Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) G.Zs. válasza wierra (#6800) üzenetére


G.Zs.
senior tag

És mi az ami a rendszerből már megvan? Minek kell kijönnie 100k-ból?

Aktívba az element szett jó választás. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6802) paprika


paprika
aktív tag

Hali. szerintetek érdemes 13cm-es első szettekre alapozni ? Nyilván nem kókány minőségre gondolok itt .. Pl Ground zero 80W rms - Axton 100W -rms.. Sok különmbség van ugyan azon márkában egy 13 és 16 centis között ? :R :R jahm ami kimaradt.. Minden képpen 2 utas

[ Szerkesztve ]

(#6803) Boci_83 válasza G.Zs. (#6799) üzenetére


Boci_83
őstag

Világosíts fel kérlek mi a különbség aktív, és passzív között....?

**********

(#6804) orbano válasza Boci_83 (#6803) üzenetére


orbano
félisten

#6192

A vér nem válik VAZZE!™

(#6805) orbano válasza paprika (#6802) üzenetére


orbano
félisten

honnan tudjuk az állítólagos rms teljesítmény alapján (ami a kutyát nem érdekel) hogy pontosan melyik 2 utas vacakra gondoltál?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6806) paprika válasza orbano (#6805) üzenetére


paprika
aktív tag

Bocsi . Írhattam volna konkrétabban is .. Pl ez az egyik vacak :K Őt néztem ki igazából.!

[link]

... Miért jobb egy 16 os mint egy 13-as? Nem muszáj pont ezt a Rodeket alapul venni .. Ugyan így szóba jöhet más márka is ... Ground -Emphaser... Stb

(#6807) Joe fiú válasza paprika (#6806) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Konkrétan benne van a kérdésedben a válasz.Egyszerű fizikai tényezők számítanak.16-os nagyobb felületénél fogva több/erősebb mélyhangot képes kiadni.Elnézést,hogy nem szakszerűen fogalmaztam,de nagyjából ennyi lenne.

Amúgy az általad linkelt Rodek hiába tud 80W RMS-t mégis halkabb lehet mint mondjuk egy kevesebb RMS-t produkáló,mivel az érzékenysége elég rossz(87dba).

[ Szerkesztve ]

(#6808) wierra válasza G.Zs. (#6801) üzenetére


wierra
senior tag

A fej már megvan.
~100k-s ajánlatot kaptam ajtópanelre, szigetelésre, kábelekre, csatikre és munkadíjra (komponens beépítése, erősítő beépítése, kábelezés stb.). Ehhez képest a komponens szett, erősítő(k) ára "picsafüst".

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6809) Xero válasza wierra (#6808) üzenetére


Xero
nagyúr

Hmm.. azt kicsit magasnak tartom. Az ajtó panel még nekem is megállna 50-60e-nél úgy hogy teljesen új kárpit kell és az ajtómból is kell vágni. :U Esetedben olyan 60-80e lenne sztem a reális max.

(#6810) paprika válasza Joe fiú (#6807) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszönöm szépen a választ :R Így már értem. Esetleg tudnátok ajánlani 16 cm- es első szettet maximum 25ezer -ig ? Valamit ami tényleg jól szól--- :K Néztem ezt is de szerintem sehogy nem férne el :O

[link]

(#6811) paprika válasza paprika (#6810) üzenetére


paprika
aktív tag

ezekkel a szettekkel is szemezgetek még.... :U [link]

(#6812) Xero válasza paprika (#6811) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt alkudd le addig: http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=199176
Ennyiért szerintem kib*szott jó vétel!

