Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) pps1 válasza zetecR (#24999) üzenetére


pps1
senior tag

És majd a nem átmeneti megoldás autóba is akarsz zenét építeni?

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25002) zetecR válasza pps1 (#25001) üzenetére


zetecR
addikt

Nagy valószínűséggel igen.

(#25003) pps1 válasza zetecR (#25002) üzenetére


pps1
senior tag

Akkor a most vásároltat át tudod vinni a következő autóba.

Ennek tudatába mennyi a keret rá?

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25004) krisztian7


krisztian7
tag

Valóban ez az, és így nincs még erősítő a kocsiban.
Ennyire kevesek ezek az alpine-ok subra? Mi az ami már ajánlható első szett és egy sub meghajtásra, mert venni még egy erősítőt meg bekábelezni biztos nem fogok, az már luxus :(

(#25005) pps1 válasza krisztian7 (#25004) üzenetére


pps1
senior tag

Akkor kezdjük inkább azzal, hogy milyen vastag a tápkábeled?

Ha vékony, és nem akarsz még egyszer kábelezni, akkor nagy erősítőt sem érdemes rákötni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25006) krisztian7 válasza pps1 (#25005) üzenetére


krisztian7
tag

Inkább azzal kezdem inkább, hogy mi a felállás, mert nem voltak ezek szerint egyértelmű sajnos.
Ez van a kocsiban: Fejegység: pioneer 2320, hangszóró: hertz dsk kiszigetelt ajtóban.
Ehhez szeretnék erősítőt, szóval kábeleket is most húznék be, minden új lenne ami ehhez kapcsolódik. 4 csatornás erősítőn gondolkozok, hogy később a sub-ot is erről hajtsam. Az erősítőt az anyósülés alá tervezem a kevesebb kábel és könnyebb beépítés miatt. Ár 10-15 körül kábelezés nélkül.

Arra gondoltam előbb a kábelezéssel, ha most veszek egy erősítőt a szetthez, és később nem lesz elég akkor vagy veszek még egyet a subnak, amit újra kell akkor megint kábelezni ( tudom ez a legideálisabb, ha a subot csak egy mono sub hajtja), vagy veszek egy másik erősítőt aminek sok értelme nem lenne, mert akkor inkább most többet költök rá.

(#25007) kavics325i válasza krisztian7 (#25006) üzenetére


kavics325i
őstag

A kábelt mindig túl méretezd,mert ha több kell ahhoz nem kell nyúlni és egyébként is macerás cserélni viszont árban meg nincs akkora differencia. Erősítő. Vegyél 4 csatisat anyósod alá és az el tud hajtani egy szettet meg jobb esetben egy ládát. Ha kevésnek bizonyul akkor is csak egy mono kell még és persze kábel hátra,de oda úgyis kell rca is szvsz mindegy. A 4 csatissal akár aktívba is léphecc vagy hídban tudod hajtani a szettet.TTe rád van bízva

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25008) borat26


borat26
aktív tag

Hát a mai napom elment a DSK 165 beépítésére és a tápkábel aksitól a csomagtartóba való elvezetésével.
Nos nem volt egyszerű.
Eleve úgy eldugták azt az átkozott omega alakú biztosító gyűrűt, hogy megértem megtalálni. Erős drótból fabrikáltam célszerszámot a kiszedéséhez.
Az már most biztos, hogy nem tettszik a szett hangzása, pedig F és G Astra ajtajai közt szerintem nem sok a különbség. Ez a szett volt már beépítve G Astraban és ott nekem tetszetős módon teljesített. Igaz jelenleg csak fejegységről van hajtva. Majd meglátjuk.
A fejtörést jelenleg a Monacor Carpower 4/400-as erősítő csomagtartóban való elhelyezése okozza. Ötlet erre, esetleg konkrét megoldás? Az ülés hátulját nem furkálnám, de nem is fér rá a mérete miatt. Sedan F, így én arra gondoltam, hogy a kalaptartó alatti lemezre csavarozom fel alulról valami esztétikus módon.
A másik kérdés. Rezgéscsillapító felrakása előtt az ajtóból milyen tisztítószerrel érdemes a sok szutykot és gyári viaszt kimosni? A szerelőnyílásokat is le kell ragasztani? A kárpit rezgését mivel lehet csillapítani?
Ami még kissé fejtörésre kényszerít, az a hangszóró kábel ajtóba való áthúzása. Ugyanis a csati szétszedése után az ajtóból nem tudom kiszedni a csati foglalati részét, így a két egymásba illeszkedő felet megfurkálni sem tudom. A gyári kábelt pedig nem szeretném bent hagyni a rendszerben.

