Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) orbano válasza Xero (#5399) üzenetére


orbano
félisten

autóba nem is való, nem bírja a strapát.
a gyári kinézetet egyébként nem nagyon bontja meg egy ajtópanel, vagy egy oszlopra szerelés. de egy minimum szerintem az lenne, ha magasak a 3szögben egy normális parnelt kapnának, hogy szembe forduljanak veled. egyébként annyira nem vészes az elhelyezkedés, a fejedtől nincs sokkal nagyobb távolságra a magassugárzó. szvsz szerint ponta 3szög fölött az A oszlop alján baba helye lenne :)
Egyébként én is úgy indultam el, hogy a gyári kinézethez áhh nem nyúlok... holnap majd teszek fel képeket, egyébként én is baromi kíváncsi vagyok mennyire passzol a gyári milióhöz a panelosítás, kicsit azért félek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5402) Xero válasza orbano (#5401) üzenetére


Xero
nagyúr

Szembe vannak fordítva. A gyári infinity forgó konzolokkal raktuk be őket! :)

(#5403) orbano válasza Xero (#5402) üzenetére


orbano
félisten

áháá :) hát akkor remélhetőleg segít egy fejegység. /meg még egy erősítő/

A vér nem válik VAZZE!™

(#5404) Xero válasza orbano (#5403) üzenetére


Xero
nagyúr

Lövök ma képet elhelyezésről, úgyis megyek kocsikázni. :)

(#5405) orbano válasza Xero (#5404) üzenetére


orbano
félisten

no? holnap én is lefotózom a cuccokat. különösen a mélyközép nagyon barátságos lett. és a hang sem szar, bár van még hova fejlődnie :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#5406) G.Zs. válasza orbano (#5405) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Láda van?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5407) orbano válasza G.Zs. (#5406) üzenetére


orbano
félisten

:K és passzív létére alig hallani. mikor állítgatta Szakáll, egyszercsak megkérdezte, hogy na milyen, jó így. Mondom mi? -Hát a mélyláda. -Miért már bekapcsoltad? :D
Ma csak későn értem ki, f11 körül, de köv héten kijövök korán. Mondjuk érezni rajta a Tiédhez képest, hogy butább a fej, nagyon vágyódik a finomhangolásra a rendszer.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5408) G.Zs. válasza orbano (#5407) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jövő héten hallgatózhatunk. Végre volt egy kis időm, és az én rendszerem is beállítottuk Wackonddal. Meghallgathatod. A múltkorihoz képest sokkal élethűbb hangja lett. A színpad is jobb lett.
Milyen típusú nyomó lett? Reflexben, vagy zártban van?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5409) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Lehet, hogy számotokra bagatel a dolog, de nekem ez új!
A múltkor valaki felvilágosított, hogy azért lehet gyenge az autórádióm vételi erőssége a Skoda Fabiamban, mert nem kap tápot az antenna. Kibeszéltük a dolgot, megértettem (bár minden boltban hülyének néztek, hogy miről beszélek) és tegnap el is jutottam odáig, hogy megvettem.
A probléma a következő:
Mintha itt is mondta volna valaki, de a boltban is úgy adták, hogy "kapcsolt 12V kell neki!" meg azt is mondta, hogy "valószínűleg az is egy kék kábel lesz"(merthogy a táp feladóé kék). Ebből én arra gondoltam, hogy olyan aljzat kell neki, amin csak a rádió bekapcsolásakor jelenik meg a 12V! Na ilyen nincs! Olyan van, amin csak akkor van 12V, amikor elfordítom kicsit a kulcsot (nem gyújtásig), de az is mind foglalt! Ezt úgy értem, hogy mind fel van használva és eltűnik a kábel rengetegben....(az a bizonyos kék is!) Magyarán nincs szabad 12V-os láb!
Egy valamit találtam: A rádió ISO csatlakozói mellett van egy kis biztosíték, mellette pedig egy üres saru hüvely, amin szintén 12V jelenik meg kulcs fordításra....

