Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) migabi24 válasza orbano (#5498) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, a tippet beszélek vele ;)

(#5502) Xero válasza orbano (#5498) üzenetére


Xero
nagyúr

55-ért van használt 9855 is egy pár! :D

Amúgy privi ment!

[ Szerkesztve ]

(#5503) kisboxi válasza orbano (#5492) üzenetére


kisboxi
tag

Az ajtópanel nem kell, mert gyárliag 16-os hely van benne. A szigetelést egy cimborám csinálja. Hogy, hogyan azt nem tom, én csak szóltam neki hogy meg kéne csinálni az első ajtókat. (nem az elsőt fogja csinálni, úgyhogy sztem tudja mit hogyan)

Az első szettekre még várok javaslatokat.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5504) orbano válasza kisboxi (#5503) üzenetére


orbano
félisten

az ajtópanel nem a méretátalakítás, hanem a hangzás miatt kell. és egyelőre ajánlani merem a u-dimension el-comp 6ot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5506) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Most keresek fejegységet a Twingoba, extraként valami olyasmit kéne tudnia, hogy USB + esetleg rögtön ismerjen iPod-ot, ez manapság luxusnak számít? Egyelőre egy JBL GTO szett van a kocsiban, akarok majd erősítőt is hozzá, erre is jöhet valami tipp.

Sianis

(#5507) Sianis válasza Sianis (#5506) üzenetére


Sianis
addikt

Közben megtaláltam, hogy milyen szetthez keresek erősítőt:

[link]

Sianis

(#5508) G.Zs. válasza Sianis (#5507) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ezek közül bármelyik jó választás.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5509) Xero válasza Sianis (#5506) üzenetére


Xero
nagyúr

Alpine! :)

(#5510) orbano válasza G.Zs. (#5508) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk azzal az alpine-nal Szakáll ma elküldött a *csába :)
viszont tegnap meghallgattam az egyik remekművét... rsII, jr. mélyközép, proxt2 magas, prox erőgépek, és 2db 30-as element szub. :Y bakker.
modjuk visszaülve a kocsimba nem volt olyan elkeserítő a helyzet, mint gondoltam, szóval van bőven potenciál a rendszerben. elsődlegesen egy fejcsere lesz, muszáj lesz meghallgatnom egy rsIIt, illetve kukáznom 9833,35-öt, meg akarok nyugodni. meg már nézegetem az erősítőket is :)
ja és megkérdeztem a kábelezést is: rca fejtől a mostani erősítőig, tartalék kábelhossz a hátsó ölés felé összekötözve, ez átér avezetőülés alá. tápkábel nincs, a jr.-hoz vezető kábel túl lett méretezve, onnan kell átvezetni a másik erősítőig, de azt nem tette bele, mert veszélyesnek tartja a szabadon lógó kábeleket.
de lényegében most egy darab madzaggal, fejjel és egy erőlködővel pikk-pakk összedobható az aktív rendszer.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5511) G.Zs. válasza orbano (#5510) üzenetére


G.Zs.
senior tag

6500-ért annál az Alpine-nál nem létezik jobb vétel. ;)
Egyébként ha találtam volna kétcsatis STEG-et, akkor azt ajánlottam volna.
Fejet ne kukázz egyet sem, mert nem tudhatod, hogy melyikkel fog legszebben szólni a rendszered. A mikrohoz talán az RSII illik leginkább, de azért a helyedben legalább az Alpine 9887-est és a Clarion DXZ958RMC -t mindenképp meghallgatnám. Tavalyelőtt és tavaly ez utóbbi kettővel lett SQ Magyar bajnok az egyik ismerősöm. Aztán ha be van kábelezve az autód, a 9833-asomat is simán bepróbálhatod. :K

Van fent a sztájlingon Audio System HX 165 Phase szett jó áron, illetve Wackondnak is van egy Alpine SPX-177R elfekvőben. Szal lehet, hogy a panel mellé beújítok egy referencia osztályú első szettet. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5512) orbano válasza G.Zs. (#5511) üzenetére


orbano
félisten

:) akkor 9833 köszönettel kipiálva a kívánságlistán, RSII már lezsírozva. Clariont és 9887-et lehet szerinted majd kuncsorogni valakitől egy próba erejéig?