Asszem egyenlőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25009) kavics325i válasza borat26 (#25008) üzenetére


kavics325i
őstag

F Astrások vannak itt uh válaszolni fognak.légy türelemmel

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25010) footy válasza borat26 (#25008) üzenetére


footy
addikt

Amíg nincs szigetelve az ajtód, addig nem lehet megítélni egy szett hangját.
A szutykot én higítóval mostam ki, így megvan egyszerre a por és zsírmentesítés.
A szerelőjáratot érdemes leragasztani, mert akkor az ajtó elkezd közelíteni az ideális környezethez. A kárpit rezgés ellen zárt cellás szivacsot lehet használni. Általában viszont a kárpit mögött rezeg valami(pl: kábel, csatlakozó)

(#25011) zolikaDB válasza borat26 (#25008) üzenetére


zolikaDB
veterán

A G ajtaja jóval öblösebb, mint az F-é. Attól, h befér, gyűrűvel, még nem lesz nagyobb a térfogata.

(#25012) borat26 válasza zolikaDB (#25011) üzenetére


borat26
aktív tag

Mindkettőbe csak kiemelőkerettel fér bele.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25013) zolikaDB válasza borat26 (#25012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, kiemelőgyűrűvel. De a tiédben a kárpit alatt van a hangszóró, vagy csináltál neki valami kis panelféleséget?

(#25014) krisztian7 válasza kavics325i (#25007) üzenetére


krisztian7
tag

Koszonom a segitseget. Erositobol mi az ami elfogadhato ilyen arban ?

(#25015) pps1 válasza krisztian7 (#25014) üzenetére


pps1
senior tag

Nézz fel a CS -re, az apróhirdetések között a 3. oldalon van egy 4 csatornás Signat RAM 2 MK2 és egy 2 csatornás Signat Ram 4 mk2. Nagyon jó gépek!

Együtt 30 ezer, de gondolom külön is eladó. :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25016) borat26 válasza zolikaDB (#25013) üzenetére


borat26
aktív tag

Nos a kiemelőgyűrűket én csináltam rétegelt lemezből a vásárolható műanyag kiemelő + a rendelkezésre álló hely alapján. Egyenlőre nem szabdalnám meg a kárpitot.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25017) gabber01


gabber01
addikt

ömmm...lehet hülye kérdés, de 4 csatornás erősítőt lehet duplán hidalni mélynyomónak?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25018) pps1 válasza gabber01 (#25017) üzenetére


pps1
senior tag

Általában lehet :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25019) gabber01 válasza pps1 (#25018) üzenetére


gabber01
addikt

Általában? Mitől függ? Nincs meg az erősítő leírása és neten sem nagyon találok hozzá írást.
Amúgy konkrétan 25ös DLD 500+-ról és egy Hertz H420-ról van szó.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25020) codilandi válasza borat26 (#25016) üzenetére


codilandi
tag

az ajtócsatlakozókat át kell fúrni ott, ahol nincs kábel benne. (vannak vak részei) a csati mindkét oldalán ezt megteszed és áthúzod a vezetéket rajta.

KÉSZÜLJ FEL: OLTÁRI NAGY SZOPÁS ...csináltam már G astrát (szigetelést és kábelezést is)

(#25021) prmcsk válasza gabber01 (#25019) üzenetére


prmcsk
addikt

Ebből kiindulva, szerintem lehet 2x hídba tenni.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#25022) borat26 válasza codilandi (#25020) üzenetére


borat26
aktív tag

Oké, hogy szopás, de az ajtóban lévő csatlakozó felet nem tudom kiszedni. Így igazán hosszú a cumi.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25023) WunderKinder válasza gabber01 (#25017) üzenetére


WunderKinder
tag

Össze szeretnéd kötni a négy csatornát? Szerintem azt nem lehet. Inkább tegyél rá kéttekercses mélynyomót és akkor a két hidalt csatornát rá tudod kötni.

