Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Bazsee71 válasza kk831228 (#45996) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, láda van a másik két csatornán. Mikor 0-ra tekerem a hangerőt, akkor is pukkan egyet a láda. Szóval fej csere lesz.

(#46002) kk831228 válasza MunezXBK (#45998) üzenetére


kk831228
addikt

Hát már most nem tudom... :F Másik fejel is csinálta...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46003) Lusu válasza s4tch (#46000) üzenetére


Lusu
aktív tag

Akkor try try try, köszi a segítséget :)

(#46004) MunezXBK válasza kk831228 (#46002) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont azért. :))

(#46005) kk831228 válasza MunezXBK (#46004) üzenetére


kk831228
addikt

Viszont egy másik stereo erővel meg nem csinálta, de már nem tudom mi van tényleg... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46006) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Az Auna mint márka milyen ?

Csak mert meglepően olcsó még újonnan is.....

Vagy ennyire sz@r ? :F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46007) Osynho válasza Borisz76 (#46006) üzenetére


Osynho
addikt

"Vagy ennyire sz@r ? :F"

Még annál is sokkal jobban. :DDD

Még csak nem is olcsó. 50 euró az a hulladék alap 2 csatornás. Múltkor linkeltem egy 4 csatornás Rodeket ennyiért. Tudod mennyi volt az újkorában? És az még 10 év múlva is menni fog, miközben az auna már rég a kukában lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46008) Daywalker válasza Borisz76 (#46006) üzenetére


Daywalker
addikt

Annak a márkának csak az említése felér egy eretnekséggel. (értsd: egy darab szar, és akkor még finoman fogalmaztam).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46009) PiciPeti válasza Borisz76 (#46006) üzenetére


PiciPeti
őstag

Mutatom: 4800W vs. 98W :C

(#46010) Borisz76 válasza PiciPeti (#46009) üzenetére


Borisz76
veterán

Merketing ! Akkor ezt a márkát kihagyjuk....

Esetleg ajánlott márka ?
Jelenleg az 5 csatornás erölködőket nézegetem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46011) opeter70 válasza PiciPeti (#46009) üzenetére


opeter70
senior tag

De ami még beszédesebb, az a 4 x 16W 4 Ohmon. Ennyit szinte bármelyik jobb fejegység is tud. Szóval mindent összevetve ez nem erősítő, hanem gyengítő. :D

(#46012) Osynho válasza Borisz76 (#46010) üzenetére


Osynho
addikt

Ne vegyél 5 csatornásat! Mire kellene egyébként ennyi? Hátra nem kell hangszóró, inkább előre vegyél jobbat. A subot különben is érdemes külön erősítőről hajtani, ha már ennyi csatornára van szükség.

(#46013) PiciPeti válasza Borisz76 (#46010) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kb 40 gyártót fel tudnék sorolni, akinek van olyan terméke, amit érdemes megvenni...

Inkább nézelődj abban az árkategóriában, és azon a környéken ami neked jó, és ha horogra akad valami, akkor dobd be ide. ;)

(#46014) Borisz76 válasza Osynho (#46012) üzenetére


Borisz76
veterán

Ma megjött a futár és meghozta a Audio System MX165-ös hangsugárzókat.

2 pár érkezett...azaz 4 db.

Ezért nézegetek 5 csatornás erősítőket mert akkor az 5. csatorna hajtaná a mélyet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46015) Osynho válasza Borisz76 (#46014) üzenetére


Osynho
addikt

Hát te tudod... De a mélynek továbbra is külön erősítőt építs be. 4 csatornás a szetteknek, 2 csatornás hidalva, vagy mono a mélynek. Jobb lesz a dinamika sokkal. És nagyobb a választék a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#46016) Borisz76 válasza Osynho (#46015) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor elindulok ezen a vonalon....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46017) gerisz23


gerisz23
őstag

Blaupunkt tényleg nagyon gagyi lett?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#46018) footy válasza gerisz23 (#46017) üzenetére


footy
addikt

Nekem most Blapunkt GTA270DSP-m van, az erősítő része nem egy nagy szám, de tud időkorrekciót, így ennyi pénzért ajándék. Gyári rendszerhez szerintem elég.

(#46019) gerisz23 válasza footy (#46018) üzenetére


gerisz23
őstag

Amsterdam 130at rendeltem,voltam du egy autó hifi boltban,a tulaj elég jól leminősítette a blaut...
majd kiderül ha megjön,a keret amit rendeltem elvileg jó lesz,csak a gyújtás vezetéket meg a tápot kell cserélnem vszleg.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#46020) Borisz76


Borisz76
veterán

Na fiúk !

Az éjszakai műszakban nem csak a kezem járt a melóban hanem az agyam is....

