Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) attila666 válasza Adonimus (#29000) üzenetére


attila666
tag

Komolynak tűnik, meg a márka is az :D

20e Ft-nál kezdődnek a komponens szettek, esetleg használtan ki lehet fogni olcsóbban.

(#29002) Adonimus válasza attila666 (#29001) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Tudom, hogy 20 ezer forintnál kezdődnek de sajnos annyit nem tudok rá szánni. Ha találok egy komolyabbat, 1-2 napon belül elviszik. :(

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#29003) kavics325i válasza Adonimus (#29002) üzenetére


kavics325i
őstag

Akkor vedd meg ezt

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29004) Adonimus válasza kavics325i (#29003) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszi, de inkább ne segíts.

Az olcsók között keresem a legjobbat. Ebben kérnék segítséget. Annyit magamtól is meg tudtam állapítani, hogy a drágábbak a jók. Inkább abban kérnék segítséget, hogy 10 és 14k között, melyik a legjobb. Valaki tudna konkrét szettet?

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#29005) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e valamit a KáCsa audio kábelekről? Ahogy nézem a leírásokat az installációkról, nem nagyon kerülnek ilyen kábelek beépítésre. Viszont nagyon sok a Connection Sonus. Az csúcs kategória?

Apropó ide vág, hogy mit gondoltok, hogyan érdemes megválasztani a hangszóró kábelek átmérőjét az autó hifi installációnál? Mármint első szetthez milyen méretű, illetve a mély sugárzóhoz milyen méretű kábel ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#29006) kavics325i válasza Adonimus (#29004) üzenetére


kavics325i
őstag

Nézd,szarból is lehet várat építeni.Csak azt úgy hívják,hogy szarvár.És büdös.
De te ott akarsz különbséget tenni ahol nincs különbség. Nincs alternatíva. Nincs nézőpont. Mert ha lenne akkor nem ez lenne. Szívesen nem segítek,de legalább okos ne akarj lenni abban amiben nem lehet. Nem mondja senki,hogy költs félmilliót el ilyen dolgokra. De ennyi pénzért nem tudsz kapni konkrétan semmit. Egy vacsora egy csajjal egy faluban ennyi. Ne akard már,hogy "JÓL" szóljon. Külön jön a magas és a közép. Elégedj meg ennyivel

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29007) k-feri65 válasza Adonimus (#29004) üzenetére


k-feri65
senior tag

Clarion vagy kruger annyiért..

értem én de le sz@..m

(#29008) vasi89


vasi89
addikt

Régóta olvasgatok itt de most jön el végre, hogy normális első szettet be tudjak szerezni. Van egy ilyen erősítőm. Csak első szett lesz és csak 13as jöhet szóba mert nekem nem az ajtóban van a hangszóró hanem a lábamnál és emiatt a kiemelőkeret sem jöhet szóba. Erre esett a választás. Annyi a kérdésem, hogy ezzel a zerősítő + komponens szett kombinációvál már nagyjából értelmes hangzást tudok előhozni vagy ehhez a szetthez jobb erősítő kellene?

(#29009) kavics325i válasza vasi89 (#29008) üzenetére


kavics325i
őstag

Ugye sosem mindegy az "eleje". Technikai adatok alapján ki tudja szolgálni a hsz-t. Nem sok 13-asnak kell 100w folyamatos.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29010) icerockk válasza Adonimus (#29004) üzenetére


icerockk
tag

Itt van egy Clarion akörül az ár körül... (lehet, hogy használtan sokkal, de sokkal jobbakat találnál!)

[Clarion]

(#29011) KriszXJR válasza ThodEE (#28985) üzenetére


KriszXJR
tag

:))
Sok az ismerős...
De szerintem jó gazdi leszel!!

(#29012) KriszXJR válasza icerockk (#28914) üzenetére


KriszXJR
tag

Peugeot-ról semmivel sajnos.....

(#29013) icerockk válasza KriszXJR (#29012) üzenetére


icerockk
tag

Azért köszi ;)

(#29014) pps1 válasza Dealer20 (#28961) üzenetére


pps1
senior tag

Nem lennél vele semmivel előrébb. egy kategória.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29015) Dealer20 válasza pps1 (#29014) üzenetére


Dealer20
tag

Azt mondod? Egy kutya mindkettő?Most betettem egy próbára olyan mintha a JBL ben több erő lenne,és picivel szebben szólnak a magasaim, csak van egy nagyon pici sípoló alapzaja ami fordulatszámfüggő ,ez mitől lehet?Generátorzaj?

