Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Pörp válasza orbano (#5800) üzenetére


Pörp
senior tag

Kicker DS 650.2 szett elöl. JBL GT5 ovál hátul. LG :) fej.

(#5802) Beri


Beri
addikt

Hello mindenkinek!
Újra itt... Most épp fejegységet keresek, mert az 5 éves DZX558RMP-m nem hajlandó a cd-t mozgatni (nem hiszem, hogy érdemes lenne javíttatni, de ha valaki tud valamit, szóljon). Se ki, se be. Tehát egy olyan megoldást keresek, aminek jó a hangja, tartós a cd-olvasója (5 évet elvárnék az újtól is) és magas jelszintű RCA-i vannak. Nem kell semmi más, egy egysoros kijelző elég, csak játssza le tisztességesen a CD-imet, mp3nál örülnék a gyors mappa és számváltásnak, mint a clarionomnál.
Ötlet? Javaslat?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5803) orbano válasza Beri (#5802) üzenetére


orbano
félisten

hány RCA kell? aktív-e vagy?

Pörp: nem merek semmi okosságot mondani, mert ennyire nem értek hozzá, de az erősítő és a dobozolás előtt nekem sem nagyon voltak mélyhangok. azt nem tudom, hogy a doboz, vagy inkább az erősítő segített-e a dologban, de a lényeg, hogy érthető a nálad kialakult helyzet. az ovál picit gyanítom mélyebbre is megy, plusz hozzáadódik a produkált mélye az első szettjéhez, tehát ugyan a hangminőség árán, de erősíti a mélyközepet (amit egy erősítőnek kéne inkább erősítenie :) )
persze ez csak egy hipotézis, majd a tapasztaltabbak megcáfolnak vagy megerősítenek.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5804) Beri válasza orbano (#5803) üzenetére


Beri
addikt

Lehetőség szerint 2 pár kéne (persze lehet több is), két erősítőt kéne ellátnia muzsikával, egyből a magnóra kötve nincs semmilyen zajkeltő elem. A belső erősítő kikapcsolása is jó dolog volt a clarionomban, az se ártana.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5805) orbano válasza Beri (#5804) üzenetére


orbano
félisten

keretösszeg? új vagy használt?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5806) Beri válasza orbano (#5805) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom mennyire lehet megbízható forrásból garanciával használtat venni, tehát újakat nézegetek. A keretösszeg jó kérdés. Érdemes 200 EUR fölé menni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5807) Joe fiú válasza Pörp (#5801) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ugyan én sem értek hozzá,de annyit azért tudok,hogy igenis sokat számít,hogy az ajtód nincs leszigetelve és nem erősítő hajtja a szettet.LG fej,nem fikázásképp,de attól azért ne várd el,hogy normális hangot csaljon ki a komponens szettedből.

(#5808) G.Zs. válasza Beri (#5804) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem neked egy Alpine CDA-9812 lenne a nyerő. A legjobb hangú passzív fej. 40k körül kitűnő állapotúakat lehet találni a használt piacon. Ha kell, tudok segíteni a beszerzésben.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5809) G.Zs. válasza Beri (#5806) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Vagy esetleg alternatívaként ez a Pio.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5810) Beri válasza G.Zs. (#5809) üzenetére


Beri
addikt

Csak az a baj, hogy fázom ezektől a messziről vett, garancia nélküli használt fejektől. Vagy esetleg ismered az eladót? Az a pio még kezd is tetszeni, ahogy nézegetem. Lehet le kéne csapni rá, csak ne paráznék ennyire... Az alpine-nak meg világít mindene, ráadásul több színben, meg áhh :D Sok az a dizájn, nagyon sok. Viszont ha annyira jó a hangja... Tudja a fene. Jövő héten vége a vizsgaidőszaknak, addig még nézelődöm.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5811) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Kenwood fejet gondolkodom, a 4047-en, illetve a 414-en. A kettő között az a különbség, hogy a 414-ben MOS-FET végfok van, míg a 4047-ben hagyományos. Nem lesz semmi extra erősítő, meg mélyláda az autóban, csupán négy hangszóró. Érdemes-e ebben az esetben a MOS-FET-es változatot választani, vagy jó az olcsóbb 4047 is?

