Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) orbano válasza G.Zs. (#6650) üzenetére


orbano
félisten

többnél is megakad néha, nem jegyeztem meg.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6652) BBéci válasza Nescafé (#6649) üzenetére


BBéci
titán

Megeszem a kalapomat, ha annak 1000 A az indítóárama. Talán a fele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6653) Nescafé válasza BBéci (#6652) üzenetére


Nescafé
őstag

Pedig annyi.

 iPhone 15 Pro

(#6654) BBéci válasza Nescafé (#6653) üzenetére


BBéci
titán

Szeretném látni a mérési eredményeit, a gyári specifikációit! Te mindent elhiszel? Az egy hosszú idejű használatra - a neve is erre utal - és nem nagy indítóáramra tervezett akksi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6655) Joe fiú válasza Nescafé (#6649) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem meg add el mindkettőt és vegyél valami normális akksit.Ajánlani tudom az Exxide akksikat.Én Exxide-om 74ah 680a indítós.lazán lehet vele nagy hangerőn is zenét hallgatni a kocsi beindítása nélkül is.

(#6656) Nescafé válasza Joe fiú (#6655) üzenetére


Nescafé
őstag

Az a 680 inditó édes kevés szerintem egy nagy zenének.

E za marathon ami nekem van most még is jobb mint a mi volt előlle az egy exide excell 35ah 240 inditó volt.
Ment a zene és akkor ha inditottam ujraindult a fejegység.
Most meg semmi.
Ha hangosan megy a zene és inditózok semmi rebbenés sincs.

 iPhone 15 Pro

(#6657) Nescafé válasza Joe fiú (#6655) üzenetére


Nescafé
őstag

Mert neked mien cuccod van???

 iPhone 15 Pro

(#6658) BBéci válasza Nescafé (#6657) üzenetére


BBéci
titán

Olvass vissza, pár napja írta le!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6659) Boci_83 válasza s4tch (#6604) üzenetére


Boci_83
őstag

Nah végülis nem találtam Pio 5200-at elérhető közelségben, így vettem egy Pio 7200-at. Ég és a föld a hangja az új fejegységnek az előző Kenwood 9021-hez képest, pedig az igencsak a felső kategóriát képviselte akkor, ez meg épp hogy a közepet most.
Egy dolog amivel eddig nem vagyok kibékülve az a joystik gomb rajta. Igen nehéz menet közben használni. Amúgy menüje elég jó, hangja pedig parádés. Ha a joy nem megy tönkre, akkor nem fogom megbánni a cserét.
Végre sikerült a DLD 500+ ládámat is egy Impulse sd 1500-as erősítővel meghajtani. Hát kellemesen csalódtam a DLD-ben is. :C :K
Mostmár csak be kell rendesen kábelezni a kocsit, mert a 10-es kábelek kevésnek bizonyulnak, egy idő után olyan mintha elfogyna a kraft, hiába tekerem feljebb a hangerőt, nem történik semmi, meg jöhet egy új akksi is, mert a mostani már 5 éves, és kissé kókadozik, 5 perc zene hallgatás után nem indul a diesel. :W

**********

(#6660) Joe fiú válasza Nescafé (#6656) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A 680A indító nem zenének kell,hanem a motornak.Főleg olyan tekintetben,hogy dízel motorrol van,amiről köztudott,hogy kell neki a nagy indító.A zenének inkább a 74ah kell,ami szerintem nem kevés.
Amúgy nincs egy bika cuccom,de azért ennek is kell az energia.Kenwood KDC4047 UG fej,Sal szett"2x100w",10-es táp,Sherwood 180W erősítő.

Ha úgy gondolod,hogy a Maraton indítója fontosabb,mint a kapacitás,akkor használd a Maratont.

(#6661) BBéci válasza Joe fiú (#6660) üzenetére


BBéci
titán

Autóhifis szempontból valóban fontosabb az indítóáram, mint a kapacitás. Nézd csak meg a leggyakrabban használt akksik, az Optimák, Exide Maxximák adatait. A spirálcellások csekély belső ellenállása szintén előny.
Viszont még mindig nem bizonyított a Marathon ezer amperje.
Még valami: álló motorral nem hallgatunk zenét!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6662) Nescafé válasza BBéci (#6661) üzenetére


Nescafé
őstag

Bizonyitani nem tudom,de ahol láttam mindenhol 1500 at vagy 1300A irnak.

 iPhone 15 Pro

(#6663) orbano válasza BBéci (#6661) üzenetére


orbano
félisten

"Még valami: álló motorral nem hallgatunk zenét!"

