Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) orbano válasza arthropod (#6599) üzenetére


orbano
félisten

minél hosszabb a kábel, annál jobban beleszól a hangzásba. plusz annál több zajt fel tud szedni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6602) orbano válasza Rebel007 (#6597) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ár/érték arányban a pio-k jobbank, alpine kicsit túl van árazva. de igazából egyikkel sem nyúlsz mellé, ahogy BBéci is írta.
50-60k.ért itt az emberek a régi szériák csúcskategóriáit veszik. Az aktív ekresztváltó és az időkorrekció pedig 5 év múlva is a felsőkategória ismérve. Ezek nem olyan elmúló, alsóbb kategóriákba szivárgó extrák, mint a bluetooth, usb és társai. sajnos az igazán jó hangzás is ide tartozik, de a rendszered kategóriáját tekintve teljesen megfelel Neked egy közepes fejegység.
amúgy most tényleg a p88rsII a favorit a bitang jó hangja és nagyon jó hangprocija miatt, viszont én attól függetlenül, hogy ilyenem van, Alpine párti maradtok: az apróbb kényelmi megoldásaik sokkal jobbak, kiforrottabbak. Okos a kezelés, minden kézreáll, plusz ami nekem nagyon hiányzik, az a bitang jó csillapítása az olvasófejnek. Az alpine fejem egy középkategóriás többéves darab, és egyszer sem ugrott meg. A pioneerről ez már nem mondható el sajnos... viszont földbe döngölt a hangjával, aztán rámhugyozott. Ez van :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6603) s4tch válasza szijartg (#6584) üzenetére


s4tch
veterán

Nézd meg ennek a tagnak a munkáit, rengeteg inspirációt lehet belőle meríteni. Szépen és egyszerűen dolgozik.

(#6604) s4tch válasza Boci_83 (#6595) üzenetére


s4tch
veterán

Átlag felhasználónak tökéletesen elég ez, nyugodtan lehet rendszert építeni köré. De amikor használtan látok 50 ezerért hirdetett Pioneer P88RS-t (nem a II-t)...

Persze ha már döntöttél és megerősítést vársz, akkor vedd meg nyugodtan az 5200-ast.

(#6605) orbano válasza s4tch (#6604) üzenetére


orbano
félisten

vittek el az orrom elől 35-ért is RS-t :) az ilyen árak mellett valahogy nekem is nehezemre esne kiadni 50-et egy olyan fejegységre ami gyakorlatilag semmit nem tud.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6606) szijartg válasza s4tch (#6603) üzenetére


szijartg
senior tag

ez zsír. köszi

(#6607) s4tch válasza orbano (#6605) üzenetére


s4tch
veterán

A fejek tudása is olyan dolog, amin szépen el lehet vitatkozni. Öcsémet pl. a büdös életben nem lehetne arról meggyőzni, hogy az időkorrekció egy jó dolog, ugyanis magasról és szagosan nem érdeklik a hasonló finomságok. Ő csak egy olyan fejet akart, ami megeszi az SD-t és a pendrive-ot, így boldogabb a P4100SD-vel, mint egy RSII-vel lenne. Sőt, utóbbi nem is kéne neki, mert nem megy bele pendrive (csak adapterrel). Ha a kollégának is ez kell, akkor vegye meg, örülni fog neki, nem olyan rosszak ezek végfokra kötött gyári hangszórókkal sem. Persze bármelyik RS mérföldekkel jobb hangot tud, csak van, akit ez nem izgat.

(#6608) orbano válasza s4tch (#6607) üzenetére


orbano
félisten

persze, így van. én csak autóhifi szemszögből közelítettem meg a kérdést.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6609) paprika


paprika
aktív tag

Hali. Rockford Fosgate T112D4 ezt a hangszórót ki lehet hajtani olyan erősítővel ami 4 ohm-on tud 1*640 W-t RMS-be? am 30 centis a szóró és dupla tekercs.. :R :R

(#6610) G.Zs. válasza paprika (#6609) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az egy dupla tekercses nyomó, aminek a tekercseit párhuzamba kötve 2ohm eredő impedanciát kapunk. Tudni kellene, hogy mit tud 2ohmon az erősítő. Milyen típusú, egyáltalán 2ohm stabil?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6611) s4tch válasza szijartg (#6606) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt is át lehet böngészni, az előbb linkelt pacák munkáival is lehet találkozni. Meg úgy egyáltalán, az egész diymobileaudio oldal egészen használható annak, aki hajlandó és képes nekiállni barkácsolni. Az apróbb trükkökön át egészen a komplett rendszerépítésig mindennel lehet találkozni.

