Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv.
Van egy asztali 3 utas hangfalam, 22cm-s a mély része, és ezt szeretném mélynek használni a kocsiba, az lenne a kérdésem, hogy ehhez ha veszek egy autós erősítőt akkor jobban szólna, mint így, hogy csak rávan kötve a rádiómra? és ha vennék bele egy erősítőt akkor azt hogykellene rákötni?

AMD+Ati powee'R

(#19002) cOxeR válasza cicmanyek (#18991) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hát jól esett a májmasszírozás... viszont zenehallgatás téren egyértelműen az Te és Feri autója volt a nyerő... nem egyszerű.
Ma az összes magasat és közepet kipréseltem beállítás szinten a gyári szettből, most így poroszkálok pár hetet és ezután haladok tovább. :K

(#19003) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Valaki keresett itt a napokban DT-t.
Itt van.
Ismerem az eladót is , hallgattam is , korrekt darab.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19004) k-feri65 válasza cOxeR (#19002) üzenetére


k-feri65
senior tag

:R aztán pénteken hozzál valamit mutatóba majd...hagy halozzunk mi is.

értem én de le sz@..m

(#19005) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Hetekben szeretném teljesen lecserélni a teljes autóhifi, a keret kb. 100-150k lenne rá, mindennel együtt.
Az alábbi szettre gondoltam:

- Fejegységnek egy Clarion CZ302
- Első szett egy Hertz DSK 165 komponens szett
- Hátra egy Hertz EV 165

Kérdésem az lenne, hogy a fenti szetthez kell-e venni erősítőt, vagy pedig szépen szól nélküle is? A hangszórók 80W-osak, a fejegység elvileg 4*50W, ami a gyakorlatban talán 4*20W-ot jelenthet... Mélyládát nem szeretnék venni, inkább a hátsó hangszórókat használnám a mélyek megszólaltatására...

A fenti szett jónak tűnik? Úgy olvastam a DSK csipogói elég gyengék, de sajna tapasztalatom nincs róla, nem nagyon volt lehetőségem meghallgatni több típust. Főleg mai zenéket, ill. néha klasszikusokat hallgatnék rajta. (Rock, metált nem szoktam hallgatni)

Köszi előre is!

(#19006) Banán polo9N


Banán polo9N
csendes tag

na nálam meg jön a tesztelés,szereztem egy dls a3,jó lesz a kickre,magasra középre meg megy most a osztályos macrom erösitö.

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19007) gabo01 válasza Banán polo9N (#19006) üzenetére


gabo01
senior tag

Bakker Te vetted meg az A3-at a C.S.-ről? Én is gondolkodtam rajta de mire rászántam volna magam már elkelt! :O ;)

(#19008) Banán polo9N válasza gabo01 (#19007) üzenetére


Banán polo9N
csendes tag

én nem agyaltam sokat,ahogy felkerült hivtam is a tagot.na meg csere beréltem,adtam erte egy tempo6szettet meg egy 20as subot.

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19009) gabo01 válasza Banán polo9N (#19008) üzenetére


gabo01
senior tag

Az nem volt egy rossz business! Nagy király vagy! :C :DDD :R

(#19010) harcikoca


harcikoca
senior tag

Ha a fejegységemben nincs rca kimenet akkor erősítőt sem tudok rákötni?

AMD+Ati powee'R

(#19011) orbano válasza Stehe (#19005) üzenetére


orbano
félisten

tökéletesen fölösleges a hátsó hangszóró, most felejtsd el. a beépített erősítő a gyakorlatban jó, ha 4x10 watt. de nem csak ez a baja, mert a dsk-t könnyű hajtani, hanem a minősége.
ajtó szigetelését, hangszóróbeépítést belekalkultáltad az árba?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19012) orbano válasza Banán polo9N (#19006) üzenetére


orbano
félisten

azért egy próbára tuti beraknám a középhangszóróra az A3-at :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19013) Banán polo9N válasza orbano (#19012) üzenetére


Banán polo9N
csendes tag

megprobálom oda is.

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19014) Stehe válasza orbano (#19011) üzenetére


Stehe
aktív tag

Igen, szerelessel ill. kabelekkel szamoltam ugy 100-120k korul, erosito nelkul... Lehet erdemesebb lenne akkor a hatso + elso hangszorok tervezett arat egy meg jobb, csak elso - pl. Hertz ESK 165-re valtoztatni? Ezt, vagy akar a DSK-t erdemes kulon erosito nelkul meghajtani?