[ Szerkesztve ]

(#6813) orbano válasza Xero (#6809) üzenetére


orbano
félisten

ebben benne van a komplett ajtó szigetelése anyaggal, a bőrözött panel a magasaknak és a mélyeknek, a 3 pár RCA kábel, a teljes kábelezés (aktív rendszerbe), ami ennél az autótípusnál külön sz*pás, a mélyeknek a hátrakábelezés a kárpit alatt a csomagtartóba, a biztiház az akksihoz, tápkábelek, és a munkadíj (3 nap munka). kvázi ezen felül csak meg kell venni az erősítőt és a hangszórót és kész a full aktív rendszer, szépen a kocsiban elrejtve.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6814) orbano válasza paprika (#6810) üzenetére


orbano
félisten

Fejegységről, vagy erősítőről lenne hajtva? ha fejről, akkor ezt erőltetném a helyedben: [link]. Mondjuk erősítőről sem szólhat rosszul.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6815) paprika válasza orbano (#6814) üzenetére


paprika
aktív tag

Hát egyenlőre csak fejről szólna de az pedig nem biztos hogy annyira kihajtja... Igazából 4*53 w -t tud Mosfetes . Lehet nem ártana beszerválni valami kis erősítőt az első szettek meghajtására ?!

(#6816) #25954560 válasza paprika (#6815) üzenetére


#25954560
törölt tag

pont azert ajanlotta. jo az erzekenysege es (allitolag) szepen is szol. fejrol hajtva egy jo alternativa. ha viszont tudod h lesz erositod, ajanlhatnak mast is.

(#6817) paprika válasza #25954560 (#6816) üzenetére


paprika
aktív tag

Szeretnék pár tippet olyan hangszóróra ami fejről is jól szól és olyat is ami erősítővel szól igazán szépet. Így a legtisztább :R

(#6818) BaLee válasza paprika (#6815) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ugyan ezeken a kérdéseken vaciláltam anno 4 éve mikor meglett a saját kocsim.
Mindenki lebeszélt a 13-as komponens setekről, a 16,5-esek javára. A kis méretű spéci setekről amik meg beférnek a gyári helyére meg aztán pláne.

Így maradt az ajtópanel ami csak +5k volt nem is néz ki valami szépen (4-5x ennyiből már korrektül meg lehetett volna csinálni) de így be lehetett rakni egy 16.5-es komponens setet.

Azoknak a 4*53w-os mosfetes fejekről sok jót nem tudok mondani, addig fog esetleg tetszeni amíg nem hallgatod meg erősítőről hajtva. Minél nagyobb érzékenységűt kell választani a hangszórókból.
Nekem is szólt pár hétig fejegységről de nem igazán tetszett, pedig előtte is csak egy fejegységről járatott oválom volt a kalaptartóban aminek a csomagtartó biztosított teret a mélyhangokhoz, így nem volt annyira rossz.

De amint kész lett a komplett rendszer én is azt mondtam, hogy ég és föld. És nem csak a hangerő a különbség nehogy azt hidd.

Jómagam a JBL GTO szériájából állítottam össze a komponenseimet (első komponens set, zárt mélyláda, erősítő), ami már nem a belépő GT széria, sokan dícsérték mert egész jó ár/érték aránya volt, bár a régi kocsi ára ráment a hangrendszerre. :DDD

(#6819) szijartg


szijartg
senior tag

element 6-os szettet használja valaki aktív módban? ha igen, akkor nagy külömbség van? és hogy kötötte be?

(#6820) G.Zs. válasza szijartg (#6819) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Orbano fórumtársnak van, de ma még nem tévedt erre... :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6821) BBéci válasza paprika (#6815) üzenetére


BBéci
titán

Szakadékban, hátszéllel sem tud 4x16 wattnál többet, ez egészen biztos.
Felejtsd el a parasztvakító számadatokat!

(#6818) BaLee
Hallottam brutáljól szóló 13 centiseket, nem szabad leírni, lebecsülni azt a mértet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6822) paprika válasza BBéci (#6821) üzenetére


paprika
aktív tag

Igazából nekem egy egyszerű Lg Lac 5900 RN fejem van.. Egy pl 30 ezerrel drágább Alpine vagy Pio sem tud 4*50 et? Tudnál ajánlani valami olcsó erősítőt az első szett hajtásához?

