Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) orbano válasza Entryy (#5700) üzenetére


orbano
félisten

30e nem sok? :Y abból már egy rendes erősítőt lehet venni használtan. akár kettőt is.
az mit jelent, hogy az első szett lent van az ajtóban a szokott helyen? a csaipogók a szokott helyen az a oszlop környékén szoktak lenni :P
ezt az utas dolgot meg nem értem:
-szerintem egyáltalán nem elviselhetetlen az első szett hangja hátul sem
-minek elb*szni a komplett rendszeredet, és kidobni az ablakon 30 ezer pénzt azért, hogy néha a hátsó utas egy kicsit nagyobb hangerőn hallhasson valami hangfoszlányt?

no mindegy, Te autód, Te tudod.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5702) Entryy válasza orbano (#5701) üzenetére


Entryy
aktív tag

Én is így gondolkoztam/om. Ezért is nem léptem még meg ezt.
De neked miért vannak ilyen vehemens ellenérzései a pio cumóval kapcsolatban?

Másik meg az,h használtan ilyesmit tuti,h nem vennék,még erősítőt sem. Túl nagy az isten állatkertje.

Napi használat mellett 2-3 hétig különös figyelemmel használtam a hangszórókat,h szépen legyenek bejáratva.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5703) orbano válasza Entryy (#5702) üzenetére


orbano
félisten

egy márkás erősítő 10-20 évig gond nélkül működik, és a javítása sem túl drága. cserébe viszont használtan kategóriákkal jobbat vehetsz ugyanazért a pénzért. hangszórót amúgy én is újonnan vettem. bár ha cserélném, a következő már használt lenne. de szerencsére olyanokat nem nagyon vesznek barmok :)

a vehemens ellenérzés nem a pio-nak szól, hanem annak, hogy egy ilyen hangszórót marhaságnak tartok betenni a kocsiba :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5704) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

milyen fejegyseget erdemes, ha nem lesz mogotte erosito, csak 2 10cm-es es ket 16cm-es (+csipogo)? esetleg lehet ket din-es.
cd-s legyen, viszonylag szeles skalan hallgatok zenet.

koszi,

(#5705) orbano válasza #25954560 (#5704) üzenetére


orbano
félisten

egy csipogó és egy 16os mélyközép (nem koax!) kell neked, nem karácsonyfa a kocsiba ;)
és inkább vegyél egy szarabb fejegységet, de szerezz be egy erősítőt. 10-15ért már "kukázhatsz" vaterán/carstylingon tisztességeset.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5706) :-I


:-I
tag

Sziasztok.

A Fusion hangszórókról mi a vélemény?
Kalaptartóba kellene nekem pár középhangszóró. Mély már van.

Előre is köszönöm.

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5707) BBéci válasza orbano (#5703) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben egyetértek veled. :R

(#5705) orbano
Szintén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5708) BBéci válasza :-I (#5706) üzenetére


BBéci
titán

A kalaptartóra kalapot tegyél, esetleg bólogató kutyát, ne hangszórót. Annak ott semmi keresnivalója! Pláne akkor, ha van mélyláda a csomagtartóban. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5709) #25954560 válasza orbano (#5705) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudom, de egyszeruen nincs hely plusz erositonek is. az osszes hangszoronak van gyari helye, csak azokat szeretnem lecserelni a gyari radioval egyetemben.

(#5710) orbano válasza BBéci (#5708) üzenetére


orbano
félisten

:D ez nagyon tetszett
én azt nem értem, hogy honnan szülik ezeket a dolgokat az emberek, és döntik el 100%-os magabiztossággal, hogy igen, nekik középsugárzóra van szükségük, ráadásul arra pont a kalaptartóban :F mert ha ezt mittomén a B&W vezető mérnöke dobja fel egy topikban

A vér nem válik VAZZE!™

(#5711) BBéci válasza orbano (#5710) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok, megérem-e azt az időt, amikor az emberek fejében fel sem merül a kalaptartós téma. 1999. márciusában kerültem az Autóhifi magazinhoz, már akkor tűzzel-vassal irtottuk, ezek szerint kevés sikerrel. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5712) #25954560 válasza BBéci (#5711) üzenetére