(#6612) orbano válasza s4tch (#6611) üzenetére


orbano
félisten

az első linken amire rákattintottam , a gyerek egy koax hangszórót pakolt épp a műszerfal tetejére középre, ami felfelé néz. az WTF?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6613) G.Zs. válasza orbano (#6612) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az a riasztó volt, ami az arcodba ordít ha megpróbálod megfújni a fejet. :P

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6614) arthropod


arthropod
tag

Üdv!
Megvagyok az ajtók bitumenezésével. Csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon meglepő a változás! Még az én kis virsli MNC Sunset 37813 5 inch hangszóróimmal is, ráadásul egyelőre csak ezek vannak, erősítő nélkül.

Azt szeretném kérdezni hogy lenne érdemes beállítanom őket! Blau Kingston MP35-ben van lehetőség a bass és treble értékeket állítanom. Ha jól emlékszem a treble 0-17 között a basszust pedig emlékeim szerint 50-120 között. Tehát mi lenne az ideális tartomány? Sajna ahhoz még nagyon kezdő vagyok hogy fülre belőjem :U

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6615) szijartg válasza arthropod (#6614) üzenetére


szijartg
senior tag

mivel bituztad?

(#6616) Az-X


Az-X
őstag

Ismeri valaki a Rainbow hangszórókat?
Erről lenne szó:

Mélyközép: Rainbow W 130 MK II
Peak Input Power: 100W
Impedanz: 4 Ohm
Sensitivity: 90dBWm
Frequency response 48-8000Hz

Magas: Rainbow Fabric Dome
Neodym Magnet

Érdekelne, hogy ez milyen kategóriának számít, illetve kb. mennyit érhet.

:)

(#6617) orbano válasza arthropod (#6614) üzenetére


orbano
félisten

basszust addig engedd le, amíg az általad hallgatott max. hangerőn nem torzít. magast pedig úgy állítsd ahogy tetszik a hangja.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6618) BBéci válasza Az-X (#6616) üzenetére


BBéci
titán

Aki a Rainbow hangszórókat nem ismeri, annak lövése sincs az autóhifiről. Az egyik legnagyobb név.
Specialitásuk a műanyag kosár, ami meglepően merev és stabil.
Mi történt, hogy 11 hónap után ismét előjöttél ezzel a kérdéssel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6619) orbano válasza BBéci (#6618) üzenetére


orbano
félisten

gondolom ők is gyártanak sz*rt azért, mint minden gyártó...
11 hónap után azt törtnt, hogy meghallgatta a hifimet ;] (na jó, nem emiatt, de jól hangzik :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6620) Az-X válasza BBéci (#6618) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőő... hogyne ismerném a Rainbow-t :P Csak konkrétan az érdekelne, hogy ezt a típust ismeri e valaki. Merthogy 13-as Rainbow kapható 20-22e-ért meg 130-140e-ért is ;) Viszont arról a típusról amit az előző hsz-emben írtam nem sokat találtam. Sajnos 11 hónapja is kb annyi választ kaptam erre a kérdésre, hogy hááát... papír membrán, műanyag kosár... biztos valami gagyi lehet (nem Te írtad). Erre kiderült, hogy a műanyag kosár meg a papír membrán nem is annyira gagyi... :D No a lényeg, hogy ha valaki ismerné légyszi mondjon rá valamit :)

:)

(#6621) Az-X válasza orbano (#6619) üzenetére


Az-X
őstag

Néééézd a kis szemtelent :DD 11 hónapja beült a kocsimba, erre lefikázza :P Mosmeg van valami hifi a kocsijában oszt egyre nagyobb az arcza :C No de várj csak ha meglesz az MB Quart rendszerem :K Csak ez a fránya külföldi beszerzés... elvitték az összes PVI 216-ost Angliából. Most keresnem kell az USA-ban vagy Canada-ban ismerősöket :W

:)

(#6622) BBéci válasza orbano (#6619) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem gyártanak vackot, majdnem minden termékük kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik. Kivétel a Reference, amit kezdetben elfogadható árért adtak, aztán egyszercsak a duplájára emelték.

