Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

ez egy jó vétel szerintetek?
[link]

+ pioneer 380bt

(#49002) PiciPeti válasza traktorgumi (#49001) üzenetére


PiciPeti
őstag

Biztos nem vennék ilyen felépítésű mélyközepet, hacsak nem mindenképp szükséges. Illetve a fém magas se szokott minden rendszerben jól szólni, általában bántó, visító hangja van, főleg ha kis teljesítménnyel hajtják.

Szóval sztem ezt ne... :U

(#49003) traktorgumi válasza PiciPeti (#49002) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

http://www.dealercostcaraudio.com/speakers/component-speakers/6-5/infinity-reference-6030cs.html

erre mit mondasz? :D

(#49004) PiciPeti válasza traktorgumi (#49003) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ez jónak tűnik, érzékeny, 25-ös selyem dóm, rendes hangváltó, az ára sem vész, viszont az a 2Ohm-os szöveg nem igazán tiszta nekem... Fejegység 2 Ohm terhelést nem nagyon szeret, mégis mindenhol azt írják, hogy kompatibilis a gyári, és az aftermarket fejekkel... :F

(#49005) simi811118 válasza PiciPeti (#49004) üzenetére


simi811118
aktív tag

Fejhez inkább a precision power-re szavaznék. A slim kialakitás sztem nem hoz hátrányt ebben az esetben.
Az infinity 2 ohm impedancia (gyártó honlapján)
Ez az OEM wire 4 Ohm szöveg kicsit katyvasz nekem.

(#49006) Warloo93 válasza simi811118 (#49005) üzenetére


Warloo93
tag

A szöveg alapján, jár hozzá 2ohmos vezeték, amivel az eredő 4ohm lesz. Mondjuk értelmét nem látom.

(#49007) KisBundi válasza peti85 (#49000) üzenetére


KisBundi
őstag

Köszönöm. Neked mennyi javult így a rendszer hangzása? :)

(#49008) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Akkor maradok ennél a 3 tipusnál!
Kérlek segítsetek választani :)
Csak egy pioneer 380bt fogja hajtani.
(peugeot 306 )

Gladen audio m 165 - 25 989 Ft
Gladen Audio ALPHA 165 - 23 000 Ft
Kicker CSS674 - 23 800 Ft

:D Szeretnem ma megrendeli.

(#49009) simi811118 válasza traktorgumi (#49008) üzenetére


simi811118
aktív tag

Gladen alpha

(#49010) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Van egy Blaupunkt mélynyomóm, azt szeretném megkérdezni, hogy Phase 1-180fok, X-over 70-190Hz vannak. Milyen állasra állítsam ezeket? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#49011) Czimby válasza ACAB95 (#49010) üzenetére


Czimby
addikt

X-over 80-100 körülire, a phase-t meg tekergeted és ahogy a legjobban szól.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49012) ACAB95 válasza Czimby (#49011) üzenetére


ACAB95
tag

Rendben! Még olyan gondom lenne, ha bekapcsol a mélynyomó a led, kék helyett pirosat világít... kontakt mindenhol ok.

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#49013) Ozy válasza Hardtech (#48996) üzenetére


Ozy
tag

Már jó néhány éve rendeltem az általad linkelt oldalról, és több hetes várakozás után sem jött meg az áru. Egy-két levélváltás után kiderült, hogy elfogyott az szóban forgó termék, "csak" elfelejtettek nekem szólni...
Az autóhifioutlettől tavasszal rendeltem, volt raktáron amit kértem, másnap begurultam hozzájuk és be is szerelték úgy hogy garancia oké. Saját tapasztalat alapján őket tudom ajánlani....

(#49014) peti85 válasza KisBundi (#49007) üzenetére


peti85
senior tag

Szerintem sokat, bár sikerült egy elég jó szetthez hozzájutnom, biztos az is számított. Azóta már erősítőről megy.

Lenne nekem is egy kérdésem: Mi az a legolcsóbb eszköz (vagy legalábbis nem horror árú) amivel az erősítő bemenetére két forrást is ráköthetek. Nem RCA kapcsolót szeretnék, mert az macerás, hanem olyat, ami "összemixeli" a két RCA forrást. Egy Y kábel erre gondolom nem jó, mert ha véletlenül mind a kétt forrás egyszerre szólna, akkor az nem tetszene az erősítőnek. Vagy rosszul gondolom?
Ez a megoldás mennyire lenne jó autóban?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#49015) pengusz77 válasza honda 1993 (#48975) üzenetére


pengusz77
senior tag

Én a gyári Blaupunktot cseréltem le (tönkrement) erre :JVC KD-X220 . A gyárihoz képest ég és föld. Könnyű volt a beszerelése (nem autóhifis vagyok), átalakítót adtak hozzá, könnyen kezelhető

(#49016) Czimby válasza ACAB95 (#49012) üzenetére


Czimby
addikt

Valahol zárlat van, de lehet az is, hogy elromlott maga a sub.