(#25024) zetecR válasza pps1 (#25003) üzenetére


zetecR
addikt

Megmondom őszintén, hogy a lehető legkevesebbet.
Mostanában viszonylag kevés időt töltök az autóban, de szeretném, hogy épkézláb módon szóljon a zene.

Összegben addig mennék el szívesen, ameddig a befektetett összegért legalább lineáris minőségnövekedést kapok (feltéve, hogy ez ennyire egzaktul behatárolható). Afelett egy forintot se. :)

(#25025) kavics325i válasza WunderKinder (#25023) üzenetére


kavics325i
őstag

még egy jó tanács....ti ilyen sokan vagytok?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25026) gabber01 válasza WunderKinder (#25023) üzenetére


gabber01
addikt

tehát egytekercsest nem lehet?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25027) zolikaDB


zolikaDB
veterán

pps1 -> ment privát!

(#25028) Dealer20 válasza gabber01 (#25026) üzenetére


Dealer20
tag

Duplatekercset nem lehet 4 csatornára,vagyis lehet de nem lesz hősszúéletű az erősítő :)

(#25029) codilandi válasza borat26 (#25022) üzenetére


codilandi
tag

ki lehet szedni :))

(#25030) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Üdv!

Sajnos a második erősítőmet nem tudom bekötni máshogyan, csak magas jelszínt átalakítással. Talán mélynyomó esetén ez nem jelent olyan nagy minőségromlást (gondolok itt a zajra, ami magasabb frekvenciájú általában).
Szóval a kérdésem: Mi lenne a kisebbik rossz?

A: Fejegység-Jelszint átalakító-RCA-erősítő (Itt pozitívum, hogy az RCA már be van húzva, és talán kevesebb zajt szed össze mint a hangszórókábel. Viszont SAL átalakítóm van, tehát eléggé legalja)

B: Fej-hsz.kábel-erősítő beépített jelszint átalakítója.

A fejegységemen sajnos csak 1 pár RCA van, az is csak 2v-os, és már a 4 csatishoz le van Y-ozva. Azon az erősítőn van RCA out, de sajnos nem erősít a jelen, az AudioGods-nak meg kevés az 1V.... :O
Ezért kényszerülök kendácsolni... :(

(#25031) footy válasza PiciPeti (#25030) üzenetére


footy
addikt

Linedriver az RCA-ra?

(#25032) nemes0309


nemes0309
tag

Equalizert ugye minden frekin 0-ra szoktátok állítani? Vagy ki hogy szokta?

(#25033) gabber01 válasza Dealer20 (#25028) üzenetére


gabber01
addikt

na most akkor mi van? hogy négy csatornára? dupla hidalásról volt szó. duplatekercsesnél az nyilván működik, ha az erőt lehet hidalni duplán. a lényeg hogy szeretném kihasználni az erősítő mind a négy csatornáját, hidalni elvileg lehet duplán az enyémet is, kérdés hogy egytekercses mélynyomót meg lehet-e vele így hajtani valamilyen módon.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25034) Peti66 válasza gabber01 (#25033) üzenetére


Peti66
senior tag

Nem ajánlott,(nem éri meg)2-3 perc és vége...Megég a Fet :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25035) kavics325i válasza gabber01 (#25033) üzenetére


kavics325i
őstag

És azt,hogy egy csévetesten lévő két tekercs pontosan ugyanazt a jelet kapja hogyan oldod meg?Ha nem egy csatornán....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25036) kavics325i válasza Peti66 (#25034) üzenetére


kavics325i
őstag

Hogy szoktátok mondani. füstként száll el belőle a lélek....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25037) PiciPeti válasza footy (#25031) üzenetére


PiciPeti
őstag

Kerestem, ide is írtam nemrég, hogy ha akad valakinél szóljon. De nem találtam sehol. Újat meg nem akarok venni 20-30rongyért...

Egyelőre az előző két lehetőségem van. Abból melyiket ajánljátok?