#25954560
törölt tag

egy haromajtosban hogy kene megoldani?
ket pici gyari hely a muszerfal alatt ketoldalt es kesz. az ajtot komolyan at kene alakitani ahhoz h bele tudj egyet tenni es akkor sem tul nagyot. adja magat a kalaptarto. sot, mivel a hatso uveg egesz jo szogben van, viszonylag sok elorejut a magasabb tartomanybol is, ami nem mondhato el a muszerfal alatti hangszorokrol, holott a meretuknel fogva inkabb magas es kozepet szolnak. nyilvan a nagy teret el is felejthetjuk, a hangszerek nincsenek annyira pozicionalva. de konyorgom: az fm radio ugysem tud 20kHz-et, menet kozben meg a jazz finom reszletessege is eltunik. esetleg az a baj vele h allo autoban nem adja vissza ugyanazt, mint egy otthoni zeneszoba?
aztan itt van meg az oval kerdese is: ennyire boszen fikazni... en hallottam rendszert ovallal nagyon szepen szolni. vagy ovalbol csak hasonlo aron nehez jot szerezni? akkor oda kene irni.

(#5713) :-I válasza BBéci (#5708) üzenetére


:-I
tag

Két hangszóróért nem fogom szétvagdosni a kárpitot, az biztos.
Nekem nem csúcsminőségű rendszer kell, csak szóljon a zene és kész.

orbano: Nyilván mert már van magas meg mély hangszóróm, és rendesen akarok zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5714) orbano válasza #25954560 (#5712) üzenetére


orbano
félisten

pedig sokkal macerásabb előkészíteni a kalaptartót egy tisztességes oválra, ami drága is azért.
Ha meg is van, nem helyettesíti az első szettet, mert 80hz fölött a hangoknak még midnig előről ildomos jönniük.
egyébként pedig nem csak a 20khz-t hallod pozícióban, egyészen 60-80hzig fontos a hangszórók elhelyezkedése. és nem olyan nagy kunszt egy 16os szettet szépen beeszkábálni akármilyen autóba. az autózaja sem probléma egy rendes szettnek. az inkább a közepet, mélyet eszi ki, nem a magasakat. ezt pedig a megfelelő hangszínállítással ki lehet kompenzálni, tehát nem indok.

ha kicsit kusza az írásom sorry, sietek, csak még muszáj volt okoskodnom egyet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5715) orbano válasza :-I (#5713) üzenetére


orbano
félisten

magassugárzód milyen érzékenységű? milyen a frekvenciaátvitele? a mélynek? egyáltalán milyenek és mekkorák?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5716) :-I válasza orbano (#5715) üzenetére


:-I
tag

Mind a kettő H-2000 gyártmányú, [link]

Magas: 80mm-es, 90dB@1W*1m érzékenység, átvitele 3k-20k (Hz)
típusa HD8-597

Mély:
250mm-es, 88dB@1W*1m érzékenység, átvitele 30-2k (Hz)
típusa HA25-672

A mély nyilván ládába van (én csináltam) a magasaknak még nincs hely, de tervezem hogy a műszerfalba kerülnek, süllyesztve. Ha nem sikerül, veszek valami két-háromutasos hangszórót, ami normálisabb minőségű. Azért kérdeztem a véleményeket a Fusion márkáról, mert nem ismerem. SAL-t és társait elkerülöm jó messzire.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5717) GReddy válasza BBéci (#5711) üzenetére


GReddy
tag

Miért fáj nektek (baszottnagy szagértőknek) az, hogy vannak olyanok, akik szeretik, ha a zene kitölti a teret? Aki nem komolyzenét hallgat kocsiban, (van egyáltalán ilyen?) az konkrétan tesz a színpadképre, és kimondottan szereti a rolling-disco fílinget. Én pl ilyen vagyok. Csak amatőrben, de régebben bíráltam hangminőséget autóhifi-versenyen. ÉN nagyon értem ezt a problémát, amit pont az ilyen trottyosok erőltetnek a fiatalokra, és a szabályzattal is szembementem nemegyszer, a színpadkép-0 pontozásokkal. (és ez nem korfüggő - én pl negyven vagyok) Színpadkép? Diszkóban? Menj már... Én azt szeretem ha kb egyforma hangerővel szól mindenhonnan a zene. Egy zenegömbben szeretek ülni. Erre pedig kiválóan alkalmas a kalaptartó (sajnos nekem a mostani tragacsomban nincs) már ami a zene "hátsó irányát" jelöli ki. És eddig még soha senki nem mondta, hogy szarul szólna Tiesto a kocsimban... Jazzt meg nem hallgatok. Éljen soká a nagyovál a kalaptartóban!

