Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) G.Zs. válasza Boci_83 (#6449) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A Mac Audio hangszóróknak nem igazán az a bajuk, hogy szarok, hanem az, hogy drágák. Annyi pénzért, amennyibe kerülnek sokkal jobbakat lehet kapni.
Vegyünk egy konkrét példát:
Annak idején a Phase Evolution CFS 165.25 szett 40E forintért a kategóriája egyik legjobbja volt. Ha jól emlékszem az AS X-Ionnal azonos pontszámmal lett tesztgyőztes a német Auto Hifi magazinban. Amikor átvette a Mac, és elkezdte Mac Audio CFX 2.16 néven árulni, rögtön 60E lett az ára. Na annyiért már sokkal jobbak is vannak.

Az MP és a Z sorozatú erősítők hangja nekem személy szerint nem tetszik, mert nem elég részletes. Ha meg kellene fogalmaznom, akkor úgy írnám le, hogy frekvenciákat hallok, nem zenét. Az MP ráadásul még gyenge is. Köze nincs ahhoz, amit ráírnak. :(

A Fearless sorozatot nem hallottam még, és az STX nyomókat sem, így azok lehetnek akár jók is. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6452) BBéci válasza G.Zs. (#6451) üzenetére


BBéci
titán

A Maximus szériájuk egész jó volt, a többi felejthető.
12 éve porosodik a padláson egy pár Makk' ovál (9x13cm) hangszóróm, ott fog elrohadni, a kutyának nem kell. 1995 táján 2500 ATS-ért vettem, valóságos vagyon volt, a hangja meg sem közelítette az elvárt szintet, terhelhetősége talán fele a ráírtnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6453) Lokids


Lokids
addikt

Egyik ismerősöm akar venni fejegységet olcsón usb-vel. (legyen az 1-6-ig csatornagombok)
Mit ajánlotok, ami még használható 20 körül?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6454) G.Zs. válasza Lokids (#6453) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Pioneer DEH-2200UB

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6455) Lokids válasza G.Zs. (#6454) üzenetére


Lokids
addikt

Éreztem. :D
Én is ezt mondtam neki. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6456) Boci_83 válasza G.Zs. (#6451) üzenetére


Boci_83
őstag

G.Zs.& Tufa_: Köszi a választ.! :R Azért kérdeztem igazából, mert 4 csatornás erősítőmet szeretném kicserélni, és rengeteg MAC-at látok eladót. Érdemes régi magnat 360-ban gondolkodni, vagy újabb erősítőt kellene nézni? Első és hátszó szett hajtására lenne.

**********

(#6457) G.Zs. válasza Boci_83 (#6456) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mennyit szánsz rá?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6458) orbano válasza Boci_83 (#6456) üzenetére


orbano
félisten

Nézegess vaterán régieket nyugodtan. Bár kb. 100 olcsó erősítőből 1 értelmes kerül ki, de nem reménytelen a helyzet. Régi rózsaszínes-lilás rokit nézhetsz, ha látsz, vagy amit még ajánlottak nekem 4 csatis ESX quantumot, ezeket 20-30 körül megkapni és tisztességes cuccok állítólag.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6459) Boci_83 válasza orbano (#6458) üzenetére


Boci_83
őstag

Igazából egy RTO-sx 7002-m van, ezt szeretném lecserélni egy komolyabbra, ha egyáltalán érdemes. 20 körül gondoltam, de ha kicsit több az sem érdekel, ha kihozza a hangszóróimból azt a tiszta hangzást amit én várok tőle. Spectron SP 32 cp első szett, és a hátsó MAC Audio dvd 2.16-os hátsó szettemet lecserélem minden bizonnyal egy Balupunkt VRC 200-ra. Hallottam egy ilyet, és nekem jobban tetszett mint a mostani.