(#5812) G.Zs. válasza Beri (#5810) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az Alpine létezik piros-feketében is.
Akitől az Alpine-t szerezném, tőle vásároltam én is minden fejemet. Soha nem volt semmi gond velük.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5813) Pörp válasza orbano (#5803) üzenetére


Pörp
senior tag

Értem. Elfogadom, hogy erősítő nélkül nem az igazi. Szerintem a fejegység is elég gagyi ami nekem van. Nem tudom más autóban mennyi hely van az ajóban, de az is elég kevés szerintem. Nincs tere, nincs levegője. Tegnap levágtam hátulról a magasakat, így csak elöl szól már, érezhetően jobb lett az összkép. :)

(#5814) Pörp válasza Joe fiú (#5807) üzenetére


Pörp
senior tag

Igen, tudom sajna. Ilyenem van. :)

(#5815) G.Zs. válasza Pörp (#5814) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Próbáld meg eladni, és venni helyette legalább egy alap Pioneert. :K
A Pio fejeknek nagyon erőteljes, dinamikus hangja van. Sokkal jobb lesz a mélytartományod.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5816) orbano válasza Pörp (#5813) üzenetére


orbano
félisten

rossz okfejtés. pont hogy jobb lenne a hangja, és mélyebbre vihető, pontosabb, ha az ajtó megfelelően lenne csillapítva és szigetelve, hogy ne járhasson a levegő ki/be a mindenféle réseken. nem véletlenül rakják a mélysugárzókat sem ládába :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5817) orbano válasza Hauptmann (#5811) üzenetére


orbano
félisten

"hogy a 414-ben MOS-FET végfok van, míg a 4047-ben hagyományos."
milyen ez a hagyományos végfok? miben különbözik a 414-ben lévőtől? egyáltalán hol olvastál bármiféle információt arra vonatkozólag, hogy a "MOS-FET" tulajdonsága egy erősítőnek bármi előnnyel kecsegtet?
csak azért kérdem mert olyan rohadt magabiztossággal állítod, hogy a 414-es erősítője jobb, és amiatt, mert odaírták mellé, hogy MOS-FET :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5818) BBéci válasza Pörp (#5799) üzenetére


BBéci
titán

A beszerelésen nagyon sok múlik, felerészben az számít a hangminőséget illetően.
Ha nincs ajtópaneled, minimum, hogy fémlemezhez kell csavarozni a hangszórók kosarát és ki kell küszöbölni az akusztikai rövidzár lehetőségét, a szelelést, valamint azt, hogy a membrán a kárpit mögé sugározzon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5819) Yany válasza G.Zs. (#5792) üzenetére


Yany
addikt

G.Zs., egy kicsit össze vagyok zavarodva. A 3 közül az Alpine-t javasoltad a leginkább, de a típusa nem tiszta nekem. Van SPE és SPG széria. Az SPE-nek SF utótagú míg az SPG-nek CS utótagú típusai vannak. Melyikre gondoltál voltaképp? Csak azért kérdezem, mert elég nagy különbség van a két széria között. Az SPE teljesítménye jóval kisebb az adatlap szerint, ugyanakkor sokkal nagyobb frekvenciatartományt tűntettek fel. Az említett Pio DEH-P4100SD egység melyik típust szolgálja ki jobban? (egyébként már kézhez kaptam és nagyon helyes darab)

Más véleménye is érdekel, de G.Zs pontosítására is szükségem lenne. Nagyon köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5820) Hauptmann válasza orbano (#5817) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem állítottam semmit. :) A 4047-ben nem MOS-FEt végfok van, míg a 414-ben az. Ha jól tudom, a MOS-FET-nek az az előnye, hogy kisebb a torzítása. Csak alighanem az én körülményeim között ez az előny soha nem lesz előny. :)