Valaki tud segíteni, hogy akkor most hová is köthetem az antenna tápot?
A készülék egyébként: Clarion BD269RGMP

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5410) orbano válasza G.Zs. (#5408) üzenetére


orbano
félisten

egy SQ kocsiból kiszedett Junior 1004, ahhoz a rendszerhez tervezett zárt ládával (ezt grátiszba kaptam hozzá).
basszus a tied meg még jobb lát? ááááhhh el fogom sírni magam :) de sebaj, most már csak türelem kell, és fillérekből megvan az aktív rendszer (Szakáll előre gondolkodott, és minden hangszórókábel, RCA a helyén van, csak a plusz erősítőt kell bedugni és a fejegységet kicserélni :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#5411) BBéci válasza -Maci- (#5409) üzenetére


BBéci
titán

Megismétlem: a fejegységből kijövő, motoros antennát vezérlő madzagot kell az adapterhez kötni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5412) -Maci- válasza BBéci (#5411) üzenetére


-Maci-
őstag

Olyan ennek nincs, de vettem 12V-ot és műxik.
Thx

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5413) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

2 hónapja kivettem a ládát a kocsiból, ma gondoltam visszarakom, érezzük a zenét.
Erősítő megy, láda meg sem nyikkan. DLD 500+.
Újrakábeleztem 2x is a rendszert és a biztiket is ellenőriztem, minden rendben van, de a láda hallgat...

Valakinek 5let :F :F :O :O

Picture me Rollin' by 2pac

(#5414) G.Zs. válasza Cxgrav (#5413) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Fejen nincs kikapcsolva?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5415) BBéci válasza Cxgrav (#5413) üzenetére


BBéci
titán

Mit értesz az alatt, hogy az erősítő megy? Másik ládával próbáltad, vagy feszültséget mértél a kimenetein?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5416) orbano


orbano
félisten

Lenne egy kérdésem a kedves hozzáértő fórumtársakhoz:
megvan ugye az új hifi, tetszik is nagyon, meg nem is: az eddigi eszközeimhez képest brutálisan szépen szól, sok új részlet hallatszik, nagyon élethű. Viszont úgy érzem idegesítően harsányak néha a magasai(?). Egy-egy női ének, szaxofon iszonyatosan kellemetlenül tud szólni. Ha lehalkítom, akkor nincs vele gond, de akkor meg elvesznek a szép határozott mélyek a háttérben.
Jó példa Bach "Suite No.1, S.1007, G major - I. Prelude" című száma (:D). Ha beállítom, hogy kellemes legyen a hangerő végig, akkor a mélyek már csak erőtlen kis foszlányoknak hatnak, mint ha Yo-Yo Ma-nak görcs állt volna a kezébe, és nem érné el rendesen a mélyebb hangokat (ez egy hülye kép, de nem tudom jobban érzékeltetni). Egy másik, teszt CDn lévő dal egy erőteljes, lassú dobszólóval indít, amibe egy fúvós (nincs fülem hozzájuk, nem tudom milyen) társul. Ugye mondanom sem kell, hogy ha a dobot belövöm, hogy szépen szóljon, utána a kedves kolléga belépője a darabba meglehetősen bántú hatású.

Próbáltam állítgatni dolgokat, de nem igazán sikerült (nincs igazából mit). A treble-t hiába tekerem lejjebb, az egy fátyolt rak a hangzásra.

Ötlet mi okozhatja? És vajh lehet ezen segíteni aktív hajtás nélkül? Egyáltalán a hifivel lehet a gond, vagy velem? (ezt mondjuk kizárnám, mert eddig két emberből kettő ezen a véleményen van, sőt, anyám is felócsúdott a Dead Can Dance: The Wind That Shakes The Barley hallatán)

Előre is köszi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5417) G.Zs. válasza orbano (#5416) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A hangváltón kell a magas jelszintjét állítani. Nem tudom, hogy az element hangváltója mennyit tud, de ha lehet, akkor a vágási frekvenciával és meredekséggel is játszani kellene. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5418) Lokids


Lokids
addikt

Hali.

