Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Tufa_ válasza rekid (#6350) üzenetére


Tufa_
aktív tag

akkor kizárólag macrom. értelme sincs másfele nézelődni.. Lehet próbálkozni, de ha igazán azt akarod hogy visszaadja ahogy megtépik a húrokat meg verik a dobokat akkor kizárólag macrom. első szett, erősítő, láda. fejből pedig alpine

(#6352) rekid válasza Tufa_ (#6351) üzenetére


rekid
addikt

Ládát meglehet valahogy kerulni? Nemigazan akarok ládat a kocsiba. Itthon sincs, es elvagyok velük. Bar autóba elég nehéz kasztniból dobozt csinálni a melynek. :D
Masik kérdes hogy a fejek általaban wav-ot képesek játszani csak? Veszteségmentes tömörítésű allomanyokra vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6353) Tufa_ válasza rekid (#6352) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kihagyhatod de egy normális lábdobot az első szett (akármennyire megy mélyre) nem fogja visszaadni élvezhetően. Egy 25ös nyomó bőven elég macromból de rock/metálhoz kizárólag csak az jó. Van egy hifis ügyfelem, milliókat költött már hifire, mindenféle márkát próbált már bele mert egy ideig nem volt itthon elérhető de mióta újra kapható, azóta erre a műfajra csak az. Szerencsére a komolyabb első szettjei sem annyira vészesen drágák ahogy néztem

Általában igen, csak wav.

(#6354) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi 16-os szettem egy jobban terhelhetőre.
Mivel a mostani melett az erősítőm és a szubom is csak félig van kihasználva, és bizonyos esetekben kevés a jelenlegi maximumhangerő.

Az erősítőm 140W RMS tud csatornánként 4Ohm-on.
Olyan szettet szeretnék amivel már megközelítőleg kitudom használni.
(120W körül lenne szerintem az ideális, akkor még az erősítő sem lenne csúcsra járatva)

Szívesen várok minden ajánlatot, ötletet.
Lehetőleg új hangszór legyen, és az ára maradjon 30e ft alatt.

Az alábbiakat néztem eddig:

Audio System Mx 165 Plus (Nagyon kicsi szerintem a mágnese ill a 80W sem túl sok, viszont 106db max hangerőt mértek vele 90Hz-nél)
Audio System Radion 16 (Ha jól tudom a magasa megegyezik az Mx-ével, és a 90W sem sokkal több mint az Mx 80W-ja viszont az ára +50%)
Audio System X-ION 16 (Ezt csak használtban bírnám megvenni)

MNC The Rock szett(Nagy terhelhetőség, minőséginek látszó anyagok, csak félek a valódi minőségtől, a márkától)

Axton AC 26 (120W RMS-t ígér, szerintem ehhez elég kicsi a mágnese, valamint egyszerű anyagokból van, PP membrán, lemezkosár, viszont komoly a hangváltója)

Sinus Live SL 160 (Elvileg 100W RMS, eléggé Oldschool hangszóró, sajnos semmit nem találtam róla)

Impact PG65S (100W RMS, szimpatikusnak néz ki, viszont kicsit félek a márkától, mert nincs vele semmien tapasztalatom)

Szóval ezek közül kellene valamit választani.
És lehet, hogy sokaknak nem tetszik amit írok, de szeretném a hangerőt a hangminőség elé helyezni. Szóval ez alapján kellene dönteni.

Más ajánlatokat is szívesen várok, ha valami ötlet lenne.
Amik semmiképp nem jöhetnek számításba:
Spectron 16-os (anno a spectron mélynyomóm a kocsi csomagterében megolvadt a nyári melegben és behullámosodott a membrán!)
Ground Zero 16-os fekete Titanium szett (a 100W rms ami rá van írva mese, 80Hz-en volt vágva és egy szintén GZ erősítő hajtotta de nagyon keveset bírt hamar torzított)

Bocsi, hogy hosszú lett.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6355) Xero válasza rekid (#6352) üzenetére


Xero
nagyúr

Veszel egy iPod kompatibilis fejet (Alpine, Pioneer) hozzá valami döglött akksis régi ipodot pár forintért. Arra mehet a lossless audio (Apple Lossless). Én így tolom és kiválóan működik. Nem kell trükközni CD-vel és a minőség is ott van a toppon! :K

(#6356) Xero válasza Czimby (#6354) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem ez: http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=199176 piszkosul jó üzlet!