**********

(#6460) orbano válasza Boci_83 (#6459) üzenetére


orbano
félisten

ugyanazzal a rendszerrel (fej, erősítő, kábelek) hallottad ugyanolyan beállítások mellett? nekem ugyanaz a hangszóró 3x "változtatott hangkaraktert", ahogy épült fel a rendszer... nálam a kívánt tisztaságot (úgy-ahogy) pl. a hangváltók kiszedése hozta meg.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6461) #67688960 válasza Roxeus (#1) üzenetére


#67688960
törölt tag

hopp, valami elnztem :D

[ Szerkesztve ]

(#6462) Boci_83 válasza orbano (#6460) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem. Egy Blaupunkt cd-s fejegységről volt csak hajtva.

**********

(#6463) BBéci válasza Boci_83 (#6459) üzenetére


BBéci
titán

"hátsó MAC Audio dvd 2.16-os hátsó szettemet lecserélem minden bizonnyal egy Balupunkt VRC 200-ra."
Szerintem: cseberből vederbe, esetleg csöbörből vödörbe. :DD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6464) szijartg


szijartg
senior tag

Pioneer CD-IB100II iPod Interface
van ilyen valakinek?

(#6465) orbano válasza szijartg (#6464) üzenetére


orbano
félisten

nincs sajnos, de jól jönne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6466) G.Zs. válasza Boci_83 (#6459) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Audison Millenium Power 4
Ennyiért jobbat tuti nem találsz. Ezt a saját kocsimban is szívesen látnám, ha most erősítőt akarnék venni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6467) orbano válasza G.Zs. (#6466) üzenetére


orbano
félisten

én még a steget is lehet megvenném hozzá kicsi alkuval :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6468) Boci_83 válasza G.Zs. (#6466) üzenetére


Boci_83
őstag

Nincs ilyen hirdetés az adatbázisban!

BBéci A miértre is kíváncsi lennék!

[ Szerkesztve ]

**********

(#6469) orbano válasza Boci_83 (#6468) üzenetére


orbano
félisten

mert buzi jó áron volt és elkapkodták pikkpakk

A vér nem válik VAZZE!™

(#6470) BBéci válasza Boci_83 (#6468) üzenetére


BBéci
titán

Mert az autóhifihez nem szükségesek hátsó hangszórók, Blaupunktok meg előre sem valók.
Fejegységeik kiválóak, különösem a tunerjeik, de hangszórókban nagyon gyengékre teszik a kék pöttyöt. Ugyebár nem gyártják, nem tervezik azokat, hanem Kínában kukázzák össze.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6471) G.Zs. válasza Boci_83 (#6468) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt az új link.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6472) orbano válasza G.Zs. (#6471) üzenetére


orbano
félisten

:))

A vér nem válik VAZZE!™

(#6473) Lokids


Lokids
addikt

Na végül úgy döntöttem nem lesz hifi rakatva a wagonba.. Ennek oka, hogy év végéig valószínűleg le lesz cserélve. (astra/focus esélyes jelölt)
Erre a kocsira már nem fogok költeni feleslegesen.
Bár talán valami koax 10-est még addig előre, mert a bal első néha elhalkul. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6474) whited válasza szijartg (#6464) üzenetére


whited
addikt

én most rendeltem, miért neked is kell?
mihez kell? :)
nekem 1 p88rsII-hez kellett venni

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#6475) szijartg válasza whited (#6474) üzenetére


szijartg
senior tag

mennyiért? honnan?
nekem egy deh-p5630mp-hez... mert már a cdket utálom a kocsiba.
és megtaláltam a fiókom mélyén még a régi 2.genes ipod minimet. eladni meg nem akarom

(#6476) paprika


paprika
aktív tag

Hali. Tudnátok ajánlani valami speckó jó minőségű hangszóró kábelt? Erősítő és hangszóró közötti :) :R :R

(#6477) footy válasza whited (#6474) üzenetére


footy
addikt

A fejegységhez csatolt ipoddal kapcsolatban:

-a fejegység végzi a lejátszást (háttértárnak látja), vagy az ipod(mintha auxra lenne kötve)?
-töltődik közben az ipod?