Miért nem? :U

Joe fiú: pont hogy az kell, mivel elég meredeken tud ingadozni a hifi áramfelvétele. egy jobb akksival pont emiatt lesz jobb, pontosabb hangja a hifinek. nemsokára remélem én is megtapasztalhatom, szülinapomra meglepem magam egy ilyen akksival :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6664) Nescafé válasza Joe fiú (#6660) üzenetére


Nescafé
őstag

nekem azért kicsivel nagyobb cucc van,és azért már sztem ilyen számoknál elkell gondolkodni...nos:

Fejegység:
Sony CDX-GT620U

Erősítő:
Kenwood KAC-PS811D 1 ohm-on 1000w rms

Nyomo:
Rockford 3115 HX2 1000/2000

+1 kondi + 20 as kábel

 iPhone 15 Pro

(#6665) Xero válasza BBéci (#6661) üzenetére


Xero
nagyúr

"Még valami: álló motorral nem hallgatunk zenét!"

Ez engem is érdekelne... nekem hideg motornál a hibátlan tiszta zene esélytelen a kipufogó miatt. ;]

(#6666) BBéci válasza Nescafé (#6662) üzenetére


BBéci
titán

Linkelj végre pár oldalt, ahol ezeket a durva adatokat láttad!!!

Azért írtam, hogy álló motornál nem hallgatunk zenét, mert akkumulátorról nem kapja meg az erősítő a neki szükséges áramot. Példának okáért, az erősítőm legnagyobb áramfelvétele 120 amper, ehhez bizony kell a generátor támogatása.
Versenyeken is kizárólag járó motorral zsűriztünk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6667) BBéci válasza Xero (#6665) üzenetére


BBéci
titán

Vagy autóhifi, vagy sportos motorhang, a kettő üti egymást.
1995-ben vettem egy VR6-os Passatot, kinéztem hozzá komplett kipufogórendszert, hengerenkénti leömlővel, aztán lemondtam róla, mert számomra a zene fontosabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6668) Xero válasza BBéci (#6667) üzenetére


Xero
nagyúr

Najó, nem egy trombitáló VTi-t kell elképzelni, csak diszkrét brummogást, de akkor is jelen van.
A fura az, hogy hifisem (Husy) autóján ugyan úgy ott volt/van a dob, és azért elhozott jópár díjat.
Pályán meg nekem sajnos úgy is mind1, 140-nél már 4e-t forog szerencsétlen motorom. :(

(#6669) BBéci válasza Xero (#6668) üzenetére


BBéci
titán

Hatsebességes dízelt vegyél, az háromezret forog 140-nél és közben halkan lehet beszélgetni. :K
Elképzelhető, hogy változtak a bírálás szabályai. Az IASCA-s időkben értékelhetetlennek számított volna egy hörgős dobbal felszerelt autó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6670) Xero válasza BBéci (#6669) üzenetére


Xero
nagyúr

Bemelegítve nyilván egy kultúrált sport dob sem hörög. Az enyém is csak bugyog, viszont ahogy írtam is hidegen azért beleszól a zenébe. Nyilván így nem hidegen állnék oda. :DDD

(#6671) Joe fiú válasza BBéci (#6661) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Akkor elnézést,ezt nem tudtam,hogy a magas indítóra szükség van a hifihez.Mindenesetre eddig elégedett vagyok az Exxide-dal.

"Még valami: álló motorral nem hallgatunk zenét!"

Egyáltalán nem lehet zenét hallgatni,vagy miért írtad?Nagy a fesz. ingadozás,vagy mi a probléma?->megkaptam a választ már.

[ Szerkesztve ]

(#6672) BBéci válasza Joe fiú (#6671) üzenetére


BBéci
titán

Régen én is 2 x-szel írtam, pedig eggyel kell. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6673) szijartg válasza BBéci (#6666) üzenetére


szijartg
senior tag

akksiról semmi nem kapja meg...
nekem sem volt mindegy hogy a csónakot szivargyújtóról 5perc alatt fújtam fel vagy 15perc.

és tényleg a sok jó hifis az hifit épít és nem kipuff rendszert.

(#6674) Xero válasza szijartg (#6673) üzenetére


Xero
nagyúr

Na igen, ilyenkor jön képbe az, hogy ki mire vágyik. Én személy szerint túl sok mindenre, de csak egy autóm van hozzá. :D
A betonkemény futómű, dörmögő kipuf annyira nem jön össze a minőségi zenével.
Ilyen ez a pop szakma... :P

(#6675) Joe fiú válasza BBéci (#6672) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Megnéztem és valóban :) itt mindig tanul újat az ember.