Ajánlatotokra hallgatva a 4 csatornás erősítőket kezdtem nézegetni.
És úgy gondolom ha már ajánlottátok nekem az MX 165-ös ( 3 Ohm , 2x 120/80 Watt ) hangsugárzó szettet akkor ebből a családból választanék hozzá erősítőt is.

Gondolom minőségre azért ez már jobb mint az a AUNA vagy mi frász volt :)

Tehát Audio System erősítő 4 csatornás de melyik ? :

- CO 65.4 ( 4x65 Watt 4 Ohm )
- M 80.4 ( 4x 80 Watt )

Mi kell még a beszerelésnél ?

- Jelkábel ( fejegységből az erölködőbe ) RCA-RCA ? vagy 5 méter
- Hangfalkábel ...vagy 10-15 méter.
- Tápkábel...

Más esetleg ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46021) kigoi válasza Borisz76 (#46020) üzenetére


kigoi
senior tag

Ha nem csak új jöhet szóba akkor én facebookos csoportban hirdetett Focal fp 75.2 erőt ajánlanám.
Nálam a 4 csatis verziója van,nem hidalva mert aktív a rendszer,bőven elég erős és nagyon jó hangú is.
28 ezerért abszolút nem drága.

Adatok
[link]

(#46022) Borisz76 válasza kigoi (#46021) üzenetére


Borisz76
veterán

Németországban vagyok....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46023) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni ajtó szigetelésében. Az autóm egy 3 ajtós kettes Punto. Ennek az ajtajait szeretném szigetelni. A célom egy első szett, 4 csatornás erősítővel és mélyládával. Először mindenképpen az ajtót szeretném rendbe rakni mert teljesen mindegy mit rakok bele a végeredmény szörnyű. A családban lévő B Vectra a gyári kazettás fejjel, gyári hangszórókal mérföldekkel jobban szól. Rádásul annyi mély hanggal, hogy sokan a ládát kezdik keresni a kocsiban hallgatás után. Mit ajánlanátok mivel érdemes megcsinálni? Az első hsz-ben írt soudaband szalag mennyire jó erre a célra?

(#46024) hatala válasza kigoi (#46021) üzenetére


hatala
tag

Szia!

Melyik ez a "facebookos csoport"??
Tudnál adni egy linket?
Nézelődnék itt.

Köszi. :R

(#46025) kigoi válasza hatala (#46024) üzenetére


kigoi
senior tag

Ment privátba.

(#46026) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Sziasztok!

Mondeo mk4, 4 ajtósba szeretnék jó zenét varázsolni, gyárihoz képest nem annyira rossz, de nem is jó, mint egy utólag épített autohifi. Mondeo mk1-ben is a klasszikus felállás van, első szett(Pioneer E176C), fejegység (Pioneer P80mp) és egy régi Pio 4 csatornás erősítő, szintén egy régi Pio bandpass ládával.

Valószínű, hogy a gyári fejegység beleintagráltsága miatt, az nem lesz cserélve, pedig jó lenne, de majd meglátjuk hogy szól ennek cseréje nélkül.

1-2 napos gyors utánaolvasás után erre jutottam:

- Audison (mondjuk ez a szett) Audison Voce System
- valamilyen focal szett
- mikro dimension cuccok, pl. Junior 4.300 erősítő és hozzá JR COMP 6 szett
- erősítő, hollywood excursion hx45 (ez tényleg ilyen jó, mint amiket olvasni róla?)

de jöhet más is, mondjuk erősítőre 70e körül, plusz-mínusz, szettre is ,de mehetünk feljebb ha tényleg annyival jobb lesz a hang mint amennyivel többe kerül, mélyláda az zárt legyen (erre így árat nem tudok mondani, nyilván passzoljon a többihez hangminőségben, ne lógjon ki, de ezt lehet majd belebróbálgatni, ha a többi kész).

Még annyit tennék, hozzá ha van olyan hangszóró szett, aminek a hangzásvilága hasonló az ELAC szobai hifihez, akkor azokat venném előre.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#46027) kigoi válasza SpaceKombajn (#46026) üzenetére


kigoi
senior tag

Ritka egybeesés.
Neked is a kicsivel fentebb említett erősítő jobb választás lenne.
Hollywood excursion hxa-45 erőt cseréltem le az fp 75.4-re így van biztos forrásból tudom hogy az fp 75.2 részletesebb,jobb hangú és árban a hxa-45 is annyi használtan.
Egy szakember azt mondta audison és focal nem passzol egymáshoz,ezt nem tudom megerősíteni de érdemes elgondolkodni rajta hogy hogy is legyenek a párosítások.
Ha aktív rendszereznél akkor mázlid lenne mert láttam eladó sorban egy focal 165 kr2 mélyközepet 35ezerért.
Ezzel szintén van saját tapasztalatom is mivel ilyen szettem van.
Egy magas kellene még hozzá,pl facebookon 10ért van audio system hs25pro,ismerem az eladót,megbízható.
Így lenne nagyon jó erőd,közeped és magasod 73ezerből.

