Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) footy válasza lcee79 (#30000) üzenetére


footy
addikt

Probald ki, hogy megforditod a jobb oldali hangszoron a polaritast.

(#30002) lcee79 válasza footy (#30001) üzenetére


lcee79
őstag

kipróbálom

mindegy hogy hol? Erősítő, hangszóró, hangváltó?
MOndjuk erősítőn egyszerű, többihez macerásabb hozzáférni:)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30003) genius5000


genius5000
tag

Üdv.

Nem tudom jó helyen járok-e. Én cska érdeklődni szeretnék, hogy ezek a fejegységek, amikben nincs mechanikai olvasó, csak pendrive, memóriakártya, meg rádió, azok mennyire megbízhatóak, szólnak jól, stb? Semmi erősítőt nem szeretnék, egy egyszerű 3 utas ovál hangszórópár van a kalaptartón.

konkrétan egy ilyet néztem ki elsősorban.
LG

Köszönöm előre is, esetleg ha rossz helyen járnék, előre is bocsánat :)

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#30004) orbano válasza genius5000 (#30003) üzenetére


orbano
félisten

pioneer

A vér nem válik VAZZE!™

(#30005) gabber01 válasza lcee79 (#30000) üzenetére


gabber01
addikt

Valószínűleg az a bajod, mint nekem a Hertz DSK 165-el. Vagy szar az első ajtó szigetelés szempontjából és/vagy műanyag elemek lecsökkentik a hasznos térfogatot neki, vagy csak még simán bejáratósak a hangszórók.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30006) footy válasza lcee79 (#30002) üzenetére


footy
addikt

Az erosito aljaba tudod a modulokat belecsusztatni.
Itt talalsz leirasokat:
DIYaudio
Motortalk

Volt egy PDF-em otthon a temahoz, este megnezem, hogy megvan-e meg.

(#30007) lcee79 válasza gabber01 (#30005) üzenetére


lcee79
őstag

A bejáratódást lehet érzékelni, mert eleinte még rosszabb volt :)

Addig ez ok is lenne, ha a gyári gagyi 1 forintos hangszóró nem menne mélyebbre ugyanabban az ajtóban
sőt most még szigetelve is van... (Bár az csak félmunka... Mert azt mondták nincs értelme jobban, semmin nem fog változtatni... Normálisan úgy sem lehet megcsinálni!)

Eredeti felállás az lett volna hogy csak az ajtóba egy, ami jobb erősebb mélyebbre megy kicsit, és ok is van...
Aztán akkor hogy normális erősítése legyen ne csak a gyári fejegységé, meg ne torz jelet kapjon nagyobb hangerőn, képbe jött az erősítő...
Aztán megcsinálták most van 75.000-ért egy olyan cuccom, ami annyi méllyel rendelkezik amire nem adtam volna 1 ft-ot sem :(
Gondolom a Gladen gondolta minek menjen mélyebbre mikor úgyis lesz mélynyomó, az majd adja a mélyet...

Ja és akkor még hozzá, hogy a feleségem elviszi az autót, és miután visszajön megkérdezi, hogy ezért adtunk ki ennyi pénzt, mikor nem is szól jobban? :(

(#30006) footy: az a helyzet, hogy én nem fogok ilyet csinálni, mert annyira nem akarok belemerülni, nem is akarok rendelgetni ilyen cuccost sehonnan...
de az biztos, hogy ha steg nem tudja módosítgatások nélkül levágni a magasabb hangokat, akkor hiába van még egy erősítő akkor se lenne jó, mert a hangszóróból szólnának a magasabb frekvenciás hangok, és egyből az lenne a hatás hogy hátulról szól, mint ahogy most is szól magasabb frekvencia is a sub-ból, és nem tesz jót a hangzásnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30008) gabber01 válasza lcee79 (#30007) üzenetére


gabber01
addikt

Megmondom őszintén most én is kicsit hasonló cipőben járok, úgyhogy sajnos nem tudok több okosságot mondani. Talán a többiek. Én gyanítom hogy a sajátomnak kevés a légtér (amit ha jól emlékszem footy sejtetett), de ennek (is) még utána kell járnom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30009) Joe fiú válasza lcee79 (#30007) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem csak simán be kellene állítani a rendszered, 13-as szett nem fog soha brutal melyet adni, főleg egy olyan ajtóban nem, amiben nem érzi jól magát.