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#5718) #25954560 válasza orbano (#5714) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze. a zene pozicionalasanak hianyat csak mint a minoseg csokkenese irtam.
engem nem zavar ha a zene hatulrol szol (mod: hangosabban), csak szoljon tisztan, lehetoleg ahhoz hasonlatosan ahogy felvettek es ha kell, akkor hangosan (marpedig neha kell).

mod:
Greddy:
nalam nagyritkan megy komolyzene (Stig filing :DDD) es jazzy eleg sokat.
lehet jol fogtad meg: nekunk mas az igenyunk a kocsiban szolo zenevel szemben, mint egy otthoni hifi eseten.

[ Szerkesztve ]

(#5719) orbano válasza GReddy (#5717) üzenetére


orbano
félisten

"Miért fáj nektek (baszottnagy szagértőknek) az, hogy vannak olyanok, akik szeretik, ha a zene kitölti a teret?"

nem emlékszem hogy az elmúlt hónapokban bárki is azzal a kifejezett kéréssel jött volna ide, hogy szeretné, ha zene betöltené a teret, és kifejezetten nem szeretnének sztereó rendszert. ha jött volna ilyen, nyilván nem próbálja senki sem megtéríteni és tisztességes színpadképet varázsolni a kocsijába a lehetőségeihez mérten. :U

nyilván a nők nőügyek topikban is mindenkit arra kéne buzdítani, hogy b*sszon kecskét, mert vannak néhányan, akiknek az jön be...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5720) GReddy válasza orbano (#5699) üzenetére


GReddy
tag

Kondenzátor mánia - azóta van igazából, amióta ezek a Xenonos SZEMETEK lezabálják az autó elektromos rendszerét. Ugyanis - egy 60k-s Xenon annyi áramot zabál, ami a TÉLH (teljes értékű lakótelepi hülyegyerek) szuzukijának megeszi a DINAMÓ által szolgáltatott áramának a 99%-át. Azaz, erősítős zenét hallgatni mellette gyakorlatilag lehetetlen. Én is láttam már olyan kocsit, aminek a zene ritmusára (33% terhelés mellett) pislákoltak a lámpái ÉS a lámpa gyújtási ciklusának megfelelően (ugye gyújt, mint a neon) "lüktetett" a zene hangereje. Ilyenkor vagy belekínlódnak még egy akkumlátort, amivel megy a szívás ezerrel, vagy vesz bele húszezerért egy kondit, ami a generátor szabad töltőkapacitását kihasználva kisimítja ezeket a színuszhullámokat, és eltünteti mindkét hibát.

Ad kettő - megnézi a TÉLH az én régi hifimet, és "nekem-olyan-köll" felkiáltással elrohan, és vesz egy kondit. Dietz-et, mert az olcsó... és világít, és aan vagi! Persze, hogy nem ér vele szart sem. Persze, hogy körberöhögöm szerencsétlent... mert a lényeg hiányzik. Egyébként meg két erősítőhöz meg már gyakorlatilag kötelező.

Fusion - valaki kérdezte. Szkeptikus voltam, kellemeset csalódtam az erőlködőjükben. Kellő dinamika, meglehetős szellősség, és jól hangolható spektrális egyensúly jellemzi őkelmét. (négycsatis hidalható darab volt - TÉLH kedvéért - a ződ ufós világíttós..!) Makkaudio HELYETT mindenképpen ajánlott darab.

De én azért a helyedben meghallgatnék ugyanannyiért egy használt Hifonics-ot... leteszed tőle a hajad.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#5721) GReddy válasza orbano (#5719) üzenetére


GReddy
tag

Szerintem meg amit ti csináltok az a kecskebaszás kategória... és akárhányan győzködtök, nincs igazatok.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#5722) :-I válasza GReddy (#5720) üzenetére


:-I
tag

A Fusion-t én kérdeztem. Még nem hallottam, hogyan szól, majd bemegyek egy kereskedésbe és meghallgatom. Erősítőm már van.

