Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) b.janko


b.janko
tag

Sziasztok!

Kérdés tömör, rövid egyszerű!
20-40K-ig kategóriában kéne egy első szett. 16-ost.
Autó: Mitsu Colt 3 ajtós
Beépítés, egyedi panel bükkfa, üvegszálas gitt kombóval.
Ajtó bitumenezve soudaband-al.
Erősítő: Alpine MRV-F505 (kb 4*50W)
Hátsó ülésnél van bent egy u-dimension coax 16-os, gyári helyen. (tudom elrontja a hangképet, szintén a 4 csatis erősítőről)

Főként az számítana hogy hangosan is tisztán szóljon, ha a tér nincs rendben az nem annyira zavar, kivéve ha nagyon irreális...
Rock, Disco, Techno, és a női énekhangok a kedvencek.(és minden más)

Eddig nézet típusok, márkák:
Audio System MX165 Plus
Ground Zero GZRC-16
Rainbow SLX265
u-Dimension elemenet 16-os
Audio System Radion 165
Hertz ESK 165.3

Esetleg 20-as szett? FLI Audio Integrator 8 Comp

Tervben van még hátra egy mélyláda...
Fej még nem fix.

Köszi.

www.marinero.hu

(#5902) orbano válasza b.janko (#5901) üzenetére


orbano
félisten

mid volt eddig ami nem szólt tisztán hangosan? és mi Neked a hangos? ez eléggé szubjektív. meg az is, hogy mit jelent a "nem tisztán szólás"

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5903) b.janko válasza orbano (#5902) üzenetére


b.janko
tag

Jogos, jogos...
Talán akkor úgy kéne kérdeznem, mi az ami tapasztalat alapján jobban terhelhető, nehezebben szál el. Ja, és talán selyem magas az én ízlésemnek jobb mint a fém...

Összességében arra próbáltam utalni, hogy talán a hangerő fontosabb szempont mint az hogy a tér rendben legyen. Tisztában vagyok vele, hogy 4 hangszóró+ subbal nem is lesz a motorháztetőn a színpad, mint ami a cél lenne állítólag. Nekem talán jobban is tetszik az, ha a színpad az utastérben van.

Volt egy régi fiestám, abba csak belevágtam előre egy 16-os coax-ot, hátra meg kaptam 2 blaupunkt 20-as mély-közepet. Fejről hajtva még kellett volna 20-50% hangerő és kicsivel több mély. Tehát szerintem szinte mind1-ik megfelelő lesz nekem.
Mégis hátha valakiknek konkrét tapasztalatai vannak ezekkel a szettekkel, így megkönnyítvén a döntést. Úgyis máshogy szól az én kocsimban mint máséban... :)

Szóval minden személyes és hallott tapasztalatot és véleményt szívesen várok mindenkitől.

www.marinero.hu

(#5904) orbano válasza b.janko (#5903) üzenetére


orbano
félisten

eddig volt rendes bitumenezés?
ha eddig fejről ment, és most megkapja a cucc ezt az erősítőt.... muhaha, végtelenszer erőteljsebb lesz a hangja. azt hiszem a <10watt az 50watt ellenében mindent elárul :)
a színpad és a nagy hangerő nem zárja ki egymást: ilyenkor tesznek be előre dupla 16-os mélyközepet ;)
szétcibálni pedig ezzel az erősítővel nem fogod egyik szettet sem szvsz.
tapasztalatom nekem sok nincs, csak a dimensionnel, mert az van. szépen szól, bár most még az alpine fejről hajtva nem vagyok megelégedve, kissé harsány. de ma jön bele (remélhetőleg) a pio fej, azzal barátibb hangja van. meghallgatok egy kis metallicát meg női éneket aztán megmondom a tutit :) bár a múltkori próbán nagyon kellemes volt, csutkára tekert hangerőn tomboltam a kocsiban Van Halenre :) mondjuk a csutka kb 30%-os gaint jelentett az első szettre...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5905) G.Zs. válasza orbano (#5904) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Na, ha meglesz a Pio, akkor hallgatóznék. :D
Meg visszaadom a pendrive-odat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5906) G.Zs. válasza b.janko (#5903) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én az AS X-Iont tudnám ajánlani 40K környékén. Én ezt a szettet sokáig egy Alpine 3544-el hajtottam, ami 2x150W valós RMS 4 ohmon, és simán bírta. Ráadásul elég érzékeny is, így kicsi erősítővel is hajtható, no meg a hangja is szép. Szóval én mindenképp számításba venném.
Az általad felírtak közül még a Hertz-et mindenképp meghallgatnám.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5907) BBéci válasza b.janko (#5903) üzenetére


BBéci
titán

"Nekem talán jobban is tetszik az, ha a színpad az utastérben van."