(#6823) G.Zs. válasza paprika (#6822) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Régebbi Alpine-okat fillérekért dobálják a Carstylingon.
35xx széria, régebbi MRV széria szerintem jó választás.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6824) orbano válasza paprika (#6822) üzenetére


orbano
félisten

semelyik sem. a 4x16 watt is egy erős túlzás, a fele már mondhatni reális. a legolcsóbb átlag erősítő is ezerszer jobb (hangkarakterben, mindenben, nincs értelme a fejegységben lévő és egy normál erősítő közötti különbségekről beszélni). már 10-15 ezer között kapni értelmes 2 csatornás erősítőt, hogy az első szettet meghajtsd. persze az értelmes a 4 csatornás, hogy a mélyládának is legyen.
de nem árt odafigyelni a fejegységre sem, a 2 pár RCA kimenet elengedhetetlen. ez ha jól látom a jelenlegi fejednél nem adott.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6825) orbano válasza szijartg (#6819) üzenetére


orbano
félisten

nekem-e van. szebben szól, tisztább lett sokkal. a tuti beállítást még nem tudom, szenvedek vele. a magasat azt úgy 4khz-ig lehet leengedni.
hogy kötöttem be? 2-2 kábel a hangszórókhoz, amik az erősítő 2-2 csatornájából jönnek, azok meg a fejegység 2-2 pár RCA-jából kapják a jelet. hogy máshogy lehet még bekötni aktívba?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6826) paprika válasza orbano (#6824) üzenetére


paprika
aktív tag

Az erősítőmön van + 2 kimenet tehát arra még tudok kötni erősítőt vagy tévedek ? Toxic Tx 1500 2 csatornás..

(#6827) G.Zs. válasza orbano (#6825) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Leszel Lurdyban ma este? Segítenék belőni a magasat. Hétvégén az enyémet sikerült, és leszűrtem egy-két tanulságot. Tudnék mutatni egy-két dolgot. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6828) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok!

Én is valami jobb hangtechnikát szeretnék "összetákolni" az "új" kocsimba.Régen volt egy f-es astram, abba volt benne 1db Axton 2 utas hangszóró szett, meg volt/van egy sony cd/usb-s fejegységem(cdx-gt420u) + macAudio (red attack 4800) erősítő + reflex 130-as mac. sub.
Na ebből mit lehet kihozni? - A Sony-t(szokol helyett jó volt :DDD ) már cserélném valami dvd-s fejegységre, Zenec-et néztem több fajtát is, de csak 1 dines jöhet szóba.
Tolatókamera miatt is kell a fejegység, a kocsit saját magam be is kábeleztem.
Kell-e cserélni az erősítőt? - mert ez is olyan tömegmárka...
Gondolom a 1.5-es hangfalkábel elég bele, bár volt egy kis szívás a behúzással, mert ráadásul a gyártó(bmw 320i) hátulra tette a végfokot a 2000-ben gyártott autókba.
Csak lehet megint a hangzás miatt újra kéne kábeloznom mert a hátsó stekkerre dugtam a behúzott réz vezetéket fordítóval, ami így 2-szer annyi "kört" tesz meg a kocsimban.Szóval a gyári vezeték is benne van, ami miatt nőhet az ellenállás is.Ez mennyire gáz?(még a sony-val sem tudtam kipróbálni mert elől még nincs összerakva)

(#6829) szijartg válasza orbano (#6825) üzenetére


szijartg
senior tag

hülyén kérdeztem...
hány csatis erősítőről megy? és csak az első szett van az erősítőn?

(#6830) s4tch válasza szijartg (#6819) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam is aktívban megy az element. Passzívhoz képest több különbség is van. Egyrészt ahogy orbano is írta, tisztábban szól a mélyközép, a magasról nem is beszélve. Nem egy nagy durranás az a keresztváltó, nettó 20 rongyból nem szabad csodát várni. Másrészt aki a beépítést csinálta (gmAudio), máshogy állította be az aktív keresztváltót, mint ahogy a passzív van belőve. A gyári keresztváltó 4 kHz-nél vágja a kick tetejét és a magas alját is, mindkettőt 12 dB/oktáv meredekséggel. Aktívban alul nincs vágva a kick, HPF kikapcs. A mély tetejét ill. a magas alját is 3.15kHz-nél, a mélyközepet 6dB-s, a magas alját 12dB-s meredekségű vágással vágja a fej.