(#19015) orbano válasza Stehe (#19014) üzenetére


orbano
félisten

rendes erősítővel minden hangszórónak jobb a hangja. hertzből csak a DSK-n gondolkodj, ami azért jó, mert érzékeny, és emmellé elfogadható ár érték arányú. ha feljebb gondolkotsz, akkor ne hertzet nézz szerintem. akkor már ott van pl. az udimension element, vagy ezer más, ha visszaolvasol pár oldalt, volt jónéhány ajánlás.
ha belefér az árba, 5-20k között találsz jó minőségű régi kétcsatis alpineoka például. persze szigorúan használtan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19016) tomtom9 válasza Mitre (#18986) üzenetére


tomtom9
tag

Az a gond, hogy az RCA-ból már úgy jön ki, hogy vágva van, tehát a magas frekiket nem engedi ki...(több erősítőt kipróbáltam ami másoknál jó, de nálam nem)

(#19017) attila666 válasza tomtom9 (#19016) üzenetére


attila666
tag

Az enyém Pioneer DEH-1420UB. Tegnap néztem és nekem is csak mélyek jönnek ki belőle, de úgy lehet átállítani, hogy bekapcsolásnál sokáig nyomom az SRC-t és így belép a SETUP MENÜbe, majd ott SETUP => YES és van ott olyasmi, hogy PREOUT - SW, ha jól emlékszem, majd ezt Rear-ra kell átkapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#19018) tomtom9 válasza attila666 (#19017) üzenetére


tomtom9
tag

Köszönöm!
Ma mindenképpen megnézem! Üdv

(#19019) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdw Mindenkinek.

Vettem egy erősítőt egy mély ládával.
Sajnos a rádión nincs egy RCA sem, nekem pedig 2 is kellene (2x2).
A 2 hátsó hangszóró kábelére rca dugót raktam, ez persze azt eredményezi, hogyha a magnót nagyon felveszem torzít, de megoldottam, az erősítőn vettem fel és így nem torzít.
Sajnos a rádió első hangszóró kimenetére kellett kötnöm egy zsinórt ami hátra megy RCA dugóként, majd ugyanott hangszóró dugóként vissza a csipogóba és a 13cm-es középbe. Ez mind a 2 oldalon fut és jobb oldalon még megy a tápkábel és a kapcsoló szál a rádiótol.

A probléma:
Még a csipogó és a közép nem volt rákötve addig nem hallottam, de mióta rákötöttem mindent az erősítőre hallom a motor zaját. Folyamatos szaggató hang és gázadásnál mintha mikrofonnak vennék fel a motor hangját és lejátszanák.

Egy köteg kábel a bal küszöbnél megy de a tápkábel jobb oldalt.
A tápkábel a gyárilag kialakított résen megy be a fülkébe a többi kábellel de miután átértek egy 30 cm múlva elválnak útjaik. Ott lehet a probléma vagy máshol? Hogyan lehet orvosolni?
:(

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19020) k-feri65 válasza Adonimus (#19019) üzenetére


k-feri65
senior tag

végfokra rca?????

értem én de le sz@..m

(#19021) Adonimus válasza k-feri65 (#19020) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Igen. Jó ötletnek tűnt, és nagyon szépen szól ráadásul.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19022) whited


whited
addikt

heló
Fusion CA-IP500, valaki használt már ilyet, mennyi a reális ára használtba ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19023) k-feri65 válasza Adonimus (#19021) üzenetére


k-feri65
senior tag

ahogyan irod a hangszórók mikrofonként üzemelnek, és az rca-n bejuttatják a felvett hangot...sose lesz jó...pont

értem én de le sz@..m

(#19024) Adonimus válasza k-feri65 (#19023) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hogyan juttatná be az CRA- hogyha az erősítő csak kifelé tud jelet adni, vissza felé nem mehet be az erősítőbe. A rádió végfokába közvetlenül nem csatlakozik hangszóró csak rca a vége mindnek. Majd onnan megy a jel a hangszóróba, ezért nem hiszem, hogy ez lenne a gond s a fejegységet előttem 1évig használták ugyanilyen bekötéssel.
Más lehetőség?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19025) k-feri65 válasza Adonimus (#19024) üzenetére


k-feri65
senior tag

a "csipogóba" erősített jel megy??

értem én de le sz@..m

(#19026) Talas válasza cicmanyek (#19003) üzenetére


Talas
tag

Köszi az infót, ezt a DT-284-et már láttam én is, az ár is megfelelne, Csak nekem az S verzó kellene, mert ez nem fér be a tükörháromszögbe (most jön a fúj, eszedbe ne jusson és a többi, de nekem a gyári magas hangja és szinpadképe egyenlőre tökéletesen megfelel itt :) ) Vagy valaki leírhatná, aki próbálgatta, hogy mennyivel másabb, ha az oszlopra kerül fel a hangszóró. Esetleg ha szét lehet szedni kisebbre akkor talán jó lehet a sima Dt is, de gondolom erre nem sok esély van :(
Lehet megveszem simán az új S-t, csak jó lett volna meghallgatni, vagy összehasonlítani más 28 mm-es társával. Tesztet esetleg tudna valaki nyomni róla?