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5723) BBéci válasza GReddy (#5721) üzenetére


BBéci
titán

Diszkóba nem zenét hallgatni megy az ember.
Inkább eljátszadozom egy kecskével, mint szarul összerakott cuccokból áradó, mindent kitöltő hangzavarban autózzam.
Egy jól összeválogatott és beépített kétutas szett + mélyláda összeállítás, teljes mértékben ki(vagy be)tölti az autó légterét.
Rock és heavymetál zenénél legalább annyira fontos a színpadkép, mint jazzen.
Az egy szakmaiatlan marhaság, hogy két erősítőhöz kötelező a kondenzátor. Nézd meg az EMMA honlapján a versenyzők készüléklistáját!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5724) orbano válasza BBéci (#5723) üzenetére


orbano
félisten

nehülyéskedj, minden valamire való rockkoncerten a banda körbeveszi a közönséget, hogy rendesen betöltsék a teret :)

egyébként ezek a kondik nem piszkítanak bele a hangzásba? (nekem is két erősítőm lesz, de még nem mertült fel a kondi mint plusz költség, csak egy jó akksi)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5725) BBéci válasza orbano (#5724) üzenetére


BBéci
titán

Sokak szerint bizony belepiszkítanak
Az én rendszeremben van kondi, de csak azért, mert Heinz Fischer úr rakatott számukra a Brax erősítőkre külön csatlakozókat. Nem merem kivenni, félek a csalódástól, attól, hogy kiderül, évekig rosszabb minőséget hallgattam, mint amire az erősítőm képes.

Mostanában tesznek a koncerteken hátulra is hangszórókat, mint a mozikban?

Hogyan képes hitelesen hangminőséget bírálni, akinek fogalma sincs, hogyan kell szólnia egy rendszernek?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5726) BBéci válasza :-I (#5716) üzenetére


BBéci
titán

Ez érdekes összeállítás. Ezek szerint a 2000 és 3000 Hz közötti hangokat semmi nem szólaltatja meg???
A 2 kilohertzig működő mélysugárzó hátul van egy saját készítésú (remélhetőleg Thiele-Small paraméterek alapján méretezett) dobozban???
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5727) G.Zs. válasza GReddy (#5717) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem tudom, hogy voltál-e már Tiesto koncerten, de ott biza nem szól minden irányból a zene. Szemből szól a színpadról ahol a DJ áll, meg a zenészek, és a vokálosok. :K
Így néz ki szerintem egy igényes elektronikus zenei koncert.
Akinek előítéletei vannak az elektronikus zenével szemben, annak érdemes megnézni a hegedűs részt. Ez nem vásári tuctucc.
Amúgy lehet szeretni, lehet nem szeretni, de azt nem lehet rá mondani, hogy gagyi.
És ahhoz, hogy ez normálisan megszólaljon, egy tökéletesen beállított, komoly rendszer kell, különben csak a mély fog dübörögni, meg a magas visítani. A komponenseknek komoly hangminőséggel kell rendelkeznie, és mellette még bírniuk kell a nagy hangerőt is kristálytiszta megszólalás mellett.
Egy elektronikus zenénél is minden hangnak meghatározott iránya van, ugyanúgy, mint bármelyik hangszeres műfaj hangszereinek, beleértve a mély tartományt is, amely különösen zavaró, ha hátul dübörög.
Kb 15 éve hallgatok elektronikus műfajokat (ennél sokkal komolyabbakat is), jó ideje az autómban is, és biztosan állíthatom, hogy ahhoz, hogy a videón látotthoz hasonló élményt adjon a hifi kell egy jó minőségű, elektronikus zene hallgatására alkalmas rendszer és a tökéletesen beállított színpadkép.

Sorry, de én nem raknék a kalaptartóba semmit. :(

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5728) #25954560 válasza orbano (#5724) üzenetére


#25954560
törölt tag

a ket erosito nem piszkit bele?
ket egyforma erosito lesz? egymast nem zavarjak, ha kozos tapon lesznek?
ket erosito kisebb baj, mint egy kondi? nem csak a mely erositojere kell kondi? vezetekezes hossza (egyforma oldalankent, stb)?

(#5729) kisboxi


kisboxi
tag

Ma végre sikerült addig eljutnom, hogy beszerezzem a szettek beszereléséhez szükséges cumót. (az mdf-ből készült "hangszórógyűrű" csak jövő héten lesz meg :(( ) Viszont erősítőt még mindig nem sikerült beszereznem.

orbano: megkaptam a gyorstalpalót, köszönöm. Elolvastam, vannak benne jó dolgok.