Bekötés: van az autóban egy Jr 4.300, ez csak az első szettet hajtja. Már Magyarországon van egy kétcsatornás Jr, erről fog menni a mélyláda. Aktív hajtáshoz kell a négy csatorna. Ha első szetted, plusz egy mélysugárzód van, akkor azt célszerű A) egy négycsatis plusz egy kétcsatis ill. monoblock, B) egy ötcsatornás erősítőről megszólaltatni.

(#6831) orbano válasza szijartg (#6829) üzenetére


orbano
félisten

egy jr. 4.300 van az első szett alatt. a mélynek külön van egy roki 2.9x hidalva. ma kísérleteztem, é jelenleg 5-6.3khz körül van a vágás, 18-24db/okt. meredekséggel. még finomítgatom. így sokkal pontatlanabb lett a leképzés, mint 3-4khz körüli vágással, kevésbé behatárolhatók a hangszerek, viszont sokkal tisztább, csilingelőbb lett a magas. bár a közepet még mindig túl hangsúlyosnak érzem, és kicsit kevés a mély. persze mindezt egy pár kategóriával komolyabb hifihez viszonyítva :)
G.Zs.: kár volt meghallgatnom, nagyon hiányzik az a szép erős pontos, a legaljáid dinamikus mély. minőségre az enyém is tetszik, de az brutál mennyivel nagyobb erővel és határozottsággal szól. a teszt CD első számában a nagybőgő pengetése a felvezetés után nálam csak egy árva kis hangfoszlány :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6832) G.Zs. válasza orbano (#6831) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mert nem együtt szólnak a hangszóróid, azért nem pontos. Vedd elő a mérőszalagot, aztán ess neki! :DDD

Hát igen. Nem hiába többszörös magyar bajnok az a kocsi. Nagyon király cuccokból épült (főleg a 3db VR209), és a tulajnak füle is van hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6833) orbano válasza s4tch (#6830) üzenetére


orbano
félisten

vagy igazán jó 5 csatornás erősítő híján 3 darab 2 csatornással
amúgy szívesen meghallgatnám Te mit hoztál ki ebből a felállásból :K

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6834) Boci_83


Boci_83
őstag

Srácok!
Impact 120.2-es erősítőről tudtok valami infót, adatot? szinte semmit nem dob gugli haversrác... :(

**********

(#6835) BBéci válasza Boci_83 (#6834) üzenetére


BBéci
titán

Jó kis erősítő, nekem mindegyik Impact tetszett, amiket eddig hallgattam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6836) Audifan


Audifan
tag

sziasztok
olyan 10-15 körül milyen erősítőt ajánlotok (lehet használt is)
köszi

(#6837) Xero válasza Audifan (#6836) üzenetére


Xero
nagyúr

Hány csatornás kell?

(#6838) Audifan válasza Xero (#6837) üzenetére


Audifan
tag

4+mély asszem (nem nekem kell) :B

(#6839) Xero válasza Audifan (#6838) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha valóban 4+1 csatorna kell, az nem nagyon fog kijönni 15e-ből.

(#6840) Boci_83


Boci_83
őstag

Ma leszedtem az első ajtómról a kárpitokat mert nem jó a központi záram, na mondom akkor csinálok hangszóró kiemelőt. Inkább feküdtem volna egész nap, mint hogy hozzáfogtam. Eredmény siralmas. :O Rosszabbul szól mint előtte, pedig eddig sem voltam megelégedve vele. :W :(

**********

(#6841) Dictator^ válasza Boci_83 (#6840) üzenetére


Dictator^
veterán

Én a héten lettem kész a kiemelővel, nem mondom, hogy szép lett, de legalább be lehet tolni az Audio system mx 165 plust. Sajna erőlködő nélkül megy, nem rossz, bár valami rezonancia van a jobb ajtónál, persze a kárpit is csak 3 pattental van visszatéve..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6842) Boci_83 válasza Dictator^ (#6841) üzenetére


