Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Sziszifeca válasza Bazsee71 (#1999) üzenetére


Sziszifeca
őstag

A Kenwood-hoz mit szólsz? Most gyűjtöm az infókat kinek mi a véleménye!

Szívesen várom mindenki véleményét! Köszönöm. :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2002) Cyrin válasza Sziszifeca (#2000) üzenetére


Cyrin
addikt

minden ok vele, sztem nagyon jó. több kenwood-om is volt már, más-más autóban, sose volt gond velük.

egy dolog mindíg zavart viszont, de ez lehet hogy más rádióknál is így van. a nagy tekerőgomb, amivel a hangerőt változtatom, benyomásra hangszíneket stb-t vált, és vezetés közben amikor állítom a hangerőt, ugye mozog az autó, és ahogy fogom a gombot könnyen benyomódik, és így a hangszíneket állítja. ráadásul elvéve a kezem, nem is tér vissza hangerő módba, így végig kell nyomogatni, amíg végigmegy a hangszíneken, és visszatér hangerő módba. a régi kenwoodok jobbak voltak, amin gombokkal lehetett növelni a hangerőt, nem is beszélve arról, hogy mennyivel könnyebb ezt vezetés közben nagy ujjakkal így megtenni, mint az érzékeny tekerentyűt forgatni, amit meg se lehet fogni rendesen. dehát ez mindegyiknél így van, ez most a divat.

(#2003) Bazsee71 válasza Sziszifeca (#2001) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kenwoodokat nem nagyon ismerem, nem is hallottam még. Viszont úgy vettem észre, hogy alsó kategóriában a Pana egész elfogadható, az Alpine pedig mindent visz (mondjuk nekik sajnos nincsen 16e Ft-ért fejegységük.)

(#2004) Bazsee71 válasza Cyrin (#2002) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerencsére nem mindenhol van ez így. Az igaz, hogy általában a hangerőgomb megnyomása egy menüt dob be, de az változó hogy mit. Pl. Alpine-nál (és ha jól emlékszem a volt Pioneer emnél is) nagyon jó a hangerőszabályzó, nagy tekerésre sem ugrik sokat, én személy szerint jobban szeretem ezt a megoldást, vezetés közben könnyebb megtalálni ezt a gombot, és egy mozdulattal variálhatom a hangerőt. A menüből magától visszaugrik, de szerencsére még nem nyomtam félre egyszer sem, egész jó konstrukció.

(#2005) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne, mi a véleményetek erről?!

Elől szett van, hátul pedig pont beférne a gyári helyre (sub nem lesz)
Erősítőről hajtanám, amit itt vettem PH-n. (Sony XM-504X)

(#2006) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok srácok!!

Most egy gyors segítség kellene. Az alábbi 3 lejátszó közül ki melyiket venné meg?:

Panasonic CQ-C1465 15.990-
LG-LAC-4700R 14.990-
Sony CDX-GT225C 15.000- (bontatlan, de nincs gari)

Előre is köszönöm!!
:R :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2007) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#2006) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Hmm. Eldöntöttem, marad a Sony, remélem jól döntöttem! :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2008) Bazsee71 válasza Sziszifeca (#2007) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem Sonyt ne, főleg gari nélkül!

(#2009) Sziszifeca válasza Bazsee71 (#2008) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Hogyhogy? Nem jók??

Köszi a mihamarabbi választ!

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2010) Bazsee71 válasza Sziszifeca (#2009) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem a Sony nem nagyon jött be. Ha meg nem sokkal drágább a Pana, de garis, akkor inkább azt szerintem. Egy évig mégis csak nyugtod van. ;)

(#2011) Cyrin


Cyrin
addikt

Én is a Sony helyett választottam a Kenwood-ot, nekem se jött be a Sony.

(#2012) Sziszifeca válasza Cyrin (#2011) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Neked mért nem jött be a Sony? Ugyanez a modell volt amit akarok venni?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2013) Pubszon válasza Sziszifeca (#2007) üzenetére


Pubszon
veterán

Volt pár Sony-m, és a következő is az lesz. :K
Nagyon megbízhatóak...
Mások pedig ne azt döntsék el helyetted, hogy külsőre nekik tetszik e vagy sem.
Mechanikájuk nagyon jó, és faszául van összerakva. ;)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2014) Cyrin válasza Sziszifeca (#2012) üzenetére


Cyrin
addikt

nem ugyanaz volt, hanem valami 2008-as modell a MM-ban, gagyi rikítópiros gombokkal, amik világítása a kikapcsolás után is megmaradt, használhatatlan tekerővel, nem az én stílusom. A tied nem néz ki olyan rosszul.