[ Szerkesztve ]

(#6357) G.Zs. válasza Czimby (#6354) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha wattokat, ohmokat, amperokat akarsz, akkor egy villamossági boltban kellene bevásárolnod. ;)
Mi a baj a mostani szetteddel? Miért nem terhelhető? Mivel hajtod? Mit akarsz hallgatni rajt?
Miben nyilvánul meg a nem terhelhetősége?
A hangszórókra ráírt wattok semmi sem számítanak. Az csak marketing. Semmit nem jelent.
A hangját meg főleg nem befolyásolja.

Ha nagyon hangoskodni akarsz, akkor tudok neked hozni egy Soundstream SPL60 szettet. 2ohmos és elvileg elnyűhetetlen. Be tudok szerezni egy keveset használt darabot.
Ha ez sem elég, akkor neked Audio-System Helon 165, vagy Alpine SPR-17S kell. De akkor mélyen a pénztárcádba kell nyúlni.

De először jól gondold meg, hogy miért akarsz cserélni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6358) orbano válasza Czimby (#6354) üzenetére


orbano
félisten

milyen első szetted van most? milyen fejed és milyen erősítőd?
a wattokról meg tényleg szokjál le.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6359) Xero válasza orbano (#6358) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgy néz ki találtam faszántos 25-ös mély sugárzót zárt ládához! :)
Szóval eladó a ládám! :DDD
Akit érdekel: JBL GT5-1204BR alig több mint fél éves, ici-pici dörzsölődési nyom a bal felső részén, 170W-ot kapott világ életében. Induló ár 27500.- :C

Mondjuk innen sztem pont senki nem veszi meg de ki tudja! :U :D

(#6360) orbano válasza Xero (#6359) üzenetére


orbano
félisten

mitet veszel?

A vér nem válik VAZZE!™

(#6361) Xero válasza orbano (#6360) üzenetére


Xero
nagyúr

Infinity Reference 1030W van most eladó kettő darab. Ebből egyet szeretnék megszerezni. :) Viszont mivel erre nem raktam hirtelen félre, így először a ládát kell eladnom.
Az első szettem is Infinity Ref így reményeim szerint jobban passzol majd hozzá. Mióta megvan a JBL kb azóta vágyom 25-ös zártra! :U :DDD

(#6362) paprika


paprika
aktív tag

Tudnátok nekem mondani valami 2 csatornás Erőlködőt? 30-35ezres kategóriába valamint 4 csatisat amit hídba rakhatok .. Amúgy voltam Hifis nél és ő azt ajánlotta h Reflex legyen a láda... Esetleg egy ehhez passzoló láda is érdekelne .. Kocsi Típusa Kia Pregio .. 6 személy + teher :D :D

(#6363) tovgab válasza Roxeus (#5) üzenetére


tovgab
aktív tag

vegyél Alpine-t!!! ennyi...hidd el nem fogsz csalódni!!!

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#6364) BBéci válasza Tufa_ (#6351) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes kinyilatkozásokat teszel, ettől konkrétan égnek áll a hajam. 20 éves hifis-autóhifis praxisomban még sosem hallottam, hogy valamelyik zenei stílushoz csakis egy bizonyos gyártó készülékei lennének jók. Ez szerintem bornírtság. Bebaszna, ha a Focal Utopiámon nem szólna jól a heavymetaltól a kamarazenéig bármi. Hatalmas ívben hajítanám a kukába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6365) BBéci válasza tovgab (#6363) üzenetére


BBéci
titán

EMBER! Mit művelsz, 4 és fél éves postra válaszolsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6366) Xero válasza BBéci (#6365) üzenetére


Xero
nagyúr

Első hozzászólása volt! :)

De ha már itt tartunk van valami egyéni véleményed az Infinity Reference 1030w-ről? :) 15e-t megér, hogy beépítsem kis zárt ládába?

