Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) orbano válasza zsolt19900 (#5150) üzenetére


orbano
félisten

mi bajod?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5152) zsolt19900 válasza orbano (#5151) üzenetére


zsolt19900
őstag

mi lenne nekem semmi nincsen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5153) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Most lehet hülyeséget kérdezek,de azért van az ember,hogy tanuljon.
Ha a fejegységemen 1pár rca kimenet van,attól én még ráköthetek egy négycsatornás erősítőt?

(#5154) Xero válasza Joe fiú (#5153) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen, csak nehezebb állítani külön az első szett és a láda arányát.

(#5155) orbano válasza Joe fiú (#5153) üzenetére


orbano
félisten

Ha már ennyit fejlesztesz, én tuti néznék egy 4 RCAs fejegységet. Mid van most?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5156) Joe fiú válasza Xero (#5154) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi szépen.De attól ugye még megoldható,hogy négycsatis erősítőre legyen kötve az első szett is és a mélyláda is?

orbano: Nem fejlesztek igazából semmit. :) Csak ballagásra megkaptam a verdát és ez alkalomból gondoltam megérdemel egy erősítőt,meg egy ládát.
Jelenleg egy Kenwood KDC 3021-es fej van benne,amit szeretnék apummal elcserélni a JVC KD-R 412-es fejre.Mindkettőn egy pár RCA van csak.Fejegységet nem szeretnék venni.

Amúgy ami most van még a kocsiban a fejen kívűl az egy Sal X-PRO 130 triaxial szett,illetve a kalaptartóban 2db Blaupunkt GTX 705(tudom,kalaptartóba nem rakunk hangszorót,de ez most ott van :) )

(#5157) Kickass válasza Joe fiú (#5156) üzenetére


Kickass
őstag

De attól ugye még megoldható,hogy négycsatis erősítőre legyen kötve az első szett is és a mélyláda is?

ez engem is erdekelne, mivel hamarabb vettem fejet mielott tajekozodni kezdtem volna ez ugyben :D

(#5158) orbano válasza Joe fiú (#5156) üzenetére


orbano
félisten

ha van az erősítőn LPF akkor a jel szétosztásán kívül más probléma nincs a dologgal tudomásom szerint. a kalaptartóban lévő hangszórókkal nincs gond, mindaddig amíg nem teszel a csomagtartóba mélyládát :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5159) BBéci válasza orbano (#5158) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nincs gond a kalaptartóba szerelt triaxiális hangszórókkal, amíg azok nem szólnak 100 Hz fölött, de legalább le van kötve róluk a magas és a középsugárzó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5160) orbano válasza BBéci (#5159) üzenetére


orbano
félisten

...és megfelelően csillapítva van a kalaptartó :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5161) Joe fiú válasza orbano (#5158) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Értettem.Mélyláda árát megpróbálom megspórolni,mégpedig van nagybátyámnak elfekvőben Sherwood erősítő nekem meg két ovál a garázsba,szóval megpróbálunk valamit összehozni belőle,és ha nem jön össze,akkor marad az első szett és a láda erősítőről variáció.

Kickass:majd a hozzáértől megmondják a frankót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5162) #67688960 válasza zsolt19900 (#5143) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#5163) menalcas


menalcas
őstag

Hi all !
Lenne e szolid kérdésem, szerencsére átléptem egy olyan határt ahol már elengedhetetlen a kondenzátor, kérdésem pediglen az hogy márka számít-e ?
Illetve hogy ha igen akkor milyet érdemes venni, konkrétan egy 1.5 farados kéne :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5164) BBéci válasza menalcas (#5163) üzenetére


BBéci
titán

Jó ideje, a kezdeti útkereséseket nem számítva, lassan 20 éve foglalkozom autóhifivel, de még nem hallottam ilyen határról. Merre található? :))