(#6478) BBéci válasza paprika (#6476) üzenetére


BBéci
titán

Mogami Pure.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6479) orbano válasza footy (#6477) üzenetére


orbano
félisten

nem azért kérnek el érte 40 rongyot, hogy az ipodot kellhen nyomogatni... igen töltődik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6480) footy válasza orbano (#6479) üzenetére


footy
addikt

Azt értem, csak az nem világos, hogy háttértárként olvassa be mint egy pendrive-ot, vagy a fejegység "távirányítja" az ipod-ot ami a lejátszást végzi. A formátumok miatt lenne érdekes, mert a rockboxolt ipod játsza a Flac-et is elviekben.

(#6481) Xero válasza footy (#6480) üzenetére


Xero
nagyúr

iPod eszközként viselkedik a fejegység és iPod-ként az iPod. A legtöbb fejegység ami dock connector kompatibilis vagy azzá tehető, nem képes Apple Lossless-en vagy wav-on kívül más veszteségmentes forrást megszólaltatni.
Nem sokból tart átnyomni minden anyagot Apple Lossless-be és máris nem probléma a probléma. Nekem is így van több 10 giga anyagom. :)

(#6482) orbano válasza footy (#6480) üzenetére


orbano
félisten

hmm, ha meglesz az adapterem, asszem majd nyaggatlak ezzel a falcolással kapcsolatban is :)
azt tudom, hogy az Alpine adapterem gond nélkül játszott mindent ami az ipodon volt (tömörített anyagok), szerintem a dekódolást az ipod végezte (vagy talán az adapter?).
de amúgy én nem fogok ezzel sz*rozni, rányomom wavban oszt jóvan :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6483) footy


footy
addikt

Ha valamelyikőtök rockboxolja az ipodot és úgy tolja róla a fejegységre a zenét(pl FLAC), az mindenképpen írja meg ide vagy pü-ben, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. :B

ui.:ITT lehet utánanézni a rockboxnak.

[ Szerkesztve ]

(#6484) Xero válasza footy (#6483) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha ráér a dolog "új" ipod szériás Alpine-al (9850Ri) kipróbálom neked jövő héten.

(#6485) paprika


paprika
aktív tag

Erről a Kábel szettről valami vélemény ? [link]

(#6486) s4tch válasza footy (#6483) üzenetére


s4tch
veterán

Sziasztok!

Rockbox a leírása szerint sem támogatja a külső vezérlő kütyüket, se dokkolókat, se autóhifis adatereket. Tehát ha az a felállás, hogy autós fej, ipod adapter, ipod, és veszteségmentes zene, akkor két lehetőség van:
1. ALAC: az ipodot a gyári firmware-ről bootolod, fejre dugva az ipod teljes körűen vezérelhető lesz.
2. FLAC: rockboxról bootolod az ipodot, fejre dugva nem lesz vezérelhető, magyarul - a hangerő-szabályozáson és értelemszerűen a fej beállításain kívül - mindent az ipodon kell csinálni: számléptetést, playlist/előadó/album kiválasztását, és a többit. Vezetés közben macerás, ennél fogva mindent ALAC-ban tolok az ipodra.

Ugyanez vonatkozik iPod dokkolókra is. Saját próbát Pioneer autós rendszerrel és XtremeMac Luna dokkolóval végeztem, máshol ezzel egybecsengő tapasztalatokról lehet olvasni.

(#6487) s4tch válasza szijartg (#6464) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem van, de ezt az indexen már kitárgyaltuk. :) Találtál már ép áron adaptert?

(#6488) s4tch válasza orbano (#6482) üzenetére


s4tch
veterán

"szerintem a dekódolást az ipod végezte (vagy talán az adapter?)"

Fejfüggő. Van 1-2 új fej, ami kikerüli az iPodot, és saját DAC-on keresztül dolgozik, de a legtöbb esetben még az iPod-ban lévő DAC (ami egyébként egyáltalán nem rossz) végzi a konverziót, a fej már az analóg jelet kapja.