(#30010) lcee79 válasza gabber01 (#30008) üzenetére


lcee79
őstag

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy az a pioneer amit először kinéztem 32.000-ért ami direkt a renault-khoz gyártott, annál 35 - 28.000 Hz-ig volt a frekitartomány, és lehet hogy kicsit kamuadat, de előfordulhat, hogy abból mégis jobb hangot varázsolt volna ki a rendszer...
40W/220, direkt erősítő nélkül fejegységhez ajánlották....
Ja és a csatlakozók csak régi lehúz és új rádug, kb fél órás munka lett volna, csavarok is ugyanott...

De erről azt mondták a boltban is, hogy ezek biztos nem valós adatok, és nem érdemes ennyit költeni rá, inkább vegyek egy jót.... így már nem mertem érte kiadni 30000-et inkább vettem egy elismert cuccot..
Nem vagyok biztos, hogy nem lett volna jobb sub nélkül, mert azt arra találták ki hogy a gyárit helyettesítse,
és nem arra, hogy erősítő mélynyomó stb támogassa ...

(#30009) Joe fiú: brutál mélyet biztosan nem, de jobbat mint ez, biztosan igen, mert ugyanebben az ajtóban volt a másik is.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30011) lcee79 válasza gabber01 (#30008) üzenetére


lcee79
őstag

És most akkor ott tartok, ha ezen javítani akarok, akkor tutira kell mélnyomó, (joe fiú gladen rs 12-ese a legvalószínűbb :) )
és kell egy olyan erősítő ami le tudja normálisan vágni a magas hangokat a subról... Nem tudom meddig szólnak, 4-4-500 ig is gondolom, de 125-ig tudok vágni mélyeket a fejegységgel.
Az első szettről 50-63-80-100-125 herz-es lépesekben le tudom szedni a fejegységgel is.
Ez viszont biztosan bele fog kerülni megint egy nagyobb összegbe...
Azt pedig én halggathatom a feleségemtől, a továbbiakban :(

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30012) PiciPeti válasza lcee79 (#30010) üzenetére


PiciPeti
őstag

A Carpower Predatorom nem nagyon dolgozik 60Hz alatt... Kicsit nevetséges arra a Pio-ra a 35Hz... :))

(#30013) gabber01 válasza Joe fiú (#30009) üzenetére


gabber01
addikt

Azért egy 13as-nak is kellene elég korrekt mélyeket adnia, a 16os DSK-mnak meg pláne. Ehhez képest jelenleg úgy szól lent, hogy sehogy, mint egy ébresztős rádió kb. Igaz, hogy egészen más, de a Logitech G51-es mélynyomóm csak 13as, mégis igen jó mélyei vannak. Persze az bass-reflex dobozban van, de alapvetően az ajtó is fizikailag egy doboz. Csak valami marhára nem stimmel vele.

Iceee79: ezt nem értem. Biztos jól állítottad te be a vágásokat? Mire van állítva az első szett és a sub?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30014) lcee79 válasza gabber01 (#30013) üzenetére


lcee79
őstag

Ugyanezt mondom én is
nekem meg egy Philips SPA6350 2.1-es szett van a gép előtt
Ok hogy dobozban van, de 13 centis az is, és olyan mélyeket tud, és hangerőre is akkora, hogy a fejem leszakad...
És csak néz az ember, hogy honnan szól ez a nagy hang
Az ajtóból nem ez szól...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30015) lcee79 válasza gabber01 (#30013) üzenetére


lcee79
őstag

Fejegység SW csatlakozása és az erősítő nincs összekötve rca-val még.
Mondjuk azt nem tudom, hogy az SW-ből csak mély hangok jönnek? Vagy hogy van az pontosan?
Az SW settingsben 50-63-80-100-125hertzeken lehet +6 és -24 közé állítani, és lehet állítani hogy a phase normál vagy reverse legyen. és van még basszus kiemelés +12ig...

Ja és néztem a leírásában 22W-os az erősítő valós teljesítménye, a user manual szerint a max. 50hez képest ami rá van írva...