Szeretnék venni a suzukimba valami autórádiót a 8 éves sony helyett.
Egyenlőre 25K-ért egy LG7900-as néztem(usb miatt). Erről van valakinek tapasztalata? Vélemények?
És még szerintem a gyári 10cm-es hangszóró párt is le kéne cserélnem. Erre mit ajánlotok?
Nem felső kategóriát keresek, de jól szóljon.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5419) Cxgrav válasza BBéci (#5415) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Úgy értem, hogy az erősítő megy, hogy a kábelezést rákötöttem az erősítőre, és mikor kapcsolom be a fejet, akkor a remote vezeték szépen ráadja a 12V-t és látom hogy a POWER lámpa zölden világít + a ventije az erősítőnek kerreg a kosz miatt ha megy. Ha gáz lenne, akkor a Pretiction világítana pirosan. De már párszor bekötöttem a ládát, szal elkötni csak nem kötöttem el, ha már az erősítő is "jót" világít. Ráadásul az erősítőm rá van csavarozva a ládára, szóval ha kiveszem a ládát, egyúttal az erősítő is jön vele. Mind2ő itt csücsült a szobában :O

G.Zs.:
Nincs kikapcsolva, csak az erősítőről szoktam leszedni a kábeleket, azokat leszigetelem és a láda + erősítő jön be a házba.

UI: ma átviszem egy haverhoz a ládát, hátha nála megszólal az kocsijában. Reménykedem.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#5420) orbano válasza G.Zs. (#5417) üzenetére


orbano
félisten

nem néztem még bele a hagnváltóba, nem tudom lehet-e rajta állítani valamit is, leírás neten nulla. na majd meglássuk.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5421) G.Zs. válasza orbano (#5420) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Közben megnéztem. A hangváltódon csak érzékenységet tudsz állítani, attól függően, hogy melyik aljzatba kötöd a magasat. Az elementhez sajna elég alap hangváltót adnak. De nem gond, mert ha majd "aktivizálod" a rendszert, akkor úgyse kell. Addig meg próbálunk valamit állítani rajt.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5422) orbano válasza G.Zs. (#5421) üzenetére


orbano
félisten

ezt hol találtad? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5423) G.Zs. válasza orbano (#5422) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt a második oldalon.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5424) orbano válasza G.Zs. (#5423) üzenetére


orbano
félisten

de nekem element van, azon csak 6 csati van kívül :( persze ettől még belül vagy oldalt lehet valami kapcsoló vagy mittoménmi...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5425) G.Zs. válasza orbano (#5424) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hm. Ezt benéztem. Ez a Junior. :D
Meglepődtem, hogy csak az érzékenység állítható.
Érdekes, hogy egy ilyen kategóriájú szetthez ilyen egyszerű hangváltót adnak. :F
Összehasonlításképp a hasonló árkategóriájú (sőt olcsóbb) AS X-Ion szettem keresztválóján érzékenység, vágási frekvencia és meredekség állítással összesen elvileg 169-féle különböző beállítás határozható meg.
Ezek után nem tudom hogy az Elementnél lehet-e állítani valamit. :(
De meg kell majd nézni. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5426) orbano válasza G.Zs. (#5425) üzenetére


orbano
félisten

kérédés, hogy a sok állíthatóság mellett a hangminősége hogyan viszonyul az elementéhez. plána hogy azonos árkategóriában vannak ha jól tuom.
no de majd meglássuk :)
tényleg, elhozhatnád az xion váltóját, kíváncsi lennék rá :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5427) G.Zs. válasza orbano (#5426) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem vettem meg a hangváltót, mert nem kellett. Csak megnéztem. Így sokkal olcsóbb volt a szett.
Majd ma meghallgathatod, milyen a hangminősége... :D