(#6489) s4tch válasza s4tch (#6486) üzenetére


s4tch
veterán

...illetve van egy harmadik elvi lehetőség is veszteségmentes autós lejátszásra ipodról: wav. Azért írom, hogy elvi lehetőség, mert a gyakorlatban szerintem marhaság, rengeteg tárhelyet foglal a wav akár az apple-féle, akár a flac tömörítéshez képest, és hát nem olyan nagyok ezek az ipodok, hogy pár perc konvertálást spórolva tárhelyet pazaroljon az ember...
Konvertálásra javaslom az xrecode nevű szoftvert, tapasztalatom szerint windows platformra magasan a legjobb, egyike a kevés programnak, amit megvettem. :D

(#6490) szijartg válasza s4tch (#6487) üzenetére


szijartg
senior tag

igen találtam... de csak usá-n belüli szállítást vállalják.
most próbálok felhajtani ismerőst akinek van kint ismerőse :DDD :DDD hogy haza tudja küldeni.
mert a worldwide-os shippingek elég drágák.

(#6491) footy válasza s4tch (#6486) üzenetére


footy
addikt

Köszi az infót,gyakorlatilag minden kérdésre választ kaptam. A lényeg,hogy a nagy tárhelyért cserébe vagy a kényelmen,vagy a minőségen komprumisszumot kell kötni.Legalábbis nálam,mert így nem éri meg 35-40 giga flac zenémet átkonvertálgatni.

(#6492) orbano válasza footy (#6491) üzenetére


orbano
félisten

miért kéne kompromisszumot kötni? az ALAC és a WAV is veszteségmentes. én tuti írni fogok valami progit, amivel összegyűjtöm az itthoni flac ape fileokat, és azonos szerkezettel átküldöm ALACba konvertálva az ipodra. csak két parancssorból futtatható codec kell.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6493) G.Zs. válasza orbano (#6492) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én már írtam is hasonlót, csak más codec-hez. Ha esetleg kell a kód, és nem akarsz szöszölni a megírásával, jövő héten utánanézek a cégnél.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6494) orbano válasza G.Zs. (#6493) üzenetére


orbano
félisten

áhh nem kell köszönöm, fél óra alatt összedobok egy ilyet :R szeretek az ilyennel szöszölni

A vér nem válik VAZZE!™

(#6495) G.Zs. válasza orbano (#6494) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Gondoltam. Én is. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6496) s4tch válasza orbano (#6492) üzenetére


s4tch
veterán

Az xrecode a te embered. ;)

(#6497) Boci_83


Boci_83
őstag

Nem is tudom be merjem e tenni ide a linket..? de meg kell kérdezzem találkozott e már valaki ezzel az erősítővel? Vagy hallott e már a gyártóról valaki? :D Marriola tropic :B Na nem a 3,5 kW miatt kérdezem... :U

[ Szerkesztve ]

**********

(#6498) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Következő két fejegység közül melyiket vennétek illetve,miért?Sikerült leszűkítenem a kört erre a kettőre.Akinek esetleg tapasztalata van bármelyikkel is,kérem ossza meg.
Pioneer DEH-2200UB
Kenwood KDC-4047UG
Személy szerint,nekem a Kenwood az szimpatikusabb,de csak azért,mert most is Kenwoodom van és teljesen elégedett vagyok vele.

(#6499) Xero válasza Joe fiú (#6498) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem Kenwood a 24-es DAC miatt, de majd jönnek nálam okosabbak is! :K

(#6500) orbano válasza Boci_83 (#6497) üzenetére


orbano
félisten

eleve amire a maximális teljesítményt írják rá, nagy betűvel, az valami felejtős gagyi szerény véleményem szerint. persze lehet ez valami üdítő kivétel...

a teljesítményadatokról meg:

RMS: 4x350 + 1x440 = 1840watt. A 2x25A biztosíték barátok közt is 700 wattot enged át.
plusz a THD sincs leíva, amit ezért szokás megemlíteni.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.