(#5821) orbano válasza Yany (#5819) üzenetére


orbano
félisten

egy hangszórónak nincs teljesítménye. ahogy például egy labdának sincs :)

a frekvenciaátvitelt pedig jól írtad: ez van feltűntetve. szerencsére nem a felitatot hallod :) a többit majd G.Zs., nekem fogalmam sincs az Alpine hangszórókról, eddig mindenhol azt hallottam, hogy az Alpine maradjon a fejegységeknél ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5822) Yany válasza orbano (#5821) üzenetére


Yany
addikt

Jogos, a teljesítményes észrevétel. :) Vevő vagyok még más ajánlatokra is 20-30e Ft között, főleg, ha jobb, mint mondjuk ez a két Alpine hangszóró szett. Egyelőre azt még nem rendeltem meg. Volt aki a Pioneert ajánlotta nekem hangszórókban is, de nem tudom, hogy az mennyire jó. Egyelőre jó lenne tisztában lenni ezzel az Alpine-nel, hogy most akkor melyik típus is az, amire G.Zs gondolt... :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5823) orbano válasza Hauptmann (#5820) üzenetére


orbano
félisten

a MOST-FET-nek kisebb a torzítása mihez képest? mert azt még mindig nem mondtad meg nekem. milyen az a "nem MOS-FET" végfok :U különben is hol olvastad, hogy a 4047-ben nem MOS-FET végfok van?
előnyről pedig egy fejegység erősítőjénél nem igazán beszélhetünk. annak legfeljebb nagy hátrányai, hibái, és mágnagyobb hátrányai, esetleg még nagyobb hibái vannak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5824) orbano válasza Yany (#5822) üzenetére


orbano
félisten

ha drágább valamelyik mint az audio system, amit szintén G.Zs. elvtárs ajánlott, akkor én tuti az AS-t venném, a maradékot meg egyéb dologra költeném (pl. az ajtópanel). Sőt, ha van türelmem, vadásznék egyet használtan, és a megspórolt pénzt is arra költeném. Vagy sörre :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5825) G.Zs. válasza Yany (#5819) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A pontos típusa Alpine SPE-17CS volt tudom, hisz egy évig ezt használtam, a képen látható. ;)

Most, hogy utánanéztem, látom, hogy sajna már nem kapható.
Az utódja az SPG-17CS, viszont az már 31.000Ft.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5826) Yany válasza orbano (#5824) üzenetére


Yany
addikt

De AS-ből is van VW, meg Plus típus. Melyik? :) Ez a panel dolog nekem viszont nagyon ködös és azt sem tudom, hogy ki fogja megcsinálni. :) Rákerestem a weben, de szinte csak vidéki autóhifi szervizeket találtam. :W Azt hiszem, menthetetlen vagyok ebben a témában, elnézést az értetlenkedéseimért. :B

G.Zs.: Ó, értem. Ez esetben az AS már jobb vétel szerinted is? Azt 20-ért kínálják az árgépen.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5827) Yany


Yany
addikt

Róla mi a vélemény: [Rainbow SLX]
Esetleg ő: [Impact PG]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5828) orbano válasza Yany (#5827) üzenetére


orbano
félisten

nyugi :) vedd az AS-t, ha mindenképpen erősítő nélkül akarsz zenélni. Nem fogsz vele rosszul járni.
Amiket linkeltél nem túl jók, 88 és 90db, ha a nyer számoknál akarunk maradni, míg az AS 92db (ami átlagban kb. dupla hangerő az előző kettőhöz képest azonos erősítőteljesítmény mellett. ez a gyakorlatilag 8-10 wattos fejegységbe zsúfolt "erősítők" esetében nagyon fontos tényező).