(#2015) Bazsee71 válasza Pubszon (#2013) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor javaslom, hogy hallgass meg egy jó hangú fejest, és a következő már nem Sony lesz. ;) Javaslom az Alpine-okat, komolyabb Clarionokat (DSP-sek), és a Piokat P88 felett.

[ Szerkesztve ]

(#2016) TeChNoRby válasza Bazsee71 (#2015) üzenetére


TeChNoRby
tag

Nekem is most lett 88rs-em,elötte is pio volt,5900mp,ami most elad,de ég és föld a különbség köztük,persze árba is.. :)

"..The music starts where the end of the words.."

(#2017) Pubszon válasza Bazsee71 (#2015) üzenetére


Pubszon
veterán

Hidd el, nap mint nap Alpine-t hallgatok, már a második van belőle a bátyámnak.
Ja, és nem a legolcsóbbak, hanem jelenleg 9886R, előtte 9857R, a kábelek Connection, a szett pedig Rainbow CSX 265, régebben Audison, jelenleg pedig Hifonics erősítővel hajtva.
Ja, a havernak pedig 9812RB van. :B

A Pioneer, Clarion meg mint autóhifis márka, nem szimpatikus. :(

Nagyon szépen szólnak az Alpine-ok, de személy szerint, nekem a Sony hangja is bejön. A következő kiszemeltem, a CDX-GT929U, a jelenlegim pedig CDX-F7750S. ;)

Kinek a pap, kinek a papné. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2018) Grigorisz válasza Bazsee71 (#1996) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ha te a mondatomból csak a hangerőt tudtad értelmezni akkor miről beszélsz, illetve miről is akarsz előadást tartani nekem??? :(

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#2019) G.Zs. válasza Bazsee71 (#1997) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hát azért nem is olcsó az a rendszer. ;)
Minőségre biztosan kifogástalan. De ki is használod ezt? Úgy értem, hogy hangszerelt zenét hallgatsz rajt?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#2020) Bazsee71 válasza Pubszon (#2017) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pedig (általában) az Alpine-nak a tonalitása sokkal jobb, nem színezi annyira a zenét, kiegyenlítettebb a hangja. Nameg sok fejesük DSP-vel van támogatva. Mondjuk ez igazából onnantól számít valamit, ha már komolyabb kábelek vannak behúzva az autóba, és egy komolyabb szettet hajt egy frankó erősítőn keresztül. Szerintem nálad is ez az oka, amiért nem jelentkezik nagyobb különbség (és ezt most nehogy sértésnek vedd, nem annak szánom), de egy igen minőségi rendszerben nem nagyon fér meg egy Sony fejes, legalábbis én még nem találkoztam olyannal ami elérte volna a várt szintet.

(#2021) Bazsee71 válasza Grigorisz (#2018) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mivel én pont a minőséget hiányoltam, ezért gondolom azt a következtetést le lehet vonni, hogy nem a Sokol rádió minőségére gondoltam. Maradt a válaszodból a hangerő. De megmondom őszintén, hogy az első reakciódon is meglepődtem, mert úgy tűnt, nem értetted amit írtam. Javaslom inkább domináljon az érdemi hozzászólás, mint a kötözködés.

[ Szerkesztve ]

(#2022) Bazsee71 válasza G.Zs. (#2019) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát, maradjunk annyiban hogy sikerült nagyon jó áron összeszednem. ;) Azt nem mondanám, hogy minőségre kifogástalan, mert sajnos volt alkalmam egyik barátom autóját jóideig hallgatni, és azóta nálam az a szint az amire azt mondom, hogy tényleg nagyon jó (és még az sem kifogástalan, abszolút nem).
Nagyon sokféle zenét hallgatok, Armin Van Buuren-től elkezdve Andrea Bocelli-ig szinte mindent, mindent ami jó. Nagyon szeretem a fúvós zenét is. Ezért fontos, hogy ne olyan elemekből álljon a rendszer, aminek csak egy fajta stílus fekszik. Pont ezért tervezem a szettem cseréjét, mert elektronikus zene, és a gitárhangok nagyon szépen kijönnek, de az énekhangok, a finom, lágy magasak valahogy nem. Röviden úgy írnám le, hogy ércesebb hangja van.

(#2023) gabx76


gabx76
senior tag

Erről vélemény?