Hallottál már olyan rendszert, ahol a motorháztetőn volt a színpad??? :F
Kétlem.
Akkor viszont mi alapján jelented (TALÁN) ki, hogy neked nem az tetszik???
Melyik koncerten énekel tőled egy méterre az énekesnő??? Bár hátsó koaxokkal inkább melletted énekel, mint előtted.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5908) b.janko válasza G.Zs. (#5906) üzenetére


b.janko
tag

Egy Alpine 3549-esem van és egy Alpine MRV-F505-ösöm.
Meglepő hogy összteljesítménybe elvben ugyanaz a belseje meg az 505-nek kb 2-szer olyan durvának tűnik... Jó lenn valahogy mérnem egyszer egy RMS-t...

A dologra visszatérve meg a 30-at terveztem határnak első körbe, csak hát az is hülyeség lenne, ha 40-et meg nem adnék egy sokkal jobbért... Sajnos meghallgatni esetleg is falban tudnám valahol, (esetleg valaki Pesten ilyet hajt? ) az meg szerintem nem sokat ér... Megfogadom tanácsod, ennek már a hangváltója is meggyőző önmagában.. :)

www.marinero.hu

(#5909) b.janko válasza BBéci (#5907) üzenetére


b.janko
tag

Hmm. HUMMA-n elvileg amiket halhattam azoknak (az én fülem szerint) a motorháztetőn volt a színpad...

Azt meg, hogy nekem mért jó, hogy néha úgy érzem mellettem, van az énekes azt nem tudom, de tetszik. :)

Konkrétan HUMMA-n volt a mezőny tiszta u-Dimension, ők javasolták az Element-et de úgy tűnt az ottani zsűri szereti a hangját nem pedig pusztán a képességek döntenek...
Valamint ugye ők a JR-t javasolták, csak az ugye drága nekem... (Tud valaki 40-ért? )

Valamint egyszer majdnem sikerült jó áron megvennem a 4 csatis uD Element erősítőt, de már eladták előttem, aztán elbeszélgetem a volt tulajjal, és ő mondta halásszak inkább egy Alpine-t mert nagyon színezi a zenét... Ezért kezdek más márkák felé is kacsintgatni!

www.marinero.hu

(#5910) orbano válasza b.janko (#5909) üzenetére


orbano
félisten

a dimensionök az árukhoz képes nagyon jó cuccok. a JR-t meg nem véletlenül javasolják, mert b*zi jó cucc, csak az alá drága rendszer kell, különben fölösleges. ráadásul a gyári magasa szar, a pro xt2 meg 30k+, úgy meg mindjárt nem olyan olcsó.
a az element mellett döntenél, mindenképpen hallgasd meg valahol passzívban. kzéptájt kiemel kicsit, nem biztos, hogy tetszeni fog. bár sokan nem tudták megmondani mi bajom van vele :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5911) orbano válasza G.Zs. (#5905) üzenetére


orbano
félisten

hívj ha ráész este :) hallod. ha azt hazudnám hogy lecseréltem a szettemet juniorra és prox erősítőkre elhinnéd :) b*zi jól szól most. bár a kiemelés még mindig megvan, de már tizede nem olyan zavaró, mert szépen szól. plusz olyan basszus lett... a mély csati gain-jét visszavettem kb 50%-ra, de még így is zavaróan sok a mély!
a hangok meg... minden sokkal élethűbb lett, szebben csengenek a női énekhangok, lágyabbak, a vonósok is élethűbbek.
mondjuk még csak összesen kb 5 percet hallgattam azt is a légkondi zaja mellett menet közben...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5912) BBéci válasza b.janko (#5909) üzenetére


BBéci
titán

"úgy tűnt az ottani zsűri szereti a hangját nem pedig pusztán a képességek döntenek..."

