Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Lite válasza lautnermark (#58999) üzenetére


Lite
őstag

Az sajnos kb. tökmindegy. A hétvégén történt az aktívosítás és az I. Octavia-ban pont nem fér be a fej mögé semmi. Régebben a mechanika nélküli cuccok között volt rövidebb (JVC talán), de hogy az nem aktív, az kb. tuti...

(#59002) lautnermark válasza Lite (#59001) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A rövid Kácsás dugók (RP-215GT-4) nem férnének be?

(#59003) Lite válasza lautnermark (#59002) üzenetére


Lite
őstag

A lehető legrövidebbel van szerelve a kábel. Esélytelen. A fej most 3 cm-t kilóg...

(#59004) evo87 válasza Lite (#59001) üzenetére


evo87
őstag

A Pio X560BT is rövid fej. Az az 580-as elődje...nem olyan régi cucc, és tudásra is hasonló.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#59005) lautnermark válasza Lite (#59003) üzenetére


lautnermark
aktív tag

3 centit? Azt a k*rva........ Régebben a Ducatonál nekem ugyanezt csinálta. Ott mindig nőgyógyászkodni kellett és akkor finoman be lehetett tenni a helyére. Amikor nem megy tovább, akkor mereven megakad vagy finoman rugózik, visszanyomódik?

(#59006) lautnermark válasza evo87 (#59004) üzenetére


lautnermark
aktív tag

97 mm, de nem dsp-s.

[ Szerkesztve ]

(#59007) evo87 válasza lautnermark (#59006) üzenetére


evo87
őstag

Hinnye....teljesen abban a hitben voltam, hogy az 560 is tudja ezt. De akkor tévedtem, sorry.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#59008) Lite válasza lautnermark (#59005) üzenetére


Lite
őstag

Bizony. Pont ott van mögötte valami merev, és ennyi. Marad az átforrasztás... Ez nem megy be jobban, különben törnek az rca-k.
(Azért régen az nem volt hülye szokás, hogy a mechanika nélküli cuccok kicsit rövidebbek voltak...)

(#59009) evo87 válasza Lite (#59008) üzenetére


evo87
őstag

Esetleg a Kenwood BT53U 159 mm az adatlapja szerint...de az sem sokkal rövidebb. Az Alpine mind hosszú, a Kenwood nem gyárt DSP-s mechanika nélküli fejet, ezek szerint a Pio-k is hosszúak... nem könnyű a helyzet.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#59010) lautnermark válasza evo87 (#59009) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Az is sok, mert most 165 mm-e van és kb. 30 mm-t kilóg.

(#59011) Lite válasza evo87 (#59009) üzenetére


Lite
őstag

Köszi. Ebből átszerelés lesz. Álljon itt tanulságul minden Octavia I beépítéshez... :)

(#59012) BBéci válasza Lite (#59011) üzenetére


BBéci
titán

kíváncsi vagyok, hogy a legújabb Octaviával lesz-e hasonló gondom?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59013) Lite válasza BBéci (#59012) üzenetére


Lite
őstag

Olyanhoz nem volt szerencsém... A másik vasnál (nem Octi) bőven van hely. Ez viszont meglepett, hogy ilyen szűk.

(#59014) evo87 válasza Lite (#59013) üzenetére


evo87
őstag

Ha ez vigasztal, a Lancerben is van egy keresztvas... tehát ott sincs túl sok hely. De nem igaz hogy nincs olyan mechanika nélküli DSP-s fej amelyik rövid kialakítású.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#59015) Akos1994 válasza Lite (#59008) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Nem csak valami műanyag merevítő van ott mögötte?
Fabia mk1-ben volt egy középen ami függőlegesen alátámaszt, meg még egy teljesen középen vízszintesen.
Gyári rádió rövidebb egy kicsit, így kb esélytelen volt, de viszont a merevítő mögött azért volt bőven hely.
Valami kisebb fúrószárat fogtam, vezetékeket addig félrehúztam, aztán szép lassan, övatosan addig furkáltam, hogy le lehessen törni, utána pedig a maradék műanyag sorját lecsiszoltam róla.
Itt már mondjuk a vízszintes műanyag ki lett gyomlálva, de azért látszik a lényeg.

