Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) fnsteam válasza Osynho (#41998) üzenetére


fnsteam
tag

és ha most átkötöm sorosba és kipróbálom hogy milyen attól nem kap nagyobb terhelést az erősítő, nem fog széthalni?

(#42002) opeter70 válasza fnsteam (#42001) üzenetére


opeter70
senior tag

Épp ez a lényeg, hogy nem nagyobb, hanem kisebb terhelést fog kapni.

(#42003) Osynho válasza fnsteam (#42001) üzenetére


Osynho
addikt

Eddig nem halt meg, rosszabbat nem tehetsz vele. :D

(#42004) tboy93 válasza uyka (#42000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Alap alpine fej, biztos nem rossz, de ne varj tole gyonyoru hangzast es tokeletes szinpadkepet. Ovalt inkabb ne, semmilyet. Mac audio eleve ritkan jelent jot, de a hatso ovalok nagyon elbacarintjak a szinpadod. Inkabb elore egy jo komponens szett, kesobb ha teheted akkor erosito a szettnek, aztan lada.

(#42005) uyka válasza tboy93 (#42004) üzenetére


uyka
tag

Értem. Akkor nem tudom milyen fejet vegyek.. :/ :F
Az ovál benne volt az autóba úgy vettem csak gondoltam eladom, mert úgy se lesz rá szükség csak nem tudom, hogy mennyiért lehetne?! Ezért kérdeztem volna. :)

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#42006) fnsteam válasza opeter70 (#42002) üzenetére


fnsteam
tag

na átkötöttem , az egyik pluszt össze a másik oldali negatívval , a másik kettőt meg rendesen az erősítőre hídba , így is jól szól végülis , de akkor ezekszerint így gyengébb az egész ? Viszont áramerőségbe nem vesz fel már annyit , lehet ez a kulcs a lámpavillogásomra is :D
Ha így van bekötve és ugyanúgy oda van neki verve akkor nem okozhat semmibe kárt?

(#42007) opeter70 válasza fnsteam (#42006) üzenetére


opeter70
senior tag

Így nem okozhat kárt.
Az eredeti felállás sokkal inkább okozhatott volna...
Kész csoda, hogy a 2 Ohm stabil erősítőd eddig kibírta füstölés nélkül az 1 Ohmot.

(#42008) Osynho válasza uyka (#42005) üzenetére


Osynho
addikt

Minden az igényektől függ. :) A jó hang elég szubjektív dolog, ami biztos, az az, hogy sokba kerül. :D

fnsteam: 8 Ohmon kisebb terhelést kap az erősítő, nem melegszik annyira, tehát ebből baja nem lesz. Az más kérdés, hogy ahhoz a nyomóhoz nem ártana több W, így ,ha nagyon hajtod, + mélykiemelést rátolod, nem fog örülni a kap 27.

"így is jól szól végülis"

Tehát megszűnt a hibajelenség?

[ Szerkesztve ]

(#42009) fnsteam válasza Osynho (#42008) üzenetére


fnsteam
tag

nagy hangerőn így is betorzul, de lehet hogy csak a láda hibája, vagy csak nekem fura ez a szobaihoz képest , mert ott szép tisztán jönnek ki a mélyek , ezen meg a levegő suhanását lehet hallani. Az a baj, hogy másnál még nem hallottam ilyen ládát , hogy annak milyen a hangja , de az biztos hogy 2ohmon nagy áramot vett fel , járó motornál 14,5V-ról 12Vig levitte simán úgy hogy kondim is van , meg nagy akkuval is próbáltam....

Majd úgy is szeretnék venni komolyabbat , hátra rendes pótakkuval , milyen szettet ajánlanátok , aminek szép a hangzása ? plusz erősítőt hozzá

:)

(#42010) fnsteam válasza opeter70 (#42007) üzenetére


fnsteam
tag

eddig a láda 1×2ohmra volt kötve :O

(#42011) Osynho válasza fnsteam (#42010) üzenetére


Osynho
addikt

Igen, ami hidalva 1ohmra terheli az erősítőt.

Mit jelent számodra a komolyabb? Mielőtt eladod ezt a subot, próbáld ki egy combos monoblokkal. Szerintem meg fogsz lepődni. :)

Szerk: 2 ohmon minél erősebb monoblokkot (10kw azért nem kell :DDD ). Konkrét modellt majd a tapasztalt kollégát mondanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#42012) fnsteam válasza Osynho (#42011) üzenetére


fnsteam
tag

na bakker hát az fasza.... :D
Milyen erőt ajánlanál ehhez a ládához?