Ezt nagyon jól látod. Amikor M.GY. makkaudióban volt érdekelt, azokból épített rendszerrell lehetett győzni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5913) orbano válasza BBéci (#5912) üzenetére


orbano
félisten

nagy élmény lehet ez a verseny...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5914) BBéci válasza orbano (#5913) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem veszek benne részt.
Amikor IASCA/HASCA szabályok szerint folytak a versenyek, lehetett nyerni Clarionnal és DLS-sel, pedig a rendező (Autóhifi Stúdió) cég legnagyobb konkurrensei árulták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5915) G.Zs. válasza BBéci (#5912) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sokan mondták nekem is, hogy hummán szeretik a bírók, ha pájonyír fejed van, meg májkrodimenzsön cuccod. :K
Na mindegy. Én versenyezni úgysem akarok. :)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5916) G.Zs. válasza orbano (#5911) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szóval megvan a fej? :DD
Ha végzek a költözéssel én is barkácsoltatok egy ajtópanelt, aztán kész lesz végre az enyém is. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5917) orbano válasza G.Zs. (#5916) üzenetére


orbano
félisten

meg. amúgy a kezelése valami borzalmas... elfelejti, hogy hol tartott a CD :Y az előlap levétele is kész tortúra, és nem fogja a tok olyan szépen stabilan az előlapot, mint az alpine. de egyelőre a hangja kárpótol. Mondjuk most van eladó 66k-ért egy 9887, majdnem meginogtam :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5918) kisboxi


kisboxi
tag

Ha minden igaz a héten megérkezik a Clarion. Az mdf hangszórógyűrűk már készen vannak. ;) Már csak egy kis idő kéne nekiállni a beszerelésnek.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5919) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek ez megéri?
http://hardverapro.hu/apro/audio_system_radion_165_2007-es_nemet_autohifi_mag/hsz_1-50.html

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5920) G.Zs. válasza Lokids (#5919) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Simán. Újonnan 30k. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5921) orbano válasza Lokids (#5919) üzenetére


orbano
félisten

15-re alkudd le. szvsz egy hangszóró használtan az eredeti értékének kb a felét éri. ha garis egy kicsit talán többet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5922) G.Zs. válasza Lokids (#5919) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Persze. Alkudni mindenképp kell, de ha tényleg újszerű, és garis, akkor jó vétel ennyiért is. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5923) Alpachino


Alpachino
veterán

Volna egy kérdésem a hozzáérő kollégákhoz.
Van egy pio. fejegységem. Erősítőt szeretnék rákötni, ami a csomagtartóban van, tehát lehető legtávolabb a fejegységtől :) Kérdésem az volna, hogy az RCA kábelnek ami az erősítőt és a fejegységet kötné össze minél vastagabbnak kell-e lennie, vagy érdemes minél vastagabbal vezetni a jelet az erősítőig ?
Ill. van-e neki jelentősége, mámint az RCA kábel vastagságának és minőségének ez esetben.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5924) orbano válasza Alpachino (#5923) üzenetére


orbano
félisten

nem lenne egyszerűbb amúgy az anyósülés alá tenni az erősítőt? olcsóbban megúsznád a minőségi kábelezést.
a vastagság kérdést ne mtudom, de eleve tudtommal az RCAkban vékony vezetékből van sok.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5925) Alpachino válasza orbano (#5924) üzenetére


Alpachino
veterán

Én úgy gondoltam, hogy a fejegységtől az erősítőig az RCA kábelen át csak jel megy, igazán az erősítőtől a hangszórókig van jelentősége a minőségi kábelezésnek......de lehet hogy rosszul tudom ?

Én ezt a kábelt néztem ki :[link] Azért kérdem, hogy van-e neki jelentősége, vagy nézzek valami szabványos olcsóbb RCA vezetéket :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5926) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok
Segitsen már ki valaki egy linkkel please, ahonnan be lehet szerezni 5ös golfhoz való rádió-kivevő pöcköket. Vagy akárhogy is hívják. : )

(#5927) Lokids válasza orbano (#5921) üzenetére


Lokids
addikt

Sajna elvitték már tőle, csak nem zárta a hirdetést.