(#59016) Lite válasza Akos1994 (#59015) üzenetére


Lite
őstag

Nálam okosabb és tapasztaltabb fórumtárs keze munkáját dicséri a munka, és ha az ott elrakható / megoldható lett volna, akkor most meg lenne oldva - ebben biztos vagyok. Ma este az 5900 felfekszik a műtőasztalra... :D

(#59017) Akos1994 válasza Lite (#59016) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Jah okés, nem kötekedés akart lenni, elhiszem én, csak mondom hátha.. :D Pont az octiról nem gondoltam, hogy ennyire kevés a hely. Aztán persze, ha kiszednénk a műszerfalat lehet kiderülne,hogy van ott mögötte hely,csak nem volt elsődleges szempont a tervezésnél,hogy mély legyen a din lyuk... :U :)

(#59018) Lite válasza Akos1994 (#59017) üzenetére


Lite
őstag

Kb. ez van... :)

(#59019) PiciPeti


PiciPeti
őstag

A külsö/belső keringetés csappantyúja van mögötte, jobban mondva annak a burkolata. Így is inkább alulra került a fej (a rakodórekesszel megcseréltem a helyét), mert felül a műszerfal keresztmerevítője is útban lett volna, úgy 5-6 centit lógna ki a fej. :(
RCA nélkül befér a szabvány DIN fej, azzal már nem. A rövid Kácsás dugóval lehetne nyerni kb 1 centit, de azzal se lenne ki a vízből a dolog sajnos. :N
Át kell alakítani lengő csatlakozósra a fej kimenetét, akkor le lehet fordulni vele egyből, úgy tuti befér. :K

(#59020) Szajo válasza PiciPeti (#59019) üzenetére


Szajo
őstag

Tudna vki kenwood 303bt és egy blaupunkt gtb 8200 párosra látatlanban egy közel jó beállítást mondani?

(#59021) PiciPeti válasza Szajo (#59020) üzenetére


PiciPeti
őstag

Vágás 60-70Hz körül, fázis ahogy jobban tetszik, hangerő ízlés szerint... ;)

(#59022) Szajo válasza PiciPeti (#59021) üzenetére


Szajo
őstag

Köszönöm, és fejegység beállítást tudtok?

(#59023) PiciPeti válasza Szajo (#59022) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ezeket a fejegységen kellene beállítani ha lehet, mi másra gondolsz?

Bass boost, loudness, stb hülyeségeket ki kell kapcsolni a francba, ládán kikapcsolni a vágást, Gain-t max 3/4 körülre.

(#59024) Szajo válasza PiciPeti (#59023) üzenetére


Szajo
őstag

Hogy érted hogy ládán kikapcsolni a vágást? Levenni a potit 0ra?

(#59025) PiciPeti válasza Szajo (#59024) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ejj, most nézem nem kikapcsolható...
Hát akkor vagy feltekered maxra, és a fejen vágod, vagy a fejen kikapcsolod a vágást, és a láda potijával állítod. Ahogy jobb. ;)

(#59026) #28001792


#28001792
törölt tag

(#59027) PiciPeti válasza #28001792 (#59026) üzenetére


PiciPeti
őstag

Digit, vs manuál klíma, valószínű más a fűtésbox műszerfal mögötti része. :K

(#59028) kacsa7 válasza Lite (#59016) üzenetére


kacsa7
őstag

Na akkor ezt még megvárom. Olyan áron van, hogy elgondolkoztam, veszek egyet próbára. Legalább lenne Alpine-JVC-Pio összehasonlításom :DDD

(#59029) PiciPeti válasza kacsa7 (#59028) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jó. :K