(#19027) Adonimus válasza k-feri65 (#19025) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Igen, 1 kábelen megy aztán 2 felé ágazik a közép és a magas sugárzó felé.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19028) Stehe válasza orbano (#19015) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ, szerintem első körben lecserélem a fejegységet, ill. az első hangszórókat. Ha a hang nem lesz megfelelő, jöhet egy erősítő! DSK-ról olvastam, hogy a csipogója nagyon rossz. Ez igaz lehet, vagy ehhez nagyon audiofilnek kell lenni?

Ill. a szigeteléssel kapcsolatban egyik műhelyben mondták, h. bitumen lapokkal ki kell bélelni mindkét ajtót, ez viszont a két ajtóra 20.000 HUF. Ez lényeges lépés? Ill. nem létezik erre egy árbarátibb megoldás, másfajta anyagból?

(#19029) MunezXBK válasza Stehe (#19028) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. annyira fontos, mint a jó minőségű vezeték.

(#19030) Mitre válasza Stehe (#19028) üzenetére


Mitre
csendes tag

A zt jól teszed ha először csak fejet veszel és dsk-t mert lehet elég lesz. A szigetelés sokat javít a mélyeken és nem fog rezegni a kárpit. Ha magad csinálod a szigetelést akkor az 10 ezer.

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#19031) orbano válasza Stehe (#19028) üzenetére


orbano
félisten

sokkal sokkal fontosabb az ajtó szigetelése és a hangszóró megfelelő beépítése, mint bármi más.
nem kell audiofilnek lenni, hogy meghalld a minőségbeli ugrást egy jobb hangszórónál. a kérdés, hogy a DSK minősége elegendő-e. próbáld ki, később még mindig le tudod cserélni, ha nem tetszik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19032) Stehe válasza orbano (#19031) üzenetére


Stehe
aktív tag

Szóba jött még a Ground Zero GZIC 650X-as hangszórója, bár számomra ez a név még ismeretlen, de az egyik műhelyben nagyon ajánlották, a DSK-val egy árban van... Erről a márkáról van tapasztalat?

Ma úton hazafelé kipróbáltam, hogy hogy szól a jelenlegi hifim a hátsó hangszórók nélkül, bevallom elsőre egy kicsit zavart. De lehet, hogy jó hangszórókkal fel sem tűnne.

Fejegységnek a Clarion CZ302-es jó választás? Fejegységnél annyi kikötésem volt, hogy megbízhazó márka legyen 50k alatt, BT-vel ill. 2pár RCA kimenettel, ami a későbbiekben még jól jöhet...

(#19033) orbano válasza Mitre (#19030) üzenetére


orbano
félisten

sokat javít? nem javít a mélyeken, hanem _lesznek_ mélyek :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#19034) MunezXBK válasza Stehe (#19032) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha koncertre mész, akkor is csak előtted zenélnek.

Minőségi cuccokkal nem fog hiányozni a hátsó szekció, hidd el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19035) orbano válasza Stehe (#19032) üzenetére


orbano
félisten

ha elöl van egy jó 16os kicked, a hátsónak semmi értelme: ugyanazon a frekvenciatartományon üzemel az is, nem lesz több, meg mélyebb mélyhangod. a dupla hangszóró dupla hangereje az kb. annyi többlet a fülednek, mint ha egy egységet tekernél a fejegység hangerején... lófing.
most legfeljebb azért érezhetsz többletet, mert az első hangszóróidból nem jön csak p**füst :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19036) Stehe válasza orbano (#19035) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi, meggyőztetek, hátsó hangszórók kilőve! :-)

Viszont így számolva a fejegység csere + első hangszóró csere szigeteléssel, szereléssel, kábelestül kerül kb. 100-110k-ba, lehet lenne értelme egy jobb hangszórónak, nem azon a plusz tizesen múlna. Ahogy olvastam a régebbi hozzászólásokat, 30-40k körül már nagyon jó minőségű hangszórókat lehet kapni. Kérdés, hogy van-e ezek közül olyan típus, amit (még) megéri hajtani erősítő nélkül...