Amúgy elmentem tbányán a hifishez. Ők a kiemelő keretet ajánlották. Párját 8K-ért. Mert hogy a panel az ajtónként lenne 20-as. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5928) mindkilla válasza mindkilla (#5926) üzenetére


mindkilla
tag

Pontosítok:
Ez jó lesz-e ehez?

(#5929) orbano válasza Lokids (#5927) üzenetére


orbano
félisten

a panel árában a komplett bitumenezés is benne volt? akkor jó ár :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5930) DjKoxi válasza Alpachino (#5925) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Rosszul tudod. Az RCA kábelnek legalább akkora jelentősége ( zavarvédelem, jelszintcsökkenés, tartósság, plusz maga a hang ) van mint a hangszórókábelnek. Sok rendszerben maga az RCA dugo cseréje is változást okoz a hangban.
Mint minden öszzetevőnél a hangláncban, itt is lényeges az hogy egyensulyban legyenek a komponensek minőségben. Nem érdemes drága kábelt tenni alaprendszerhez, és forditva sem lesz tökéletes. Durva példa : Trabant alá 235/40-es gumi, vagy egy M 3 BMW virsligumikon. Szenvedni fog mindkét auto az utakon.
A lényeg, hogy egy minimum minőség alá sosem szabad menni.

Én sinus live RCA-t használok sinus live dugokkal.

[ Szerkesztve ]

(#5931) orbano válasza Alpachino (#5925) üzenetére


orbano
félisten

"csak a jel"

igen, és ennek a "csak jel"-nek az összes hibáját fogja felnagyítani az erősítő :)
akármilyen jelet, akármilyen kábelen átengedve, annak változni fog az összetétele. bármelyik kábelenek van valamilyen karaktere, minden frekvenciát másféleképpen közvetít. olyan, mint egy üveg: a legtisztább, legátlátszóbb, méregdrága fluoritos üvegnek is vannak hibái, töri, szórja a fényt, színezi, ront az élességen, stb. ugyanez van az elektromos jel és a kábel kölcsönhatásakor is. minél jobb egy kábel annál inkább "átlátszó" (szokták is így nevezni az angol szakzsargonban). persze egyik sem az, és külön művészet kiválogatni egy olyan kábelt, ami a rendszer többi alkotóeleméhez jól passzol (pl. ha 3 kékes üveget egymásra helyezel /fejegység, kábel, erősítő mondjuk/, az feltűnően kék lesz, de ha egy kéket kombinálsz egy pirossal és egy zölddel, akkor sokkal közelebb vagy a célhoz. leszámítva hogy nem az additív színkeverés érvényesül üveglapoknál a hasonlatban, de ez részletkérdés :D).
persze egy egyszerűbb hifi esetében nem kell ennyire véresen komolyan venni, egy normálisabb minőségű, nem hama kategória RCA tisztességes csatlakozókkal bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5932) kisboxi


kisboxi
tag

Ma megérkezett az "új" fej is. Meglepően megjelentek a magas hangok is. Pedig még csak a gyári hangszórók vannak bent. Kíváncsi leszek, mit mutat, ha erősítő és az első szett bent lesz.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5933) orbano válasza kisboxi (#5932) üzenetére


orbano
félisten

akkor meg a mélyek is megjelennek majd :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5934) kisboxi válasza orbano (#5933) üzenetére


kisboxi
tag

Reméljük. :))
De mennyit számít egy normálisabb fej.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5935) Lokids válasza orbano (#5929) üzenetére


Lokids
addikt

Sajnos nem volt benne. Csak a kiemelő keret. De valami szövettel bevont volt vagy mi.
és +5K amiért beszerelik.
Lehet nem itt fogom csináltatni. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5936) Flexy90 válasza Lokids (#5935) üzenetére


Flexy90
senior tag

melyik hifis volt ez Tbányán?