[ Szerkesztve ]

(#6367) BBéci válasza Xero (#6366) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos fogalmam sincs, még sosem hallottam, de a közelében sem voltam.
Az általam igazán jónak tartott mélysugárzók valahol 1000 eurónál kezdődnek, kedvenceim a Focal Utopia BE 33 WX, JL Audio W7 és a régi Phase Linear Aliante.
Jó lenne valamelyiket birtokolni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6368) Xero válasza BBéci (#6367) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért bepróbálkoztam hátha! :D
Mondjuk 1000Euro nekem az a határ ami max mehet majd a végleges rendszerre. A lépcsőket inkább nem számolom bele mert csak a fejem fájdulna meg tőle. :(((

(#6369) paprika


paprika
aktív tag

Ezekről az erősítőkről mi a véleménytek ? Ezt a hármat néztem ki..

[link]

[link]

[link]

Ezeknek a teljesítménye elég lehet egy 500W RMS Ládához? Nem fo..ssa el magát az erősítő ha a későbbiekben váltanék 600-700 W Rms -re?

(#6370) Xero válasza paprika (#6369) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezek közül egyedül a Clarion-hoz lenne bizodalmam.. :U

(#6371) orbano válasza paprika (#6369) üzenetére


orbano
félisten

miért fosná el magát? a láda nem szívja a teljesítményt az erősítőből :) ha egy ilyen kis szart ráteszel egy nagyobb, érzéketlenebb, nagyobb tehetetlenséggel rendelkező ládára, legfeljebb semmi sem változik, csak kicsit halkabb lesz, és még gagyibb, még artikulálatlanabb dübörgés fog kijönni belőle mint az előzőből :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6372) orbano válasza paprika (#6369) üzenetére


orbano
félisten

amúgy most már értem, miért nem szólt nálad rendesen egy 25ös láda. felteszem ugyanilyen retek kategóriás cuccokból volt összetákolva a dolog. miért sajnálod az időt és energiát arra, hogy elmenj egy korrekt hifishez? egy érzékenyebb 25ös reflex láda egy tisztességes erősítővel nem lesz kevés abba a kocsiba. és még jó hangja is lesz, nem úgy mint ezeknek a vackoknak.
a wattokról meg leszállhatnál. semmit nem mondanak. lehet Te azt hiszed, hogy wattok alapján összevásárolva majd kapsz valami értelmeset, de a wattok a marketingen kívül semmire sem jók.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6373) Tufa_ válasza BBéci (#6364) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Megszólal, de nem úgy mint egy macrom. Ha jól sejtem, az kimaradt es azért mondod azt amit.. :)

(#6374) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

A fejegység egy Sony CDX-GT500
Connection kábelezés First táp, Best RCA + 1F Connection kondi
Magnat RX44 erősítő (Phase Linear tervezés)
Jelenlegi szettem Magnat Classic 216

Azért szeretném cserélni, mert bizonyos esetekben kevés számomra a hangerő amit tud.
Volt már rá példa, hogy a hangváltókban letiltott a magasak védelme. Mivel túl volt terhelve.
Természetesen nem használok se EQ-t se magaskiemelést.

Sokféle stílust hallgatok, Elektronikus, 80-90' évek zenéi, Rapp(néha)
A Rock az amit sosem szoktam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6375) G.Zs. válasza Czimby (#6374) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hangváltón nem lehet a magas jelszintjét állítani?
Az első szett hangja amúgy tetszik, vagy az sem?
Azért kérdezem, mert ez a rendszer így teljesen rendben van. Alap hifi, jól összeválogatva.
Szóval feleslegesen nem cserélnék szettet a helyedben.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6376) Czimby válasza G.Zs. (#6375) üzenetére


Czimby
addikt

Lehet a magasat és a közepet is állítani a hangváltón.
A középnek 0 vagy +2db a magasnak 0 vagy +3db mindketto 0-n van.
A hangja tetszik, de mint írtam sajna kevés.

Az MX 165 plus teszt alapján jóval hangosabb a jelenlegi szettemnél.
De viszont maga a hangszóró egyszerűbb felépítésűnek tűnik.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6377) BBéci válasza orbano (#6372) üzenetére


