Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) BBéci válasza Joe fiú (#5350) üzenetére


BBéci
titán

Oké!
Túl sok a hangszóró, ráadásul a különböző gyártók miatt teljesen eltérő a hangképük.
Házimozi rendszerrek esetén ökölszabály, hogy mindegyik hangdoboznak teljesen egyforma magassugárzója legyen és lehetőleg a mélyközepek is ugyanakkorák legyenek, de legalább egy családból származzanak. Éppen az egységes hangzás miatt.

Négy magassugárzó visít a hátad mögött, teljesen feleslegesen.

Igen, 20000 forintért lehet kapni olyan kétutas komponens szettet, ami nagyságrendekkel jobban szól a mostani összeállításnál.

Ahová a SAL befér, oda a komponens szett mélyközép hangszóróját is be tudod szerelni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5352) Joe fiú válasza BBéci (#5351) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jó,mindegy,feleslegesen vitázunk,ez már így fog maradni.
Az egy dolog,hogy 20e-ért kapok,na de nekem 13cm-es a gyári hely.Így már az ajtóhoz is hozzá kellett volna nyúlni,ami megint plussz pénz.És mint már említettem,nekem egy fillérembe nem került ez a mostani építgetés.Talált anyagból dolgoztunk.
Ez az eltérő a hangkép dolog,meg nem nagyon befolyásol,mert házimozi esetén is mindegyik hangfal más típusú(center,szub,front,sorround).

(#5353) orbano válasza Joe fiú (#5352) üzenetére


orbano
félisten

ha valóban ingyen voltak, az más. bár akkor is fölösleges hátulra a kettő pár hangszóró, illetve sokat dobna szerintem a hangzáson, ha a hátsó cuccok nem szólaltatnának meg magas hangokat. legalábbis egy próbát mindeképpen tennék a helyedben, ha már a meglévőből akajuk kihozni a legjobbat.
a lényeg legalább, hogy erősítőt vettél alá, azzal már beljebb vagy, mint bármelyik, fejegységből hangfoszlányokat kicsikarni próbáló ember.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5354) Joe fiú válasza orbano (#5353) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Feleslegesnek azért nem mondanám,mert így a két pár hangszóró kellő mély hangot tud magából kiadni,hogy a ládát megspóroljam.(Igen,tudom,hogy nem megy le olyan alacsonyra a frekvenciasávban,de ezt kell szeretni).Azt mindenesetre még ki lehet próbálni,hogy mennyit dobna akkor a hangzáson,ha csak az első hangszórók adnák a magas hangokat.Igen az erősítő normális döntés volt.Következő lépés a normális kábelezés.Nem tudom egy ilyen kusza rendszeren mennyit segítene,ha valami minőségi árnyékolt RCA kábel vinné hátra a jelet?

(#5355) orbano válasza Joe fiú (#5354) üzenetére


orbano
félisten

Az erősítőd milyen is pontosan? És hogyan vannak rá kötve a hangszórók? Van rajta (vagy a fejegységen) LPF? Mert ha igen, szerintem azzal sokat javíthatsz a hagnzáson, ha kellően megvágod a hátra menő jelet. Sőt, kipróbálnám, hogy mi van, ha a 4 hátsó hangszóróból csak a két ovál szól (természetesen azok is megvága amennyire csak lehet).
A minőségi RCA-ban nem tudok véleményt alkotni, nem tudom ez a rendszer megmutatná-e a különbséget. Én előbb a hangszórók szerepének letisztázásával foglalkoznék, egy másik RCA-t bármikor kipróbálhatsz utána. Egyébként ha van lehetőség, az erősítőt építsd az anyósülés alá, akkor RCAból rövidebb kell, a hangszórókábel olcsóbb amúgyis. Ráadásul tápkábelből is kevesebb kell.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5356) orbano válasza Joe fiú (#5354) üzenetére