Xiaomi Fan

(#5937) Yany


Yany
addikt

Skacok, csak szeretném megköszönni nektek a segítséget. Elkészült a kocsim, igaz, csak csere volt, meg egy két apró igazítás az ajtókon, de mind az AS MX 165 Plus, mind a Pio 4100SD nagyon bevált, mert szuper lett a hangzás.

Szóval nagyon köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5938) Lokids válasza Flexy90 (#5936) üzenetére


Lokids
addikt

Interspár melletti.

De 8K-ért nem láttam még kiemelő keretet igaz csak pár percet kerestem googleval. Lehet valamit csúnyán félreértettem. :P

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5939) orbano válasza Lokids (#5935) üzenetére


orbano
félisten

nekem bőrrel vonták be fele ennyiért : ))

A vér nem válik VAZZE!™

(#5940) b.janko válasza orbano (#5939) üzenetére


b.janko
tag

Én már elszántam magam, szóval nem adom át másnak a faragás élvezetét, de még a bevonaton nem gondolkoztam. Első körben az volt a terv hogy csak fából készítem a dolgot.

2 cm-es "lemezek" vannak bükkfából. Durván kemény cucc, ős egy modellem hungarocellből. Az a tervem hogy azt is felszelem 2 cm vastagra, és az alapján kivágom fából, aztán összeragasztom. Mivel meg is karom dönteni a hangszórót, valamint az ajtón a lyuk négyzet alakú, így egy ferde szélesedő tölcsért akarok készíteni ami kör keresztmetszetből négyzet alakúban végződik. Ha sikerül és lesz türelmem akkor végigfotózom.

Egyszer már feltettem a kérdést az első szettel kapcsolatban, csak sajnos nehezebb a választás mint hittem. A legnagyobb kételyem amúgy a MacAudio-val van. Arról nagyon jókat és nagyon rosszakat is írnak. Mi itt az általános vélemény?

Valamint rájöttem hogy a fejem is cserés, szóval komoly beruházásra van szükségem.

Ami eddig megvan:
Hátul a komponens szett. 16-os uD element
Elsző + Hátsó hangszóróknak egy Alpine MRV-F505
A subot, ami legalább 3-4 hónap múlva lesz, egy Alpine 3549 hídban.

A kábelezés Cordial RCA és Cordial 2,5-os koaxiális az első szettnek. Villamosipari 99,99%-os sima rézdrót a hátsónak... :)

Tervem a közeljövőre. Kéne egy fej. Nyilván ehhez a rendszerhez 3 pár RCA kéne. Ár max 50.
Más igényem nincs. Tervben van Pio DEH-4200SD DEH-5200SD
Nézegettem Alpine-k közt is de drágák, és kevés rajtuk az rca. JVC-vel is elégedett voltam eddig, Sonyt meg sokan szidják, bár nem éreztem semmi rosszat mikor néha hallattom...

Valamint meg kéne vennem első szettemet. Max 40 de inkább 30K.

Első kérdésem, milyen arányban osszam el a 80-nagyon max 90K-t
Érdemes-e ezekhez az erősítőkhöz beruházni erre a kategóriára?
Milyen szett a legjobb? Egy sima gyári helyre berakott AudioSystem Mx-et. valahogy nagyon nem tetszett (gyári fejről mondjuk... )
(tudom, és legyen világbéke)

www.marinero.hu

(#5941) BBéci válasza b.janko (#5940) üzenetére


BBéci
titán

Miért kell hátulra komponens szett? Surround rendszert építesz???
A villamosipari rézdrótot egyedül találtad ki, vagy segített valaki???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5942) kisboxi válasza b.janko (#5940) üzenetére


kisboxi
tag

Okulva az itt kapott tanácsokból, és a sok olvasásból, kérdezgetésekből.
A használt cuccoktól mennyire zárkózol el? Ugyanis én is mostanábban nézegettem magamnak fejegységeket, és 50k környékén már Alpine-t is találsz szép állapotút.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#5943) Xero válasza BBéci (#5941) üzenetére


Xero
nagyúr

Hehe... sokat agyaltam én is hogy villamos fali kábelt húzok be. Itthon minden hangfal azzal van kötve és nagyon szeretem, de hálátlan bekötni. :) Én spec kedvelem a hangját és az árát! :DDD