Más: ma egy ismerősnél voltam és meghallgattam a rendszerét. Meglepetésemre egy Magnat RX 44 erősítőrvel hajt mindent (Infinity mély, JBL szett). Tetszett amit halottam, úgyhogy lehet megvan a beszerzendő erősítőm. :K

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5730) orbano válasza #25954560 (#5728) üzenetére


orbano
félisten

szerintem csak egy bizonyos teljesitmeny felett kell kondi. nem tudom zabarják-e egymást az erősítők. két külön típus lesz, passz. de sokválasztás ugye nincsen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5731) :-I válasza BBéci (#5726) üzenetére


:-I
tag

a mély sugárzót 120hz-nél vágja az erősítő. (csak sub-ként van beállítva és a fejegység is be van állítva sub kimentre)

ja, és egy arc is elég, azt is megértem. a fórum nem kifestőkönyv. :N

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5732) whited


whited
addikt

hello
tényleg kell 20as kábel ahhoz a szetthez amit irtam?
mert voltam ma boltba és azt mondták kevés a 10es

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5733) whited


whited
addikt

ja és ez a fej mennyivel jobb a 7200sd-nél?csak kérdem
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5734) orbano válasza whited (#5733) üzenetére


orbano
félisten

78ezer forint eboltban a DEH-P88RSII. eszedbe se jusson ennyiért mást venni!!!!

A vér nem válik VAZZE!™

(#5735) BBéci válasza :-I (#5731) üzenetére


BBéci
titán

Szubládára 80 hertznél magasabb vágást alkalmazni súlyos hiba. Pár hete egyik fórumtárs panaszkodott a rendszere hangzására. Tanácsomra 120-ról 80-ra csökkentette a vágást és minden a helyére került. Nem győzött csodálkozni és hálálkodni. Ha az elülső hangszóróid 3 kHz-től használhatóak, mi szól 120 és 3000 között?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5736) G.Zs. válasza whited (#5733) üzenetére


G.Zs.
senior tag

...de azért vehetsz még Alpine 9887R-t és Clarion DXZ788RUSB-t is, mert azok is legalább annyira jók. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5737) whited válasza G.Zs. (#5736) üzenetére


whited
addikt

csak ez Alpine 9887R-t 110e :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5738) G.Zs. válasza whited (#5737) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Lehet venni 80-ért is. Ha érdekel,hogy honnan dobj egy privit.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5739) :-I válasza BBéci (#5735) üzenetére


:-I
tag

szerinted miért akarok hangszórót venni?

írtam is, hogy ha a magasak elhelyezését nem tudom megoldani, akkor többutas hangszórókat szeretnék.

ezt a 80Hz-et viszont majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5740) Joe fiú válasza BBéci (#5711) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én még mindig nem értem mi a baj a kalaptartóban lévő hangszórókkal.Az számomra is teljesen világos,hogy egy mélyláda az igazi,de aki nem szeretné feláldozni a csomagterét,illetve meg tud lenni láda nélkül,annak minek?

nem személyeskedésnek szántam,csupán felmerült bennem ez a kérdés.

(#5741) :-I válasza :-I (#5739) üzenetére


:-I
tag

azt kihagytam, hogy még csak a láda van a helyén, a többi hangszóró nem. vagyis még nem hallottam a többi hangszórót.

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#5742) Joe fiú válasza GReddy (#5717) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Tetszett amit írtál,én is pont így vagyok vele,igaz,hogy csak 19 vagyok :) de nekem is bejön,hogy a kalaptartóban ott dolgozik a két 20-as mélyközép és a két nagy ovál,és nekem is jó érzés,hogy a zene "körülölel".Szerintem ezzel nincs semmi baj,ízlések és pofonok kérdése,hogy ki,hogyan hallgat zenét.

(#5743) orbano válasza Joe fiú (#5742) üzenetére


orbano
félisten

hallgattál már olyan hifit, amiben elöl szól egy tisztességesen belőtt 16os komponens szett, és mélynomyók nélkül egy dobszólónál úgy érzed, hogy a dobfelszerelés előtt ülsz?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5744) orbano válasza Joe fiú (#5740) üzenetére


orbano
félisten

annak pont annyira felesleges egy ovál, mert nem alkalmas tisztességes mélyhangok produkálására. akkor inkább egy darab 20-as free air sub: kalaptartót lecserél MDF-re, majd egy hangmérnökkel kerestet egy olyan szubot, ami alkalmas a célra.
de aki elél mélyhangok nélkül, egy tisztességes első szettel is elvan. meglepődnél micsoda basszust képes produkálni egy első szett.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5745) whited


whited
addikt

akkor ez most best-buy?
Pioneer DEH-P88RS :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5746) orbano válasza whited (#5745) üzenetére


orbano
félisten

P88RSII (2, kettő)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5747) Joe fiú válasza orbano (#5743) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen-nem.Hallgattam már több szakértők által beszerelt sztereo rendszert.
Én nem akarom azt érezni,hogy koncerten ülök,autózás közben nekem nem az a célom,hogy koncerten üljek,ezért is mondtam,hogy ízlések és pofonok.