(#29016) gabber01 válasza Dealer20 (#29015) üzenetére


gabber01
addikt

Az.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29017) kavics325i válasza Dealer20 (#29015) üzenetére


kavics325i
őstag

A JBL valósabb teljesítménnyel rendelkezik.
De ezen a szinten ők sem világmegváltóak. Van akinek semmilyen szinten sem. Én szeretem,de én is picit magasabb szinten...

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29018) pps1 válasza Dealer20 (#29015) üzenetére


pps1
senior tag

Szerintem felépítésében semmivel nem jobb a mac-nél. (talán még ugyanazon a kínai gyártósoron is készülnek)

De ha már cserélni akarsz, miért nem választasz egy kategóriával feljebbről? Ennek a tipusú csereberének semmi értelmét nem látom.
Gondolom még nem vetted meg, máskülönben nem kérdeztél volna.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29019) Dealer20


Dealer20
tag

Persze nem vettem meg még csak megkaptam próbára mert egy ismerősömé és rég nem használta ,gondoltam amelyikkel szebben szol azt meghagyom a másikat pedig eladom.
Milyen erősítőkre gondolsz ami egy szinttel feljebb van?Írhatnál néhány példát amiben biztos nem lehet csalódni és még az ára is elfogadható :)

(#29020) pps1 válasza Dealer20 (#29019) üzenetére


pps1
senior tag

PPI

Roki

Ugyan sokkal drágább, de sokkal többet is tud - Emphaser

Ez beállíthatóságban, hangban kb verhetetlen, mellette brutálisan erős is - Hifonics

Kb egyenlőre ennyi, de biztosan van ezeken kívül is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29021) icerockk válasza pps1 (#29020) üzenetére


icerockk
tag

A Hifonics erősítők általában is a magasabb kategóriát képviselik, vagy kimondottan a drágább termékeik jók?

(#29022) pps1 válasza icerockk (#29021) üzenetére


pps1
senior tag

Hifonics erősítők egy eléggé összetett dolog. Régen az összes szériája jó volt, a VI, VII, VIII, X,, ezek mind Zed Audio fejleszések voltak.
Majd erős hanyatlásnak indult a márka, mert áthelyezték a gyártást Kínába.

Időközben azért volt pár nagy dobásuk, de ez sajnos mind a drágább kategóriákra korlátozódott. Ilyen volt az XX széria is és kb a Colossus -ok mindegyike.
De ha konkrét tipust írsz, lehet tudok konkrétabb is lenni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29023) CseLev válasza CseLev (#28924) üzenetére


CseLev
csendes tag

Valaki erre? :R

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#29024) T-Tboy


T-Tboy
tag

Jóstét mkinek!
JBL P1022 nyomóról vkinek konkrét véleménye? Sliccelt ládában mekkora kellene neki?
RAM3 MKII-es Signat elegendő lehetne e a megfelelő hajtására?

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#29025) Dealer20 válasza T-Tboy (#29024) üzenetére


Dealer20
tag

Az a Signat Ram 3 MkII kihajtja rendesen az a JBL subbot ;)
Az erősítőről 2 ohmon ,jóval több mint 500 watt RMS jön le :C

[ Szerkesztve ]

(#29026) pps1 válasza CseLev (#28924) üzenetére


pps1
senior tag

Magyar Pioneer importőrnél kellene próbálkoznod. Ha nekik nincs, akkor szerintem másnál sem fogsz találni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29027) pps1 válasza Dealer20 (#29025) üzenetére


pps1
senior tag

Amit a gyártó nem ajánl, és az erősítő sem nagyon szeret tartósan.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29028) pps1 válasza T-Tboy (#29024) üzenetére


pps1
senior tag

Nettó 35-40 literben már szépen zenélhet.(+ szub térfogat, +slicc port által kiszorított térfogat.)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29029) kavics325i válasza T-Tboy (#29024) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez egy power sorozatú 25-ös dupla tekercses nyomó.Vagy 1 vagy 4 Ohm illesztéssel.
Én zártban és legalább 5-600 rmssel hajtanám.
De itt mindenki a reflexet ajánlja,bár ez elég érzékeny nyomó. Viszonylag könnyen hajtható,és zenei.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29030) kavics325i válasza Dealer20 (#29025) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem...