Bár a csatornánkénti mute baromira hiányzik beállításnál, ár-érték arányban sztem nagyon jó ajánlat.
Kivitel-anyaghasználat tipikus pio sajnos, viszont a hang is tipikus pio, szerencsére. :))

(#59030) kacsa7 válasza PiciPeti (#59029) üzenetére


kacsa7
őstag

Az anyaghasználattól el tudok tekinteni, mert mindegyik gagyi.
Igazából továbbra is prociban gondolkozom, csak kellene elé valami újabb, ami tudja pl a flac-et, hogy ne kelljen konvertálgatni. Mondjuk most SSD-vel kezdtem el használni a JVC-t, így a pendrive csere-bere megszűnt. Eddig bárkit kérdeztem, akinek a szavára lehet adni, mind azt mondta, kb. minden visszalépés innen, a PRS kivételével. A PRS meg megoszló, van aki azt mondja jobb, van aki szerint hangra rosszabb (Pl. Rodolpho és Buglyó Tomi szerint is zeneibb a JVC). Régimódi vagyok, hiszek ilyen hülyeségekben, mint aranyozott RCA :DDD

A másik dolog. A PRS lekerült a Pio oldaláról, az R90BT meg a JVC-ről. Várnám, hogy jöjjön helyettük végre a frissített modell. Kérdés, lesz-e ilyen, vagy ezek az újak vannak és pont.

[ Szerkesztve ]

(#59031) PiciPeti válasza kacsa7 (#59030) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem is zeneibb az a JVC mint a PRS. :K

Ha nem mászol falra a lassúságától, akkor én megtartanám a helyedben. Most hogy flac, van wave, sztem tökmind1, dbpoweramp-al +5mp a másolás konvertálással együtt. :U

Sztem ki fog halni ez a megfizethető felső kategóriás 1 DIN. és a procik térhódításának köszönhetően érthető is. :K

[ Szerkesztve ]

(#59032) kacsa7 válasza PiciPeti (#59031) üzenetére


kacsa7
őstag

Foobar-ban megoldom most is. Csak ugye figyelni kell, hogy 16bit, 44kHz. Igazából én szeretem mindenét az USB-n kívül. Kijelzője meg mindnek gagyi. Azért nem lépek sosem :DDD Ráadásul most megint meggyőztél Te is. A procin szoktam elgondolkodni, mikor épp egy Helix vagy Rainbow kóborol jó áron. Aztán mindig arra jutok, ha Szlama Zolinak jó volt, akkor talán inkább finomhangolni kellene, mint rákölteni a mostani proci két-háromszorosát...

(#59033) Lite válasza kacsa7 (#59028) üzenetére


Lite
őstag

Egyenlőre úgy tűnik, kicsit hosszabb műsor lesz... :F :W


Három pozitív és a negatív közösítve oldalanként. Eredetileg KHS-321-et terveztem kivezetésnek, de a hely szűke miatt most gondolkodóba estem...

(#59034) MunezXBK válasza kacsa7 (#59030) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hát nem tudom, attól függ mit hallgatsz.

R90BT-ről váltottan PRS-re és nem bántam meg.

(#59035) mortalwombaR válasza Lite (#59013) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Üdv a klubban. Én már várom a tavaszt, hogy át tudjam forrasztani a dugokat (JVC 90BT Sommer otthoni hifi kábellel 'hosszù' dugòkkal) a legrövidebb Kácsásokra.
Én ráadásul hekkelni sem tudok, mert a fűtésdoboz van a fej mögött, nem egy esetlegesen kivághatò merevìtő. De nagyon remélem a rövid dugòk jòk lesznek.

(#59036) mortalwombaR válasza PiciPeti (#59019) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Ahhh, lehet nekem is ez kéne, hogy biztosra menjek. Sőt, akkor nem kéne bántani a gyári kábelt.

(#59037) Raul_Duke


Raul_Duke
tag

Sziasztok!