orbano
félisten

"így a két pár hangszóró kellő mély hangot tud magából kiadni,hogy a ládát megspóroljam"
Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy építesz egy kellően erős sportautót, amivel megspórolhatod a repülőutat Sidneybe. Remélem érted a hasonlatot :)
Ez a mélyláda vs. ovál dolog is olyan, mint az erősítő vs. fejegység, amit volt már módod megtapasztalni, hogy mekkora a különbség.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5357) Joe fiú válasza orbano (#5355) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sherwood XA 180 az erősítő.Párhuzamosan van rákötve a négy hangszóró,ezt konkrétan apukám csinálta.Nincs LPF,igazából azt sem tudom mi az.Külön-külön nehéz kipróbálni a hangszórókat,ugyanis mindegyikhez oda van forrasztva a kábel.Köszi,hogy segíteni próbálsz,de az biztos,hogy mind a négy hangszóró bennmarad,nem véletlenül fúrtam-faragtam kalaptartót :)

5356-os hozzászólásodra.Mondanivalóm csupán egy pontját emelted ki,zárójelbe odaírtam,hogy egy mélyládától képest miben más(nem megy le olyan mélyre a frekvenciasávban).Azt is tudom,hogy még ekkor sem állítható párba egy ládával szemben,de esetemben ez a négy hangszóró kell,hogy kompenzálja a láda hiányát. És szerény véleményem és jópár ismerősöm véleménye alapján teszi ezt elég korrekt módon.

[ Szerkesztve ]

(#5358) Xero


Xero
nagyúr

Haliho!

Keresek Alpine CDA-9855R fejet! Ha valaki látna ilyesmit mindenképpen írjon!
Ugyan itt Alpine CDE-9850Ri eladó minden dobozzal papírral. :)

Előre is köszi ha valaki talál!

(#5359) orbano válasza Xero (#5358) üzenetére


orbano
félisten

Hi! Mint ha láttam volna carstylingon egyet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5360) Xero válasza orbano (#5359) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos csak 9853 van, ami kb ugyan az, viszont az 55 kijelzője gyorsabb szebb és nem hiszem hogy annyival drágább lenne! :(((

Am. ha sikerülne találni valahol egyet olyan 50e körül már adnám is el a francba a mostanit 20-25e körül. Szerintem velem is jól járna a vásárló. :)

[ Szerkesztve ]

(#5361) Xero


Xero
nagyúr

Hohó tényleg van fent egy! Köszi-köszi eddig nem láttam! Írtam is neki!

(#5362) orbano


orbano
félisten

Na, kocsi leadva, szerdán már az új rendszer lesz. Még az is lehet, hogy ládával együtt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5363) olbeteam válasza orbano (#5362) üzenetére


olbeteam
tag

Az új, mit takar?

I can resist everything but temptation.

(#5364) orbano válasza olbeteam (#5363) üzenetére


orbano
félisten

bekerül a szett mellé az erősítő, és talán egy láda is. :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5365) G.Zs. válasza orbano (#5364) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Láda mellett döntöttél már?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5366) orbano válasza G.Zs. (#5365) üzenetére


orbano
félisten

ha minden jól megy Szakálltól veszek egy junior 1004-et, amihez később ha aktívba lesz kötve a rendszer, szerzek egy EL-A52-es erősítőt, addig meg megy a juniorról.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5367) Flexy90 válasza orbano (#5366) üzenetére


Flexy90
senior tag

Mit jelent ez az "aktívba lesz kötve a rendszer" :F

Xiaomi Fan

(#5368) BBéci válasza Flexy90 (#5367) üzenetére


BBéci
titán

Nem passzív, tehát aktív. :))
Mindegyik hangszórót külön erősítő vagy csatorna hajt, a frekvenciaváltást aktív módon, (nem tekercs, kondi, ellenállás) a fejegység végzi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5369) Flexy90 válasza BBéci (#5368) üzenetére


Flexy90
senior tag

Még a tweeter is külön csatornára megy? :Y
Köszönöm a választ :R :)