Ajtónapel: szimplán az ajtóba beszerelve a hangszórót az rossz szögben áll és az alátámasztása nem elég szilárd. Azért egy kimelő keret szerűséget (egy kis kürtő) formálnak, a hangszórónak kialakított nyílás köré. Az rendszerint MDFből, amit szépen kigittelnek és alaposan hozzárögzítik az ajtóhoz. Ez egy tömör, rezgésmentes valami, ami megfelelően rögzíti a hangalat, valamint némi teret ad neki a kiemeléssel, illetve jobban a hallgató felé fordítja (nem túlzottan, csak amennyire szükség van, hogy ne teljesen a lábtérbe szóljon).
Ezen felül az ajtót csillapítani kell: szinte légmentesen, az összes nyílást le kell zárni, hogy egy összefüggő, csillapított légteret kapjon a hangszóró hátsó oldala. Így a belső megmozgatott légtömeg nem tud energiát (rezgést) átadni az ajtónak, ahogy a plusz tömeg miatt a hangszóró maga sem tudja rángatni az ajtó anyagát. Lényegében hasonlatossá tesszük az ajtót egy otthoni hifi hangfalhoz. Az ajtón végeredményben luk csak a hangszórónál lesz, ahova légmentesen illeszkedik a hangszóró, illetve itt-ott apróbb rések maradhatnak csak (pl. az ajtó alján, ahol kifolyik a bekerült víz), de ezek nem számítanak, a levegő tehetetlensége és belső ellenállása meggátolja, hogy ezeken jelentékeny légmennyiség mozogjon, így a hangszóró megfelelő csillapítást kap.
A végeredmény:
-a hangszóró jobban a hallgató felé sugároz (ez főleg a mélyközép magasabb tartományában javít, a mélyek terjednek "mindenfelé")
-megszűnik a hangszóró "dobozhangja", amit az ajtó saját rezonanciája (kongása) okoz, tisztább, pontosabb mélyei lesznek
-nő a hangszóró hatásfoka (nem a levegő körbekergetésére megy el az ereje a belső lukakon keresztül)
-megszűnnek a kárpitelemek idegesítő saját frekvenciás rezgései, mivel a hangfal nem tud átadni nekik elég energiát

Lehet nem tudod így egyben átlátni, nekem sem ment amíg el nem készült, de tényleg drámai a különbség. A legszembetűnöbb, hogy akármilyen hangerőre tekered fel a zenét, a kárpitelemek kussban maradnak, és még mindig csak a zenét hallod, nem a rezgő műanyagokat.

Lehet néhol nem a legszakmaibb amit írtam, de sacc/kb. talán érthető belőle miért fontos. BBéci talán egy fokkal szakszerűbben le tudná írni :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5829) orbano válasza orbano (#5828) üzenetére


orbano
félisten

ja, ez az AS

A vér nem válik VAZZE!™

(#5830) whited


whited
addikt

sziasztok
erről mi a véleményetek? :R [link]
Még azt szeretném kérdezni hogy kéne láda de dance/techno/rap ilyen zenékhez milyen láda való? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5831) whited


whited
addikt

20.000ft-ért jó vétel ez az erősítő?
Mert szükségem lenne mégegyre és erre gondoltam
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5832) kisboxi


kisboxi
tag

No ismét itt.

Clarion DXZ818RMP : evvel a fejegységgel van valakinek tapasztalata, vagy ismeri valaki?

Ha minden igaz hétvégén végre bekerül a szett az első ajtóba, egyenlőre még szigetelés nélkül :N (az 2hét múlva) Utána már csak egy jó ládát kell még kerítenem.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5833) #25954560 válasza whited (#5830) üzenetére


#25954560
törölt tag

nini, egy oval!
nini, koax is :D

mod: szinte tetszoleges lada jo neked. az elektronikus zenek nagy resze epit a melyekre, marpedig a ladatol pont azt kapod. amiben kulonboz(het)nek, az a melyek stilusa. egy jo erositovel sztem mindegyik lada tudja azt, amire szukseged van. inkabb az elhelyezessel/merettel/vezetekezessel/erositovel torodj ebben az esetben.

mod2: a linkelt erositorol menne minden (2oval+a melylada is)?