(#5944) orbano válasza b.janko (#5940) üzenetére


orbano
félisten

- az element szettet kiveszed hátulról és beteszed előre. első szett kipipálva :)
-fejnek "kukázol" egy Pioneer P88RSI-et, a legdrágább amit láttam eladót 45e volt, kis türelemmel találni olcsón (most ment el egy 32ért, ettem is a kefét)
-A bükkfa szerintem jó dolog, csak azért járj utána, hogy hogyan is érdemes dönteni, biztos vagyok benne, hogy nem mindegy a pontos elhelyezés, panelkialakítás
-Makk audiót ahogy láttam értelmes hifista nem vesz. Sőt, nagyon sok felkiáltójellel nyomatéskoítva beszélnek le róla.
-a villanydrótot felejtsd el. tisztességes autóba való kábelt tessék, ami megfelelően szigetelt, hajlékony és nem törik. ez nem home hifi (sajnos), itt kicsit strapábbnak kell lennie mindennek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5945) G.Zs. válasza b.janko (#5940) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Makk audijóból 3 dolog van amit megvehetsz:
Alliante nyomó, Select nyomó, CFX 2.16 szett. A többi felejtős, főleg az erősítők.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5946) b.janko válasza BBéci (#5941) üzenetére


b.janko
tag

"Surround rendszert építesz?"
Nem, több hangszóró, több hang :) najó. hátrébb tudom vinni a szinpadot. Elérhető a disco hangzás egy jó koncerthangzás helyett. Ha mégse tetszik, elnyomom a fadert.. :)

http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html
A hagyományos erősáram iparban használt rézdrót egy nagyon fontos tulajdonsága, hogy nincs ötvözve. Tiszta réz hangja van. (az okosok szerint)

orbano (#5944):
Mechanikussan védett helyen is megy, valamint azért az erősáramban alkalmazott drót nem feltétlenül kevéssé strapa, mint az autóhifis. Előnye hogy ingyen van ha sok van belőle.. :)

szerk: meg mivel a hátsó (koax) nem a rendszer bástyája, nem akarom megint szétkapni a kocsit, undortó módon lehetne újravezetékezni. (a koax 12e volt, ennyiért SAL-t kapni, csak azért vettem egyszer hirtelen felindulásból :) )

[ Szerkesztve ]

www.marinero.hu

(#5947) b.janko válasza kisboxi (#5942) üzenetére


b.janko
tag

Használt cuccoktól félek, garancia nélkül NEM merek vásárolni olyan eszközt amiben mechanika, és gyors-csatlakozók vannak... :)

www.marinero.hu

(#5948) orbano válasza b.janko (#5946) üzenetére


orbano
félisten

ez nem eltolja a színpadot, hanem megszűnteti. nem csak azért kell egy helyről (vagyis 2) jönnie a magasaknak, hogy elölről halljad, hanem azért, hogy fázisban is stimmeljenek. ha 4 magasod van, külön helyeken, az életben nem lesz szép tiszta hangod. különösképpen nem egy kicsi, zárt, üvegekkel borított térben. hidd el egy szimpla első szettel is lesz diszkó a kocsiban...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5949) b.janko válasza G.Zs. (#5945) üzenetére


b.janko
tag

Hmm. (akkor a super az felejtős, ez meg drága... :)

Pontos típusismereted alapján esetleg ajánlhattál egy első szettet 30-ért... :)

szerk:
orbano (#5948): egy gyári hifi hangzását szeretném elérni amiben 4+1 hangszóró (pontosabban 8+1) van.
Mazda 6 bose hifivel... :) ott nem volt problémám a fázisokkal. Bár ők lehet sokat bíbelődtek az elhelyezéssel... :D Legfeljebb kikötöm, é aktívba hajtom majd az első szettem... :)

[ Szerkesztve ]

www.marinero.hu

(#5950) orbano válasza b.janko (#5947) üzenetére


orbano
félisten

pedig ezek jó minőségű és tartós cuccok, én nem félnék. persze ha van 70-90-120 ezred egy fejre 30-60 ezer helyett... mondjuk RSII-t kapsz garival is, de az is 60 felett mozog.

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.