Xiaomi Fan

(#5370) orbano válasza Flexy90 (#5369) üzenetére


orbano
félisten

lényegében az aktív hajtás azt jelenti, hogy a szetthez adott fix keresztváltót kicseréled a fejegységben lévő hangprocesszorra: Te állítod a keresztezési frekvenciát, a vágási meredekséget és a hangszórók késletetését. Elég komoly különbségeket lehet így elérni hangzásban. Persze ehhez egy megfelelő fejegységre van szükség.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5371) Xero válasza orbano (#5370) üzenetére


Xero
nagyúr

Amit úgy néz ki én meg is találtam! :C

(#5372) BBéci válasza Flexy90 (#5369) üzenetére


BBéci
titán

A mindegyikbe a magassugárzó is beletartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5373) Flexy90


Flexy90
senior tag

Köszi a válaszokat, egy kicsit most is okosabb lettem. :DD :R

Xiaomi Fan

(#5374) Xero


Xero
nagyúr

Jut eszembe ti adnátok 80e-t egy új Alpine 9887-ért úgy hogy az aktív hajtás még odébb van jópár hónappal?

(#5375) BBéci válasza Xero (#5374) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért nagyon jó vétel, az a pár hónap meg gyorsan elrepül.
Egy megjegyzést muszáj leírnom: az aktív hajtás nem mindenre ható orvosság, önmagában nem garantálja a csúcsszuper hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5376) Xero válasza BBéci (#5375) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam marha egyszerű dolgokat kell orvosolni:
-a ládát néha úgy érzem "késik" való színüleg a távolság miatt, mivel hátul az első szett "késik"
-Peugeot 206-osom van, ahol a gyári mély/közép elég szerencsétlen helyen van és hülyén rögzítve. Igaz, nekem a gyári műanyag kosár ki lett cserélve mdf lapból épített-re de még mindíg az ajtó panel közepén van ami azért jócskán hátrébb van a magasak tengelyétől!

Leginkább ezeket a hibákat kívánom orvosolni aktív hajtással! :)

(#5377) orbano válasza Xero (#5376) üzenetére


orbano
félisten

egy sima fázisfordítás nem javít a láda késésén? másik ládával próbáltad már? esetleg pakolgatni a ládát a csomagtartóban ide-oda?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5378) BBéci válasza Xero (#5376) üzenetére


BBéci
titán

Autómban (Passat Variant) passzív rendszert hallgatok, mégsem késnek a ládából érkező hangok. Olyannyira nem, hogy többen alig akarták elhinni, hogy a csomagtartóból érkeznek.
A vágási frekvencia 70 Hz, ha tehetném lemennék 60-ra, de sajnos olyan kártyát nem lehetett kapni hozzá, csak 50-est, amit nem mertem bevállalni. Egy próbát azért tennék vele.
Inkább a sztereó színpad pontosabbá, definiáltabbá tételéhez használnék tér/idő processzort.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5379) G.Zs. válasza Xero (#5376) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Milyen ládád van? Milyen erősítővel hajtod?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5380) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy Rover 620-as(2000 ccm Diesel) kocsim.Van benne egy JVC KD-G322 -es fejegység,hátul két darab Sony XS-693E hangszóró.Elől pedig a két gyári hangszóró,rongyosra szakadt membránnal + nagyon régi,alapból gyenge.

Tehát előre szeretnék venni egy pár hanszórót.Nem túl drágát,2-3-4-5 ezer forint körülit,teljesítményben hátsóhoz hasonlót.