[ Szerkesztve ]

(#5834) whited válasza #25954560 (#5833) üzenetére


whited
addikt

úgy lenne hogy az audison srx4ről menne az ovál meg a super audio 2.16 első szett
És a ládára kötném ezt az erősítőt :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5835) orbano válasza #25954560 (#5833) üzenetére


orbano
félisten

ez hülye b*zmeg. komolyan már nem tudok mit mondani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5836) whited válasza orbano (#5835) üzenetére


whited
addikt

most miért akkora gond hogy akarok ovált rakni?
Talán Tilos?akkor minek gyártják? de ha bajod van nyugodtan mond meg

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5837) orbano válasza whited (#5836) üzenetére


orbano
félisten

leírtuk itt legalább hatszor, egyöntetűen a véleményünket: ne vegyél ovált ehhe a rendszerhez amit össze akarsz állítani. erre te 3 nap múlva megint beállítasz ezzel a baromsággal. nincs nekem bajom azzal, hogy Neked oválod lesz, mert nem nekem kell hallgatni, és nem is az én pénzemet költötted el feleslegesen egyébként jó minőségű komponensekre. Csak idegesítő, hogy tanácsot kérsz, elmondjuk mit csinálj, majd megint visszatérsz ugyanazzal a kérdéssel. Ha Alzheimer-kóros vagy, és ezért nem emlékszel rá, hogy itt mindenki csak lebeszélni próbál, akkor menj el orvoshoz.

A szakmai részére pedig teszek még egy próbálkozást:
lesz egy 4 és egy 2 csatornás erősítőd. Ez utóbbit hídba kötve lesz 5 csatornád, amire jutna 2 magas, 2 mélyközép és egy reflex láda, azaz 5 hangszóró. Tehát 5 csatorna, 5 hangszóró. Mindemellé megvetted a megfizethető legjobb fejegységet, amivel hangminőség versenyeket nyernek, és tökéletesen alkalmas arra, hogy az 5 csatornán keresztül az 5 hangszórót tökéletesen összehangolva hajtsa, olyan hangminőséget produkálva, amit szerintem jelenleg fel sem tudsz fogni.
Erre te mit teszel minden itteni tanács ellenére? Beleb*szol a rendszeredbe még két teljesen felesleges hangszórót. Gratulálok :K

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5838) Xero válasza orbano (#5835) üzenetére


Xero
nagyúr

:C :C :DD

(#5839) G.Zs. válasza whited (#5836) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Na, figyi!
Két megoldást tudok ajánlani, hogy jó legyen a rendszered az oválokkal együtt.

1.) Szépen csináltatsz egy egyedi kalaptartót, szép kárpitozással. Utána fogod az oválokat és szépen berakod a helyükre. Így szép lesz nagyon. Csak arra kell vigyázni, hogy nehogy véletlenül bekösd valamelyik erősítőbe, mert különben kegyetlenül elrontja a hangképet a kocsidban.

2.)Veszel két párt abból az oválból, vagy inkább hármat, és beszereled a kalaptartóba. Hajtsd meg őket egyenként valami combosabb erősítővel.
A csomagtartóban még el kell helyezni alá egy dupla 38 cm-es reflex ládát öntvénykosaras nyomókkal 50Hz-re hangolva. Ehhez venni kell még egy erősítőt kb. 4-5000W RMS teljesítménnyel, de legjobb ha az inkább 10000W.
Na, ezután az első basszusnál a kalaptartó hangszóróstól, mindenestől katapultálni fog az öledbe, így nem kell attól félni, hogy hátulról szól a zene. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5840) orbano válasza G.Zs. (#5839) üzenetére


orbano
félisten

sőt, igazából vehetne az oválok mellé 3 villanymotoros műbrokit, elvégre azokat sem Tilos, és minek gyártanák, ha nem azért, hogy megvegye őket az ember...