Magyarul most hogy 8ohmra van kötve a láda ez így 4ohm-al terheli az erősítőt?

[ Szerkesztve ]

(#42013) opeter70 válasza fnsteam (#42012) üzenetére


opeter70
senior tag

Milyen erőt ajánlanál ehhez a ládához?

Monoblockot. Ami legalább 800W RMS-t tud 2 Ohmon (nem lesz olcsó).
Már ha igaz az a terhelhetőség, ami a hangszóróra van írva.
Vagy esetleg 1 Ohm stabil 2 csatornásat. (ez sem lesz túl olcsó).

(#42014) Daywalker válasza fnsteam (#42012) üzenetére


Daywalker
addikt

Figyelj, tapasztalatból mondom, hogy ha nem hangnyomás verseny a cél, akkor jobban jársz egy teljesítményben kisebb cuccal, amit viszont ki tudsz hajtani. Minden tekintetben. Egyrészt a DLD azért nem akkora durranás minőségben, másrészt egy bizonyos szint felett nagyon költséges etetni ezeket. Gondolok itt az erősítőre például, mert egy jó kilowattos erősítő drága, másrészt azt be is kell kábelezni normálisan, hiszen már most villogtak a lámpáid. Persze ha az utcára zenélés a cél, akkor nem szóltam. Egy minőségi 30-as hangszóróval egy jó zárt láda (vagy ha feltétlen igényled a reflex ládát akkor az) egy jó erővel sokkal több élvezetet ad. De a mostani árából szerintem össze lehet szedni használtan valami jót.

A terhelés: eddig csatornánként 1 ohmra terhelte, most csatornánként 4-re. Ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42015) peti85


peti85
senior tag

Ha beteszek egy erősítőt (Blaupunkt GTA 470 DSP) a kocsiba és nem járó motor mellett hallgatok zenét akkor az erősítő nagyon hamar le tudja szívni az akksit? Egy 70Ah-s VARTA van az autóban.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#42016) opeter70 válasza fnsteam (#42012) üzenetére


opeter70
senior tag

Egyetértek Daywalker kollégával.
Vegyél inkább egy szimpla 4 Ohmos subot és akkor megtarthatod a kap 27-et, ami egyébként nem rossz erősítő, csak nem ehhez a mélynyomóhoz van kitalálva.

(#42017) Daywalker


Daywalker
addikt

Ha esetleg valaki akarna egy jó Alpine fejet (ha szerencséje van) olcsóé és van ismerőse UK-ben(esetleg meg tudja beszélni az eladóval a postázást).
[link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42018) fnsteam válasza Daywalker (#42014) üzenetére


fnsteam
tag

20as kábelezés van benne , utcai zenélésre lenne , vagyis eddig is arra volt , csak gáz hogy ekkora áramigénye van :D
Rendes autóhifis állította össze nekem ezt a kombót , nem magamtól .... én nagyobbat akartam hozzá de aztmondta hogy felesleges mert csak tönkretenném a ládát , ez való hozzá és kész. Én meg elfogadtam ezt így , csak zavart hogy az előttelévő kisebb cuccom ugyan nem szólt ilyet de hasonlót , fele akkora wattszámmal és kisebb áramigénnyel.
Valami minőségit szeretnék helyette , de előtte kipróbálnám egy nagyobb erővel , csak félek nehogy odabassza és költségbe verjen , mert mostis olyan a hangja mintha többet nem bírna , lehet hogy csak a minősége miatt hallom ezt :/

Jah szóval akkor most így hogy hídba van és ez azt jelenti hogy mind a két oldalt 4ohm-al terhelt? Csak mert eddig nem voltam ezzel tisztában :)

(#42019) Daywalker válasza fnsteam (#42018) üzenetére


Daywalker
addikt

Talán ez eligazít: [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42020) fnsteam válasza Daywalker (#42019) üzenetére


fnsteam
tag

Köszönöm szépen a segítségeket !!!!

(#42021) opeter70 válasza fnsteam (#42018) üzenetére


opeter70
senior tag

"...csak gáz hogy ekkora áramigénye van"

Viccelsz? 50 Amper mitől lenne nagy áramfelvétel? Mert hogy 2 db 25-ös biztosíték van benne.
Vagyunk itt jópáran, akiknek bőven 100 A felett van az össz áramfelvétele.
És nem kell nagy erőművekre gondolni. Nelkem pl a Signat RAM3 és a ROM2 együtt 100 Ampert is képes felvenni.
Szerintem "nagy áramigény"-ről valahol 200 A felett lehet beszélni.