off: bazz. újratelepítettem a hangkártyám driverét. ááááá, hallod. azt hittem sz*r hifim van itthon. most meg... kimásztak a dobozból a zenészek és körbeültek :) most érzem mekkora ugrás volt minőségben z EMU0404 hangkártya.
viszont ezt a Marantz teszt SACD-t átrakom CD-re elhozom pénteken meg kell hallgatnod...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5513) G.Zs. válasza orbano (#5512) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Honnan szereztél olyat? :Y
Amikor asztali gépem volt, évekig vadásztam, de soha nem kaptam használtat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5514) orbano válasza G.Zs. (#5513) üzenetére


orbano
félisten

felmentem apronetre, vagy itt hardveraprón nem tudom, és megvettem a három közül a legolcsóbbat 16ért. de lassan eladó lesz, mert jön a külső dac :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5515) migabi24


migabi24
nagyúr

Erről a fejegységről mi a vélemény Alpine Cda-9856r ?

(#5516) migabi24


migabi24
nagyúr

Érdeklődtem a Cda-9833 után amit ajánlottatok, de a srác azt mondja nem tudja mennyi idős, na most ahogy saccolom lehet 4-5 éves is, ez nem számít már nagyon öregnek? mennyit bír egy ilyen kategóriájú készülék? nem szeretném fél év múlva eldobni, még nagyon képlékeny vagyok ha tudtok újjat ajánlani 50-100 közt aminek jó hangja van azt is megköszönném :B

(#5517) G.Zs. válasza migabi24 (#5516) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pár hozzászólással ezelőtt írtam 3 típust. Mindegyiket meg tudod venni 100k alatt. Jobbat azoknál csak nagyon keveset találsz, és jóval drágábban. A 9833 ha megbízható embertől veszed még nagyon sokáig kiszolgál. Ha ilyet nem ismersz, keress meg priviben.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5518) orbano válasza migabi24 (#5496) üzenetére


orbano
félisten

Pioneer P88RSII, edigitalban 85e forint. ha nem sajnálod rá a pénzt, vedd meg, a létező legkomolyab pio fej, mindent tud, amit kell. Mondjuk ehhez illik aktív hajtást összehozni (egy 4 csatis erősítő az első szetthez és eg 2 csatis a mélyládához).
vagy ha nem akarsz bonyolítani és elég a CD + MP3 CD, akkor Alpine 9847 van eladó 25ért carstylingon, garantáltan jól jársz vele! nagyon szép hangzás, és nem kell emgfizetned az extra képességeket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5519) G.Zs. válasza orbano (#5518) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azért van komolyabb Pio fej, igaz nem ennyiért. ;) De tény, hogy annyiért újonnan nagyon jó vétel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5520) orbano válasza G.Zs. (#5519) üzenetére


orbano
félisten

jó vétel, ha ki tudja használni az ember az ártöbblet okát jelentő képességeit.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5521) orbano


orbano
félisten

jr. 2.370-es erősítő helyett mondjatok nekem valamit ami legalább ilyen jó és 20e alatt megvehető használtan :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#5522) BBéci válasza G.Zs. (#5519) üzenetére


BBéci
titán

Na igen, a DEX-P99RS egy hangyányit jobb szerkezet, arra fáj a fogam, de pénzem sosem lesz rá. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5523) migabi24 válasza orbano (#5518) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm ez mellet döntök, még 1 kérdés az első szettel kapcsolatban melyik a jobb Dls R6a vagy u-Dimension Element EL-Comp 6 ?