Nem tudom előre milyet kellene rakni,hány utast,milyen márkát,mekkora erősségűt,gyengébbet mint hátra,vagy erősebbet? Meg hogy elbírja e a fejegység? Honnan ajánlatos venni? (Webshop,Berettyóújfalu,Debrecen)
Még a mai nap folyamán,beirom hogy hány centis hangszóró kellene előre.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#5381) Xero válasza orbano (#5377) üzenetére


Xero
nagyúr

Próbáltam másik ládát, viszont fázis fordítást nem. Ma kipróbálom! :) :C
Pakolgatni esélytelen, akkora dög. :)

(#5382) Xero válasza BBéci (#5378) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam olyan 100Hz körül van most vágva a láda ezért sem értem a dolgot.
A színpad képem ezen kívül szerencsére nagyjából rendben is lenne, csak finomhangolni szeretném.
Mellesleg nálam sem kell olyan súlyos késésre gondolni, viszont én tudom hogy ott van és zavar. :)

(#5383) Xero válasza G.Zs. (#5379) üzenetére


Xero
nagyúr

JBL GT5 1204BR (reflex hogy a macska rúgja meg :W )
SPL DK4-680 Phantom

(#5384) G.Zs. válasza Xero (#5383) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Bár ezt a típust sajna nem ismerem, attól, hogy reflex, még nem kell késnie.
Nekem az egyik legpontosabb/gyorsabb ládám reflex volt egy Alpine SWR-1242D nyomóval.
Lehet, hogy az erősítő a ludas. Mekkora a dampingja? Kábelezés rendben van?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5385) orbano válasza Xero (#5382) üzenetére


orbano
félisten

azt a 100hz-et én lejjebb vinném, amíg az első szett engedi. ha rendesen, légmentesre ki van bitumenezve az ajtó, 60hz-ig illene neki, de a 80hz-et minimum megcéloznám.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5386) Xero válasza G.Zs. (#5384) üzenetére


Xero
nagyúr

Kábelezés patent(azon kívül hogy a gyenge fej miatt 1 pár RCA-val gazdálkodom még :( ), damping-ről fogalmam sincsen (nagyjából tudom hogy kéne kiszámolni, de nem tudom pontosan az adott értékeket).
Egyébként a láda belépő kategóriás termék:
GT5 1204BR

Szerk: Mellesleg most megnyugtattál egy kissé! Azt hittem én vagyok a hülye, de próbáltam zárt ládát a kocsiban és semmivel nem éreztem pontosabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#5387) Xero válasza orbano (#5385) üzenetére


Xero
nagyúr

Na akkor ma nekimegyek a vágásoknak és átállítgatom. :) Papíron lemegy az első szett 50Hz-ig emlékeim szerint, de azért ehhez komoly reményeket nem fűzök! :D

(#5388) BBéci válasza Xero (#5382) üzenetére


BBéci
titán

Iszonyú magas a 100 Hz. :Y
Nem értem, hogyan juthatott eszedbe így beállítani. Szerintem még a 80 is sok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5389) orbano válasza Xero (#5387) üzenetére


orbano
félisten

le van bituzva az ajtód? elvileg minden kis lukat meg rést (a vizelvezetőkön kívül) illik leragasztani zajcsillapítóval. akkor esélyesebb, hogy 50hz-en is kultúráltabban fog szólni. de megalátod meddig nem torzít, szurkolunk :) mondjuk nem gagyi a szetted, szóval nyugodtan reménykedhetsz, azért nem arról van szó, hogy 30-40hz-re engeded le :D
ja és a teszteléshez kapcsold le mindeképpen a mélyládát, hogy meghalld ha torzít a mélyközép.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5390) Xero válasza BBéci (#5388) üzenetére


Xero
nagyúr

Levettem 70Hz-re! :)

(#5391) Xero válasza orbano (#5389) üzenetére


Xero
nagyúr

Persze le van bituzva!

Kicsit állítgattam eredmény:
Első szett lemegy 50-60Hz közé. Láda 70-ig van engedve. Így torzítás mentes a dolog és mintha eltűnt volna a késés. Az első szett magas és mély/közép eltolódását még mindíg érzem, de azzal aktív hajtáson kívül nem sok semmit tudok kezdeni.