Még egy RCA, ha be lenne húzva az erősítőig a SW-ből, akkor még ezen javíthatnék...
De az erősítő teljesítménye akkor is gyenge egy rendes mélynyomóhoz...
Bár ugye minden oldalon azt írják folyton, hogy ne a W-okat nézzük... de akkor nem tudom hogy hozom össze W-ok nézegetése nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30016) gabber01 válasza lcee79 (#30015) üzenetére


gabber01
addikt

Vmi itt nekem nagyon kusza. A sub tulképpen hogyan van bekötve? Ha rendesen be lenne kábelezve az erősítőre az RCA is meg a sub is, akkor fejről minden vágást meg tudnál oldani. Az erőn meg tegyél offra minden vágást. Első szettnél vágd a mélyeket 80nál, a subnál meg a magasakat 80nál és annyi.

W-ok meg a terhelhetőséghez adnak iránymutatást, nem azok fognak zenélni ez igaz. DE vmilyen szinten muszáj a valós zenei terhelhetőségeket összehangolni. 20W-os erősítő teljesítmény nem fog meghajtani egy 150W-os első szettet pl. akárki akármit mond.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30017) lcee79 válasza gabber01 (#30016) üzenetére


lcee79
őstag

Erősítőre simán rá van kötve most hangszórókábellel a sub és ennyi jelenleg, amíg meg nem veszem a jót
Így most a fejegység simán úgy kezeli mintha front lenne az is
(ezt írtam már tegnap is egyik hozzászólásomban :) )

Ha majd meglesznek a hiányzó részek (másik erősítő, sub ) akkor majd beköttetem a szervizben rendesen, addig csak így van rádugva

Közben megkérdeztem van frekvenciavágó a steg qm 120.2-hez is és kapok is hozzá egy 75 hertz-est, ha megveszem...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30018) Osynho válasza lcee79 (#30017) üzenetére


Osynho
addikt

"Erősítőre simán rá van kötve most hangszórókábellel a sub és ennyi jelenleg,"

És az erősítő hogy van rákötve a fejre? Hogy jut el a jel az erősítőbe? Nem kell semmilyen "vágó", mert a fej tudja.

(#30019) lcee79 válasza Osynho (#30018) üzenetére


lcee79
őstag

Erősítő és a fej között rca van ami a frontba van dugva...
SW-be nincs dugva semmi (persze ezt is már írtam tegnap :) )
ezért nem működnek a vágások vagyis mindenre ami a frontba van dugva arra megy minden változtatás, amit a fejegységen változtatok

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30020) Osynho válasza lcee79 (#30019) üzenetére


Osynho
addikt

De akkor egy + rca-val meg is oldódna a problémád. Nem értem miért akarsz mindenáron külön szűrőt venni :F

(#30021) lcee79 válasza Osynho (#30020) üzenetére


lcee79
őstag

nem szűrőt akarok, hanem a házimozi sub helyett egy autóba valót :), de ahhoz nagyobb teljesítmény kell mint a mostani 135w emiatt kell egy uj erősítő is, amiről csak a sub megy, és akkor lesz behúzva az rca is, ha már ezek meglesznek, így most csak a kényszermegoldás van
Ennyi kb :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30022) Osynho válasza lcee79 (#30021) üzenetére


Osynho
addikt

Értem, hogy mit szeretnél, olvastam. :) A "van frekvenciavágó a steg qm 120.2-hez" dolgot nem értem. Minek? :) Amint behúzol még egy rca-t az új cuccodhoz, meg lesz oldva a fejről LPF/HPF.

(#30023) lcee79 válasza Osynho (#30022) üzenetére


lcee79
őstag

Az a steg 120.2 lesz az új erősítő, ami még nincs meg, és az eladó adja hozzá a 75-hertzen vágó cuccot.
Írni csak azért írtam, mert az eladó felajánlotta hozzá...,
és mert még reggel kérdeztem hogy az erősítő tud-e, vágni és mindenféle bonyolultnak tűnő megoldást kaptam, és végül is egyszerű lesz, ha minden jól megy :)

Viszont LPF az nem tudom fejegység részéről mennyire van megoldva, mert az inkább csak frekvenciakiemelő van, sw tényleges LPF funkció nincs
HPF van csak benne valójában, ahol lehet vágni

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30024) Osynho válasza lcee79 (#30023) üzenetére


Osynho
addikt

Ha tud HPF-et, akkor biztos, hogy tud LPF-et is. Nálam pl, ha beállítok egy HPF értéket, a fej a mélynek a beállított frekvencia alatti részt fogja küldeni.