(#6676) #25954560


#25954560
törölt tag

szetszedtem az ajtot es kiderult h egy alpine sps-171a szett van benne. ezt le kell cserelni v epitheto vele kulturalt hangzas? ugy gondololom h ha a gyari toyota radiosmagnot lecserelem egy jo fejre, akkor megugrik a hangzas minosege. egyelore se kiemelo keret, se bitumenezes. (bitumen biztos nem lesz, nehogy nehezebb legyen a kocsi :D)

exide-hoz: en is ugy saccolom h mivel a marathon pont elettartam-ban tud nagyot (a katalogus 12 ev varhato elettartamrol beszel, ami lassuk be, ha marketing, akkor is eleg sok) raadasul allitolag jol viseli a melykisulest is, ami szinten ellentmond az oriasi inditoaramnak. raadasul tipikusan az 50-55Ah-s akksik tudnak pl optimabol ~1000A inditoaramot, egy 35Ah-sbol nem neznem ki, bar nincs linearis osszefugges a ketto kozott.

(#6677) G.Zs. válasza #25954560 (#6676) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az egy nagyon jó szett. Ne cseréld le! ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6678) orbano válasza #25954560 (#6676) üzenetére


orbano
félisten

"bitumen biztos nem lesz, nehogy nehezebb legyen a kocsi"

ha meg be akar melléd ülni valaki, küldd el a francba, nehogy nehezebb legyen a kocsi ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6679) Patrick


Patrick
addikt

Autóhifi téren totál kezdő vagyok, a gyári autórádiót lecserélném, jó öreg kazettás :D
USB-s autórádiót szeretnék. Mi szükséges hozzá, kell e valami egyéb is? Milyen márkában, márkákban kéne gondolkodni, ami jó és minőségi. Egy kis help kéne. :)

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6680) s4tch válasza #25954560 (#6676) üzenetére


s4tch
veterán

"bitumen biztos nem lesz, nehogy nehezebb legyen a kocsi"

Ezt ugye viccnek szántad.

Patrick, milyen autó, milyen gyári fejegység, mennyid van rá, milyen zenét hallgatsz?

(#6681) Joe fiú válasza Patrick (#6679) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha új fejegységben gondolkozol,akkor a 20-30ezer forint közti kategóriában ajánlani tudom a Kenwood és Pioneer fejeket.Pio-nak talán jobb a tunerja.

(#6682) Az-X


Az-X
őstag

Pénteken le kellett bontanom a jobb első ajtót, nem hifi miatt, egy díszlécet cseréltem le. De ha már a kárpit lekerült csináltam 1-2 képet a mostani Rainbow-ról, hátha felismeri valaki. Ha véletlenül valakinek lenne fogalma ennek a cuccnak az értékéről, továbbra is kíváncsian várom a véleményeket.

Csak hogy ne csak hangszóró legyen hanem az ajtó is :)

A hangszóró közelről

Végül pedig a hangváltója

:)

(#6683) Patrick válasza Joe fiú (#6681) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, ebben az árkategóriában gondolkozom. Szemezgetek, aztán amikor találok párat, bemásolom, biztos jobban ismered a típusait. :) Köszi.

Ja igen, jobb a tunerja, mire célzol?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6684) Patrick válasza Joe fiú (#6681) üzenetére


Patrick
addikt

Hát úgy hirtelen ezeket néztem ki.

Kenwood KDC-4047UA
Pioneer DEH-2200UB
Sony CDX-GT430U

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6685) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Melyik a legolcsóbb flip down-os fejegység? Nekem a GT620U tetszik mivel ez a legolcsóbb és legjobban kinéző.
Tudtok olcsóbbat?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6686) Joe fiú válasza Patrick (#6684) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem a Kenwood van,csak zöld megvilágításos.Nem régóta van nálam,de én teljesen elégedett vagyok vele.
Pio DEH 2200UB volt a másik alternatíva amin vaciláltam,de végülis márkahűség miatt a Kenwood-ot választottam.
Ebben az árkategóriában sok különbség nem lehet a fejegységek között,egyik sem tudhat kimagaslóan jobb minőséget a másiknál.

Jobb tunertt úgy értem,hogy jobb az érzékenység,a rádióvétel.Vagyis ahol az egyik nem fogja az adott csatornát,ott a másik lehet.Pl a garázsban a Kenwood fejjel nem tudom a Roxyt hallgatni,viszont a JVC fej meg fogja.

(#6687) #25954560 válasza orbano (#6678) üzenetére


#25954560
törölt tag

stimmel. nagy szerencse h ha ketten jonnenek, az eleve lehetetlen, megoldodik magatol :)

valamikor megnezem h a hatso kicsi hangszorok mik, aztan ha jok azok is, nezek egy istenitett pio fejet.

s4tch:
nem. annal mar csak ket erosebb smiley van.