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29031) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Adott egy Daewoo Kalos 1.4-es sedan auto. Ebbe szeretnék egy autórádiót venni amit lehetőleg minél könnyebben be tudjak szerelni. Ezt néztem eddig: [link]
Ez megfelelő lenne?? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#29032) kavics325i válasza bazsi0322 (#29031) üzenetére


kavics325i
őstag

Az ára mindig ennyi volt,de amúgy igen.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29033) bazsi0322 válasza kavics325i (#29032) üzenetére


bazsi0322
tag

Értem, köszi. Amúgy ez a csere hogy néz ki? Kb mintha egy pc-ben cerélnék egy optikai meghajtót?? :D
Még nem cseréltem autórádiót csak azért...

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#29034) kavics325i válasza bazsi0322 (#29033) üzenetére


kavics325i
őstag

Ha ISO előkészítéses akkor kb. igen,ha nem akkor nem :D

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29035) bazsi0322 válasza kavics325i (#29034) üzenetére


bazsi0322
tag

Na ezzel nem sokat mondtál sajnos. :DDD

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#29036) kavics325i válasza bazsi0322 (#29035) üzenetére


kavics325i
őstag

Olvass utána. Nézd meg. Én innen honnan tudjam?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29037) Megamen


Megamen
tag

Auna BDX-3000 monoról tud valaki valamit?Mennyit érhet?

(#29038) kavics325i válasza Megamen (#29037) üzenetére


kavics325i
őstag

Mint ahogy a nevében is benne van 3000 w rms-t tud 1 ohmon. :)
Olyan 40 - 50 között érhet. Már eleve a márka csengése is bizalom gerjesztő. Minden termékére valós adatokat ír fel. A felépítése is figyelemre méltó

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29039) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Fejegységek közül melyiket választanátok:

- Kenwood KDC 4047UG vagy Kenwood KDC 5141 vagy valami hasonló használtan

- Sony DSX-A30 újonnan

- bármi más

Árban kb. 15k körül szeretnék rászánni. Jobb annyival a használt, hogy megérje, hogy nincs gar / esetleg karcos picit, mint egy új Sony, garisan?

Üdv,
Atesz

[ Szerkesztve ]

(#29040) Megamen válasza kavics325i (#29038) üzenetére


Megamen
tag

Felépítése:
katt

(#29041) aneda válasza Megamen (#29040) üzenetére


aneda
aktív tag

Fele sem tréfa! :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#29042) Joe fiú válasza KrAt (#29039) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Most szereltem ilyen Sonyt, én nem venném, a kenwoodot meg kipróbálhatod, megtapizhatod, ha bizalmatlan vagy, esetleg még ott a pio mint alternatíva.

(#29043) pps1 válasza Megamen (#29040) üzenetére


pps1
senior tag

Remélem nem vettél ilyen ipari hulladékot!

Auna egy rakás szart nem ér!

Semmije!

Ez ránézésre kb olyan 1200W-ot tudhat.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29044) Megamen válasza pps1 (#29043) üzenetére


Megamen
tag

Nem vettem meg csak érdeklődtem az eladónál.Nem vagyok jártas a témában mint már korábban írtam és ezért is kérdeztem meg itt is.De már meg is írtam hogy nem érdekel.Köszi.
Viszont nem találok 2 ohm-ra jó monot. :S

(#29045) pps1 válasza Megamen (#29044) üzenetére


pps1
senior tag

Pl.
[link]

De a Steg K2.03 , K2.04 is nagyon jó.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29046) Megamen válasza pps1 (#29045) üzenetére


Megamen
tag

Ez jónak tűnik köszi.Igaz a keretbe még nem fér be de inkább akkor várok egy hónapot és összeszedem az árát.
Egy Kinetik Hc2400-al el lesz látva árammal vajon?

(#29047) shteer válasza KrAt (#29039) üzenetére


shteer
titán

Szukseged van CD-re, vagy eleg a radio+USB?

..szerintem jónak tűnik

(#29048) KrAt válasza shteer (#29047) üzenetére


KrAt
veterán

Rádió + USB :)

Joe fiú: nézelődünk egyelőre, nem vagyok bizalmatlan :)

(#29049) kavics325i válasza pps1 (#29043) üzenetére


kavics325i
őstag

Nekem lottót kéne venni :D

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29050) shteer válasza KrAt (#29048) üzenetére


shteer
titán

Pioneer MVH-150UI

Ezt is nezegesd :)

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.