Sőt, az is lehet, hogy mivel nálad sub off-ban van a fej, ezért nem jelenik meg az LPF.

[ Szerkesztve ]

(#30025) lcee79 válasza Osynho (#30024) üzenetére


lcee79
őstag

Azt menüből is lehet állítani, hogy on v off...
de itt van előttem a használati útmutatója, meg specifikációk is
Ha dugok valamit az SW-be szerintem akkor sem jelenik meg több menü, max ha esetleg automatán csinál pár dolgot, de azt sem hiszem...
szóval azért nem árt ha az erősítőhöz van :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30026) Osynho válasza lcee79 (#30025) üzenetére


Osynho
addikt

Fogsz egy filléres rca kábelt, rádugod és ki fog derülni. :)

(#30027) pps1 válasza lcee79 (#30007) üzenetére


pps1
senior tag

1. Sajnos sokan egy 13 cm-es hangszórótól várják a nirvanát...
2. Szarul szigetelt ajtó olyan, mintha semmit nem csináltál volna. Mi az, hogy nem lehet jobban? Mi az akadálya?
3. Bejáratés nem 1-2 óra és nem is 10-20. Az enyém kb egy éven keresztül járatódott, mire kiadta magából a tudása javát.
4. A gyári rendszereket arra tervezték, hogy szub nélkül is viszonylag mélyre menjen. Az utólag beépíthetőknél a tervezők figyelembe vették, hogy a felhasználó valószínűleg fog szubot beépíteni, főleg hogy csak 13 cm-es hangszórók férnek be az ajtóba.
5. Miből van a hangszóró kiemelőd és hogyan oldottad meg a légmentességét?

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30028) lcee79 válasza Osynho (#30026) üzenetére


lcee79
őstag

Valószínűleg igazad lett, kipróbáltam egy sima RCA-val
elvileg 80 felett le is vágja ahogy beállítottam, a hpf-et is beállítottam 80-ra, most elég jól hangzik a házimozi subbal is :) Sokkal jobban mint előtte...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30029) ssj81 válasza lcee79 (#30010) üzenetére


ssj81
aktív tag

Vannak ilyen érdekességek az autóhifi építésben.Mi egyszer egy 38e FT-os 3utas szettel szívtuk meg.Be lett kötve fejegységre hát nagyon harmatos volt.Bekábeleztük erősítőre ami 2x150w rms volt elvileg kb.10%-al szólt jobban.Mondjuk az is elég kemény,hogy a gyáriak jobban szólnak neked mint egy jó szett.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#30030) lcee79 válasza ssj81 (#30029) üzenetére


lcee79
őstag

Nem jobban szól, csak egy normál hangerőn, kicsit teltebb mélyek jönnek a gyáriból szerintem...
De most hogy RCA val bekötöttem a házimozi subom, 80 herznél levágtam a mélyet előről és (elvileg) 80 hertz felett meg hátulról... Most már elég ütősen hangzik :) Kb. szétesik az autó érzés :)
És a frekvenciavágás miatt hanerőt is tudok emelni, mert a közép tartomány nagyobb hangerőn kezdene torzítani...

De SUB nélkül tényleg az az érzés mint mikor a 2.1-es szettről lehúzod a mélynyomót...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30031) pps1 válasza lcee79 (#30030) üzenetére


pps1
senior tag

Ennek okára lásd [link]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30032) lcee79 válasza pps1 (#30031) üzenetére


lcee79
őstag

"4. A gyári rendszereket arra tervezték, hogy szub nélkül is viszonylag mélyre menjen. Az utólag beépíthetőknél a tervezők figyelembe vették, hogy a felhasználó valószínűleg fog szubot beépíteni, főleg hogy csak 13 cm-es hangszórók férnek be az ajtóba."

Ezt írtam én is lejjebb, de ezt utólag tudtam meg, miután már be volt építve...