Köszi a tanácsokat, meg nem fordult volna a fejemben, hogy a vágás miatt ökörködhet a láda! :R

(#5392) orbano válasza Xero (#5391) üzenetére


orbano
félisten

50-60ig levéve a ládát rosszabbodik? így nem emel ki túlzottan 60-70hz környékén, hogy nem keresztbe váltod a mélyet és a mélyközepet? persze lehet hülyeséget kérdezek, csak én valahogy így képzelem el. :)
Magasat esetleg próbáld helyezgetni, hogy hátha másik szögben, de azonos távolságra tudod igazgatni. vagy az valami fix helyen van (nem emlékszem)?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5393) Xero válasza orbano (#5392) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyon eltűnik a láda ha addig leveszem. Papíron 45-ig tud lemenni szóval... :U
A kiemeléssel nincs gond, mert az első szett is kezd veszíteni az erejéből abban a tartományban (direkt lehúztam a ládát és úgy lőttem be) plusz a fejen is levettem egy egységet 60Hz-nél.

A magasak fixen vannak berakva a tükör háromszögbe a gyári helyen a saját tartójukban. Forgatni, dönteni tudom. Azt a 40-50 centit ami a kocsi hosszában az eltérés, nem tudom így korrigálni. :(

(#5394) Soldier83


Soldier83
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, a rendszer idáig úgy néz ki,
erősítők: Audison VRX 4.300/ Massive Audio P1500.1
elsőszett: Morel Elete 3 utas komponens szett
mélynyomó: Phase Linear Aliente 12"
kondi: Zealum 5F
Rca: Connection Sonus (VRX)/Best (P1500)

A zene amit halgatok telyesen vegyes, de nagyobb százalékban hangszeres.
A kérdésem, hogy milyen hangszórókábelt vegyek ehez a rendszerhez,mert minél jobban beleásom magam, úgy érzem annál mélyebbre sűjedek, és már nembirok egyedül kimászni :O . Most direkt nem írok lehetséges márkákat mert a ti véleményetekre, vagyok kíváncsi.

Válszokat előre is köszönöm! Aki a SAL-t vagy MNC-t írná annak köszönöm de inkább ne írjon.

(#5395) orbano válasza Xero (#5393) üzenetére


orbano
félisten

nem a kocsi hosszát kell korrigálnod, mivel nem a csomagtartóban ülsz, hanem a fejedtől való távolságot, amit 10 centin belül tudnál korrigálni. Persze a gyári helyen ez nehéz, marad a hangproci. bár ha már aktív hajtás, akkor az ajtópanelezeés (magasnak is az A oszlopra) már illene, különben eléggé felemás konfig lenne szerintem (25k egy ilyen történet, ha esetleg ilyenre vetemednél :) ). Mondjuk egy 9887-tel és egy plusz erősítővel és a plusz kábelekkel már egész húzós kis tétel lenne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5396) orbano válasza Soldier83 (#5394) üzenetére


orbano
félisten

Ne félj, itt nem ír senki ilyet :D a kérdés mondjuk passzolom. német cat7 utp? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5397) m0rd0k válasza m0rd0k (#5380) üzenetére


m0rd0k
senior tag

erre valaki?

Minden szinten,szinte minden.

(#5398) Xero válasza orbano (#5395) üzenetére


Xero
nagyúr

Na egy rövid móricka ábrával megmutatom mi a gondom:
KÉP

A mély/közép nem a megszokott bal elöl helyezkedik el. A magas a gyári tükör háromszögben.
A oszlopra nem akarom rakni és a mély/közepet sem akarom elmozdítani, mivel a gyári megjelenést nem szeretném megbontani.
Na ezért kell nekem idő korrekció. :)

[ Szerkesztve ]

(#5399) Xero válasza orbano (#5396) üzenetére


Xero
nagyúr

Vadulni akarunk? Akkor villanyászati tömör réz fali kábel. :D Itthon ilyet használok, de autóba nem biztos hogy behajtogatnám.

(#5400) BBéci válasza Xero (#5391) üzenetére


BBéci
titán

Jó az öreg a háznál. :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.