben mi értelme lenne??

[ Szerkesztve ]

(#6104) Tufa_ válasza Lokids (#6100) üzenetére


Tufa_
aktív tag

én inkább kicx-et vennék

(#6105) orbano válasza orbano (#6068) üzenetére


orbano
félisten

hát ez buzi jól szól... és még nincs is finomhangolva.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6106) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok!

Kinek van tapasztalata A SAL erősítőkkel kapcsolatban? Egy olcsó erősítő szubcső kombóban gondolkozom, vagy egy 25-30-as mélyet tennék a kalaptartóba. Nagyon sz@rok ezek az aktív szubcsövek? A beépített erősítő csak a csövet hajtja meg vagy több csatornás?

Köfi!

(#6107) orbano válasza 4d (#6106) üzenetére


orbano
félisten

én speciel 10e forintért vettem erősítőt használtan vaterán (roki). ráadásul egy igen kiváló darabot, gyönyörű hanggal. nézegess, egy SAL áráért lehet találni messzemenőkig jobbat

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6108) #25954560 válasza Tufa_ (#6103) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem parhuzamosan vannak kotve?

(#6109) G.Zs. válasza #25954560 (#6108) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Dede, elvileg mindegy hova kötöd, az a lényeg, hogy párhuzamosan legyen kötve. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6110) G.Zs. válasza Lokids (#6102) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha fejről akarod hajtani, akkor Hertz DSK 165.1 vagy Audio System MX 165. Én biztosan ebből a kettőből választanék. Ezekkel tuti nem nyúlsz mellé.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6111) BBéci válasza G.Zs. (#6109) üzenetére


BBéci
titán

Ezt akartam írni. Lemaradtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6112) BBéci válasza 4d (#6106) üzenetére


BBéci
titán

A kérdésedben ott a válasz, igen, nagyon szarok. Az "erősítőjük" csak a mélysugárzót tudja meghajtani. (de minek?) :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6113) #25954560 válasza G.Zs. (#6109) üzenetére


#25954560
törölt tag

en tudom, csak nem akartam a kolleganak fellengzosebben valaszolni :D
es kulonben is az orok lemez: nem kell kondi ha szerez minosegi akksit.

(#6114) zso2113


zso2113
csendes tag

Helosztok! rájöttem mi baja van az erősítőmnek!
Túl meleg ! Ma bekapcsoltam és nem indult el ezután lefújtam kompresszorral és már működik is
Szoktak az erősítőre + ventit rakni vagy +hűtést?
Üdv.:Zsolt

(#6115) Joe fiú válasza zso2113 (#6114) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem gyárilag van benne venti.Igaz,hogy 18 éves Sherwood,de attól még van,és nem melegszik fel. :)

(#6116) orbano válasza zso2113 (#6114) üzenetére


orbano
félisten

láttam már olyan installt amihez volt plusz venti, ha nagyon be volt építve. hol van amúgy az erősítő, hogy így melegszik? (ventiben meg vegyél 12cm-es 12V-os papstot)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6117) Lokids válasza G.Zs. (#6110) üzenetére


Lokids
addikt

Amúgy mi változik attól, ha erősítőről akarom hallgatni? Egy sima első szettnél miben venném észre? hangosabban szól vagy mi?
Meg mivel jár egy erősítő beszerzés azon kívül, hogy megveszem magát az erősítőt?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6118) Xero válasza Lokids (#6117) üzenetére


Xero
nagyúr

A fejegységben található "erősítő" egy kalap szart nem ér. Ha normális erősítő van az első szett alá téve sokkal tisztábban, teltebben, torzítás mentesen szól minden hangerőn. Legalább jár egy tápkábel hátra húzásával az akksitól, legalább 1 pár RCA hátra húzásával a fejegységtől, és egy pár hangszóró kábel visszahúzásával az erősítőtől a szettekig. Ha valóban zenét akar az ember hallgatni jó minőségben, akkor az a minimum hogy első szett és erősítő. Utána jöhet az ajtók hangtompítása bitumen lapokkal vagy egyéb hangelnyelő lapokkal, majd a láda hátra!

(#6119) hatala


hatala
tag

Sziasztok!

Most kapcsolódok be itt a dolgokba, ezen a fórumon még új vagyok.
Elolvasgattam pár oldalt, azért néhányan adtok olyan tanácsot a többieknek, amit talán nem kellene.