5744:Hallgattam már több tisztességes komponens rendszert is.Nem akarok senkit meggyőzni,hogy az ovál az jó dolog,én csak azt mondom,hogy a kevésbé nagy igényű embert,aki nem hangminőségre,meg színpadra,meg mit tudom én mire vágyik,annak az igényeit képes kielégíteni a kalaptartós megoldás.

Amúgy szerintem nekem is elég tisztességesen van megoldva a kalaptartós dolog.Vastag,merevített mdf lap,tisztességes kábelezés,normális erősítő.

Meghallgattam haver mélyládás megoldását,nem vágódtam hanyatt az én rendszeremhez képest.Ahhoz,hogy észrvehetően jobb rendszerem legyen kb 50e ft-ot kéne költenem.Szóval maradok ennél,mert ez is elég és jó,és még tetszik is,ahogy a négy hangszóró ott domborít :)

[ Szerkesztve ]

(#5748) whited válasza orbano (#5746) üzenetére


whited
addikt

ahogy látom fél éve 130volt akkor tud mindent amit kell? :D
ipodot is ugye? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#5749) BBéci válasza Joe fiú (#5747) üzenetére


BBéci
titán

Még 50e forintot kellene költened rá? Az sok?
Mostani autómat 2001-ben vettem újonnan, a lehető leghamarabb kidobtam belőle a gyári vackokat és normális hifit szereltettem beléje, ami fejegységből, kétutas szettből, négycsatornás erősítőből, kondenzátorból és mélyládából áll. Némi módosítás történt az első két évben, erősítőben és első szettben feljebb léptem. Munkadíj nélkül, rezgéscsillapító anyagokkal együtt (listaáron) 1,1 millióba került a rendszer. Ezt csak azért árultam el (50000 Ft egy jobbfajta 5 méteres RCA kábel ára) hogy tudj viszonyítani. Ha annyiból sokkal jobb lenne a rendszered, nem szabad sajnálni rá a pénzt, bőven megéri.
Az én szintemen súlyos százezrekbe kerülne egy pici, gyakorlatlan fülek számára alig észrevehető fejlesztés. Erre most egy forintom sincs. :(
Álmaim hangszórószettje :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5750) BBéci válasza Joe fiú (#5740) üzenetére


BBéci
titán

"mi a baj a kalaptartóban lévő hangszórókkal?"
Már számtalanszor leírtuk, olyan, mint háttal ülni a lovon, illletve koncerten a zenekarnak, vagy otthon a sztereó hangszóróknak. Az ember fülkagylói nem véletlenül előre nyitottak, abból az irányból tudják a legtöbb információt összeszedni. Próbáld ki, fordulj teljesen hátra, legyél szemben a kalaptartóval, majd vissza a műszerfal felé. Ezt ismételgesd néhányszor, aztán meséld el, mit tapasztaltál! Én is kipróbáltam 20 évvel ezelőtt, akkor megvilágosodtam. :)
Hiába veri a hátsó szélvédő előre a hangok egy részét, attól még mögüled szólnak. Az sem véletlen, hogy a szubládát 80 hertz alatt (nem ritkán 50-60 alatt) szólaltatjuk meg, úgy (jól beállított rendszerben) nem lehet behatárolni a helyét. Nálam többen azt hitték, valahol az ülés vagy a műszerfal alatt van elrejtve, annyira együtt szól az elülső szettel.

Összefoglalva: szubbasszus kivételével a hangszóróknak a hallgató előtt kell lenniük!

Az ajtópaneleket sem véletlenül fordítják - amennyire lehetséges - hátrafelé. a hallgatóság fülei irányába.
Tér/idő processzorokat sem véletlenül alkalmaznak, hogy mindegyik hangszóróból, melyek eltérő távolságban vannak beszerelve, egyszerre érkezzenek a hangok a fülekbe.
Egyre gyakrabban találkozni szubláda nélküli, eszméletlen jó hangú rendszerekkel. Csak egy kétutas elülső szett, semmi más.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.