egyébként egy helyre érdemes bekötni még az oválokat: a vonóhorogra. talán úgy szólak majd a legjobban, és a kocsiban úgy sem rontják az összképet :)

whited: minden basztatás ellenére: mi az oka annak, hogy a fejedbe vetted, Neked ovál kell? Valami carstylingon nevelkedett hülye haverod ültette a bogarat füledbe (arra felé divat hifinek nevezni az első szett + ovál + láda összeállítást), vagy valamelyik ovál-t gyártó cég marketing rizsája fogott meg?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5841) Yany válasza orbano (#5828) üzenetére


Yany
addikt

Lehet, hogy más szakszerűbben leírta volna, de te leírtad nekem és még értem is azt hiszem, úgyhogy nagyon hálás vagyok ezért. Kb. mekkora felárat jelent egy ilyen "panelezés" egy egyszerű(?) beszereléshez képest? Hajlandó vagyok megfizetni, ha nem túl drága, mert szeretem a szépen hangzó dolgokat, ahogy nemrég egy HIVOX tuningot is bevállaltam a CAV hangfalaimra.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5842) Xero válasza Yany (#5841) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez erősen típus függő. Nekem pl sokat segítene, de ahhoz, hogy ne tűnjön föl túlságosan elég drága megoldani (peugeot 206)! :)

(#5843) orbano válasza Yany (#5841) üzenetére


orbano
félisten

és milyen lett a hivox tuning? én is gondolkodom rajta, bár nem tudom érdemes-e, lehet azt a pénzt egy jobb hangfalra kéne költenem első körben (most egy Wharfedale 8.3 van).
nekem maga a panelezés 25k volt, de a szigetelése az ajtónak passz, az tbonyolult történet volt. de anyagban 10k körül, plusz talán ugyanennyi munka? de kérj itt árat, ha nem is nála készül el, legalább egy közelítő árad lesz a minőségi munkára.
De erre ne mint "tuning" tekints, hanem mint a hangszóró felára. Inkább vegyen az ember fia olcsóbb hangszórót, mintsem ezt a lépést kihagyja. Legalábbis így utólag már így gondolom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5844) orbano válasza Xero (#5842) üzenetére


orbano
félisten

miért hogy néz ki annak a gyári helye? megyek megsasollak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5845) Yany válasza orbano (#5843) üzenetére


Yany
addikt

A Hivox 1 kategóriát hozzáad. Egy kisebb hangfalon hallhattam csak a különbséget (nekem CAV DP880A van), de az a kisebb cucc a tuning után úgy szólt, ahogy a 880A tuning nélkül. Nélküle egy tompa, élettelen zörej jött ki ahhoz képest. 25K volt.

Ez az ajtópanel nekem már kicsit húzósnak tűnik, de lehet, hogy akkor rákérdezek azon a címen, amit adtál. De mondjuk nem annyira szeretném "szétbarmolni' sem az eredeti kárpitot.

Jut eszembe, tegnap az Auchanban véletlenül észrevettem egy [SAL VPRO 16s] komponens szettet és nagyon helyes darabnak tűnt. Most rákerestem a neten és kb. egy árban van ezzel az Audio Systems 165 plus-szal. Megvagyok győzve erről az AS-ről, csak gondoltam amíg még nincs meg a cucc, rákérdezek, hátha véletlenül épp egy jobb cuccba botlok bele. A SAL-ról egyébként meg többnyire jókat hallottam, bár nem erről a konkrét típusról.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5846) G.Zs. válasza Yany (#5845) üzenetére


G.Zs.
senior tag

SAL felejtős. :(
AS zsír. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5847) Yany válasza G.Zs. (#5846) üzenetére


Yany
addikt

Thx. :R AS lesz. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5848) Yany


Yany
addikt

Csináltam gyorsan egy képet, ez macerás helynek számít?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5849) Xero válasza Yany (#5848) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem kell kivágni a műanyagot akkor nem! :C

(#5850) Xero válasza orbano (#5844) üzenetére


Xero
nagyúr

Gyárilag a combodnál szól előre fordítva. Ritka szar hely.
Hifisemet idézem: "A közép elhelyezése nálam most már a második legszarabb helyen van, az új "fejlesztésű" VW konszernek megelőzik, mert ott már a seggemnek szólnak a közepek."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.