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5165) menalcas válasza BBéci (#5164) üzenetére


menalcas
őstag

Az a nagy helyzet hogy egy nagyobb aksival vagy + aksival illetve nagyobb generátorral biztos megoldható lenne kondi nélkül isn de ne térjünk el, nem a szükségességét jöttem firtatni, hanem hogy milyet.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5166) BBéci válasza menalcas (#5165) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedésben vagy, a kondi nem pótolja a nagyobb, jobb akksit és generátort. Ez tévhit, sajnos másoktól is hallottam.
A kondenzátor maximum a hangzásba szól bele, sokak szerint inkább ront rajta, mint javít, ezen lehet vitatkozni.
Halkan jegyzem meg, az én rendszeremben is van kondenzátor, mert az erősítőmre direkt erre a célra szolgáló csatlakózókat terveztek és alakítottak ki.
Ha nem hiszel nekem, majd rájössz, amikor hazavágod az akkumulátorodat, ráadásul a zene sem fog úgy szólni, ahogy egyébként tudna.
Ugyanaz érvényes a kondenzátorokra is, mint a többi autóhifi komponensre. Léteznek gagyik és jók, készültek tesztek, melyekben a Brax, Helix, Stinger, Ground Zero végeztek az élen.

Nézd meg ezeket is: Helix Power Station XXL, Carpower V-Pro/3000!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5167) menalcas válasza BBéci (#5166) üzenetére


menalcas
őstag

Nem pótolja ezt én is tudom ,de valamelyest kíméli, legalábbis elvileg, de nincs személyes tapasztalatom ezért kérdezek, hogy aki már ilyen téren tapasztaltabb, megossza azt :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5168) BBéci válasza menalcas (#5167) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem kíméli az akksit, nem arra találták ki.
Írd le pontosan a rendszered alkotóelemeit!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5169) menalcas válasza BBéci (#5168) üzenetére


menalcas
őstag

Alpine 9855R fej, Phoenix Gold mono block erősítő (1400W RMS), Crunch GP1000.4 (a szetteknek), Rockford rfr3115 láda (1000/2000w), Morel tempo szettek elől hátul .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5170) BBéci válasza menalcas (#5169) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz. A szub, nekem 3112 van.
Hátulra minek hangszórószett?
Pontosan melyik Phoenix monoblokkod van, nem ugrik be egy sem, aminek 1500 W lenne a teljesítménye?
A Crunch 4x75 W, az talán nem vesz fel túl sok áramot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5171) menalcas válasza BBéci (#5170) üzenetére


menalcas
őstag

Hátulra azért mert keveseltem a közép és magas hangokat, miután tesóm halotta milyen 2 szettel azóta neki is ígyvan, sokkal tisztább a zene, sokkal élvezhetőbb, teltebbek a hangok.
Phoenix Gold Titanium 1200.1 ez 1400W rms 2ohmon, és ennek gondoltam kondit nem is a crunch-nak :R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5172) menalcas válasza menalcas (#5171) üzenetére


menalcas
őstag

Lehet elnéztem csak 1200 :U

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5173) G.Zs. válasza menalcas (#5169) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ide akksi kell... ;)
Ha már dupla szett, akkor én az első ajtóba raknám mindegyiket, a fejről meg aktívban hajtanám a GP1000.4-el. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5174) menalcas válasza G.Zs. (#5173) üzenetére


menalcas
őstag

Arról megy a szett :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5175) G.Zs. válasza menalcas (#5174) üzenetére


G.Zs.
senior tag

De gondolom a hátsó szett miatt nem aktívban. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5176) orbano válasza G.Zs. (#5173) üzenetére


orbano
félisten

na igen én is ezt akartam mondani, hogy aktívban lehet kicsit jobb lenne.

ezt a két szettel a kocsiban teltebben szól dolgot magyarázza el nekem valaki, ilyenről még nem hallottam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5177) BBéci válasza menalcas (#5174) üzenetére


BBéci
titán

Biztos, hogy 2 ohmra van kötve a szubod? Az enyém 4-en megy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5178) BBéci válasza menalcas (#5174) üzenetére


BBéci
titán

Biztos, hogy 2 ohmra van kötve a szubod? Az enyém 4-en megy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5179) menalcas válasza BBéci (#5178) üzenetére


menalcas
őstag

1.5-1.6 :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5180) BBéci válasza menalcas (#5179) üzenetére


BBéci
titán

Annak szerintem csak akkor van értelme, ha hangnyomásversenyre használod.