Egy régi ismerősöm javított elég sok autórádiót, sok felsőkategóriásat is.
Nekem volt EISA díjjas fejegységem is, amik kb. 3 év után kezdtek beszarni.
Így aztán el is adtam őket.
JVC és Pioneer volt.
Ezeket csak azért mondom, mert ahogy olvasom, sokan mondjátok hogy megéri használt készüléket venni.
Azért ez nem mindig jön be sajnos.
Bármelyik 40-50-ért megvett komolyabb használt fejegységre rá lehet költeni még 25-30-et.
Aki teheti, inkább tartsa meg sokáig, amilye van.Szerintem.
Én már szívtam így meg.

Csaó!
H

(#6120) orbano válasza hatala (#6119) üzenetére


orbano
félisten

azért mert 100-ból egyszer valaki pórul jár, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ne lenne jó biznisz használtan fejet beszerezni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6121) orbano


orbano
félisten

szerintetek ha túl erősek a női énekhangok és úgy érzem elnyomják a körülötte lévő hangszereket (pl. gitárkíséret), arra megoldás, ha kicsit lejjebb vágom meg a mélyközép tetejét és ezzel elhúzom kicsit a magastól (a vágási meredekségeket hozzávariálva)? van/lehet esetleg ennek valami hátulütője?
tudom, hallás, de az azért néha be tudja csapni elsőre az embert :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6122) G.Zs. válasza orbano (#6121) üzenetére


G.Zs.
senior tag

hol vágod most? milyen meredekséggel?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6123) #25954560 válasza orbano (#6121) üzenetére


#25954560
törölt tag

erre inkabb eq lenne jo sztem. raadasul ha tippelhetek, akkor csak egy lemeznel (vagy egy eloadonal) jon elo?

(#6124) G.Zs. válasza #25954560 (#6123) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem a vágásokkal be tudja állítani. Csak sokat kell hallgatni, amíg megtalálja a helyes beállítást. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6125) zso2113 válasza orbano (#6116) üzenetére


zso2113
csendes tag

Üdv!
Csomagtartóban van a "padlón" egyenlőre. Ventit hogy lenne érdemes bekötnöm?

(#6126) orbano válasza G.Zs. (#6122) üzenetére


orbano
félisten

4-nél, és asszem 12db, de most feltoltam 6.3-ra és mint ha jobb lenne. majd meló után belehallgatok.

&rew: az a baj, hogy nem csak hangos, hanem kicsit zavaros is ez a tartomány. ráadásul EQval állítva nem tetszik igazán.
nem csak egy albumnál jelentkezik amúgy, hanem általában.

zso2113: passz. látni kéne, hogy lehessen valamit mondani.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6127) G.Zs. válasza orbano (#6126) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem maradj 4-nél és próbálj meg meredekebb vágást. Nálam 3,2-nél 24dB lett a nyerő.
Mocsok sokat kínlódtam vele, mire belőttem.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6128) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Erről az Alpine fejről valakinek vélemény?Esetleg jobb/olcsóbb ebben a kategóriában?Most 25ezer a Media Markt-ban?
LG illetve Sony fejek nagyon felejtősek?

(#6129) orbano válasza G.Zs. (#6127) üzenetére


orbano
félisten

asszem megvárom még jobb idő lesz, képtelenség 3 percnél többet hallgatni a hifit, így nem megyek semmire :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#6130) Lokids


Lokids
addikt

Ez a Clarion set elgondolkodtatott. Ennyiért lehet megkéne venni. :P
Ellenérvek?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6131) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

24bites Dac-nak van valami jelentősége,illetve előnye?Illetve mennyire hátrány az Alpine-nál,hogy nem 24bit-es és 2v-os az RCA?

(#6132) AndrewTdi válasza Joe fiú (#6128) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Alpine fejjel sosem nyúlsz mellé. Egyik legszebb hangú fejeket csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#6133) Lokids


Lokids
addikt

Bár tudom hogy már unjátok az ilyen kérdéseket, de:
Ez a set: Audio System X--ION 165 mennyire jó?
Használt 2 évesen kb mennyivel érhet kevesebbet mint az új (40K)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6134) orbano válasza Lokids (#6133) üzenetére


orbano
félisten

20-25K felett ne vedd meg szerintem. a jóságáról majd mások, bár asszem nem egy rossz darab

A vér nem válik VAZZE!™

(#6135) Boci_83


Boci_83
őstag

Hy all!

Sub ládámba hangszórót szeretnék vásárolni, mert korábbi hangszóróm elszállt már egy jó ideje. DLD 30 cm-es re gondoltam, egy tekercsesre mindenképpen. Melyiket ajánljátok?
Pontos típus jól jönne, ami alapján keresgélhetek neten. Megkeresném a legolcsóbb helyet...