(#42022) fnsteam válasza opeter70 (#42021) üzenetére


fnsteam
tag

Az eddig oké is , épp ezaz hogy nem nagy cucc , mégis szinte majd elaludt a lámpám :D
Tudom most erre írhatod azt hogy kicsi az akku ..... de volt benne 77es exide premium és azzal is ugyan ez volt a helyzet, a generátorom rendesen nyiszergett zenéléskor 14,5Vról - 12V köré simán lement járó motornál
Ezért írtam a nagy áramfelvételt nemazért mert nagy Amper , hanem mert ohm-ba levolt terhelve

(#42023) Daywalker válasza fnsteam (#42022) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért a kábelezést átnézném...főleg a földelést az akku-kasztni között stb mert ez nem normális. Nálam két erő van 2x30 + 1x30 és csak pár tizedet esik 5 méteren!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42024) opeter70 válasza fnsteam (#42022) üzenetére


opeter70
senior tag

Ohm-tól függetlenül nagyobb áramot nem tud felvenni, mint amit a biztosítékok "megengednek".
Lehet ott akármilyen Ohm érték, 2x25 Amperes biztosítékon akkor is csak 50 Amper tud átfolyni tartósan. :)

A villogás egyértelműen kábelezési (testelési) problémára utal.
Esetleg generátor problémára, ha járó motornál leesik 12 voltra a feszültség.
Vizsgáld meg a kábelezést, a csatlakozási pontokat (különösen a testelést) a generátort pedig nézesd meg szakműhelyben.
50 Ampernek elég a 20-as kábel, ha rendesen van bekötve.
Egy bármilyen átlagos (jól működő) generátornak vidáman ki kell tudni szolgálni ekkora áramfelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#42025) Daywalker válasza opeter70 (#42024) üzenetére


Daywalker
addikt

:K
Jól mondja a kolléga...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42026) Daywalker


Daywalker
addikt

Nézegettem ezt az STP Crystal Prémiumot...lehet hogy nincs igazam, de szerintem egy rohadt nagy lehúzás az ára (tehát nem a hasznát kérdőjelezem meg). Van egy hordozóréteg (tán valami vékony bitulap) arra van ragasztva poliuretán hab (ránézésre egyébként polifoam) és rajta megint bitumen. Szóval szerintem olyan nagy csodák nincsenek, de nem tom valaki fogott-e már ilyet...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42027) PiciPeti válasza Daywalker (#42026) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én inkább ebben hiszek, ha már reflexió csökkentés: Dynamat DynaXorb

(#42028) Daywalker válasza PiciPeti (#42027) üzenetére


Daywalker
addikt

Naja, csak nem nagyon kapni már sehol...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42029) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nézegettem most ezt a 9886 os alpinét :P - ha már ilyen normális áron van ebayen pl - ez mennyivel jobb illetve rosszabb fej, mint egy 117ri? pro ill. kontra? vagy kb. ugyan azt tudják, csupán az egyik frissebb modell, mint a másik?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42030) Daywalker válasza zsolt19900 (#42029) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem az 117Ri-hez nem kell PHA-X100 az időkorrekcióhoz és a parametrikus EQ-hoz. Legalábbis a manual nem írja és a speckótábla sem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42031) Lusu válasza Daywalker (#42030) üzenetére


Lusu
aktív tag

PXA-H100 bocs ;] és ha jól emlékszem a 117Ri-vel már pont az a baj mint a 178BT-vel is, hogy a crossovere nem tudja megvágni a középtartományt csak felül. Amúgy tényleg mindent tud, de az aktívozáshoz ez elég nagy hiány. Ezért vettem én is a 9887R-t mert ennek még nem húzták ki a méregfogát :)

(#42032) opeter70


opeter70
senior tag

Mivel én kevésbé ismerem az Alpine fejeket, nézzétek el nekem, ha túl amatőrnek tűnik a kérdés:

Milyen logika (szisztéma) van az Alpine fejek számozásában?
Gondolok itt a 98XX sorozatra, amiben számomra nagy összevisszaság van.
Pl itt van a 9835, ami egy felsőkategóriás cucc, ezzel szemben pl a 9845 vagy a 9850, ami számozásban magasabb, de belépő fejek.
Vagy a 9855-tel szemben, (ami szintén felsőkategóriás) ott a 9870 ami megint csak belépő.
És még sorolhatnám...