Mivel a rendszeredben hátul is vannak hangszórók és az neked tetszik, olyan kondit vehetsz, amilyet akarsz, tovább már nem ronthat a hangzáson. Úgy teszek most, mint hangzásbíró koromban, IASCA/HASCA autóhifi Magyar Bajnokságokon, amikor kiderült egy versenyre nevezett autóról, hogy hátulról is magashangok szólalnak meg: diszkvalifikállak.
Remélem, nem sértődsz meg!
Sajnálom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5181) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.

Le akarom cserélni a régi mélynyomó erősítő kombómat egy ilyen szettre:

Magnat Edition B33

Magnat Edition 22HQ

Van esetleg valakinek tapasztalata velük?

(#5182) menalcas válasza BBéci (#5180) üzenetére


menalcas
őstag

Látod fején találtad a szöget hangnyomásra van a láda + erősitő, nem is értem mit hittél, hogy ekkora subbal azt élvezem ha kifolyik az agyam :U
Sértődés nincs, max ahogy te levontad a következtetésed a rendszeremről én is levontam a magamét rólad ennyi :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5183) BBéci válasza PyroS (#5181) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom nincs, szerintem nem is lesz, de véleményem az van.
Ennyi pénzért ne várj tőlük sokat, a lehető legyegyszerűbb, legalapabb cuccok. Ezek után meg sem merem kérdezni, mit cserélnél le? Ha sal-t, emencét akkor rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5184) PyroS válasza BBéci (#5183) üzenetére


PyroS
senior tag

Sajnos az anyagi megszabja a választható cuccokat. :W
Egy régi épített pioneer 400w-os hangszórós reflex ládát és egy ősrégi Boschman 300w-os erősítőt cserélek le.

(#5185) G.Zs. válasza PyroS (#5184) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Néhány cucc amivel sokkal jobban jársz.

1

2

3

4

Innen bármelyik jobb lesz. A képen látható Steg AQ45.2-t én vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5186) BBéci válasza PyroS (#5184) üzenetére


BBéci
titán

Te is beleesel abba a hibába, hogy wattokat emlegetsz, aminek semmi köze a minőséghez és a hangzáshoz.
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy jobban jársz a Magnatokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5187) G.Zs. válasza G.Zs. (#5185) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szóval az utolsó linkről az Audio System, az Alpine és az Audison kategóriákkal jobb, mint az a Magnat.
Kis pénzből is lehet jót venni. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5188) BBéci válasza G.Zs. (#5185) üzenetére


BBéci
titán

Eszméletlen jó vételnek tűnik mindegyik. Az MB-t és a Focalt ismerem, hallgattam őket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5189) PyroS válasza G.Zs. (#5185) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm :R .Átnézem a hirdetéseket.

BBéci: mivel ehhez nem nagyon értek ezért kérdeztem ebben a topikban.Köszönöm neked is az infókat. :R

(#5190) orbano válasza BBéci (#5183) üzenetére


orbano
félisten

azért van olyan SAL mély, amit Szakáll is mert ajánlani, mint korrekt mélyládába valót. újonnan tizenpárezer. nem mondom, hogy ez referencia, de annyira gané sem lehet, ha egyáltalán megemlíti.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5191) BBéci válasza orbano (#5190) üzenetére


BBéci
titán

A kivételek erősítik a szabályt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5192) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Erről vélemény? Pótolhat egy hasonló árkategóriájú mélyládát?

(#5193) BBéci válasza Joe fiú (#5192) üzenetére


BBéci
titán

Jó cucc, de nem mélyláda helyett.

A magas és a középsugárzókat valahová a műszerfal széleire kellene szerelni, jelenlegi felállásban olyan, mintha a koncerten hátatfordítanál a színpadnak. Feltételezem, otthon sem háttal ülsz a hangszóróknak, amikor zenét hallgatsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5194) Joe fiú válasza BBéci (#5193) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az most számomra lényegtelen,hogy hátulról is jön magas,illetve középhang.Nem hallgatok olyan zenei stílust,amelynél mérvadó lenne.
Az eredeti kérdésem arra vonatkozott,hogy a két ovál képes-e annyi mélyet adni,hogy egy 1xezer forint értékű ládát helyettesítsen?