(#25038) pps1 válasza gabber01 (#25033) üzenetére


pps1
senior tag

2 db szubot rá tudsz kötni annak az erősítőnek a hidalt csatornáira. :K Így az ezősítő mindkét csatornapárja hidalt üzemmódban fog dolgozni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25039) pps1 válasza PiciPeti (#25037) üzenetére


pps1
senior tag

Eddig az összes 4 csatornás erősítőmnek elég volt 1 pár RCA. Szerintem a tiédnél is ez a helyzet, csak ki kellene próbálni.
Így az RCA elosztót fel tudnád használni a másik erősítőhöz.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25040) gabo01 válasza pps1 (#25038) üzenetére


gabo01
senior tag

Igen de Ő csak 1-et akar! ;)

(#25041) pps1 válasza kavics325i (#25035) üzenetére


pps1
senior tag

Sima zenére szerintem sem ajánlott, de versenyre multiméterrel egész jól össze lehet lőni tekercsenként 1 erősítőt. Nem annyira drasztikus ám, ha néhány tized voltal eltérő erősségű jelet kapnak, mivel a tekercsek maguk sem teljesen egyformák. Sima párhuzamos kötésnél is az egyik tekercs még ha kicsivel is, de több energiát használ fel.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25042) pps1 válasza gabo01 (#25040) üzenetére


pps1
senior tag

Szerintem kettőről van szó, de mindjárt visszaolvasok.

*nem írta le konkrétan a szándékát, de mivel nekem ilyen hülyeség (4-ből 1 csatornát lehet-e csinálni) soha nem jutna eszembe, így jóhiszeműen a dupla hídra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25043) gabo01 válasza pps1 (#25042) üzenetére


gabo01
senior tag

"a lényeg hogy szeretném kihasználni az erősítő mind a négy csatornáját, hidalni elvileg lehet duplán az enyémet is, kérdés hogy egytekercses mélynyomót meg lehet-e vele így hajtani valamilyen módon."

Lehet félre értem de szerintem a mindkét oldalt akarja hidalni egy egytekercses szub-ra! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25044) pps1 válasza gabo01 (#25043) üzenetére


pps1
senior tag

Erre a válasz, hogy 1 tekercses nyomót meg lehet vele hajtani, sőt dupla tekercseset is, ha 2 db-ot kot rá :DDD

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25045) Peti66 válasza Peti66 (#25034) üzenetére


Peti66
senior tag

De,úgy is köddé válik az erő,ha mondjuk valaki a 4 csatorna hsz.jelét és az rca(kat) együtt köti be :K ;] :N
ui.A rádió hsz(i).-ra értem...

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25046) gabber01 válasza kavics325i (#25035) üzenetére


gabber01
addikt

hát ez az...ezért is kérdeztem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25047) PiciPeti válasza pps1 (#25039) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát ezt még nem próbáltam. Hogy kellene akkor bekötni? Csak 1-2Ch-ra dugjam az RCA-t? Vagy átlóban?
Amúgy Crunch P480-as erősítőm van. Ilyen:
Hidalva lesz bekötve, az első szettnek.

Bár sajnos ezzel sem leszek beljebb az AudioGods esetében, mert ha előbb osztom, akkor ugyanúgy 1V-fog jutni hozzá.... :F

(#25048) pps1 válasza PiciPeti (#25047) üzenetére


pps1
senior tag

Hidalt állapotában is működnie kell.

Ebben az esetben én csatornapáronként 1-1 db RCA-t használtam. Tehát vagy az 1-3, vagy 2-4-es dugaljba kell kötnöd. Mivel oldalankénti hidalás esetén elég egy mono jel is mindenképp működni fog, de neked kell tesztelned, melyik verzió a helyes.
A Te esetedben nem osztanám meg az RCA-t, hanem a crunch RCA kimenetén vinném tovább.

Arra azért vigyázz, hogy ha a fejen van frekvencia vágási lehetőség, azt ne használd, mert a szub erősítő is azt a jelet fogja megkapni.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25049) borat26 válasza PiciPeti (#25047) üzenetére


borat26
aktív tag

Ez kialakításra hasonlít az én Monacor erősítőmre.
Íme az én erősítőm bekötése.
[link]
Mondjuk nem figyeltem, hogy mit, azaz miket szeretnél hajtani róla.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#25050) pps1 válasza borat26 (#25049) üzenetére


pps1
senior tag

Ez a 3 vagy 4 csatornás bekötésre jó, de ő mindkét csatornapárt hidalni szeretné.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.