Lényeg, hogy én mindent értek amúgy, csak pénz kérdése az egész, amiből most pont nem akartam sokat költeni, főleg nem erre az autóra, de most már ha így alakult már ez lesz :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30033) gabber01 válasza pps1 (#30027) üzenetére


gabber01
addikt

"...Az utólag beépíthetőknél a tervezők figyelembe vették, hogy a felhasználó valószínűleg fog szubot beépíteni, főleg hogy csak 13 cm-es hangszórók férnek be az ajtóba."

Ez azért így szerintem ferdítés... Nem véletlenül nevezik ezeket mély-középnek, vagy kicknek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30034) pps1 válasza gabber01 (#30033) üzenetére


pps1
senior tag

Nem az!

Kick nem egyenlő a mélyközéppel vagy a szubbal, illik minimum 60 -80 Hz körül vágni.
Mélyközépről beszélünk. Amelyik mélyközép jó az alsóbb frekvenciákon, az általában pocsék a közepeknél..

Kompromisszumot kell kötni.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30035) gabber01 válasza pps1 (#30034) üzenetére


gabber01
addikt

Ahhoz képest elég sokszor elhangzott itt, hogy egy jó(l szigetelt) ajtóban egy jó 16os szett elég mélyre lemegy és vkinek akár már az is elég sub nélkül is. Én is hallottam már ilyen autót, igaz más szettel (Morel és Eton, pontos típust már nem tudok).

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30036) lcee79 válasza gabber01 (#30035) üzenetére


lcee79
őstag

igen én is ebből indultam ki, de már tudom hogy nem így van, és akkor innen folytathatjuk azzal is hogy ha 80 herz-től levágom akkor meg már az ajtóban is szól annyiról, sokat nem segít a szigetelés, a mélynyomó úgyis szól és ha úgy van minden ahogy kell, akkor pont úgy hangzik mintha az is onnan jönne akár az ajtóból
Csak a tudatommal tudom, hogy ugye hátul ott a sub...

De amúgy tényleg meghallgatnék egy 13-as v 16.5-es szettet ami mély nélkül jól szól vagy legalább tűrhetően...

(#30027) pps1: Amúgy a beépítést mivel én nem értek hozzá nem én csináltam, én csak mondtam mi kell és fizettem, mondjuk úgy hogy félprofik voltak :)
Kaposváron azért nem botlik az ember minden utcasarkon autóhifi építőkbe... :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30037) Joe fiú válasza gabber01 (#30035) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én konkrétan még nem hallottam egy 16-os szettet se nagyon mélyre menni, pedig hallottam már egy-kettőt, 60 hz alatt nagyon-nagyon kevés szett tud érdemi hangnyomást produkálni, és az igazi mélység 60hz alatt van :)

(#30038) lcee79 válasza Joe fiú (#30037) üzenetére


lcee79
őstag

Igen ezt mondhattátok volna előbb is, mert akkor úgy készülök fel :)
Az a gáz, hogy hallgatja az ember a zenét, és na még egy kis hangerő (mert ugye ugye egy gramm mély sincs benne :) ) na még egy kicsi, na még egy kicsi, és egy idő után a hangszóró látja majd kárát...
Ha van subwoofer akkor meg már ott van alacsony hangerőn is és máris nem kell az egekbe csavarni a hangerőt, ha meg jön a kedvenc zene akkor azért igen :)

De most hogy kipróbáltam ezzel a kis erősítővel és kis mélynyomóval 135W-on, akkor már nem is tudom elképzelni, hogy milyen lenne 400W kissé soknak tűnik, már ezzel is szerintem nagyon hangos és ütős és nem tűnt kicsit sem kevésnek...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30039) kavics325i


kavics325i
őstag

A véleményem már elmondtam. Olyan átmérővel próbálnak egyesek reprodukálni hangokat amik nem azon az átmérőn keletkeztek.....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#30040) Joe fiú válasza lcee79 (#30038) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ehhez nem tudok nyilatkozni, jól beállított rendszernél, nem tudod megölni a hangszórókat..én 10-ből 9-szer teljesen feltekerem a hangerőt, és még egy hangszórót sem öltem meg soha..pedig többet között 14 mélyláda volt már a kezeim alatt. Amondó vagyok, veszel egy akármilyen ládát azzal a Steg erősítővel, vigyorogni fogsz örömödben, én is sokáig 13-as szett+ láda kombóval nyomtam.