Valamint ott vannak az újabb generációs 3 számjegyűek (pl (117, 173, 178,182, stb..), amik szintén nem logikus számomra, mert pl a 117 messze jobb az utóbbi 3-nál.

Szóval tudna valaki adni egy "Alpine típusszám gyorstalpaló"-t, egy ilyen tudatlan embernek, mint én vagyok? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#42033) Daywalker válasza Lusu (#42031) üzenetére


Daywalker
addikt

Az ;]

opeter70: Nem tom de ha rájöttél akkor oszd meg kérlek :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42034) opeter70 válasza Daywalker (#42033) üzenetére


opeter70
senior tag

Azon leszek. :)
Nagyjából már tudom, hogy melyek a használható típusok, de engem zavar, ha valamiben nem találok logikát. :)

Hasonlóan felbosszantott annak idején a a Nikon tükörreflexes fényképezőgépeinek számozása is (D70, D50, D40, D60, D80, D90, aztán átváltottak 3XXX-re, meg 5XXX-re...)

[ Szerkesztve ]

(#42035) Daywalker válasza opeter70 (#42034) üzenetére


Daywalker
addikt

Na igen, de a Nikonnál csak pár darabról beszélünk, míg az Alpine rohadt sok fejet csinált, s a legtöbbhöz nincs is meg a hivatalos weboldal már...szóval esélyed sincs összehasonlítani.
De már én is úgy vagyok vele mint te...nagyjából tudom mi az amit érdemes nézni. Mivel eladtam a Sonyt, én most CDA-9884-re hajtok (lehet olyan jó árban nem lesz, mint amit mutattam ebayen tegnap 9886, feltéve, hogy nem száll el a licit, de már kanyarban volt a 9884 mikor megláttam). Megnézem mit tud, aztán ha nagyon kell kap egy procit és BT modult, mert használtan ezek sem olyan vészesek. Persze a végén aztán ott leszek, mintha vettem volna 100-ért egy mindet tudó új Alpine fejet :DDD De hát a régebbi szériákat dicsérik...talán nem bánom meg. A köv héten talán bekerül, ha kézhez kapom...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42036) opeter70 válasza Daywalker (#42035) üzenetére


opeter70
senior tag

Nekem meg egy ismerősöm 9882-t ajánlott megvételre nemrégiben.
Most épp azt próbálom kibogarászni, hogy mi a különbség a 9882, 9884 és 9886 között.
Egyik sem aktív, de a leírás szerint még LPF szűrő sincs bennük, csak HPF.
A 9884-nél mit jelenthet az, hogy "Time Correction Adjustment Ready" ?
Gondolom ugyanazt, mint a 9886-nál: "Time Correction: Adjustable 6 Ch. Time Correction (PXA-H100 Required)".

(#42037) Daywalker válasza opeter70 (#42036) üzenetére


Daywalker
addikt

A 84 és 86 között én sem tudom mi lehet, max vmi minimális, de a 82- höz, ha minden igaz imprintet sem lehet kapcsolni. Amúgy kérdésedre a válasz: 84/86 csak a procival tud mindent.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42038) barack1997 válasza Daywalker (#42037) üzenetére


barack1997
senior tag

Egy 80PRS-el járnál a legjobban. Bt modul és proci már 50-60 rugó magában. 80 egy használt PRS 100 pedig az új. :))

(#42039) Highsmith


Highsmith
csendes tag

Sziasztok tudnátok ajánlani egy jó 10-cmes hangszórót ami nem is annyira drága??

(#42040) zsolt19900 válasza Lusu (#42031) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor alul megvágja a hangváltó nem? vagy az is felül vág? akkor maradjunk úgy a kérdésnél -mivel eléggé bejött a 9882ri hagja- hogy melyek azok az alpine típusok amiket érdemes megvenni? láttam itt a 9853 full-full fejet, de abban nincs usb és én már csak ilyen maradi vagyok, hogy az nekem kell :D szóval legyen benne minimum időkorr, tudjon akár vágni aktívan -de úgy is jó, mint a 92sdnél, hogy közbe van iktatva egyik tartomány vágására az első szett hangváltója- és legyen rajta usb :)