(#5524) G.Zs. válasza orbano (#5521) üzenetére


G.Zs.
senior tag

20k-alatt nem kapsz ahhoz a nyomóhoz való normális erősítőt. :(
20-25k körül lehet néha találni Alpine MRV-1000 -t vagy Alpine 3544 -et. Az MRV-ből néha előkerülnek karcmentes, újszerű állapotúak.
Steg QM120.2-t tudnék még elképzelni. Ennek az ára 40k körül mozog, de szinte beszerezhetetlen. Régóta vadászok már rá.
Van a sztájlingon még Audison VR209 a tavalyi SQ bajnok autóból. :D
A helyedben azonban gyűjtenék a juniorra, ha már elöl is az van.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5525) G.Zs. válasza BBéci (#5522) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem meg az Alpine DVI-9990r-re, de valószínűleg olyan nem lesz nekem. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5526) orbano válasza G.Zs. (#5524) üzenetére


orbano
félisten

nagy a slamasztikaaaa :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#5527) BBéci válasza G.Zs. (#5524) üzenetére


BBéci
titán

Az Audison VR209 egy baromi jó erősítő, abból két darabbal kellene meghajtani valami komolyabb hangszórószettet. Na jó, passzívban egy is elég. :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5528) G.Zs. válasza BBéci (#5527) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az a három darab aktívban valami bámulatos hangminőséget produkál. Aki azt egyben megveszi, többet biztosan nem fog erősítőt cserélni. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5529) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Besz@rok. Kívánságom parancs. :DD
orbano: Vedd meg ezt a Steg-et. Ennyiért ilyet többet biztosan nem kapsz. Nekem most a panel a prioritás.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5530) BBéci válasza G.Zs. (#5528) üzenetére


BBéci
titán

Így vagyok én a Brax-ommal. Imádom! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5531) migabi24


migabi24
nagyúr

Na megint bajban vagyok, 2 szuper fejegység közt kellene választani ALPINE CDA-9887R van most új 80-ért, és a Pioneer DEH-P88RS-II új 85-ért, sztetek melyiket vegyem? a pio szimpibb az usb miatt, az alpine jobban illene a kocsiba, hangzásba mekkora lehet a külömbség?

(#5532) G.Zs. válasza BBéci (#5530) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az én Steg-jeim is maradós fajták. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5533) cort x-1 válasza migabi24 (#5531) üzenetére


cort x-1
tag

Itt csak ennyi a pio http://digibest.hu/index.php?p=termek&kat=184&termek=4024

Lumia 620

(#5534) orbano válasza migabi24 (#5531) üzenetére


orbano
félisten

hát, ez jó kérdés. szerintem egyikkel sem jársz túlzottan rosszul. nekem most az RSII-t istenítették, mint a kategóriában a legjobb DPS-vel rendelkező fej.
az USB-ről ugye csak wavot akarsz hallgatni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5535) orbano válasza G.Zs. (#5529) üzenetére


orbano
félisten

áhh még várok :) első a fej egyelőre, de most 2-3 hét szünet a dologban, addig barátkozom a jelenlegivel, meg tuningolom az itthoni hifit. küzdök a 120hz-es kiemeléssel :DD

A vér nem válik VAZZE!™

(#5536) G.Zs. válasza migabi24 (#5531) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Haverom most cserélte le az RSII-t 9887-re, mert annak jobb hangja van. A fene tudja. Jó mindegyik. Ha tudod, próbáld ki mindegyiket.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5537) orbano válasza G.Zs. (#5536) üzenetére


orbano
félisten

sokan meg az alpine-t cserélik le piora, mert annak van jobb hangja :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5538) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Ez a hertz dsk 165.1 menynire jó hangszóró,megéri az árát?

 iPhone 15 Pro

(#5539) migabi24 válasza Nescafé (#5538) üzenetére


migabi24
nagyúr

11 körül van most akciós a MM-ben sztem annyit megér jobb mint a sal az biztos :)

(#5540) orbano válasza Nescafé (#5538) üzenetére


orbano
félisten

akkor éri meg az árát egy hangszóró, ha tetszik a hangja. szóval elsősorban az igényeidet kéne tudni, hogy azoknak megfelel-e egy ilyen hangszóró. másodsorban azt sem ártana tudni, hogy milyen komponensekkel illeszted össze (ugye önamgában legfeljebb akkor szól ez, ha ütögeted ujjal a membránt).
de 11ért gyanítom egy próbát megér, ha fejegységről akarsz valami nagyon alap zenét a kocsiba.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5541) G.Zs. válasza Nescafé (#5538) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az egy nagyon jó választás az árkategóriájában. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5542) Nescafé


Nescafé
őstag

Ja az lenne egyenlőre gondolkodom rajta,csak az a baj még nem tudom mi legyen,elől a 10 centiseket akarom lecserélni a gyári helyről,az ajtóba raknák hangszórót.
Ez egy régi swift lenne.