(#5195) BBéci válasza Joe fiú (#5194) üzenetére


BBéci
titán

Infinity Kappa szettet már hallgattam, 1xezer forintos ládával viszont nem hasonlítottam össze.
Egy ekkora méretű ovál nem szubbasszus hangok megszólaltatására lett kitalálva.
Minden létező zenei stílusnál gáz, ha mögüled jönnek magashangok. A fülkagylóink nem véletlenül előre nyitottak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5196) orbano válasza Joe fiú (#5194) üzenetére


orbano
félisten

miért lenne műfajfüggő, hogy honnan szól jól a zene? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#5197) Joe fiú válasza BBéci (#5195) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jó,értem.Köszi.Nem szeretnék most anatómiai vitába belekeveredni.Nekem például egyáltalán nem gáz,ha hátulról jönnek magas hangok(vegyük példának a moziban,vagy akár otthon is a sorround hangszorókat :) )
Szóval,akkor az a lényeg,hogy egy akármilyen ovál sem képes helyettesíteni egy subládát?Jól szűrtem le?

Orbano:Hát számomra azért mert én tuc-tuc zenénél legkevésbé figyelek arra,hogy most éppen az adott hang honnan jön.
Ha hangszeres zenét hallgatnék akkor nyílván megválogatnám az autóhifi komponenseit,meg elhelyezésüket,de így,hogy egy meglehetősen igénytelen zenei műfaj híve vagyok legkevésbé sem érint engem ez a téma.Nagyon sok kocsiban ültem már,amelyben hátulról is jött magas/közép hang és nagyon sok olyanban is,ahonnan csak előlről és alig vagy szinte semmi különbséget nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#5198) G.Zs. válasza Joe fiú (#5197) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nagyon sok kocsiban ültem már,amelyben hátulról is jött magas/közép hang és nagyon sok olyanban is,ahonnan csak előlről és alig vagy szinte semmi különbséget nem éreztem.

Úgy van ahogy mondod. Pont ezért felesleges pénzkidobás. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5199) orbano válasza Joe fiú (#5197) üzenetére


orbano
félisten

Azért a sorroundot ne keverjük már ide, ez egy sztereo rendszer. Előttem már levontak egy frappáns következtetést. Egyébként javaslom hallgass meg egy olyan hifit, ahol van térérzet, rendes színpadkép van összerakva, és meghallod majd, hogy az elektronikus zenéket komponáló művészek/hangmérnökök sem hülyébbek azoknál, akik hangszeres zenéket masterelnek.
Persze ha téged ez hidegen hagy, arra nem lehet mit mondani, igazad van, de akkor viszont továbbra is az előttem szóló véleménye van érvénybenm miszerint pénzkidobás.
Az ovál meg lehet gyenge lesz neked, ha tüctücölni akarsz. Illetve készülj fel arra, hogy a kalaptartót fel kell rendesen készíteni (lecserélni MDF-re és minden zizeghető dolgot le kell szigetelni a környékén).

A vér nem válik VAZZE!™

(#5200) Joe fiú válasza G.Zs. (#5198) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha már egyszer adott,akkor gondolom megérted,hogy nem dobom ki :) főleg úgy nem,hogy az én térérzetem semmivel nem rontja.

orbano:én tökéletesen megértem amit mondasz,viszont te azt értsd meg,hogy én itt most azon vacilálok,hogy 10 vagy 20ezer forintot költsek rá.Azt is elhiszem neked,hogy ha egy normális autóhifivel szerelt autóba ülnék tátva maradna a szám,de amíg el tudom hitetni azt magammal,hogy egy 50ezer forint értékű cucc megfelelő nekem,addig ezt nem teszem meg,hogy ilyen sok pénzt öljek bele autóhifibe.

Remélem nincs harag :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.