(#30041) pps1 válasza gabber01 (#30035) üzenetére


pps1
senior tag

Ahogy mondod, JÓL szigetelt és előkészített autóban és 16-os hangszóró. Itt egyik feltétel sem valósul meg.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30042) pps1 válasza gabber01 (#30035) üzenetére


pps1
senior tag

Ja, és nem ebben az árkategóriában. Ez kb belépő szint felsőbb része.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30043) pps1 válasza lcee79 (#30038) üzenetére


pps1
senior tag

Most esik le, hogy neked is inkább a hangerő a fontosabb, és nem a hangminőség. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30044) lcee79 válasza kavics325i (#30039) üzenetére


lcee79
őstag

Én amit tanultam, kipróbáltam, átéltem azt tudom (mondjuk a témáról tudhatnék többet is, de házimozi és sztereó cuccoknál más adottságokat kell figyelni, ott nem fém ajtóba lesznek beszerelve :) )
Amit nem arról megpróbálok érdeklődni, hogy ne fogjak mellé, a fórumra is azért jöttem, de a mai napig még senki nem mondott olyat hogy kb. 99%, hogy a 13-assal nem fogsz elégedett lenni...
Mondjuk itthon 16.5-es hangszóró van a dobozában, így abból kiindulva akár lehetne is,
vagy a 2.1-es pc speakeremben 13-as subwoofer, és 50 hertztől szól, autóban is egy 55-60 hertzel már ki lettem volna békülve, de az nincs.

(#30043) pps1: ha-ha...

"Amondó vagyok, veszel egy akármilyen ládát azzal a Steg erősítővel, vigyorogni fogsz örömödben"

Tehát azt mondod, hogy másik erősítő sem kell?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30045) pps1 válasza Joe fiú (#30040) üzenetére


pps1
senior tag

Te számszerűen tudod, hány szubod volt?
Soha nem számoltam :DD

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30046) Joe fiú válasza pps1 (#30045) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Mindegyik emlékezetes valami miatt, illetve otthon mindig számon van tartva, hogy tűntesd el ezt a monstrumot a nappaliból...szóval az eddigiek mind megvannak :DDD Ha minden igaz, holnap meglesz a 15.

(#30047) pps1 válasza Joe fiú (#30046) üzenetére


pps1
senior tag

Én már sokat el is felejtettem, hogy volt egyáltalán :D

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#30048) Osynho válasza lcee79 (#30036) üzenetére


Osynho
addikt

"ha 80 herz-től levágom akkor meg már az ajtóban is szól annyiról, sokat nem segít a szigetelés, a mélynyomó úgyis szól és ha úgy van minden ahogy kell, akkor pont úgy hangzik mintha az is onnan jönne akár az ajtóból"

Ez nagy tévedés! Bőven 80hz felett is számít a szigetelés! Nálam most 16,5-es van elől (szigetelés nélkül) + hátul a mély és 85hz-en vágom. Olyan szép luk van a közép hangok alján, hogy "öröm"hallgatni. :B Arról nem is beszélve, hogy bizonyos frekvencián és hangerőn rezonál az ajtó (vagy a lemezek, vagy a kárpit), szóval ilyen szempontból is fontos a szigetelés.

"vagy a 2.1-es pc speakeremben 13-as subwoofer, és 50 hertztől szól"

Ezt te sem gondolhatod komolyan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30049) Joe fiú válasza lcee79 (#30044) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én a 120.2-re gondoltam, a 45.4 hosszútávon nem egészséges szubra, én nem erőltetném. Holnap ha minden jól megy kipróbálok egy Rainbow Hammer 10 nyomót, szerintem az egy refi ládában neked is megfelelne.

garden: Nekem eddig szerencsére nem voltak negatív tapasztalataim, mondjuk a JL Audiotól annyira nem voltam hanyattesve, mint mondjuk az Infinity Beta-tól, de az AS szubok és a DLD-k eddig mindig bejöttek, főleg az Xion 10.

osynho: Nekem is szól a 13-as Altec Lansing 50 hz-től a 2.1-ben, a legtöbb képes szólni, csak az nem mindegy, hogy milyen hangnyomással.

garden: Ebben te vagy a példaképem a nyomópróbálgatásban..de van még mit behoznom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30050) pps1 válasza Joe fiú (#30046) üzenetére


pps1
senior tag

27 :K

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.