Ez fejegységről menne,hátul meg 2 darab sony van a kalaptartóba 16 centisek,meg a láda alatta dupla jbl.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#5543) orbano válasza Nescafé (#5542) üzenetére


orbano
félisten

akkor a két darab sony pont teljesen felesleges, sőt, csak rontja a hangot...

basszus mikor olvastam a surányi-féle autóhifi tanfolyamot, azt hittem ez csak valami erős túlzás, mondom ki a fene pakolna már be ovált és ládát egyszerre a kocsiba... erre tessék, ide szinte hetente betéved egy ember, aki képes ezt a szörnyűséget megtenni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5544) kisboxi válasza G.Zs. (#5541) üzenetére


kisboxi
tag

Annyiért lehet én is megpróbálkozom vele, ha azt mondjátok, hogy nem rossz választás.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5545) Nescafé válasza orbano (#5543) üzenetére


Nescafé
őstag

Hátra meg sztem nem elég csak a mélyláda.
Te mit javasolnál?

 iPhone 15 Pro

(#5546) orbano válasza Nescafé (#5545) üzenetére


orbano
félisten

szerinted nem elég, minden autóhifihez értő ember szerint meg elég (ha az én véleményemet nem tekintjük hitelesnek, elvégre soha nem vetemedtem ovál szettre, pláne nem mélyládával együtt).
szerintem neked eddig az lehetett a baj, hogy a mélyebb hangok hiányoztak az elülső mélyközépnől. ez a 16os hertz szett, ha tisztességes ajtópanel van neki építve (enélkül csak rezegtetni fogja az ajtót), nagyon szép mélyre le fog menni, amihez elég a mélyláda támogatása. Mondjuk nem járnál rosszul, ha 2 csatornás erősítő helyett egy négycsatornásat használnál, nem egy jelentős árkülönbség, és egetverő a minőségbeli ugrás. Persze kezdetnek jó az is ami van, a ládád az erősítőjével, plusz a 16os szett. az ovál mehet a levesbe.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5547) orbano válasza kisboxi (#5544) üzenetére


orbano
félisten

ha az árkülönbözetet ajtópanelra költöd, akár még jó is lehet :)

amúgy a kételkedőknek egy jó példa: hondás típustársamnak egy az enyimnél dárgább első szettje van (egy massive audio CK6 az én element6-ommal szemben), bitang módon kiszigetelve az ajtó dyanamattal (a legdrágább, legjobb autóhifis csillapító anyag), viszont ajtópanel nélkül. a szettje, erősítő nélkül már közepes hangerőn is berezegteti az ajtó körüli összes kárpitelemet, rettenetes zenét hallgatni rajta. mikor meghallotta az én szettemet, tisztességes ajtópanellal, hibátlan csillapítással, erősítőről hajtva tökig csavart hangerővel, mindenféle torzítás, dobozhang és rezonancia nélkül, ő is rájött, hogy mire is jó az az ajtópanel. neki is ez lesz a köv. project a hifijében.
de amíg nem hallja az ember, nehezen hiszi el, hogy mennyire óriási a különbség. és nem is olyan vészes az ára, főleg egy komplett hifi árához képest.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5548) kisboxi válasza orbano (#5547) üzenetére


kisboxi
tag

Ez a megoldás elég jónak hangzik.
Utánaérdeklődök, hogy mibe fáj megcsináltatni az ajtópanelt hozzá. (vagy lehet a végén saját tervezés lesz)

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5549) orbano válasza kisboxi (#5548) üzenetére


orbano
félisten

nekem 25k volt, szépen fából felépítve, kigipszelve, lebőrözve a magassugárzó tartójával együtt. csak hogy legyen némi referenciád :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5550) migabi24 válasza orbano (#5549) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hol csinálnak ilyen ajtó panelt?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.