Tápokat / remote jelet ellenőrizd le multiméterrel.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#49017) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Clarion 558 RMP-be lehet utóagosan USB applikálni, hogy pendriveről lehessen jó minőségben zenét hallgatni?

(#49018) tboy93 válasza ginola (#49017) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49019) bojti175 válasza Satan_Claus (#48889) üzenetére


bojti175
csendes tag

Hali!
Megérkezett az alpine ute-92?

(#49020) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Na úgy néz ki lecsúsztam a dynaudiós passatró. Szóval lesz majd olyan amibe gyári hangszórók vannak. Természetesen rögtön kicserélem.

Kihez érdemes vinni autót Győr vagy környékén aki nem barbár és érti az új technikát is ? Ha nincs győri szaki akkor Budapesten vagy máshova, kihez érdemes vinni ? Új autóról lesz majd szó, szóval jó szakembert keresek. Max 300K körül szánok a cuccra sub+2 front esetleg a hátsó ajtóba még 2 hangszoró egy vagy 2 erősítős. Persze ez még alakul majd, kell szakember.

[ Szerkesztve ]

(#49021) traktorgumi válasza simi811118 (#49009) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

utolsó kérdés :D

Gladen Audio ALPHA 165 vs Kicx ICQ-6.2

:R

(#49022) simi811118 válasza traktorgumi (#49021) üzenetére


simi811118
aktív tag

Még mindig gladen :)

(#49023) Satan_Claus válasza bojti175 (#49019) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nem, csak most adták fel postán, mert 15.-e volt a hivatalos megjelenési idő, hiába rendeltem meg 12.-én. Viszont így lehet lemaradok róla, mert hétvégén megyek Magyarországra 3 hétre...

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#49024) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer DEH-1800UBA fejegységem és szuper, hogy lehet vele USB-n keresztül telefonos applikációval zenéket lejátszani, de valamiért szaggat és sokszor pattog a hang... Érdekes, hogy nem azonnal hanem 15-20 másodperc után. Mi lehet ennek az oka? Pendrive-ról tökéletesen lejátssza a zenéket.

Pedig van egy saját App is hozzá az ARC, de azzal is ugyanaz a helyzet mint bármelyik zenelejátszó applikációval.

(#49025) civicfan


civicfan
tag

Üdv!
Tudna valaki ajánlani valami jó hangzású csipogó szettet, ami aktív bekötésre is jó, kb. 20-30e között!

(#49026) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Lehet nem tudok szerezni Hivi D630-at vagy 620-at már. Ebben az esetben melyik a 16cm-es 3 utas szett a megfelelő kb 60K környékén? Gondolom alatta nem érdemes a 3 utast nézni? Focal KIT 165AS3 néztem még. esetleg még a SEAS PS165/1 -t néztem ki de az már nagyon húzós 90K.

(#49027) tboy93 válasza Khaosz55 (#49026) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mivel lesz kiszolgalva a szett? Erosito? Beepites? Egy 60k-s szetthez mar illik 2-3x-sat raaldozni erositobol, plusz korrekten beepiteni, donteni, kiemelni.

(#49028) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok!

Segítségetek kellene:

Van egy Fusion PP-SW15E 1200W-os ládám és Crunch Mxb4200i erősítőm. Ehhez a kombóhoz mekkora kondenzátor kell, 1 vagy 2 Farados? :F HI FONICS márkára gondoltam. Mitől függ az, hogy mekkora Farados kondi kell? és ehhez a kombóhoz milyen vastag vezetékeket /vezeték szett nem érdekel/ vegyek és mekkora biztosíték kell?

Válaszokat előre is Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49029) opeter70 válasza Bálint85 (#49028) üzenetére


opeter70
senior tag

Egyszerű a válasz: Semekkora nem kell!

Legyen rendben a generátor, az akku, tisztességes (méretezésű és minőségű) kábelezés és akkor nem kell kondi.