(#6688) hugi0 válasza #25954560 (#6676) üzenetére


hugi0
őstag

"a marathon pont elettartam-ban tud nagyot (a katalogus 12 ev varhato elettartamrol beszel, ami lassuk be, ha marketing, akkor is eleg sok) "

Nem sok az. - folyamatos cseptoltes mellet.
Ami ugye autos felhasznalas mellet nem kivitelezheto.
Ráadasul homorksekletfuggo a toltesi feszultseg is.

Autos felhasznalasi korulmenyek kozt kozel felere (vagy kevesebre is) csokkenhet az elettartam.
- es nehezen viseli a melykisulest.

Ha megtalalom a leirasat linkelem.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#6689) #25954560 válasza hugi0 (#6688) üzenetére


#25954560
törölt tag

en megtalaltam, onnan szedtem a melykisulest :)

(#6690) BBéci válasza hugi0 (#6688) üzenetére


BBéci
titán

Mit szólsz az 1000 amperes, sőt, 1300-as indítóáramához?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6691) BBéci válasza Az-X (#6682) üzenetére


BBéci
titán

Nekem volt CS360P háromutas szettem, ehhez nagyon hasonlított, listaára 1996-ban 1300 DM volt. A kétutas CS260P-t 700-ért árulták.
Az Autóhifi magazinban több teszt is megjelent ezekről, én is írtam róluk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6692) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Sencor fejegységekről van valakinek tapasztalata? Konkrétan a memóriakártyás érdekel, mivel a mostani Kenwood szenved az érintkezési hibáktól, meg a komolyabb, 60 ezres cuccoknál is kinyiffan a levehető előlapos megoldás miatt a kontakt, így arra gondoltam, hogy 13 ezret még megérne, de felesleges márkásat venni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6693) Patrick válasza Joe fiú (#6686) üzenetére


Patrick
addikt

Ha minőségben uaz, akkor a kinézet miatt Kenwood. Köszi a segítséget és az infot. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6694) Joe fiú válasza Patrick (#6693) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Annyi a különbség,hogy a Pio-hoz lehet opcionálisan távot venni,nos a Kenwoodnál ezt nem tudom,csak a kormánytáv amit biztosan rá tudsz kötni.Amúgy nem fogod megbánni a Kenwood-ot ha azt veszed,nekem nagyon tetszik.

(#6695) Patrick válasza Joe fiú (#6694) üzenetére


Patrick
addikt

Aha értem, köszi, Meg mondom őszintén távban nem is gondolkodtam, nem nagyon szeretem. :) A Kenwood tetszik, névre is és kinézetre is, tudásra is. Egyébként a zöld ledes is jól néz ki, de a középkonzol ilyen narancssárga, enyhén pirosas színben világít, így inkább az UA megy hozzá, mint az UG, nem akarom, hogy elüssön a szín. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6696) Joe fiú válasza Patrick (#6695) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Akkor egyértelmű,nincs min variálni.Vedd meg az UA-t,nem fogod megbánni :N

(#6697) Az-X válasza BBéci (#6691) üzenetére


Az-X
őstag

No ez hatalmas segítség volt. Meg is találtam, az enyém pontos típusa Rainbow CS 320. Új korában kb 400 euro volt ami igen komoly pénz. A mostani ára persze ennek csak töredéke. Olyan 80-100 euro lehet.

Felmerül akkor a kérdés, hogy érdemes lecserélnem egy MB Quart PVI 216-osra? Ez kb. 50e Ft-omba kerülne újonnan.

:)

(#6698) Patrick válasza Joe fiú (#6696) üzenetére


Patrick
addikt

Elvileg kövi havi fizuból meg is tudom. :) Aztán be kell szerelni. Kiv vagyok hangosabb lesz e picit, vagy tisztább e a hangzás.
Bár most is jól szólnak a gyári hangszórók, elől is meg hátul is, szal alapból is jó. :) Csak a rádió néha már unalmas, ezért akarok már saját zenét lejátszani. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6699) Joe fiú válasza Patrick (#6698) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sok szerencsét hozzá.Azt nem tudom,hogy jobban fognak-e szólni,hangosabban nem biztos,azt csak akkor várhatnád el,ha külön erősítő hajtaná a hangszórókat.A fejegységekben gyárilag lévő erősítő,nem arra van kihegyezve,hogy jó hangosan szóljon :)
Majd írj,ha megvan,illetve mik a tapasztalataid.Esetleg ha érdekel írj privit,tudok egy korrekt és olcsó üzletet,ahonnan én is vettem.

(#6700) Patrick válasza Joe fiú (#6699) üzenetére


Patrick
addikt

Aha, értem. :) Azt tudni kell, hogy imádom hangosan hallgatni a zenét. :D Bár így is hangos. :) Jaja, majd írok mi a helyzet, amikor meg lesz. :)

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.