BBéci
titán

Ha valahol, akkor éppen a nagylégterű autókban van létjogosultsága a duplahangszórós mélyládáknak. A szóbanforgó verdába két darab 30 centist tennék, akár reflex felépítésben, meghajtására 2x 500, vagy 1x 1000 valódi wattot ajánlok. Nagy légtérbe igenis nagy membránfelület szükséges, azok meg nem mozognak lepkefingtól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6378) G.Zs. válasza Czimby (#6376) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az MX nagyon érzékeny darab, ezért kicsi erősítőre kötve is nagy hangerőt tud produkálni.
Neked viszont elég nagy erősítőd van ahhoz, hogy egy jóval komolyabb felépítésű hangszóróval is elbírjon.
Bár normál felhasználás mellett a Magnat terhelhetőségének szerintem elégnek kellene lennie, ha az igazán nagy hangerő a lényeg, akkor gyűjts egy AS Helon vagy egy Alpine SPR szettre. Az olcsóbb kategóriában szerintem nem fogsz találni neked valót. Legalább is a mostaninál nagyságrendekkel jobban terhelhetőt biztosan nem. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6379) G.Zs. válasza BBéci (#6377) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mi építettünk haverommal kisbuszba hifit. Egy 30-as SPL Dinamics volt benne reflex ládában, 600W RMS mellett. Nekem úgy tűnt, hogy elég. 25-össel ott én sem próbálkoznék.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6380) BBéci válasza Tufa_ (#6373) üzenetére


BBéci
titán

Feleslegesen csűröd-csavarod, alapjaiban van baj a kinyilatkoztatásaiddal, főként ezzel.
A Macrom jó esetben középkategóriás cuccokat gyárt, kizárt, hogy bármilyen műfajon legjobbnak lehessen nevezni, akármelyik termékét.

(#6379) G.Zs
Ki kellett volna próbálni dupla 30-assal és utána eldönteni, melyik elég!
Éppen 10 évvel ezelőtt jelent meg a magyar Autóhifi magazinban egy kétoldalas cikk a mélysugárzók és az autófelépítések összefüggéseiről, itt van előttem. Véletlenül én fordítottam németből.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6381) G.Zs. válasza BBéci (#6380) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerettük volna, és bár volt több nyomónk, de nem volt két egyforma . :(

Ezeket a régi autóhifi magazinokat el lehet még érni valahol?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6382) Czimby válasza G.Zs. (#6378) üzenetére


Czimby
addikt

Ajánlottad a Soundstream SPL60 16-os szettet, ez mennyibe kerülne?

Ez az impact jó lehet?

Szerintem egy 20-30% al nagyobb maximális hangerő elég lenne, és akkor még maradna tartalék a rendszerben. Úgy mondanám pont egy kicsi hiányzik.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6383) G.Zs. válasza Czimby (#6382) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Megkérdezem a gazdáját mennyiért adja el. Nemsokára megírom priviben.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6384) Czimby válasza G.Zs. (#6383) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi várom az üzit.

Közben találtam én is egy Sondstream-et, elég jól terhelhetőnek tűnik. Igaz itt 150W RMS-t írnak máshol pedig 130W. Viszont a felépítése igen komoly hatást kelt. Öntvénykosár, karbonmembrán, alu házas dóm. Biztató. Habár a kosara full SAL PRO vagy mire hasonlít.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6385) G.Zs. válasza Czimby (#6384) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem ne nagyon foglalkozz vele, mit írnak rá. Az csak marketing. Az általam ajánlott szett viszont kipróbáltan nagy terhelhetőségű, hangoskodásra való. Ráadásul 2ohmos, így az erősítődről még nagyobb teljesítményt tudsz vele leszedni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6386) Czimby


Czimby
addikt

Megvárom az ajánlatod az LS60-ra.
De ha az nekem nem nyerő akkor szerintem ezt fogom választani:
Hertz ESK
93Db érzékenység + 100W terhelhetőség és a márkáról még csak jókat halottam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6387) G.Zs. válasza Czimby (#6386) üzenetére


G.Zs.
senior tag

SPL60, nem LS60 !
Privi ment.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6388) Czimby válasza G.Zs. (#6387) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a közbenjárást!

Bocsi elírtam. SPL 60

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#6389) paprika válasza orbano (#6372) üzenetére


paprika
aktív tag

Akkor szerinted mégis mi lenne az ideális a kocsiba ? Tudnál nekem írni valami erős és érzékeny 25 cm-es hangszórót egy hozzá illő erősítővel? :R

Amit kipróbáltunk az tényleg tákolás volt... :K

(#6390) BBéci válasza G.Zs. (#6381) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, már nem lehet utánrendelni sem. Megkérdezem a szerkesztőségben.