(#49030) Bálint85 válasza opeter70 (#49029) üzenetére


Bálint85
senior tag

kondi mindenképpen kell. kábel milyen vastag kell?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49031) tboy93 válasza Bálint85 (#49028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hegesztestechnikai boltbol vegyel 35-os hegeszto kabelt, az eleg lesz neki. Kondira nincs szukseged.

(#49032) Khaosz55 válasza tboy93 (#49027) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát idáig elképzeléseim szerint 300k-t szánok egy front+ sub (2x25) szettre 2 erősítővel. Beépítést szakemberre bízom. Erősítőket majd használtba veszek inkább jobb minőségűt.

HIVi rendszert akarok építeni ez attól függ hogy kapok még hozzá hangszórókat értelmes áron vagy sem.

(#49033) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Fejegységről hajtva mennyire ajánlott a Hivi C1000 szett?

(#49034) tboy93 válasza Khaosz55 (#49032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na, ez így már korrekt. Mik az elképzelések amúgy? Full SQ vagy inkább "szórakozós" setup? Szettet is nézhetnél használtan, fejjel, subbal együtt. Ha SQ a cél, akkor a rainbow vonalat nagyon tudom ajánlani, pl. a profi line szériának valami brutálisan jó magasai vannak, nagyon élethű. Ha inkább dögösebb cucc kell, akkor pl. Picipeti carpower predatorja odabaszós, de a carpower neosettől is hasonlókat hallottam, illetve a kicx6020 mélyközepe is igen megnyerő. Aktív vagy passzív rendszer lesz?

(#49035) Osynho válasza Bálint85 (#49030) üzenetére


Osynho
addikt

Miért kell mindenképpen? :U

(#49036) PiciPeti válasza Osynho (#49035) üzenetére


PiciPeti
őstag

Há me az kő! színes is világít is, meg a szomszéd pistikének is van, de csak 1 farádos, szóval a 2 farádos lesz oda a nyerő! Lehetőleg piros lángnyelvekkel, krómsárkánnyal, kék leddel. :C

(#49037) opeter70 válasza Osynho (#49035) üzenetére


opeter70
senior tag

Ezt én sem tudom, de biztosan megválaszolja majd nekünk.
Gondolom, mert a szomszédnak/havernak is van az autójában. :)

PiciPeti: Megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#49038) Khaosz55 válasza tboy93 (#49034) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nos én autóhifiben nem mozgok otthonosan a golfomban egy hivi rendszer volt de kocsistul meg akarják venni.

Házimozi és hifi területén tudom kik a gyártók és típusok amik szóba jöhetnek, egyébkét otthonra egy Swans Diva rendszerem van. Ha azt a magas hang minőséget elérem amit azon hallok akkor köszönöm szépen megérkeztem ez nekem elég.

Viszont a autóhifi területén nagyon tanácstalan vagyok. Gulácsi Autóhifivel beszéltem ma. Nagyon segítőkészek volt az Úr és elbeszélgettünk mi is kéne. Abban megállapodtunk hogy amit tervezek fron+2X25sub + erősítő + zajcsillapítás az jó lesz.

A kocsiban lévő fejegységet megtartom, ebből nem engedek egy érintőképernyős multimédiás navis új passat b8 sedan-ról van szó. A az autó vagy meglesz 3-4 héten belül vagy rendelés és akkor 2-5 hónap a várakozás :Y

Alapból D630-at akarok a kocsiba mivel az 3 utas és a kocsiban az oldalpanel is úgy van kialakítva. Ha nem tudok szerezni, akkor vagy másik frontot kell néznem amiben totál tanácstalan vagyok vagy kiveszem a golfból a D620-at és kétutas lesz. Vagy használt, de akkor mit.. Ezért néztem a focalt mert az ismerem hifiből.

Mély hangszórónak 2 db 25-ös gondoltam zárt dobozban. Ha HIVI a front akkor lehet a Hivi F10S lesz.

Erősítőből használtat veszek, fingom sincs milyet a fronthoz és milyet a mélyhez. Mélyhez digitális monoblock-ot gondoltam ami bírja 2 ohm stabil RMS 600W körüli teljesítményt.

Az az igazság hogy szeretem a SQ-t de szeretem hangosan is hallgatni, főleg a mélyek jelenlétét szeretem még ha SQ rovására is meg szóval ha túlzottan sok is. Lényeg hogy szeretem a SQ-t de inkább olyan szinten, hogy amit hallok és tetszik az nekem jó, nem fogok egy kis minőségért + százezreket költeni.

Ha bele fér akkor ajánlotta még a hangprocesszort is.