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5428) G.Zs. válasza orbano (#5426) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ilyen

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5429) orbano válasza G.Zs. (#5428) üzenetére


orbano
félisten

tudom milyen, nagyon sokáig ezt a szettet akartam megvenni :) majdnem lett is belőle egy 13-asom. belegondolni is szörnyű :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5430) G.Zs. válasza orbano (#5429) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerencse, hogy nem 13-ast vettél.
Ha a mostani mögött ott lesz az aktív rendszer, akkor fogod megtudni, mi a helyzet. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5431) Cxgrav válasza Cxgrav (#5419) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Na haverral leteszteltük, az ő kocsijában megy a ládám, meg az erősítőm is.
Saját kocsimban még mindig nem. Áramot kap az erősítő ez fix, ezek szerint már csak az RCA kábel lehet a ludas. Rádióban nem volt szétcsúszva, szal lehet megtört? de az sem valószínű.... :O Tanácstalan vagyok

Picture me Rollin' by 2pac

(#5432) orbano válasza G.Zs. (#5430) üzenetére


orbano
félisten

Nem győzöm kivárni. De odébb lesz még, várnom kell míg esik az RSII ára használtan, illetve találok EL-A52-t szintén másodkézből. A kettőre együtt 50 ezernél semmiképpen nem akarok többet elklteni, de ha lehet inkább kevesebbet.
Mondjuk van egy EL-A54 eladó használtan 18ért, csak nem tudom mit kezdenék a plusz két csatornával :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5433) orbano válasza Cxgrav (#5431) üzenetére


orbano
félisten

egy multiméterrel megtámadod a kocsid és máris rájössz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5434) migabi24


migabi24
nagyúr

Üdv, szeretnék 1 jó első szettet venni, de teljesen amatőr vagyok, egy beszerelő műhelybe kicseréltettem a gyári hangszórókat (Seat ibiza) ezt rakták be http://www.hangszorobolt.hu/?showid=814&level0=27 na ez az én fülemnek nem tetszett a gyári sokkal jobban szólt, pedig agyon istenítették, ez tényleg nem egy jó szett vagy velem van a baj, vagy a beszereléssel? szeretnék valami igazán jó első szettet 30K-t is rászánnák csak jóbban szóljon mint a gyári philips hangszóró, a Hertz komponens szetteket nagyon dícsérik a laikusok, ezen a fórumon senki nem említi, pedig azon gondolkodtam Hertzet veszek, ill. azt olvasom, hogy érdemes erősítőről hajtani az első szettet, ez csak a hangerő miatt van, vagy a minőséget is befolyásolja, alap cucc van a kocsiba JVC KDR-401, JBL 4 csatornás erősitő 4x75RMS és 1 JBL láda mindenféle zenét hallgatok rock és klaszikus kivételéve :B

[ Szerkesztve ]

(#5435) Xero válasza migabi24 (#5434) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenképpen erősítőről kellene hajtani ha eddig nem úgy lett volna!

(#5436) hugi0 válasza migabi24 (#5434) üzenetére


hugi0
őstag

A napokban lattam egy DLS R6A szettet.
Szerintem a legjobb valasztas ezert az osszegert.

En errol cirka 4-eve igy velekedem, pedig sokmindent hallottam mar.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5437) hugi0 válasza hugi0 (#5436) üzenetére


hugi0
őstag

Sracok !

Ilyen elolapot vagy keszuleket keresek !

Pioneer DEH P8000 vagy Pioneer DEH P6000

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5438) orbano válasza migabi24 (#5434) üzenetére


orbano
félisten

csatlakozom az előttem szólókhoz, erősítőt mindenképp. nem csak a hangerő miatt kel. a fejegységben lévő erősítő nem erősítő, az egy kalap fos.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5439) orbano válasza hugi0 (#5436) üzenetére


orbano
félisten

hol láttad?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5440) hugi0 válasza orbano (#5439) üzenetére


hugi0
őstag

Google ?