(#46028) Zirowe válasza Zirowe (#45571) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, megjött végre az aux csatlakozó a corolla rádiójához meg a line outos külső lejátszó.
Beépítettem a csatlakozót és tök jól szól, szóval ezzel a részével elégedett vagyok.
Az aux csatlakozó középső része a kesztyűtartóban, a két kábel belül elvezetve, a lejátszó pedig a középső irattartóban, ahova hátulról az aux van bekötve.
Eddig rendben.
Viszont szeretném kicsit "igényesebbre" megcsinálni a táp részt.
Most a lejátszó tápja a szivargyújtóba van dugva, ha használni akarom mindig be kell dugnom, onnan kilóg és zavaró az egész+így a gyújtó folyamatosan foglalt.

Nem lehetne megoldani vhogy, hogy a tápot máshogyan kapja, az pedig szépen belülről legyen elvezetve?
Gondolok itt arra, hogy mondjuk a szivargyújtó foglalat alján, a belső csatlakozójánál megcsapolni vagy a gyári rádió kimenetét?

A gyári rádiónak a cd váltó kimenete 5+7 pines, erre van az aux csatlakozó csatlakoztatva és elvileg itt látható a kiosztása.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46029) Ragadozó válasza Zirowe (#46028) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha hajlandó vagy Érdre kijönni, megcsinálom neked, ingyen...
Mert sokan keresnek nálam e12-es corollához ilyen átalakítót és kíváncsi vagyok rá :)
keress meg priviben...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#46030) Zirowe válasza Ragadozó (#46029) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a felajánlást, de sajnos az nekem nagyon kiesik. :R

De ha érdekel a csatlakozó, kuldhetek róla képeket.
Nagyon szépen szól, semmi sistergés vagy más probléma, mintha cd-t hallgatnék.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46031) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Friss hírdetés.

Crunch MBX 4125

Mac Audio Ice Storm 225 :

300W folyamatos, 500W max. zenei terhelhetőség
4Ohm
22 - 500Hz frekvencia átvitel
93dB érzékenység
kék LED
plexi előlap
2x25cm-es mélysugárzóval szerelt bandpass mélyláda.
670 x 365 x 440mm méretek
csúszásgátló kárpit.

Ez a szett ennyiért elfogadható ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46032) Daywalker válasza Borisz76 (#46031) üzenetére


Daywalker
addikt

En nem vennemmeg. Se a crunch, se a mac nem nagy kaland, de a bandpass lada is kompromisszumos.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46033) Borisz76 válasza Daywalker (#46032) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom akkor ez sem a legjobb vétel... :)

Audio System M80.4 esetleg ?
Ha már tőlük van a komponens szett is ....
Igaz ebből nem találtam használtan...új ára kb 200 euró.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46034) PiciPeti válasza Borisz76 (#46033) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jóval magasabb kategórában focizik ez az AS erő, mint az előbb említette Mac, vagy Crunch...

AS erőben szerintem nem csalódnál, bár használtan sokkal olcsóbban megkapod ugyanezt a minőséget... :K

(#46035) Ragadozó válasza Zirowe (#46030) üzenetére


Ragadozó
Ármester

megköszönném :R
Pest melyik részén laksz, hogy kiesik? :F Érd nem a világ vége :) pár percre van Budától...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#46036) Daywalker válasza Borisz76 (#46033) üzenetére


Daywalker
addikt

PiciPeti jól mondja. Bandpass lada lesz ez eldontott vagy ezt dobja a gep?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46037) Borisz76 válasza Daywalker (#46036) üzenetére


Borisz76
veterán

Nos akkor úgy fest, hogy Audio System erősítőt veszek ( M80.4 ) , 4 csatornásat ami a MX 165-ös szettet fogja hajtani.
Gondolom így is jobb lesz a hangja mint a gyári cuccosnak.
Mivel használtan nem találtam ezért új lesz az erősítő.

Subládát és hozzá erősítőt pedig később veszek.

Csak az merült fel bennem, hogy a későbbiekben tervezett erősítő miről is fogja kapni a jelet ?
Mert ugye a fejegység 4 kimenete már foglalt lesz és az M80.4-en sincs jelkimenet ha jól láttam....
Ez esetben hogyan oldható meg a jel továbbítása ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46038) tboy93 válasza Borisz76 (#46037) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miert veszel uj erot? 20-ert mar nagyon jo 4 csatis hasznalt erok vannak...

(#46039) Borisz76 válasza tboy93 (#46038) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor milyen márkát nézzek ?

Itt keresgélek. Mivel kint élek.