Szóval még sok a kérdés. A zajcsillapítást az ajtókra akarom csak.

[ Szerkesztve ]

(#49039) PiciPeti válasza Khaosz55 (#49038) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha nem érzed magad tapasztaltnak autóhifiben, szerintem ne ugorj bele a 3 útba. Azt beállítani, beépíteni rengeteg idő, munka, pénz...

Facebookon van fent egy eladó Focal K2 szett, valami 40e-ért. Én rámennék arra, és azt adnám a kocsival, ami kevésbé tetszik... ;)

Ugyanott Helix HXA400 25e-ért, mellé valami jó proci, és az eleje megvan... ;)

[ Szerkesztve ]

(#49040) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hol érdemes használt cuccokat keresgélni ? Face-en nem találom ezt a K2-t pl.

[ Szerkesztve ]

(#49041) lautnermark válasza Khaosz55 (#49038) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha csak azért akarsz 3 utas szettet, mert annak van gyárilag kialakítva a panelod, akkor nyugodtan mondjál le róla. Nyugi, a Zoli nagyon szépen át fogja tudni alakítani az ajtópanelodat.

(#49042) lautnermark válasza Khaosz55 (#49040) üzenetére


lautnermark
aktív tag

itt a PH!-n
vatera
jófogás
CS
FB-n pl. https://www.facebook.com/groups/567110636764344/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/groups/254590974667639/?ref=bookmarks
https://www.facebook.com/groups/1403568476527364/?ref=bookmarks

(#49043) tboy93 válasza lautnermark (#49041) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igy van, Gulacsi Zoli olyan panelt csinal, amirol nem mondod meg hogy nem gyari :) 3 uthoz nagyon sok tapasztalat kell, hogy jol szoljon, nem is nagyon tudok ra szakit aki beallitana. Egy 2 ut aktiv is maceras, de ez realisabb :)

(#49044) Warloo93 válasza tboy93 (#49043) üzenetére


Warloo93
tag

Azért egy vadonatúj autót szerintem, te se engednél szét faragni

(#49045) mivamma válasza Khaosz55 (#49038) üzenetére


mivamma
senior tag

Mi lenne ha megoldanám az összes autóhifis gondodat? Odaadom a Skodát, abban már kész van a zene és várni sem kell rá! Te meg nekem adod a Passat-ot, azt a pár hónap várakozást meg csak kibírom valahogy ;]

Sőt teszek bele kondit is, ha nagyon akarod.

Sry, nem tudtam kihagyni.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#49046) tboy93 válasza Warloo93 (#49044) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat figyu, multkor volt egy f12 ferrari Gulacsinal, szerintem ha azt megoldotta, akkor a passattal is boldogulni fog ;)

(#49047) Warloo93 válasza tboy93 (#49046) üzenetére


Warloo93
tag

Természetesen nagyon precízen es szépen dolgozik, de ha vennék egy új kocsit, nem engedném hogy szét vágjak a gyári paneleket. De ez csak az én véleményem.

(#49048) tboy93 válasza Warloo93 (#49047) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo, de akkor ennyi erovel ne is szedjek szet az autot, mert bizony rendesen bontani kell a kabelek behuzasahoz. Sima lehet majd itt-ott egy-ket karc vagy eltunt patent, ez a hifivel jar sajnos. Amugyeg venni meg a bontobol 2db panelt, aztan azt szetvagdosni, ha az ember nem akarja a sajatjat "felaldozni".

[ Szerkesztve ]

(#49049) lautnermark válasza Warloo93 (#49044) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szerintem a Zolinál megforduló autók kb. fele pár hónapos (tehát új).
Anno a saját Passatját is újonnan vette és alakította át.
Kurv@ drága autókat is visznek hozzá. Egyszer mesélte, már nem emlékszem pontosan mikor volt, kb 5-6 éve, hogy ámerikából egy idős bácsika valami retróautót vitt oda neki beépítésre. Érted? Konténerben áthajóztatta eu-ba, kamion odavitte a hátán, megcsinálta, majd vissza megint konténerben.

(#49050) tboy93 válasza lautnermark (#49049) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, de mint fentebb irtam az a ferrari se volt piskota. Ha annak a tulaja elegedett volt, akkor eleg jol dolgozhat :)) A legtobb megrendelese egyebkent az uj 3-as bomosokbol van, kiguritjak oket a szalonbol, rajonnek milyen ergya a gyari hifi es toljak is be hozza.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.