(#6620) Az-X
Nem azt írtam, hogy Te nem ismered a Rainbow márkát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6623) arthropod válasza szijartg (#6615) üzenetére


arthropod
tag

Márkát sajnos nem tudok mondani, egy ismerősöm ismerősének volt kimaradva, azt kaptam meg. 2.1mm-es, öntapadós, alumíniummal bevont "hőtükrös" változat! Nagyon megéri, érdemes megcsinálni, tényleg sokkal jobb, össze nem lehet hasonlítani a hangzást!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6624) arthropod válasza orbano (#6617) üzenetére


arthropod
tag

Köszi a segítséget, az eddigieket is :R

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#6625) Az-X válasza BBéci (#6622) üzenetére


Az-X
őstag

:)

Biztos vagyok benne, hogy ez is kiváló ár/érték arányú, csak kérdés, hogy mi lehet az ára illetve az értéke :)

:)

(#6626) BBéci válasza Az-X (#6625) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs hozzá keresztváltó, talán megér egy tízest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6627) Az-X válasza BBéci (#6626) üzenetére


Az-X
őstag

:D Van hozzá keresztváltó, jelenleg ez szól a kocsimban. Tehát nem túl valószínű, hogy ez valami komolyabb cucc? Szerintem elég szépen szól, csak hát ugye 13-as...

Az, hogy miért kanyarodtam ide vissza 11 hónap után... el van rejtve a korábbi soraim között. ;)

:)

(#6628) BBéci válasza Az-X (#6627) üzenetére


BBéci
titán

Attól még lehet szuper, hogy 13-as. Inkább egy csúcs 13-as, mint egy átlagos 16-os.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6629) Az-X válasza BBéci (#6628) üzenetére


Az-X
őstag

No ja...

Lenne még egy kérdés. Hallgattam papír illetve műanyag membrános hangszórókat, és igen hallható különbséget éreztem köztük. Mintha a papírosnak kicsit részletesebb hangja lett volna, a műanyag pedig ugyan kellemes de mégis valahogy tompább. Mondok példát... pl hegedűnél, gordonkánál... amit hallgattam papír membránost érezni ahogy a vonó serceg a húron (vagy hogy fogalmazzam ezt meg :D ), ez valahogy nekem nem volt meg azokon a műanyag membránosokon amiket eddig meghallgattam. Hasonló érzés hiányzott a gitár húrok pendülésénél is, vagy fúvósnál pl egy szaxofonnál. :) Ennek az érzésnek az oka a membrán anyagában keresendő, vagy más lehet?

:)

(#6630) orbano válasza Az-X (#6629) üzenetére


orbano
félisten

inkább a membrán tömegéhez lehet köze, amiben nyiván a papír igencsak erős játékos (mondjuk cserébe hátránya a sérülékenység, és a kisebb terhelhetőség). viszont elenben hallgass meg mondjuk egy jr. comp-ot, kíváncsi vagyok ott hallod-e amit szeretnél.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6631) kisboxi


kisboxi
tag

Ismét egy kérdésem lenne.
Ismeri valaki a Sherwood A250X2 erősítőt? Arra lennék kíváncsi hogy hidalva bírja a 2ohmot? Nem találtam róla semmi infót.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6632) BBéci válasza Az-X (#6629) üzenetére


BBéci
titán

Úgy rémlik, a Scanspeak Revelatorok papír membránnal készülnek, és elég jó a hangjuk.
Igazából a kedvenceim közé sorolom őket, a Focal Utopiákkal és a Brax Graphic Pro--kkal együtt.
Tehát az anyag nem jelenti azt, hogy jó vagy rossz. Rengeteg féle összetétellel kísérleteznek, próbálják elérni az optimális súly/merevség arányt, de a papír nem megy ki a divatból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6633) s4tch válasza orbano (#6612) üzenetére


s4tch
veterán

Az melyik volt? Belekattintottam pár topikba, nem találtam.

(#6634) orbano válasza s4tch (#6633) üzenetére


orbano
félisten

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6635) #25954560 válasza orbano (#6634) üzenetére


#25954560
törölt tag

erdekes. mintha a csipogok nem lennenek a juzer fele forditva. impozans a csomagtarto, eleg hitek kinezete van. meg a muszerfalon a center sugarzo sem egy tucatmegoldas.

(#6636) hugi0 válasza kisboxi (#6631) üzenetére


hugi0
őstag

Birja !

En teszteltem. :))

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#6637) hugi0 válasza hugi0 (#6636) üzenetére


hugi0
őstag

Mingyart elo is keresem az eredmenyt. . . .

Szerkesztve:

Sherwood A250X2 -> 11.03V (kisse lerantotta az aksit, mert reg volt toltve)
48,1V -> 13,4A -> 664W -> 3,58 Ohm

Persze a szkop mar messze nem szinuszgorbet mutatott. ;)
12,8V-nal 770-810Watt leszedheto rola 3,5 Ohmon.