(#6389) paprika
Felejtsd el a 25-öst, nézd meg mit írtam egy órával ezelőtt!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6391) paprika válasza BBéci (#6390) üzenetére


paprika
aktív tag

Nem voltam elég figyelmes :W :R A fent linkelt erősítők közül szerinted melyiket érné meg beszerezni ? Autóhifis azt mondta ha csak ládát akarom tolni jó lenne a Clarion is...

(#6392) BBéci válasza paprika (#6391) üzenetére


BBéci
titán

A Clarion erősítőket sosem emlegették a legjobbak között, én várnék valami jobb vételre, például olyan Rockfordra, amit Orbano vett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6393) paprika válasza BBéci (#6392) üzenetére


paprika
aktív tag

Sajnos nem tudom mit vett Orbano.. Leírnád a típusát? Gondolom ez a dolog úgy megy vásárláskor hogy ha van egy 4ohm -os mélynyomóm akkor úgy kell megválasztani az erősítőt is h 4ohm on az Rms teljesítményt kell figyelembe venni?! Bocsi ah lámaságokat írok de még csak 3 napja érdeklődöm ezen téma felől .. :R Az adatmennyiség pedig akkora h lehetetlen végigolvasni... :R

(#6394) BBéci válasza paprika (#6393) üzenetére


BBéci
titán

Amikor januárban külső merevlemezt készültem vásárolni, fél évnyi hozzászólást olvastam el, mielőtt kérdést tettem volna fel.
Neked ezt különösen ajánlom, mivel egyáltalán nem értesz a témához.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6395) G.Zs. válasza paprika (#6393) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az erősítőt és a nyomó(ka)t együtt kellene kiválasztani. Sajna kisbuszba nem valószínű, hogy az általad nézett erősítő kategória elég lesz.
Sorry, de ha normális cuccot akarsz a buszba, nem fogod megúszni olcsón.
Pl:
Elvileg kellene 2db 30cm-es nyomó. Legolcsóbb használható megoldásként ott az Audio System MX 12. 14k/db. Aztán venni kellene egy hozzá való híd 2ohm stabil erősítőt, vagy egy monoblokkot, amire a két nyomót párhuzamba rákötöd. A carstylingon van most 40k-ért egy Steg K2.01, ami megfelelne minden kritériumnak. Aztán kellene még egy láda is.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6396) G.Zs. válasza BBéci (#6390) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Köszi szépen. Jó lenne, ha maradt volna még pár db.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6397) paprika válasza G.Zs. (#6395) üzenetére


paprika
aktív tag

Hali. Sajnos a pénzem nagyon szűkös.. Erősítőre nem tudok költeni max 32 ezret.. Ládára is maximum 35-36 ezer + jó minőségű kábelek+később valami értelmes kondi.. Az autó elég "putri" . Full lemez az egész.. a Szigetelése lenne vagy 200ezer... Munkára használom . Szóval koncertterem soha nem lesz belőle és nem is tervezem olyan minőségű zenét berakni :) Majd ha lesz saját autó.. :K Szóval erősítőre + ládára 60 ezrem lenne.. A nyomó típusa pedig Audiobahn AW121T 30 Cm .. Cakk pakk ládával + Speckó ráccsal megkapom 35 be haveromtól.. Szerintem nem rossz vétel mivel csak a hangszóró 35 ezer. Ehhez kellene a legmegfelelőbb erőlködő.. Sajnos ha megőrülök sem tudok többet költeni... Vagy nem eszek :W :)

(#6398) BBéci válasza paprika (#6397) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs benne szigetelés, kárpit, akár kétmilliós rendszert is építhetsz bele, akkor sem fog normálisan szólni. Vegyél egy fejhallgatót! Komolyan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6399) rekid válasza paprika (#6393) üzenetére


rekid
addikt

A hangfalat és az erősítőt impedancia szempontjábol is egymáshoz kell választani. rossz választásnál vagy az erősítőt terheled le vagy a hangfalad vágod szét.
Ajanlom az ilyen és hasonló cikkek olvasgatását is.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#6400) rekid válasza rekid (#6399) üzenetére


rekid
addikt

Lemaradt:
De ha minden kötel szakad akkor a hangszoro impedanciaja legyen nagyobb mint az erősítőjé.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.