Adott egy kombi w124-es Mercedes. Gyárilag 4 hangszóró van benne. Kettő a műszerfalon a két szélén és kettő a hátsó ajtóban (a hangszórók helyén nem akarok változtatni). A gyári fejegység kezdi megadni magát, ezért cserélnem kell. Ha már a fejegységet kicserélem, gondoltam veszek új hangsugárzókat is. Fontos, hogy a fejegység ne legyen túl hivalkodó, játssza le a FLAC formátumot és narancssárga háttérvilágítása legyen. Én egy Kenwood KDC-X5000BT-re gondoltam, mondjuk méret azonos Kicx hangszórókkal. A basszus hiánya nem fog zavarni, a jelenlegi is elég. A kérdésem, hogy milyen hangsugárzót vegyek (koaxiális stb.), és hogy jó-e a fejegység amit kinéztem.

Köszi!

Epos + Creek

(#59038) Lite válasza mortalwombaR (#59035) üzenetére


Lite
őstag

Nekem kb. a legésszerűbb megoldás az lesz, hogy az rca aljzatok közepén bemegyek a pozitív szállal és a sínekhez forrasztom, a negatívot meg kint fogom ráforrasztani a csatira. Kicsit buhera, de azt a nyákot én meg nem bontom...

(#59039) Szajo


Szajo
őstag

Kenwood fejnel mit takar tre, mid, bass q factor beállítás?

(#59040) kacsa7 válasza Szajo (#59039) üzenetére


kacsa7
őstag

A Q faktor mindenhol a "szélessége" a frekvencia tartomány módosításának. Minél kisebb a szám, annál szélesebb a tartomány, amit változtat. Ha emelsz 1db-t 100Hz-en, az nem csak 100Hz-en változtat, hanem alatta és felette is. Minél nagyobb a Q, annál kisebb frekitartományt érint a változás.

(#59041) xm1000


xm1000
csendes újonc

90bt kontra Prs .

A 90bt igazi meleg hangú ,lágy karakter ,olyan analógos ezért is zeneibb.Aki analóg hifin nőtt fel(vagy pont az van most is ) ,az igazán tudja értékelni ezt a fejet .Ad egy pluszt a zenébe .Talán nyálasnak tűnik ,de lelke van a zenének és tele van élettel .A prs egy nagyon jó fej ,komoly rendszert lehet mögé építeni és nagyon jó hangot is ki lehet belőle hozni,Viszont prs-ből pont ez a plusz hiányzik ,és ezért nekem picit műhangnak érződik.Amit leírtam független a hallgatott zenétől.

Most lehet megköveztek a"műhangért" ,de csak a véleményem és a tapasztalatomat írtam le.

(#59042) Repiv


Repiv
tag

Üdv!

Lehet, hogy hülye kérdés lesz:
Adott egy régebbi autó, aminek az ajtajába raknék két új hangszórót. Ez az autó egy Mazda mx-5, az ajtaja nagyon puritán, gyakorlatilag üres tér két fém között. Felül be tud jutni a nedvesség alul meg ki tud folyni. A hangszóró hátulja ebben a térben lenne, ahova be tud jutni a nedvesség.

Szokás a hangszóró hátulját szigetelni valahogy? Ha igen, hogy?