igazából a 117riben az tetszik még nagyon, hogy van az a lilás-barnás megvilágítása, no az nagyon bejövős még, ezért is tetszik az a fej.... de persze ez nem feltétel, szóval akkor 9886, 9887r? és még mik az ajánlottak? vagy kb így az usb miatt eléggé le is szűkül a kör?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42041) Daywalker válasza barack1997 (#42038) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs szívem annyit adni érte, egyben nem, legalábbis. Mellesleg eléggé gagyinak is mondják a külsejét. Inkább megjárom a szinteket, hogy érezzem a különbséget.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42042) Lusu válasza zsolt19900 (#42040) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ha használni akarod a szett hangváltóját, akkor az időkorrekció jó kihasználásához kell a bi-ampolható hangváltó. Bár Kigoi fórumtárs autójában hallgatva, sima keresztváltóval (csak a jobb és bal oldal volt időben korrigálva) is sokkal jobb lesz a hatás mint egy sima balance állítással, plusz a mélynyomódat is előre tudod hozni :)
Ha USB-t akarsz akkor tényleg talán a Pio a legjobb választás, mert mindent tud. Vagy ott a nemrég tárgyalt 117Ri ez is tud időkorrekciót csak a crossovere hiányos aktív szempontból, de a fent említett megoldásokkal jó lehet. A 9887R nem tud USB-t, ezért én is majdnem otthagytam, de egy 105Ri-hez képest annyira meggyőzött a hangja, hogy nem érdekelt az USB :)

(#42043) Daywalker válasza Lusu (#42042) üzenetére


Daywalker
addikt

Vagy a 84/86 procival...és akkor lesz usb is és minden egyéb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42044) zsolt19900 válasza Lusu (#42042) üzenetére


zsolt19900
őstag

ajjj, látom nem lesz egyszerű, pedig elgondolkoztam a 9886on is, de ha ahhoz is kell proci, az megint majd' egy százas :D érdekes.... de egy olcsó 84es plusz proci, az annyira nem lenne vészes.... lehet, hogy elég lesz ám nekem az időkorr is.... nem kell vágogatásokkal pepecselnem :) akkor meg mindegyik jó, proci nélkül is? van a 84-86 és 117ben is időkorrekció? és persze usubu is? :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42045) Osynho válasza Lusu (#42042) üzenetére


Osynho
addikt

Nem kell bi-ampos hangváltó, mert pl a 92SD a magasat tudja vágni, így az mehet aktívban, a mélyközép menne a váltóra, az alját meg vágná a fej. :)

Daywalker: Olcsóbban is rá lehet futni 80PRS-re, a "szintek megjárása" plusz pénz, idő, energia. Az eléggé gagyi külső erős túlzás, bár a lakkfekete felületeket nem szeretem. Az tény és való, hogy az RS, RSII fém előlapja minőségibbnek hat, de nem 2 pálcás azért a PRS sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#42046) zsolt19900 válasza Osynho (#42045) üzenetére


zsolt19900
őstag

-tudom nekem jött a válasz- de é szívem szerint már rajta lennék a 92sd-n, hogy egyáltalán mégis milyen a hangja az alpinehoz képest, de hát mivel hibásat kaptam :D ezért ez nem jön össze és az is probléma, hogy ezt még tanácsként sem tudom megkérdezni, mivel mindenkinek másik lejátszó hangja jön be fülre

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42047) Osynho válasza zsolt19900 (#42046) üzenetére


Osynho
addikt

Szerelő látta már?

(#42048) zsolt19900 válasza Osynho (#42047) üzenetére


zsolt19900
őstag

még megy az ebayes ügy, addig nem szeretném kibontogatni stb.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42049) Daywalker válasza zsolt19900 (#42044) üzenetére


Daywalker
addikt

84/86 csak procival tud időkorrt.

Osynho: az a baj hogy csak olyan cuccokat veszek, ami újszerű, mindene megvan, a belefutni olcsobban meg nem az a kategória többnyire. Persze lehet, hogy ki lehet fogni. De vhogy a pio annyira nem szimpi..de ez az en hülyeségem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42050) Osynho válasza Daywalker (#42049) üzenetére


Osynho
addikt

180 euroért vettem dobozban, gyakorlatilag új állapotban, mindennel, kivéve a kiszedő pálca. :) A szimpiséget nálam felülírja az ára és az ennyiért kapható tudás, hang. :)

Tessék, itt van egy 190ért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.