Szoval kotheted 2Ohmra, mert a lada ugyis felhuzza a hangszoro impedanciajat.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#6638) hugi0 válasza orbano (#6634) üzenetére


hugi0
őstag

Kisse tulbonyolitotta a Hertz azt a hangvaltot. :)

Egyebkent kivancsi lennek az MLK-ra.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#6639) BBéci válasza #25954560 (#6635) üzenetére


BBéci
titán

Az én autómban sincsenek felém fordítva a magasugárzók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6640) paprika válasza paprika (#6609) üzenetére


paprika
aktív tag

2 Ohm -on stabil.... Toxic Tx 1500 meg van egy Mac Z 4100 am is .. De inkább a Toxic érdekelne..

(#6641) #25954560 válasza BBéci (#6639) üzenetére


#25954560
törölt tag

bovebben?
tehat nem kell, mert annak ellenere h a magashangok terjednek iranyitottan igy (is) tokeletesen szol vagy fizikailag eleg szeles savban sugaroznak a csipogok ahhoz h direktbe kapj belole a bal1-en :)

(#6642) BBéci válasza #25954560 (#6641) üzenetére


BBéci
titán

Kompromisszum eredménye az elhelyezés.
Fejtámlámra erősítettük az Audiocontrol mérőmikrofonját, szólt a rózsaszín zaj, monitoron néztük a frekvenciamenetet, ide-oda rakosgattuk, forgattuk a magassugárzókat. Kiválasztottunk egy olyan pozíciót, ahol a színpadkép (azt IASCA tesztlemezzel) és a linearitás nagyjából összhangban van. Nyilván lehetne ennél jobb is, de nekem tetszik és ez a lényeg. Versenyen alighanem elvérezne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6643) #25954560 válasza BBéci (#6642) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi, igy ertem.

(#6644) s4tch válasza orbano (#6634) üzenetére


s4tch
veterán

Jaaa, köszi, már emlékszem rá régebbről. Ezt egy multimédiás 5.1-es beépítés, és a műszerfalba szerelt koax a center.

(#6645) kisboxi válasza hugi0 (#6637) üzenetére


kisboxi
tag

Nem lehet olyan rossz. Már csak a hangminőségére lennék kíváncsi.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#6646) VIBO


VIBO
őstag

hi
Mit javasoltok azzal kapcsolatban, hogy ha hangosabban hallgatok zenét, akkor rezeg eléggé a kasztni. Föleg az ajtóknál. Hogy lehet ezt megcsinálni?
:R

egy kolléga ajtópanelozást meg szigetelést javasolt ;)

hogy megy az?
mennyibe fáj?
tapasztalatok? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#6647) s4tch válasza VIBO (#6646) üzenetére


s4tch
veterán

Kolléga javaslatához annyit lehet hozzátenni, hogy igaza van. Ha zörög az ajtó, akkor 1. magát az ajtót, 2. az ajtókárpitot is rezgéscsillapítani kell. Otthon, házilag is megoldható, Soudaband, StP anyagokkal jó eredményeket lehet elérni, illetve elviheted szakemberhez is. Hivatalos forrásból származó anyagokkal anyagáron 20eFt-ból (+ munkadíj) már szépen ki lehet szigetelni két első ajtót.

Az ajtópanel más kérdés. Ha nincs benne rutinod, ne láss hozzá: fához, bőrhöz, műanyaghoz, üveggyantához kell érteni, az meg így egyben nem egyszerű. Szakember kiváló panelt tud építeni, persze az árát is megkéri.

Tapasztalat? Normális ajtó nélkül NINCS korrekt autóhifi.

[ Szerkesztve ]

(#6648) orbano válasza s4tch (#6647) üzenetére


orbano
félisten

plusz ehhez még 20-30k a panelozás. de az eredmény egy új hifi :)

G.Zs.: neked nem akad ez a CD? :F nálam folyton. Lehet pucerváltatnom kéne a fejet?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6649) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Olyan kérdésem lenne hogy,ha elől savas akksi van és szetetnék pótakksit mondjuk egy marathon L12v32-őt ami már megvan.
Mert gyári akksim 35AH 240 inditó
Marathon meg 32AH meg 1000 feletti inditó van aki 1300 at mondd.
Akkor a 2-ő hogyan szereti egymást,??
Mert ugye egyik savas másik zselés.
Most csak a marathon van benn elől.

Zeném:
Kenwood KAC-PS811D
Rockford Fosgate 3115
0,8 as audioson kondi
20-as kábelszett.

Válaszokat köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#6650) G.Zs. válasza orbano (#6648) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hol akadt meg? Melyik számnál? Én nem vettem észre.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.