Boci_83
őstag

Én most Soudaband -ot keresek, de nem nagyon akad vasárnap olyan bolt ami nyitva lenne... :(

**********

(#6843) Az-X válasza Audifan (#6838) üzenetére


Az-X
őstag

Gondolom ilyen pénzráfordítás mellet nagyon kicsik az igények :B
Erre esetleg érdemes lehet vetni egy pillntást, esetleg rákérdezni megvan e még.

:)

(#6844) s4tch válasza orbano (#6833) üzenetére


s4tch
veterán

3 darab erősítővel az a bajom, hogy elég nagy autó kell hozzá, illetve elég sok helyet foglal. A legjobb az lenne, ha egy erősítővel meg lehetne oldani az egészet. Az autó elsősorban mégis praktikus szolga, mint zeneszoba. A nappaliban lévő rendszeremben fele annyi pénz sincs, mint az autóban, mégis sokkal jobban szól...

Szívesen megmutatom, ha kész lesz, és meghallgathatom a tiéd. Mindig lehet tanulni, ha belehallgat az ember más autójába.

(#6845) orbano válasza s4tch (#6844) üzenetére


orbano
félisten

nekem két erősítő bent vaz az ülés alatt. ha kéne, még egy befénre hátra a ládához. így nincs kompromisszum a pakolhatóságban.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6846) paprika


paprika
aktív tag

Vélemények erről a fejről ? Megéri ennyiért megrendelni ? Valamint azt nem látom hány Din-es .

[link]

(#6847) migabi24


migabi24
nagyúr

Sziasztok, volna 1 amatőr kérdésem, nekem ez a vágási meredekség nem sokat mond, aktív rendszerem van Alpine 9887 fejjel, szóval kíváncsi lennék van valami tuti beállítás melyik hangszórónál milyen meredekség legyen beállítva, vagy ezt füleléssel kell beállítani egyénileg :B

(#6848) Xero válasza migabi24 (#6847) üzenetére


Xero
nagyúr

Első körben vágd meg a közép tetejét és a magas alját 4KHz-nél 12dB-el. A subot 80Hz-nél szintén 12dB-el.
Innen kezdj el állítgatni.
Érdemes úgy állítani, hogy amíg az egyiket állítod pl a magasat addig a többit lekapcsolod (mély/közép, mély).
Mellesleg ha már van egy imprint képes fejed, használd ki annak az adottságait is. :)
Ja ami meg teljesen lemaradt az az idő korrekció. Azzal is csodákat lehet művelni, főleg a subbal és a színpaddal. :)

ui: Irigy vagyok a fejre! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6849) migabi24 válasza Xero (#6848) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így lőttem be a fülem segítségével, mert fingom se volt ezekről, hogy tudnám kihasználni az imprint lehetőséget, ehhez kell valami drága kütyü még pluszba nem jól tudom? az időkorrekció tényleg sokat dob a dolgon? nem vergődtem még vele idáig

(#6850) Xero válasza migabi24 (#6849) üzenetére


Xero
nagyúr

A 9887-hez a legegyszerűbb imprint kiegészítő kell ami szerintem 15-25e-ből megvan ebay-ről. Ártani tuti nem árt! :)
Az időkorrekcióval és egy mérőszalaggal csodákat lehet leművelni. Mérd meg, hogy az egyes hangforrás a lehallgatási ponttól (a fejedtől) milyen távolságra van, és állítsd be szépen egyenként a fejegységen. Meg fogsz lepődni. :)
Nekem pl idő korr-os fej híján jócskán késik a ládám (az előző is ezt csinálta), bármit csinálok. Nagy kincs az idő korrekció!

szerk: Mondjuk egy KTX-100EQ-t kölcsön is kérhetsz, úgy rémlik annak a beállításai már a fejen tárolódnak el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.