(#2024) Pubszon válasza Bazsee71 (#2020) üzenetére


Pubszon
veterán

A bátyám cucca sztem elég minőségi, én meg sz@rok rá. :D
Mint láthatod a mélynyomómról, nem nagyon érdekel a High-End minőség, de azért csúnyán se szóljon, főleg ne torzan. :(
Én Hip-Hop/Rap zenét hallgatok, nem pedig komoly zenét, így a Full minőség is számomra a háttérbe szorul. Én a zenét így szeretném hallgatni. :K
Tudom hogy az Alpine jobb minőségű, sokat hallgatom, de az én fülemnek a Rap zenékhez a Sony is tökéletes, a várt szint meg relatív, ezért írtam kinek a pap, kinek a papné.
Azért a yakumo vagy az mnc sztem még a sony-tól is messze áll. Nekem ez jön be, saját videó, saját autóba. :DD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2025) Grigorisz válasza Bazsee71 (#2021) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

A javaslatodat már akkor is végigondolhattad volna mielőtt bejöttél kötözködni, hogy: "Hmmm...miért autóhifi a fórum címe?" az, hogy akkor éppen mélynyomókról folyt a csevej nem értem miért probléma egy fórumon... részemről befejeztem, hogy ne OFF-oljuk szét a topikot.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#2026) Bazsee71 válasza Grigorisz (#2025) üzenetére


Bazsee71
őstag

Más az ha mélynyomókról van szó (mert kell a jó zenéhez), és más az ha püffögésről. De én is itt és most befejeztem.

(#2027) Bazsee71 válasza Pubszon (#2024) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hifonics is inkább az erőről, mintsem a minőségről híres, nem hiszem hogy kijönnének a részletek, de hagyjuk, én nem leszólni akarom senki rendszerét, és nem akarok személyeskedni senkivel. 2-3 éve Én is rap zenét hallgattam csak (mára szélesedett a repertoár), de akkor is fontos volt a minőség, akármi szóljon. Ehhez lossless zene is kell.

Amúgy azok a srácok ha kihasználják azt a 20000W-ot, akkor a következő videójuk már a temetésük lenne. :DDD

Amúgy nem okoskodni, leszólni néztem be ide a fórumba, hanem azért, hogy ha tudok valamiben segíteni, akkor megtegyem. Én is még csak a nagyon amatőr kategória vagyok, de azért 1-2 dolgot már láttam, tapasztaltam, sokat hallottam profi szakemberektől. Rengetegen járnak úgy, hogy betévednek egy maci audio üzletbe, rájuk beszélik a szart, megveszik, boldogok. Boldog...akkor mi a baj? Az, hogy csak később (rosszabb esetben soha) jön rá, hogy szart vett, és a pénzéért kaphatott volna sokkal jobbat. Olyan indokkal ne ajánljunk semmit, hogy nekem bőven jó, többre nincs igényem. Neki lehet hogy van, és a pénzéért (akármennyi is legyen), a legjobbat szeretné megkapni.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Pubszon válasza Bazsee71 (#2027) üzenetére


Pubszon
veterán

A Hifo előtt Audison volt nem nagy a különbség a minőségben, de teljesítménybe annál inkább. De nekem akkor is tetszik a Sony hangja, és nagyon megbízható cuccokat gyárt. ;)

Amugy a forum arról szól, hogy mindenki a saját véleményét mondja el, nem pedig a másét.
Ilyen alapon, ki lehetne írni az első hsz-ba, hogy csak Alpine fejegységet vegyetek!(mert ez a legjobb, legtöbb díjat nyerte.)
Pl akár hány panasonicot láttam, fele bekrepált 1-2 éven belül, meg amúgy sem vennék olyan autós lejátszót, ami mást nem tud gyártani autóba...

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2029) (jan) válasza Pubszon (#2028) üzenetére


(jan)
őstag

anyi mindent tudnék hozzászolni de inkább kussolok :D

ilyen rap zenét honnan lehet csemegézni ? ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2030) Bazsee71 válasza Pubszon (#2028) üzenetére


Bazsee71
őstag

Régi Audison erősítők pedig igen jók, van ott különbség hidd el.

A fórum szerintem arról szól, hogy megvitassunk különböző témákat, senki írása sem szent. (Alpine sem a legjobb, díjak sem jelentenek semmit. ;) ) Viszont ha valamit írunk, azt tegyük pontosan, nehogy valaki egyes termékek megvásárlása után nagyot csalódjon azokban.

Gyárt mást is a Panasonic, max nem tudsz róla. Sony hiába gyárt több terméket, nálunk a minőségieket nem forgalmazzák, innentől kezdve tökmind1 hány terméke van a piacon.

Fentebb említetted, hogy Pioban és Clarionban nem bízol, mint autós hifi. Vegyük pl a P88RS-t, P88RS II-t, vagy a csúcsot, a P9-et. Nagyon durva szerkezetek, vagy ott van a P9 legendás elődje, a P99, azt kevés fejegység szorongatja meg, 7-8 év után is hibátlanul működnek! Clarion is ott van a szeren felsőkategóriában, nagyon ütős fejesei vannak, csak nálunk nem nagyon elterjedtek.