Most találtam egy friss aprót :

Ezt...100 eoró. Erősítő + láda.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46040) Daywalker válasza Borisz76 (#46039) üzenetére


Daywalker
addikt

Renegade...kuka :D Aunánál sokkal jobb ugyan, de felejtős kategória az is.
(Amúgy meg jel téma: tovább viszed egy másik erőről a line out kimeneten).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46041) PiciPeti válasza Borisz76 (#46037) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem a kevésbé rossz megoldás (Mert jónan sajnos nem lehet mondani) az, hogy egy RCA Y elosztóval elosztod a fejegység Front kimenetét az első, és a hátsó hangszórók között, és a másik kimenetet (Rear/sub) meghagyod a subnak. Így fejről tudod szabályozni a sub hangerejét, amire jó eséllyel szükség lesz hacsak nem egyazon stílusú zenékből hallgatsz gyári albumokat.

Az első-hátsó hangszórók hangerejét pedig az erősítő gain-jével tudod majd beállítani.

A jó megoldás az lenne, ha olyan fejet használnál, amin van 3 pár RCA, de ez ritka, és jellemzően a drágább kategóriák sajátja...

Viszont meg kell állapítsam, hogy különleges érzéked van a gagyi kiválasztásához... :DDD
Most próbálj meg olyanokat nézni, ami eddig nem tetszett, vagy nem vonta magára a figyelmet...
(No offense, de tényleg feltűnő... :DDD )

(#46042) Borisz76 válasza PiciPeti (#46041) üzenetére


Borisz76
veterán

Tényleg nem értek hozzá és ezért is kérdezek...
De ha visszaolvasod a hozzászólásaimat akkor 2X-is de lehet 3X is kérdeztem már , hogy milyen márákat nézegessek.

Válasz persze nem érkezett....ezért gondoltam , hogy a hangszórókkal azonos márkájú erősítőt veszek.
Mivel használtan nem találtam ezért újra gondoltam.
Erre meg jön az a válasz, hogy ilyen minőséget olcsóbban is lehet venni használtan.

Na akkor még 1X :) :

Milyen márkájú erősítőt vadásszak használtan ?
( Ami kb az Audio System minőségét hozza. )

Íme a választék amiket itt jelenleg forgalmaznak : ( ezek újak , talán találok belőlük használtan )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46043) peti85 válasza Borisz76 (#46042) üzenetére


peti85
senior tag

Bár én messze nem vagyok szakértő a témában, de mostanában sokat foglalkoztam vele. Majd a tapasztaltabbak megmondják, hogy ezek milyenek:
- HiFi Audison Endstufe Millennium Power 5
- Audison VR 404 XR 4 Kanal (ezen van RCA kimenet is a 2 bemenet mellett)

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#46044) tboy93 válasza Borisz76 (#46039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Phoenix Gold, Signat, Emphaser, Rodek, esetleg Kicx, magnatnak is van egy-ket turheto szeriaja, alpine, hifonics ...

(#46045) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm az ajánlásokat !
Nézegetek és ha találok olyat ami szimpatikus akkor linkelem véleményezésre :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46046) PiciPeti válasza Borisz76 (#46042) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ne vedd a lelkedre, csak vicceltem... ;)

Ezek közül se minden típus jó, de nagyon mellényúlni nem lehet.

Ezeken kívül van kb 20-30 régi márka, akik már rég nem gyártanak, de a mai napig felső kategóriába tartozik a hangjuk. :K

(#46047) Borisz76 válasza peti85 (#46043) üzenetére


Borisz76
veterán

Meglestem mindkét modellt.
Szimpatikusak...csak .....és az a fránya csak.

Használt cuccot úgy szeretek vásárolni, ha előtte ki tudom próbálni.
Gondolom azért ezt megértitek és el is fogadjátok.

A közelebbi kb. 200 km-re van tőlem , a másik meg több mint 300 km.

Nézelődöm tovább :) Kicsit közelebb....

Ha ma nem is találok megfelelőt akkor idővel.
Nem hajt a tatár :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46048) PiciPeti válasza Borisz76 (#46047) üzenetére


PiciPeti
őstag

Csak kipróbálás után érdemes ilyesmit vásárolni. Esetleg beépítési garanciát kell kérni az eladótól.

(#46049) Daywalker válasza PiciPeti (#46046) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért a Carpowerben is van 1-2 jó ami sub hajtására jó lehet szerintem .

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46050) PiciPeti válasza Daywalker (#46049) üzenetére


PiciPeti
őstag

Valóban jók, amíg jók. Sajnos elég érzékeny elektronikák, és nagyon könnyen sérülnek. Van ami teljesen tönkremegy, de van ami csak jobban elkezd melegedni, aztán szép lassan elhal az egész. Sok panaszt olvastam a Carpower erőkre, ezért nem mertem ajánlani.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.