Vagy ha nem ez, akkor valami nem túl drága megoldás érdekelne, nem akarok DB versenyt nyerni, arra az öcsém gyúr most, én már kinőttem, de szeretem ha ducog valami a kocsiba. :D

Ja igen, és esetleg ha van valakinek elfekvőben 1 db Mac Audió 2.16 DVD szettnek csipogója, az is érdekelne megvételre, mert abból is elhalkult az egyik... :O vagy valami jó alternatíva, ami azért bírja a terhelés is, mert erősítőről hajtom a szettet.

[ Szerkesztve ]

**********

(#6136) Tufa_ válasza #25954560 (#6108) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Préselj bele egy egyszerűbb erősítő csatiba mondjuk két 25ös tápot, be sem fér. A legtöbb erősítőnél csoda ha befér egy is már.

(#6137) kisboxi


kisboxi
tag

Végre tegnap bekerült a kocsiba minden. Ez így egyenlőre tetszik, így most ez marad.
A mostani eredmény: Hertz DSK első szett, Infinity Reference mély, Pioneer GM-X904 erősítő.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6138) Xero válasza kisboxi (#6137) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt a mélyet irigylem! ;)

(#6139) orbano válasza kisboxi (#6137) üzenetére


orbano
félisten

milyen fejegységed is van?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6140) kisboxi válasza orbano (#6139) üzenetére


kisboxi
tag

A fejegység egy Clarion DXZ388RUSB

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6141) G.Zs. válasza kisboxi (#6137) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jó kis cucc lett ez. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6142) G.Zs. válasza Lokids (#6133) üzenetére


G.Zs.
senior tag

X-Ion szett ár/érték arányban szerintem a legjobb választás a kategóriájában. Ha újszerű állapotú a cucc, akkor szerintem 28K-ig elmehetsz árban. Amúgy nem nagyon szokta senki sem eladni...
Ha BP-i vagy, az én kocsimban meg is tudod hallgatni, mielőtt megvennéd. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6143) Lokids válasza G.Zs. (#6142) üzenetére


Lokids
addikt

Sajnos nem vagyok pesti, pedig meghallgatnám. :)
A tag meg 32-ért akarja adni, de annyiért nem veszem meg, főleg hogy nem tudom milyen állapotú. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6144) Lokids


Lokids
addikt

Amúgy miben különbözik az 2-4 csatornás erősítő?
Mert ahogy itt kivettem a 2 jobb mint a 4, Vagy valami hasnonló. De miért?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6145) orbano válasza Lokids (#6144) üzenetére


orbano
félisten

A 2 csatornás erősítő 2 csatornás, a 4 pedig 4, azaz négy darab különálló jelet tud erősíteni. Önmagában ilyet nem lehet mondani, hogy a 2 csatornás jobb, mint a 4. Olyat már lehet, hogy egy full aktív rendszerben külön 2 csatornás erősítőkkel kifinomultabb hangzást lehet összeállítani, mert minden hangszórópárnak megfelelő karakterisztikájú erősítőt lehet választani. De amíg nincs valakinek egy teljesen aktív rendszere egy csúcskategóriás fejjel, csúcskategóriás hangszórókkal, és nem csúcskategóriás erősítőkön gondolkozik, addig nem sok értelme van erről beszélni szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6146) kisboxi válasza G.Zs. (#6141) üzenetére


kisboxi
tag

Most ezt sikerült összehozni, pár hónapos vadászat után. Ez így most tetszik. (akik eddig hallották azoknak is bejött) Addig meg, hogy miért nem teszek inkább egy ovált be hátra kérdéssel jöttek.

Xero: jó pénzért minden eladó. :DDD

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6147) Lokids válasza orbano (#6145) üzenetére


Lokids
addikt

Gondolkodom azon megéri-e venni egy 4 csatornásat 10K-ért. (persze ha befér az anyós/vezető ülés alá. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6148) Xero válasza kisboxi (#6146) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább cseréld el egy JBL ládára! Na-na? :U :DDD

(#6149) orbano válasza Lokids (#6147) üzenetére


orbano
félisten

ez nagyon az erősítőtől függ. bár 10k-ért gyanítom túl jót nem kapni. bár a semminél talán az is jobb :) pontosan milyen típusról van szó?
nekem amúgy mindkettő az ülések alatt van

A vér nem válik VAZZE!™

(#6150) Octi válasza Boci_83 (#6135) üzenetére


Octi
aktív tag

Első kérdés: Mekkora a ládád (mert ugye ez nem mindegy)?

Ha olcsón szeretnél jót, akkor a DLD 500+ újabbik szériáját javallom.

Ha áldoznál rá egy kicsit többet, akkor a DL122 vagy a DL124 lehet a befutó. Esetleg az új sorozatú IW12 ;)

Ha gondolod, priviben tudok rájuk mondani árat.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.