[ Szerkesztve ]

(#2031) Pubszon válasza Bazsee71 (#2030) üzenetére


Pubszon
veterán

Nagyon jó a kis Audison, csak hát idővel kevésnek bizonyult a teljesítménye, új Audison meg nem az én árszegmensem. :(

Na jó, a fórum szólhat vitáról is, de főként segítségnyújtás és tapasztalatmegosztás, szerintem.

Gyárt mást is a pana, de ebben a szegmensben a neve egyenlő a nullával.
Bár itt csak erősítők vannak, de azért össze van szedve a világ java, amik számítanak.

Nem azt mondtam, hogy nem bízok bennük, hanem hogy nem szimpatikusak. :B
A mélynyomómat 2000 Km-es körzetben nem forgalmazzák, tehát akármilyen cuccot meg tudok venni ha van rá keret. Amik nálam szóba jöhetnek, az az Alpine, Sony és még a Kenwood is. A többi számomra tárgytalan. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2032) Pubszon válasza (jan) (#2029) üzenetére


Pubszon
veterán

Konkrétan melyik zenére gondolsz? :F
Mert a 2028-as hsz-omba nem írtam semmilyen zenéről. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2033) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Bocsi a hülye kérdésért, de ha veszek egy új mp3-as fejegységet, ahhoz jár a műszerfalba elhelyezett lemez keret, amibe a fejegység megy? Vagy külön kell megvenni?
Köszönöm. :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2034) fero02 válasza Sziszifeca (#2033) üzenetére


fero02
veterán

Természetesen jár hozzá. ;)

(#2035) (jan) válasza Pubszon (#2032) üzenetére


(jan)
őstag

hasonló zenékre mint ami a videókban megy ... ilyen ütős rap :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2036) Pubszon válasza (jan) (#2035) üzenetére


Pubszon
veterán

Van belőle pár száz albumom :D
Pl E-40 ami ilyesmi...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2037) (jan) válasza Pubszon (#2036) üzenetére


(jan)
őstag

nekem is van egy két ilyen durvás teszt hangom ( hívhatjuk zenének is)

meg ami kóser dolog hifi test disc 3 flac ban ;)

nem cserélünk ? ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2038) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni melyik ábra milyen bekötést jelent. Nem tom melyik az, amikor csak gyújtással megy a fejegység, anélkül nem. De mind a 3 érdekel. Köszönöm. :R

[Bekötés]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#2039) fero02 válasza Sziszifeca (#2038) üzenetére


fero02
veterán

Az a és b esetén sztem kell kulcs a működtetéshez, a c-hez tuti nem.

Többet jelen fáradt állapotomban nem tudok mondani. :D

(#2040) Grigorisz válasza Sziszifeca (#2038) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

az a és b közt csak annyi a külömbség, hogy némely kocsiban a csatlakozban fordítva van bekötve a fix és a kapcsolt 12. a c megy kulcs nélkül is

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#2041) Pubszon válasza Sziszifeca (#2038) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, a C megy kulcs nélkül, ha nem opeled van.
Mert tudtommal az Opelekben meg van cserélve a folyamatos és a memória tápja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2042) Pubszon válasza (jan) (#2037) üzenetére


Pubszon
veterán

Hogy tudnánk ezt kivitelezni? :B
256Kbit/s-os netemmel, kicsit nehéz. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2043) Grigorisz válasza Pubszon (#2042) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ilyen fordítva bekötést láttam már skodában suzukiban roverben meg sok kocsiban. sztem inkább a gyári fejhez lesz valami köze a dolognak...

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#2044) Pubszon válasza Grigorisz (#2043) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehetséges...
Az ilyen bekötést mindig kipróbálom, mielőtt berakom a fejet a helyére...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2045) (jan) válasza Pubszon (#2042) üzenetére


(jan)
őstag

ugy hogy én töltök majd fel te meg mondasz címeket és levadászom valahonnan

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#2046) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 4 csatornás erősítőre pakolhatok-e 2*4Ohm-os + 2*2Ohm-os hangfalakat, vagy inkább ne keverjem?

(#2047) G.Zs. válasza gabx76 (#2046) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Egy konkrét típus kellene. Sajnos így nem lehet megmondani.Meg kell nézni, hogy hány ohmig stabil az erősítő csatornánként. Az sem mindegy, hogy akarod kötni a hangszóró tekercseit.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#2048) Pubszon válasza gabx76 (#2046) üzenetére


Pubszon
veterán

Ne keverd inkább. :(
Még ha a hangfalak egyformák lennének, akkor talán...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2049) gabx76 válasza G.Zs. (#2047) üzenetére


gabx76
senior tag

Konkrét típusok az előző kérdésemben.
Mit értesz tekercsek alatt?

(#2050) Pubszon válasza gabx76 (#2049) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyenek is ezek a hangfalak?
Gondolom a dupla 4Ohm-osak azok a JBL-ek, de a 2Ohm-osak azok mik? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.