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:imSQZydW3kMJ:www.carstyling.hu/buy_shower.php%3Fid%3D191087+dls+r6a+elado&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

Ezekrol a gyari Canon aksikrol, egy kicsit bovebben pls mailban.
- hogy ne itt OFF.

hugi00@gmail.com

Kosz.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5441) hugi0 válasza hugi0 (#5440) üzenetére


hugi0
őstag

De ugy latom mar meg is szunt a hirdetes. :((

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5442) migabi24


migabi24
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, 2 jelöltem van akkor u-Dimension Element EL-Comp 6 és a DLS R6A ezekről nagyon jók a visszajelzések és a tesztek, a 2 közül melyik lenne a jobb választás?

(#5443) migabi24


migabi24
nagyúr

Ezekkel lehet egy lapon említeni a Hertz Esk 165 szettet? mert az is képben van :B

(#5444) hugi0 válasza migabi24 (#5442) üzenetére


hugi0
őstag

En u-D-t nem vennek.

Miert ?
- azert mert csak. ;))

De akkor sem.
- van sok mas alternativa.

Szoval DLS !
Raksz melleje egy DLS Reference 100-as erositot, es toppon vagy.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#5445) kisboxi


kisboxi
tag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni tapasztaltabb kollégáktól. Rászántam magam, hogy vmi normálisabb hangot rakjak be az autómba (Golf4). Kezdő lépésnek az első szett cseréjére gondoltam. A kiszemelt pedig : Audio System MX 165 VW. Megéri erre beruházni? Van valakinek tapasztalata a szettel? Egyenlőre még csak fejegységről lenne hajtva, később erősítőről.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5446) orbano válasza kisboxi (#5445) üzenetére


orbano
félisten

mielőtt bármit veszel, azt döntsd el, hogy hosszú távon milyen eredményt szeretnél elérni és mennyit leszel hajlandó rászánni. amíg nem látod egyben az egész rendszert, ne kezdj el vásárolni. sőt, addig tanácsokat is nehéz adni.

hugi0: ha már u-D és fikázás. Erre az Element szett harsányság problémára nincs valmai ötleted? Úgy venni ki, hogy van egy keskenyebb frekvenciasáv valahol középen (már amennyire az én nem túl tapasztalt hallásom ki tudta venni), amin baromira kiemel (énekhangok teteje, gitár magasak, és valamivel kicsit ezek fölött). Csak nem tudom, hogy ez valamelyik hangszóró hibája-e, vagy az illesztésé? Hogy lehet ennek házilag jobban utánanézni?
A hangváltója elég nagy csalódás amúgy, azt hittem azért valami tisztességesebbet tesznek be egy tekercs-kondi-ellenállás triónál. Mondjuk aktívra váltok majd, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5447) G.Zs. válasza kisboxi (#5445) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem sima MX-et vegyél, és hozzá egy kiemelő keretet. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5448) migabi24 válasza hugi0 (#5444) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, hiszek neked, csak ahogy nézem nem árulják minden sarkon ezt a szettet szegeden szerintem nem is hallottak még róla a boltok, csak emencé meg sal hangszórók vannak, egy megbízható boltot ahol online megtudnám rendelni tudnátok ajánlani?

(#5449) orbano válasza migabi24 (#5448) üzenetére


orbano
félisten

megéri várni rá, hogy legyen egy eladó valahol szerintem :) vagy bármi másra. érdemes carstylingon nézelődni jó vételek után (30ért nagyon nagyon jó dolgokat kaphatsz). türelem rózsát szokott teremni, mondják az okosak. :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5450) migabi24 válasza orbano (#5449) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szétnéztem találtam is 18-ért 1 szettet, asszem lecsapok rá, ha mindenki ezt isteníti remélem nem csalódok benne, a Jbl erősítőm méltó lesz ehhez a szetthez vagy cseréljem jobbra?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.