(#19037) orbano válasza Stehe (#19036) üzenetére


orbano
félisten

nincs értelme erősítő nélkül jobbat venni. még így is az lesz a szűk keresztmetszet a hangminőségben.
tudom sablon megoldás (bár a DSK is :D), de egy udimension element szett és egy olcsóbb használt erősítő kiegyensúlyozottabb megoldás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19038) Stehe válasza orbano (#19037) üzenetére


Stehe
aktív tag

Megnéztem már ezt az udimensiont is! :-) Erre gondolsz? Az ára sem tűnik vészesnek... Link

(#19039) orbano válasza Stehe (#19038) üzenetére


orbano
félisten

igen, erre :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#19040) Stehe válasza orbano (#19039) üzenetére


Stehe
aktív tag

Elültettétek a bogarat a fülembe (helyesen), elkezdtem gondolkodni az erősítős megoldáson... :-) Mert ha hátulra nem kell elvezetni a kábeleket plusz megúszom a hátsó hangszórót is, az jelentősen megolcsóbbítja a rendszert... :-) Úgyhogy ezt még át kell gondolni, holnap nézek is erősítőket...

Igaz mélyládát nem szeretnék helyhiány miatt, de autóhifis oldalakon böngészve találtam ülés alá szerelhető mélyládát, pl. ez. Külföldi fórumokon egész jókat írtak róla (ill. a Hertz-nek is van egy 50k-ért), de én nem tudom elképzelni, hogy ez jól szólhat. Ez egy működőképes megoldás, vagy inkább a parasztvakítás kategória? Találkoztatok már ilyennel?

(#19041) Osynho válasza Stehe (#19040) üzenetére


Osynho
addikt

Előbb hallgasd meg az Elementet rendesen beépítve, erősítővel meghajtva...

(#19042) orbano válasza Osynho (#19041) üzenetére


orbano
félisten

jjaja, nem biztos, hogy hiányozni fog a szub. csak az emberek hozzá vanna kszokva, hogy egy ajtóból nem jön igazi kick, és igazából azt akarják szubbal pótolni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19043) Stehe válasza Osynho (#19041) üzenetére


Stehe
aktív tag

Még nem tervezek ilyet venni, csak azért merült fel, mert ha mégis működőképes megoldás lehet ez az ülés alá tehető sub, akkor megérné egyből 4 csatornás erősítőt venni...

(#19044) Osynho válasza Stehe (#19043) üzenetére


Osynho
addikt

4 csatornásat eleve megéri venni, mert bármikor fejlesztheted a rendszert. Amit linkeltél, ahhoz viszont nem kell erősítő, mivel aktív. Viszont nagyon kicsi a teljesítménye, a hangszóró is pici benne, literre is kicsi, nem hiszem, hogy érdemben hozzátenne egy jó komponens szett mélyhangjához.

(#19045) Stehe válasza Osynho (#19044) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ez lenne a másik: Hertz. Ez már 200W RMS, 20 centis a mély átmérője, ill. csak 10 cm magas a doboz...

(#19046) Osynho válasza Stehe (#19045) üzenetére


Osynho
addikt

47e? :) Egy 10cm magas doboz nem tudom hogy fér be egy személyautó ülése alá. :U

(#19047) zolikaDB válasza Osynho (#19046) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ford F150? :DDD

(#19048) Adonimus


Adonimus
aktív tag

No, valaki tudna segíteni? :U

Vettem egy erősítőt egy mély ládával.
Sajnos a rádión nincs egy RCA sem, nekem pedig 2 is kellene (2x2).
A 2 hátsó hangszóró kábelére rca dugót raktam, ez persze azt eredményezi, hogyha a magnót nagyon felveszem torzít, de megoldottam, az erősítőn vettem fel és így nem torzít.
Sajnos a rádió első hangszóró kimenetére kellett kötnöm egy zsinórt ami hátra megy RCA dugóként, majd ugyanott hangszóró dugóként vissza a csipogóba és a 13cm-es középbe. Ez mind a 2 oldalon fut és jobb oldalon még megy a tápkábel és a kapcsoló szál a rádiótol.

A probléma:
Még a csipogó és a közép nem volt rákötve addig nem hallottam, de mióta rákötöttem mindent az erősítőre hallom a motor zaját. Folyamatos szaggató hang és gázadásnál mintha mikrofonnak vennék fel a motor hangját és lejátszanák.

Egy köteg kábel a bal küszöbnél megy de a tápkábel jobb oldalt.
A tápkábel a gyárilag kialakított résen megy be a fülkébe a többi kábellel de miután átértek egy 30 cm múlva elválnak útjaik. Ott lehet a probléma vagy máshol? Hogyan lehet orvosolni?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19049) WunderKinder válasza Adonimus (#19048) üzenetére


WunderKinder
tag

Generátorzajod van, ami ilyen kábelezésnél nem is csoda. Bár még nem látom át teljesen mi mivel miért van összedugva nálad. Ha ragaszkodsz a rádiódhoz, akkor szükséged lesz egy ilyenre vagy hasonlóra, biztos találsz olcsóbbat is.

(#19050) orbano válasza Adonimus (#19048) üzenetére


orbano
félisten

rendesen árnyékolva van az "RCA" kábeled?

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.