Köszönöm

(#59043) Akos1994 válasza Repiv (#59042) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Gyakorlatilag minden ajtó ilyen, direkt van kifolyó, mert hiába van az ablaknál egy vízcsepp "lehúzó" gumicsík, valamennyi nedvesség ígyis-úgyis bejut. Igazából az ajtók 90%-a ilyen, max szokott még egy merevítő bent lenni, de alapvetően ugyanilyen "két lemez között üres tér" az alapfelállás.
Ha szigeteled a hátulját bármivel akkor kb rakhatnád akárhová, nem lesz neki elegendő tér amiben tudna zenélni, kvázi felesleges az egész. Az autóhifi célra gyártott hangszórók azért olyan membránból készülnek ami ellenáll a magas páratartalomnak/nedvességnek. Ha csak nem ömlik be a víz, akkor nem lehet szerintem baj belőle.
Btw, két évig volt egy 19 éves Peugeot 106-osom volt, málló gumitömítésekkel,szar ajtókkal.. Be is ázott mindenhol. Véletlenül benne hagytam egy sniccert a kesztyűtartóban, meg némi apró lötyögött a a váltó előtti kis tartóban.. Félév alatt a 100 forintos teljes felülete is teljesen eloxidálódott, illetve a sniccer pengéje is totál rozsdás lett.. :D Az ajtó belső üregében is véletlenül maradt egy csavar az is porrá rohadt. Nyáron nagyobb viharoknál a kesztyűtartót kiszedtem (amúgyis mindig kiesett magától :DDD ) és vezetés közben jobb kezemmel tartottam, amíg a tetőantenna tövéből és egyéb különböző felderíthetetlen helyekről csöpögött lefelé a víz középen. Nah ilyen környezetben a komponens szettemnek másfél év alatt kutyabaja sem lett.

[ Szerkesztve ]

(#59044) Reneolus


Reneolus
tag

Sziasztok!
Ismeri valaki a Soundstream fekete bordás Reference szériáját? Pl. REF480.4? Ezekben is megvan az a dög, dinamika, mint a kék sorozatban? Emphaser EA490-200-hoz képest jobb, rosszabb, más, vagy...?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#59045) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Egy Volvo V50-esbe szeretnék jobb hangrendszert, első körben egy első szettre gondoltam, gyári fejegységgel hajtanám, ez jó választás lenne? Hertz ESK 165L.5

Ha erősítőt is tennék hozzá, az miben lenne jobb? Több lenne a mély, vagy tisztábban szólna? Csak mert hosszabb távon két verzió közt vacillálok, az egyik, hogy erősítő nélkül egy első szett és mellé egy ülés alá tehető mély láda, a másik pedig hogy csak az első szett egy erősítővel.

Köszi

Origin / Steam: Stanchore

(#59046) Lite válasza kacsa7 (#59028) üzenetére


Lite
őstag

Végül tegnap éjszaka megvolt a műtét, az x5900-as beteg sem halt meg:



Sokkal könnyebb volt megcsinálni, mint hittem és még vissza is alakítható. :)
Ma csak bedugtam a helyére mindent, teljesen hibátlan.

És közben az egyik mélyközép néhány napnyi helyreállás után ismét hol szól, hol nem. Szegény Sinus Live... 10,5 év és 303.000 km után elfáradt... :)

[ Szerkesztve ]

(#59047) BBéci válasza Stanchore (#59045) üzenetére


BBéci
titán

"Ha erősítőt is tennék hozzá, az miben lenne jobb? Több lenne a mély, vagy tisztábban szólna? "
Mindkettő, pluszban dinamikát is nyernél. Kicsit sarkítva: gyári fejegységgel és/vagy erősítő nélkül nem beszélhetünk autóhifiről.
Az autóhifisek többsége szubláda nélkül nem tudja elképzelni az életét, de néhányan elvannak nélküle. Utóbbiak az ajtót perfekt módon csillapítják, talán panelt is építenek rá, valamint csúcskategóriás vagy annak közelébe tartozó hangszórókat használnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59048) kacsa7 válasza Lite (#59046) üzenetére


kacsa7
őstag

Este jól mulatsz :DDD Ilyen hangszórókkal a hangjáról viszont nehéz lesz értelmesen nyilatkozni.

(#59049) Lite válasza kacsa7 (#59048) üzenetére


Lite
őstag

Ez igaz. De van otthon egy szett Rainbow DL-C6.2, az belemegy, amint időm engedi, de legkésőbb 7végén...

(#59050) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok.
Hátsó 13-as gyári hangszórót cserélném le.
Kettő hangszóró közül melyiket ajánljátok?
Magnat Car Fit Style 132 (használt)

Pioneer TS-G1331i

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.